NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DINSDAG 14 JUNI 1927. profijt der Kerken thans geen beslis sing te nemen". Na ampele bespreking komt de clas sis tot de conclusie rich met. de voor stellen van Delft in dien zin te kunnen vereenigen, dat zij uitspreekt niet vol daan te zijn met het rapport van de de puaten noch met de memorie van Ds. Lindeboom, zich om deze redenen niet voldoende rijp acht voor een principiee le beslissing, ook omdat niet is uitge maakt, of het stemrecht als mede,uit oefening van de regeermacht is aan te merken of niet en of eventueele regeer macht in strijd moet worden geacht met de schriftuurlijke beschouwing aangaande de positie der vrouw in de Kerk en daarom voorstelt aan de Part. Synode van Zuid-Holland ten N. ter doorzending aan de Generale Synode deze zaak ernstig in onderzoek te ne men. Uit het Sociale Leven. DE KWESTIE OUDEGEEST— AMELINK—SERRARENS. De heeren Amelink en Serrarens schrijven aan de Volkskrant: De heer Oudegeest spreekt het be richt, dat hij geweigerd zou hebben voor Serrarens het woord te vragen in de economische conferentie, in „Het Volk" van 7 Juni tegen. 1. Hij beweert, dat de adviseurs be halve het stemrecht steeds deze'fde rechten hebben als de gedelegeer den". De heer Oudegeest vergeet, dat de economische conferentie heeleruaal niet gebonden was door en zich ook niet gestoord heeft aan .reglement en praktijk der arbeidsconferentie Hij vergeet, dat S. hem heeft meegedeeld, dat de president der conferentie alleen dan in een algemeene discussie bet- woord aan een expert wilde verleenon, als een gedelegeerde dit vroeg. Zelfs was een mondelinge verklaring niet voldoende maar werd een schriftel'jke verklaring vereischt. Pas toen de heer Colijn een schriftelijke verklaring had afgegeven wilde het presidium Serra rens op de sprekerslijst inschrijven. De experten werden trouwens onder aan de lijst gezet en zouden pas spre ken als alle gedelegeerden het woord hadden gehad. De heer Oudegeest heeft trouwens niet alleen geweigerd voor Serrarens het woord te vragen. Hij heeft er bij gezegd: „dat hij liet gek vond, als bij als secretaris van het I.V.V. voor den secretaris van het I.C.V. het woord zou vragen, Dat zou bij zijn menschen een vreemden indruk maken" Hij bleek dan ook niet bereid aan bet verzoek van Serrarens te vol doen. Serrarens heeft hem daarop te konnen gegeven, dat hij het ten slotte ook zonder hem kon stellen. Daarop heeft hij zich tot den heer Colijn gewend, die bereid bleek voor Serrarens het woord te vragen. In de arbeidsconferenties, waar ove rigens de belangen in den loop der tij den in de praktijk afgesleten zijn en geen schriftelijke verklaringen ge vraagd worden, als men meent te mo gen aannemen, dat de gedelegeerden het er mee eens zijn dat de adviseur spreekt, is van een dergelijke verhou ding tusschen d£ socialistische en de christelijke afgevaardigden in de laat ste jaren geen sprake geweest. Zoowel Brautigam als Kupers hebben geen en kel bezwaar gemaakt dat Serrarens het woord nam en adviseur Brautigam sprak in de 19e arbeidsconferentie her haaldelijk met goedvinden van den ka tholieken gedelegeerde Zwaga. Wat Washington betreft: In 1919 en 1920 was het door den minister aan den gedelegeerde voorgeschreven, dat deze als adviseurs zulks verlangen voor hen het woord zou vragen. 