PUROL DAG-AGENDA. is—13 Juli. Geopend 3—5 en 710 uur, Vrije Evang. Gem., Middelste gracht 3. Bloemenfeest. Sn'sanheim.' Zaterdag 30 Juli, 's mid- <'av$ (Trie uur .Taarl. Alg. Verg. van A an deel h. der N.V. Baartman en Ko ning, t.°n kantore der Venn. lie vond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 11 Juli tot en met Zondag 17 Juli a.s. waargenomen door de apotueek van den heer W Pelle, Kort Rapenburg 12. Te lef. 504. Oegs'tg-est. Apotheek ,.De Vijzel" Kenipenaerftraat 4. des naehts en des 7. de den avond niet gebed, nadat door de aanwezigen het Wilhelmus en Wij '.willen Holland houden was gezongen. In zijn openingsrede zeide hij, daf deze avond niet bedoeld was als een ver gadering van cite Chr. Hist. Kiesver eniging in Den Haag én dat hij: niet iheen of andere officieele kwaliteit, die hij in de Unie vervulde, de aanwe zigen toesprak. In het hart van enkele vrienden van de Uhie was het plan ge- rijpt eens een samenkomst te beleggen niet zoo in de plooi als anders. Langs dien weg wilde' men trachten belang stelling op te wekken voor de Chr. Hisl. beginselen. Bij de laatste verkiezing werden, al- idu^ spr., 15000 stemmen -op de Chr.- Hist. uitgebracht, en slechts 5 a .600 van die menschen zijn lid van de Unie. Vervolgens wees 9pr. op den plicht „van een Staatsburger, om belang te stellen in den Staat. Immers de Staat behartigt een algemeen belang. Een Staatsman heeft tot plicht recht te doén aan allen. Boven alle stroomin gen en wisselingen uit moet hij het Recht zoeken. Een Christelijk Staats man vindt dat recht in het recht van Gorl. Een Christen-mensch ziet in de Overheid de vertegenwoordigster van God op aarde. Een van de hoofdbeginselen van de Chr. Hist Unie is: de nooden van de ontwikkeling te paren aan de nooden van den tijd. Een Christenstaat beheerscht een door God gewilde harmonie, 'waarin het oude en het nieuwe zich vereeni- gen. Met een hartelijk applaus werd de spreker voor zijn treffende woorden ge dankt. Verder spraken nog Mevr. Hama, Lult.-gen. Weber en vroolijkte Henri Nol lens den avond op met zijn decla matie. DE EERSTE PASSAGIERS VLUCHT AMSTERDAM—BATAVIA EN TERUG Reuter-seinde uit AMlahabad, dat hep Fokkervliegtuig daar gistermorgen om 10.30 is aangekomen. De vlucht, waarbij men den wind mede duurde vier uren. Heden vertrekt men naar Karachi. Nader seint United Press uit -Cal cutta, dat Van Lear Black's luchtreis d.ie met de regelmaat van een klok wordt voortgezet, heel Indië in hoogs mate verrast. Zulks vooral met het oog op de moeilijkheden van den moes son. waarmede andere vliegers te kam pen hebben. In.We'erwil.van-hét storm achtige weer boven .de golf van Benga len eii de kusten van Burma kwam het vliegtuig op tijd te Calcutta aan, hetgeen ten zeerste pleit voor de deug delijkheid van het vliegtuig en de ma chines en de kunde der bemanning. De ervaringen van de vliegers. De Tel. meldt nog: Bij hun aankomst te Allahabad ver klaarden de HollandIndië-vliegers nog, dat op het traject tusschen Bang kok en Rangoon over 200 mijl door de Fokker VII slechts drie meter boven de zee werd gevlogen. Er werkten slechts acht in plaats van negen cy linders van den motor. De heer Van Lear Black zeide geen zeer groot ver langen te hebben den tocht van Bang kok naar Calcutta nog eens te onder nemen. - DE NEDERLANDSCHBELGISCHE BETREKKINGEN. De Belgische Minister van Buitèn- landsche Zaken Vandervelde heeft gis teren in de Belgische Kamer een rede over de buitenlandsche politiek gehou den, waarin hij over de Nederlandsch- Beigische betrekkingen het volgende opmerkte: „Het spijt mij evenzeer als de com missie van buitenlandsche zaken, dat de verwerping van het verdrag van 3 April 1925 door de Staten-Generaal de pogingen is komen verijdelen sedert