NIÉUWE LEIDSCHÉ COURANT VAN DINSDAG* 28 JUNI 1927 DAG-AQENDA. Oegstgtest Donderdag 30 Juni, 's av. acht uur, Rehoboth-Kapel: Verg. v. d. Kring Leiden van M. V. op G. G. Spr. Ps. K. Schilder over: „Toestand der ziel tusschen dood en eindgericht". Zondag 3 Juli, Vrije Evang. Gem., Middelstegracht 3: Samenkomst. Spr. De. Theeuwissen. De avond-, nacht- en Zondagsdienst dér apotheken wordt van Maandag 27 Juni tot en met Zondag 3 Juli a.s. waargenomen door de apotueek van den heer M. Boekwijt, Vischmarkt 8, Telef. 552. OegstgeesL Apotheek „De Vijzel" Kémpenaerstr&at 4, des nachts en des Zondags. senbrug. Een desbetreffende motie werd indertijd door den raad aangeno men. Het is in het belang van de vele winkeliers in de Janvossensteeg, dat de verbetering dezer steeg ter hand wordt genomen. Spr eindigt met den wensch uit te spreken, dat deze verbe tering vóór 1928 tot stand komt. De heer S p 1 in er merkt op, dat de brug ruim een maand geleden is ge opend; Spr. zal aan den wensch van den heer Groeneveld voldoen en B. en W. zullen zoo spoedig mogelijk met een praeadvies daaromtrent komen. De heer Groeneveld vreest lijde lijk verzet van het college van B. en W. en dringt aan op spoed. De heer.Van Stralen (S.D.A.P.) houdt een interpellatie over de verple- gingskosten van ingezetenen, die meen- d<n voor verpleging van gemeentewe ge in aanmerking te komen in verband met hun inkomsten, doch wier ver zoek door den Directeur van den Ge- neesk. Dienst werd afgewezen in ver band met den welstand van familiele den van den patiënt, hetgèen in strijd is met de desbetreffende verordening. De heer M e y n e n (C.-H.) weth., zal in de volgende raadsvergadering op deze interpellatie antwoorden, na eerst een onderzoek te hebben ingesteld. Bij de rondvraag vroeg de heer Dubbelde man hoe het stond met ie stichting der woningbeurs en wees de heer Bergers er op, dat de over dekking der varkensmarkt bij regen niet voldoende is. De heer Splinter, weth., ant woordde den heer Dubbeldeman, dat de' voorbereidende werkzaamheden aan den gang zijn en binnen niet al te langen tijd de plannen voor de woning- beurs zullen verwezenlijkt vulden. Daarna ging de raad te kwart over 11 in geheime zitting tot k\, art over 12 MORGENOCHTEND ZONS VERDUISTERING. Het loopt al weer mis, klaagt de heer A. Lukkien in „Timotheus". Al meer dan een halve, eeuw héb ik uitgezien naar 'n totale zonsverduisteT ring, en telkens ben ik teleurgesteld'. Wel een bewijs, dat totale zonsver duisteringen niet vaak voorkomen. Dat wil zeggen; Ze komen wel voor, maar ze zijn telkens slechts zichtbaar op een klein deel van de aarde. Met een maaneclips is dat wat an- lders. De middellijn van de aarde is ongeveer vier maal zoo groot als dio van de maan, en de zon is zóó ver weg; dat de schaduw van de aarde op een maansafstand nog bijna even zoo groot is als de aarde zelf. De maan heeft dus nog al kans om geheel in die schaduw te komen. On zichtbaar wordt ze daarbij niet; za 'ontvangt licht van de aarde, terug gekaatst zonlicht, en dat licht is bijl maansverduistering op de maan nog] wel zichtbaar. En wanneer de maan verduisterd is, is dat te zien op de heele nachtzijlda van de aarde. Een maansverduiste ring is dus algemeen. Een zon-eclips daarentegen is plaat selijk. We hebben een zonsverduistering, wanneer de maan tusschen de aarde en de zon komt. 1 Men zou zoo zeggen, dat dit elke nieuwe maan moet voorkomen, om dat de maan eens per maand om de iaarde. draait. Maar de madn, de zon en de aarde liggen volstrekt niet altijd in hetzelfde platte vlak, zoodat het licht kan gebeuren, dat de zon over |de hieuwe maan heen schijnt of er •onder door, en dan wordt ze niet ver duisterd. Voor een zonsverduistering, is het noodig", dat de zon. de maan-en de aarde in een plat vlak liggen, en dat de maan nieuw is, d.w.z. tusschen