NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN WOENSDAG 15 JUNI 1927 DAG-AGENDA. Voorschoten, Woensdag 15 Juni. Geb. v. Chr. Bel., Wijngaardenlaan: Bazaar v. d. Ned. Herv. Kerk. Geopend van 2'ya— 5 en 7-11 uur. Donderdag 16 Jnni, 's av. 8 uur, 'Oud-Hortuszicht: Jaarvergadering van ,den Ned. Chr. Vrouwenbond. Woensdag 15 Juni, 's av. 8—9 uur. Zitting van het Adviesbureau voor Tuinbouwaangelegenheden in de be- iuurskamer Woningbouwvereeniging ,De Eendracht", Kooipark. Donderdag 16 Juni, 's av. kwart over acht uur, Rest. „In den vergulden Turk", Breestraat: Alg. Ledenvergade ring v. d. Leidsche Kunstkring „Voor Allen". ij Zondag 3 Juli, Vrije Evang. Gem., Middelstegracht 3: Samenkomst. Spr. Ds. Theeuwissen. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag IS Juni tot en met Zondag 19 Juni a.s. waargenomen door de apotueek van den heer C. B. Duyster. Nieuwe Rijn 18, Telef. 523. Oegstgeest. Apotheek „De Vijzel" Kempenaerstraat 4, des nachts en des Zondags. dikwijls zeer fel nationalistisch schre ven en misschien ook wel lieten schrij ven, behoeft niet ieder onzer voor 10Ü pCt, goed te keuren, maar mag van jeugdige nationalisten niet verwonde ren. Ook is het vanzelf sprekend, dat zij op het Brusselsch Koloniaal Congres vertegenwoordigd waren en daar van zich hebben doen hooren op hun wijze. Bij de beoordeeling van hun optre den dienen we ons te verplaatsen in hun gedachtengang. De „Indonesische Vereeniging" onderhield contact met Indische nationalisten, zoowel met de zeer vurige als met de meer rustige elementen. Dat een Regeering welke dan ook ernstig notitie neemt van wat er gaande is onder deze jonge Indone siërs, die vóór en na als a.s. volks leiders naar Indië terug keeren, is even zeer begrijpelijk. Een verstandige Regeering echter zal trachten, als er al eens uitlatingen en symptomen zijn, die er op duidén dat de ingeslagen weg tot ernstige on aangenaamheden moet leiden voor sommige, naar haar inzicht, misschien wat al te heet gebakerde clubleden, op rustige wijze hierin verandering te brengen, dan wel zorgen voor tegen- leiding. Slechts een onverstandig en ruw Re- geeringsbeleid gaat over tot de pro- voceerende daad, die nu verricht is, n.l. tot nachtelijken inval in drie hui zen in den Haag en in één huis in Leiden, waar leden van de Indonesi sche vereeniging wonen, om te trach ten materiaal in handen te krijgen, dat compromitteerend kan zijn. Want dat is hier geschied. Ware het *anders, dan zouden arres taties hebben plaats gehad en deze zijn, naar de pers werd ingelicht, niet geschied, omdat uit het onderzoek nog blijkeii moet, of er strafrechtelijke vervolging kan worden' ingesteld. Is het zoover in Nederland al ge komen, dat op grond van vermoedens: „hier of daar kan wel eens wat ge vonden worden, wat uitgelegd kan wórden als complotsmeding te gen de Regeerin g", studeerende Indonesische nationalisten 's nachts als misdadigers worden overallen? iWij meenen, in afwachting van na dere inlichtingen, dat nu reeds een zeer krachtig protest tegen het optre den van de justitie, die natuurlijk ge handeld heeft in overleg met de Re geering, volkomen op zijn plaats is. KONINKLIJK BEZOEK. H. M. de Koningin en H. K. H. Prin ses Juïiana hebben vanmorgen om streeks half 11, vergezeld door