Jaren door de Regeeringen van !s-Gra- venhage en Brussel in het werk ge steld om het voor-oorlogsche regime te vereffenen en aan de betrekkingen van goede buurtschap tusschen de beide volken een stevigen en recht- matigen grondslag te geven. De verklaringen, onlangs door den nieuwen minister van buitenlandsche zaken van Nederland afgelegd, wetti gen evenwel de hoop dat de mogelijk heid om tot een overeenstemming te komen niet verdwenen is. Ik ga geheel accoord met den heer Beelaerts van Blokland, wanneer hij zegt: „Neder land en België zijn op elkaar aange wezen; het is het wederzijdsch belang van onze beide landen in goede ver standhouding met elkaar te leven". Ik onthoud, anderzijds, de gewichtige ver klaring volgens dewelke Nederland in beginsel, niet afwijzend zal staan RECLAME. Gesmette en roode huid bij kleine kinderen verzacht en geneest men met tegenover Belgische desiderata op eco nomisch gebied die verband houden met de aardrijkskundige positie van België. Inderdaad is deze aardrijkskundige ligging op zichzelf voldoende om de essentieele eischen van België inzake de verbindingen te rechtvaardigen. Deze beschouwing bezielde de con ferentie van Londen bij de studie van de volgende kwestie, om dewelke zij bijzonder bezorgd was: aan België goe de verbindingen met het buitenland te verzekeren, aan dit land vrije uit wegen naar de zee en naar den Rijn te bezorgen. Gok heeft zij er voor gezorgd in het Verdrag van 1839 de verplichtingen vast te stellen, die te- dien einde, op Nederland rusten. Maar zekere bepalingen van het Verdrag hebben'wisselingen van ge dachten en meenihgsverschillen over de interpretatie derzelve teweegge bracht, waarvan een herhaling, wegens de groote uitbreiding van hèt verkeer, volstrekt 'dient vérmeden, opdat de goede betrekkingen tusschen de bei de landen in'de toekomst zouden ge vrijwaard zijn. Indien men, aan de zijde van Neder land, daarvan eyenzeer overtuigd is als bij ons, inuien men aangaande deze twee essentieele punten toe gang tot de zee. en toegang tot den Rijn bereid is rekening te houden met" belangen die niet enkel Belgische maar ook Europeesche belangen zijn, zullen dè ondergeschikte kwesties ge makkelijk opgelost worden en zal Ne derland ons eveneens bereid vinden, in een geest van vriendschappelijke samenwerking, met zijn wettige ver langens rekening te houden. Om zich een oordeel te vormen over de geestesgesteldheid die in België te hunnen opzichte heerscht, zullen on ze buren goed doen niet meer belang te hechten aan activistische dan aan tegenovergestelde betoogingen van minderheden zonder belang en zonder verantwoordelijkheid. Ongetwijfeld is, bij het verneitien der verwerping van het verdrag, de Belgische opinie unaniem pijnUjk ge- trof fep, geworden. Maar onze gezind heid is thans dezelfde als voorheen. Zij is ingegeven door deze verheven ge dachte reeds door den afgevaardigde» van Nederland, den heer van Swindo- re'n, ter conferentie van Parijs uitge drukt: „Hoe langer hoe .meer van'on ze béide volken understanding souls maken, zielen die elkaar be grijpen en die, door hunne goede ver standhouding, hunne doelmatige sa menwerking zullen bijdragen tot het bevestigen van den vrede." EEN KANAAL ANTWERPEN—. MOERDIJK. Het centraal comité van de Brussel- sche Kamer van Koophandel heeft een motie aangenomen, waarin de uitvoe ring van het kanaalplan Antwerpen •Moerdijk een levensbelang voor Helmie en tevens een Nederlandsrh belang ge noemd wordt. Van dit kanaal wordt gezegd, dat het een verbindingsteeken en een vi'edesdaad zal zijn tusschen twee volkeren, die elkander waardeu ren. Ook heeft de Kamer aan de Bel gische regeering haar vvonsch te ken nen gegeven, in iéder èventueel nieuw Belgisch-Nederlandsch verdrag een ka naai van groote afmetingen van Ant werpen naar den Moerdijk te doen op nemen. TERAARDEBESTELLING Mr. F. FERNHOUT. Onder buitengewoon groote belang stelling is gistermiddag op Oud Eik en Duinen te 's-Gravenhage ter aarde besteld liet stoffelijk overschot van mr. F. Fernhout. 