de zon en de aarde staat. En voor- een to tale zonsverduistering is het bovendien, noodig, dat de zon en de maan schijn baar even groot zijn. De middellijn Van de zon is een kleine vierhonderd1 maal grooter dan die vhn de maan, maar de zon is ooki een kleine vier honderd maal zoo ver ^veg, dat heeft ten gevolge, dat we de zon en de maan vrijwel even groot zien. i Doch daarin is nog eenige afwisse ling. De zpn is niet altijd even dichti bij, de maan ook niet, omdat de banen geen cirkels zijn, maar ellipsen. Soms lijkt ons de zon grooter soms de maan. Wanneer de zon voor ons oog schijn baar grooter is dan de maan, dan kan, de maan voor ons oog de zon niet be dekken. We krijgen dan een ring vormige zonsverduistering, d.w.z. zulk een verduistering, waaxbii van de zon altijd nog. een zeer smalle ring over blijft. Ziih zon en maan even groot, dan wordt de zon maar een ondeelbaar «ogenblik totaal verduisterd. De maan immers schuift voorbij de zon in den RECLAME. Lingerie Katoen, per el 137-2 cent Hemden Katoen, per el 127a cent Laken Katoen, per el 32 cenl lm. linnen voor lakens, per el 31 cent Prima Jaeger- en grijs molton per el 20 cent Pr'-- C'^nscfi Flanel, per el 35 cent F dstof per el 33 cent VRi. MKEt VRIJ ENTRÉE. tijd van ongeveer twee uren, en op het midden van dien tijd bedekt dei maan de zon geheel. Lijkt de maan 'grooter dan de zon, dan duurt de tijd van de geheele ver duistering wat Langer, maar de onder vinding heeft geleerd, dat de uiterste duur toch nooit meer is dan vijf mi nuten. Er ligt bij totale zonsverduistering een schaduwvlek od ,de aarde, die maar een klein deel der aarde beslaat, en daar de zon en de maan voortbe wegen, gaat die schaduwvlek als een tschaduwstrook over de aarde. Deze strook is breeder of smaller, naarmate de maan grooter lijkt ten opzichte van-de zon. Duurt de totaliteit lang, dan is ook de schaduwbaan breed. Ditmaal, d.w.z. den 29sten Juni aan staande, treft de aarde het niet bij- tzonder. De maan lijkt maar weinig grooter dan de zon en kan dus het licht maar korten tijd onderscheppen. De totaliteit van de eclips duurt maar vijftig seconden, en de strook, waar de teciips totaal is, is slechts 70 K.M» breed, ongeveer 13 uur gaans. En daar blijven wij, Nederlanders buiten. I De schaduw van de maan bereikt de aarde het eerst op een punt van da -Atlantischen Oceaan ten Westen van de Golf van Biskaye. Dan gaat do schaduwstrook ten Z. O. van Ierland langs naar Engeland, zoodat Liverpool .en het dicht bewoonde gebied van Lancashire de verduistering totaal ziet De lijn gaat schuin N. O. over En geland en de Noordzee, bereikt Noor wegen nabij Stavanger en gaat ten O. van dé Noordkaap naar de IJszee. Daar houdt het verschijnsel op; icie zon schijnt weer ten volle. Wie aus de zon totaal verduisterd wil zien, moet naar* Engeland gaan of naar Noorwegen of Zweden. Bij ons zien we de verduistering! maar gedeeltelijk; de- twee schijnbare schijven van zon en maan schuiven zoo lover" eikaar, dat een deel van de zon nog zichtbaar is. Dat deel is niet groot we bemerken zeer goed, dat het don kerder wordt. We moeten daartoe ech ter taiheiijk vroeg opstaan; 's morgens iom 6 uur is het verschijnsel reeds bijna afgeloopen. Wij treffen het dus ditmaal in geen ienkei opzicht. BINNENLAND. PRINS HENDRIK. Z. K. H. de Prins heeft een be langrijke gift doen toekomen aan het Kankerinstituut te Amsterdam. DE TOENEMING VAN HET AANTAL WONINGEN IN ONS LAND. Het Centraal Bureau voor de Sta tistiek deelt de volgende cijfers mede emtrent de toeneming van het aantal woningen in Nederland. (I. Gereedgekomen woningen; II. On bewoonbaar verklaarde, gesloopte en aan haar bestemming onttrokken wo ningen; III. Netto vermeerdering van den woningvoorraad). I. II. III. April 1927 5422 460 4962 Maart 3758 721 3037 Febr 3889 377 3212 Jan 3499 394 3105 