uir~DE QMGEyI^rQ) len worden genomen om 'de landbou wers te helpen uit hun noodtoestand? 8. Indien de Minister vraag 2 beves tigend beantwoordt, kan hij dan mede- deelen, welke maatregelen zullen ge nomen worden? ARBEID VOOR BEPERKT VALIDEN. Te' Amsterdam werd dezer dagen in liet gebouw van den Geneeskundigen Dienst een vergadering gehouden ter bespreking van een plan om in 1928 een tentoonstelling met congres te or- ganiseeren waar zou worden getoond en behandeld wat gedaan kan worden voor de tewerkstelling van beperkt va liden. Het initiatief voor deze vergadering was uitgegaan van de Centrale Com missie vitn nazorg-organisaties, die reeds bij haar eerste stappen in deze richting de- Vereeniging Parkher stel lingoorden te Amsterdam ontmoette. De vergadering, die onder leiding stond van den lieer te Nuyl, voorzitter van bovengenoemde commissie, werd bijgewoond door een groot aantal ver tegenwoordigers van organisaties, die op een of andere wijze de productie ve tewerkstelling van bepaalde groe pen beperkt validen zooals blinden, dooven, geestes-zieken, verminkten, tu berculose-lijders enz. bevorderen. Algemeen werd het plan met groot enthousiasme aanvaard. Uit de be spreking bleek, dat men meende de tentoonstelling en het congres in Am sterdam tc moeten houden en dat naast de Nederlandsche inzendingen ook buitenlandsche medewerking, zou worden gevraagd. Daarna werd overgegaan tot benoe ming van de commissie voor de alge- meene leiding van de organisatie, be staande uit de dames A. Polak en Stie- mensHopman, en de heeren Nuyl, dr. Heyermans, dr. den Hartogh, dr. Hef ting, dr. Schuurman—Stekhoven Sr., dr. Sajet, dr. Ie Rütte, Sanders, mr. Baars, dr. Bronkhorst. DE TE LAAG BETAALDE ONDERWIJZERS. De heer Van Zadelhoff heeft den Minister van Onderwijs gevraagd of he*t overleg, bedoeld in het antwoord op zijn vragen, d.d. 8 Juni, reeds tot eenig resultaat heeft geleid en zoo ja, welk dit resultaat voor de betrokken Haagsche onderwijzers, aan wie nog steeds niet het door de Lager Onder wijswet voorgeschreven salaris uitbe taald is, zal zijn. Is de Minister niet van oordeel, dat, afgezien van dit overleg, de betrokken onderwijzers in den Haag, zoolang geen wijziging in artikel 27 Bezoldi gingsbesluit is aangebracht, recht hebben op berekening en vaststelling van hun garantie-toeslag en salaris, gelijk die ook aan de onderwijzers in tal van andere gemeenten, o a. te Am sterdam, worden uitbetaald? en dat het gemeentebestuur van 's-Gravenoage verplicht is, de Lager onderwijswet na te leven; dat hij,niet kan toestaan, dat door dit gemeentebestuur van het stel lige voorschrift van artikel 27 Bezol digingsbesluit wordt afgeweken, en dat het tolereeren in dit geval van een niet-naloving der wet in zijn conse quenties zou kunnen leiden tot alge- li eele ontwrichting der Wet op het La ger Onderwijs? Is de Minister voornemens, doeltref fende maatregelen te nemen, dat al thans -aan de betrokken onderwijzers ten spoedigste worde uitgekeerd de wedde, die hmi volgens het Bezoldi gingsbesluit rechtens toekomt? DE HEER DUYMAER VAN TWIST EN HET DANSEN OP ZONDAG. De heer Duymaer van Twist heeft aan den Minister v. Justitie gevraagd, of hij kennis genomen heeft van het antwoord, dat de heer Duymaer van ,TwÏ3t heeft ontvangen van B, en W. nopens het verleenen van