NIFUWE LEÏDSCHE COURANT VAN MAANDAG 27 JUNI 1927 6. Onderzoek van de geloofsbrieven der nieuw gekozen raadsleden. 7- Af- en overschriiving en wijziging begrooting dienst 1926. 8. Als voren dienst 1927. 9. Mededeelingen. 10. Rondvraag. ZOETERWOUDE. Vergadering van den Gemeente raad op Woensdag 29 Juni, des v.m. 9.30 uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Onderzoek geloofsbrieven. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging der gemeente-be groeting en begrooting van het waterlei dingbedrijf voor den dienst 1926 en'27. 5. Als voren tot vaststelling der ver goeding voor een vakondenvijzeres in Ae nuttige 'handwerken aan de R. K. Meisjesschool in de Zuidbuurt, over'24. 6. Als voren tot het benoemen eener commissie van onderzoek, belast met het nazien der door de bijzonder© school besturen ingediende rekeningen met be scheiden over de jaren 19221923 em '24 in veyband niet de vaststelling der ge meentelijke vergoeding over die jaren. 7. Als voren tot het beschikbaarstellen van een bedrag van f 150,voor beloo ning eener assistente, verbonden aan de R. K. School dan den Hoogen RjjndijK gedurende het tweede halfjaar 1927. 8. Prae-advies van Burgemeester en Wethouders met betrekking tot het ver zoek om subsidie van de Vereeniging voor Wijkverpleging voor alle gezindten te Leiderdorp. - 9. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het nemen van een besluit waarbij aan Burgemeester en Wethou ders machtiging wordt verleend tot het "aangaan van overeenkomsten ter uit- oer.ng van raadsbesluiten betreffende burgerrechtelijke handelingen enz. 10. Als voren tot wijziging der instruc tie voor d© ambt nat en ter secretarie- 11Als voren tot wijziging der Algem. Politieverordening. 12. Als voren tot het aangaan van een contract met M. Hoogeveen inzake het rooien van houtgewas bij de Lagerber- gerbrug in de Weipoort. 13. Als voren tot opnieuw vaststellen eener verordening betreffende het leg gen van ©en bouwverbod op gronden langs den Vrouwenweg. 14.. Als voren tot het oninbaarver- klaren van achterstallige belasting. 15. Bespreking vernieuwing lantaarn palen aan den Hoogen Rijndijk. 16. Rondvraag. EEN EXCURSIE NAAR L03E00P. Het was Zaterdagmorgen vrij goed weer, toen een groot aantal binnen- en buitenlandsche journalisten te Gouda in een 22-tai auto's stapten om een ex cursie te maken naar Boskoop, daar toe uitgenoodigd door den Burgemees ter, P. A. Colijn, en verschillende Boskoopsche kweekers. In matige vaart reed de karavaan langs Gouda's straten en nadat de burgemeester van Gouda aan zijn huis. was afgehaald ging het langs de slechte en smalle wegen van Gouda naar Boskoop. Onderweg werd bezichtigd een van de 19 spoorbruggen voor de lijn Alphen BoskoopGouda, die kant en klaar daar liggen, misschien als een staal tje van Nederlandsch aanpakkings- vermogen maar toch zeker niet als een staaltje van Nederlandsch doorzet tingsvermogen, want nadat deze kost- ba Ve bruggen zijn tot stand gekomen, is het werk stopgezet. In Boskóop stapte het gezelschap uit bij een tweeden chaos, n.l. het ont eigende terrein waar het station zou komen te staan en waar ook reeds eenige werken aangevat waren, maar overigens het terrein braak ligt en er uit ziet als een wildernis. Daarna werd een ritje gemaakt door Boskoop langs de kweekerijen en het was met verwondering dat velen ke ken naar de ononderbroken reeks van kveekerijen en de kunstproducten die daarbij te zien waren. In Hotel Klaassen werd het gezel schap verwelkomd door burgem. Co- lijn; en na