DAG-AGENDA. Maandag 11 Jnli., 's av. acht uur. Stadsgehoorzaal: Concert door ver schillende zangvereen. ten bate der Stormramp. 9—13 Juli. Geopend 35 en 7—10 uur, Vrije Evang. Gem., Middelste- gracht 3. Bloemenfeest. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 11 Juli tot en met Zondag 17 Juli a.s. waargenomen door de apotneek van den heer W. Pelle, Kort Rapenburg 12, Telef. 594. Ocfjstgeest. Apotheek ,.De Vijzel" Kempenaerstraat 4, des nachts en de9 Zondags. 11.. Hindernisbaan voor jongens-leer lingen van Middelb. of' Mulo-scholen in ploegen van drié. Ie pr. zilv'. med. Chr. H.B.S. in 1 min. 49 1/5 sec., 2e pr. bronzen med. Gem. H.B.S. in 1 min. 54 2/5. sec., 3. Gymnasium in 1 min, 56 sec. 12: Hindernisbaan id. voor meisjes le pr. zilv. med. H.B.S. (Garenmarkt) in 2 miri. 20 sec!, 2e pr. bronzen med. H.B.S. (H.R.) in 2 min. 28 2/5 sec., 3. Mulo (Breestraat) in 2 min. 38 3/5 sec., 4. R.K. Mulo (Haarl.str.) in 3 min. 15 sec. (met straf punten). 13. Estafette-wedstrijd tusschen de spelers van L.Z.C. III en. De Zijl. :Tijd van beide ploegen 2 min. 3 sec. De Zijl nam als gast de bronzen medaille. 14. Polowedstrijd L.Z.C. IIIDe Zijl 11. De Zijl nam als gast de zilv. me daille. De heer J. W. IJdo Jr. voorzitter der L.Z.C., reikte aan het einde van de wedstrijden met een enkel woord de prijzen uit. AMENDEMENT HUURVERORD. Dë heeren D. A. van Eek en J. J. van Stralen (S.D.A.P.) hekben bij den ge meenteraad 'n amendement ingediend op het ontwerp huurverordening. Zij stellen daarbij voor, dat op de.aanvra ge om goedkeuring van huurverhoo- ging geen beschikking wordt genomen, alvorens het advies is ingewonnen van een daartoe ingestelde commissie. Zij ^willen dezë commissie laten bestaan uit drie leden en drie plaatsvervan gende leden, die door den raad wor den benoemd. Voorts stellen zij vooi* als datum, waarop de verordening zal eindigen, 1 Januari 1930, in plaats van 1 Januari 1929. AFSCHEID Dr. N. J. BEVERS5N. Hedenmorgen 10 uur had in de Foyer van de Stadsgehoorzaal het af scheid plaats van Dr. N. J. Beversen, den afgetreden rector van het Stede lijk Gymnasium alhier. Aanwezig wa ren curatoren, leeraren, leerlingen, ve le oud-leerlingen en vrienden van Dr. Beversen. Het Gemeentebestuur was vertegenwoordigd door de wethouders J. B. Meynen en Aug. L Reimeringer. Allereerst werd namens de leerlin gen, door d. hr, J. v a n B 10 m-, 't woord, gevoerd, die den rector dankte voor dë zorgen die hij gedurende zijn lange rectoraat aan het Gymnasium had ge wijd. De rector aldus Spr. heeft ons op ruime wijze opgevoed, ons veel levensbeschaving geleerd, ons gevoel voor orde en tucht gegeven. Spreker wenschte Dr. Beversen toe dat hij, nu hij vrij is van de rectorszorgen, zich nog lang aan de studie en de kunst zal mogen wijden. Daarna sprak de heer V o or s na mens de 250 leerlingen die in de afge- loopen 16 jaar het Leidsche Gymna sium bezocht hebben. De rector had steeds de eer van het Gymnasium en het belang zijner leerlingen op het oog. Hoe leerde hij hen Vergilius w^ar- deeren en de Oden van Horatius; hoe wist hij liefde te wekken voor de oude schrijvers. Daarom en om wat hij aan hun opvoeding gedaan heeft, behoudt Dr. Beversen steeds de sympathie zij ner leerlingen, ook als ze het Gymna sium reeds verlaten hebben. Prof. Dr. F. M u 11 e r Jzn. sprak als een van de jongere ouders. Hij werkte reeds te Zwolle als leeraar on der rector Beversen, later