dansvergun- ningen op Zondag alhier en of de Mi nister het standpunt van burgemees ter en wethouders, dat op den Zondag des middags mag worden gedanst, mits na volkomen eindigen der middag- diensten niet in strijd acht met artikel 4 der Zondagwet en wel in tweeërlei zin door: a. de uitzondering, welke het artikel voorschrijft, tot regel te maken; b. het pertinente voorschrift van het erikel, dat openbare vermakelijkheden j.:; uitzondering kunnen worden toe gestaan, mits niet dan na het volko men eindigen van alle godsdienstoefe ning mag worden gedanst? Zoo deze vraag bevestigend wordt beantwoord, vraagt de heer Duymaer van Twist of de Minister dan bereid is, overeenkomstig zijn toezegging, maat regelen te treffen ter handhaving van de Zondagswet. UIT ONZE INDIEN. HOE DE VOLKSRAAD LUISTERDE. Uit een particulier schrijven uit In- dië, nemen wij hier het een en ander over betreffende de ontvangst van de radio-rede, cloor H.M. de Koningin en H.K.H. Prinses Juliana uitgesproken door de leden van den Volksraad in Ned. Indië. In de afdeeliijgsvergadering van 2 Juni ('s avonds zou de rede zijn) deelt de voorzitter mee, dat hij juist gecon fereerd had met den telefoondienst en met den radio-dienst in Malabar bij Bandoeng, over de mogelijkheid om den Volksraad de rede te laten hooren. En dat is toen wonder vlug in zijn werk gegaan. De telefoondienst heeft onmiddellijk in de groote vergader zaal 40 koptelefoons laten aanleggen. Deze werden op een gewone telefoon lijn naar Bandoeng aangesloten, waar men weer verbinding had met Mala bar, liet. station dat Philips recht streeks zou opvangen. Malabar zou dan net als Hilversum in Holland dat wel doet, wat opgevangen werd telefo nisch doorgeven aan Batavia, 't Is fei telijk niets anders dan dat een gewone telefoon aangesloten wordt op het ont vangstation. Je hoort door de gewone telefoon dan ook precies hetzelfde als aan het ontvangtoestel zelf natuurlijk. Intusschen hadden wij niet de min ste fiducie in de zaak na onze eerste ontgoocheling. Bovendien zou het 's nachts om 1 uur precies zijn, dus niet zoo heel laat. En wij zouden al tevre den geweest zijn, wanneer wij maar één zin zouden verstaan, alleen om 't idee te ervaren van de mogelijkheid van rechstreeksch contact met Hol land. Om kwart Voor twaalf kwamen wij in de zaal. Er was nog bijna nie mand. We deden de koptelefoon om en hoorden het bekende afgrijselijke gekras. Plotseling daartusschen door een paar woorden heel duidelijk: Hier het Philips-laboratorium te Eindho ven in Holland. Ongeloofelijk. En dan weer dat gekras. Erg veel storingen. Later vertelde men ons, dat dat niet de schuld van den uitzender was, maar van al de ontvangers in ïndië, die allemaal aan het instellen zijn. En dat geeft overal die storingen. Intus schen deden we de telefoon niet meer af en al gauw waren de meeste plaat sen bezet. En van kwartier tot kwar tier werd het beter. Tot we tegen half een het heele pro gramma woordelijk hoorden aankon digen. Dat gaf hoop. Het duurde niet lang meer of alle storing verdween. Er werd een stukje uit de Camera Obscura voorgelezen natuurlijk om den menschen de gelegenheid te ge ven de instelling van hun toestel nog te verbeteren. Heel geestig was de keuze van het stukje dat gelezen werd, namelijk het bekende hoofdstuk met in dit geval zoo een