Dec. 1926 4005 416 3589 Nov. 3861 436 3425 Oct. 5346 788 4558 Sept. 4849 955 3894 Aug. 4258 488 3775 Juli 4311 378 3933 Juni 4314 443 3871 Mei 4762 395 4367 April 4398 281 4117 BUITENLAND. DE DRIE MOGENDHEDEN- CONFERENTIE. Een verklaring van Gibson. De voorzitter van de vlootconferen tie, Gibson, verklaarde gisteren aan de journalisten, dat hij, zulks in tegen stelling met de verschillende persbe richten, nog geen nieuwe instructies uit Washington heeft ontvangen. Hij betoogde verder, dat alle ge ruchten over ernstige moeilijkheden bij de onderhandelingen tusschen de drie delegaties niet met de feiten over eenstemmen. Hij verklaarde tevreden te zijn over het verloop der conferentie. De Ame- rikaansche delegatie houdt vast aan de' overeenkomst van Washington als basis voor de huidige conferentie en zal niet toestemmen in een wijziging dezer oivereenkomst. Gibson weigerde zich uit te laten over de moge.ijkheid van een veilig- heidsverdrag tusschen Engeiand, Ja pan en Amerika. De vlootconvenlie van Washington. Met zekerheid blijkt thans uit de houding van de Amerikaansche er» \Tapansche delegaties, aldus meldt een telegram uit Genève dat de vlootconveirtie van Washington niet door de drie mogendhedenconferencie zal worden gewijzigd. PETRQLEUMBRAND IN CALIFORNIë 1 millioen dollar schade. Gemeld wordt uit Long Beach (Ca- kfornië) d.d. 27 dezer: Gisterenavond heeft een brand vijf petroleumbronnen van de Alamitos Heights Oil Fields, alsmede de instal laties van eenige andere bronnen ver nield. De schade wordt geraamd op een imillioen dollar. 1 Men is er in geslaagd het vuur te (blusschen. HET JOEGOSLAVISCH—ALBA- NEESCH CONFLICT. Schikkingsvoorstel door Albanië aanvaard. De Joego-Slavische regeering heeft officieel bericht ontvangen,, dat de Albaneesche regeering de voorstellen Üer groote mogendheden tot belegging van het Joego-Slaviseh Albaneesche conflict aanvaard heeft. DE NIEUWE FRANSCHE LEGERWET De socialisten en het ontwerp-Bonconr De. nationale raad der .-.socialistische partij heeft met algemeene -stemmen een door Paül Faure voorgestelde re solutie aangenomen, waarin .beslóten wordt, dat dé parlementaire fracties 'der partij al het mogelijke zullen doen om de essentieel e punten van het plan tot algemeene organisatie van het le ger in tijd van oorlog, overeenkomstig 't door P. Boscour bij de Kamer inge diende rapport te handhaven. In de motie wordt verder verklaard, dat, wanneer de pogingen ten aanzien van dein de motie aangeduide punten mochten mislukken door het verzet der andere partijen de socialistische fracties tegen 't geheele ontwerp zul len stemmen 1 EEN AANSLAG TE MOSKOU. Orlof, de voorzitter van de Mosk ou - sche afdeeling van de militaire recht- een onbekende door een revolverschot bank, is in het gerechtsgebouw door gewond. De dader is in hechtenis gënomen. en men stelt naar zijn persoon en de beweegredenen voor den aanslag een onderzoek in. DE OPVOLGER VAN WOIKOFF Naar uit Moskou wordt gemeld, heeft de Sovjet-regeering te Warschau! de benoeming' voorgesteld van Stomo- niahof, vroeger handelsvertegenwoor- diger der Sovjets te Berlijn, tot op volger van Woikoff als Russisch ge zant'bij de Poolsche regeering. MINISTER VANBERVELDE NAAR DE KONGO-KOLONIE. Volgens eenige Brusselsche bladen zou minister VantFerveMe van het zomerreces gébruik willen maken om een studiereis te ondernemen naar da Belgische Kongo. Hij zou meer speciaal de streek van Kivu en de 'Katangaprovincie willen bezoeken en daarbij vergezeld worden (door een lid van'den Kolonialen Raadl RAMSAY MACDONALD. Mao Donald is gisteren met zijn dochter Jessie van Lossiemouth naar Edinburg gegaan, waar hij nog een paar dagen blijft om tegen" het einde der week naar Londen terug te kee- ren. Een Londensche specialiteit zal dan nader uitmaken, of ae arbeidersleider zijn