2. De heer Oudegeest beweert: „Ik heb mij voor meer dan een commissie laten inschrijven, ten einde mijn advi seurs de gelegenheid te geven aan de werkzaamheden deel te nemen". Uit de documenten der conferentie blijkt het tegendeel uitdrukkelijk. De heer Oudegeest heeft zich alleen opge geven voor de commissie in zake han del. De andere gedelegeerden, Colijn, Gel denman en Zimmerman, alle drie voor handel en industrie; de heer Lovink voor handel en landbouw. De heer Colijn heeft in overleg met Amelink en Serrarens den laatste als zijn plaatsvervanger aangewezen, zoo dat Serrarens daardoor lid der indus trie-commissie werd, evenals de heer Steenberghe als plaatsvervanger van den heer Gelderman, lid der handels commissie. 3. De heer Oudegeest beweert: „De heer Amelink, die dank zij mijne royali teit in de commissie heeft kunnen werken. De heer Oudegeest moet dan maar eens vertellen, in welke commissie dat geweest is. De heer Amelink herinnert zich niet lid of plaatsvervangend lid van een commissie geweest te zijn, wat in verband u.et de bovenstaande, door het inschrijven van Oudegeest in commissie ook niet goed mogelijk was. Ook heeft de heer Oudegeest den heer Amelink nooit gevraagd hem bijvoor beeld te vervangen bij een der vele ver gaderingen der Handelscommissie, die de heer Oudegeest niet kon bijwonen. Waar dan die: royaliteit en loyaliteit" uit blijken moet is een raadsel. 4. De heer Oudegeest beweert: „Waarheid is, dat, indien ik het niet gewild bad, mijne technische raadge vers niets hadden kunnen doen, zelfs niet met de tusschenkomst van den heer Colijn; Serrarens en Amelink wa ren mij toegevoegd als adviseurs en niet aan den heer Colijn, zoodat ik het recht gehad zou hebben het optreden te beletten, waartegen de heer Colijn noch een der andere gedelegeerden iets zou hebben kunnen doen". Ook hier verwart de heer Oudegeest de economische conferentie met de ar beidsconferentie. Het ministerieel besluit betreffende de benoeming zegt: ,.de deskundigen zijn toegevoegd aan de delegatie in haar geheel". De heer Oudegeest heeft ook dit blijkbaar vergeten of misschien nooit geweten. De feiten zijn dus even anders dan de heer Oudegeest ze voorstelt. UIT DE OMGEVING. BOSKOOP. Er kernen in deze gemeente twee gevallen vaai Roodvonk voor. Door het bestuur van den polder Laag-Boskoop en die van den Vereenig den Polder, zal' op 21 en 22 Juni a.s. schouw gedreven worden over de wate ren, bruggen, vlonders enz., gelegen in genoemde polders. Burgerlijke stand. Geboren: Dirk- ie,d .v. J. Hoogerbrug en O. Verwen. Hugo Teunis z.v. H. T. Hooftman en E. O. Hage. Ondertrouwd: J. C. Öe Bruijn en C. H. v. d. Willik. A. D. v. Wilgen eai O. Loeve. M. v. Gemeren en J. Burggraaf. Getrouwd: .J v. Eijk 26 j. en Ml v. d. Vlist 2j j. HAZERSWOUDE. Het 5-jarig zoontje van den heer H. v. V., geraakte Zaterdagmiddag te water, met het treurig gevolg,, dat de kleine verdronk. Alle pogingen de levens geesten weer op te wekken, bleken vruchteloos te zjjn. Burgerlijke stand. Bevallen: M. A. ïu. Heemskerk geb. van der Horst, z. Overleden: levenl. kind van W. Loo- mans. G. Terhorst 53 j. echtgenoot^ y. D. van Klaveren. A. van Ofwegen jd. 12 dagen. M. G. van der Po^l jd. 25 j. Door den Kerkeraad der Geref. Kerk zijn tot Candida .en voor een diaken ter voorziening in de vacature J. van Til burg, gesteld de heeren Y. Horiensius en VV. Slootweg. KATWIJK. De stand der werkloosheid is als volgt: 5 visschers, 3 grondwerkers, 34 arbeiders, 7 kuipers, 1 binnenschipper, 2 werksvers, 1 opperman en 1 stoker. In to.aal 54 w&rkloozen. KATWIJK AAN ZEE. Ds. W. Seinen heeft voor het be roep naar de Geref. Kerk alhier, be dankt. NOGRBWIJK. De sckaalcoliea ie voor de Storm ramp, op Donderdag en Vrijdag bij het concert van de Chr. Gem. Zangvereeni- gingen .