NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN ZATERDAG 9 JULI 1927 Radio-Programma. Wat er vanavond te booten is. KöNIGWUSTERH., 1300 M. 5.20—6.50 Concert. S.50 Muziek ien Zang. ;iq.5o12.50 Muziek. I.AXGEXBËRG 468,8 M. 5.50—6.50 Concert. 8.20 Muziek. 9.30 Vroolijke avond. [Daarna Muziek. HILVERSUM, 1050 V 4.006.00 Muziek. 6.007.45 Concert. 7.45 Politieberichten. 10.30 Persberichten. I10.40 „Bemoei je er niet me=", revuje. DAVENTRY. 1600 M. 7.35 Piano. 8.05 Muziek. 8.50 Concert. 9.55 Muziek, jo.55—12.20 Muziek. I PARIJS (Radio-Paria), i7S" M. 5.05—5.55 Concert. 18.50 Concert j ZONDAG 10 JULI. HILVERSUM, 1050 M. liSfoSP Uitzending van den Kerkdienst i vanuit de Herat. Evang. Luth. 1 Kerk (Kloveniersburgwal) .te Am sterdam:. Voorganger: Ds. C. F. f WESTERMANiNBred. aldaar. 6.45 Vrijz. Pro-t. Kerkdienst vanuit het gebouw van den N. P. B. te Hil- versum. Spr.: Ds. D. SIJPKENS, Krommenie. UIT DE OMGEVING, HAZERSWOUDE. Een paard van den veehouder v. W., bespannen voor een wagen waarop melkbussen werden geladen, schrikte en sloeg op hol. In woeste vaart rende het beest de Dorpstraat door tot het in het Westeinde tot staan kwam, zonder per soonlijke ongelukken te hebben veroor zaakt. De uitslag van de gehouden aanbe steding door het bestuur van de Oost en West-Geerpolder, tot verhooging en vterbreeding der kaden, is als volgt J. Hilgersom, Stompwrjk perc. 119950 perc. 2 f6300, J. Priem, Driebergen, pert. 1 f10480, perc. 2 f6744, massa f 16950; D. Monshouwer. Sleauwjjk, per ceel 1 f9170, perc. 2 f6780, massa f15890. Gebr. Slootweg, Hazerswoude, massa f 13810; W. van Haasteren en W. van Alfen te Leiden, perc. .1 f7669, perc, 2 f5580, massa f13149; W. van piemen e.a. te Hazerswoude perc. 1 f 7329,50 perceel 2 f 5450,50, massa f12731; E. van den Berg, Leiden, perc. 1 f7100, perc. 2 f5045. KATWIJK AAN DEN RIJN. 27 Juli a.s. zal het 50 jaar geleden zijn, dat hier ter plaatse een Geref. Zon dagsschool' werd opgericht. De oprich ting had plaats onder aansporing en lei ding van Ds. Alting. toentertijd Geref". Pred. te Katwijk aan Zee. In die dagen bestond er te Katwijk aan den Rijn no^ geen zelfstandige Geref. gemeente. Wel was er waar nu de Geref. Kerk staat, een houten gebouwtje, waar Ds. Alting catechisatie hield. In dat gebouwtje is teen op 27 Juli 1877 de' eerste Zondags school gehouden met ongeveer dertig kinderen. Het eerste Zondagsschoolbestuur be stond uit de heeren Ds. Alting, P. Was senaar, W. Vecht, J. van Duijn en de leenigste overlevende A. van der Jagt. Hoewel de heer van der Jagt een hoo- gen leeftrj,d heeft bereikt, en al jaren aan bet ziekbed is gebonden, kon hij toch nog heel wat mededeel en uit het Zondagsschoolleven van die dagen. Nog levendig stond hem alles voor den geest zoowel de voorgeschiedenis als de eer ste tijd van Zondagsschool houden. Dat dit heel anders ging-als tegenwoordig, kan men wel begrijpen, al waren de grondbeginselen wel hetzelfde.