NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DONDERDAG 3G JUNI 19 27 GEMENGD NIEUWS. Z o n H a gis r 15 e id. Zooal's' m'eit weet heeft 14 dezer voor 'de rechtbank te 'Amsterdam terecht gestaan !de bak ker V. A. H. ïïii was in h'ooger beroep gegaan1 van een vonnis van het kantongerecht vanfbii hïf wegens overtreding van de! rbeidswet was veroordeeld +ot tien dagen principale hechtenis. Bakker H. had n.l. on Zondagmor gen^? Febr. 1.1. twee bakkersgezellen in zijn zaak werk Taten verrichten, be staande in het opspuiten van" room soezen. 1 De rechtbank vernietigde het vonnisl van den kantonrechter en opnieuw rechtdoende, veroordeelde zij bakker H. tot drie dagen hechtenis. Sneeuw ge-y £11"en. Als een bijzonderheid dépt men aan de G. Crt. mede, dat het Zaterdagochtend tusschen de regenbuien door moet hebben gesneeuwd. 't Waren wel geen groote vlokken, doch de gevallen massa bleef eenige ©ogenblikken op de vensterbanken lig gen, zonder dat het ontdooide. Dit geschiedde in fHillegersberg op 25 Juni' 1927. Verbrand. Bij het aansteken van een petroleumstel is te Amersfoort het 11-jarig dochtertje van den heer E. Brouwer met haar kleeren in aan raking gekomen met de vlam, tenge volge waarvan deze in brand geraak ten. Het kind is later in het St. Elizabeth1 gasthuis aan de bekomen verwondin gen overleden. Moeilijke sleepreis. Het mag als bekend verondersteld worden, dat onze Nederlandsche sleepbooten reeds menige moeilijke sleepreis over Ide oceanen hebben afgelegd'. Een niet minder moeilijke opdracht heeft de gezagvoerder van het Neder landsche tankstoomschip „Georgia" ter uitvoering gekregen. Dit schip vertrok namelijk gister-* avond van I'Jmuiden naar Constanze met niet alleen een zeelichter, doch (doch bovendien nog! een sleepboot op sleeptouw. Deze beide vaartuigen waren te za- men van Hamburg buiten om naar fjmuiden gekomen, alwaar het stoom schip ze opwachtte om ze verder naar •de plaats van bestemming te brengen. Geheimzinnig. Het Neder landsche zeiljacht met hulpmotor „Hel vetia" zou dezer dagen van Amster dam een reisje over de Noordzee gaan maken, doch kon het niet verder dan 'Ijmuiden brengen. In de sluis liggend kreeg de jacht- kapitein van de politie opdracht in de Buitenhaven vast te maken, alwaar de politie aan boord ging, om een dame en een heer te arresteeren. Deze wer den onder geleide van rechercheurs naar het politiebureau gebracht, waar heen ook de bagage vervoerd werd. Omtrent de personen en de aanlei ding tot hunne aanhouding wilde de politie nog geen inlichtingen verstrek ken Het motorjacht is inmiddels naar de Binnenhaven verhaald, waar het ver dere orders moet afwachten. Dronken geneesheer. Voor het kantongerécht te Hulst heeft ge diend een zaak tegen een 34-jarigen arts te Kloosterzande, die op 30 Mrt. des avonds te 9 uur als bestuurder van een automobiel, in staat r an dronken schap verkeer end', daarmede heeft ge reden op zoodanige wijze, dat de vei ligheid van het verkeer in gevaar ge bracht werd en de auto bij een draai in de sloot terecht kwam; terwijl hem ook ten laste werd gelegd, dat hij in staat van dronkenschap vérkeerenid' eenige handeling" heeft verricht, waar bij tot voorkoming van gevaar voor le ven en gezondheid van derden bijzon dere omzichtigheid of voorzorgen wor den vereischt, door in bovengenoem- den toestand een onderzoek in te stel len bij een patiënt. De zaak werd ten deele met geslo ten deuren behandeld, tenvijl o.a. als getuige-deskundige werd gehoord Dr. Mazzola uit Hulst. De eisoh luidde voor