„Advendo' en „Soli Deo Gloria" alhier, bracht rond f 260,op, waarvan f 126,van Koord wijk aan'Zee en f 134 van Noord wijk Binnen. NOORDWIJK AAN ZEE. De Zendingscollectie in de Ned. Hei' vormde Kerk alhier gehouden, heeft op gebracht de som van f193, Zaterdagmiddag weid ter hoogte van de Remise alhier, een groote her dershond door de tram overreden. Het dier was direct dcod. De bestuurder kon door remmen het dier niet meer redden. De eigenaar v. d. hend is een hier vertoevende badgast. Zondagavond pLm. 6 uur was er een zeer groote oploop voor het politie bureau alhier. Er was n.l. een jongen op gebracht, welke op het strand had ge zeten, en op sommatie der politie niet was opgesiar.n. In de Schoolstraat moest de poliii'3 de menschen uiteendrijven. ZOETERWOUDE. Tot lid der Commissie voor leden van den Raad van Arbeid betreffende het ambtenaarsregelement in het dis trict; Lei en; is in de plaits van den heer Mr. de Niet, benoemd de heer P. Wap, Burgemeester alhier. Zaterdagmiddag werd de 14-jari- ge machine-bankwerker D. v. D. uit Leiderdorp, op de Hooge Rijndijk al hier aangereden door een met planken beladen vrachtauto. Vrij ernstig aan het been verwondl werd hij opgenomen en bij den heer de Lang alhier, binnengedragen. Dr. Persant Snoep verleende genees kundige hulp. Tegen den bestuurder der vracht auto zal proces-verbaal worden op gemaakt. GEMENGD NIEUWS. Noodlanding. Zondagmiddag! te half drie is het vliegtuig N. H. A. D. O., van de Kon. Luchtvaartmij., datj Zaterdagavond een noodlanding onder iHillegersberg heeft gemaakt, na voor zien te zijn van een nieuwen motor, weer opgestegen. Zes koeien, door het motorgieraasi verschrikt, holden over het land en kwamen in een sloot terecht, Ze wen den spoedig op het droge gebracht.. ■Het vliegtuig zette koers naar het vliegveld Waalhaven. 1 Geland. Gisternacht is bij hec hotel Tjaanda in het Oranjewoud een luchtballon geland, die bemand was met de Duitschers Mhas, Hase en Meirose, en Zondagavond 8.25 uur te Osnabruck met nog drie andere bal lons was opgestegen. Men landde, omdat men de Zui derzee in het zicht kreeg en deze niet over wenschte te steken. Ook bij Akkrum is een Duitsche luchtballon geland, die eveneens Za terdagavond te Osnabruck was opge stegen. De inzittenden waren director Pratjï uit Munster, en de heeren Lichten berg, Forster en Mevr. Forster uit Osnabruck. Veohtpartij. Men meldt uit Roermond: Zondagnacht omstreeks kwart voor een, ontstond in de Brugstraat te Roer anand **"sschen eenige personen eeni woordenwisseling, welke al spoedig in een ernstige vechtnartïi ontaardde. Bif 'deze vech'tnartif werd A\ van 'H.. schilder -"an berden, wonende ïrr 'de voorstad St. TaroK door een mesi steek in het onderlijf gewond. I In hoogst ernstigen toestand werd hij naar het ziekenhuis overgebracht. De vermoedelijke daders, S. en D. zonder beroep, zijn denzelfden nachtf door de politie gearresteerd'. Te Drachten heeft Zondagavond! een ernstige twist plaats