- Bij de viering van het 25-jarig bestaan is er een boottocht georganiseerd naar Amsterdam, terwijl bij hst 40-jarig be staan een boottocht werd gemaakt naar Alphen aan den Rijn. Thans worden er plannen gemaakt voor het herdenken van het 50-jarig bestaan der Zondags school. Reeds zijn eenige dames bezig gelden in te zamelen ter verwezenlijking der gemaakte plannen. Ook ditmaal staat een Boottocht op de aegnda voor alle kinderen der Zondagsschool, terwijl te- fen een klein bedrag ook ouders mede unnen gaan. Het tegenwoordige Zondagsschoolbe stuur bestaat uit de heeren: W. Schone- veld, voorzitter (reeds 33 jaar in het be stuur), J. van Beelen, B. van der Jagt* C. Korpelshoek, J. de Vries en de dames A. en M. van der Perk, L. en R. Mete ring, T. van der Horst en A. Minnee. et aantal kinderen bedraagt thans ruim honderd. KATWIJK. Een groot werk op het gebied van afzanden staat binnein betrekkelijk kor ten tijd te gebeuren .hetgeen aan vele handen werk zal geven en mogelijk in de toekomst weer groote oppervlakten •duingronden onder de gemeenten Kat wijk en Wassenaar in vruchtbaren tuin en bollengronden zal herscheppen. Is men al vele jaren bezig met het af zanden van gronden onder Katwijk en Noordwijk. alwaar men binnen affcienba- ren tijd genoodzaakt zal zijn het werk le beëindigen, omdat daar overal de grens van de vereischte duinbreedbe van af de zee dan zal zijn bereikt, sinds lang is hei oog gevestigd op de uitgestrekte duingronden ten zuiden van Katwijk en onder Wassenaar. En waar onder Kat wijk grooter vaarwater, dus beter laad - gedegenheid zal zijn te maken dan te Wassenaar, lag het voor de hand dat te Katwjjk het begin zijn moest. Meerdere plannen zijn aanh°ntng geweest die af stuitten op financieels bezweren, door b.v. te hcoge huur- of koooorijzen van landerijen waarover het spoor moest loopen. Thans is men echter zoover ge vorderd, dat zelfs binnen enkele dagen met de werkzaamheden begonnen zal kunnen worden. Dit* begin van het werk zal zijn te Katwijk a. d. Riin, aan den Valkenburgscheweg. Daar rijn ten zui den van de woning van de firma S. Parlevliet gronden aangekocht van den heer C. de Wit. alwaar vanaf den Pijn naar den Valkenburgschenweg een ha ven zal worden gemaakt met een stri ker. waar, ongeveer als in den Noord" te Katwijk, de zandbakken zullen kun nen worden geladen. Het snoor zal loopen vanaf genoemd perceel dwars over den Valkenburgschenweg door de landerij en heen langs „de Bilt" naar den „Groentuin", dwars den Bitumwegover naar den Watertoren der Leidsche Duinwaterleiding-Maatschappij. Daar volgt het spoor het kanaal tot aan de plaats waar een nieuw ka naal' zal worden gegraven, welk werk kortelings geleden is aanbesteed, voor rekening der Leidsche Duin water-Mij. Voorloopig wordt volstaan met het ver voer van net zand verkregen door het graven van dit kanaal'. Dit werk zal on geveer 8 'maanden duren en wordt voor namelijk uitgevoerd order de gemeente Wassenaar] En daar in de nabijheid liggen tusschen „de Pan", „Rijksdorp" en het Noordzeestrand nog hooge zand bergen, mooi duinzand waarnaar, vooral de laatste jaren, zoo'n vraag is. In hoe verre en wanneer daar het afzanden zal' worden voortgezet, is nog niet met ze kerheid te zeggen, doch gezien de thans uit te voeren werken mogen we gerust aannemen, dat omtrent dit punt al wel eenige zekerheid is verkregen. Wanneer dat zoo is, en hieraan behoeft niet te worden getwijfeld, zal dit werk eenige jaren kunnen duren, en kan het voor land- en tuinbouw, en voor werknemers, een zegen zrjn, al' zal het niet te ontken nen zijn, dat een enkeling er wel weer