het eerste feit f 250 boete en een jaar verbod van motorbesturen en voor het tweede feit vallend onder art. 426 ,W. v. S. 6 d hechtenis. De kantonrechter veroordeelde.ver- jdachte onmiddellijk tot f 150 boete, 6 'maanden rijverbod en 6 dagen princi pale hechtenis. Brandaanboord. Gistermid dag te omstreeks halt vier bemerkte men, dat rookwolken opstegen uit duim 1 van het s.s. „Rijnland" van dem Kon. Holl. Lloyd; dat momenteéL lig plaats heeft achter loods O, aan !dé Zee 'burgerkade t e Amsterdam. Het bleek, dat door broeiing brand! ontstaan "was in de balen verpakte! palmpitten, welke in genoemd ruim! waren opgeslagen. De min of meer! vettige zakken hadden vlam gevat met het reeds genoemde gevolg. Men trachtte nog met eigen bluscli- mididelen het vuur te bedwingen, doch: waarschuwde spoedig daarop de brand weer, daar de brand zich scheen uit te breiden. Er verschenen twee mot or spui ten, resp. van Kattenburg en de Achter gracht en tevens een personeelwagenj onder leiding van hoofdbrandmeester) jHartdorff, terwijl de drijvende stoom spuit „Jan van der Heyden" langszij van het schip meerde. De brandweer wist spoedig het vuur te bedwingen, waarna met behulp van! een hefkraan tot lossing van de lading palmpitten weid1 overgegaan. Nu en dan, wanneer smeulende ba llen uit het ruim werden gehesoheny werd nog eenig water gegeven. Een gedeelte van de lading is ver loren gegaan, doch hoe groot de scha- IETS OVER CHOCOLADE. VERBETERDE BEREIDINGSWIJZE. Het is van algemeeno bekendheid, dat de Zwitsersche Chocolade-indus trie jarenlang over de geheele wereld beroemd is geweest wegens de onge ëvenaarde kwaliteit der door haar ge produceerde chocolade. Dezen roem had zij te danken aan een zeer spe ciale wijze van fabricatie, welke ja renlang uitsluitend in Zwitserland werd toegepast. Meer en meer hebben ook andere landen, o.a. Nederland, deze Zwitser sche fabricatiemethode toegepast, zoo dat men tegenwoordig ook in ons land chocolade koopt, die voor de beroem-.* de Zwitsersche merken niet onderdoet. Hiermede is evenwel de verbetering der techniek in de Chocolade-industrie niet blijven stilstaan. In het jaar 1924 werd n.l. door een ingenieur, verbon den aan een der grootste buitenland- sche machinefabrieken, een nieuwe machine uitgevonden, waardoor de Zwitsersche bereidingswijze van cho colade nog weer aanmerkelijk verbe terd werd. Langdurige proefnemingen hadden verder nog aanmerkelijke con structie-verbeteringen ten gevolge, zoo dat eindelijk in het jaar 1926 de eerste werkelijk volmaakte machine werd af geleverd. Het mag zeker wel als een bewijs van de voortvarendheid onzer Nederlandsche Chocolade-industrie be schouwd worden, dat het eerste ex emplaar van deze volmaakte ma chine naar Nederland geleverd werd en wel aan de N.V. HOLLANDSCH ZWITSERSCHE CHOCOLADEFABRIEK te Amsterdam. Zooals algemeen hekend is, werd deze fabriek begin 1925 opgericht. Het is voornamelijk te danken aan de toe passing van de meest moderne berei dingswijze, dat deze onderneming van den aanvang af zulk een buitengewoon succes heeft gehad. Van de hierboven genoemde nieuw uitgevonden machine zijn thans meer dere exemplaren in deze fabriek in werking gesteld en het is met deze nieuwe uitvinding, dat de Hollandsch Zwitsersche Chocoladefabriek thans in staat is een nieuw merk chocoladeree- pen in den handel te brengen, ge naamd: LOCARA-CHOCOLADE, welk product dus volgens een veel ver beterd systeem is bereid, terwijl de sa menstellende bestanddeelen van supe rieure kwaliteit zijn. Wij raden den