toepasselijk op schrift: hoe warm het was en hoe ver. De zaal weergalmde van den lach. 1 uur precies: „Thans betreedt Ha re Majesteit het laboratorium. Nog en kele minuten geduld". Even later weerklinkt het Wilhelmus en allen rij zen op. En vlak daarop de heldere stem van de Koningin. Zoo duidelijk, dat het soms onduidelijk werd door dat het geluid te hard overkwam. Als we terug hadden kunnen spreken zou den we gezegd hebben: och, Majesteit, wilt U een beetje zachter spreken." En dat zonder dat op Malabar of bij ons een luidspreker of een versterker was aangebracht. We hebben geen tien woorden van Haar rede gemist. En ontroerend was het toen Zij erover sprak dat het afscheid van uit Hol land voor ons in Indië zoo moeilijk w4s en toen ze de menschen op de een zame posten moed insprak. Daarna de Prinses. Haar stem lijkt sprekend op die van Haar Moeder, maar helderder. Met Haar woorden hadden we nu niet de minste moeite of inspanning noo- dig om ze te verstaan. 't Was of ze naast ons zat. Het was een avond van werkelijke ontroering, die ons dankbaar heeft ge maakt en sprakeloos voor het wonder, door God ons in deze uitvinding gege ven. Wat opent dit een perspectieven voor de toekomst. Een merkwaardig gezicht was het die inlandsche leden te zien luisteren naar de Koningin, die ze nooit gezien hadden zelfs. Er werd een foto gemaakt na afloop van de rede toen we nog naar de va- derlandsche liederen luisterden, die Philips uitzond. GEMENGD NIEUWS. A u t obo t s i n g. Vrijdagavond; voor 7 is een auto, bestuurd door 'den Delftschen student W., die onder invloed van sterken drank verkeerde, bij de Hoornbrug' doordat de bestuur der zijn draai te kort nam, tegen de leu ning van de brug gereden, terwijl een lantaarnpaal bij den grond afknapte en in den auto viel. De auto was vrijwel vernield' en1 werd door een "vrachtauto wegge sleept. De bestuurder werd1 aan de knie ver wond; een andere Delftsche student, die mede in de auto zat, kon met een autobus zijn weg vervolgen. Mooi gebaar. Het museum Natura Docet te Denekamp ontving" van een boerenknecht uit Amerika', die onbekend wenschte te blijven een gift van f 1000 voor het aanschaffen van kasten. Branden. Zaterdagmiddag isl in een pakhuis van N. Broekhuyzen in de Havendwarsstraat te Hilversum! Idat als autogarage dienst doet, b'rarid! ontstaan, vermoedelijk door het aan slaan van een auto. De auto verbrandde geheel1. De huurder der garage, de heer J. S., kreeg zulke brandwonden, dat Hij naar de R. K. ziekenverpleging moest worden overgebracht. Twee auto's verbrandden gedeelte! lijk. Drie motorfietsen en een aantal fietsen gingen mede verloren en de garage brandde geheel uit. Het vuur deelde zich mede aan 'rf belendend pakhuis, waarin tal van meubelen van den heer S. M. waren geborgen. De bovenverdieping met naar i nhoud brandde geheel uit en de inhoud der benedenverdieping leecf veel waterschade, zoodat ook nier tal' van meubelen verlorén gingen. Terzelfder tijd werd 'de brandweer! gealarmeerd, voor een brand in een onbewoonde villa aan de Sternlaag welke in de afgeloopen week juist overgedragen was aan Mr. Bolster te Delden, die haar gaat bewonen. In verband daarmede zijn er werk zaamheden verricht aan jae .centrale verwarming. i Vermoed el iik is door een onvoor zichtigheid Krand ontstaan. De etag'el aan den rechtervleugel zijn geheel uit gebrand en de villa kreeg belangrijke) waterschade. 