door verdroging zijner landerijen er de nadeelige gevolgen van zal ondervinden. De commissaris der Koningin inde provincie Zuid-Holland, heeft in de va cature van wijlen C. J. L, van der Meer, in leven lid en voorzitter van de Gezond heidscommissie voor de vereeniging va.n gemeenten, waarvan de zetel is te Kat wijk, benoemd tot lid 'van die Gezond heidscommissie Mr. C. M. van Sillevoldt Jr., fabrikant te Wassenaar. NOORDWIJK BINNEN. Van de steeds toenemende auto ongelukken op den Gooweg. werd Don derdagavond ook een Katwijker autobus het slachtoffer. Bij Noord wij kerhout moest deze uitwijken voor het een of andere voertuig, en reed met flinke vaart het bosch in. De inzittenden wer den door elkaar geslingerd, maar kwa men er goed af. De auto werd zwaar be schadigd. LISSE In ons verslag van de vergadering van de Coöp. Veiling vereeniging H. B. G. (Q. Ar), is een fout geslopen. In den zin: .Een leening a f tooo, wordt gesanctioneerd ter financisering van den nieuwbouw.... enz." moet het bedrag niet zijn f 1000, maar f30.000. OEGSTGEEST. „De Sleutelstad" reed tegen ds markiezen van de bakkerij van J. van Velzen. waardoor deze gedeeltelijk wer den vernield. De Dorpsstraat zal worden her- nummerd in verband met de sterke aan was vaa nieuwe perceelen. Was het laatsJe nummer 50. dit zal thans worden 77, aIzoo een groote vooruitgang. Vooral hel; complex woningen van den heer Proper heeft het aanzien van de Dorps straat zeer verfraaid. Ds. F. J. J. S. schrijft in 't Kerk blad voor Oegstgeest: De dag van 10 Juli, waarin de a.s. Zendelingen afscheid zullen nemen van onze gemeente, wekt veler ei gelachten. Allereerst denk :,k aan die jonge man nen zelf. Welk een belangrijke da^en beleven zm Er mag wel voor hen worden gebeden. Een ontzaggelijke taak gaan zij op zich nemen. Toen beklagen wjj hen niet. Groot is hun voorrecht, dat zij zoo gansch in het bijzonder hun jonge, Liven mogen wijden aan Christus en netwerk gaan verrichten, dat de Heer aan de Zijnen als opdracht naliet: Gij zult Mijne getuige zijn. Mannen en broeders, ga in vrrede. En moge u, bij den arbeid die wacht, en bij alle gevaren en bezwaren, welke die arbeid zal medebrengen, steeds de geloofsblik sterken op Hem, die u roept en die getrouw is en het ook doen zal. Maar dan denken we ook aan Indië. Veel hoorden we van die schoone. maar verre gewesten in den laatsten tijd. Pas heeft Nederland de nagedachtenis van een man gehuldigd, die veel voor Indië deed en als krijgsman en bewindsman met vaste hand heeft ingegrepen in het lot dier gewesten, ze steviger heeft saamgebonden en Neerlands vlag er hoog in top gehaald. Zeker is zulk een man een gave voor een volk. Maar hier staan mannen, die uitgaan om op een gansch anderen.weg Indië te dienen. In de gisting, die Ned. Indië doormaakt en die het met gansch de wereld ge meen heeft, willen zij gaan werpen, het zuurdeeg van het Evangelie. Dat is niets opzienbarends. Het is allang niet meer ongewoon. Maar toch zal', wie gelooft en vvie Indië, 'fczij dan aanschouwd of niet, liefheeft, zich verblijden, wetende dat Gods Woord ook daar niet ledig zal we- derkeeren, maar zal doen, wat Hem be haagt. In de derde plaats gaan onze gedach ten naar onze eigen gemeente. Hier is nu iets, waar wij. Oegstgeesters, trotsch