ÉS fPUROL tUioJi 0iiUw2aamtwm NIEUWE LEID5CHE COURANT VAN ZATERDAG 2 JULI 1927 DAG-AGENDA, Van 18 Juli, Stadsgehoorzaal: Ten toonstelling „Onze Voeding en Melk hygiëne". Geopend van 11—5 H en TX —11 uur. Zondag 3 Juli, Vrije Evang. Gem., Middelstegracht 3: Samenkomst. Spr. Ds. Theeuwissen. Zondag 3 Juli, 's morg. tien uur, Vrije Evang. Gem., Middelstegracht 3: Samenk. Spreker de heer v. d. Horst, 's Avonds half zeven de heer Vernhout van Haarlem. Dinsdag 5 Juli, 's avonds acht uur, Stadsgehoorzaal: Lezing van Prof. Dr. E. Gorter, over: „Zuigelingenvoeding" Woensdag 6 Juli, 's avonds acht uur. Stadsgehoorzaal: Lezin? van Dr. H. W. Kramer, over: „Melkhygiëne en Me lk controle" Woensdag 6 Juli, 's av. 8—9 uur. Zitting van het Adviesbureau voor Tuinbouwaangelegenheden in de be stuurskamer van Ons Belang. Molen straat. Donderdag 7 Juli, 's avonds acht uur. Lezing van Dr. I. H. Vos over: „De Melkvoorziening van groote Gemeen ten. De geneeskundige Zondagsdienst te Oegstgeest zal worden waargenomen door Dr. Timmermans, Tel. 390. De Zondagsdienst der Huisartsen te Leiden zal 3 Juli worden waargeno men door de doctoren Boonacker,*Kist, Poortman, Timmermans en Muyzert. De avond-, naclit- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 4 Juli tot en met Zondag 10 Juli a.s. waargenomen door de apotheken van de heeren A. J. Donk, Doezastraat 31, Telef. 1313 en G. F. Reyst, Steenstraat 35, Telef. 136. worden op de Kaag. Alleen -jammer •dat ook de Zondag weer voor dergelij ke dingen gebruikt moet worden. een vreemde gast. Gelijk wij gisteren reeds mededeelden vervoegde zich Woensdag j.l. bij den (rijwielhandelaar M. H. in de 3-Ocfcober- straat een onbekend gebleven persoon die voorgaf werkzaam te zijn op het tele graafkantoor. Hij wilde kamers huren voor 6 weken en zou daarvoor betalen f 2,50 per dag. Voor dat bedrag zou hij een bon aigeven die betaalbaar was op het telegraafkantoor. Donderdagmiddag is de man evenwel vertrokken en sinds; dien niet meer bij H. teruggekomen. Hij is namelijk gisteren naar E. in de Molen- Steeg gegaan, eveneens rijwielhandelaar, waar hij met een dergelijk praatje pro beerde toegang tp krijgen, wat hem ook werkelijk gehikte. Toen hij evenwel een •poosje ojj E. vertoefde, las het zoontje van deze een bericht uit de krant hardop voor, waarin des kostgangers euvelda den werden vermeld. Deze, bang voor ontdekking, nam daarop de been en, of liever de fiets, waar dooi; men argwaan kreeg en de zoon van E, den vluchteling nazette op de fiets tot bij Lisse, zonder hem evenwel in te halen. 25-jarig jubileum. Heden herdenkt de heer A. J. van Hoorn den dag. waarop hij voor 25 jaren in" dienst trad bij den heer E. Vocking, Install. Bur. voor electr., gas, water en- stoom op de Hoog e woerd alhier. Hedenmiddag werd de jubilaris met zijn echtgenoote en vader per auto van zijn woning afgehaald, en ontvangen in het keurig versierde kantoor, waar hij werd toegesproken door den heer Voc king, die wees op zijn trouwe plichtsbe trachting, en hem een gouden horloge aanbood. Aan de echtgenoote van den jubilaris bood de heer Vocking bloemen aan en een klein geschenk. Daarna werd de jubilaris toegespro ken door den boekhouder, die hem na mens het personeel een kapstok met kleed aanbood, en eveneens aan zijn lechtgenoote bloemen overhandigde. Ook de werkplaats was mooi versierd De dag werd verder op aangename wijze doorgebracht. A. v. d. vS. heeft bq de politie aam gifte gedaan dat uit zijn broek, die hij onder zijn werk had weggehangen, een portemonnaie inhoudende ruim f6 was (ontvreemd. Gisteren is op de markt een zwart bonte melkkoe geschut. In de Narmstraat is gisteren een schaap van zijn geleider