0 Tevoren leidde ds. VV. H. .Gispen, Geref. predikant te Scheveningen aan het sterfhuis een rouwdienst, spreken de over Ps. 73; laatste gedeelte en 1 Th ess. 4 slot. Op de begraafplaats wachtten zeer velen den stoet op. In den stoet, die uit niet minder dan 19 volgrijtuigen bestond, kwamen mede prof. dr. H. Dooyeweerd, hoogleeraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, schoon zoon van den overledene, Ds. VV. H. Gispen, vertegenwoordiger van den raad der Geref. kerk van Schevenin-, gen en de Commissie dezer kerk, J. W. Mekking, die met den overledene de directie voerde van dé Handels- en Landbouwbank; Ds. K. Fernhout, Ge ref. predikant te Vreeland. Verder wa ren in den stoet 10 rijtuigen gereser veerd voor het personeel van de Han dels- en Landbouwbank. Daarin had den o.m. plaats genomen de directeu ren van de 6 bijkantoren, de heeren J. F. Dijksterhuis (Assen); J. P. Kögeler. en M. de Keizer (Dordrecht); H. Hui- zinga (Gorinchem); J. H. Mekking (Gouda); M. H. Wiersema (Groningen), en G. Bouwmeester (Schoonhoven). Onder de aanwezigen waren voorts de heeren mr. Donner, minister van Justitie, en mr. van der Vegte, minis ter van waterstaat, mr. Bijleveld, oud minister van marine, H. A. Schreuder, voorzitter van de Kamer van Koop handel van Gouda en omstreken, wet houder van Schoonhoven, mr. G. Sloh, burgemeester :van Meerkerk, J. M, V. van Elzelingen, hoöfd-ingenieur van Zuid-Holland, J. Krap, lid van de Re kenkamer, dr. H. W. Hovy, oud-burge meester van Loosduinen, J. de Niet, architect, mr. A. J. L. van Beeck Cal- koen, chef van de afdeeling Hooger Onderwijs van hét Département van Onderwijs, mr. F- van Dijken, even eens van het Departement van Onder wijs, ds. K. Schilder, Geref. pred te Oegstgeest. Verder een deputatie van het be stuur der Anti-Rev. Kiesvereeniging Nederland en Oranje (Scheveningen), waarvan mr. Fernhout bestuurslid was, bestaande uit de'heeren J. v. Baal en mr. J. W. Nöteboom en verschillen de vertegenwoordigers van organisa ties waarin de overledefie zitting had. Aan de groeve hebben het woord ge voerd Ds. W. H. Gispen, namens den kerkeraad der Geref. Kérk te Scheve ningen en de Commissie van Beheer dezer kerk, waarvan de overledene deel uitmaakte, de heer J. W. Mekking als mede-directeur Van dé Handels- en Landbouwbank, ds. K. Fernhout, Geref predikant te Vreeland én dr. J. A. Ne- derbragt, namens de Chr. Meisjes school Juliana van Stolberg, Prof. Dobyèw.éërdrdankte voor de eer zijn schoonvader bewezen in de groote belangstelling hij deze plechtig heid. INT. OOGHEELKUNDIG CONGRES. Te Scheveningen is gistènhidda.g 't internationaal oogheelkundig congres waarop twintig iandem. zijn vertegen woordigd, Bégöh'heh;Hét Nederlancl- sche Oogheelkundig Gezelschap wordt vertegenwoordigd door. prof. dr. G. F. Rochat uit Groningen eh prof. dr. J. van der Hoeva uit Leiden. Het congres -dat een besloten karak ter draagt, zbl vermoedelijk morgen gesloten worden. ONZE WEGEN. De Haagseffè"Post zegt- dat in ons land de aanleg van wegén steeds on der den invloed heeft gestaan van het groote verkeer te water, van dé eigen aardigheden van den bodem, van het gebrek aan natuursteen en van een zeker tekort aan visie- bij de overhe den. Bij den aanleg van ónze wegen en van onze straten hield jmze. aangebo ren voorzichtigheid éér rekening met het absoluut noodige dan met de mo gelijkheid van de eischen der toe komst. En diéntengevolge kunnen wij nu groote sommen gaan besteden aan