gehad. Zekere J. de H. uit Dokkum werd,- toen hij een meisje naar huis bracht, Idoor eenige jongens lastig gevallen. Bij zijn verdediging maakte hij ge bruik van een browning en schoot J. in de onderbuik. De getroffene is naar het ziekenhuis te Leeuwarden overgebracht. ,Voor zijn leven wordt gevreesd. De dader is ter beschikking van de politie gesteld. Verdronken. Men meldt uit Eindhoven: Vlak bij het wiel van den Collschen watermolen te Eindhoven is gister het dijk opgevischt van den 18-jarigen knecht A. v. d. D., die daar de vorige week door een misstap te water was» geraakt. Te Helmond is in de Zuid Wil lemsvaart de 15-jarige schippersknecht v. S., uit Raamsdonksveer, die met zijn schip in het kanaal lag, verdron ken. Hij was met een roeiboot op de Zuid Willemsvaart gezien. Later werd de roeiboot leeg teruggevonden, ter wijl de pet van den schippersknecht drijvende op het water weid' gevon den. Onmiddellijk werd met het dreg gen begonnen, tot heden echter zon der resultaat. Gistermorgen is te Scheemda een zoon van den heer Kuiper uit Beerta verdronken. Offerbussen gelicht. In den nacht van Zaterdag op Zondag hoorde de koster der St. Bonifacius- kerk aan de Wijnstraat te Dordrecht eenig gestommel in de Kerk. Hij be gaf zich derwaarts en bemerkte, dat de zijdeur aan de Schrijversstraat, hoe wel des avonds gesloten, open stond. Bii nader onderzoek bleek, dat eeni ge offerbussen en een blok waren open gebroken en dat de inhoud ervan groo tendeels was ontvreemd. Vermoed wordt, dat de dader zich! heeft laten insluiten. De politie stelt een onderzoek in. Branden.. Te Eext is de boer derij van L. Sybring door onbekende oorzaak tot den grond afgebrand. Zaterdag ontstond een begin van brand in een opslagplaats van het Modehuis te Helmond. Door het spoedig optreaen der brandweer brandde alleen deze op; slagplaats uit. 1 Verzekering dekt de schade. Te Witveen is de woning van J. V. afgebrand. Het vee kon nog wor den gered. De inboedel ging evenwel verloren. De woning van den bakker Li. Engelsman te Farmsum is grooten- deels een prooi der vlammen gewor den. De inventaris verbrandde ook. Alles was verzekerd. Jeugdige dieven. .Zondag avond zijn twee jeugdige dieven op heo terdaad betrapt, toen zij uit een win kelhuis in de Com. Schuytstraat in Amsterdam 'nzak geld en koopwaar wilden meenemen. 1 Dit bleken te zijn de 16-jarige loop knecht, in dienst van den winkelier, die het ongenood bezoek kreeg, en diens 14-jarig broertje. De loopknecht was goed op de 'hoogte met de situatie van ae zaak Hij wist, dat er geld te halen was en dies klom hij Zondagavond te om streeks 11 uur over een schutting aan den achterkant van het huis. Met zijn broertje, die hem gevolgd was, kroop hij, na een ruit verbrijzeld te hebben, in den kelder. Intusschen waren de jeugdige die ven al ontdekt. Een politieagent, die gewaarschuwd was, stelde een onderzoek in en vondi de jongens in den kelder waar zij zich achter een paar kisten hadden schuil gehouden. Thans zijn zij' op het politiebureau, aan den Overtoom ingesloten. Noodweer. Gistermiddag heeft boven Deventer een hevig onweer ge woed, gepaard met geweldigen ha gelslag. die hier en daar in de om streken schade heeft aangericht. De verschillende viaducten van de spoorwegen liepen onder' zoodat de verbinding met de voorsteden tijdelijk verbroken was. I Ook eenige straten