parlementaire werkzaamheden her vatten mag of zich ook te Londen nog| eerst eenige matige rust 'móét gunnen. KORTE BERICHTEN. Zondag zijn aardschokken op de •Krim gevoeld. Gisteren is een aard beving door toestellen te Praag ge registreerd. De Zuid Afrikaansche Senaat heeft een amendement- op de Vlagwet (goedgekeurd, dat voor de regeering onaannemelijk- is. Chamberlain en Levine zijn te Warschau aangekomen. Daudet en zijn medeontsnapterii imoeten zich binnert tien dagen weer bij de gevangenis aanmelden. Het totaal aantal steuntrekkende ïwerkloozen te Berlijn is van 15 Mei .1926 tot 15 Mei 1927 van 969.000 op 806.000 gedaald. Zondag heeft het in het Zuideliik (gedeelte van het Zwarte Woud hevig geregend, waarbij de temperatuur aan merkelijk daalde. Her heeft op den UIT 51" OMGEVING! ALPHEN AAN DEN RIJN. Gemeenteraad. Gisteravond vergaderde de Raad de zer gemeente. Voorzitter: de Burgemeester. Afwezig met kennisgeving de heeren Romke en v. Dijk. De notulen van de vorige vergadering worden goedgekeurd. Ingekomen zijn verschillende missives Ged. l;ta;.en, inhoudende goedkeuringen raadsbesluiten. Op een vraag van den heer K o r en in de vorige vergadering, aangaande de temping van het riool ;in de Prinsen-" straat, is ingekomen het "antwoord van E. en W. "Van tie vereeniging voor uitbreiding van Chr. Onderwijs, is een verzoek in gekomen om een voorschot om over te kuni.en gaan toe het bouwen van een schooi in cie Goeman Borgesiusstraac. Word. germtoyeer'1 naar B. en W. Van i'e Geref. Schoolvereenigmg is een verzoek ingekomen om golden be schikbaar tc stéllen yior het bestraten van een werkplaats. Wordt gerenvoy- eerrl ngar B. en W. Een adres van de R. K. Politiebond St. Michaöl te 's-Bosch, om in 1928 weer subsidie te mogen ontvangen, zal bij de begrooting 192S in bespreking ko men.v Een verzoek van het Hoofd der O. L. School aan de Raadhuisstraat om in plaats van Mej. Hofman een tijdelijke kracht te benoemen voor den tijd van één jaar, wordt gerenvoyeerd naar B. én W. 1. Voorstel van-B. en W. tot'bet vast stellen van rooilijnen en het' beschik baar stellen van een crediet voor het maken van teekeningen daarvan- In verband met dit punt, deelt de Voorzitter mede, dat vanwege de R. K. Middenstandsvereen. „De Hanze'-, .-nde Algem. Ned. Ver. voor den Handeklrij- venden Middenstand een verzoek is in gekomen om punt 1 van de agenda af te voeren en de behandeling daarvan uit te stellen tot nader order. E. en W. miee nen dit verzoek in te moeten willigen, ook in verband met het feit, dat in een der plaatselijke, bladen men het heeft doen voorkomen, alsof bij dit voorstel de persoonlijke belangen van een der raadsleden zou worden' gediend. De heer Herngre en vindt het goed dat dit ount wordt uitgesteld. Echter spijt he'„ hem dat deze. zaak wordt uitge steld, omdat-dit het eenige belangrijke punt is op deze agenda. De heer Berg shoe ff vraagt of er niet een datum kan vastgesteld worden waarop technische voorlichting ,kan wor den verkregen. De V 0 0 r z i tt e r vindt dat keel goed en stelt vpor deze datum vast te stel len op Donderdag 14 Juli, 's namiddags 2 uur. 2. Voorstel van B. en W. tot het aan gaan eener gemeenschappelijke regeling ex. art. 19 der L. 0. Wet 1920 met de gemeente Woubrugge. Aangenomen. 3. Voorstel van B. en W. tot het ver- leenen van subsidie voor het jaar 1927 aan de Vereeniging tot bestrijding van Tuberculose. Aangenomen. 4. Voorstel van B. en W. tot wqziging van de verordening voor de openbare lagere scholen en het onderwijzietfid per soneel dier schölen. 5. Voorstel van B. en W. tot goedkeu ring van de wijziging der instructie van den Binnenvader en de -Moeder van het Wees- en Armhuis. Aangenomen. 