te Leiden en beeft den rector steeds gewaardeerd als een dier bevoorrechte classici/ die den weg hebben gevonden naar. den modernen tijd. Moge zijn levensavond omringd zijn door zeer veel liefde, ge lijk hijzelf steeds aan anderen zooveel genegenheid geschonken heeft. Prof. D. C. Hesseling voerde het woord namens het college van curato ren. Spr. die den rector reeds 50 jaar kent, heeft naast diens geleerdheid steeds zijn menschenkennis en toewij ding gewaardeerd. Mogen zijn gaven nog lang aan de Maatschappij ten goe de komen en het Leidsche. Gymna sium bij .hem in aangename herinne ring blijven. De heer J. B. Meynen veront schuldigde den burgemeester, die niet aanwezig kon zijn wegens de vergade ring van B. en W. hedenmorgen en de raadszitting hedenmiddag. Het College stelt er prijs op, aldus Spr., bij deze gelegenheid als hun overtuiging uit te spreken, dat het Gymnasium in-U een rector heeft ge^- had v. groote bekwaamheid en kunde. Ik mag U den dank van het College overbrengen voor de vele moeite, die U zich voor Uw Gymnasium en voor Uw leerlingen hebt gegeven, voor de zorg en de toewijding, waarmede U gedurende zooveel jaren, niet altijd onder gunstige omstandigheden, Uw moeilijken arbeid hebt verricht; voor de vele en belangrijke diensten, die U daardoor aan de Gemeente hebt be wezen. Moge U bij het klimtmen Uwer jaren persoonlijk ervaren, wat er staat in het profetisch bijbelwoord: ,„En het zal .geschieden ten tijde des avonds, dat het licht zal wezen". Als oudste leeraar voerde de con rector, Dr. D. A. H. van Eek het woord, die den rector prees in zijn kwaliteit vaai rector en van leeraar en hem toewenschtc dat hem nog een lang en gelukkig leven beschoren mocht zijn. Dr. Vinkesteyn inspecteuer van het Gymnasiaal onderwijs, betuigde Dr. Beversen zijn hartgrondigen dank voor hetgeen hij in de afgeloopen 40 jaar voor het Gymnasiaal onderwijs geweest is: eerst te Gorinchem en te Arnhem, waar hij een sieraad was van het-leerarencoyps, daarna als conrector en rector te Zwolle en tenslotte te Leiden. Hij heeft gewerkt zoolang het dag is van den vroegen morgen tot den laten avond. De „ponoi" (moeiten) zijn hem niet bespaard, in dien tijd, maar ook vele „agatha" (goede dingen) zijn hem ten deel gevallen. Moge God hem geven no^ lang, omringd door de sym pathie der zijnen, van zijn „otium cum dignitate" te genieten. Dp. Beversen dankte hierna het Gemeentebestuur voor de vriendelijke -fen waardeeriende woorden. Het Gym nasium mocht zich steeds in een groot aantal leerlingen verheugen, ook toen de w-et-Limburg was aangenomen, en ondanks de belemmerende bepalingen van grootere klassen en een grooter aantal urén. Een gymnasium is een instelling- die, van groot gewicht is voor een gemeente; daarom verheugt Spr. de belangstelling die de wethou der -steeds voor ons gymnasium ge toond heeft: Moge hij onder Spr.'s op volger1 getuige zijn van, den verderen bloei van het Gymnasium. De lieeren Meynen en Reimeringer verlieten hierna de zaal om zich naar de wethoudersvergadering te hegeven. Dr. Bos s-e laar, de nieuwbenoem de rector van het Gymnasium, herin nerde er aan, hoe toen hij indertijd als leeraar aan het Leidsche Gymnasium werkzaam kwam, de rector hem met grootehartelijkheid is tegemoetgeko men. Spr. heeft van dien tijd steeds dé aangenaamste herinneringen behou den en wenschte zijn voorganger toe, dat hij zich ongestoord aan zijn studiën zou