stonden blank. Op twee plaatsen sloeg de bliksem in, n.l. in Ankersmit's katoenfabrier ken, waar de machinekamer werd ge troffen en het bedrijf tijdelijk stopge zet moest worden, maar geen onneiÜ werd aangericht, en in de woning in de Manegestraat, waar het dak gproo- tendeels werd afgerukt. Land- en Tuinbouw. HET GEBRUIK VAN STADSAFVAL BIJ ONTGINNING VAN WOESTE GRONDEN. In 't Drentsch Landbouwblad schrijft ir. J. Hudig, directeur der afdeeling voor de cultuur op zand- en veengron den van het Rijkslandbouwproefsta»- tion te Groningen, o.m.: Afvalstoffen, gebruikt als grondver beteringsmiddel, zijn door den kunst mest een tijd in onbruik geraakt. Ge lukkig komt men er langzamerhand weer op terug. De voorbeelden van ont ginningen, die var» meet af aan met Compost of stads-afval ziin behandeld en altijd tot volle tevredenheid heb ben eeproduceerd, ziin in de laatste ja ren helaas fséhaarseh areweest dnrh 70 zijn er en zij blinken dan ook uit. voor al wanneer naast zulke ontginningen andere liggen, die ze niet aanvoerden. Meestal ziet men tegen de kosten op, of geeft men te weinig, als men ze toch nog aanvoert. Ook vervalt, men daarbij niet zelden in de fout, de be- mestingswaarde hoog aan te slaan, 'n Goed ontginner rekent daarop zelfs al leen maar voor zoover de stikstof be treft in het eerste jaar, doch gebruikt het als grondverbeteringsmiddel. dat hem in korten tijd goede oogsten geeft, waardoor de grond immers spoedig op volle waarde komt. Feitelijk kan nieuwe grond nog even moeilijk stadsafval ontberen als vroe ger, en het is zonderling, dat telkens weer de vraag boven komt, of dan toch stadsafval werkelijk wel die eco nomische waarde heeft. Is men dan vergeten, dat de bloeiende veenkolo niën in hoofdzaak zijn ontstaan door het Groningsche vuil en b.v. de bloeien de streek om de Smilde door het Am- sterdamsch 0 vuil Het is jammer, dat door de hooge vrachten en de "steeds dringender eischen van de grooter wordende ste den om 't vair Snel op te ruimen {dat is te verbranden) de aanvoer naar het platteland zoo zeer bemoeilijkt wordt. Doch gelukkig worden dë oogen ook in de steden geopend. De verwijdering kost daar tonnen gouds en zal bij de bevolkingstoeneming nog meer gaan kosten. Hier kunnen stad en provincie el kaar de hand reiken: wanneer de ste den slechts ophouden den afval te ver branden en dezen voor hetzelfde geld of liefst voor minder het vuil willen deponeeren daar waar er behoefte aan is. Voor Drente zou zoo'n afvalcentrale nieuwe welvaart beteekenen; duizen den hectaren schreeuwen om „vuil". Niet alleen de nieuwe gronden heb ben het noodig, doch ook heel wat oudere. Vele boeren zouden door een rationeele vuilbemesting in heel wat betere omstandigheden komen; heel wat kapitaal in ontginningen gesto ken, zou rendabel worden en heel wat handen konden werk vinden bij nieu we ondernemingen, die dadelijk profijt beloven. Rust er op de steden ten aanzien van deze welvaartspolitiek voor ons vaderland, waar de bevolking jaar lijks nog met 100.000 zielen toeneemt, een zware verantwoording, op het plat teland niet minder. Hier moet een or ganisatie klaar staan, die het vuil af neemt, en wel onder de zware garan tie van afneming voor vele jaren. De organisatie moet het vuil niet alleen afnemen en zelf aanwenden, doch ook distribueeren over een zoo groot mo gelijk aantal afnemers en moet