NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN ZATERDAG 9 JULI 1927 DAG-AGENDA. Maandag 11 Juli., 's av. «acht uur. Stadsgehoorzaal: Concert door ver schillende zangvereen. ten bate der Stormramp. 9—13 Juli. Geopend 35 en 7—10 uur. Vrije Evang. Gem., Middelste gracht 3. Bloemenfeest. De geneeskundige Zondagsdienst te Oegstgeest zal worden waargenomen door Dr. Varekamp, Tel. 1010. De Zondagsdienst voor de Huisart sen te Leiden zal 10 Juli worden waar genomen door de doctoren Bruining, Niemer, Schreuder, Starck en Veld- huyzen. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 11 Juli tot en met Zondag 17 Juli a.s. waargenomen door de apotueek van den heer W. Pelle, Kort Rapenburg 12, Telef. 504. Oegstgeest. Apotheek ,.De Vijzel" Kempenaerstraat 4, des nachts en des Zondaes» deelgenomen dooi' den wachtmeester O. G. v. Veen van het 6e Reg. Veld- art. alhier. Genoemde wachtmeester liep dit jaar mede in de categorie „Ath letiek", welke het grootste traject, zijnde 55 KM. per dag moeten afleggen. Naar wij vernemen heeft ook het 4e Reg. Inf. hier ter stede met een deta chement deelgenomen en wel over den afstand van 40 KM. per dag vodr mili tairen onder leiding van den 2en luit. Wirix en volbracht. PRINS HENDRIK. De opening van het Medisch con gres on'Maandag 18 Juli a.s. zal waar schijnlijk bijgewoond worden door Z. K. H. Prins Hendrik. De Prins zal dan ten stadhuize ont vangen worden. BLOEMENFEEST. Het voorkomen van T. B. C. isl veel meer dan genezen, is de leuze, waarmede de heer F. H. van der Horst en zijn echtsenoote hun liefdadig werk? verrichten ten bate van het door on dervoeding bedreigde kind. Reeds eenigen tijd bestaat onder di rectie van den heer en Mevr. van der Horst een kindertehuis voor arme en verzwakte kinderen, waar deze klei nen liefderijk worden verpleegd. Momenteèl bevindenzich nog ze ven zwakke kinderen in dat tehuis. Vier zijn er onlangs hersteld ontsla- genP Het is te begrijpen, dat een dergelijk tehuis heel veel geld kost en dat het heel moeilijk is ae onbezette plaatsen1 die ontstaan zijn door het ontslaan van deze vier kinderen weer te doen in nemen door anderen. Daarom is thans in het perceel Mid- jdelstegracht 3 ten bate van het tehuis een bloemenfeest georganiseerd, waar aan tevens een bazaar verbonden is. Honderden prachtige bloemen zijn daarvoor ten geschenke gegeven en verschillende huishoudelijke arti kelen zijn ontvangen van vele winke liers hier ter stede. Op het podium, achter in de zaal isl een rots geimiteerd, die als 't ware begroeid is met vele bloemen en waar aan talrijke kleine lichtjes een sprook jesachtig aanzien geven. De bloemen zullen in den loop van het bloemenfeest, dat hedenavond ge opend wordt en zal duren tot Woens dagavond, verkocht worden. Op de Bazaar zijn verschillende at tracties aanwezig. Maandagavond zal het zangkoor „Eben Haëzer" uit Haarlem het feest (Opluisteren, door het zingen van ver schillende liederen. Morgen (Zondag) is de toegang vrij en worden de gewone diensten ge houden. De heer v. d. Horst zal 's morgens' Spreken over het onderwerp: „G-oids .Tuin", en 's avonds zal spreken de heer J. Meel, over het onderwerp: „Levend water". s Gisteravond werd een reclamefiets tocht door de stad gehouden. Voorop ging een wagen met een groot bord) èn daar achter reden de fietsers met een bordje voor op hun rijwiel, waarop een opwekking om het bloemenfeest! te bezoeken. i Ook wij wekken onze lezers gaarne op dit mooie werk van liefdadigheidl te steunen. Wanneer we zien, wat met het tehuis reeds bereikt is, ten bate van het door ondervoeding bedreigde kind, dan moet het. een behoefte zijn om mede le werken en óns penningskei te offeren voor dit mooie doel. LOCAAL RIJKSTELEFOONNET LEIDEN Opgave van nieuwe aansluitingen in de maand Juni 1927. 