op mogen zijn, 01 liever, God ootmoedig voor moeten leeren danken. Dat heeft geen andere gemeente in ons Vaderland, net voorrecht om de a.s. zendelingen in haar mie den te hebben en denuiig oan- den zendeling een afscheidsgroet te mo gen meaegeven. Laten we dit op io Juli maar v;ee- eens rliep gevoelen. En ook geve 1 n Dat ieder voorrecht ver plichtingen oplegt. Ook h t onza dat wij zijn de Gemeente met het- Zendingshuis. Ten slotte denken wij aan de Gemeen te van Christus in haar geheel'. Namens haar gaan nu ook deze' jonge mannen weer uit. Zij gaan het werk doen, dat de Heef niet speciaal aan hen, maar aan al Zijn geioovigen heeft opgedragen. Zij doen vertegenwoordigend werk. Dan mogen ze niet alleen reizen, en niet al leen daar werken. Zij moeten weten, dat er een geloovige gemeente achter hen staat, die hen steunt met haar liefde en gebed. Moge het a.s. Zondag voor Zending, Zendelingen en Gemeente een dag van zegen zijn. VOORSCHOTEN Hedennacht is tijdens het hevige onweder dat zich boven onze gemeente ontlastte, een koe van Gebr. van Stein, in de weide door den bliksem getrof fen en gedood. Een droevig ongeval had heden nacht ten huize van J. plaats. De vrouw des huizes, die bij het on weder uit een flesch met water wilde drinken, greep in haar verbijstering een flesch met geest van zout, en kreeg een- teug naar binnen. Directe overbrenging naar het Acad. Ziekenhuis per auto was noodzakelijk. Land- en Tuinbouw. TEELT-REGELING. Zooals onze lezers in ons blad van gisteren hebben kunnen lezen, worden in de Bloembollenstreek pogingen aan- gewend 0111 te komen tot een teelt regeling van Darwin- en late tulpen. De lage prijzen, die ten gevolge van de groo.e overproductie thans voor deze artikelen gelden, maken dat de teelt van heel wat belangrijke soorten niet meer loonend is, doch integendeel verlies oplevert. Ten gevolge van deze omstandighe den zijn de prijzen waarvoor deze tul pen in het buitenland worden aange boden, belachelijk. Het valt toe te juichen, dat getracht wordt in deze toestand verbetering ta brengen. De Hollandsche bloembollen toch vormen een Pollandseh monopo lie. Het artikel is populair en kan in groote hoeveelheden in tal van landen Legen loonende prijzen worden ge plaatst mitsde Hollanders zelf het niet bederven. Niet kan worden ontkend, dat aan een teeltregeling bezwaren kleven. De practische uitvoering «brengt be zwaren met zich, wat duidelijk geble ken is bij tal van ancjere contracten en regeiingen die in den loop der jaren in het bloembollenvak zijn ingevoerd. Toch gelooven we, dat deze bezwa ren niet onoverkomelijk zijn. Bij een goede regeling en krachtige samenwer king zijn ze ongetwijfeld te overwin nen. Er zijn ook bezwaren van meer prin- cipieelen aard. Ilet is,een algemeene menschelijke kwaal, dat men graag met zoo weinig mogelijk moeite zoo veel mogelijk wil verdienen. Een zeer sterk doorgevoerde teeltregeling met als gevolg daarvan zeer hoog opgevoer de prijzen, zou de zaken in deze rich ting kunnen sturen. En de ideale toestand is niet dat een betrekkelijk kleine groep men schen op een zoo gemakkelijk moge lijke wijze rijk worden, maar dat een zoo groot mogelijk getal menschen, pa u'oons en arbeiders, in het vak een goede boterham verdienen. We gelooven