lezers van dit artikel ten sterkste aan met bedoelden LOCARA REEP die voor den prijs van 10 cents per stuk alom verkrijgbaar is, kennis te maken. Adv. |de precies is, kon nog, niet met. zeker heid gezegd worden. Verbrand1. Gistermorgen haldl in de Huisput bij Wieringen een on geval plaats. Een arbeider, afkomstig uit Schoorl, was bezig met- een bezine lioop, toen de vlam in 'een flesch ben zine sloeg, welke ontplofte. De man weid' ernstig aan handen en.' gelaat gewond', en is naar het Hippoli tusgesticht overgebracht, waar hij on der geneeskundige behandeling, is ge steld. Een windhoos. Te Rijdder- kerk heeft Dinsdag een windhoos bijl jden tuinder B. enkele broeikasramen in de lucht geworpen van de fabriek ider firma'Bakker en Co. werden lucht kokers weggevaagd. Enkele boomen moesten het ontgelden. ÜffDE~ OMGEVING, ALPHEN AAN DEN RIJN. Burg. Stand. Bevallen: A. A. van Tol geb. Mulder Z.; S. van der Horst, geb. Munnik Z.; M. C. Nieuweboer, geb. Plaum D.; G. M. Haverkamp, geb. Oortwijn Z.; T. Rijnsburger geb. van Rliijn D.; H. van der Oest geb. van Vugt D.; J. van der Bijl, geb. Marbus D.; N. van Keeken geb. Kuijper D.; E. M. van Donk, geb. Mulder Z. Overleden: L. A. Reijers, jd. 1 j.; J. Werneke, weduwn. van M. L. Nahon, 74 jaar. Ingekomen van; 's-Gravenhage D. Koper echtge. van P. van der Leek, Vinkebuurt 76; Leeuwarden L. D. Kuil kantoorbed., v. Boetselaerstr. 7a; Bar- neveld W. Oomen, arb. telegraaf, To renstraat 35; 's-Gravenhage Jac.a Zon dag, Oudsh. weg 146; Gouda Com.a W. van Tol, dienstbode, O'tweg 1; Lei den Willi.a A. C. Zevenhoven, dienst bode, Stationsstr: 6; Leimuiden J. van Lienden, scheepmakerskn.; 's-Graven hage El. H. Brinekman, winkeljuffr., Raadhuisstr. 281; Alkmaar G.tje van Egmond, Raadhuisstr. 243; Giessen- dam Joh.a A. van der Hoven, echtg. van F. W. Baervelclt, Emmalaan 49a; Halsteren Joh,a M. de Leeuw van Weenen, echtg". van H. van Nood, aan boord; Haarlem Dor.a A. M. Beumer, winkeljuffr., Lindenhovenstr. 33; Lei den El. Stapper, dienstbode, Hedastr. 3; Soest B. Toor en gezin, monteur, Oranjestr. 47; Bodegraven J. van Eg- mond, broodb.kn., Steekterw. 122; Gouda Cath.a C. van Tol, dienstbode Otweg 20; Koudekerk J. Bol, arbeider, Willemstr. 28. Vertrokken naar: Nieuwveen Elizab. A. Redegeld; Leiden, Wielmakersst. 12, J. Klink; Renkum, D. M. Goedhart, winkelbed.; Lichtenvoorde J. M. van Veen; Zeist, Dorpsstr. 5, R. C. Odijk; Brummen, F. Schmal Jr.; Avereest, H. M. Breukel; Nieuwkoop J. D. Her- re wijn, melkrijder. ALKEMADE. Burg. Stand. Geboren: Petronella Jeanne Maria, dy. Nicolaas Johannes Hoekstra en Catharina Smits; Petro nella Joanna, dv. Martinus Klerks en Petronella van Wieringen; Jan, zv. Abraham Snaterse en Geertruida van Dam; Petronella, dv. Johannes Ver burg en Margaretha Boot; Pieternella Cornelia, dv. Johannes Baas en Gerrit- je van Wijk; Jacobus Johannes Anto- nius, zv. Hendrikus Hendrik Lek en Johanna Maria de Jong; Hendricus Petrus, zv. Franciscus Loos en Mar tina. van Hameren. Gehuwd: Nicolaas te Water, jm. oud 22 j. en Johanna Verhaar, jd. oud ;2$*jaa^ BODEGRAVEN. Sürg. Stand. Geboren: Martin Jan, zv. F. W. v. Staalduinen en J. Vink; Geertruida, dv. S. van Katwijk en H. H. Hoogendoorn; Nicolaas Cor nells, zv. D. Kaptein en A. Hoogtei- ling; Helena, dv. L. Hoosbeek en C. A. van Wensveen. Overleden: Willem Kapteijn, 65 jr., gehuwd met K. Rodenburg. Ingekomen van: Dusseldorp (Dl.) M. Groszeschmidt dienstb.; Nieuwer-Am- stel C. M. Overes, dienstb.; Nieuwer- Amstel, M. C. Overes; Gouda, P. Doorn bos, slagersknecht. Vertrokken