kunnen wijden. De heer G. W. vanBeeck, leeraar in de aardrijkskunde, overhandigde Dr. Beversen een couvert met inhoud ten einde hem de,gelegenheid te verschaf fen, verpoozing en verfrissching te zoe ken in een buitenlandsche reis. Spr. gelooft niet dat de scheidende rector reeds aan zijn levensavond toe is; eerst is er nog de herfst met zijn schoone vruchten. De concierge van het gymnasium dankte namens" zijn vrouw en den ama nuensis voor de groote toegenegen heid die de rector hun steeds bewezen had en bood, dezen een foto van het Leidsche Gymnasium, aan. Dr. Beversen,. de verschillende sprekers beantwoordend, zeide dat er een toon v. dankbaarheid in zijn hart is om al de goede woorden die hij van morgen gehoord heeft. Spr richtte zich achtereenvolgens tot den Inspecteur, het curatoripm, de leeraren, den oud-leeraar Gleuns, de ouders, den concierge en- de leerlingen en oud-leerlingen, Spr. dankte allen die medegewerkt heebben om hem de zen, dag te maken tot een dag van blij de herinnering. De scheidende rector ontving in den loop van de morgen tal van brieven en telegrammen. IR. G. L. DRIESSEN. De heer Ir. G. L. Driessen, directeur van ^Gemeentewerken alhier heeft met ingang van 1 Januari 1928 eervol ont slag aangevraagd. De heer Driessen is geboren Lei- denaar en werd in Mei 1901 benoemd tot directeur van Gemeentewerken al hier, nadat hij in Dec. 1900 tijdelijk in dienst gekomen was bij de gemeen te' voor den houw van het sanatorium „Rhijngeest" en het Openbare Slacht huis. Zoo vierde hij dan verleden jaar 22 Mei zijn zilveren jubileum en werd daarbij in de foyer van de Stadsge hoorzaal gehuldigd. Onder het directeurschap van den heer Driessen kwamen verschillende belangrijke werken tot stand. We noëmden reeds ,,hpt_ Openbaar...Slacht huis.. Daarbij kunnen we nog noemen de gebouwen van de Reinigingsdienst en vuilverbranding, de Arbeidsbeurs, Lab. Keuringsdienst van Waren, Poli tiebureau en verder werden onder zijn leiding gebouwd verschillende wonin gen voor de Gemeentelijke Woning bouw, benoorden Heerengracht 168 en benoorden Haagweg 148 woningen. De Blauwpoortsbrug kwam eveneens onder leiding van den heer Driessen tot stand en verschillende andere brug gen werden vernieuw.of vervangen., Verder kwamen tot stand verschil lende openbare scholen, is het gymna sium twee keer uitgebreid, zijn de ge stichten Endegeest herhaaldelijk ver groot, zijn tot stand, gekomen de twee zweminrichtingen en het Volksbad huis aan de v. d. Werffstraat, die alle om hun keurige inrichting bekend zijn. Voordat de heer Driessen in Leiden kwam is hij gedurende 10 jaar inge nieur geweest hij den Waterstaat in Ned. Indië, waar verschillende belang rijke werken op waterstaatsgebied zijn uitgevoerd, n.l. stuwdammen en an dere irrigatiewerken. De heer Driessen heeft dan ook de rust wel verdiend. KAMPEEREN. Men schrijft ons; In de vacantiemaanden maken veel jonge menschen zich gereed óm er gens in de vrije natuur te gaan kam peeren. In allerlei kringen gevoelt men, dat de omgeving ia de stad een groot gevaar voor de jeugd meebrengt, door het onnatuurlijke en kunstmatige dat het leven, in de centra der bevol king, de steden keninérkt. Men gaat hoe langer lioe meer zien, dat onze jeugd in het leven in de natuur een tegenwicht moet vinden tegen de be dompte sfeer, die in de stad hun leven dreigt te verstikken. Alleen al van hygiënisch standpunt bekeken is .er veel voor te