echter, dat deze be zwaren meer van theoretisclien, dan van practischen aard zijn. In de eerste plaats zijn we van mee- ning, dat een zoo sterk doorgevoerde teeltregeling, waarhij precies zooveel zou worden geproduceerd als men wensehelijk zou achten, pracdsch niet uitvoerbaar is. Maai* bovendien hebben we zooveel vertrouwen in de energie en den bree- den blik van de leiders in het bloem bollenvak, ja in de bloembollenmen- schen in het algemeen, dat men er nooit voor te vinden zou zijn een der gelijke hekrompen en kortzichtige^ po litiek te voeren. Een zoo groot mogelijke cuhuur, met een daaraan evenredige export naar het buitenland zal wel steeds het ideaal voor de voortvarende bloembol lenstreek blijven. Werk en brood voor zooveel menschen als maar mogelijk is, dat is gezond. Maar al heeft men een open oog voor de bezwaren die aan een te sterk doorgevoerde teeltregeling verhonden zijn, dan behoeft men nog niet blind te zijn voor de groote bezwaren van een dwaze cultuur-uitbreiding als we de laatste jaren hebben aanschouwd. Vooraanstaande menschen hebben sinds jaren gewaarschuwd voor een toestand als men nu doormaakt. Men heeft niet willen luisteren, en is nu zoo ongeveer aan de „schade en schan de" toe. Moge meerdere wijsheid daar van het gevolg zijn. De tegénwoordige prijzen van veel artikelen laten den ondernemer geen winst, en zullen als de toestand niet verandert, ongetwij feld vroeger of later hun invloed opk doen gevoelen t.o.v. van de arbeids- loonen. Dat kan niet anders. Daarom hopen we dat de poging die nu voor de zooveelste maal aangewend wordt succes heeft. Laat men trachten de dingen wat breed te bezien. Laten kweeker en exporteur elkander met vertrouwen tegemoet treden, want hun belangen loopen in deze zaak absoluut parallel. Wij zeiden reeds; er zijn bezwaren, maar deze vallen tegenover de voor- deelen die te bereiken zijn, absoluut in het niet. En met een krachtiee. algemeene samenwerkine i« ongetwijfeld het ge stelde doel te hereiken. INGEZONDEN. (Builen verantwoordelijkheid der Redactie.] Geachte Redactie, Vergun mij een kleine rectificatie te mogen geven op het onzinnige be richtje in Uw blad van gisteravond, opgenomen onder: Stadsnieuws. Niet zoozeer, omdat ondergeteeken- de door de plaatsing van clit bericht nolens volens de dupe werd van een misplaatste grap. Dat overkomt ieder een wel eens. En ik gun uw bericht gever zijn vroolijk oogenblik, toen hij zijn „inzending" zag „bekroond" van harte. De beste houding daartegenover zou misschien zijn het opvolgen van Huy- gens' raad: „Die schrick lijkst (ervan) swijght, heeft allerbest geseit". Maar ik wil toch even tegenover uw lezers ten opzichte van uw berichtge ver constateeren, dat het nakroost van Vader Van Alphen's „Saartje, die goede oude baker, die sprookjes kan vertellen" nog niet blijkt uitgestorven. En dan, de bijvoeging omtrent het Hdmaatschap van den Chr. letterkun digen kring moge niet vrij zijn van ironie, zij is goed beschouwd voor dezen kring, van wiens werkzaamheid uw zegsman niet de minste notie schijnt te hebben, een blamage. Overigens, geachte reporter, van harte beterschap. Met dank voor de plaatsing, Leiden* 9-7-'27. S. MELSE. ACADEMIE -N U W 2>. Geslaagd voor het doctoraal examen Nederlandsche letteren