weggeloopen en het Alida Mariahofje binnengegaan, waar het door de ruiten van perceel 8 sprong .en in de huiskamer terecht kwam. Drie ruiten en een stoel werden vernield. De eigenaar K. zal de schade vergoeden. Gisteravond brak op de Breestraat nabij de Steenschuur, de achteras van leen vrachtauto, waardoor de bak op de tramrails kwam te liggen. Met ver leende krachten heeft mea echter vlug vrij baan gemaakt, zoodat het tramver keer geen stagnatie ondervond. Gisteravond bleef de trein die 7.09 uit Amsterdam vertrekt, en 6 minuten voor 8 in Leiden aankomt, op den over weg bij den Kqnshurgerweg staan, door dal de remmen vastgeloopen waren. Het verkeer werd 7 minuten gestremd. De trein waa een van de nieuwe electri- sche treinen, die gisteren in dm dienst zijn ingevoegd. BINNENLAND. de wetmouderbkeuze. 't Botert nog niet te Amsterdam. Gisterenmiddag vergaderden weer de vertegenwoordigers der raadsi fac ties, behalve de sociaal-democrati u-hé RECLAME. 3 stukken COCOS-ROZENZEEP Alleen Zaterdag. las ets. Op vertoon van dezen Bon. en de communistische. Algemeen bleek men van oordeel, dat een samenstel ling van het coflege van B. en W., zoo als dit door de R.K. fractie is voorge steld, in de gegeven omstandigheden het meest wenschelijk is. Naar aanleiding van de mededee- ling der sociaal-democraten, dat zij bij een verkiezing van slechts twee hun ner tot wethouder geen enkelen zetel zullen aanvaarden, verklaarden de vrijzinnig-democraten, dat een college zonder sociaal-democraten in den Am- sterdamschen#raad geen krachtig en allerminst een democratisch college kan zijn. Ook het vaststellen van een programma, waaraan al deze groepèn zich zouden te houden hebben, werd door hen onmogelijk geacht. Omdat dus geen eenstemmigheid kon worden verkregen, ging de verga dering uiteen, nadat verklaard was, dat iedere groep thans zijn vrijheid had herkregen. jhr. mr. r. de marees van swinberen. Aan het departement van buiteri- landsche zaken is gisteren bericht uit Londen ontvangen, dat de toestand van Hr. Ms. gezant niet onbevredigend mag worden genoemd, arl kan de eer ste dagen nog weinig met zekérheid worden vastgesteld. Lord Granville, de Engelsche gezant in Den Haag heeft gisterochtend aan den minister van buitenlandsclie za ken zijn deelneming betuigd met het ongeval, jhr. de Marees van Swinde- ren overkomen. bemoeilijkte optocht. Het Tweede Kamerlid Drop heeft den minister van binnenlandsche za ken en landbouw en van justitie de volgende vragen gesteld: I. Willen de ministers doen onder zoeken of het waar is, dat de burge meester van Kerkrade. tevens waarne mend burgemeester van Nieuwenha- gen en Eijgelshoven, op 6 Juni 1927 bet houden van een vaandelfeest vanwe ge den Alg. Ned. Mjjnwerkersbond te Nieuwenhagen heeft bemoeilijkt: a. door op een verzoek om vergun ning tot het houden van een optocht. 25 Maart 1927 ingezonden, 1 Juni 192? te beslissen, welke beslissing eerst 3 Juni in het bezit van genoemden bond kwam; b. door op het laatste oogenblik, nl in den laten avond van 4 Juni 1927, te doen mëdedeelen, dat een vergunning' om in optocht van Kefkrade naar Nie- wenhagen te wandelen, niet werd ver leend; c. door ten laatste op het feestten rein zelf te doen mededeelen, dat de jeugddansen van de Arbeiders Jeugd Centrale niet mochten plaats hebben? II. Zijn de ministers bereid te doen onderzoeken en mede te deelen welke motieven bedoelde burgemeester voor zijn handelwijze had? III. Willen de ministers, indien de waarheid van het in vraag I gestelde blijkt, en indien de motieven van den burgemeester voor diens handelwijze niet ontleend blijken aan de verzor ging van het algemeen belang of (en) de Openbare orde, den