een hof dame, een bezoek gebracht aan Ie thans ontruimde villa's „Hoogkate" en ,,'t Waerle" te Katwijk aan Zee, welke met het oog op de studie van Prinses Juliana aan de Universiteit alhier van den,reeder Taat gehuurd zijn. DE BONDSDAGBESLISSING. De Meisjesvereeniging „Voor Onzen Koning" alhier zond het volgende schrijven aan het Bestuur van den Bond van Meisjesvereenigingen op Geref. grondslag in Nederland. Geacht Bestuur. De Meisjesvereeniging „Voor Onzen Koning", van oordeel zijnde, dat uw voorstel inzake de 3 Formulieren van Eenigheid te laat inkwam, dat daardoor dit voorstel op de ver eenigingen niet of onvoldoende be handeld kon worden, dat in tal van vereenigingen bij de verkiezing van afgevaardigden geen rekening kon gehouden worden met de eischen, die de stemming oVer een vérstrekkend voorstel als dit vordprt, en velen bij die stemming onmogelijk konden weten, of zij het gevoelen ha- rer vereeniging vertolkten, achtende, dat deze stemming onzui ver is geweest, protesteert tegen de wijze, waarop deze beslissing werd doorgedreven, en kan deze beslissing zonder meer voor de vereenigingen niet als verbindend beschouwen. JUBILEUM ZUSTER RIKA. Gisteren herdacht Mej. R. Quicooy, meer bekend als zuster Rika, den dag waarop zij voor 25 jaar haar betrek king in het Diaconessenhuis aan vaardde. Het spreekt vanzelf, dat deze RECLAME. UW TUINMEUBELEN Houten garnituren in diverse kleuren en geheel opklapbaar,bestaande uit: Tafel, Bank en 2 Fauteuils f 20.75 Vaste houten garnituren in diverse moderne kleuren f 51.25 Rieten Fauteuils i 3.75 Idem in bruin i 4. Idem met cretonne Kussens gest. f 7.25 Picnic stoeltjes, geheel op vouwbaar. I 1.85 Met leuning. f 2.50 Klapstoeltjes 11.0.92& 0.525 Zie onze Speciale Tuin-étalage. VRIJ ENTRÉEVRIJ ENTRÉEI dag niet onopgemerkt voorbij ging, doch dat zij van allerlei zijden bewij zen van belangstelling ontving. Bestuur en Directie van het Diaco nessenhuis feliciteerden haar op har telijke wijze en boden haar een mooien fauteuil aan. Ook van de zijde harer collega's en van de patiënten en oud- patienten mocht zij tal van gelukwen- schen en geschenken in ontvangst ne men. Alles werkte mede pin dezen dag tot een gezelligen, ja een onvergetelij- ken te maken: We wenschen zuster Rika, die een goeden naam onder collega's en pa- tienten van het Diaconessenhuis heeft om haar vriendelijkheid en nauwge zetheid, toe dat zij nog vele jaren haar mooien arbeid in het Huis zal mogen voortzetten. GOUDEN DOCTORAAT. Gisteren vpnd in de vergaderzaal van den Senaat der Technische I'Iooge- school te Delft een korte plechtigheid plaats. Het feit, dat het vijftig jaar geleden was, dat de oud-hóogleeraar der Technische Hoogeschool M. W. Beijerink aan de Universiteit alhier den graad van Doctor in de Wis- en Natuurkunde verwierf, was voor een aantal vrienden en vereerders van de zen eminenten geleerde aanleiding om samen te komen om déze gebeurtenis te herdenken. Een door de kunstenaarshand van Prof. A. W- M. Ode vervaardigde bron zen plaquette, welke de sprekende trekken van Beijerinck meesterlijk weergeeft, werd door den voorz. van 't gevormde comité, Prof. Dr. G. van Iter- son Jr. aan den voorzitter van het Col lege van Curatoren der Technische Hoogeschool, Prof. Dr. Ir. J. Kraus