verbreeding en moderniseering, terwijl bijna elke groeiende stad schier onop losbare,, en in elk" geval slechts met veel geld recht'rte zetten; straatproble men kent. Zelfs 1111 schijnt mén de lessen van het verleden- niet steeds te behartigen. Menige betrekkelijk niéuwe straat •blijkt reëds na weinige jaren te stnai voor het verkeer; en zoo wat geen en kele onzer groote-stéden heejt, ook in de nreuwe buurten, voldoende breede toegangswegen, wanneer men meet met de maat van. het buitenland. Het nieuwe Regèei'ingsplan maakt-ook al niet den indruk van pen met visie "op gesteld ontwerp. Het gebruikt in hoofd zaak de bestaande wegen, hetgeen mis schien niet te 'vermijden is, en blijft in gebreke de groote nieuwe verkeers aderen aah te leggen waaraan in de eerste plaats behoefte bestaat. Afge zien van een nieuwen, bijna rechten, weg Amsterdam-^'B'ödégraveii— Rotter dam, krijgen, wij-geen-enkele nieuwe autoroute van belang. EET QEFENiHGSXADER. Gistermorgen vertrok van Helder naar de Oostzee met bestemming, voor Riga en Kopenhagen een eskader, be- s.aande uit de „Hertog Hendrik", de Z-booten 5, l>, 7 en 8 en de O'-booten 10 en 11. Het eskader staat onder bével van schout-bij-nacht Quant. De terugkomst is bepaald op 8 Au gustus a.s. EEN POSTDUIVENWET? De 's-Hert. Crt. verneemt,dat eer lang te verwachten is de indiening van een „wet ..op de postduivenhou-' deyij". - Deze nieuwe wet-zal ö.m. omvatten een belasting op de voetringen en de bescherming der postduiven. EXAMEN GEM.-ADMINISTRATIE. Bij het gisteren te Den Haag afg'êno- mén examen in de gemeente-admini stratie door de Ned. Vereen, van Ge meentebelangen, slaagden o.m. de hee ren A. H. van Gelderen te Boskoop, J. Herweijer te Woubrugge en P. van der Hoevé te Oude Wetering, VERKIEZING VAN DE GEMEENTERADEN. De minister van. binnénlandschë za ken en landbouw onderzoekt de vraag of het uitvoèrha'ar zou zijri, dat even als vóór 1896, ook thans een vaste dag werd aangewezen voor de stemming ter verkiezing van de leden van de gemeenteraden. Hét tegenwoordige voorschrift, dat burgemeester en wet houders den dag dér stemming bepa len, leidt er toe. dat die dag in den regel in onderscheiden gemeenten niet dezelfde is. De aandacht van den minister is er op gevestigd, dat uit het houden van de stemming op verschillende dagen bezwaren kunnen voortvloeien, o.a. voor aan elkaar grenzende gemeenten Zijn daar n.l. bij bijzondere onderne mingen of instellingen, als bedoeld in art 55 der Kieswet,, personen in dienst betrekking, die niet allen in dezelfde gemeente wonen, en moeten dezen op verschillende d.agen eenigen tijd af wezig zijn om aan de stemming te kunnen deelnemen, dan kunnen uit de afwezigheid van onderscheidene groe pen uit het personeel op verschillende dagen, bezwaren voortvloeien voor den goeden gang van fabrieken, be drijven of andere omvangrijke onder nemingen. Dit bezwaar zou niet aan wezig zijn, indien de stemming in de betrokken gemeenten op denzelfden dag plaats had. De minister onderzoekt, door tus- schenkomst van de Gedeputeerde Sta ten of stemming op denzelfden dan bij periodieke verkiezingen moet wor den aanbevolen, en welke dag dan de voorkeur verdient. BUITENLAND. DE DRIE-MOGENDHEDEN- CONFERENTIE. De crisis vóór het oogenblik oyerwohnen. Van de conferentie te Genève zijn thans geen belangrijke feiten te ver melden, men praat weer over nieuwe Britsche voorstellen en deze onder handelingen laten zich niet ongunstig1 aanzien. Voor het oogenblik is-de crisis over wonnen, de stemming is weer veel' beter en het gevaar voor een totale mislukking en een boos uit elkaar gaan is voorloonig bezworen, alleen men vergete niet, dat tot nu toe hoofd- zakeh'ik Amerikanen en Engelschen met e'kaar praten. .De groote vraag is: wat gaat er ge beuren, als de Tapanners er bii zullen worden gehaald, wat 'natuurlijk een dezer dagen gebeuren moet Maar voorloopig is men alweer zoo blij. de crisis van Zondag overwonnen te hebben, dat men over latere moei Hjkheden nog niet veel hoort praten Gisteren is in particuliere besorekiiv gen de gedarhtenwisseling ov.er de nieuwe Britsche voorsteden voortgezet Men venvacht,dat de uitgesteld plenum-zitting nu spoedig plaats zal vinden. DE AARDBEVING IN PALESTINA. Tientallen dooden. Volgens de Taatste officieele be richten uit Teruz^em zijn tengevob ge van de aardbeving te Nabloes 62 menschen eedood en 250 gewond door het instorten van een bazaar. Men is nog bezig 'de lijken uit de puinhoonen te ha'en. Te Amman ziin 8 dooden te be treuren, te Es Salt moeten 85 men- 5schen omgekomen zijn. Te Loed zijn 30 menschen omge komen en 70 gewond. En'gelsr.hè vliegtuigafdpelingen heb ben bij het reddingswerk goede cben- steri bewezen. - Te Hebron zijn vier menschen ge dood. De steden" Gaza, Aker'en Bers;e wa ziin niet getroffen, doch te Safad Tiberias is groote schade aangericht. Er vallen in een twintigtal steden en dorperi slachtoffers te betreuren. Te Tericho is een hotel ingestort waarbij drie gasten onder het puin begraven werden. Ook te Olivete Ra- T^'lsh. en andere dorpen ziin sla<~ht- bt'ers-re al en w er a nta! voo 'oopig op. 26 geschat werd, IDé kleine koepel van het HeiÜgo graf die volgens -de eerste berichten ingestort zou zijn.-schijnt alleen maar érnstig gescheurd te wezen. Wel zijn ér verschillende huizen in het oude deel van Jeruzalem ingestort, doch daarbij móeten geen menschen zijn omgekomen. In Transjordanlë. Volgens een opggetuige, die per vliegtuig uit Transjordanië te Kairo is aangekomen, gelooft men, dat daar ongeveer 30U menschen zijn omgeko men. Verscheidene, huizen zijn be schadigd ot ingestort. De aardbeving duurde ongeveer 40 secc-ncien en verwekte veel schrik. be beaouïnen in de woestijn ga ven eveneens overal teekenen van grootontsteltenis. DE ZIEKTE VAN CLEMENCEAU. De 1 -.'.ï.scne correspondent van de N. Rolt. Crt. meldt: (..enerceau schijnt beterende te ziin. Zijn omgeving denkt, dat de oron chitis. wraraan hu lijdt, als een ge volg van de griep van voor enkele weken, st>of-.dig genezen zal zijn en hij binnenkm naar de Vendee zal kunnen vertrekken. Een blad, dat een oude veete tegen hem heeti. beging de perfidie den na druk te leggen od de verzwakking van zijn geestv ti niog ens. HEVIGE ONWEDERS TE PARIJS. 20.000 telefoonnummers gestoord. De laatste dagen is Parijs door zwa re onvveders bezocht. Die van gisteren was ongewoon Kevig. De wolkbreuk, die er mee samenging, blijkt met na me het telefoonverkeer ontwricht te hefrfcen. Dit geldt vooral den linker oever, waar drie centrales, en wel Ségur, Vaugirard en Invalides in een en hetzelfde huis zijn ondergebracht De kelder, waar de lijnen samen komen, is opnieuw overstroomd. Het water steeg er tot drie meter. Dit is niet de eerste maal, dat dit1 gebeurt, rnaar het geld ontbreekt, om de betrokken 2Ü.0U0 aangeslotenen voor narigheid te behoeden, die ge durende één tot drie maanden van alle verbinding verstoken zijn. De administratie begint wel de lii- nen van de ministeries en gezant schappen, die zeer talrijk zijn in die wijken te herstellen. De belanghebben den hebben geen recht op schadeloos stelling. Ook het telegraafverkeer met an dere steden is grootelijks gestoord. Radio-Pro tframma. Wat er vanavond te hooren Is. K"»NIGWT'8TERH.. noo M. 5.20—6.50 Tweede Kinderfeest 8.50 Muziek. LANGEN ÏUTG 4688 \L c.506.50 Con erfe. 8.50 Concert. 10.50—12.20 Concert. HILVERSUM. 1050 M. а.456.45 CcnCert. б.457.10 Concert. 7-45 Politieberichten. S.15 Korhauscon-ert. .10.15 Fersberichten. 