1 Te Viervaten, gemeente Hoog kerk, is de boerderij1 van de gebroe ders Steen door den bliksem getrof fen en afgebrand. Te Bronsveen. gemeente Oude pekela, is gisteravond de 'behuizing van S. Bodëwes afgebrand. Alles was' verzekerd. Overleden. Het 3-jarig zoon tje van R., dat in de afgeloopen week te Nieuwenhage een ketel' kokend wa ter over het lichaam kreeg, is in het ziekenhuis te Heerlen aan de bekomen brandwonden overleden. Romeinsche legerplaat.s. 1 Bij de verdere uitgravingen in de Ro- meinsche legerplaats te Haltern, is weer een aantal munten, waaronder van zilver, en ijzeren werktuigen voor den .dag gekomen. Zoo werd o.a. een deel van een Ro- meinschen handmolen gevonden. Aan de buitenzijde van de trechter vormige bovenste molensteen is ook 'n kunstvaardige beetdhouwersarbèicï merkbaar. Ongeluk. Vrirdagmiddag wilde» te Ede een zekere D., die onaer den invloed van sterken drank verkeerde, nabii het station op een autobus sprin gen. i Hij miste de treeplank van de in be weging zijnden wagen en kwam zool ernstig te vallen, dat hij een schouder fractuur en een ernstige hersenschud ding opliep. Na m het station te zijn binnen ge dragen, overleed hij een uur later. Vergif tiging. Verschillende» léden van het gezin van den koopman M. de Lange in de Torenstraat te Gro ningen, werden gistermiddag onwel na net eten van boerenkool en brij. De moeder en drie kinderen klaag den over hoofdpijn en moesten braken» Op advies van twee doctoren moes ten de patiënten naar het ziekenhuis worden overgebracht. De toestand is niet levensgevaarlijk. Banj o-muziek. Het gebeur de voor het Haagsch kantongerecht: Je bent zoo langzamerhand een vaste klant geworden/ v. d. V., sprak! dé kantonrechter tot den man, die» zonder vergunning van B. en W. het bedrijf van muzikant had uitgeoefend. Waar betaal je al die boeten van? Of ga je de hechtenis uitzitten? Ta, ik zal er voor moeten zitten. Ik heb geen ander middel van bestaan Als ik thuis blijf zitten, hebben ze ook geen eten. Ken je geen beroep? Je bent toch jong en gezond? Ja, ik ben fabrieksarbeider ge weest, maar er is niets te krijgen. l De ambtenaar requireerde f 10 boe te, of 7 dagen hechtenis. Ik vind het ongelukkig, dat ik daar f 10 boete voor krijg. Heb je een gezin? Ja, drie. kinaeren. Het vierde kan ieder oogenblik komen. Ik zou mijn best maar doen omi werk te vinden. I Dat is het juist. De kranten staan (dagelijks vol over het werkloozen- vraagstuk. Dat kunnen de mensehen zelf niet oplossen. Conform den eisch 'werd de muzi kant veroordeeld. I Terug gevonden. Eenigen tijd geleden werd ingebroken in een Êerceel aan de Van Boetzelaerlaan te en Haag. Ontvreemd werden toen eenige waar, devolle sieraden, waaronder twee bril lanten oorknoppen. Thans is de recherche er in ge-» slaagd deze oorknoppen in beslag te nemen bij een 46-jarigen werkman J. A. B. genaamd, wonende in de Hem- sterhuisstraat. een bij de politie be kende recidivist. De aangehoudene is in het huis van Bewaring ingesloten. Gestoordeinbraak. V rijldagi ochtend kwam in een perceel aan de Groot Hertoginnelaan te Den Haag,, bewoond door de familie D., die op het oogenblik uitstedig is, de werk vrouw. om eenige werkzaamheden te verricnten. De familie had