ymNJONm OHPFMOEOFMN NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DINSDAG 14 JUNI 1927 DAG-AGENDA. Dinsdag 14 Juni, 's av. acht uur. Pieterskerk: Kerkconcert v. Sursum Corda. Voorschoten. Dinsdag 14 Juni. Geb. v. Chr. Bel., Wijngaardenlaan: Bazaar v. d. Ned. Herv. Kerk. Geopend van 35 en 710 uur Voorschoten, Woensdag 15 Juni. Geb. v. Chr. Bel., Wijngaarden laan: Bazaar v. d. Ned. Herv. Kerk. Geopend Tan 2K5 en 711 uur. Donderdag 16 Juni, 's av. 8 uur, Oud-Hortuszicht: Jaarvergadering van den Ned: Chr. Vrouwenbond. Woensdag 15 Juni, te av. 89 uur. Zitting van het Adviesbureau voor Tuinbouwaangelegenheden in de be- tuurskamer W onin gbouwvereeniging ,De Eendracht", Kooipark. Donderdag 16 Juni( 's av. kwart over acht uur, Rest. „In den vergulden Turk", Breestraat: Alg. Ledenvergade ring v. d. Leidsche Kunstkring „Voor Allen". ij De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 13 Juni tot en met Zondag 19 Juni a.s. waargenomen door de apotueek van den heer C. B. Duyster. Nieuwe Rijn 18, Telef. 523. Oegstgeest. Apotheek „De Vijzel" ECempenaerstraat 4, des nachts en des Zondags. len Waterstaat overeen gekomen, de bezwaren van administratieven aard, welke den aanvang der werkzaamhe den voor den weg AmsterdamSchip hol hebben vertraagd, later op te los sen. Men zal thans binnen veertien da gen de bestekken in gereedheid bren gen voor ue aanbesteding, zoodat ver moedelijk vrij binnenkort met het werk kan worden begonnen. VERHOOGING INVOERRECHTEN STROOCARTON NAAR AMERIKA. Ondanks de actie der TJederlandseli- Amerikaansche Kamers van Koophan del in Amsterdam en New-York en in samenwerking met den Bond van Groningsche Stroocartonf abrieken. toen deze tenslotte het dreigend ge vaar inzagen, is een gewijzigde classi ficatie voor stroocarton aangenomen, bij besluit van den Secretaris of the Treasury Departement, waardoor de invoerrechten van 10 pet. tot 30 pet. volorem verhoogd worden ingaande met den 8sten Juli 1927. Goederen voor dezen tijd geïmporteerd vallen nog on der het oude tarief. Dit beteekent een gevoelige klap voor onze zoo belangrijk geworden ex port van stroocarton naar Amerika en waar argumenten voor deze wijziging op zwakke gronden gebaseerd zijn, zal men de zaak niet laten rusten. Ten onrechte werd aangenomen, dat alle producten gemaakt op de moder ne hier te lande algemeen reeds in ge bruik zijnden Foudrinier machines, stroopapier zou zijn, terwijl hetgeen op de ouderwetsche machines in Amerika gemaakt wordt alleen stroocarton zou zijn. In werkelijkheid ligt daar echter niet het verschil tusschen stroocarton en stroopapier, maar wel in de dikte, waarbij in Amerika zoowel door de vaklui als de douane als grens een dik te van 0.09 m.M. werd aangenomen. De beslissing schijnt technisch onjuist, maar alleen eene bevordering en hand having qener ouderwetsche methode, inplaats van de verouderde industrie met zijn tijd te doen meegaan. VROUWEN VOOR DEN RECHTER. Donderdag stonden voor den kan tonrechter te Sliedrecht vele vrouwen uit Gibssendam terecht, welke niet ge stemd hadden. Deze vrouwen hadden bezwaren. De heer E. van Kuyk, par tij-secretaris van den Staatkundig Ge reformeerden Bond verdedigde. De Ambtenaar van het Openbaar Ministerie verklaarde; dat deze vrou wen hier niet hadden behoeven te staan. Zij hadden ook niet behoeven te stemmen, als, zij bij den voorzitter van het stembureau slechts hadden meegedeeld gemoedsbezwaren te heb ben. Geëischt werd 3 gld. boete. De kantonrechter veroordeelde tot 1 gld. Bij niet-betalen zou geen hechtenis volgen, doch een dwangbevel worden geteekend, wat 70 gld. zou kunnen kosten. Den heer Van Kuyk werd aan geraden in zijn kring invloed uit