bedoelden bur gemeester doen weten, dat diens ge signaleerde handelingen niet kunnen worden goedgekeurd? de gemeentelijke huur- verordenin g. De Voorw. verneemt, dat het in het voornemen van den heer Heykoop, lid der Zuid-Hollandsche Staten, ligt, in de zitting van de Provinciale Staten, die a.s. Dinsdag bij elkaar komen, te interpelleeren over de vraag, waarom en op welke motieven Ged. Staten het Rotterdamsche raadsbesluit inzake de gemeentelijke huurverordening ter vernietiging aan de Kroon hebben voorgedragen. amst. huurverordening. Naar gemeld wordt, hebben Gedepu teerde Staten van Noord-Kolland de Huurverordening van Amsterdam aan de Kroon ter vernietiging voorgedra gen. rijkswegenplan. Bi; Kon. Besluit (Staatsblad 169) 13 thans vastgesteld een Rijkswegenplan bestaande uit een staat van de bestaan de en aan te -leggen wegen, welke 'hoofdverbindingswegen zullen vormen voor doorgaand verkeer met motorrij tuigen en een toelichtende kaart. Uit den staat nemen wij hier voor wat Leiden en omgeving aangaat het volgende over: De bestaande Rijkswegen, t.w. de weg Den HaagNoord Hollandsche grens, nu breed 4,80 h 5 M. zal de verharding gebracht worden op 6 h 12 M. en bestaan uit klinkers, keien en gesloten wegdek. 1 De weg Haagsche SchouwLeiden, nu breed 5.5 M., zal worden 6 M. met gesloten wegdek en klinkers. De weg Leiden—Bodegraven, nu breed 4 M., zal worden 6 M., verhand) met klinkers. Dc weg Den HaagHoornbrug, nu- breed 10.5 M. zal dezelfde breedte behouden, maar een gesloten wegdek) krijgen. De weg DelftOverschie, nu 4 M. zal 6 M. breed worden en worden ver hard met klinkers en gesloten wegdek. Voorts zullen worden aangelegd de volgend^ wegen bij anderen dan het Rijk in beheer en onderhoud. 1. SassenheimNoord Hollandsche grens. 2. Rijswijk—Rotterdam, met zijtak1 naar Delft. 3. 's Gravenhage—Hoek van Hol-' land. 4. RotterdamBodegravenHarma len. 5. 's Gravenhage—weg Rotterdam- Bodegraven. 6. GoudaNoord Hollandsche greng Behalve 't bovenstaande vermeldt de staat nog gegevens omtrent de leng te en samenstelling van de wegen, als mede omtrent hun beheer en onder - houd. Langs de vermelde bestaande Rijkswegen komen bovendien rijwiel paden met een breedte, welke meeren- Ideels varieert tusschen 1,50 en 3.50 Meter. BUITENLAND. de vliegtocht van byrd. Het vliegtuig vrijwel in tweeën gebroken. Uit Ver sur Mer wordt gemeld, dat Byrd's vliegtuig door den schok van het neerdalen op het water vrijwel in tweeën gebroken is. Met den vloed gistermiddag waren slechts de vleu gels zichtbaar, maar men hoopte, het onderstel nog te kunnen bergen. Byrd en zijn 3 tochtgenooten zijn# in twee rubbercano's aan land gekomen en hebben hun voornaamste instrumen ten, hun compas en de vliegpost, be nevens andere officieele papieren kun nen meenemen. Het bericht dat ze zwemmende de kust hebben bereikt, wordt tegengesproken. Gistermiddag om drie uur is het vliegtuig van Byrd op het strand gé- sleept. Het is zwaar beschadigd. „Geen gelukwensehen verdiend". Uit Caen wordt gemeld, dat het vliegtuig van Byrd gistermiddag in veiligheid is gebracht. Byrd, die zeer vermoeid is van den tocht over den Oceaan, bleef zelf bij de berging van zijn vliegtuig. Onmid dellijk daarop begaf hij zich naar Caen Pofncaré heeft door bemiddeling van den prefect van Calvados, Byrd en zijn metgezellen uit naam der rege'ering la ten gelukwensehen met de behouden aankomst in Frankrijk. Byrd verklaarde zeer veel dank ver schuldigd te zijn aan de visschers, die hem te hulp zijn gesneld en hem heb ben geholpen aan land te komen. Op de gelukwensehen met zijn redding antwoordde Byrd, dat hij geen geluk wensehen verdiende na op deze wijze in Frankrijk te zijn aangekomen. Het