DAG-AGENDA. Woensdag 27 Juli, 's avonds 7 uur. Zweminr. „De Zijl": Volkszwemfeest en Waterpolo. Wassenaar. Woensdaq 27 Juli. 's morg. half elf, Landgoed „De Pauw": Zendirigsdag der Chr. Geref. Kerk. Donderdag 28 Juli., 's av 7even uur. Zweminr. ,.De Zijl": Onderl. Wedstrijd en Waterpolo. Zaterdag, 30 Juli. 'smidd. drie uur. Zweminr ..De Ziil": Nationaal Zwem feest en Waterpolo. Sassenheim. Zaterdag 30 Juli. 's mid dags drie uur. Jaarl. Alg. Vers. van Aand^elh der NV. en Ko ning, ten kantore der Venn. Dp nvnrut-. rierbt- pn Zond■,?<?dienst tlor aoofhpkpn wordt van Maandag 25 Juli tot en met Zondag 31 Juli a.s. waargenomen loor de apotueek van den heer C t Duyster. Nieuwe Rijn 18. Telef. 523 De Zondagsdienst der Huisartsen te l eiden zal worden waargenomen door de doctoren: Kors, Rassers, Seret en v. Voorthuysen. De geneeskundige Zondagsdienst te Oegstgeest 2a] worden waargenomen door Dr; Varekamp, Tel. 1916. Oegstqaest. Apotheek ,.De Vijzel" Kempenaerrtraat 4. des nachts en des ",nee kozen verklaard dr. Dijkland, genees heer-directeur der Stichting Vrederust Bij geruchte wordt vernomen, dat ook hij zich de benoeming niet zal laten welgevallen Ook van de dissidenten en de candidaten der vrije lijst, die thans gekozen zijn verklaard, is nog geen bericht ingekomen, dat zij de be noeming aannemen. DE OMROEP VAN PHILIPS. Het Alg. Ind. Dgbl. schrijft: Naar wij vernemen, hééft Philips in Eindhoven zich tot den Minister van Koloniën gewend, met het aanbod, een geregelden omroep te onderhou den ten bate vati Ned. Tndië. De minister bracht deze offerte te legrafisch aan de Indische re^eering «over, met het verzoek, om hij het accepteèren hiervan een subsidie aan Philips toe te leggen, gelijk aan die„ welke men heeft toegekend aan de te stichten broadcast-maatschappij in Ned. Indië. Nu weet men, dat zulk een subsidie! in het geheel nog niet bestaat. Aan de eventueel te vormen omroepmaat- schappij zal worden gegeven een jaar- lijksch bedrag van f 8 per amateur. De onderhandelingen met deze com binatie zijn nog gaande en er zijn tal van moeilijkheden om tot een rege ling te komen, vooral ook wat de fi nanciën betreft. In verband hiermede is het vrijwel zeker, dat het' aanbqd van Philips op niets zal uitloopen. MIDDENSTANDSCONGRES. Het gemeentebestuur van 's-Graven- hage biedt het Middenstandscongres., dat ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van e.i Neder 1. Middenstandsbond op 23, 24 en 25 Augustus a.s. aldaar g.« houden zal worden, op den avopd van den eersten dag een receptie aan in het Kurhaus te Scneveningen, wat gevolgd zal worden door een gVoot vuurwerk, aangeboden door de Maatschappij tot Exploitatie van Zeebad Scheveningen BUITENLAND. DE DRIE-MOGENDHEDEN- CONFERENTIE. De houding der Briische delegatie. Het Britsche kabinet heeft gister middag een langdurige vergadering gehouden om de maritieme ontwape ningsconferentie van Genève te be spreken. Het kabinet heeft éénparig de hou ding van Cecil en Bridgeman bij de besprekingen op de vlootconferentie te Genève goedgekeurd. Beiden zullen len vrijwel onmiddellijk naar Genève terugkeeren. DE KWESTIE DER ROEMEENSCHE TROONSOPVOLGING. Heeft Prins Carol niet alle hoop opgegeven? De kwestie welke de houding zal zijn van den gewezen kroonprins Carol trekt op het oogenblik het meest de aandacht in verband met den toe stand in Roemenië. Voigens een Belga-bericht uit Boe karest heeft de overleden Koning in zijn testament tot zijn zoon Carol bet verzoek gericht slechts in Roemenië terug te keeren, wanneer de autoritei ten hem dit zullen toestaan, overeen komstig de verbintenis, die prins Carol had