mej. L. F. Ha- verhorst, Zeist; doctoraal examen klas sieke letteren mej. W. C. de Snoo, Lei den; candidaatsexamen geschiedenis de heer S. Stikkel, Den Haag; candi daatsexamen geschièdenis de heer G M. Becht, Den Haag; doctoraal exa men geschiedenis de heer Th. J. G. Locher (cum laude) Leiden; candi daatsexamen wis- en natuurkunde (A) mej. J. B. S. Ph. van Rhijn, Den Haag en de heer J. van Zuylen, Den Haag. De heer C. C. Berg die gisteren pro moveerde tot doctor in de letteren en wijsbegeerte behaalde den graad cum iauue. Laatste Berichten. METEOORSTEEN. Tijdens het hevig onweèü dat zich he dennacht boven Gouda ontlastte en dat gepaard ging met hevige regens, ia. een Meteoorsteen uit de lucht komen vallen en neergekomen in de Erasmusstraat te Gouda. De steen, die afmetingen had van 20 bij 2c bij 10 C.M.. sloeg een gat in uien grond van 75 c.M. Schade werd overi gens niet aangericht. BLIKSEM INGESLAGEN. Tijdens het zeer zware onweder, dat hedennacht boven de Alblasserwaaivi woedde is de bilksem ingeslagen in de boerderij van J. Hofland te Bles^ns- graaf. De boerderij brandde geheel af, evenals een bij het huis staande schuur van de wed. A. Groenendijk. Te Ottoland werd* de kapitale boer derij van N. Bakker geheel in de ascn gelegd, terwijl een groot aantal var kens verbrandden. Alles wordt door verzekering gedekt. TELEGRAMMEN. (Draadiooze dienst] ERNSTIGE RAMP IN DUITSCHLAND DRESDEN,'9 Juli. V. D. Het onweer dat in den afgeloopen nacht in het dal van de Elbe woedde, heeft een gToobe ramp veroorzaakt; vooral in de Mügliis- en Gottleubadalen is groote schade aan gericht. In den nacht moesten 80 be ambten van de Schupo zich uit Dresden naar Gottleuba begeven om daar hulp- te verleenen. De Müglits is ver buiten de oevers getreden en heeft enorme schade aangericht. Vele verbindingen zijn ver broken. Groote houtmassa's worden door den sterken stroom weggevoerd en rich ten overal groote schade aan. Detrein van Geising—Altenbui-g. die op het punt stond naar Glasshütte te vertrekken, kon nog juist worden opgehouden, an ders had de trein in den stroom terecht gekomen. De verbinding met Glasshütte is verbroken. De oude Kurfürst Moritz- brug is ingestort. Voorzoover bekend, zrjn in Glasshütte tot nu toe 10 dooden geborgen. In Rottwernsdorff zr|n 15 lijken aan gespoeld. Het aantal _dooden zal evenwel belangrijk grooter zijn, doch vele (ijken zijn in den stroom afgedreven. CORRESPONDENTIE. Tot onze spijt moesten verschillen de berichten en verslagen tot Maan dag overstaan, zoo ook het verslag van de Vereeniging voor Chr. Hooger On derwijs. De uitslag van de examens der gemeentelijke H.B.S. ontvingen wij te laat om nog te kunnen opnemen. REDACTIE. MARKTBERICHTEN- LEIDEN, 8 Juli. Veiling Uns Belang. Bloemkool 4—8, sla l.su—3, andijvie 1.404, perziken 615, seldery 1.403, pieterselie 3.50—4.50, noonenkruia 1.40 2, komkommers l.18, peen 48, ra barber 11.80, kroieii 2.104, uien 1.40 2.10, alle9 per 100 stuk9. Snijboon en 6080, heerenboonen 80 90, doppers 1619, peulen 1539, tuinboonen 46, aardappelen 1216, aardbeten 40—60, postelein 79, spina zie 25, krombekerwten 2128, brui ne capucijners 1719, alles per 100 kg. LEIDEN, Turfmarkt 4 Juli t.m. 9 Juli Aanvoer Lange turf 565,000 st. J<5° 8 per 1000 stuks. LEIDEN. 