zeggen, dat onze jonge menschen eens 'n week ademhalen in de frissche lucht van duin en hei. van strand en bosch. Het samen leven en éten en spelen buiten, geeft onze jóngens, die hun keren naar romantiek en avontuur, een genot dat voor velen" meer waard is, dan een reisje naar liet buiten land! Indien dit kampeeren echter niet geschiedt zonder goede leiding, brengt het zeer groote gevaren met zich mede Voorbeelden en bewijzen hoef ik voor deze bewering niet aan te voeren. Ze zijn bekend! v 1 Hierdoor is de kauwbeweging wel wat in discredièt gekomen. En dit is te betreuren.- Want het is misschien nog'niet genoeg bekend, dat ook on derscheiden Cfcriktelijke jeugdorgani saties de behoefte en drang om te kam peeren in goede banen trachten te lei den door jongens (en ook enkele meis jes-) kampen të organiséeren, die on der strenge, stevige,-p_ositief-christe- lijke leiding staan. Ik noem slechts de Nederlaridsche Christelijke Studen ten-Vereeniging,"die dé eerste was. met dit kampwerk. De Gereformeerde Stu denten Bewegingj die in Kootwijk elk jaar kampen organiseert voor onze Ge reformeerde' Gymnasiasten en H.B.S.- ers. Dan de Gereformeerde knapen- kampen, die 'iri Ermelo - jaarlijks een deel van onze Gereformeerde jeugd doet genieten van de hei dn het bosch. Ook in de omgeving van Leiden be staat een Christelijke kampëei'bewe ging, waarin. Hervormden en Gerefor meerden samenwerken:de Leidsche C.J.M.V. Schrijver dezes heelt het vorige jaar het genoegen gehad een kamp van deze vereeniging te leiden. Ik kan on ze ouders aanraden, hun kinderen aan een dezer kampen een week toe te ver trouwen, indien ze om een of andere reden niet in aanmerking komen voor een kamp van de knapenverëeniging of de Gereformeerde Studentenbewe ging. Al deze Christelijke organisaties stellen zich niet tevreden, met aan de jeugd een aangename week van bui tenleven en gezonde sport te verschaf fen, maar ze maken -van de omstan digheden gebruik, om door toespraken en persoonlijke gesprekken de jonge menschen te wijzen op den Heere Je zus Christus als de Heiland ook voor. onze Hollandsëhe'jongens: Menig Christen dankt voor.' zijn gees telijk leven heel veel aan de'Christe lijke blijmoedige geest, die hij. aantrof in een kamp. Voor menigeen heeft het leven in een Christelijk kamp een be slissende wending in zijn leven teweeg gebracht, waarvoor hij heel zijn-vér der leven God dankt, Wij kunnen niet volstaan met af te keuren de buitensporigheden, die open baar geworden zijn in de kampen der socialistische jeugdbeweging en in an dere neutrale kampeerorg&hisaties. We moeten 'voor onze jeugd positief werk doen, Het is de bedoeling van dit artikel u te wijzen op het positieve werk, dat reeds gedaan wordt, met grooten zegen, en de ouders op te wek ken zich af ,te wagen of het soms mo gelijk is, hun kinderen deze gezonde Christelijke ontspanning .en gezond heidskuur' "te verschaffen. Een prospectus voor de Leidsche C.J.M.V.