overgedragen. De plaquette is in het Laboratorium voor Microbiologie der Technische Hoogeschool, het laborato rium, waar Beijerinck 26 jaren werkte en zijn belangrijkste ontdekkingen vër richtte, aangebracht. N. Z. H. T. M. In de Maandag te Haarlem gehou den vergadering van aandeelhouders in de Noord-Zuid-Hollandsche Tranr- weg Mij. werd verslag uitgebracht over het afgeloopen boekjaar en werden balans en winst- en verliesrekening per 31 December 1926 goedgekeurd. Besloten werd tot een dividend-utt- keering van 6 pCt. De aan de beurt van aftreden zijn de commissaris Ir. J. A. Kalff, werd herkozen terwijl in.de vacature in den Raad van Commissarissen, ontstaan door het bedanken van Jhr. Ir. J. A. van Kretschmar van Veen werd voor zien door de benoeming van den heer Jhr. Mr. H. G. Van Holthe tot Echten. WEER EEN ONGEVAL. In dë Conservenfabrieken der firma Tieleman en Dros aan de Middelste Gracht alhier waar eenige weken ge leden door het springen van een cen trifuge verscheidene' arbeiders werden gewond, heeft gistermiddag opnieuw een ongeluk plaats gehad., ïn een gedeelte der fabriek, n.l. waar men bezig is met verbouwen, zouden eenige werklieden betonnen platen leggen tusschen ijzeren balken aan den zolder, welke platen als plafond moesten dienen. Op het oogenblik, dat twee werklieden, de 51-jarige J. J. B. en de 37-jarige C. B., op een reeds tus schen de balken gelegdé betonnen plaat stonden, brak deze doormidden met het gevolg, dat beide arbeiders van een hoogte van 4 Meter op den grond vielen. J. J. B. kreeg daarbij eenige lichte verwondingen, de ander kreeg geen uitwendig letsel, doch bleek er het ernstigst aan toe te zijn. Hij is naar het St. Ëlisabeths-gasthuis overgebracht. De politie heeft eenige betonnen pla ten in beslag genomen. OP VRIJE VOETEN GESTELD. De schoenmaker V., die Maandag avond bij een twist op de Koolgracht zijn buurman F. met een mes in -1en buik.heeft gestoken^ is op*vrije voeten gesteld. KWEEKSCHOOLEXAMENS. (Gemeentelijke Kweekschool.) Twee de groep. Geëxamineerd 6 vrouwelijke candidaten. Geslaagd de dames: H. F. Haalebos, A. Hiemstra, en G. J. Kloots. Afgewezen 3. Bij het gehouden examen van de IH. C. V. te s-Cravenhage slaagden voor costumière de dames Th. Ebrecht, L. v. Staveren en A. M. Bourgeois. Gisteren kreeg Mejuffrouw B., wonende op de Maresingel ruzie met juffrouw K.; welke twist zoo hoog liep, dat juffrouw B;' juffrouw~K. een kop thee op het hoofd deponeerde, waarna beide dames naar het politiebureau zijn gegaan om daar de twist voort te zetten. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Susanna, dv. S. Heemskerk én S. C. van Egmond. Josephine,, dv. J. Vest- chiner en J. Guarnirie. Judith Eli sabeth, dv. J. Seis en E. de Roode. Catharina Johanna, dv. P. W. Ranse laar en S. Pet. Siebé Marinus, zv. M. N. Blonk en M. Visser. Maria, dv. j. Overduin en C. v. d. Hoogt. Jo hanna Susa. Elizth., dv. C. Kapaan en II. P. Keereweer. Bouke Arie, zv. A. Faber en M. C. Koppier. r Anna Maria, dv. M. O verdijk en van Steen bergen. Klazina Elisth., dv. T. v. d. Voort en C. J. Koenen. Catharina Johanna, dv. J.