een gezellig zitje in de tuin nam men plaats aan de lunch die aan geboden \jerd door he. gemeentebe stuur van Boskoop. Aan tafel sprak burgemeester Colijn de volgende rede uit: Dames en Heeren, Het is mij een bijzonder voorrecht, in de gelegenheid te zijn gesteld, U, bij Uw vluchtig bezoek aan Boskoop, een bezoek, dat door ons zeer wordt op prijs gesteld, te mogen begroeten. Steeds is ons streven er op gericht aan de beteekenis van deze gemeente als centrum van boomkweekerij, een zoo groot mogelijke bekendheid te ge ven en hoe zou zich daarvoor ooit gunstiger gelegenheid kunnen voor doen dan thans, nu wij ons mogen ver heugen in de aanwezigheid van een uitgelezen gezelschap medewerksters en medewerkers aan de groote Buiten landsche en Binnenlandsche Pers. Het moge misschien eenigszins een afwijken zijn van de goede vormen, als een gastheer zijn genoodigden in leidt in zijn bijzondere zorgen en moei ten, gij zult het mij toch' hoop ik, wil len vergeven, dat ik deze zeer bijzon dere gelegenheid niet laat voorbijgaan zonder haar te benutten, om, na U eerst iets te hebben doen zien van de beteekenis en de schoonheid van ons kweekersbedrijf, U ook te wijzen op de groote moeilijkheden welke ons aan alle kanten omringen. Mochten er onder U, met name on der de Buitenlandsche journalisten gevonden worden die de reis naar Boskoop hebben ondernomen in de ver wachting hier te zullen vinden een eeuwenoud stedeke of een pittoresk dorp met een typische bevolking of mi9scÉiien een echt Hollandsch pol derland met zijn schilderachtige wind molens, dan Zullen zij vrees ik, teleur gesteld van hier gaan. Niet alsof Boskoop geen historie van eeuwen zou hebben, immers reeds Willem I, eerste Graaf van Holland, liet hier aan de boorden van de Gouwe zijn hofstede bouwen, waaromheen zich spoedig het dorp groepeerde, dat in 1222 in eigendom overging aan de Ab dij van Rijnsburg, terwijl de namen van Graaf Floris V en Gijsbrcclit van Amstel, en later nog die van Albrecht van Beieren, met de geschiedenis van Boskoop nauw verbonden zijn. Boskoop kan U echter geen enkel moment uit dat grijs verleden meer toonen, maar het biedt U wel iets an ders, wij mogen misschien wel zeggen iets beters, hét gunt U een blik in de heerlijkheid der natuur, het doet U zien de schoonheid der schepping Gods. Wonend en werkend temidden van onze planten en bloemen doorvoelen wij de woorden van Vlaanderens groo- ten dichter Gezelle: Mij spreekt de blomme een tale Mij is het kruid beleefd Mij groet het altemale Dat God geschapen heeft. Hij, die zoo Boskoop ziét, zal stellig deze plaats niet teleurgesteld verlaten, maar zal in eigen taal, zijn volk ver tellen van d*e schoonheid en de rijke verscheidenheid der producten, welke hier te midden van Hollands lage lan den op meer dan 700 kweekerijen wor den geteeld. Hij zal daarbij niet kunnen nalaten er op te wijzen, dat sluiting der gren zen voor het Boskoopsche product of een tariefsbelemmering welke prac- tisch met sluiting gelijk staat, betee- kent een aan het volk onthouden van veel dat tot verhooging der echte le vensvreugde dienen kan. Moge Boskoop dus tot heden nog ver stoken zijn van door toerist en mis schien ook wel door journalist gezoch te bezienswaardigheden als waarop zoo menig andere plaats trotsch kan zijn, er bestaat uitzicht dat wij eerlang hoezeer ook tot onzen spijt land- genooten en vreemdelingen zullen kunnen wijzen op een plaatselijke merkwaardigheid en wel in den vorm van een onvoltooiden spoorweg, wel ken wij, indien de woorden niet