aangegaan. In een codicil van het testament wordt bepaald, dat Carol niet de hem oorspronkelijk toe gedachte kasteelen en onroerende goe deren, in Roemenië gelegen, zal krij gen, daar deze volstrekt noodzakelijk bezit voor den toekomstigen Koning zijn. Carol zal in de plaats daar van geld en staatsfondsen krijgen. Carol heeft telegrafisch van uit Pa rijs machtiging verzocht de begrafenis van zijn vader bij te wonen. Er was op dit verzoek gisteren nog geen antwoord uit Roemenië gekomen. Naar uit Parijs wordt gemeld, heeft Carol aan een redacteur van de Matin een verklaring ter hand doen stellen, waaruit volgt, dat hij niet de hoop heeft opgegeven, den troon te bestij gen. DE INTELLECTUEF.LE SAMEN WERKING. Italiaansche subsidie. De Volkenbondscommissie voor de intellectueele samenwerking, die tege lijkertijd ook de functie waarneemt van raad van beheer van het Parijsche instituut voor intellectueele samen werking, heeft in deze kwaliteit de af- geloopen week drie dagen vergaderd, n.l. Woensdag, Donderdag en Vrijdag. Wanneer de commissie als raad van beheer zit, neemt het Fransche lid het voorzitterschap waar en als zoodanig heeft dus Painlevé, als zijn plaatsver vanger Emile Borel, bovengenoemde commissie gepresideerd. De raad van beheer heeft de werk zaamheden van het instituut geduren de het afgeloopen jaar aan een onder zoek onderworpen en richtlijnen gege ven voor zijn toekomstige werkzaam heden. Heden zou de commissie weer met haar gewone vergaderingen ver der gaan, die dan weer door prof. Lo- rentz gepresideerd worden. Het besluit van de Italiaansche re geering om het Parijsche internatio nale instituut voor intellectueele samenwerking een jaarlijksche sub sidie van 30.000 lire te geven heeft in volkenbondskringen en vooral in de commissie voor de intellectueele sa menwerking, die op het oogenblik te Genève vergadert, en waarvan het Pa rijsche instituut een onderdeel is, groo* te waardeering ondervonden. DE FRANSCHE FRANC. Stabilisatie op 150 cp het pond sterling Men meldt uit Parijs: Op de wisseltermijhmarkt toont het deport sedert eenige dagen een sterke neiging tot daling. Gisteren bedroeg liet gemiddelde voor eenmaandspon- den 14 centimes op 1 Juli. In financieele kringen concludeert men hieruit, dat de speculatie is ont moedigd door het uitblijven van loo- pende posities, terwijl parallel daar mede importeurs er eindelijk toe be sluiten om zich van buitenlandsehe valuta's te voorzien tot betaling hun- lier grondstoffen en exporteurs de me thode staken van reeds maanden voor uit buitenlandsehe wissels te verkoo- pen. De deportdaling is verder veroor zaakt door een belangrijke levering van ponden, dienende tot inschrijving op de heden te plaatsen leening. De Inf. publiceert sterk de aandacht trekkende artikelen van den beken den financier Jacques Duboin.'waar in deze na een drietal balansen van de Bank van Frankrijk te hebben ontwor pen, aantoont, hoe de toestand zal zijn onmiddellijk na de stabilisatie op 125, 100 of 150 frs. per pond en daarbij tot de conclusie komt, dat stabilisatie op 125 gewaagd, op 100 practisch onmo gelijk, doch op 150 volstrekte zeker heid voor welslagen biedt. In het laat ste geval zou de metaaldekking van de bankbiljetten alleen 95 percent be dragen en indien het bedrag der reke ningcourant er bij wordt opgeteld, 77 percent. De Fransche franc zou dan in Hol- landsche valuta uitgedrukt worden gestabiliseerd op 8 cent. Gelijk men weet, is de Belgische franc gestabili seerd op 7 cent. DE VERKIEZINGEN IN IJSLAND. Winst voor de antonomisien. Uit Kopenhagen wordt gemeld, dat bij de verkiezingen in IJsland de re geering