9 Juli. Bo't^pnarki Prima fabrieksboter contr. 1.85 per K.G. Prima boerenboter 1.70,1.80 p. K.G. "Aangevoerd 119 1/3. 10 5/6 vaten, we gende 2745 K.G. Har del matig. LEIDEN. 9 Juli. Eierenveiling. Tota le aanvoer 10370 st. Kipeieren 5.80— 6.co; Eendeneieren 55,25. Per 100 st Handel matig. LOOSDUINEN. 8 Juli. Bloemkool I 2.30-^8.20, kaskomkommers I 8.80—9.80 89 ct. per stuk; aardappelen 1115.20, rijen komkommers I 10.4014.10, gele komkommers I 10.50—11.60, witte kom kommers I 8.308.90, perziken I 12— 19 per 100 stuks, groote meloenen 62 stamprincessen 6275, snijboonen 54 59, groote boonen 4.809.7Ó, per 100 kg. tomaten A 16.50—19.60 per 50 kg.; drui ven I 1.041.38 per kg.; salade I 1.40 1.70 per 100 krop; peen I 3.70—5 10, rabarber 5.906.30 per 100 bos; andij vie 1.90—3.60 per ICO struik. AMSTERDAM, 9 Tuli. Westlandsche ronden 1012 ct. p. K.G. Zeeuwsche Eigenh. 5,80. Kleine id. f 4,50. Overige prijzen onveranderd. Aanvoer 3 ladingen 436 H.L. .KATWIJK a. d. RIJN, Tuinbouw- vereen. Katwiik en Omstreken. Veiling van 8 Juli 19^7. Due of York p. kist van 25 K.G. f 2.803.70, ld. Drielingen id. 2.10 —2.60. Peen p. 100 bos 2.50-4,70 Aanvoer 1140 m. 25 K.G. gr. aaïd- aDpelen, HO m. 25 K.G. Drielingen en 7800 bos peen. ZOETERWOUDE, 7 Tuli 1927.. Aangevoerd 2403 kipeieren. I Prijs f 5,75—7,15. 1 Aanvoer eendeneieren 345, prijs 5*50—5.75. 1 Aanvoer kalkoeneieren 104, prijs 13 cent. Fasanteneieren 14 st., pr. 10 cent. Oude kippen f 1,201,70, Hanen 40 60 cent. ALPH. a. d. RIJN, 8 Juli. Groen- tenveiling. Tuinboonen 46,20, doperwten 14 17, heerenboonen 5058, postelein 3,907,10, N. aardappelen 13,90 15,10, alles per 100,K.G. Rabarber 69,20, leen 4—6,10, p. 100 bos. Kropsla 1,302, Komkommers 12 16,10, Bloemkool I 6,20 9. id. II 1,50—4.20, p. 100 stuk- Aardbeien 1121, Leasen, rood 20 23, Kersen 2023, p. 100 pond. ALPH. a. d. Rijn, 7 Juli. Eierenvei ling. Aanvoer 11853 stuks. Kipeieren 5,306,30, eendeneie ren 5—5,20, Kalkoeneieren 8. AMSTERDAM, Oliën. (Ncüeering per 100 K.G..) Raapolie. Vliegend f 33.. Lijnolie Vliegend f393A. -^u^- f361,436. Dept./Dec. f37Y* 37 37G- Jan./April f 37Va 37' 37Stemming traag. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in 6en morgen van 9 Juli 1927. medege deeld door het Kon. Ned. Meteoroio gisch Instituut te De Bilt. Hoogste Barometerstand 764.2 te Hapa- randa. Laagste Barometerstand 747.3 te Parijs. Verwachting tot den avond van 10 Juli matige, tijdelijke wellicht krachtige, N. tot O. wind, zwaar bewolkt of betroKken, regen- en onweersbuien, later wellich opklarend, iets koeler. Barometerstand. aangegeven door den wijzer. De stand van hedenmiddag 3 uur' is aangegeven door den wijzer. Stand van gistermiddag 3 uur; 7 59. LUCiiTTEifek L v o H Hedenmiddag 12 uur; 18 3 gr. C. LICHT OP VOOR Fi - 3 e.a. Zaterdag 9 Juli 1927: 9.49 nam. GEM. ZWEMINRICHTING a. d. ZIJ! Hedenmorgen 7 uur; 20 gr. C. Hedenmiddag 12 uur; 20gr. C. LEIDSCHE ZWEMINRICHTING f'T RIJNDIJK) Hedenmorgen 7 uur 21 gr. C. Hedenmiddag 12 uur 22 gr. C. WicselnoleeriujJen. (Amsterdam.. Berlijn 59.13s/» Londen 12.11'/» New-York 2.49s/» Parijs 9.77 Brussel 34.71 Zürich 48.04 Praaj 7.39 Rome1 13.54 Madrid<2.40 Oslo64 47 Kopenhagen66.70 Stockholm 66.84 Ween en35.12

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 3