eeni- gennate een contradictio in terminis vormden, zouden kunnen noemen: Boskoop's Perpetuum Immobiel. .Ge hebt op Uw gevaarlijken tocht, langs Zuid-Holland's smalle wegen, menig zeer solied gebouwde brug kun nen zien, waarvan spoedig naar -wij vreezen het eene geslacht aan het an dere zal vertellen dat die bruggen een maal bestemd waren om te dienen voor een aan te leggen spoorbaan wel ke Boskoop met liet groote spoorweg net zou verbinden. Deze zeer bijzondere situatie is ge volg van wat wij in Holland noemen: „overwegenDit „overwegen", spe ciaal als het betreft zaken waarover de Regeering heeft te beslissen, heeft, af gedacht van de funeste gevolgen, wel ke het in dit speciale geval 'voor Bos koop heeft, wel iets grappigs. Terwille van de Buitenlandsche journalisten heb ik dan ook gezocht naar een goede vertaling van dat woord, maar zonder het gewenschte resultaat. Het Engelsche „to consider" is in dit geval niet te gebruiken omdat dit woord, in tegenstelling met ons „over wegen" veronderstelt, dat te eeniger tijd een beslissing zal worden geno men. Beter slaagde ik met de Maleische taal, daarin vindt ge de idee van uit stel tot het oneindige uitgedrukt in het bekende: „uanti timbang doeloeh' cta iemand zoo gaarne gebruikt als hij U heel beleefd wil te kennen geven er niet aan te denken aan Uw verlangens te voldoen. Het is dan ook wel duidelijk dat wij in ons „overwegen" iets bezitten dat andere naties niet of zeker niet in ge lijke mate hebben en dat dan ook door ons met een zekeren trots wordt be schouwd als een Hollandsch privilege. Het moet U wel vreemd toeschijnen en het is ook inderdaad vreemd, ja meer nog, het is absurd, dat een plaats als Boskoop met een export naar 21 staten van Europa's vaste land om in dit verband dus niet te spreken van Engeland, de beide Amerika's. Cana da, Argentinië, Australië en Afrika, niet aan het spoorwegnet is aangeslo ten, ondanks het feit, dat reeds elf jaar geleden door de Staten Generaal de urgentie werd erkend en inmiddels reeds een belangrijk bedrag aan ont eigening en uitvoering werd ten koste gelegd, en nog maar een betrekkelijk gering bedrag voor afbouw noodig is. Wij achten het dan ook onzen plicht bij elke daartoe geschikte gelegenheid op de noodzaak van snellen afbouw te wijzen, gelijk ook de Staatscommis sie voor werkverruiming in haar laat ste verslag deed. Dat ook de Burgemeester van Gou da ons de eer aandeed heden in ons midden te willen zijn geeft ons het vertrouwen, dat ook van die zijde a! het mogelijke zal worden gedaan om voor liet zoo moeilijke verkeerspro bleem in dit deel van Zuid-Holland een gewenschte oplossing te verkrij gen. Naast de voortdurende belemme ring welke Boskoop's handel door het gemis der spoorwegverbinding onder vindt, wordt ons hoofdbedrijf ernstig geschaad door de, in bijna alle landen iiooger wordende invoertarieven alsme de door het onjuist optreden van som mige Pbytopathologische diensten. Gedurende de zoo belangrijke eco nomische conferentie te Genève, was aldaar door een Engelsch Parlements lid, een groote kaart vhn Europa ten toongesteld, waarop de grenzen dei- landen door muurtjes waren aangege ven waarvan de hoogte in verhouding stond tot het gemiddelde cijfer van het tarief. De hoogste muur was ongetrokken om Spanje, met het cijfer 28, de laag ste om Nederland met 6, gevolgd door Engeland met 7, Denemarken met 8, België met 9, Ierland, met 10, Zwitser land en Portugal met 11, Noorwegen en Turkije met 12, Oostenrijk, Finland en Zweden met 13, Frankrijk. Duitsrh- land