10.3012.00 Muziek. DAVPNTRY. i6co M. 6.20 Muziek. 7.05 Muz!ek. 7-35 Zanq. 8.05 Zang. 9-55 Muziek. 10.15 Tor.nee'spel in 1 acte' ra. muziék.' 10.45 Orke-u 1110 Jaok Msckincrch met orkest. 11.15 Orkest. PARIJS -(R°Go-Paris), 1750 M; 5-°55-55 Concert. 8.50 Concert. CHINA EN ES VOLKENBOND1. T?|oe niet rvneloo^en naar Nankinc? De Chineesrhe delegatie bij den Vol- kenbonc ont! ent es] 1st alle mededee- lïngen omtrent het overloonen van der. vertegenwoordiger van Peking bij den Volkenbond. Tsjoe naar de nationalis tische regeering en diens beweerd ver trek van Napels naar Nanking. De Chineesrhe déegatie beweert, dat Tsjoe s'echts een kort verlof aan gevraagd heeft om zijn oude móéder 111 China te bemeken. en d it hij ze fs Europa nog n et verlaten, heeft Heeft TS'o-e wellicht reeds spijt van zijn in overhaasting genomen'besluit en tracht de Ch neesche delegatie de samenwerk.ng tusschen Peking en Tsjoe té herstellen? FORTE BERICHTEN. De e ónomische V. B.-commissie is te Geiféve bijeengekomen ter be spreking der midde en tot verwezen- lijking van de tesoluties der econo mische conferentie. - 1 Het aantal verkloozen in Enge land beclmég op 4 |uli 1 053.600 of 48.687- meer dan een wéék tevoren. De cdn\e;K:e der wereld unie tot hulpvereeiung bij rampen is met -al- gea eène stemmen goedgekeurd. Wegens het doodloopen van de bes; ïekiugen over I'andzjer tusschen Frankrijk en Spanje stelt Engeland besprekingen tusschen deze drie lan; den e.i Italië voor. De I'oolsche politie heeft in het Wdnageb ed een wijdvertakte spion- riage organisatie ontdekt. Tijdens een cycloon 'die- in Nó- woross; sk in Rusland woedde, zijn 80 personen otn het leven gekQmen. Bij os erstroomingen in de Rus sische provinc.e Nisjni-Novgort>d zijn veie personen omgekomen. De aan- ger.cine schade is groot. Bij een fabrieksbrand te Tubizo in Bèigie zijn 4 lijken gevonden, ter wijl er een tiental zwaargewonden ge teld werden. In Jöego-Siavië zijn als gevolg, van een hittegolf grooté boschbranden uitgebroken. Volgens een bericht uit Boston hebben de Amenkaansche autoriteiten den dag voor de terechtstelling van Sacco en Vanzetti op 12 Augustus vast gesteld. j UIT DË OMGEVING! ALPHEN AAN DEN RIJN. In de Nesse, cud3r deze gemeente» is de 25-jame huisvrouw van den land bouwer de K., teen zij haar kind dat te wa.er was geraakt wilde redden, door verdrinking jammerlijk oni het leven gekomen. Het kind werd door de .dienst bode gered. ALKEMADE. De heer P. van Hoeve, e rM-1 amb tenaar ter secretarie alhier, slaayh te Den-Haag voor het diploma gem::n'e- administratie. EODEGEAVEN. Tot vereeniging uitsluitend werk* zaam in het belang de vérbeterinf van de Volkshuisves ing is toegelaten de Wcninghouw-vere-'eniging - rkv'ders- bela-ng'' alhier. KATWIJK. De Burgemeester heeft t r openba re kennis gebracht dat de heer Commis saris der Koningin in de Prov. Zuid-Hol* land voornemens is deze gemeente te bezoeken op Donderdag a.s, v.m. te 11 uur; dat zij de Z.H.E. Geetr. over e eni ge zaak wenschen te spreken daar to in c.e gelegenhe d zullen worden gesteld. KATWIJK AAN DEN RIJN, We rneenen niet a'leen koopers, doch ook principalen der veiling vereeniging „Bloembollenteelt" attent te mogen ma ken op een advertentie in dit blad, waar in mededeeling gedaan wordt, dat bollen niet Dezorgd moeien wórdm, dus ook nie. te bezichtigen zijn in de schuur van de firma Hoge-woning. doch inde schuren van d?n heer D. de Vries dezelfde geltgenhrid waar deze vorige jaren werden geborgen. Op verschillende plaatsen zijn van wege de A. N. W. B. de gewone wegwij zers geplaatst en op enkele plaatsen zijn de^ vervangen door anderen, ook wel bel*reen duidelijker dan de vorige. Een en ander was nqodig door de'

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2