een gevoelige nederlaag gele den heeft. De positie van de aanhangers van het verleenen van onafhankelijkheid aan IJsland en van de afscheiding van Denemarken is versterkt. DE OPSTAND DER DROEZEN. El Atrasj ontsnapt. Volgens een mededeeling uit Pales tina is sultan EÏ-Atrasj, het hoofd van de opstandige Droezen, ontsnapt uit de Fransche gevangenis. Hij gaat naar Mekka om Ibn Saoed te spreken, die in Hedzjas een wijk plaats aan de opstandige Droezen ver leent BOEKENSTATISTIEK. Uit een vergelijkende statistiek der boekproductie in Duitschland, Frank rijk, Engeland en Italië blijkt, dat Duitschland nog stee<|B aan het hoofd gaat, met productie van nieuwe boe ken van: 1923 20.566; 1924, 18.103; en 1925, 24.276. Dan volgt Engeland met 12.706 nieu we boeken in 1924; Frankrijk heeft er 9403. in 1924 en Italië. 6093. ANTI-MILITAIRISTISCHE PREDI KANTEN. Den 21 en Juli werd te Keulen de con ferentis gehouden tér voorbereiding 'van het Internationaal Congres van Antim- litaristischeFredikanteh. Besloten werd het congres te doen plaats hebben van 1315 Augustus 1928 te Amsterdam en sub-comité's te vormen in de ver schillende landerf ter voorbereiding van het congres. Des avonds had een openbare vergade ring plaats onder leiding van Pastoor Fritze, waarin Prof. G. J. Heering uit Leiden, Harren Liechtenhan u t Basel en' Harren Dr. Lie, dHartmann uit Soli gen" het woord voerden. Superintendent Klingenberg trad in debat en werd bo antwoord. De vergadering was druk bezocht en het optreden der antimilitaristische Pre dikanten vond geestdriftige bjjvaL KORTE BERICHTEN. Poincaré is gisteren door het Fransche ministerie gehuldigd in ver hand met den verjaardag van het ka binet der nationale eenheid. Bij een tramongeluk te Lima (Pe ru) zijn 10 personen gedood en ruim 80 gewond. 't Gemiddelde van 't c-eboorteri overschot dat in de iaren 1921 tot 1925 in dp stad Bern 594 bedroeg, is in 1926 tot 424 gedaald. Semard, de secretaris der Fran sche communistische partij, is zonder incidenten gearresteerd. Zooals men zich herinneren zal, was hij tegelijk met Daudet tengevolge van een roya listische kunstgreep, in vrijheid ge steld. In Noord-Sleeswijk heeft een wolkbreuk groote overstroomvngen veroorzaakt. De oogst wordt bedreigd. In een verordening der Spaan- sche regeering wordt een bedrag van 900 000 peseta's uitgetrokken voor con tributie van Spania aan den Volken bond hetgeen in de begrooting niet is gedaan. UIT DE OMGEVING. SASSENHEIM. Naar wij vernemen, worden door het bestuur van het „Groene Kruis" plannen voorbereid om te komen tot de oprichting van een Consultatiebureau voor zuigelingen-verzorging. De bedoeling is dat een speciale kin derarts wekelijks een uur in deze ge mesrite zitting zal houden, waar de moe ders fc(lle mogelijke inlichtingen betref fende de voeding en de verzorging van haar kindertjes zullen kunnen bekomen Deze adviezen zullen geheel kosteloos zijn. Waar men hoe langer hoe meer in gaat zien. dat veel menschen die op latc- ren leeftijd ziek of invalicde worden, dit .e danken hebben aan een mind t goede verzorging in de eerste jaren van hun teven, is deze arbeid van zoo groote bo teekenis. De regeer:hg verleent hiervoor belang rijke financieele steun. Van harte ho pen we dan ook dit de plannen mogen slagen. JULI OF HOOIMAND. De zevende maand van ons jaar* thans Juli geheeten. naar Julius Cae sar. droeg eertijds den naam Quintilis, aangezien zij de vijfde maar.d was van he' oude jaar, dat met Maart begon. De Hollandsche benaming is Hooi maand, ge'hk ook Karei de Groote sprrk van Heuvemanoth of Vainma- no h d.i. Venne naind. Dit laatste woord zou