en Albanië met 15, Estland en Griekenland met 16, Bulgarije, Italië en Letland met 17, Roemenië met 18, Tsjecho-Slowakije en Joego-Slavië met 20, Hongarije met 19 en Polen met 20, Wil men weer terug tot een normaal handelsverkeer, dan zullen deze mu ren moeten worden neergehaald. De Conferentie te Genève moge daar toe misschien den weg hebben geëf fend, de aanval zelf zal vanuit de on derscheiden landen door de georgani seerde belanghebbenden moeten wor den ondernomen, waarbij men zich misschien uit het arsenaal van Genève van wapenen kan voorzien maar waar bij de hulp en de leiding van de Groo te Pers niet kan worden gemist. Wij achten het dan ook van groot belang U in onze gemeente te mogen ontvangen en ik hoop, dat U mijn spre ken over moeiten waarmede wij te kampen hebben en het gevaar van den ondergang waarmede wij bedreigd worden, zult kunnen billijken. Gold het Boskoop alléén, ik zou mis schien op dit oogenblik en aan deze plaats gezwegen hebben, maar ik heb de overtuiging, dat de zorgen waaron der wij gebukt gaan ook anderen drukken, dat de gevaren welke ons omringen ook den handel van anderen bedreigen. Daarom zijn wij dankbaar voor Uw bezoek en gevoelig voor Uw blijk van interesse in Boskoop's cultuur, maar die interesse, hoezeer pok gewaar deerd, zal ons niet kunnen helpen, wij hebben Uw invloed noodig, de in vloed der groote Pers en daarop doen we dan ook op dit oogenblik met vrij moedigheid en met klem een ernstig beroep. Mocht Uw medewerking, ik durf niet zeggen ons het gewenschte doel doen bereiken, maar wel, mocht zij ons een stap nader in die richting brengen, dan Dames en Heeren, zou Uw bezoek bij ons niet slechts in aan gename herinnering blijven, maar zou het voor velen en voor Boskoop in het bijzonder van blijvende beteekenis zijn. Dames en Heeren ik stel U voor te drinken op den gestadigen bloei en toenemenden invloed van de Buiten landsche en Binnenlandsche Pers. Namens de Journalisten sprak Mr. Bolhuis uit Den Haag, die wees op Boskoop als een zeer belangrijk cen trum van handel en daarom betreurde het ongehoorde, talmen met den spoor weg. Thans nu men Boskoop doorge reden heeft, heeft men ook ongetwij feld met verbazing gezien welk een omvang het kweekerij-bedrijf hier heeft en daarom is het onverantwoor delijk dat zulk een plaats van een goe de verbinding verstoken blijft. Spr. wees verder op de ellendige protectiemuren, die moeten neerge? haald worden niet alleen voor Boskoop maar voor de gelieele gemeenschap. (Vervolg in het Hoofdblad). UIT ONZE INDIEN. OPGRAVINGEN IN ZUID-SUMATRA. Naar het Bataviasche ,,N. v. d. D." ver nam, zouden* Dr. Dr. F. D. K. Bosch, hoofd van den Oudheidkundigen Dienst en Ir. Maclaine Bont, in Juni naar Pa- iembang vertrekken voor het instellen van een onderzoek naai' de resultaten van de hoofdstad van het Boeddhisti sche rijk Sjriwidjaja. In den omtrek van de hoofdplaats Pa- lembang zijn (hoofdzakelijk op den Noor delijken cever van de Moesi) nog eenige sporen van die oude hoofdstad aan te treffen. In de eerste plaats de Tjandi Angsoko (een verbastering van den be kenden Boeddhistischen naam Asokah) aan den Noordkant van de gemeente, den Beeldt Segoentang in het Zuid-Wes ten en Goenoeng Mahmeroe in hetNoord Westen; cok zal groote aandacht worden geschonken aan het Poetih Koekoe-moe ras (bewesten de kotta) waar .vroeger een inscriptie werd gevonden. Er zullen, voornamelijk in het Zuid- Westelijk deel van de hoofdplaats Pa- lembang, proefsleuven worden gegraven. Van de resultaten, welke