2318 Bakhuijzen Mej. H. W. van de Sande, Pieterskerkhof 34. 16 Burgersdijk Mr. H!., Witte Rozen straat 42. 483 Dekker A. J., molenbouwer, wa terbouwkundige, Roodborststr. 64. 2726 Eggink Gebr., Voorschoten. 65 Gelder Jansen H. T. v., kruide nierswaren fijne vleeschwaren. Noor dein de 51. 33 Hagemeijer Maison, Breestraat 83 2199 Hogendoorn P., Rijnsburgerweg 84. 2300 Hoonaard J. van den, Dorpsstr. 45, Oegstgeest. 2637 Jongman en Veenhuizen, Import D.K.M. motorrijwielen, Gevers straat 55B, Oegstgeest, 159 Loo van der, Bouw Ziekenhuis, Rijnsburgerweg. 1097 Maarschalk H. L., Hooge Rijndijk 167. 284 H. Schalks, St. Aagtenstraat 32. 1995 Tenghoe Mansoer, Z.W.singel 58. 82 Velden en de Jong, v. d., Bouw Ziekenhuis, Rijnsburgerweg. 370 Vlasveld's Manufacturenhandel, Haven 20 a. 2186 Windisch Prof. H., Wasstraat 2. Door de politie alhier is aange houden de woonwagenbewoner G. T. de S., die gesignaleerd stond voor f 40 boete of 20 dagen hechtenis wegens wederspannighei'd en f 5 boete of vijf dagen hechtenis wegens openbare dronkenschap, waartoe hij veroordeeld was resp. door de rechtbank en het kantongerecht te Dordrecht. BINNENLAND. BEZOEK VAN H.M. DE KONINGIN MOEDER. H.M. de Koningin-Moeder en haai' gevolg, bestaande uit Freule van Itter- siim en Jhr. van Tet9 hebben per auto een bezoek gebracht aan de Jubileeren- de Nijverheidsschool te Utrecht, waar de Hooge Gasten verwelkomd werden door het schoolbestuur de heeren Dr. van Heteren en Ir. van Eeten alsmede den directeur der school den heer van Essen. -Het gezelschap maakte een omme gang door een twaalftal klassen, waar de leerlingen als gewoonlijk aan den arbeid waren terwijl ook de tentoon stelling werd bezocht. H.M. gaf hare groote waardeering te kennen voor al hetgeen zij gezien had. Na den ommegang werd de thee ge serveerd in de directeurskamer, waar na het hooge gezelschap weder naar Soestdijk vertrok. Het publiek juichte de Koningin- Moeder warm toe. DE VLUCHT NAAR iNDIë. Naar het Haagsche Aneta-kantoor vérneemt, is hij de K.L.M. bericht ont vangen uit Sengora, dat «het Fokker vliegtuig daar Donderdag om 11.45 weer gedaald is. Om 12.45 vertrok men naar Bangkok, doch wegens het bre ken van een klepstooter, werd om 13.15 uur teruggekeerd naar Sengora. Gisteren ging men verder naar Bang kok. Bij de Kon. Luchtvaartmaatschappij is het volgende telegram uit Bangkok ontvangen: „Wij zijn hedenmorgen om 7 uur uit Sengora vertrokken en om 12 uur in Bangkok geland. Wij blijven hier tot Zondagmorgen, aangezien het verbo den is, des Zaterdags in Rangoon te landen." (Zaterdag worden groote wedrennen gehouden in Rangoon, en het vliegtuig moet landen op de renbaan). DE SPOORWEG GOUDA—ALPHEN. De Provinciale Staten van Zuid-Hol land hebben zich gisteren uitgespro ken voor den afbouw van den spoor weg AlphenBoskoopGouda. Gede puteerde Staten zijn uitgenoodigd zich ten opzichte van dit vraagstuk ten spoedigste met de regeering te ver staan. CONFERENTIE VOOR VERKEER EN DOORVOER. De Nederlandsche regeering zal op de derde algemeene conferentie -voor verkeer en doorvoer, welke op 23 Au gustus a.s'. te Genève zal bijeenkomen, vertegenwoordigd worden door prof. jhr. mr. W. J. M. van Eijsinga, hoog leeraar aan de rijksuniversiteit te Lei den, en den heer J. F. Boer, referen daris aan het departementvan bui- tenlandsche zaken. INT. LUCHTPOSTCONFERENTIE. Als vertegenwoordigers voor Ned.- Indië, Suriname en Curasao op de in ternationale luchtpost-conferentie, die 1 September te 's-Gravenhage wordt geopend, zijn aangewezen de heeren W. F. Gerdes Oosterbeek, referendaris bij het departement van koloniën, en J. van der Werf, inspecteur le klasse bij den post-, telegraaf- en telefoon dienst in Ned.