naar: Alpben a. d. Rijn, J. v. Egmond, bakkerskn.; Barwouts- waarder A. van Dam en gezin, arbei der; Mijdrecht F. W. F. Roor, dienstb.; Haarlem, H. G. van Kilsdonk, arbei der; Oude water, M. van Laar, dienstb.; Waarder S. Uittenbooggaard, dienstb.; Koudekerk, A. Goudkuil, gasfitter. NOORDWIJK BINNEN. Predikbeurten. Geref. Kerk v.m. io en n.m. 5 uur Ds. J. L. Jaspers te Santpoort. Collecte' voor hulpbehoeven de studenten. OEGSTGEEST. De heer J. J. Werner alhier, gaat zich vestigen als arts te Barsingerhorn. Mej. S. Voors alhier, is benoemd tot onderwijzeres aan de Marthastich- ting te Alpnen a. d. Rijn. De Chr. Korfbalclub „Fiks" pakt fiks aan. Dezer dagen kwam zij tegen „Fluks" te Leiden uit, doch „Fiks" was „Fluks" te fiks af. en na een fiksche in spanning, was het eindresultaat een fiksche overwinning, nl. 3—1. Uitslag onderlinge schietwedstrijd Oegstgeester Burgerwacht, gehouden te Katwijk Klasse A 167 p., zilveren medaille van den commandant, winnaar H. Collee; Klasse B 160 p., zilveren medaille van den voorzitter, den heer Rubenkamp, winnaar A. v. Breda; Klasse O 145 p., zilveren medaille van Dr. Timmermans, winnaar G. Koelman; Klasse D 127 p., zilveren medaille van den heer van Heels winnaar H. v. Dijk. RIJNSBURG. De vereeniging Tuinbouwproducten Rijnsburg vergaderde in café „Central" van den heer J. Verbree alhier. De heer S. Schone veld, voorz., opende de vergadering en sprak zijn blijdschap uit.voor de groote opkomst. Spreker wenschte dat de te houden besprekingen mochten strekken tot be reiking van het doel dat allen te samen bracht. Die secretaris, de heer J. Kromhout ■las hierna de notulen van de vorige ver gadering die onveranderd werden goed gekeurd, en bracht vervolgens het jaar verslag uit Hieruit blijkt dat 1926 voor de leden veel ongunstiger was dan 1925, wat wel -Jjlijkt uit den omzet, die in 1925 in ico veilingen was f280.071, en in 1926 bij gelijlc aantal veilingen f182.879,09. De jiooge invoerrechten, vooral van Duitschland en Noorwegen, werkten be lemmerend voor den export. Niettegenstaande op de Wereldconfe rentie te Genève Duitschland beweerde vóór verlaging van invoerrechten te zijn, verdubbelde dat land ideze invoerrech ten. Met het verstrekken van poters van Friesch leggoed waren ook in 1926 weer goede resultaten bereikt. De wintercursus voor Land- en Tuin bouw in samenwerking met „Flora" en „Bloemenlust" opgericht, werd in het najaar van 1926 voortgezet. liet nut van dezen cursus, 'waarop 13 diploma's .werden uitgereikt, was over tuigend gebleken. A.s. winter begint weder een cursus ien met aandrang werd tot deelname daaraan opgewekt. Vooral te Rrjnsburg, waai' weinig land ter beschikking is en de productie dus pterk opgevoerd moet worden, is de cursus bijzonder nuttig. De sorteering der aangevoerde pro ducten geschiedt met steeds meer zorg, zcodat de verstandhouding tusschen kweeker^ en kooper verbetert. Spr. eindigt met zijn dank uit te spre ken vooral aan voorzitter en penning meester, voor de vriendschappelijke' sa menwerking en aan de leden voor hun medewerking. De voorzitter dankte spr. voor zijn jaarverslag niet alleen, maar ook voor zijn overigen arbeid als veilingmeester, maar niet het minst voor de waarneming van het secretariaat, dat door hem be langeloos geschiedt. Wederkeerig wenschte spr. dien secre taris tce, dat deze nog vele jaren in het belang, van de veiling njochc werkzaam zijn. Na voorlezing, door den voorzitter van het gunstig .accountantsrapport, werd aan veilingmeester en aan