te oefenen, opdat, wat betaling betrof, aan de wet wordt voldaan. BUITENLAND. DE VOLKENBONDSRAAD. De eerste zitting. Na de vertrouwelijke zitting is giste ren een openbare vergadering van den Volkenbondsraad gehouden, die zich bezig hield met enkele aangelegenhe den van de vrije stad Danzig. Beslo ten is de kwestie der fabricage van luchtvaartmateriaal op het gebied van Danzig aan de sub-commissie voor luchtvaart-aangelegenheden voor te leggen. De Senaatspresident van Danzig, Sahm, drong aan op een-spoedige re geling dezer aangelegenheid. De vol kenbondscommissaris, van Hamel, steunde dit verzoek. Desondanks werd boven gemeld besluit genomen en de regeling der kwestie tot de volgende raadszitting uitgesteld. In aansluiting op het rapport van Poolschen minister van buiten landsche zaken, Zaleski, werd de bij eenroeping van een internationale ju risten-conferentie tot codificatie van RECLAME. Jongens Padvinderbroeken 37'/» cent In prima Macco 72'/» cent Macco Heeren Pantalons 92'/? cent Macco Heeren Borstrokken 120 cent VRIJ ENTRÉEI VRIJ ENTRÉEI een aantal rechtskwestie^ in het voor uitzicht gesteld. Jhr. Beelaerts van Blokland, de nieuwe Nederlandsche minister van buitenlandsche zaken richtte daarop tot de raadsleden de uitnoodiging, deze conferentie, om nauwere samen werking met de Haagsche internatio nale conferentie van privaat-recht te verzekeren, in Holland te doen plaats hebben. Over de bijeenroeping dezer confe rentie zal de a.s. volkenbondsvergade ring in September beslissen. Chamberlain motiveerde vervolgens nog zijn voorstel tot vermindering van het aantal gewone raadszittingén van vier op drie per jaar; doch stelde ten slotte, tegen aller verwachting in. voor deze kwestie eerst op de volgende raadsbijetnkomst en dan in samenwer king met de volkenbondsassemblée te regelen. De eerstvolgende openbare zitting werd daarna op Dinsdag voormiddag vastgesteld. Rr?an<l Stresemann en Chamberlain. Gisteravond vond tusschen Briand, en Stresemann een eerste bespreking plaats over eenige beide landen, Frank rijk en Duitschland, betreffende kwes ties en de actueele problemen der Eu- rooeesehe politiek. Later bracht Stresemann een bezoek aan Chamberlain, met wien hij even- eens een langdurig onderhoud had. De drie ministers waren het eens dat de te Locarno begonnen politiek moest worden voortgezet, weshalve zij besloten, meerdere bijeenkomsten te houden. Vandervelde en S'resemann. Vandervelde, die gisterochtend te Genève aankwam, verklaarde, dat hij te Frankfort een onderhoud met Stre- semann had gehad over een aantal kwesties van de dagorde der raadszit ting. DE BURGEROORLOG IN CHINA. Tsjang Kai Sjekte opmarsch. Volgens een telegram uit Sjanghai heeftTsjang Kai Sjek de stad Hal chow in de provincie Kangsoe geno men en zet hij zijn opmarsch Tanga het Groote Kanaal voort. De val van de meeste groote steden, aan het Kanaal zou elk oogenblik ver wacht kunnen worden. Tsjang Tso Lin zou zijn troepen naar Moekden terügtrekken. Uit Hongkong wordt gemeld, dat den communisten te Kioekiang is aan gezegd, (ie stad te verlaten en dat da commissaris van buitenlandsche za ken in de stad is terug gekeerd. t Een overzicht van Locker Lampson. Locker Lampson heeft in het. Lager huis een overzicht gegeven over den militairen toestand in China, waarjn hil verklaarde, dat volgens de laatste berichten de Ankoeocnoen-strijdkrach ten ter sterkte van ongeveer 180.000 een linie bezet houden, welke van Lintsjeng aan den Tientsin-Poekoe- spoorweg naar de ,Gele Rivier teru Noord 'Oosten van Kaifeng loopt en zich vandaai" langs den Noordelijken oever van de Gele Rivier voortzet naar, het Noord Westen van Tsjangsbow,. met een