-Indië. STEUREN. Zeeuwsche visschers hebben een steur van ongeveer 120 kilogram ge vangen. In den Dollard hebben gisteren de gebr. Bulten van Reiderwolderpolder een steur van 170 KG. gevangen. Uit het Sociale Leven. CONGRES NEDERL. BOND VAN CKR. PROT. P.T.T.-PERSONEEL' „DOOR PLICHT TOT RECHT". (Vervolg). De voorzitter opent den 2en dag met gebed, Waarna gezongen wordt Ps. 84 2. De behandeling v. d. beschrijvings brief wordt voortgezet. Er zal op aan gedrongen worden, dat ieder ambte naar minstens één vrije avond in de week verkrijge, omdat velen nooit eenige vergadering kunnen bijwonen. Het woord „ten hoogste" in art. 59 der D.A.P.T.T. vervalle omdat velen daardoor niet in staat zijn de begrafe nissen hunner familieleden behoorlijk bij te wonen. Op het verkrijgen van een 48-urige werkweek voor het lagere personeel zal met kracht worden aangedrongen. Het voorstel van Zutphen om een on dersteuningsfonds voor ziektegevallen op te richten werd verwezen naar de ringvergaderingen, omdat deze zich daarvoor beter eigenen. De afd. Utrecht wenschte bij uitzon dering met het oog op het 26-jarig be staan in 192S een driedaagsch congres te Lunteren. Dit voorstel werd bij meerderheid van stemmen verworpen, terwijl op voorstel van het Hoofdbe stuur Zeist als plaats van samen komst werd aangewezen. Het voorstel van Amsterdam om liet congres om de 2 jaren te houden werd om het groote moreele belang der jaar lijksche samenkomst met 9 voor en 46 tegen verworpen. Het voorstel van Arnhem en Middelburg tot wederaan- sluiting bij het C.N.V. lokte wederom een breede bespreking uit. Het bondsbestuur is voor aanslui ting bij het C.N.V. Dit maakt echter contributieverhooging noodzakelijk en hiervoor is de tijd thans allerminst gunstig. Contributieverhooging zal on getwijfeld ledenverlies meebrengen. Verschillende voorstanders van wc- deraansluiting dringen aan om op dit congres toch geen beslissing te nemen doch dit een jaar uit te stellen. Op voorstel van de afd. Arnhem, welk voorstel door het Bondsbestuur overgenomen wordt, wordt het volgen de besloten: Het congres spreekt als zijn oordeel uit, dat, waar aansluiting hij het C.N.- V. uit principieele overwegingen ge- wenscht blijft, in de afdeelingen krach tig zal behooren te worden geijverd het B.B. de middelen te verschaffen, waardoor de aansluiting mogelijk zal worden. Dit voorstel werd met 42 tegen 11 stemmen aangenomen. Nadat enkele oogenbilkken was ge pauzeerd, werd de behandeling van den beschrijvingsbrief voortgezet. Aange drongen zal worden op mildere bepa lingen in de pensioenwet. Amsterdam bepleitte aanbrengen van bordjes in de dienstlokalen, waarbij het vloeken verboden wordt. Deze zichtbare aan wijzing is gewenscht en zal worden verzocht. Er zal worden aangedrongen, dat bij de invoering der reorganisatie er perspectief zal zijn voor hen die zich wenschen te bekwamen voor hoogere functie. Den voorzitter wordt opgedragen met den dir.-gen. te bespreken of er kans bestaat dat sommige geheime kaartsystemen voor het betrokken per soneel funeste gevolgen kunnen heb ben. 'Waar onze Bond ook voortaan al het benoodigde voor de kantoorhouders zal gaan verstrekken, worden alle be langhebbenden opgewekt, hiervan ge bruik te maken en anderen hiertoe op te wekken. De heer Fonteijn, bondspenningmees ter, wekt alle afdeelingen op de aan sluiting bij het C.N.V. mogelijk te ma ken. Aan de afd. Utrecht wordt dank ge bracht voor de uitstekende voorberei ding van het congres en aan den voor zitter voor zijn uitnemende leiding. YVederkeerig brengt de voorzitter zijn dank voor de ontvangst waarvoor aan K. Houtman hijzonder een woord van lof toekomt en tevens dankt spr. alle aanwezigen voor hun medewer king om dit congres vruchtbaar te maken. Tenslotte wekt spr. allen op om al het mogelijke te doen om nieuwe le den te werven opdat bij het 20-jarig bestaan de 500 leden bereikt zijn. Daarna volgde sluiting op de gebrui kelijke