penningmess- ter algeheel© decharge verleend. De voorzitter gaf daarna een overzicht van de stand van de kas, dat geen aan leiding gaf tot het maken van op- of aan merkingen. Tot bestuurslid werd herkozen het af tredend lid, de heer E. Haasnoot. Bij de rondvraag vroeg do heer W. v. d. Efjkel verbetering van het veilingter- redn ,waaxdoor het mogelijk zou zijm met vletten aan do"wal fcó komen. Nu wordt dit belet door de groote motor schuiten. Z.i. was liet wenschelijk, de Is'choeiing wat door te trokken en het water te .doen uitdienen, waardoor de groote schepen 'voorbij de veiling een ligplaats kunnen vinden. De voorz-itter antwoordt, dat het be stuur deze zaak reeds besprak en ook overtuigd is,, dat er verbetering moet komen. Het tegenwoordig terrein is ge heel onvoldoende. Maar verandering van terrein, naast de moeilijkheid om er een te vinden, kóst .veel geld. Zijn de leden tot offers - bereid, en wellicht kan een openbare bijeenkomst 'worden gehouden om dit ernstig te bespreken, dan is het bestuur daarvoor wel te-'vinden. Besloten wérd voorloopig,. orn het ter rein zooveel mogelijk te ontlasten, de groote schepen een andere ligplaats te doen nemen, tijdens de veilingen, en dan tijdelijk de- beschikking trachten fce krijgen over een terrein aan de overkant" van het kanaal pf langsden weg, voor berging van de wagens. De héér G. Kromhout bracht o.m. de emballagekwestie ter sprake: De voorzitter zette uitvoerig uiteien, dat dit voor alle veilingen een der moei lijkste kwesties is. Allerlei ideeën om daarin verbetering te brengen, werden bespreken, maar tot een afdoende op lossing kwam het niet, zoodat de be staande regeling, at is die ook niet ide aal, werd gehandhaafd. Besloten werd Maandag a.s. des nam. 1 uur precies met de veilingen aan te vangen. Hierop sloot de voorzitter de verga dering met een woord van dank, waarna leen groot aantal fraaie prijzen werd verloot. Ook in deze gemeente zal een comi té worden gevormd tot inzameling van giften voor de slachtoffers van de stormramp. Aan de Langevaart werd Dinsdag een rijwiel aangetroffen, dat Maandag door een koopman van de groenten vei ling werd vermist. Maandag a.s., precies 1 uur, begin- uen de aardappelveilingen van de groen- tenveiling alhier. Aan de groentenveiling alhier is in 1926 voor f182.879,09 geveild, d.i. f 118000 minder dan in 1925. ZOETERWOUDE. Gemeenteraad. Gistermorgen vergaderde de Raad Idezer gemeente. 1 Voorzitter de Burgemeester. Aanwezig alle leden. 'Als punt 1 staat op 'de agenda' Ke't: •onderzoek van de geloofsbrieven der nieuw gekozen raadsleden. Uit den raad wordt een commissie benoemd; welke commissie; nadat -de Raad een) loogenblik is geschorst geweest, mede- Ideelt, dat alle stukken in de beste orde zijn bevonden en adviseert de nieuw! gekozenen toe te laten. Aldus wordt besloten. De notulen van de vorige vergade ring worden gelezen en goedgekeurd. Van den heer C. H. de Boer is In gekomen een schrijven, waarin 'deze verzoekt om eervol ontslag als ambte naar van dén Burgerlijken stand. B. en W. stellen voor dit ontslag op Ide meest eervolle wijze te verleenen.. Aangenomen. De kas van den gemeenteontvanger is opgenomen en in orde bevonden. Verder zijn ingekomen verschillende missives van Ged. Staten, inhoudende goedkeuring raadsbesluiten. De rekening 1925 is goedgekeurd van Ged. Staten terugontvangen mee enkele kleine opmerkingen. Van den heer Starrenburg is een [voorstel ingekomen hem f 500 te be- italen voor proces-kosten eJdl, voor iwelk bedrag de zinkers in de