h'IFl'V'F IFIPFCHE COURANT VAN DINSDAG 5 JULI t927 omdat bji do Kelian'deling 5* gebleken, dat door hadii Sipin, reeds 23 uur voor liet uitbreken van de relaties, or» een vergadering in Kampong Tengali. de plannen) voor don volgenden naoht besproken werden. De wedana van Ke- bajoran door spionnen van deze plan nen op de hoogte gesteld, heeft tijdig, d.i. in den imorgen van 12 November het bestuur gewaarschuwd. DE MOORSZAAK TE SILOENGKANG Aneta meldt uit Sawah Loento dat het vonnis van den Landraad inzake den moord op den hulppostcomanies te Siloengkang tegen 2 verdachten luidt 14 jaar gevangenisstraf en tegen 1 verdachte 12 jaar. Verdachte Salim Emek, die reeds 15 jaar wegens moord op diens oom het negarihoofd van Si loengkang heeft, kreeg 5 jaar. Emek zeide in zijn pleidooi dat de atrop hem liever was dan een minuut straf, hij ontkende medeplichtigheid aan den moord op den hulppostcomi- mies en wierp de schuld op zijn mede verdachten. Hij besloot „Hang me maar op, vaar wel Minangkabau". Verdachten treden op met zeer groo- t« brutaliteit. DE HOOFDLEIDER DER COMMUNISTEN VOOR DEN LANDRAAD. Dachlan, de hoofdleider van de communisten op Java, die zooals men weet voor Boven-Digoel bestemd is, heeft op 7 Juni voor den Landraad te Batavia terecht gestaan wegens een persdelict in het maandblad „De Klok" Dit is reeds de derde maal, schrijft het Bat. Nbl., dat de Landraad Dach lan voor deze zaak heeft opgeroepen. De beide vorige keeren mankeerden namelijk de directeur en een letterzet ter der drukkerij van „De Klok", on ontbeerlijke getuigen, op het appèl, evenals trouwens dezen keer. Nadat de tenlastelegging was voor gelezen ging de Raad in beraad. Bij heropening der zitting deelde de voor zitter mede dat Dachlan niet vervolgd kan worden, omdat de zaak reeds verjaard is. Het persdelict is gepleegd in Februari 1925. Dachlan kan dus nu naar Boven- Digoel vertrekken. COMMUNISTEN UIT DE OMMELANDEN VEROORDEELD. Aneta seint uit Padang dat voor den Landraad de eerste zaak van de com munisten uit de Ommelanden werd be handeld. Er zijn twee beklaagden uit Paoh lima, die terecht staan wegens afper sing onder bedreiging, door middel van den verkoop van kaartjes, enz. Verdachten ontkenden. Het getui genverhoor toonde de wantoestanden aan onder de geterroriseerde kam pongbewoners, die onder bedreiging bij „nachtelijk bezoek" gedwongen werd tot de afgifte van flinke bedra gen. Het kamponghoofd was volslagen machteloos. Wanneer er een brigade kwam en een bewoner riep de hulp in van het kamponghoofd, dan werd de zen te verstaan gegeven, dat hij zijn mond moest houden, „anders ga jij er aan". De communisten deelden de la kens uit. Beide verdachten kregen 8 jaar ge vangenisstraf met aftrek van preven tief. UIT DE OMGEVING. ALPHEN AAN DEN RIJN. Zeer tot zijn spijt moet het Comité Rijnland berichten, dat er zich met be; trekking tot den Landdag van 16 Juli a,s., onvoorziene omstandigheden heb ben voorgedaan. Deze omstandigheden zijn van dien aard dat na gehouden over leg met livt hoofdbestuur het noodza kelijk is gebleken, den