volgens enke len in verband staan met foenum, het Latijnsche woord van ons hooi, maar volcens andèren en dit is waar schijnlijker staat het in verband ir.et ons ferme, dat weide beteekent. een woord, dat nog over is in de samen stelling fenland en fennebloem,_ welk laatste madeliefje, weidebloempje be teekent. Voorts bestaat nog de uitdrukking „te hooi en te fen" (të hooi en te gras) in 't boerenland in gebruik. Voor den boerenstand is de hooi maand de maand, waar bijna dllesf van afhangt. Loopt dè hooibouw tegen, dan is er veel verloren, de komende winter wordt met zorg tegemoet gegaan. Bovendien is er nog zooveel aan dien hooitijd gelegen; het hooi kan te schraal zijn of niet goed droog; m 't laatste geval gaat het licht broeien terr voorkoming van brand moet het soms dan meer dan eens omgezet worden en door dat broeien verliest het veel van zijn voedend gehalte. Niettegenstaande dit alles, is de hooimaand voor de bewoners van het platteland almee de schoonste in de rr. 'dei twaalf maanden. Met Sint Jacob (25 Juli). 1 Moet de berg in top (t.w. de hooiberg).. Als het regent op St. Margriet (20 Juli). Regent het zes weken lang, weinig, ol veel, ot in 't geheel niet. Nu die voorspelling zal wel uitko men. NIET ROOD. (Historisch). De weg was lang, zij slecht ter been, Toch wou zij stemmen, d' oude Leen, En 's morgens reeds ter klokke tien Werd zij in 't stemlokaal gezien. „Moet 'k^ helpen, moeder?" vroeg er een. Maar 't antwoord luidde: ,,'k Stem alleen". Ik kijk nooit door een anders bril En. ik zal stemmen, dien ik wil". Het eerste hokje wordt betreen, Maar spoedig keert weer d' oude Leen En gaat het tweede hokje in. Was 't eerste dan niet naar haar zin? Ook dit wordt spoedig weer verlaten. Het derde ook, 't Loopt in de gaten. En voorzitter, heel plichtsgetrouw Vraagt: „Is het niet in orde, vrouw?" „In orde?" gromt de oude Leen En stapt naar 't laatste hokje heen. Doch ook dit komt ze uitgegaan En gaat vlak voor den praeses staan, Met 't roode potlood naar omhoog, Houdt zij het volgende betoog: „In orde? Ik snap jou vuile plan, Maar 't zal met mij niet lukken, man! Ik stem hier niet! 'k Ga hier vandaan Naar 't ander stemlokaal. Verstaan! Jij vangt mij niet. Daarvan geen nood! Weet dit van mij: Ik stem niet rood". Z' is zonder stemmen weggegaan. Wat moeite men ook heeft gedaan. En 't antwoord aan wien hulpe bood, Bleef: ,,'k Wil graag stemmen, maar niet rood!" „Ned." v. Z. „WAT BLIEV' JE". Ds. v. Gheel Gildemeester herinner de onlangs m de Haagsche Kerkbode pan een aardig geval, dat hij jaren ge leden vernam over een Engelse liman, die mei ziin familie per auto door ons! land reed. On eer avond, omstreeks 11 uur komt hij a^n, wij meenen in Hoorn. HeÜ Het stadje is in diepe rust. Ook het hotel. Daar z'in de luiken voor de ven sters. Maar de reizigers willen er toch wel in. Zij bellen, ze kloppen op da de'ir, ze bonzen op de luiken. Ze behoeven niet lang te wachten. Daar wordt een venster opengescho ven; een luik onengestooten, en een slaapmuts zichtbaar, en een ietwat slaperige stem vraagt: t „Wat blief je?" De Engelschman verstaat: „Whafc beiieve you" (Wat geloof je?) en was zeer verontwaardigd, dat men hem eerst naar zijn geloo fvraagde, eer men hem er in laten wilde. „I believe in God, but you are al scounreB' zou* hij geantwoord hebben, hetwelk, overgezet zijnde, luidt: „Ik! geloof in God, maar jij bent een schurk". Wat deze waard toch door zijn vraag niet had getoond. Of de Brit beter ingelicht is .ge worden, weten we niet. ESPERANTO. ESPERANTO EN DE SCHOOL. De gemeenteraad van ULenbach a. M. heeft opnieuw voor het loopende boek jaar 1500 R. M. voor het onJerwijs in rïsperanto toegestaan, na lat de Schoolop ziener zich overtuigd had, van de vorde ringen aoor de leerlingen gemankt. 