Meeren- fburgerwatering kunnen blijven liggen. B. en W. stellen voor dit stuk voor kennisgeving aan te hemen. De heer Stadhouder is er voor 0111 de f 500 toe te staan. Wanneer del zinkers er uit gehaald worden, kost; dit f 1500. Spr. vindt het onverant woordelijk f 1000 meer uit te gfcvenf (zonder dat het noodig is. De heer N o or d m a n is het met ]B. en W. eens, om. dit stuk voor ken nisgeving aan te nemen. Wanneer hef bedrag van f 500 werd toegestaan, (zullen ook andere menschen aanlei v (ding daarin vinden om schadevergoe ding te eischen. De secretaris deelt mede; dat <ep 1 Juni 1927 een wet in werking is ge treden, waarbij wórdt vastgesteld, dat werken, die van algemeen belang zijn,,, kunnen tot stand) gebracht worden in p r ivaat-recht e 1 ijk e eigendommen, met vergoeding voor de eventueele schade. B. en ,W. hebben zich in verband hiermede gewend tot de Kroon om 'n uitspraak uit te lokken over de zinkers! in de Meerenburgerwatering, of deze al of niet van. algemeen belang zijn. Deze uitspraak wordt nog afgewacht len daarom hebben B. en W. thans; voorgesteld het adres voor kennisge ving aan te nemen. l De heer Stadhouder zegt, dat er nu eindelijk klare wijn wordt ge schonken. Wanneer spr. dit zoóevenl niet naar voren gebracht zou hebben^ izouiden de raadsleden weer naar huis (gegaan zijn zonder iets te weten. De heer De Boer verwondert zich» over het gesprokene van 'den heer (Stadhouder, die het Wil' voorgeven, als of geen klare wijn geschonken is. Dat vindt spr. zeer onhebbelijk. De heer Starrenburg zegt, dat wanneer B. en W. zoo royaal zijn om( Inplaats van f 500 f 1500 uit te gleven ihij de gemeente nog twee procedures zal aandoen. De heer Noorldman voorziet uit deze zaak nog meerdere kosten, door- |dat, wanneer andeye inwoners zullen ibemerken, dat uit dergelijke dingen en winstje is te slaan, zij eveneens scha' tdevergoedingen zullen gaan eischen. De heer v. Leeuwen is het eens met B. en W. opi het stuk voor kennis geving aan te nemen. De heer S l: n r re n b u r g zegt, 'dat, wanneer de f 500 niet worden toege staan. er over 8 dagen geen water! 'meer zal vaan cloor 'de leiding van) Hr>7emvoude naar Leiden. De V o o r z. stelt voor, om' in ver band met dat gezegde van den heet Starrenburg aan B. en W. een crédiet' toe te staan om een procedure aan tei vragen. Wordt aangenomen evenals 't voor ste! van B. en W. 0111 het ingekomenl stuk voor kennisgeving aan te nemen. Enkele ingekomen stukken over dei brug aan den Vrouwenweg worden voor kennisgeving aangenomen. Van den heer Roeleven is 'n ver zoek ingekomen om vermindering van! het bedrag van het vergunningsrecht. B. en W. sitellen voor, dit verzoek niet in te willigen, omdat daarvoor geen termen aanwezig zijn. Aldus wordt besloten. 1 Een verzoek om ontheffing) van het( schoolgeld wordt toegestaan. 1 4- Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging der gemeente-be grooting en begrooting vanJhet waterlei dingbedrijf voor den dienst 1926 en'27. Aangenomen. "J 5. Als voren tot vaststelling der ver goeding voor een vakonderwijzeres in de nuttige [handwerken aan de R. K. Meisjesschool in de Zuidbuurt, over '24. Deze vergoeding wordt vastgesteld op f 175. 