Landdag, wil deze geheel aan zijn doel beantwoorden, niet te houden op 16 Juli, doch op spoe dig te berichten datum. Hei Comité vertrouwt dat een ieder dit uitstel wil billijken alsmede dat ieder van dit uitstel gebruik zal maken, en zich als nieuwe oud-gemobiliseerde op te geven als lid. Burgerlijke stand. Bevallen: T. M. Houtman get. Butterman, d. H. J. Kos ter. geb. Koudstaal, d. C. H. de Heij, geb. Prins, z. J. P. Venes geb .van Ar- kel. d. G. A. Grossat geb. Cock, z. J. van Dijk geb. van Leeuwen, z. J. van Asselt geb. den Ouden, d. A. Snel geb. Hofman, z. Gehuwd: J. A. Bsmeijer jm. 21 j. en J. M. de Blanken jd. 19 j. Overleden: H. Otto echtgen. van J. IioogeTvorst 56 j. overleden te Leiden. B. H. Niemsntsverdriet echtgen. vanM. Heemskerk 90 j. D. J. Schellingerhout jm. 1 j. A. Frederiks wed. van G. M. v. d. Ham 89 j. Ingekomen van: Lemsterland, C. Deel stra, bankwerker, Concordiastr. 16. Hil versum, H. Houwen, Raadhuisstr. 44- Leiden. D. Kilsdo.nk, dienstbode, Prins Ilendrikstr. 105. Hillegersberg. J. Schsl- lingerhout, Hoflaan 24. Hazerswoude, W. Muller, huish., Conradstr. 4. Odoorn, C. de Wit, Wed. A. Roest, Hooftstr. 193- Muntendam, E. Groen, dienstbode, Kr. Ziendeweg 1. Utrecht, S. E. Heek, dienst bode, Wühelminastr. na. Leiden, _C. Geel, beambte R. v. A. Stationstr. 15. Zwammerdam. E. A. Boekhout, dienst bode, Kortstoekterweg 6. Koudekerk, A. Stigter en gezin, timmerman, Ou.dsh.weg 162. Lausanne, Zwitserland, W. N. Samson. Wilhelminastr. 51. Woubrugge1, J. Boot, echtgen. van G. van Wijk, Wflubrugschew-eg 3, Gouda, C. H. van der Brink en gezin, schipper, Steektcr- weg 2S2. Oldenburg. Duitschland, A. Bantot dienstbode, Stationsstr. 38. Rot terdam H. Q. en 0. A. Kal, Pr. Hendrik straat 27a. yalkenburg. Z.H., A- P. v. Vliet wed. C. van der Leeden, Can.- oordiastr. 33. ïar Aar. A. van Vliet, Gouwshweg' 80. Bergambacht, E. A. v. „Kalen, Groeneweg 25. Vertrokkeh naar: Den Haag, Kaap- straat 118, M. van dei- Panne en gezin, ""hiTder^knecht Z^venhbven', 'A' van 't Wont., dietudbnde- Rotterdam1, VKs"Vker cR. H T TTendriks en vezin. urnnd'vpT*. Ver 's-Gravenhago. TUuiVOZ- nS-dro.'1 26 E. C. F-oeeveen. Warnsveld. B -T. Dam mers- dienstbod?. Bergen op Zoom, J. van der Steeg, BOSKOOP. Burgerlijke stand. Geboren: Gerar- ■dus Bernardus z.v. A. Fianen en M. E. Voorbij. Willem, z.v. |W. Koster en G. de Knegt. Ondertrouwd: D. Dijkstra en C. Goud kade. F. A. Vermeulen en E. M. Ver meulen. M. J. Stolwijk en E. M. Straver Overleden: M. O. v. d. Star, echtgen. van H. O. de Jong. 64 j. Franciscan Bin ken 76 j. KATWIJK AAN DEN RIJN. Bij de aanbesteding van het verbou wen en bouwen van een woonhuis en winkel voor rekening van den vleesch- houwer W. Casper, Voorstraat alhier, was de uitslag als volgt: O. Aanhane en M. v. d. Plas f 7895, Jac. Remmerswaal en A. J. Peeters f8976, Adr. da Jong f9630. G. Vcoys f 10.776, allen te Kat wijk. Het werk is gegund aan de laag ste inschrijvers. In de algemeens vergadering dar veilingvereeniging „Bloembollenteelt" al hier, werd besloten weer teveilen op den voet van vorig jaar. Staande