haar in het bezit ge steld van den s'eutel van de woning. Tot haar groote verbazing kon zij ech ter de deur niet openen, ondanks aE haar moeite. Zij keerde terug, maar at spoedig] zou zij de oorzaak van het niet-opener* der deur vernemen. Want de buren riepen haar terug Zij hadden n.l. gezien, dat twee man nen uit de woning kwamen en over de schuttingen van den tuin een goed! heenkomen zochten. De politie werd van een en ander in kennis gesteld, die een onderzoekl instelde. Het bleek, dat in den ochtend twee personen zich toegang" verschaft had den tot het huis. Een groote partij tafelzilver en an dere voorwerpen van waarde waren) gereed gezet om te worden meegeno men. Door de komst van de werk vrouw waren zij echter gestoord en zijl moesten in allerijl met achterlating van den geheelen buit aan den achter kant van het huis verdwijnen. Voor zoover nagegaan kon woiideq wordt niets vermist. Botsing. Men seint uit Heer len: Zaterdagavond toen om kwart voor zes een arbeiderstrein uit Heerlen ver trok, kwam van het rangeerterrein eeni goederentrein. Ter hoogte van den overwegi bij da mijn Oranje Nassau I ging de goede rentrein over een wissel en reed idem personentrein in de flank. De bagagewagen van den personen trein werd totaal vernield, tènviil he* 'daarachter vozend' personenrijtuig gé Ideeltelijk werd ingedeukt. De conducteur Beenen, uit Heerl'em die zich in den bagagewagen bevond, kreeg een niet gevaarlijke hoofdwon de. Verdere persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Het onweer van Zaterdag nacht. Tijdens het onweer sloeg de bliksem in de boerderij van Hj van B. te Deursen. De boerderij! branlcj 'de geheel af. Te Oss is tijdens het onveer het huis van den heer B. aan de St., Antoniusstraat, dat door den bliksemi werd getroffen, een prooi der vlam men geworden. Bij het onweer, dat boven Nieuwi Amsterdam en omstreken woedde, zijn twee boerderijen te Mantige door den bliksem getroffen en geheel in vlam men opgegaan. De woning van 'den timmerman) H. Boer te Hijken is door den bliksem getroffen en afgebrand. Te Eex in Drente zijn twee paar den, toebehoorende aan de weduwe H. Martens en J. Hart, gedood1. De boerenbehuizing van K. Gotd- hoorn te Adorp in Groningen is door het tinslaan van den bliksem afge brand. Te Orvelte is de boerderij, be woond door den landbouwer H. Mey er en mede bewoond door J. de W|it, door den bliksem getroffen en tot deni grond toe afgebrand. Vele kippen zijn in de vlammen omgekomen. In de gemeente SI een zijn een ■vijftal koeien door jden bliksem ge dood. Tijdens het onweer zijn te Zoeter - woude van den landbouwer Ph. K. een koe en van den landbouwer K. een koe en een schaap door den blik sem gedood. In een met hooi gevulden berg van de Wed. A. Dasseiaar te Voort- huizen is de bliksem ingeslagen. De berg is geheel uitgebrand. Bij den landbouwer T. v. d. Broek té Terschuur zijn 5 koeien door 5het hemelvuur gedood. Te Harselaar, gem. Barneveld', is een koe van S. Kuijt door den bliksem Te Wassenaar zijn twee paarden van den vrachtrijder v. d. B. op een weiland aan de van Zuijlen van Nije- veltstraat door den bliksem gedood1. BOSKOOP. Aan de Chr. Kweekschool „Reho both" te Utrecht is geslaagd de heer M. H. v. d. Broek alhier. Op Woensdag 13 Juli, n.m. 2.30 uur, zal er in het gmoaystieklokaal der openbare