1 6. Als voren tot het benoemen eener commissie van onderzoek, belast met het nazien der door de bijzondere schooi» besturen ingediende rekeningen met be scheiden over de jaren 1922 1923 en '24 in veïband met de vaststelling der ge meentelijke vergoeding over die jaren. Het voorloopig onderzoek van B* en W. heeft aangetoond, dat volgens de meening van da,t college verschil-' lénde posten niet in aanmerking ko men voor vergoeding. B. en ,W. heb ben zich daarom tot de schoolbesturen gewend, die echter geen der posten terug wil nemen. Daarom stellen B. en W. voor een Commissie van onderzoek te benoe-. men. f Benoemd worlden de heeren Sta/cfr houder. De Graaf en Noordman. f 7. Als voren tot het beschikóaarstellea van een bedrag van f 150,voor beloo ning eener assistente, verbonden aan de K. K. School aan den Hoogen Rijndijk gedurende het tweede halfjaar 19223. Aangenomen. S. Rrae-actvies van B:urg©meester en Wethouders met betrekking tot het ver zoek om subsidie van de Vereeniging voor Wijkverpleging voor alle gezindten te Leiderdorp. B. en .W. stellen voor een subsijdiel toe te staan van f 50. De heer Stadhouder kan zich' heel goed vereenigen met het voorstel van B. en Wv maar spr. vindt het jam mer, dat geen overleg is gepleegd metj de bestaande commissie aan den Hoor gen Rijndijk. Spr. betwist hier het ge sprokene door den Voorzitter van denl raad van Leiderdorp, alsof een sub sidie door Zoeterwouae was tóegezegd De subsidie wordt toegestaan. 9. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het nemen van een besluit waarbij aan Burgemeester en Wethou ders machtiging wordt verleend tot het aangaan van overeenkomsten ter uit voering van raadsbesluiten betreffende burgerrechtelijke handelingen enz. Aangenomen. 1 f>; jo. Als voren tot wijziging der instruc tie voor de .ambtenaren ter secretarie- Deze wijziging betreft een nadert lomschrijving van de werkuren .van |dfl lambtenaren ter secretarie. 1 Aangenomen. - 11Als voren tot wijziging deir Al^em. Politieverordening. Het gaat hier er over, of 't Water* tje wel of niet bebouwde kom is. Ged. Staten hadden eerst bezwaar gemaakt} tegen 't aanduiden v. 't Watertje als bei bouwde kom. Thans hebben ze even wel ingezien, ldat het wel bebouwde kom is en daarom behoeft de politie* verordening eenige wijziging. 1; Aangenomen. 1 f.' 12. Als voren tot het aangaan vain een contract met M. Hoogeveen inzake het rooien van houtgewas bij, de Lagerber- gerbrug in de Weipoort. Aangenomen. I I 13. Als voren tot opnieiuiw vaststellen leener verordening betreffende het leg gen van een bouwverbod op gronden langs den Vrouwenweg. Deze verordening is'naar het oordeel! van Ged1. Staten niet duidelijk genoeg in de omschrijving van de verschillen de gronden, waarop het bouwverbod is gelegd. X De wijziging wordt vastgelegd. 1 14. Als voren tot het oninbaarveir- klaren van achterstallige belasting. Aangenomen. 15. Bespreking vernieuwing lantaarn palen aan den Hoogen Rijndijk. Deze palen moeten verplaatst wor den op verzoek van het Rijk. B. en W. geven in overweging deze! palen te vervangen door palen van het type staande langs den Vrouwenvaart, De heer Stad houder stelt in ver band hiermede voor de lantaarnpaal bij ide Burgemeesterswoning om deiï hoefe te plaatsen. Dan hebben de men schen die daar wonen er ook plezier van. Waar die paal thans staét is hij1 onnut. Besloten wordt de palen aan den Hoogen Rijndijk te vernieuwen. De Voorz. deelt mede, dat voor [verbetering van den toren offerte is ingekomen van de fai. v. Vliet en Huls bos oh. I Besloten wordt, het werk aan deze Jieeren op te dragen. Over die doode boomen bij de Oude Weipoort deelt de Voorz. mede, dat v. ld. eigenaar bericht is ingekomen» |dat Rjj de doode boomen er uit zal halen. Na de rondvraagt, die weinig belang rijks oplevert, volgt sluiting.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6