de ver gadering werd reeds eeen flink getal nummers opgegeven. Voor berging der hollen zal van de loodsen van de firma D. H. Lamens aan de-n Valkenburgschen weg werden gebruik gemaakt. Uit de rekening en verantwoording van den ad ministrateur bleek, dat geveld was in 1926 voor 3V2 pet. veilingkosten. De om zet had bedragen f125400,De eer ste veiling zal thans gehouden worden cp Zaterdag 16 Juli waarvan in dit blad per annonce mededeeling zal worden gedaan De .opgave hiervoor moet plaats hebben uiterlijk Zaterdagavond 9 Juli. De bestuursleden de neeren G. Rous en Jac Me.rjer, werden met bijna alge- meene stemmen herkozen. Het bestuur deed nog mededeeling dat de post van de firma H. Hegewoning te Oegstgeest als dibieus geboekt kan worden. Van de andere pesten zal binnen afzienbaren tijd neg weer een gedeelte uitbetaald worden. Na enkele huishoudelijke aan gelegenheden van minder belang te heb ben besproken, sloot de voorzitter de heer Jac. Wassenaar, de vergadering. NIEUWVEEN. De VAlhelminavereeniging verga dert eerstdaags in Café van Eijk o.m. ter bespreking van de fsestplannen. Alhier werd publiek verkocht het woon- en winkelhuis, van wijlen Mej. Rief, benevens hec woonhuis er aan grenzende. bewoond door Mej. Wed. riabermehl. Eigenaar van de huizen werd de heer W. v. Dokkum te Koude kerk, voor f3560. WASSENAAR. Burgerlijke stand. Gebaren: Jan Leonardus Eduard z.v. S. P. Rooijak- kers en C. J. Zweekhorst. Helena Theo dora d.v. P .Fr. Heemskerk en J. Hau- ser. Wilhelmus Johannes Carel z.v. W. J. C. Eikendal en M. E. Fr. van Nahuijs. Geertruida Maria d.v. P. J. Vos en G. Berger. Adrianus Quirinus z.v. J. Brou wer en Cl'. A. Coenraad. Ondertrouwd: L. Evers en L. A. Sijt- hoff. H. M. Dekking en A. A. van Haef- ten. J. H. Vuurmans en G. H. Slagmo len. P. Greenewoud en KL Prakken. Gehuwd: H. J. Goulooze en L. Rüss- mann. Overleden: G. van Tol, 78 j., wedn. van M. G. Heogendorp. C. van den Berg 74 j. echtgen. van P. Hazendonk. O. J. van Foeteren 90 j.. wede. van G. C. Bosch. A. R. A. G. Hunskes 48 j. echt genoot® van Jj H. Keiler. J. van der Ham, 79 j. wectuwn. van O. de Greef. GEMENGD NIEUWS. Het roode leg e r. De Russi sche revolutionaire militaire raai heeft dezer dagen een legerorder uitgegeven, waarbij alle officieren en onderofficie ren van het roode leger worden ver plicht, om voortdurend, zoowel in als buiten diensttijd, hun wapens te dragen. Alleen tijdens hun werkzaamheid op bu reaux enz. mogen zij hun wapenen, voor- zoover die bij de verrichting van hun arbeid hinderlijk zijn, afleggen, mits zij .zorgen, dat deze wapenen onder hun onmiddellijk bereik blijven. Autobus tegen een boom. Gistermorgen te vier uur is de auto bus van J. de Jong te Heerenveen met leenige jongelui aldaar, die van een bal te Gbrrèdrjk kwamen, te Langezwaag te gen een boom gereden. Een zevental1 werd verwond, onder wie de heeren Bokmaen Faber zoo ernstig, dat zij di rect naar het ziekenhuis te Heerenveen vervoerd moesten worden. De auto is vrijwel vernield. De oorzaak is onbe kend. De chauffeur staat bekend als een voorzichtig