-kampen. kan mèn aanvragen bij A. Pieron, Voorschoten. VECHTPARTIJEN. Zaterdagavond half elf ongeveer ontstond hij de Plantage twist tus schen N. en A. M., waarbij de laatste door de eerste tegen het onderlijf werd getrapt en voor eenige oogenblikken bewusteloos werd. Nadat hij door den E. H. D. was behandeld bleek dat hij "geen kwetsuren had- bekomen. VÉRZAKKINGEN. Op het terrein, van het nieuwe Aca demisch Ziekenhuis alhier hebben zich verzakkingen voorgedaan, tenge volge waarvan hier en daar in enkele gebouwen aap de stations zij de scheu ren zijn ontstaan. Met een heimachine is men thans .druk bezig palen in den grond te heien teneinde verdere, ver zakkingen tegen te gaan. WATERPOLO. Zaterdagavond speelde in de Zwem inrichting „De Zijl" een .combinatie van „De Zijl" II en III legen een ze vental van de Korfbalclub ,,Pernix' Ehtre-nous - geheeten, een 'zéér. geani meerde polowedstrijd. „Entre-nous" heeft boven verwach ting nog aardig 'partij gegeven, dank zij de aanwezigheid van v. d. Horst. Met slechts 3-^2 werd van „De Zijl" verloren. Spoedig na het begin nam „De Zijl" met een mooi schot de leiding. Direct daarop gevolgd dóór den gelijkmaker. Door een ernstige fout van den kee per van „Entre-nous" heeft „De Zijl' weer de leiding. Na de rust een gelijk opgaand spel. v. d. Horst in de achterhoede keert veel onheil. Evenwel kan de rechts achterspeler niet verhinderen, dat z'n tegenstander er ijlings tusschenuit schiet en ten derden male heeft de keeper van „Entre-nous" het nakijken Nog na een kleine worsteling voor het doel van „De Zijl" waaruit nog een doelpunt gemaakt wordt, komt 't einde van dezen leuken wedstrijd. Voor een herhaling hebben de korf ballers zich ten zeerste aanbevolen en naar wij vernemen zal binnenkort weer een wedstrijd gespeeld worden. COMPETITIE WEDSTRIJD. Wij deelen nog mede, dat heden avond kwart over acht een zwemwed strijd plaats heeft tusschen De Zijl I en Z.I.A.M. I van Den Haag. Gisteren ontstond op de Uiterste gracht bij de Rozenpoort twist tus schen J. C. K. en diens oom W. C. v. d. M. over tèlefoonplaten. IC. bekwam daarbij een klap op het hoofd met een hamer. Hij moest naar het Acad. Zie kenhuis worden overgebracht waar men een lichte schedelbreuk consta teerde. v. d. M. had intusschen ruzie met een ander gekregen die hem met een stoel op de pols sloeg, zoodat hij in het Acad. Ziekenhuis moest worden ver bonden. Daarna is hij in verzekerde bewaring gesteld. POSTERIJEN. Lijst van onhestélhare brieven en briefkaarten van welke de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen in de 2e helft der maand Juni 1927. Brieven Binnenland. Agent schap Hortiflor, Rotterdam Inspec tie Lager Onderwijs, Haag Mej. A. de Jong, Amsterdam Kempen, Haag C. M. C.'U. van Landaal, Leiden (20) Leidsch Dagblad, Leiden Zuster Marie Elise, Jabeek G. de la Rie; Amsterdam Veldhuizen v. Zanten, Hillegom Fa. A. de Vries, Westerloo. Briefkaart-en Binnenland. J. H. v. d. Berg, Haag Mevr. Boer- sema, Bussum Mej. M. Heuvelman. Amsterdam Mr. J. J. Koeleman, Haag Mej; Koopmans v. Boekeréh, Haag Heer en;Mevr. D. J. de Lange, Haag Mevr. Prins Radersma, Vlaar- dingen Sneldienst Vrachtauto, Lei den. Briefkaarten Buitenland. Dr. Frau Berkhoff, Hamburg. Drie briefkaarten zonder adres. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: J. A. Riebeek, gesch. 28 j. en A. Boom, jd. 22 j. J. L. E. Heemann, jm. 30 j. en J. M. E. de Raadt, jd. 24 j. Ph. v. d. Steen* jm. 24 j. en N. S. J. Karstens, jd. 22 j. J. v. Niehoff, jm. 30 j. en S. C. Knotter, jd. 34 j. H. L. Jansen, jm. 30 j. en M. J. E. Pieck, jd. 27 j. L. G. Weijers, jm. 25 j. en A. H. v. Zijl, jd. 25 j. C. J. Bolland, jm. 23 j. en H. J. M. Crama, jd. 23 j. N. Taverne, jm. 21 j. en P. de Bruijn, jd. 20 j. H. Smittenaar, jm. 31 j. en M. Cupido, jd. 28 j. J. L. Stokhuijzen, jm. 28 j. en B. Teijn, jd. 25 j. J. W. Goddijn. jm. 23 j. en