wijze. BUITENLAND. DE DRIE-MOGENDHEDEN. CONFERENTIE. Het geschil over de kruisers. Gisteravond is te Genève een com muniqué openbaar gemaakt, waarin de verschillende standpunten der par tijen ten opzichte van de diverse scheepstypen worden uiteengezet. Alle andere kwesties zijn echter van ondergeschikt belang, vergeleken bij die van de kleine kruisers. De Amerikanen zijn op dit punt vol strekt onverzettelijk. Zij zeggen kleinere kruisers dan tien duizend ton met 20 c.M. kanonnen niet te kunnen gebruiken en staan daarom op hun recht zooveel daarvan te bouwen als hun lust binnen de gren zen van het tonnage aan kruisers, dat hun zal worden toegewezen. De Engelschen blijven daartegen over even beslist vasthouden aan hun eisch, dat het getal van deze sterke kruisers zal worden beperkt. De Japanners zijn voor een verla ging van het maximum tonnage der schepen tot 8000 ton, maar willen daarbij het 20 c.M. kanon gehanid- 'haafd houden. 1 Voor de Engelschen komt het, zoo als Bridgeman gisteravond in een pers conferentie verzekerde, nog meer aan op kleinere kanonnen, dan op het-klei nere schip. Men is dus heel ver van elkaar. De crisis duurt voort. Op een ontvangst van journalisten le Genève heeft Bridgeman mede gedeeld, dat de kwestie" van de krui sers nog een oplosbare moeilijkheid] vormde. Het Engelsche standpunt is, dat el ke staat moet opgeven, wat het mini mum aantal kruisers en tonnage voor de noodzakelijke veiligheid van dien staat uitmaakt, en dat iedere staat zich) dan tot dit minimum vrijwillig zal ver plichten om de belastingbetalers te ontlasten. In een communiqué wordt meege deeld, dat nopens de torpedoboot- jagers en duikbooten overeenstem ming is verkregen op de basis van tor- pedobootjagers, maximum grootte 1800 ton met deze.fde bewapening, maar dat de besprekingen nopens de kruisers op het doode punt waren ge bleven en geen overeenstemming te verwachten viel. Volgens de jongste berichten duurt de crisis der maritieme conferentie oort. Het is vo1 komen onzeker, of del regeeringen te Londen,' -Washington en Tokio in een compromis willen tre den. Een fe>t is. dat het doel, hetwelk bij president Coolidge voorzat, toen hiji de conferentie belegde, niet te be reiken valt. 1 DE VERKIEZINGEN IN ROEMENIë. Een meerderheid voer Bratianu. Voor zoover de uitslag der g'isteren in Roemenië gehouden verkiezingen voor het huis van afgevaardigden be kend is, heeft de regeering Bratianu' in het gebied van het oude koninkrijk Roemenië, Bessarabië en de Boeko- wina een groote meerderheid behaald. Daarentegen heeft in Transsylvanië' de oppositioneele nationale boerenpar tij de beste resultaten behaald. i DE STRIJD IN CHINA. ïjen succes voor de Noordelijken. Tsjang Tsjoeng Tsjang heeft de re geering te Peking telegrafisch mede gedeeld, dat hij Hantsjoeang, "de stad waar het groote Kanaal en de Tientsin Poekouspoorweg samenkomen, her overd heeft en oprukt naar Hsoetsjau- foe, de basis van alle operaties, welke Tsjang Kai Sjek tegen Peking onder neemt. Tsjang Tsjoeng Tsjang voegde en aan toe, dat de opstand te Tsingtau,. waar Noordelijke troepen zich voor? de Zuidelijken hadden verklaard, on derdrukt is en dat de noordelijken te Tsingtau de macht nog in hadden heb ben. De geruchten, dat ook een contini gent Ènge'sche troepen naar Tsing tau gedirigeerd zal worden, worden-in bevoegde kringen tegen gesproken. Men gelooft, dat het Amenkaansche marinedetachement, dat, naar gemeld aldaar is ontscheept, slechts voor be waking van het consulaat der Vereen. Staten moet dienen. Te Tsinanfoe zijn vijf treinen meS Japansche soldaten gearriveerd. De minister van BuitenLandsche za ken der Nanking regeering deelt mee, dat met ingang van 1 September de1 douanetarieven tot 12.5 pot. verhoogjd] zullen worden en dat binnen ander half jaar een autonoom