dit graafwerk Oplevert, zal afhangen, hoe en in welke richting het onderzoek zal worden voort gezet. Het rijk Siriwidjaja aldus toekent het blad hierbij aan ontwikkelde zich in de 7e, 8e en gde eeuw tot een mach tige zeemogendheid, welke in de 14e leeuw door Modjopait werd onderwor pen. De hoofdstad er van was bekend om het Boeddhistische klooster annex hoogesehool. Het land werd bestuurd dpor de dynastie der Sjainingra's, van wie een tak ook geruimen tijd over Mid- <;|en-Java heerschte en daar o.a. den Boroboedoer, de Tjandi's Kalassan, Men- doet, Sewoe enz. bouwde. Het bestaan van dit Rijk werd eerst leenige jaren geleden ontdekt. EEN MIEREN-VELDSLAG. De mieren toonen een onverschrokken moed in een strijd met huns gelijken. Ze leveren onder elkander groote veld slagen en het is wel eens interessant, zoo'n strijd te zien. .Overwinnen of sterven" is het pa rool in een mierenveklslag. Elke werk luier want deze alleen strjjdt is een heldin, zij sterft, maar geeft zich nooit over. Een ooggetuige van een dergelijken mieren veldslag vertelt: Er werd gevochten tusschen roode en zwarte mieren en daar de nesten nauwe lijks twintig meter van elkander verwij derd lagen, kon ik alles goed waarnemen Het slagveld was een ter ziide v.an de nesten liggende,hooge, breeite weg- Man tegenover man stonden zed3ar; de koppen dreigend opgeheven, de ka ken geopend en wild om zich heen bijtend. Wanneet zij elkaar met de kaken aangepakt hadden, lieten zij niet eerder les. voordat een der strijders dood was. Voelhorens (welke zij het meest trachtten te beschermen), neoten en doo- den bedekten het slagveld, adjudanten renden naar beide zgden om versche troepen te halen- De rooden verschenen een weinig vroeger en in grooter aantal dan de zwarten en hadden dezen daarop spoedig overmand. De zwarten streden met den mö'ed der vertwijfeling. Daar stortte zich eók hun hoofdleger op -het slagveld en'nü ontspon zich een verwoe de strijd. Mén hoorde het knetteren dei- met woede gesloten kaken- Razendstort ten de strijders zich pp elkander en dik wijls zag men eén vcrmïooze massa van vechtende dieren. Velen hadden een of meer poolen ver loren, sommigen béide voelhorens, doch onverschrokken Streden deze vermink ten verder. De dooden en zwaargewon den werdê|i, van het slagveld gedragen, de laatste "door andere mieren gelief koosd en vlan voedsel ter versterking voorzien, doch onmiddellijk daarna zoch ten zij dan ook het slagveld weder'op, em op het bed van eer te sterven. Reeds duurde' da slag meer dan een- uur, toén plotseling uit ean hinderlaag een dichtop aangepakte hoop roode mie ren ta voorschijn trad, die zich in den pug der zwarten' wierp. Het scheen een «ogenblik, dat er een paniek in de ge lederen van deze laatsten zou ontstaan, maar zij herstelden zich spoedig en stre den onverschrokken verder. Hun aan tal was echter ta gering. Na 1V2 uur was de strijd geëindigd en de zwarte stam vernietigd) Doch ook de rooden hadden gevoelige verliezen geleden- Heldhaftiger is niet voor Troje em om Karthag.c, met moei; doodsverachting' niet om Sebastopol gestreden, dan hier. Wjl hebben niet opgemerkt, dat ook één mier gevlucht is. Overwinnen of sterven was de leus. Er is maar één middel, om da verbit tering der beide partijen te bekoelen en vrede te maken. Geen vredescongressen, noch deputation, geen samenkomst van diplomaten kan dit doen, slechts een regenbui of een bespoeiïng met een gie ter doet de strijdenden in overhaaste vlucht hunne woningen weder opzoeken. GEMENGD NIEUWS. Goede