B. E. v. Leeuwen, jd. 21 j. C. Verlind, jm. 24 j. en C. G. Bent veld, jd. 21 j. BINNENLAND. VRIJE UNIVERSITEIT. In vervolg1 op ons verslag van tie Woensdagvergadering, volgt hier nog het verslag van de i Algemeene vergadering, van Donderdag1 7 Juiï- Te 10 uur opende 'de Voorzitter, Prof. A. Anema, de vergadering, liet' zingen Psalm 78:8 en 17, las Psalm 23f en ging voor in gebeld1. Hierna snrak hij" de openingsrede uit, waarin'nij de opgekomenen harte lijk welkom heette en 'dan allereerst met enkele gevoelige woorden de over ledenen uit den Universitairen kringl herdenkt, Dr. Breen, den secretaris van Curatoren, en Mevr. Dekker, re- gente van het Hospitium; Na zijn openingswoord heette 'dé Voorzitter Prof. Mjr. D. P. D. Fabiusi hartelijk welkom-. Ook Prof. Dr. W. Geesink was aan-» wezig. De heer H. Colijn deelde hierop mee dat de vergadering .Woensdag geëin digd is met de aanvaarding van een voorstel, inhoudende de vraag naar de interpretatie van artikel 2 der Sia'uten Hedenmorgen is door Directeuren en Curatoren vergaderd. Zij hebben dei wenschelijkheid uitgesproken, zich door een Commissie van advies te la ten voorlichten. Deze Commissie zal bestaan uit 9 leden, 2 uit Directeuren, 2 uit Curatoren en 5 uit leden d-etf vereeniging. Tot leden uit Directeuren zijn be noemd de heeren A. W. F. Idenburg, en J. J. C. van Dijk; uit Curatoren Mr. Th. Heemskerk en Ds. T. Ferwerda,i terwijl als leden 'der vereeniging zijn benoemd Dr. K: Dijk te Den Haag,, sec! Ds. J. Schouten te Amsterdam; Prof. Dr. F. W. Grosheide, sec. Prof. Dr. G. Ch. Aald'ers; Prof. Dr. J. Riidderbosi sec. Prof. Dr. A. G. Honig; Pfot. Mr. A. Anema, see.- Prof. Dr. H. Dooye- weerd; J. Schouten te Rotterdam, lid; der Tweede Kamer, sec. Mr. J. A. de Wilide, lid der Tweede Kamer te Den Haag. Als secretaris aan deze commissie is toegevoegd Mr. H. J. Hellema te Amsterdam. Met de samenroeping dezer com missie is belast dhr. J. J. C. v,. Dijk, terwijl de Commissie gemachtigd is uit haar midden zelf een voorzitter te kiezen. Deze commissie zal in Januari 1928 haar advies hebben in te dienen. Met applaus werden deze mededee- lingen begroet. De Vereeniging besloot op voorste! van den Voorzitter en der traditie ge trouw het volgende telegram te zen den aan H. M. de Koningin: Radio-Programma. Wat ei vanavond te hooren ts. KöNIGWUSTERH., 1300 M. .50—6.50 Muziek. .20 Muziek. LANGENBERG 468,8 M. .506.50 Concert. .5010.35 Orgelconcert. .5012.20 Concert. HILVERSUM, 1050 l .405.55 Kinderuurtje-_ .157.45 Militaire Muzi;!" .45 Politieberichten. .10 Concert. .15 Persberichten. DAVENTRY, iócc .20 Zang. .05 Zang. .35 Zang. .05 Variété. .55 Muziek. PARIJS (Rar!io-11 ïl 1750 M, .055.55 Radio-Amateurs. .50 Concert. De Vereen, voor H. O. op G. G. - te Arnhem in jaarvergadering bijeen, verzoekt Uwe Majesteit eerbiedig, de betuiging van haar gevoelens v. hulda en verknochtheid te willen aanvaar den en bidt Uwe Majesteit en Haar- Huis Gods besten zegen toe. Na voorlezing werden de prèsentie- lijst en de geloofsbrieven in orde be vonden. De notulen der vorige jaarvergade ring werden vastgesteld, terwijl de be spreking over het jaarverslag 1926 ge lijkelijk plaats vond met de^behanüe ling- van het voorstel tot uftbreiding ■der Universiteit. Prof. Grosheide wil in tweeërlei ziir spreken over de uitbreiding. Hij wijst op hetgeen bij de oprichting der Uni-7, versiteit als doel voor oogen stond en meent, dat de wettelijke