de be taling zoo gemakkelijk mogelijk ma ken, door levering op kort crediet, of met andere middelen. Dat de grens der economische mogelijkheden niet mag overschreden worden, spreekt vanzelf. Voor de landbouworganisa ties ligt n.l. een dankbaar gebied open ter bevordering van de welvaart. Ik had deze mededeeling niet ge schreven, wanneer wij niet juist door de vergelijkende proeven, die wij sinds een groot aantal jaren nemen, en spe ciaal door die met kopersulfaat, tel kens weer bemerkten, dat die percee- len het spoedigst tot normale produc tie komen, die „stadsafval" hebben ontvangen. Noch de kunstmest alleen, noch deze gecombineerd met koper sulfaat, kunnen zoo spoedig een goe den productieven bodem leveren, als een eenmalige bemesting met stadsaf val dit kan doen. In hetzelfde nr. van het „Dr. Land bouwblad" deelt Prof. J. Elema mee, dat de N.V. Het Landschap Drente be sloten heeft, teneinde de tegenwoordi ge landbouwers meer met de waarde van het straatvuil als meststof be kend te maken, een aantal scheeps- vrachten tegen f 1j50 per ton vóór den wal beschikbaar te stellen. Een be hoorlijke werking zal men z.i. mogen verwachten van pl.m. 70 ton per H.A. LIJST VAN VESTIGING EN VERTREK. Gevestigd. E. Neuteboom, dienstbode, Banka- straat 11; M. G. OptendreesStravers, 'Hyacinthenstraat 9; P.Ommering en fam., winkelier, H. Rijndijk 166a; W. G. J. van den Bosch, Winkelbediende, H. Rijndijk 39; W. C. Visser en fam chemigraaf, v. Oldenbarneveldtstraat 44; B .de Jong, machine-fabrikant, Hee rengracht 72; A. M. H. Burgmeijer, dienstbode, Rijnzichtstr. 26; G. Smit, verpleegster, Oostdwarsgracht 19; G. J. C. Niehof, meubelmaker, K. Hansenstr. 4; A. Verhoorn, Oude Rijn 77a; P. du Cloo en fam., winkelier, Haarlemmer straat 33; J. Posthumus en fam.. Rijns- fa. weg 88; K. Schnürpel, kok, Morsch- weg 116a; Wed. W. van DamQualm, huishoudster. Heerengracht 14; M. F. v. Spiegel, volontair Secretarie, Papen gracht 11; A. v. d. Burg en fam., spoor wegarbeider, 'Hansenstraat 2; J. A. van Beek, Verpleegster, Rijks-Ziekenhuis; P. v. d. Berg, verpleegster, Rijkszieken huis; J. S. Timmer, verpleegster, Rijks Ziekenhuis; P. Gillisse, dienstbode, Driftstraat 36; P. v. d. Eijkel en fam., korporaal kok, Kanaalstraat 41; T. W. Mittertreiner, arbeider, Korevaarstr. 18; J. J. Admiraal, winkelbediende. Haarlemmerstraat 188; P. J. Wijnobel en fam., Spoorwegbeambte. Hertzog straat 6; A .Groeneschey, dienstbode, Plantage 20; K. Zwirzitz, kapper, Noordeinde 8; E. vim Ordt. J. de Witt- 5; tra at 28; M. Buitenom, Middelstegr. ?8a; P. Cr Spee en fam., chef Boterhntl dol tt Riindiik M MensSchulz, v SpeiiVstraat 33: A T. M. Haaien, dienstbode, Haarl.str. 315; C. Volker en fam., timmerman, Oranjegracht 151a; W. C. Dekker, electricien, Kastanjeka de 18; J. H. van Urk, Rijnsburgerweg 115; D. Hanemann, kantoorbed., Witte Singel 7; L. van Zandwijk, H. Morsch- weg 33; J. Kieft en gez., Kolfmakerst. 4; I. M. de GoedeTijssen, H. Rijndijk, 68a; S. H. Boer, Breestraat 65. Vertrokken. A. Muileman, Amsterdam, Pluvier- straat. 2bis; W. v. d. Berg, Den Haag, Frank] instraat 87; Th. M. Rietwijk, Helder, Waehtstraat hij P. Rietwijk; Joh. Peer, Duitschland, J. Steen bergen, Amsterdam, Witte de Withstr. 