- M. Haalebos en J. M. C. van Staden. Jacob Hendrikus, zv. J. H. v. Vondéren en A. van. Haaste- ren. Wilhelmus Theos., zv. J. P. v. d. Holst en A. M. Hoogeveen. Elisa beth Joha. Trijntje, dv. J. H. Goossen en J. Wielink. Helena Maria, dv. W. Vervest en M. H. G. Scheepmaker. Maria Elisabeth, dv. M. Teljeur en A. P. van Wijk. Cornelis, zv. P. A. van Werkhoven en G. Mink, Johan nes, zv. A, C. de Vriend èn M. Gans. Elisabeth Maria, dv. A. Groenendijk en J. G. v. d. Kamp. Marie, cfv. M. H. Smittenaar en M. P. Oudshoorn. An na Johanna, dv. Hl Bekkërin en C. Grades. Bernard Jöhan, zv. B. H. Haverkamp eh A. J. C. dé. Jóng. Overled en- W. den Hengst, man 67 j. L. Zónderop, man 82 j. C. Boekee, wedr. 42 j. A. Overduin, wedr. 87 j. P. v. Vliet-, zn. ,10 mnd. J. Durieux, zn. 3 weken. *W. Kom, zn. 17 j. N. v. d. Spek, zn. 79 j. A. Jansen, wedr. 74 j, J. P. Buiten dijk—Dool, vr. 79 j. C. H. v. d. Poel, zn-. 7 j. M. G. Boon, dr. 18 j. L. P. van Leeuwen, zii. 6 mnd. BINNENLAND. DÉ ZUIDERZEEWERKEN. Aan de Pers zijn thans uitvoerige in lichtingen verstrekt over don stand van de Zuiderzeewerken. Een excursie naar deze wérken heeft plaats gehad. Het is ondoenlijk om uitvoerig dezen stand weèr te geven.Daarom geven wij alleen de volgende samenvatting. Zooals bekend fs het eiland .Wierin gen reeds verhoeden door een dijk met het vaste land, van. Noord Holland Hierover heeft reeds een geregeld ver keer plaats. Voorts worden bij Ewijksluis aan de Noord-Hollandsché kust werken ge maakt voor een nieuwe vaart naar Oostoever eenige kilometers noordelij ker gelegen. Aan de oostkust van het eiland Wie- ringen wordt een haventje gebouwd voor materialen dat later als visschers haven zal dienst doen. De noordkust van Wieringen wordt versterkt. Maar ook wordt reeds gewerkt aan den grooten afsluitdam van Wieringen naar Zurig op de Friesche kust. In den afsluitdijk zijn twee coon- •plexen van sluizen ontworpen, een bij Wieringen, het andere op 4-K.M; van Zurig bij de Friesche kust; De eerstge noemde groep zal bestaan uit 3 groe pen van 5 afwateringssluizen én 1 schutssluis voor de scheepvaart, de tweede uit 2 groepen van 5 afwate ringssluizen en 2 schutssluizèii. De af wateringssluizen zijn ieder op een breedte van 12 njeter en een diepte van 4 meter ontworpen, zoodat men allés tezamen een afwateringsbreedte van 300 meter krijgt. De schutsluis bij Wieringen is be rekend voor schepen van 2000 ton, bij Zurig wordt, een dergelijkesluis ge bouwd, benevens een tweede voor sche pen van 600 ton. Het spreekt vanzelf, dat men maar niet zonder meer in zee sluizen kan gaan bouwen. Bovendien moest er op gerekend worden, dat er rondom den Oostpunt van Wieringen, de vóór den sluisbouw gekozen plek, na de afslui ting van de doorvaart Wiëringen Noord-Hollandsche kust een sterke stroom zou gaan optreden wat ook inderdaad geschied is. Met het oog hierop is men begonnen aan den Oostpunt van Wieringen in zee een sluispUt té bouwen, om daar binnen ongehinderd te kunnen werken Mien heeft hiertoe rondom de voor den sluisbouw aangewezen gronden in aan sluiting met de havenwerken een dijk 'gelegd van 3509 meter lengte zoohat er een miniatuur inpoldering ontstond, die vervolgens is drooggemalen In de zen put nu is men thans bezig met de voorbereiding van den 7 sluisbouw. Groote voorraden van allerlei mate- riaal, in de eerste plaats cement en grind, worden aangevoerd en nabij de werken voor den sluisbouw opgeslagen In de sluisput zijn barakken voor de bij de werken betrokken arbeiders en het toezichthoudende personeel ge bouwd. Het plan is; de sluizen niet op de ge wone wijze te onderheien^ (Jocli ze in verband met de gunstige gesteltyieid van den ondergrond op platen van be ton te plaatsen. Iedere groep sluizen kamt op een dergelijke plaat, die een afmeting zal hébben van 90 X 50 1.5 meter. In de drie betonplaten zal een 20.000 M3. beton verw.