bekwaam bestuurder. Auto-onge 1'u k ken. Zaterdag avond omstreeks half twaalf fietste de heer Poolman van Bussum door de Bolle- laan onder Naarden. Zijn rijwiel was niet verlicht. Èen auto kwam hem ach terop en greep hem. De man werd over reden en bleef in deerniswekkenden toer stand op den weg liggen. De autolichten werden gedoofd en zonder dat de inzit tenden zich om het slachtoffer bekom merden reed men in de richting van Bla- jricum weg. De heer Bolman werd naar de Majellastichting te Bussum vervoerd waar hij Zondagmorgen is overleden. Hij laat een groot gezin onverzorgd achter. Uit getuigenverklaringen is de politie gebleken, dat van den bewusten wagon, welke het ongeluk veroorzaakte, de kop lampen gedcofd werden en dat het voer tuig doorreed langs het Kindersanatori um in de richting van Amersfoort-. De politie van Naarden tracht thans den wagen en den bestuurder op te spo ren. Vermoedelijk is de auto donker van kleur. Er zouden zich twee personen in bevonden hebben. De bcomen in Parhs. Ook de inwoneT<? van Pariis znn ontevreden oV^ Vpf v^TvnMior Vannen van Koomen. 7ü zijn bang, dat er na tien. twintig jaar in Parijs geen boom1 meer zal staan. De hoofdingenieur van publieke wer ken heeft hen willen geruststellen en la ten tellen1 hoeveel hoornen er op de Pa- lijsche boulevards en in de straten staan E11 zijn personeel' is tot een aantal van 87.000 gekomen. Voor ongerustheid is er dus, naar hij meent, geen reden. Toch kan men wel begrijpen, dat de Parijzenaars met schrik hoornen zien vellen. Want in de laatste honderd jaar heeft Parijs groote oppervlakten aan parken verloren. In 1027 bedroeg de totale beboschte oppervlakte in de hoofd stad 820 H.A.; thans neg maaróoH.A. Een deel der parken werd bouwterrein. Grenscontrole. De rookende Nederlander, die geregeld in het buiten land reist, kent de meer of minder stren ge grenscontrole van de douane op den voorraad sigaren, dien hij voor eigen ge bruik m^deneemt. Niemand echter zal ooit vermoed li»ebben. dat er ook een land bestaat waar dezelfde scherpe con trole bestaat op eieren. Dit land is Lithauen. De Minister van Financiën van dit staatje heeft dezer dagen een order uitgevaardigd, welke behelst dat reizigers, die het land bezoeken, niet meer dan honderd eieren vrij van in voerrecht mogen invoeren; doch voor elk ei, dat zjj meer invoeren, zullen zij een recht 1.5 pet. moeten betalen. Deze order behelst ook de bepaling, dat de reizigers van te voren een verklaring imceten afleggen, dat bij de door hen ingevoerde eieren zich geen „verkleur de, beschadigde, of rotte eieren" bevin den. Familietwist Reeds sedert geruimen tjjd bereikten de politie klach ten over twisten en vechtpartijen in de wening van de familie v. d. W., in de Egelantierstraat, Den Haag. De man zou« aan den drank verslaafd zijn en telkens, wanneer hjj dronken thuis kwam, vielen pr heftige toonee- len tusschen hem en zjjn vrouw voor. Zondagavond kwam v. W., ook weer in kennelijken staat van dronkenschap verkeerende, tegen 10 uur bij zijn wo ning aan. Hij vond er niemand thuis, maar