verplichting! om in 1930 de faculteit te hebben, niet te zien is als een drang der Over heid, maar zoo, dat wij nalatig geweest zijn in de vervulling der vrijwillig op o»5 genomen taak. Over het feit der wis- en natuur kundige faculteit sprekende, zegt Prof. Grosheide, dat men daarbij liet oog heeft op het Chr .M. O., waarvoor wij .noodig hebben leeraren, die denk eisch van het Chr. beginsel kennen, waarvan ide noodzakelijkheid dag aan dag gevoeld wordt. Spr. dringt daar om od krachtige medewerking aan voor deze faculteit. Nog enkele sprekers voerden hierna het woord, waarna jaarverslag en uit breidingsplannen werden goedgekeurdi Eveneens het rapport van de Com missie van Toezicht over de rekening! 1926. Wegens periodieke aftreding van "den heei; H. Colijn, die niet herkies baar is, werd door Prof. A'alders na mens vele anderen een voorstel in- fediend om den zittingsduur van deïï eer Colijn te bestendigen De Voorzitter deelde mede, da.fc difl punt zonder nadere bespreking in het bestuur niet aa.n de orde kon komenJ en stelde daarom voor het na de pau ze in behandeling te nemen, waar-, mede de vergadering a.ccoord ging. r Hierna was aan het woord ProÊ Dr. T. Hoekstra, van Kampen, om te ie-, fereeren over het onderwerp: „-Bandt aan het Woord". 1 De Voorzitter bracht dank aan Prof. Hoekstra,, voor zijn leerrijke en schoo ne rede, waarna gepauzeerd wordt. Ds. J. G. Kunst van Arnhem over handigde den Voorzitter een feestgavef van de Geref. Kerken in Gelderland,, groot f 1096, 42; 14 kerken moeteil nog collecteeren. i. De Voorzitter deelde mede, dat 1 nieuw lid zich had aangemeld, dat 6 contribuanten hun contributie had den verhoogd, terwijl enkele personen! als contribuant waren toegetreden, t Spr. wekte allen op om dit illustrd voorbeeld te volgen. j De heer Colijn deelde mede, dat yt?5r de uitbreidingsplannen een gift -van f 5000 was ingekomen. t De Voorzitter deelt nog mede, dat! uit de vergadering nog een gift van! f 1000 was ingekomen. I De middagvergadering. De middagzitting werd geopend met het zingen van Psalm 25: 2, waar na Prof. Anema, een telegram vani Ds. Van Schelven voorlas, dat dej beste wenschen voor de vereeniging inhoudt. Vervolgens deelde spr. mede, dat) hem was ter hand gesteld eep bedrag van f 100, voor het uitbreidingsplan, en dat een ander hem een bankbiljet! van f 100 had gegeven, eveneens voor het uitbreidingsplan, welke medeclee Lingen met applaus werden begroeh De bestuursverkiezing aan de crcia .stellende, zeide spr., dat liel -Regle ment verbood, om wijziging m de agenda te brengen, en dat in uc; pa.i/.o met den heer Co.ijn gesproken over de voortzetting van ;u lidmaatschap. Deze was daar oor met te vinden, omdat Directeuren 7 ca iWijziging konden voorste,.en. Prof. Aneina, a'.s ge a.i do/ vergadering", kon echter 11e. \- - doen, om het bestuur uit ie no .i het voorstel tot v e rkez 1 ng a u om lid in de vacature-Colijn icrag m i... men, waardoor deze automat s^ii o ,1, zitting houden. Hij verzocht daarom de crgaaei mg zich hierover uit te spieken e i z:.è het voorstel gaarne bij acclamatie a.n genomen, waaraan de vergaaenugi met groote blijdschap \oldeed. Nadat in de vacature j. liaihuizexl de heer H. v. d. Grampel tot lm de* Commissie van Toezicht op het géi- idelijk beheer was benoemd', en verkiezing van Mr. D. W- O. A. Scou' was goedgekeurd, was het wwd aan

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2