tarief in wer king zal treden. I DE HUWELIJKSINZEGENING IN HET VLIEGTUIG. De predikant afgezet. Het Evangelische Consistorie heeft den Berlijnschen predikant Teich- mann afgezet, omdat hij eenige dagen] geleden twee huwelijken inzegende in een vliegtuig, hetgeen als een ont- eering van een ernstige kerkelijke handeling beschouwd wordt. i KORTE BERICHTEN. Uit Nizza wofdt een nieuw Ita- lïaanschFransch grensincident ge meld. De Fransche Kamer heeft gister nacht de zuivere evenredige vertegen woordiging verworpen. i r De Bulgaarsche Kamer keurde de resolufte der economische confe rentie te Genève goed. Levine heeft inet Brouhin een contract gesloten, om met de Colum' bia naar de Vereen. Staten terug te vliegen. De door den vrede van Brest-Li- towsk bekende Duitsche generaal1 Hoff mann iis overleden. Koning Foead van Egypte zal op zijn reis door Europa een kort be zoek aan Genève brengen, waar Ijij als jongeling eenigen tijd onderricht heeft genotenv De Oekrajiensche regeering heeft de talen van alle in de Oekrajiena wonende nationaliteiten gelijkgerech tigd verklaard. In de scholen zal, be halve de Oekrajiensche taal, ook de Russische verplacht zijn. De Prins van Wales heeft in de universitaire wijk te Parijs den eersten steen gelegd van het Engelsche stu dententehuis, de „Maison .Brittan- nique". GEMENGD NIEUWS. Door een trein gegrepen. Een wagen met tapijten, vlechtwerken enz. van de firma Vreeswijk uit Haar lem is gistermorgen op weg van Mep- pel naar Steenwijk bij den onbewaak- ten overweg te Onna, door den snel trein, die te half tien van Meppel naar Leeuwarden vertrekt, gegrepen. Het paard werd gedood en de wa gen vernield; de begeleiders, twee jon ge mannen, bleven ongedeerd. De trein stopte. I Onweer. Donderdag is bij den landbouwer -B. Blaauweridraad te Zwartebroek, gemeente Barneveld, de bliksem ingeslagen. De bewoner en een buurman, wiens kleederen geschroeid en schoenen stuk geslagen werden, sloegen bewusteloos tegen den grond doch kwamen laten weer bij kennis. Brand werd niet veroorzaakt. Vergiftigd. Te Napels zijn 20 personen na het eten van roomijs ziek geworden. De vergiftigingsverschijnselen, die zij vertoonden, waren hieraan te wij ten, dat zij in een koperen reservoir, waarin het ijs bereid werd, kopergroen had afgezet. Goedig. De groentenboer J. v. G. uit Den Haag, reed gistermiddag] m. zijn groentenwagen-langs den van Vre denburchweg te Rijswijk. Omdat zijn wagen te zwaar was be laden, haalde hij er ongeveer 100 bloemkoolen af, en legde die langs] den van Vredenburchweg, met de be doeling ze later weer op te laden. Toen hij echter om 4 uur terug keerde, waren zijn bloemkoolen ver dwenen. blijkbaar meegenomen door verschillende voorbijgangers. Een uitbarsting. Naar ren Reuter-telegram van de Hawai-eilan- den meldt, is de groote vulkaan op den Kilauyaberg beginnen te werken. Hij' stort een rivier van vloeibaar steen uit, terwijl er fonteinen van vuur omhoog spuiten, die een prachtig ge zicht opleveren. Vliegers gedood. Nabij Ho- noloeloe, in West-Virginië, bij „N v York en in Maryland hebben bijna te gelijkertijd vliegongelukken plaats ge-' had, die aan zes vliegers het leven hebben gekost. Luitenant Linton verdronk in Ho- noloeloe bij een val met zijn vliegtuig terwijl twee jongelieden bij Running- ton in West virginië onder de puinen van hun vliegtuig begraven werden. Twee officieren van het reserve- korps, die een militaire oefening bij Greatbend in den staat New York; maakten, lieten op eenzelfde wijze het leven. Hetzelfde lot trof een luitenant-vlie genier bij Baltimore. Brand te Zaandam. Gister avond tegen 6 uur, toen het bedrijf nog in vólle werking was, is brandi uitgebroken in de ohestokerij aan den Zuiddijk, nabij dë kalkovens en het depot van de Amerikaansche Petro leum Cy. te Zaandam, in de .fabriek van de firma Molenberg, die eenige jaren geleden een vermaardheid bezat door de verspreiding van stank als ge volg van traankokerij uit vischafval. Sedert 1 Juli had de firma M. heb fabrieksgebouw verhuurd aan de ta. Post uit Maassluis, waardoor het een andere bestemming had gekregen. Het bedrijf bestond nu uit het fabriceeren van teer uit olie, die met water ver mengd is. i De taak is allereerst, het water uit 'de olie te verwijderen. Wanneer diti 'doel door sterke verhitting bereikt is, heeft de olie een kookhitte verkregen, en ontstaat de teervorming. Tegelijker tijd echter komt de olie in den ketel omhoog en moet tegen overkoken worden gewaakt. Op hetzelfde oogenblik dat de brand] uitbrak, stond een groote ketel, met een inhoud van ongeveer 60 vaten, waarin echter niet meer dan 26 vaten olie aanwezig waren, 'te koken. Plot seling kwani de olie omhoog, ze liep over en vloeide gedeeltelijk in het vuur met het gevolg, dat in een oogwenk! de geheele fabriek door de wegvloei ende olie in brand stond. l Het was duidelijk, dat aan blusscheol niet te denken viel. Heel spoedig sloe gen de vlammen naar buiten en ste gen dikke, zwarte rookwolken oiti- hoog, die door den vrij sterken wind in de nichting van de Hembrug wer den gedreven. i Gelukkig, dat de wind noordelijk was, wijl net terrein begrensd wordtl door de gebouwen van de Amerikaan sche Petroleum-Cy. Het personeel, geholpen door eeni ge burgers, gelukte het, nog eenige vaten olie en andere brandbare stof fen buiten de fabriek te brengen. Het woonhuis van een der knechtsj B. v. dr. Ben, bleef gespaard. De brandweer, die aanvankelijk on der leiding van een ondercomman dant, den neer C. Kakes, doch daarna, onder die van den commandant Stan! werkte, was met veel materiaal aan wezig. De fabriek brandde geheel af. En kele vaten olie, die op het terrein van de fabriek lagen, geraakten mee in brand. De felle brand was op verren af stand te zien. l De Vrouwenhandelaar. Zooals men zich zal herinneren, zijn eenigen tijd geleden enkele bijzonder heden gepubliceerd over de aanhoU ding van een Pool, die door middel van advertenties in de bladen in con nectie zocht te komen met dames en van wie later bleek, dat hij een onge-. wenschte vreemdeling was, die ver schillende valsche" passen in zijn be zit had. Dit bericht trok ook in de buiten- l'andsche pers de aandacht en kwam zoo onder de oegen van buitenland- sche autoriteiten. i Toen bleek, dat de aangehoudene nog veel meer op zijn kerf stof heeft; dan men aanvankelijk vermoedde. Uit verschillende plaatsen in Tsje- cho-Slowakije, Polen en DuitschlancJ' bereikten de Haagsche politie brieven, waarin mededeeling werd gedaan van' oplichterij, zwendelarij, enz., waarvan !de aangehoudene, die zich nu eensl uitgaf voor Odermatt, dan weer voor Saudov, .Webach of Beigel verdacht wordt. Van den officier van justitie te Of fenburg kwam een schrijven, dat men een zekeren Odermatt zocht, terzake van oplichting en „Heiratschwinde/ Een bevel tot gevangenneming was reeds tegen hem uitgevaardigd. De verschillende namen, welke op zijn passen voorkomen, zijn a.iie van dames, waarmede hij in connectie is geweest. Op de een of andere slinksche wijze wist hij een pas van de dame in han den te krijgen, weike hij zich toeei gende, waarvan hij het portret veran derde, enz. Zoo kwam hij jn het bezit van tie valsche passen. Enkele van de dames zijn verdv. t nen, zoodat het vermoeden, dat mei* met een handelaar in vrouwen en meis jes te doen heeft, aanmerkelijk ^ver sterkt is. I Een uitgebreid internationaal onder zoek omtrent de handelingen van den Pool, zal ingesteld worden. Ondertusschen heeft dë officier vaji justitie te Offenburg aan de JNIedet Iandsche regeering, zijn .uitlevering g« vraagd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2