is nog niet bekend, wanneer hij naar Parijs zal koihen. de terreur in rusl and De terechtstellingen duren voort. De zuiveringsactie der Sovjets tegen verdachte elementen heeft opnieuw geleid tot het voltrekken van de dood straf voor een jaren oud feit. Te Kaloega is namelijk een arbeider feexecuteerd, die sinds de revolutie ls een- volbloed revolutionair werd beschouwd en midden in de arbeiders beweging stemd. Onlangs zijn door de autoriteiten evenwel documenten uit den tsaristischen tijd gevonden, waar uit bleek, dat de betreffende arbeider destijds een „agent provocateur" van de politie is geweest. In verband hier mede werd hij door de rechtbank ter dood veroordeeld, en, naar reeds ge zegd, terechtgesteld. de positie van het japansche kabinet. Een nieuwe financieele crisis? In bepaalde kringen te Tokio meent men, dat het bestaan van de regeering bedreigd wordt door de kwestie van 't redden van het arsenaal van Wawa- saki. De regeering verkeert te dezer zake dan ook in groote verlegenheid. De minister, van Financiën wenscht aan het arsenaal een leening toe te staan van 30 millioen yen, omdat indien hij het geen steun verleent, het arsenaal, naar men gelooft, zal worden gesloten, waardoor een groote Japansche bank zou worden getroffen en een nieuwe ernstige financieele' crisis zou ont staan. De bladen keuren echter een derge lijk gebruik van het geld van het volk af en het is vrijwel zeker, dat de Land dag zijn goedkeuring niet aan een lee ning zal geven. De toestand, die reeds hachelijk is, wordt met den dag neteliger. het joego slavisch—alba- neesch verdrag. Nieuwe Albaneesche e'schen? Volgens een bericht uit Belgrado zou de Italiaansche gezant Bodrero, als vertegenwoordiger van Albanië te Belgrado uit naam der regeering van Tirana nieuwe eischen hebben gesteld, welke de Joego-Slavische minister van buitenlandsche zaken Marinkowitsj vierkant van de hand zou hebben ge wezen. vleesohvergiftiging in polen 800 soldaten ziek geworden. 800 Poolsche soldaten van het gar nizoen te Warschau zijn na het eten van vleesch onder vergiftigingsver- schnijsden ernstig ziek geworden. De bladen vermoeden, flat men hun ver giftigd vleesch heeft-voorgezet. DE HOOGERHUIS HERVORMING. Motie van wantrouwen der arbeiders partij. Woensdagmiddag zal de arbeiders partij een motie van wantrouwen te gen de regeering in het Lagerhuis in dienen. Het is daarom van belang, te weten, dat in de vergadering van het kabinet van Woensdag een belangrijke beslissing ten opzichte van de Hooger- huis-hervorming zal worden genomen. De premier zal in het Lagerhuis bij de debatten spreken over de nieuw$ plan nen der regeering. Ramsay MacDonald heeft een con sult met den dokter in Londen gehad en naar verluidt, zal hij de motie in het Lagerhuis voorstellen en zijn stem uitbrengen, maar niet het geheele de bat zal uitzitten. Dit zal zijn eerste rede weer zijn sinds hij met Paschen naar Amerika ging en daar ziek werd. Baldwin zal er den nadruk op leg gen dat het schema van den lord-kan- selier slechts een voorstel zonder meer was en hij zal thans kunnen zeggen, wat de regeering voornemens is te doen. Zij is nog steeds van plan het nieuwe ontwerp het volgend jaar in te dienen. Van de voorstellen van den Lord-kanselier zal waarschijnlijk na het debat niet veel worden gehoord. herdenking der oktober revolutie. De 10de verjaardag van de October- revolutie (den bolsjewistischen staats greep) zaf te Petersburg gevierd wor den met een groot fëest. De enceneering van dit feest is op gedragen aan een speciale commissie van tooneelregisseurs. De feestelijkhe den moeten de massale opvoeringen van de eerste revolutiejaren doen her- lleven. De