èrkt wordenon gerekend de bijzondere zware wape ning, waarvan de platen voorzien wor- den. Op het oogenblik is men nóg bezig, den bodem van twee van de drie put ten op het vereischte niveau uit te graven, hetgeen met den excavateur geschiedt. In verband met den sluisbouw zijn uitgebreide drukmetingen op verschil lende plaatsten van den bodem gedaan, die nog geregeld worden voortgezet. Men kan immers niet riskeeren, dat de betonplaten, eenmaal gelegd zijnde, eenzijdig zouden verzakken. Middeler wijl is echter al wel gebleken, dat hier voor niet behoeft te worden gevreesd. Van dit gedeelte van het werk valt overigens op het oogenblik niet meer te zeggen. Wat men hij Wieringen reeds heeft volbracht, is men sedert 1 Januari op het z.g. Kornwernderzand nabij Zurig bezig te doen. Daar is het werk ech ter nog wel zoo eigenaardig, omdat het maken van den sluisput daar feitelijk neerkomt op. het scheppen van een e i 1 a n d in volle ze e. Bij ons be zoek aan het gedeelte van het werk hebben wij ons een goéd denkbeeld kunnen vormen van den aanleg van den beschermingsdijk. Een gedeelte dkarvan was reeds vrijwel afgewerkt, aan de noordzijde kon onze boot echter nog zonder bezwaar den sluisput bin nen'varen. Rondom dit werk heerscht een enorme bedrijvigheid. Tenslotte wordt om het werk reeds aanstonds rendabel te maken aan de Noord-Hollandsche kust ook een proef polder gemaakt. VERZOENINGSVERDRAG MET ZWITSERLAND. Op 11 Juni j.l. zijn te 's-Gravenhage uitgewisseld de akten van -bekrachti ging van het óp 12 December 1925 tus schen Nederland en Zwitserland geslo ten verzoeningsverdrag. Ingevolge art. 16 is het vedrag op 11 Juni 1927 iri werking getreden. C AFé-SLUITING OP ZONDAG TE BARNEVELD. Bij den raad van Barneveld was een verzoek ingekomen van Ged. Statën om advihs, naar aanleiding van inge diende bezwaarschriften tegen de door clen raad vastgestelde verordening tot sluiting der vergunnings- en verlof- localiteiten op Zondag. Op voorstel van B. en W. werd be sloten, Ged. Staten te berichten, dat de raad zijn besluit blijft handhaven en onder opmerking, dat, wanneer aan het hoofd der politie, bij toepassing dier verordening, blijkt, dat deze inder daad groote bezwaren met zich brengt, zoo spoedig mogelijk een voorstel tot wijziging hij den raad zal worden inge diend. EEN INTERPELLATIE AANGE VRAAGD. In de gisteren' gehouden Tweede Kamerzitting heeft de heer De Visser (C.) verlof gevraagd eenige vragen te mogen stellen aan den minister v. Jus titie over den inval bij de Indonesi sche studenten te Leiden en Den Haag. Over de interpellatie zal heden worden beslist.; COMMUNISTISCH COMPLOT? Het Tweede Kamerlid Cramer heeft den Minister van Justitie de volgende vragen gesteld: le. Is de Minister bereid, mede te deelen, wat de justitie aanleiding beeft gegeven huiszoekingen te doen in In donesische kringen in Den Haag en Leiden? 