7 II; W. Boerman, Woubrugge, Hoog- made b. d. ouders; Clara With, Vlaar- dingen, Binnensingel 64; J. L. v. d. Berg, Den Haag, Lunenschestraat 65; N. Livingston, Rijswijk (Z.H.), Kerk- laan 124; J. Brand, Amsterdam, Kei zersgracht 2; A. Cats, Hazerswoude, Spoorlaan F 14; W. Tijsen, Warmond, Huize Warmunda; A. Hoornweg, Rot terdam, Havenstraat 145; J. Pal. Voor schoten, Veurschew. 98; G. J. M. Noord star, Amsterdam, Kanaalstraat 140; J. Ivoelma, Haarlem, Vrouwenhekstraat 1P. Benjamin, Haarlem, Pr. Steynstr. 98; M. M. Schouten, Oegstgee9t, Huize Duinzicht; A. v. Barends, Oegstgeest, Leidsche Straatweg 1; H. M. A. Voüte, Arnhem. Kastanjelaan 51; M. van Haa- lem. Alphen aan den Rijn, Oranjestr. 55; J. Bodijn, Rotterdam, Prinsenstraat 20; A. A. van Zuidam, Den Haag, Pot- chefstraat 12; A. Eleveld, Haarlem, Kloppersingel 151; F. J. J. Moerel, Noordwijk-Binnen, Voorstraat 121; M. v. Nieuwstadt, Deurne c.a., Lieselsche weg A 111; W. A. C. Zevenhoven, Al phen aan den Rijn, Stationstraat; H. G. v. Egmond, Swalmen, Rijksstraat weg 388a; J. Christiaanse, Den Bosch, Havenstraat 27; W. H. Hockx, Amster dam, Utrechtsche Dwarsstraat 140 III; G. M. Joustra, Dortmund (Dl.) Sehwa- nenstrasze, 50II; V. L. van Halm, Noordwijk-Binnen, Piquéstraat 34a; H J. Schreuder. Amsterdam, Spoorbaan straat 2811; J. H. A. Kettenis, Utrecht, Laan van N. Guinea 83 bis; P. G. van Velzen, Amsterdam, Osdorperweg 289c P. Heeren. Oegstgeest. Abspoelweg 11. Scheepstij dingen. HOLLANDAMERIK A-LIJN. LOOHOIL, Vancouver n. Rott, 12 v. Colon. 1 DRECiHTDIJK, 10 v. Rott. te Vani oouver. ROTTERDAM, New York n. Rott. 12 v. Plymouth. SIR IS, Vancouver n. Rott., 11 v. Glasgow via Bremen. LÓCHMONAR, Vancouver n. Rot 11 Z.W. v. Valentia. SIRIS, Vancouver n. Bremen en Rott., 11 O. v. Malin Head. RIJNDAM, Rott. n. New York, pass. 12 Lizard. i ROTTERDAM, 13 v. ,N. York te Rotterdam. MAASDAM, Rott. n. N. Orleans 11. te Tampico. 4 HOLLANDAFRIKA-LIJN. RIJPERKERK, uitr., 11 v. Eas Palmas. JAGERSFONTEIN, 12 v. Beira te Rott. GRIJPSKERK. thuisr., 12 v. Mo zambique te Dar es Salaam. RANDFONTEIN, thuisr., 11 van Kaapstad. MELISKERK, thuisr., 10 p. Port Sad an. SUMATRA, uitr., 12 v. Rott. NIJKERK, uitr., 10 Q. v. Lands! End. r HEEMSKERK, uitr., 12 te Port Natal. HOLLAND—WEST AFRIKA-LIJN. SClHELDESTROOM, uitr., 11 r. Bordeaux. 1 ALBIREO, thuisr., p. 11 Dakar. DRECIHTSTROOM, thuisr., 11 y. F reetown. RIJNLAND' thuisr., 11 v. Free town. TEXEL, 13 v. Amst. te Hamburg VLIELAND, J2 v. Hamburg te Amsterdam. IJSTROOM, 12 v. Rott. te HamtL KON. BOLLANBSCHE LLOTD. KENNEMERLAND, uitr., 10 te Rio Grande do SuL I SALLAND. thuisr., pass. 12 Oues., ZEE LAND IA, thuisr., 12 v. La* Palmas. GE LR IA, uitr., 12 v. Rio. 1 MAASLAND, 12 v. Norressundbyt te Brevik. i ROTTERDAMSCHE LLOYD. TOSARI, uitr., 12 O. v. Niton. I PATRIA, thuisr., 12 v. Belawan. KEDOE. uitr., pass. 13 Suez. TAMBORA, uitr., pass. 12 Kaap del Armi. BLITAIT thuisr., pass. 11 Perirn. MADIHEN, uitr., 12 v. Antwerpen en pass. ,7.30 nam. .Vlissingen. 1 STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. PRINSES JULIANA, uitr., pos#. 13 Gibraltar. VONDEL, uitr., 13 te Batavia. SALEIER, thuisr., 12 v. Batavia* SOEMBA, tthuisr., 13 te Triest. J. P. COEN, uitr., pas. 12 PerimL SIMALOER, uitr., 12 v. IJmuiden. KAMBANGAN, uitr., 11 v. Suez* KARIMOEN. uitr., 12 v. Suez. KON. DER NED., thuisr., 11 v. Genua. RADJA, thuisr., 12 v. Pt. Said. 1 KON. PAKETVAART MIJ. HOUTMAN, 12 v. .Sydney te Me* bourne.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6