150 Leerlingen van 12 tot 14 jaar werden geëxamineerd, waarna de Scnoolopzien r ue groote waarde van Esperanto en de vlijt der leerlingen prees. in Radeburg bij Dresden wordt op de volksscholen, als onverpl.chc vak, aan 40 leerlingen onderwijs in Esp. gegeven. In 1 irna leeren 23 leeningen van dö Handelsschool Esperanto. In Chemnitz worden in verschillende Lagere en Hoogere scholen, cursussen in Esp. gegeven. in Bad Kreuznach ontvangen 23 leep lingen les in Esperanto. ESPERANTO EN VOLKENBOND. Burgemeester Lindhagen van Stock holm heeft in het •Zweeusche Parlement een rede gehouden, waarin hij de Rege ring uitnoodigt, bij den Volkenbond aan ie /langen op invoering van Esperanto op ue volksscholen, opdat alle volkeren aan het beschavingsleven der andera volkeren rechtstreeks kunnen dte.nmn en niet op vertalingen moeten wachten* De kleinere volkeren zoo zeide hij worden door de overheersching van het .Duitsch, Engelsch en Fransch ondep drukt In dit geval kan slechts het Esperan to, dat sedert tientallen van jaren zijn levensvatbaarheid beweaen heeft, bevri- üend werken. ESPERANTO EN RADIO. De Int. Bond van Radio Uitzend- Vereenigingen heeft in de vergade ring van 17 Mei j.l. te Leipzig met algemeene stemmen besloten, aan al le leden van den Bond te verzoeken, steeds elke week 10 a 15 minuten Es peranto te bezigen, om zoo te komen tot een geregeld gebruik daarvan, waardoor de moeilijkheden van 't verschil in taal zouden vervallen. De Bond grondt dit verzoek op de volgende, overwegingen: dat het Int. Congres der Radio Amateurs als wereldhulptaal heeft aangenomen; dat de Volkenbond het Esperanto als levende taal in het telegraafverkeer heeft voorgesteld en aanbevolen, welk voorstel door de Wereldtelegraafver- eenigingen is aangenomen, dat bet Esperanto zich in de laatste jaren zeer verbreid heeft; dat sedert 3 jaar door 30 openbare radio-zendstations in Europa en in Amerika cursussen in Esperanto gehouden worden en dat het Esperanto in openbare scho len vanzeer veel landen onderwezen wordt. Ook beveelt de Bond ten zeerste aan, dat dagelijks het avondprogram inEsperanto aangekondigd zal wor den. 19e INTERN. ESPERANTO CONGRES De Nederlandsche Regeering zal zich door den heer ir. J. G. Insbrüc- ker te Den Haag, officieel doen ver tegenwoordigen op het a.s. XlXe uni- verseele Esperantisten Congres te Dantzig, alsmede bij de inauguratie vanhet gedenktecken op het graf van Dr. Zamenhof te Warschau. TELEGRAMMEN. (Draadloozc dienst.) PARIJS, 23 Juli. V. D. Prins Carol heeft aan de Koningin van Joego-SIa- vië een brief gezonden, waarin hl], zijn smart over den dood van zijn va der te kennen geeft. Daar hij zelf niet aanwezig kan zijn, verzoekt hij zijn zuster witte bloemen in het graf van zijn vader voor hem te willen leggen. LONDEN, 23 Juli. V. D. Gemeld wordt, dat Lord'' Cecil en Bridgeman. Dinsdag naar Genève zullen terugkee ren. 1 WEENEN. 23 Juli. V. D. De gemeen teraad heeft het verzoek der Christen-So c-ialisten tot ontbinding van de tijdens te onlusten door den burgemeester in het leven geroepen gc-nuentewacht, af gewezen. Radio-Programma. Wat er vanavond to booren Is. KöNIGWUSTERH., 1300 M. q.206.50 Concert. 8.50 Raaio-Toone^lspel. 10.5012.50 Muziek. LANGFNBERG 4*8 8 M 6.107.20 Kamermuziek. 8 50 Vrooliike avond. Daarna muziek uit Keulen. HILVERSUM, ioqo M 4.00600 Muz-'ek. <6.008 00 Concert. 8.10 V.A R.A-avond. 10.30 Persberichten. 10.35 „Twee jantjes". OerctD. DAVENTRY. M 6.20 Muziek. 7.05 Muziek. 7.35 Piano. 