2e. Is de minister bereid, een onder zoek in te stellen naar de wijze, waar op door de politie bij de huiszoekingen in het bijzonder bij die in het perceel Wasstraat 1 te Leiden tegenover de in wonendèn, o.a. tegenover de eehtge- noote van één der Indonesische stu denten, is opgetreden? 3e. Is het juist, dat veten van de In donesische studenten met revolvers in hun zak liepen en een aantal revolvers in beslag genomen? 4e. Wil de minister mededeelen, hoe groot het bij het onderzoek gevonden en in beslag genomen aantal revolvers bedraagt? 5e. Is bet den minister bekend, dat naast allerlei •boeken en bescheiden ook de paspoorten van de Indonesi sche" studenten in beslag zijn genomen? 6. Is de minister bereid te bevorde ren, dat deze paspoorten en andere voor het onderzoek van geen belang zijnde bescheiden zoo spoedig mógelijk weer aan belanghebbenden worden te ruggegeven? 7e. Is de minister bereid, te gelege ner tijd medé te deelen, welke resula- ten de hierbedoelde huiszoekingen en het onderzoek hebben opgeleverd en of en.in welk opzicht hier van een com munisisch complot of van een ernsti ge samenzwering tegen den Staat mag worden gesproken? 8e. Is de minister bereid, imede te dee len of het waar is, dat de Indonesische studenten reeds geruimen tijd onder .politie-contröle hebben gestaan en in al hun gangen zijn nagegaan? 9e. Zoo dit bericht juist is. wil de minister dan mededeelen wat daartoe aanleiding heeft gegeven?' BUITENLAND. DE VOLKENBONDSRAAD. De besprekingen der ministers. De vertegenwoordigers der mogend! heden, die "het Rijnlandverdrag te Loi oarno gesloten hebben, Briand, Charrt berlain, Stresemaiin, Vandervelde era Scialoja, zijn gistermiddag van vijf tot (zeven uur samen geweest. Ook Ishiii heeft aan de bijeenkomst deelgenomen] daar Japan in de gezantencommissiel zitting heeft. i Reeds deze samenstelling der bijeen komst wijst er op, dat men in het bijb zonder gesproken heeft óver de veri ficatie der ontmanteling van de Duit sche vestingen aan de Poolsche grens en over de vermindering der bezet* tingstroepen in het Rijngebied. Uitingen van bevoegde zijde hevea tigen, dat de Russische kwestie in elk geval geen hoofdonderwerp .der be spreking heeft uitgemaakt. Het officieel© communiqué zegt, dat Radio-Programma. Wat er vanavond te hooren !s. KöNIGWUSTERH., 1300 M. .8.50 'Concert. 10.2012.50 Muziek. I DAVENTRY, 1600 M. 6.20 Muziek. 7.05 Muziek. 7.35 Piano. 8.05 Muziek. 7 9? 51 Muziek., HILVERSUM, ,1050 5.306.15 Concert. 0.15-^6.45 Lezing. 6.45—7.45 Concert. 7.45 Politieberichten. 8.10 Ned. Chr. Radio-Vereeniging. Spreker: Dr. Ph. A. Lansberg, Lid van de Chr. Lit. Essay is bank ring, wo nendei ite Zeist. Onderwerp: Bilderdijk als lyrisch Michter. Verdere medewerking van: 1 De beier B. Bleekrode, Viool, Amster dam. Mej. Frieida Belinfarite, Cello, Am sterdam. Mej. Henriette Bosnians, Piano, Amsterdam. Mej. Luise Lauenroth, Pia no, Amsterdam. 10.30 Persberichten. 