vangst. Door de Haag- sohe politie is aangehouden iemand,! die verklaarde te heeten Felix Reigel, en een Pool van geboorte te zijn. 1 Hij was in het bezit van verschillen' de valsche passen en er bestaat een ernstig vermoeden, dat hij deel uit maakt van een internationale bende,, .die handel 'drijft in vrouwen en meis jes. Het schijnt, dat hij zijn bedrijf ook in de residentie wilde gaan uitoefenen! maar door de politie in de uitvoering! van zijn voornemen werd verhinderd'. Het is dan gelijkkig ook, niet verderf gekomen dan tot correspondentie meC verschillende jonge dames. De aangehoudene is naar het huisl van bewaring overgebracht en daar in gesloten. Auto-ongeluk. Te Gastenray bij Venray is Zaterdagavond een auto, waarin gezeten waren de heeren G. K. eri J. K. uit Venray, tegen een booral gereden. J. K. liep hierbij zoodanige verwon dingen op, dat hij spoedig overleed. Onweer. Te Blerick sloeg gis teravond tijdens een hevig onweer de bliksem in een houten noodwoning, staande op het spoorwegterrein in dei Spoorstraat en bewoond door den heen ,Bauhaus, voorslhger in de smederij van de Nederlandsche spoorwegen. De woning brandde tot den grond) af. Het huisraad werd geheel en ali een prooi der vlammen. i De bewoners konden zich ter nauwetf nood redden; van een kind werden de haren verzengd. Binnen gebracht. Te Enk huizen is .Vrijdag door het motorvaas .tuig; E. H. 5 binnen gebracht het vaar tuig ,H. K. 52, dat met afgebroken mast op zee ronddrijvend was gevon den. Klomp en beurs. Niettegen staande de malaise in de klompenindu strie heeft de R. K. Bond van klom penmakerspatroons te St. Oedenrode Besloten ook dit jaar wederom een klömpenbeufs te organiseerei\ daar ten plaatse en wel op Woensdag en Don derdag 3 en 4 Augustus a.s. Een veel grooter en geschikter ruimte is nu reeds verzekerd> voorall ook met het oog op de inzendingen van machinerieën e.d. Opgaven van inzendingen kunnen gescnieden bij den secretaris, den heei J. v. Erp, Kof f eren, alwaar alle fewenschte inlichtingen zijn te ver- rijgën. Gearresteerd. Reeds drie weken lang werden in de kerk van tte St. Antoniusparochie op dén Muntell ,te 's Hertogenbósch geregeld ue of ferblokken gelicht en men kon den dief maar niet te pakken krijgen. 0 Pastoor De Beer had 11. Zondag vani ai den preekstoel gewaarschuwd em den parochianen verzocht mede toe ,te zien. i Donderdagmiddag om half vijf werd de dader op heeterdaad betrapt hoor den koster. Hij vluchtte, toen hij' zich ontdektl zag, doch werdi door den koster ach tervolgd en met de hulp van eenige personen gelukte het hem, om clen dader te pakken te krijgen en aan de politie over te leveren. I Het bleek te zijn een zekere Th. J.j woonachtig te 's Hertogenbosch. Motor in brand. Te Waaiire is de heer Jansen uit Eindhoven men zijn motor geslipt. De motor vloogi in brand en weriü deerlijk gehavencL De heer J. bekwam ernstige brand wonden en werd in bewusteloozen toe stand naar Eindhoven vervoerd'. i Windhoos. V rijdagmiddagl trok een windhoos van het Westen naar het Oosten langs den Noordkant! van de Zuidstraat te Westkapeïle. Bii den vuurtoren ging zij naar heft Noorden langs de hofstede van den heer H. Gijsouw. Vele bewoners van de woningen, waarlangs de hoos passeerde, kregen het idee, dat de daken zouden instor ten; gelukkig bleef het bij materieels schade aan sohoorsteenen, daken. enz. Planken werden opgenomen en over de huizen geslingerd. Plotseling werden hevige vuurstra len, gevolgd door een ontploffing in de lucht waargenomen, vermoedelijk