hoorde, dat zijn vrouw bn iemand in de buurt op bezoek was. Met een auto liet de man zich naar dit adres rijden en wist zijn vrouw te bewegen in den auto te stappen en met hem naar huis te rijden. Nog een derde per soon, een kennis van de vrouw, reed mee In den auto haalde v. W. een klein me3je voor den dag en tengevolge vsfn den toestand, waarin hij verkeerde, bracht hij zichzelf een lichte wonde toe. Toen viel hij plotseling op zijn wouw aan en trachtte haar te worgen. Hij greep haar met beide handen aan en wilde haar cp den vloer werpen. De vrouw kon tegen den sterken man niet op, en zeer waarschijnlijk zouden de gevolg on zeer ernstig geweest zijn als de persoon, die er bij was, niet in gegrepen had en de vrouw uit haar be narde positie verlost had. De man is in bewaring gesteld. Broedertwist. Zondagavond ontstond er in een perceel aan de Zorg- vlietstraat in Den Haag. twist tusschen de beide gebroeders v. R. Toen even la ter de een© broer den ander tegenkwam in de Elandstraat, trok deze zijn mes en bracht zijn 23-jarigèa broer vrij ern stige steekwonden toe in het hoofd en den rug. De dader, de 27-jarige G. G. v. R. meldde zich korten tijd na de vechtpar tij bij de politie aan en werd in bewaring gesteld. De aangevallene is naar het zieken huis overgebracht. Tegen een boom gereden. Nader wordt gemeld omtrent het plaats gehad hebbende auto-ongeluk bij Lan- fezwaag. waarbrj een motorbus met eestgangers tegen een boom was gere den, tengevolge waarvan zeven inzitten den werden gewond, dat één van hen, de heer Faber aan de bekomen verwon dingen is overleden. Twee anderen vor keeren in ernstigen toestand. Vrachtauto gegrepen. Te Wychen is een vrachtauto van den heer P. uit Groesbeek op den spoorweg-over gang .dcor den trein gegrepen, waarbij de auto totaal werd vernield. Persoonlij ke ongelukken kwamen niet voor. Bij nader onderzoek is gebleken, dat de boo men hebben opengestaan, waardoor de chauffeur dacht dat de lijn veilig was. Naar wij vernemen zal' aeze tegen de N.S. lefep eisch tct schadevergoeding in stellen. Botsing. Men meldt uit 01- deboorn: Gistermiddag is een goederen- tram, komende van Heerenveen, gereden op een goederentram, komende uit de richting Gorredijk. De locomotief met twee goederenwagens ontspoorden. De ttnaterieele schade is aanzienlijk. Per soonlijke ongelukken kwamen niet voor. De oorzaak van deze aanrijding is te wijten aan een verkeerden wisselstanid. Wandelende brandkast. Dezer dagen werd te Parijs een bede laar opgepakt, die een wandelende brandkast bleek te zijn. De man, die 52 jaar oud was, wasl in lompen gehuld en verklaarde in geen twee dagen iets te hebben gege ten. Later bleek, dat zich in zijn lompen .verscheidene geheime zakken bevon- lden, en dat hij eenvoudig bedekt was met goud en bankbiljetten. Men haal de er voor niet minder dan 15000 fr. aan bankbiljetten en voor meer dani 2000 fr. aan goud uit. Hij zwoer, dat dit alles was wat hiji bezat, maar een half uur later vond men hem in zijn cel bezig met het tel len van een pakje bankbiljetten vaiï 10 fr., waarop de