feestelijkheden zullen zoo geor ganiseerd worden, dat- op de bruggen, de kaden, enz. 100.000 menschen de opvoeringen zullen kunnefl volgen. De eerste opvoering zal de October- revoiutie voorstellen. Het centrum van die opvoering zal de Petrus- en Paulusvesting zijn. De vesting zal verdedigd worden door groote poppen, die tsaristische schild wachten zullen voorstellen. Het tsaristische regime zal gesym boliseerd worden door sombere muziek van een orkest, bestaande uit 50 trom mels. Het opstandige volk zai, gewapendi met toortsen, de vesting bestormen en innemen. De symbolen van het tsarisme zullen dan vervangen worden-door de em blemen van het Sovjet-regime. De tienjarige strijd van de sovjets met de tegenstanders zal gesymboli seerd worden door verschillende en- sceneeringen. Op de rivier voor de vesting zullen booten met reusachtige poppen, voor stellende de vijanden van ae sovjetre- geering, den sovjet-staat blokkeeren; er zal een zeeslag volgen, waarbij de booten met de vijanden van de soviets in den grond zullen geboord worden. Twintig sterke zoeklichten zullen den zeeslag verlichten. Intusschen zul len op de kaden vrachtauto's rijden, die pro-bolsjewistische blaadjes zul len rondstrooien; ook van de daken zullen dergelijke blaadjes worden ver spreid. Het derde gedeelte zal een apothe ose van het sovjet-regime voorstellen. De vesting, de kade en de bruggen zuller geilïumineerd worden. Een eveneens geïllumineerde flotille zal de Newa opvaren en elk schip zal een der successen van de Sovjet-Unie sym boliseeren Behalve de schepen, zul ten er ook vlotten met 'allegorische figuren zijn. Gevoelt het Sovjet regime misschien dat zijn bestuur niet inslaat in de Rus sische harten en#in het Buitenland af keer ontmoet? GEMENGD NIEUWS. Ontploffing. Naar Wolff me ld eideelt, is bij het doen springen van een steengroeve te Mariënberg in het Westerwald, volgens een bericht van de „Voss. Ztg" een lading dynamiet ontploft, waardoor groote steenmas sa's ongeveer 1 K.M. ver weggeslin gerd' werden. Vóoral te lijden had het dorp Pful, waar verscheidene daken en muren instortten. In de steengroeve zelf werd een arbeider levensgevaarlijk gewond. Twee werklieden werden licht ge kwetst. Verdronken. Gisteravond te omstreeks 7 uur is de 7-jarige P. S. uit de Molenslootstraat nabij het via- Iduct op den Trekweg te Den Haag te water geraakt en verdronken. Het kind was door zijn moeder uit gestuurd om gaspenningen te halen en ging op den terugweg vischjes van gen bij de gasfabriek. Twee 12-jarige meisjes-, S. de K. en F. A., beiden uit de Boerhaave- straat, die voorbij kwamen, hoorden teen plomp en zagen het knaapje ini den frekvliet spartelen. Ze riepen ornl hulp en volgens hun relaas zou een voorbijganger hebben gezegd: „Laat hem, de jongen is aan 't zwemmen".! Een paar neeren gingen gekleed te water. Het kind was toen al gezonken. Dreggen door de politie had geen succes, maar tenslotte wist A. v. d. L.? die zich met toestemming der po litie met twee vrienden te water be gaf, na herhaald duiken den jongen op te halen. Het kind was toen reeds overleden. Auto-ongeval. Donderdagav. omstreeks 7 uur heeft nabij Losser 'n ernstig ongeval plaats gehad. RECLAME. Doos30'60,Tube 80cf.Bjj Apodi.en.Drogisten De chauffeur van den expediteur jjassies reed met een autobus naarf Glane om daar het een en ander te bezorgen. I Ongeveer halverwege sprong een; band van een der voorwielen en toen de chauffeur het stuur wilde omgooi en, kantelde de wagen, juist op het ■oogenblik, dat eèn wielrijder passeerde Deze, de 23-jarige Gevers uit Glane,, raakte onder de autobus en werd ern stig gewond. Het achterhoofd werdl hem ingedrukt. Na enkele minuten overleea