6. Voorstéil van B. en W. tot wijziging van het tarief op de levering van eiectri- citedt. Hiermede in verband richtten B. en W. het volgende adres aan den Raad: Door de Commissie van Bijstand voor de Water- 'en Lichtbedrqven wordt voorgesteld, in het tarief voor de leve ring van electriciteit, de navolgende wij zigingen aan te brengen ie. dé prijs voor lichtverbruik te ver lagen van 24 ets. op 22 ets. per K.W uur; 2e. de prijs voor beweegkracht enz. volgens aanwijzing van den dubbel ta riefmeter te verlügen; a. van 24 ets. op 22 ets. per K.W. uur (normaaltarief) en b. van 17 ets. op 15 ets. per K.W. uur voor de eerste 2500 K.W. uren per jaar (verlaagd tarief). Ter toelichting wordt opgemerkt dat de financieele resultaten bij het electri- citeitsbedrijf over 1926 en de verwach tingen voor 1927 van dien aard zijn dat deze stro om prijsverlaging kan worden voorgesteld. De gedachte uitbreidingen van het ka belnet zullen naar de meening van de Commissie hierdoor ook geen stagnatie ondervinden, omdat de door de verla ging te verwachten mindere ontvang sten door vermeerderde stroomverkoop spoedig zullen zijn ingehaald. Wij kunnen ons hiermede vereenigen en geven U in overweging de ontwerp- wijziging van het tarief welke wij U hierbij aanbieden, vast te stellen. De heer de Hertog zou met verla ging .willen wachten tot alle om- en in- wonenden gelegenheid hebben zich aan te sluiten en het kabelnet is uitgebreid. De V 0 or zit ter zegt, dat de plan nen voor uitbreiding geen stagnatie zul len ondervinden door deze verlaging, volgens het rapport van de commissie. De heer denHerto g vraagt, waar om Let noodig is dat de boerderijen op Aarlanderveen van electrische kracht blijven verstoken. Spr. is sterk tegen de ze verlaging. Het centrum geniet van de electriciteit, maar de boewen in den omtrek blijven er van verstoken. Spr. stelt vöor ae verlaging niet toe te staan. De Voorzit ter zegt, dat door deze verlaging bewerkstelliga zal worden, dat meerdere menschen aan zullen sluiten. Er wordt met kracht gewerkt aan deze zaak. Mijnheer den Hertog kan er van lovertuigd zijn, dat hij van B. en W. krachtige steun ondervindt in zijn stre ven. De heer v. 't R ie t steunt het voorstel van den heer den Hertog, omdat Aar landerveen er bij is betrokken. Spr. vindt het zeer jammer, dat het zoo lang duurt voor de electriciteit daar komt en daarom ziet hij geen heil in deze ver laging, omdat als het een beetje tegen loopt, het misschien nog langer zal duren Het voorstel van B. en W. in stemming gebracht, wordt aangenomen met 13 te gen 2 stemmen (den Hertog, v. 'tRiet) 7. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de verordening betreffende de le vering van water door de Hoogdruk bron waterleiding dezer gemeente. De heer den Hertog maakt be zwaar tegen artikel zes van de verorde ning, waar als prigs voor lie; maken van de Duitenkiding aan het bedrijf, bijeen buiswijdle van 13 m.M. wordt gevraagd i 2;.Oeze prijs vindt spr. te hoog. en hij gelooft dat de winst van het water leidingbedrijf uit dergelijke dingen voort komt -Dit wordt door den Voorzitter en an dere heeren bestreden. Het voorspel wordt z h.st. aangenomen 8. Voorstel van B. en W. tot het be- schikbaarstellen van een crediet voor de electrifioa'ie van de straatverlichting langs den Vrouwegeestpolderweg. Aangenomen. 9- Voorstel van B. en W. tot het vast stellen der mtkeering ingevolge art. iot der Lager Ondervvijswet 1920 aap böz. scholen over het jaar 192a en verreke ning over de jaren 1922 t.m 1924. Aangenomen. 10. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel grond aan de Zaalberg straat aan den heer K. Tolk q.q. Aangenomen. 11. Voorstel van B. en W om aan Mej. M. H. C. Anspach te verhuren de noodwoning aan de Aarkade no. 8. Aangenomen. 12. Voorstel van B en W tot verhu ring van een perceel weiland aan J. de Jong alhier. Aangenomen. 13- Voorstel van B. en W. .tot wij ziging vgn de gemeentebegrootinig 1926 en 1927. Aangenomen. 