commissaris van po litie gelastte, dat hij zou worden ont kleed en dat al zijn kleeren zouden1 worden onderzocht. Tn ziin hemd vond men nog voor 9000 fr. aanhilietten van 10 en 211 fr. "en in' ziin hoed 1000 fr. Hem weid gelast zijn schoenen uit te trekken: in de neuzen er van wa£ ■ongeveer 1000 fr. aan goud verstopt. Desgevraagd zejde hij, dat hij al dit geld met dertig jaar bedelen had bij eengegaard. Weer een slachtoffer.Dp den weg GoudaOudewater, het be ruchte „.autokerkhof", is hedenoch tend wederom een ernstig ongeluk ge beurd. Even buiten de gemeente Haas trecht, ter hoogte van de boerderij van den landbouwer Van Eijk, is, bij het passeeren van een vrachtauto, 'n open personenauto, H 58006, waarin behalve de chauffeur, drie personen waren gezeten, paardenhandelaars uit Rotterdam, die op weg „waren naar de markt te Utrecht, van den dijk ge reden, over den kop geslagen en toen tegen den gevel van de woning van v. Eijk opgevlogen. Een der inzittenden, de heer Z., is- zwaar gewond opgenomen met ge spleten neus en hevig bloedend uit lip en oogen. Dr. Hakkenberg uit Haastrecht ver leende de eerste hulp, waarna de ge kwetste auto naar de wijkverpleging! te Gouda werd overgebracht. Bij in formatie werd medegedeeld, dat zijn toestand ernstig is; hij heeft nog in wendige kneuzingen opgeioopen en kon nog niet gehoord worden. De oorzaak van het ongeval moes voor een gedeelte worden toegeschre ven aan den bestuurder van de vracht auto, die te weinig uithaalde, maar bovenal aan den verraderlijken weg, die ter plaatse schrikbarend slecht is, en waardoor ongelukken aan de or de van den dag zijn. Ondanks alle actie wordt aan ver betering niets gedaan. De vrachtauto-chauffeur is zonder hulp te bieden zoo snel mogelijk door gereden. Men meent echter te weten, wie hij is. t De overige inzittenden van den ver ongelukten auto, die ernstig bescha digd is, hebben later mee een anderen wagen hun reis kunnen voortzetten. Stap niet te vroeg uit. Da echtgenoote van den heer v. .W. aan. den Korten Tiendeweg te Gouda, is aldaar Zondagavond bij het binnenko men van trein 265 uit Rotterdam, dia te Gouda om 22.45 uur aankomt, bij het uitstappen, toen de trein nog niet geheel stilstond, tusschen perron en rijtuig gevallen. Een in den trein aanwezig semi- arts, de heer Goossen uit Utrecht, verleende de eerste hulp, waarna ver dere medische hulp werd verleend! door Dr. Broekhuizen. Per brancard van E. H. B. O. isi de ongelukkige, die vermoedelijk een rib gebroken heeft, naar het Iterson- ziekenhuis gebracht. 1 Gedood. Zaterdag had bij da in aanbouw zijnde fabriek „Hanindo" aan het Griendtsveenkanaal te Hoo- geveen eén treurig ongeval plaats. Opperlieden waren bezig met het versteigeren. Een hunner zou den ander, die 00M daarbij werkzaam was, een ongeveer 60 pond zware ledige kalkkuip over handigen en Met deze, in de meeningl dat zijn metgezel deze reeds vast had, los. De kuip viel omlaag en trof den/ 40-jarigen juist passeerenden opper man Swiers, gehuwd en vader van en kele kinderen, wonende te Haagje te Hoogeveen, op het hoofd. Deze