ont staan door een vuurbal. Persoonlijke ongelukken kwamen er niet bij voor. y De hoos werd vergezeld en gevolgd! door ongekend hevige regenbuien. Van ee n wagen gevallen. ^Vrijdagmiddag is op den Tetterode- weg ie Overveen, te omstreeks driei uur, door een rukwind de losse arbei der in dienst dier gemeente, ,WV N., van een teenvagen gevallen. Per brancard werd hij naar zijn woning vervoerd. t Dr. VVesterdijk werd ontboden en constateerde, dat hij waarschijnlijk zijm ruggewervei gekneusd had. Daarna werd hij naar de Mariastich- ting te Haarlem vervoerd. A a n r ij d i n g. Vrij dagavond zesl ,uur werd op den Bredaschen weg tet Oosterhout, doordat een auto moesö uitwijken voor drie voerlui, de 35-ja- rige dochter van S. aangereden. De chauffeur, weike nog wilde uit wijken voor het meisje, kwam met! den auto tegen een boom. De getroffene werd in de naastbij- lijnde woning binnen gedragen, waart Dr. Hohman de eerste geneeskundige! hulp verleende. i De auto had materieele schade op- geloopen. M ij n o n g e v a 1. De gehuwde 32- jarige ondergrondsche bankwerker, A. Zehnhoff, wonende te Kerkrade, werdl naar de Limb. K. meldt, doodelijk ge wond in een der tusschenschachtem der Dominale mijn-maatschappij. De ongelukkige laat een weduwe en een kind achter. f: Gevallen. De werkman W. v. d. E. uit Zegge, werkzaam bij den kerkbouw te Bosschehoofd, is van 'rï 5 M. hoogen steiger gevallen, waar door hij beide polsen brak en inwen dige kneuzingen opliep. Hij is per auto naar het ziekenhuis te Oudenbosch overgebracht. Vermist. De burgemeester v«> Koog aan de Zaan maakt bekend, daft smds 22 Juni j.l. is vermist Jan van der Meer, bijna 5 jaar oud, wonende ten huize van zijn ouders te Koogl aan de Zaan. Signalement: lichtblond haar, blau we oogen, gezonde kleur. Gekleed in groene trui, donkere broek, grijrq sportkousen, zwarte sandalen. Vermoedelijk is hem een ongeluk! ■overkomen. i Verzocht wordt bij aantreffen be- richt te zenden. Scheepsti j di ngen. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. BEEMSTERDIJK 24 v. Rett te Hamb. LEERDAM Rett. n. N.-Orl. 24 te Havana ANDIJK 24 v. Bremen ts B. Blanca. GROOTENDIJK Vancr. n. Rett. 24 van Cristobal. LOCHMONAR 25 v. Rott. n. Londen. NOORDERDIJK 25 v. Rott. n. Vancr. NEBRASKA Rott. n. Vancr. 24 te .Ott- racao. NIEUW AMSTERDAM 25 v. New-York naar Rotterdam. SPAARNDAM Rott. n. New-Orl. 25 12 's midd. v. Boulogne HOLLAND—AFRIKA-LIJN. NIJKERK uitr. 24 te Pt. Sudan. NLAS 25 v. Amst. n. Beira. RIETFONTEIN thr. 24 v. Lorenao Mar ques. CALLISTO thr. 24 te Hamburg. MELISKERK thr. 23 v. Marseille. HOLLAND—WEST AFRIKA-LIJN. EEMSTROOM uitr. 24 v. Opobo n. Pt Harceurt. DELFLAND uitr. 22 v. Kitonou naar Duala. HELDER uitr. 23 v. Lagos n. Forcados. REGGEST'ROOM thr. 24 v. Lagos n. Kotonou. RIJNLAND thr. 27 te Amst. v«rw. VLIELAND uitr. 23 v. Las Palmas, KON. HOLLANDSCHE LLOTD. GELRIA thr- 24 v. Montevideo. GAASTERLAND 25 v. Rott n. Hamb. ROTTERDAMSCHE LLOTD. BUITENZORG uitr. p. 25 Gibraltar. MERAUKE uitr. p. 25 Ouessant KEDOE uitr. p. 24 Pt. de Galiè. BLITAR uitr. p. 24 Sagres. INSULINDE 25 v. Bat. te Rott. iSITOEBONDO 25 v. Bat. te Ratt. TOSARI uitr. p. 24 Kaap del Armi. KERTBSONO uitr. 25 2 n.m. te Belawaa PALEMBANG uitr. 24 v. Singapore. TAB AN AN thr. 24 v. Singapore. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. J. P. COEN uitr. 24 v. Singapore. KRAKATAU uitr. 25 v. Amst. P. O. HOOFT uitr. p. 24 Ouessant. SOEMBA thr. p. 23 Sagres. BALI 25 v. Amst n. Hambuig.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6