school gelegenheid zijn tot kos- telooze inenting. Op Maandag 18 Juli van v.m. 11 tot n.m. 1 uur, zal er in het gemeente huis gelegenheid znn tot het betalen van Rijnlands bundergeld. Mej. F. N. K. Schaum alhier, slaag de aan de Rijkskweekschool te Schoon hoven voor het eindexamen. Op 14 Juli a.s. van n.m. 28 uur zullen in het geb. „Salvatori" tentoon gesteld worden de kleedingstukken, ver vaardigd door de Meisjesvereeniging „Tabitha" Gedurende de maand Juni, werd aan het postkantoor alhier ingelegd f 9397,9°, terugbetaald f 7.450,99- Het laatste door het kantoor uitgege ven boekje draagt het nummer 4616. De heer Jac. M. Lünnemann, alhier, slaagde aan de R. K. Kweekschool te Be verwijk voor het examen onderwijzer. LEIDERDORP. In de maand Juni zijn ter keuring aangegeven als bedrijfsslachting 11 run deren en 12 varkens, als noodslachting 1 rund, 7 schapen, 2 lammeren en 2 nuchtere kalveren. Afgekeurd zijn 5 schapen, 2 lamme ren en 1 nuchter kalf. Aan keurloon ontvangen f 149, NOORDWIJK. Deze- week waren bij het arbeidsbe middelingsbureau 6 personen als werk zoekende ingeschreven, t.w. 4 timmerlie den, 1 kelner en 1 opperman. Door den Noordenwind zijn er in zee vele kuilen en draaikolken ontstaan die het baden zeer gevaarlijk maken. Reeds moesten een paar baders met moeite door voorbijgangers gered v/or- den. Men zij dus gewaarschuwd. OEGSTGEEST. Vergadering van den Gemeente raad op Dinsdag 12 dezer om kalf acht 's namiddags. Onderwerpen ter behandeling: Mededeeling ingekomen stukken. Onderzoek gel'oofsbr. gekozen raadsle den. Voorstel' wijziging verordening algem. bepalingen enz. Vaststelling rekening 1926 en begroo ting 1928 H. G. Armbestuur. Begrooting gezondheidscommissie Kat wijk 1928. Aanbesteding grint- en basaltlevéring lover 1927. Credietaanvrage voor gemeentewapen (raadhuis. Comptabiliteit. Aanvraag van schoolbestuur Endeg. straatweg gelden voor schoolbanken. Aanvraag crediet voor wijziging speelplaats en schoolbanken 0. L. S. Leidsch© Buurt. Vaststelling vergoeding art. 101 L'. O. voor 1925 Brjz .Lagere bcholen. Vaststelling vergoeding vervolgonder wijs Bijzonder© Lagere ScKolen cursus i225/i926. Uitspraak Broederdienst, lichting 1928. Voorioopig vrijgesteld: E. W. Greyh- ton, W. Griffioen, W. H. Hogervorst^ T. H.d en Hollander 'A'. van Tterson, "P. Ko'énen. p. v d. Umt. .T. Oudsh'oorn, J. T. van Tol. G. v. d "Putten. Voorqoérl vrijgesteld: A. Bh'k P. v. Dijk. M. v. Egmond. H. v. d. Horst. T. A. Kortekaas. J. v. Leeuwen en J. v. Rij. ZOETERWOÜDE. Met ingang van 11 Juli zal de be waking e.i afsluiting van den spoorweg aan de halt© bij Ommendijk onder deze gemeente. werden opgeheven. In den nacht van Vrijdag op Za terdag heeft zich boven deze gemieent© •een zwaar 'cnweder ontlast, dat meer als een uur achtereen duurde. Van den veehouder K. werd eenpaard gédocd en van den veehouder C. een koe (een pink), en twee schapen. Ook is de bliksem in eenige boomen BELICHTING VAN HET VERTREK. Aan 'de plaatsing der vensters in dé vertrekken, moet, ook uit het oogpunt! van hygiëne en comfort, aandacht ge schonken worden. In een Duitsch vakblad' vindt Bouw! bedrijf daarover de volgende opmer kingen 1 Vensters aan den smallen kant van! het vertrek geven de beste belichting. Betreft het een woonkamer, dan 'doet men 't beste, de lichtbron uit een