10.35—r^.00 Muziek. LANGENBERG 468 8' V .50—6.50 Muziek. .50—10.50 Orkest 11.0012.20 Concert PARIJS (Radio-Paris), 17*50 M. •5-°5—155. Concert 9.05 Concert. de zes staatslieden den algemeenen m- tenationalen toestand hebben onder de oogen gezien en heden ophieuw zullen! bijeenkomen. In het algemeen vertrouwt men te Genève, dat het gelukken zal omtrent de vestingen aan de Duitsch-Poolschö grens en de vermindering der Rijn-- landsche bezetting overeenstemming te bereiken. f In Duitsche kringen te Genève vetfa luidt, dat men mzake de kwestie be« treffende de vestingwerken overeen gekomen zou zijn, de verificatie van del vernieling der forten te doen geschie den door een neutralen vertegenwooii diger. In 'n telegram van het ZwitserscM telegram-agentschap wordt over de Conferentie der ministers nog gemeld: Volgens uitlatingen van wel ingelichj te zijde, zou Stresemann ook de lnves-1 tie van Duitsc'hlands vertegenwoordi ging in de mandaat-commissie van deiï volkenbond opgeworpen hebben. Tegen dit voorstel' zou echter vooral Chamberlain in verzet zijn gekomen, Idaar vooral de Britsche dominions tei gen een dergelijke vertegenwoordiging! gekant zijn. ÏÉen is echter overtuigd, dat da vertegenwoordiger van Duitschland da zen eisch niet zal opgeven. .j GEHEIMZINNIGE VUURPIJLSTG- NALEN IN QUEBÉC. Zouden zij van Nungesser> en Coll afkomstig zijn? Geheimzinnige seinen, in den vorm! van vuurpijlen, zijn Zondag omstreek» 8 uur om de drie minuten waargenoi men door boschwachters aan de San guenay in de provincie Quebec. Uit de seinen zou men kunnen op maken, dat zij verzonden kunnen zij ra door Nungesser en Coli. De vuurpijlen zijn n.l. waargenomen idoor vier menschen in de bergen in/ -luuMuo isjopn ion .reuAY 'spoiis uao schijnlijk is, dat zien andere merischera zouden bevinden dan eenige Indiaa'n- a^Jie vallenzetters. De vuurpijlen waren van een m'o» Idern soort. Men acht het mogelijk,) dat Nungesser en Coli na een noodlan ding in de afgelegen bosschen dera weg bijster zijn geraakt. De regeering van Quebec heeft allei boschwachters telegrafisch opgedra gen de grootste waakzaamheid in acht te nemen. I HET POOLSCH—RUSSISCH CONFLICT. Verscherping ingetreden. Naar uit Moskou wordt gemeld, istf in het conflict met Polen een aan merkelijke verscherping ingetreden. In: een derde Russische nota, welke mori gen verzonden zal worden, zal de Sov) Uetregeering de vervulling harer teischen verlangen. Heden zou verder een onderhoud plaats vinden tusschen den Poolschern gezant te Moskou én Litwinof. iHet Polit. Bureau heeft de politiek! van Litwinof tegenover Polen goed gekeurd en hem opgedragen, den eisch tot uitwijzing der Russische emigran ten door Polen te handhaven. Indien' Polen hieraan niet voldoet, zal Rus( land repressailles tegenov.er Polen ne men. I JEROME K. JEROME f Jerome K. Jerome, de bekend schrij ver van „Three man in a boat" (Drig ■man in een boot) en andere humoris tisch getinte verhalen, is gisteren in een ziekenhuis in Nortnhampshire aan de gevolgen van een beroerte, die heml onlangs getroffen had, overleden. KORTE BERICHTEN. Aan Daudet zal1 door die Franschél regeering waarschijnlijk gratie 'wor den verleend. 1 Te Odessa zijn wederom elf dood yonnissen uitgesproken. 1 Het conflict tusschen Engeland en Egypte kan als bijgelegd worden (beschouwd. De onderhandelingen tusschen da (Noordelijken en de Zuidelijken in Chf ma duren nog steed? voort. De Poolsohe landdag is tegen 20 Juni in buitengewone atting bijeen- geroepsa. )_l_i i-J -i - .1

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2