het slachtoffer. De chauffeur en een inzittende wer den licht gewond. Te Wehl (Geld.) reed een koop man uit Rotterdam met zijn auto tegen een boom, waarbij de auto geheel ver nield werd. De bestuurder kwam met den schrik vrij. 1 Groote hitte. Door een groo te hitte, die den thermometerstandvail vorige jaren overtreft, werden te Chi cago 18 personen gedood. t Groote brand. Een Reuter- telegram uit Montreal meldt, dat gis termiddag een douaneveem met goe deren, ter waarde van 2 millioen dol lar, zes honderd duizend dollar aan ini beslag genomen likeur inbegrepen, in vlammen is opgegaan. 1 Er zijn geen menschenlevens te be treuren, doch twee brandweerlieden werden door een ontploffing gewond. Slechts een klein deel der opgesla gen goederen kon in veiligheid worden gebracht. Ongeluk. Bij het lossen van 'n schip met kolen aan de Electrischei Centrale te Nijmegen, kreeg de werk man C. Paulus, die in het ruim van het schip werkte, een ijzeren bint van het vaartuig tegen het voorhoofd. Zwaar gewond werd de man naar het Canisius-ziekenhuis gebracht. Zijn toestand is zorgwekkend. Onweer. Tijdens de geweldige! 'onweersbui, die Donderdagavond bo ven Amersfoort woedde, sloeg de blild sem in de boerderij van H. in de Buktl Men wist de. ontstanen brand1 tot het achterdeel te beperken zoodat de brandweer weinig hulp behoefde ta bieden. Overleden. De driejarige Gi- sela Wiesen uit Siegen (Westfalen) ia gisternacht aan de gevolgen overleden.! Zij was Donderdag te venlo door 'ni kar overreden. Overreden Donderdagmiddag! te 5 uur is de 8-jarige T. R. uit Schie dam in de Hoofdstraat aldaar ondert een sleeperswagen gevallen, gestuurd! door D. K. Een der achterwielen gïng| den knaap over het achterlijf. Nadat geneeskundige hulp was ver leend, is het jongetje per politiebran- tard naar hec ziekenhuis vervoerd. Zijn toccian is zeer ernstig. I Ontspoord. Doordat een groo te stiaatsteen tusschen den wissel ge legd is. is de tram, die van de Beigi- sctie grens om ongeveer half acht te V'ekuioven moet aankomen, Donder- idagavcnct bij de halte de Lociit on'-- sp jof.l Persoon'ijke ongevallen hadden ge- dikkig niet p ats De tram kon me- een half uur ver traging de je's vervolgen. 1 Brand en. Tijdens een onweer is de oliksem ingeslagen in de larü- bouwschuur \ar aen heer H. aan den Landweg te Ze\enbergen. De schuur 'brandde gehee' af. Verzekering' dekt de schade. M a meldt uit Ncueiweert ü.d. 3 juJL Hedenmorgen omstreeks 1 uur brak door or Lekende oorzaak brana uit in den wmkel VdD den kleermaker H. Moonen, Keikstraat alhier. In de ranwezige vu; li goederen vond het vuur gieug voedsel, zooaat in korten rijd de hee e vv.nkel in lich te aaie s end. Be brandweer wasspoa dtg ter plaatse en werd het vuur in konen tijd in zooveire meester, dat gevaar voor uitbreiding geweken was; een aangrenzende auto-garage en de tachtfïbouw van het huis bleven dan ook gespaard Het voorhuis brandde uit. 1 Verzekenng' dekt de schade. J'clitiev rees. Cii^;eravond to longeveer acht uur was de 11-jarige if. II., wonende in de Doedesstraat te Den Haag op het, dak van een [seI1001'in de josephlaan geklauterd. Terwijl hi| triomfantelijk naar be neden keek, zag hij plotseling, dat eeri sur ve ille erende agent hem in de gaten had 't Jochie voelde zich schuldig en kreeg het benauwd. Toen hij overhaast trachtte aan d# achterziide weer van het dak af te komen, verloor hij het evenwicht en viel van 5 M. hoogte. Gelukkig kreeg het ventje slechtg een onbeduidende verwonding aan het hoofd, zoodat hij, na door iden genees kundigen .dienst te zijn verbonden, naar de ouderlijke foiling kon worden te ruggebracht.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2