groot venster te doen bestaanmen wint daarmede wandruimte uit en ver gemakkelijkt het opstellen van de meubelen, terwijl licht en schaduw zooi gunstig mogelijk verdeeld worden. Het splitsen van de lichtbron inf twee ramen verdient geen aanbeveling! en is slechts voor slaapkamers te aan vaarden. Vensters in 2 verschillende kamerwanden geven schaduw midden in het vertrek, waardoor dit ongezellig wordt. Men vermijd© ze dus, behalve wanneer het een groote keuken betreft! waar gootsteen en kachel niet aan! denzelfden wand komen te staan. Niettemin moet ook in dit geval dé hoofdlichtbron domineeren. t Als er in twee wanden vensters zjfnj dan verliest men veel ruimte voor net opstellen der meubelen; daarom is het wenschelijk in dit geval een hoek-groe- peering te maken. Als de vensters in den 1 angsten ka merwand komen, dan verdient het aan) beveling, één gedrongen lichtbron, dus een breed venster, toe te passenj Blijven dan nog de breede gedeelten! van den kamerwand over- aan moet! het schrijfbureau of de werktafel! schuin in den hoek gezet worden. Twee r amen met een breed stuk! muur er tusschen geven een onaange name schaduw; voor een woonkamer! is dit dus ongeschikt; voor slaapka mers gaat het wel. Als twee ramen te dicht bij1 dé dwarsmuren geplaatst worden, aan zal het opstellen van de meubels ween lastig worden, vooral als openslaande ramen zijn toegepast. Bovendien gaat veel bruikbare vloeroppervlakte, wel ke beter te benutten ware, verloren. t Bovendien moet 't bij vrijstaande huizen liefst worden vermeden, heti worde slechts in bijzondere gevallen! toegepast. Scheepstij dingen. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. ROTTERDAM, N. York n. Rott. 10 te Plymoth verw. NAREN TA, Vancouver n. Rott., 7! te Seattle DINTELDIJK, Rott. n. Vancouver! 8 v. Valentia. I GAASTERDIJK, Vancouver naart Rott., 8 v. Los Angeles. VOLENDAM, 9 v. Rott. te N. York BURGERSDÏJK, 9 v. /N. York n. .Rotterdam. 1 NEBRASKA, Rott. n. iVano., 7 6e San Pedro. RIJNDAM, 9 v. N. York te Rott. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. RIETFONTEIN, thuisr., 9 vaiï Kaapstad. NIJKERK, uitr., 9 v. Mombasa^ BILLITON thuisr., 8 v. Aden. HEEMSKERK, thuisr., 9 te Daj] es Salaam. NIAS, uitr., p. 7 Gibraltar. j HOLLAND—WEST AFRUIA-LIJN. HAARLEM, thuisr., 9 te= Monrovia HELDER, thuisr., 8 te L.agos. DELFLAND, thuisr., 7 te Pt. Gen- til. EEMSTROOM. thuisr.,, Z y. Qt* Bassam n. Cape Palmas. 1 REGGESTROOM, thufor., 10 te Freetown verw. i SCHELDESTROOM, rnitr., 8 te Axim. VLIELAND, uitr., 8 te Accra. 1 TEXEL, uitr., 8 v. Dakalr. I DJOCJA, 9 v. Rott. te Hamburg. KON. HQLLANDSCHE LLOYD. KENNEMERLAND, thuisr., 8 té Santos. MAASLAND, uitr., p. 8 Fern. Nor. ROTTERDAMSCHE I.LOYD. PATRIA, thuisr., 9 te Rott. TJERIMAI, uitr., 8 v. Marseille. MEN ADO, thuisr., 8 v. Marseille. DJEMBER, thuisr., p. 8 Finisterre BUITENZORG, uitr., p.. 8 Perim. INDRAFOERA, uitr., 8 v. .Colom bo. 1 JACATRA, 9 v. Rott. n. Hamburg!. SIANTAR, uitr., 9 v. IRott. BANDOENG, 9 v. Rotiï. n. ïïamb'. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. PRINSES JULIANA1, uitr., 9 té Batavia. KRAKATAU, uitr., 8 V. Suez, RONDO, uitr., p. 9 .Gibraltar. S OEM BA, uitr., 9, v. Amst. KON. PAKETVAAR'C MIJ. TASMAN, 9 v. JBat&yia. te MSe&- bourne, 1 i_; 1J J

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6