vjel ernstig getroffen neer en is, zonder tot bewustzijn te zijn terug gekeerd; aan de -gevolgen overleden. Botsingen. Op de Wester- markt te Amsterdam is een motorwa gen van lijn 3 op een stilstaanden wa gen van de E. S. M. gereden, waar door het voorbalcon van eerstenoemid voertuig ernstig werd beschadigd. Even later reed een motorwagen van lijn 17 op den bijwagen van ge noemden motorwagen van Ijjn 3, waan (door van beide voertuigen ae balconsi ernstige schade bekwamen. De oorzaak van de eerste aanrijding was, dat de handrem van dien motor wagen niet goed werkte, terwijl de 2de aanrijding ontstond door de gladheid der rails, tengevolge waarvan de mo torwagen van lijn 17 doorgleed. Het tramverkeer richting N.Z. Voor burgwal had 20 minuten vertraging) ondervonden. 1 LIJST VAN VESTIGING EN VERTREK. Gevestigd* C. H. E. Bik, pianostemmer, Rapen burg 18. M. C. van VelsenGeece en familie, Lage Rijndijk 3ö F. Leem- berg, huishoudster, Lombokstraat 17 H. Braster, dienstbode, Vreewijkstr. 10 F. A. H. A. M. Schlatmann, koop man, Vischmarkt 910 J. Weeber, fabrieksarbeider, De Genestetstraat 100a A. Scheffer en familie, arbei der, J. W. Friso9traat 6 B. Apel doorn en familie, arbeider, J. W. Friso- straat 4 'H. Hulleman en familie, zaagslijper, Mauritsstraat 71 J. v. cl. Meer, dienstbode, H. Rijndijk 96 J. P Stuart en familie, caféhouder, Bree- straat 51. G. D. Frijlinck, le luit. mil. adm. Steenstraat 37 T. C. Keij- zer, dienstbode, Hoogewoerd 1291 G. M. A. KohschulteBrokhaus, Rijn en Schiekade 2 P. Truijers, kleer maker, Hoogl. Kerkgr. 37 M. Hoek stra, Stadhouderslaan 1 H. Oost veen, boterbezorger, Sieboldstraat 2G A. G. Acedier, Witte Rozenstraat 10 W. B. Vletter, Hooigracht 38 N. Wurtz, mach. houtbewerker, Schim- melstr. 11a L. Hogenwoning, dienst bode, Klokstëeg 4 C. Bauman, elec- tricien, Prinsenstraat 51a T. A. M Hooa'velt, Noord ei'nde 31 E. Uar- nrath. Heerenerach> 8a .T. G. Turk. Unarl em roerstraat 68 N. Neute- boom en familie, kleermaker, Mare- dijk 24 M. A. van Oosten, dienst bode Noordeinde 33 C. Kool, los werkman, Levendaal 123 T. Mol, en familie, loopknecht, Heerensingel no. 50. Vertrokken. A. Waasdorp, Sassenheim, Hoofdstr, 80 F E. Schmidt, Den Haag, Bezui- denhout 68 S. J. C. Bender, Katwijk, Zeehospitum G. J. J. Kemperman, Zoetermeer, Dorpsstraat A 92 M. Vissers, Oldenzaal, Oostmarsumsche- straat 161 J. van Kuijeren, Den Haag, Joubertstraat 156 J. P. van Haas, Bussum, Margortlaan 17 l,. C. Pel, Haarlem, L. Annastraat 26 A. Pouw, Den Haag, Schenkstraat 27 -r- L. van Lieshout, Aalsmeer, Machine- weg 302 C. Geel, Alphen aan den Rijn, Stationsstraat 15 C. de Jong, Den Haag, Hasebroekstraat 119 J. M. Ruijters, Maastricht, Ezelmarkt 9 A. Swart, de Rijp, Rechterstraat 171 L, J. Lunenburg, Den Haag, Loosd^ Willem Ill-straat 67 H. M. de Zwaan, Den Haag, Edisonstraat 86 P. Jouvendz, Roterdam, Waterloostr. 17b G. Houtkamp, Vogelenzang, Graaf Florislaan 14 Mr. W. G. Schef- fers, Arnhem, Velperweg 50 C. H. v. Es, den Haag, v. Musscbenbroekstr. 