14. Voorstel van B. en W. tot wijzi ging van de begrooting voor de Gasfa briek over 1926. Aangenomen. 15. Voorstel van B. en W. tot het aangaan van een kasgeldleening met. de Coöperatieve Boerenleenbank Al phen a. d. Rijn en omstreken. Aangenomen. 16. Benoeming van een lid van de ie Commissie tot Wering van Schoolver zuim in de vacature Van Arkel: Aanbevolen worden de heeren: 1. J. A. van Leeuwen. 2. D. Honselaar. Gekozen wordt met alg. st. de heer J. A. v. Leeuwen. 17. benoeming van drie leden van het Algemeen Armbestuur wegens periodie ke aftreding van de heeren L. Geeman, J. W. van Muiswinkel en B. Baane. Aanbevolen 'worden voor de vacature Gesman: 1. L. Gesman. 2. C, van Gaaien. Voor de vacature Van Muiswinkel: 1. J. W. van Muiswinkel. 2. C. Goebel. Voor de vacature Baane: 1. F. Baane. 2. Adr. Verduqn. De verschillende no's. 1 worden geko zen. Bjj de rondvraag maakt de heer Bergshoeff eenige opmerkingen over ae verordening op de vermakelQkheaen op Zondag, die dj or B. en W. gewijzigd is. Spr. verdedigt op - principieele gron den net algeheeie verbod vap publieke vermakelijkheden op Zondag en merkt op, dat verplaatsing van de sportterrei nen niet voldoende is. Het hoofdmotief van den vrijen Zaterdagmiddag was dat ue menschen dan den Zondag niet meer behoefden te gebruiken voor sport en spel. Spr. hoopt dat een algeheel ver bod zoo spoedig mogelijk zal komen, en dat B. en W. hun principes streng zul- lén handhaven. De Voorzitter zegt, dat de zaak door B. en W. 'grondig is onderzocht. Wanneer er vergunning wordt gegeven voor sport op Zondag, dan zal dit ge schieden onder bepaalde voorwaarden. De toegezegde beperking zal zeer stellig doorgevoerd worden. En wanneer de heer Bergshoeff het- niet eens is met B. en W., kan hq altqd nog een voorstel doen. De heer v. 't R i et zegt, dat in Aarlan derveen zich den laatsten tijd typhus- gevailen voordoen en gevallen die op typhus lijken. Het eigenaardige nu is dat waar die gevallen zich voordoen, de menschen meestal niet bij de. waterlei ding. zijn aangesloten. Spr. vraagt of er niet een verordening is, waarbij aanslui ting aan de waterleiding verplichtend wordt gesteld en wanneer die er niet is of B. en W. dan niet een zachten drang er achter kunnen zetten om de menschen te ld oen aansluiten. De Voorzitter zegt, dat deze zaak de aandacht zal hebben van B. en iiV. De heer Veldman vraagt of over de rcoilijnkwestie vanwege B. en W. nog voorstellen 'zijn te wachten. De Voorzitter antwoordt hierop ontkennend. Het lijkt spr. het beste dat de betrokkenen zich thans tot den Raad wenden. Daarna sluiting. BOSKOOP. Vergadering van den Gemeente-, raad op Woer g 29 Juni a.s., des na middags om zeven uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Opening. Trekking van nummer voor stemming en rondvraag. 2. Vaststelling der notulen van de ver gadering van 7 Juni 1.11. 3. Ingekomen stukken. 4. Mededeelingen. 5. Voorstel van Burgemeester en Wet houders om over te gaan tot onderzoek van de geloofsbrieven der tot lid yaa den Raad benoemden. 6. Aanbieding door .Burgemeester ea Wethouders van de rekening der ont vangsten en uitgaven van het Burgerlijk Armbestuur te Boskoop over hefc dienst jaar 1926. 7. Aanbieding 'door Burgemeester en Wethouders van een aanbeveling voor de benoeming van een lid der Commis sie tot Wering van Schoolverzuim. 8. Voorstel van Burgemeester en Wet houders om over te gaan tot nadere vaststelling van pensioensgrondslagen- 9. Aanbieding door Burgemeester en Wethouders van concept-besluiten, strek kende tot wijziging der gemeente-begroo ting voor den dienst 1927^ 10. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om machtiging te verleenen tot gunning van den bouw van 15. ©en- vouaige arbeiderswoningen. 11. Rondvraag. 12. Sluiting.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2