8.05 Muziek. ZONDAG 24 JULI. HILVERSUM', 1050 M. 8.30 Uitzending van een M^rgcnwü 'ing vanuit h et gebouw van den N. P. B. te Hilversum. Snreker: Ds. C. C. DE KLOET. Heller. Onderw.: Moeders k;nd." Muzlrle m d:werking van B. Rho de, cello. Ferd. Kloek, orgel. V.R R.O.-koor onder leiding van Ferd. Kloek. 6.20 Uitzending van een Kerkdienst vanuit de Groote Kerk te 's-Gra- venhage. Voorganger: Ds. A. R TE WINKEL, Pred. aldaar. Kort overzicht van den Dienst: 1. Zingen: Psalm 138 1. 2. Votum en Zegen. 3. Eelijden's des. Geloofs. 4. Zingen: Gezang 52 13. 5. Schriftlezing. 6. Gebed. 7. Zingen: Psalm 89 3 en 8. 8. Prediking over: Hand. 28:29. 9. Tusschenzang: Gezang 49:5. 10. Tweede 'gedeelte predikinw 11. Dankzegging. 12. NazangPsalm 73 :i3. Radio-Latijn. Nu dezer dagen in het Imksche kamp weder een nieuwe vereeniging! op radio-gebied werd opgericht, leekS het ons niet ongeschikt een overzicht je te publiceeren van het Latijn op, radio-vereenigingsgebied ter oriëntee ring onzer lezers. Voor volledigheid kunnen wij niet instaan. Als de lezer dit uitknipt, kan het hem te pas komen, wanneer hij in de radiolectuur een keer meent te zijrt vastgeloopen in de afkortingen of ver dwaald raakt tusschen zooveel orga nisaties. 1 Duidelijk blijkt uit dit overzicht dat! men het links, waar men het hardst! roept om eenheid, neutraliteit, alge meene omroep, enz. het den mensch! het lastigst maakt om vast te stellen! waarbij men wel en waarbij' men niet! behoort. 1 Rechts kennen we: N. C. R. V. Nederlandsche Chris telijke Radio Vereenigi-ng. Dit is de organisatie, waarbij al onze lezers-luisteraars behooren. K. R. O. Katholieke Radio Omroep. Links behooren: V. P. R. O. Vereeniging Vrijzinnig Protestantsche_Radio Omroep. I Orgaan: Vrije Geluiden. H. D. O. Hilversumsche Draadlooze Omroep, die nu is omgezet in: A. N. R. O. Algemeene Nederlanid- sche Radio Omroep. Orgaan: De Aetnerbode. f N. O. V. Nederlandsche Omroep Vereeniging. <- Orgaan: Radio Luistergids. N. v. V. R. Nedi. Vereen, voor Ra dio-tel egraf ie. I V. A. R. A. Vereeniging van Arbei ders Radio-Amateurs. Naast deze vereenigingen en stich tingen worden ook nogal eens genoem4 N. V. De Eenheid. Dit is de Vennootschap, waarmédd De Telegraaf de Aetherbode van dért A. N. R. O. exploiteert. 1 N. V. de Radio-Omroep, de ven nootschap, die voor den A. N. R. O;.- contractant is met De Eenheid. Voorts: De Vrije Luistervink efl Commissie van Bijstand, lichamen, die! Ibij den. A. N. R. O. behooren efl Jdoor die stichting zijn opgericht. N. S. F. Nederlandsche Seïntoe- stellenfabriek, die Hen bekendén Hil- versumschen zender exploiteert. N. D. O., Nederlandsche Draaa- looze Omroep, de vennootschap, waar- in de N. O. fe. V. en K. R. O. Idea zender te Huizen exploiteeren. 1 De overige instanties, die de lezen ontmoet op Nederlanscn Radiogebied- spreken in den regel voor zichzelf, daar zij veelal geen gebruik maken van de afkortingsmetnode. die een waar Tadio latijn deden ontstaan. OPLEIDING VAN KRAAMVERZORG STERS EN VAN BAKERS. De Gezondheidsraad deelt mede, dat zedelijke lichamen, welke zich bereid willen verklaren, de opleiding van kraamverzorgsters of van bakers ter hand te nemen volgens het program ma, door de Staatscommissie inzake kraamhulp ontwikkeld en neergelegd in haar rapport, hetwelk voor 0.20 bij den boekhandel v./h. Gebr. Belin- fante, te 's-Gravenhage verkrijgbaar is gesteld, verzocht worden, hiervan kennis te geven aan den secretaris van bovengenoemde Staatscommissie, arts J. A. Putto, Inspecteur van de Volks gezondheid, Dr. Kuyperstraat 8, 's-Gra venhage.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2