1 5 J. G. Pielanen, Leiderdorp, ZijL. weg 24 G. Seis, Hillegom, Looster- weg 29 E. van Eijk, Oudewater, straatje nabij de Openb. school W. C. van der Blij, Rijswijk (Z.-H.), Ke^k' laan 134 M, Welling, Middelburg, Dam F 95 Ch. Fr. H. Weiter, Den Haag, Galileistraat 26 J. F. A. van der Schoor, idem alsvoor W. N. Giesen, Venlo, Oude Markt 18 L. C. J. de Gaaij Fortman, Rijswijk (Z.-H.), Oranjelaan 66 De dames W. en A. Snellen, idem alsvoor A. J. Wic- kenhagen, Nijmegen, Molenstraat 105 -— W. J. Uitterwaal v. Stoetwegen, Den Haag, Statenlaan 137 E. J. Lin- deijer, Schiedam, Brugmanstraat 2 D. Hendriks, Nijmegen, Maronburg 21 G. H. Strooback, Amsterdam, van Baerlestraat 6 S. de Wit, Den Haag, Koningslaan 227 P. v. d. Merwe, Al- blasserdam, Kinderdijk E 145 J. Se- gaar, Utrecht, Parkstraat 53bis A. A1 Segaar, Den Haag, Paul Krugerlaan 224 Wed. Nijkampter Laag, Den Haag, Hollanderstraat 75 P. J. van Staveren, Oegstgeest, de Kempenaer- straat 101. Scheepstijdingen. SOLLANS— AMERIKA-LIJN. KINDERDIJK, Rott. n. Vancr. 3 te Ant werpen. ROTTERDAM, 2 v. N. York n. Rott, EDAM, 4 v. N. Orleans te Rott. DINTELDIJK, Rott. n, Vancr. p. 4 Li zard. BLIJDENDIJK, 2 v. Norfolk n. Rott. BURGERDIJK, 3 v. Rott. ne N. York. LOCHGOIL, Vancr. n. Rott. 2 v. Li verpool. LEERDAM, Rott. n. N. Orleans 3 te Tampico. NIEUW AMSTERDAM, N. York n. Rot terdam 4 (6.30 nm.) v. Boulogne en wordt 5 (vm.) verwacht. BREEDIJK, Rott. n. Boston 1 (8.20 nm); 140 mijl ZW. v. Valentia. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. RIETFONTEIN, thuisr., 4 te E-London RIJPERKERK, uitr., 4 te E-London. NIAS, uitr., 2 (8.26 vm.) 35 naijl ZW. v, Niton. MELISKERK, 4 v. Rott. n. Hamburg. BILLITON, thuisr., 2 v. KHindini. JAGERSFONTEIN, 3 v. Antw. te Am9t. HOLLAND—WEST-AFRLKA-LIJN, IJ STROOM, uitr., p. 2 Dungeness. GERES, 4 v. Hamburg te Amst. DJOCJA, thuisr., 5 verwacht. DREGBTSTROOM, 3 v. Cr, Bassam te Amsterdam. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. FLANDRIA, uitr., 2 v. BaJbia. GELRIA, thuisr., p. 3 Fern. Nor. MAASLAND, uitr., p. 2 B*2achy Head. ZEELANDIA, uitr., 3 v. Oporto. ROTTERDAMSCHE LLOYD. SAMARINDA, uitr., 3 v. Antw. BLITAR, 4 v. Batavia te Rott. SITOiEBONDO, thuisr., 4 w. Batavia. TERNATE, 3 v. Djeddak te Onrust. KA'WI, thuisr., 4 v. Batavia. TJERIMAI, uitr.. p. 3 Flnisterre. PATRIA, thuisr., 2 (7 ïim.) v. Mar seille. DJEMBER, thuisr., 2 (6 nm.) te Mar seille. MEDAN, Fremantle n. Ver. Kon. p. 2 Oitavos. INDRAPOERA, uitr., p. 2 Perim. TOSARI, uitr., p. 2 Perim. JACATRA, thuisr., p. 3 Ouessant. KEDOE, uitr., 4 te Singapore. BUITENZORG, uitr., p. 3 Suez. GAROET, thuisr., 2 v. Colombo. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. RONDO, uitr., 4 v. Anist. REMBRANDT, thuisr.^ 6 (10 vm.)' te Amsterdam verwacht. KAMBANGAN, 4 v. Aun.st. te Batavia. SEMBILAN, uitr., 4 te Port Said. MAPIA, uitr., 4 te Genua. BATOE, thuisr., p. 3 Gibraltar. PRINS DER NEDERL. thuisr., 4 te Suez. PRINSES JULIANA, uitr., 2 v. Colom bo. JOHAN DE WITT, 3 v. Batavia te Am sterdam. KON. PAKETVAART MIJ. V. HEUTZ, 1 van Medan n STAGEN. 2 v. Melbourne te Medrv

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6