definitieven Westelijken flank} op den spoorweg van Peking naar iHankow. De Zuidelijke troepen hebben op verschillenide punten voeling met de Ankoeochoen-strijdkrachten en teor- ganiseeren hun strijdmacht op de Lun ghai-Iinie voor een verderen opmarsch» De sterkte van hun gezamenlijke le gers bedraagt ongeveer 100.00U man. De Fengtientroepen ontvangen ver sterkingen uit Mansjoerije en het mo reel dezer troepen schijnt goed le zijn De Sjangtoen troep en loopen in groo ten getale "naar den «vijand over en dö Tieptsin-Poekoe-linie blijft een zwakke plek. i De verdediging van Sjantoniengj hangt thans af van een paar honderd Russen, die aan de Zuidelijke grens geconcentreerd zijn. De nationalisten trekken langzaam uit het Zuiden op, doch een snellere opmarsch heeft ten Westen van Sjang hai plaats, met Yenchow als middel punt. - T egelijkertijd wordt gemeld, dat er onderhandelingen gaande zijn tusschen de Noordelijke en de Zuidelijke, doch de toestand is in dit opzicht twijfel achtig. De troepen van Soen Tsjoeang Fangi trekken terug naar de grens van Sjangtoeng. Yen ITsi Sjan, de militaire gpuver- neur van Siansi heeft verklaard, dat hij zich bij de nationalisten heeft aan gesloten. Wat den militairen toestand bij ITankow betreft, heeft geen belang) rijke wijziging plaats gevonden. Kiekobe Kiang is ten gevolge van het bondgenootschap met Tsjang Kar Sjek bezet en die troepen zijn thans tot boven dezë stad opgerukt. Japansche vredesbemiddeling? Generaal Yaminashi. de voormalige Tapansche, minister van oorlog, is te Peking aangekomen. Naar verluidt, zou de generaal van den Japanschen minister-president op dracht hêbbeii 'ontvangen, een bemid del ingspogihg té doen,"teneinde 'den vrede in China te herstellen, DE INT. ARBEIDSCONFERENTIE. Ontwerp-conventie verplichte ziekte verzekering aangenomen. De Intern. Arbeidsconferentie heeft in eerstè lezing de ontw.erp-conventie inzake verplichte ziekteverzekering aangenomen met 75 tegen 2 stemmen De eenige tegenstemmers- waren de Nederlandsche regeeringsgedelegeer- den Zaalberg pn Mej. Stemberg, die heden Mgr. Nolens verving. De geheel e werkgeversgroep heeft zich van stemming onthouden. De Nederlandsche regeering stemde tegen de conventie, op .grond van de verwerping gistermorgen van 't amen dement van den Nederlaridschen werk gever Regout, gesteund door den Ned. regeeringsgedejegeérde Zaalberg, Om de ziekteverzekering niet toe te ken nen aan arbeiders, die door ernstige eigen schuid, zooals dronkenschap of Onzedelijkheid, niet tot werken in staat zijn, met 5927 stemmen. DE VERKIEZINGEN IN IERLAND. De positie der partijen bij de ver kiezingen in den Ierschen Vrijstaat, is tot dusver als volgt: Regeeringspartij 29, -republikeinen 29, labourpartij 15, onafhankelijken 8 en andere'partijëri 14 "zetels. Meer en meer wordt het duidelijk, dat slechts een coalitiere^eering na deze verkiezingen mogelijk zal zijn. DE MOORD OP WOJKOW. Het antwoord der Sovjetregeering. Hét antwoord van de -Sovjet-regee ring op de ,Pooische-nota'betreffende .den moorcl op Wojkow is overhandigd aan den Pooischen gezant te Moskou. De Sovjet-r'egeering verklaart met groote voldoening kennis te nemen van het leedwezen, door de Poolsche regeering geuit en met bijzondere vol doening van de mededeeiing, dat zoo wel de Poolsche regeering als de open bare meening verontwaardigd is over den moord en deze volstrekt veroor deelt. Voorts dankt de Sovjetregeering de de Poolsche regëering voor haar aan bod, om de weduwe van Wojkow scha deioos te steriep; zij is echter van oordeel, dat het de Sovjet-regeering is, die voor het onderhoud van de familie Wojkow. dient te zorgen. De Sovjet-regeering verwacht, i dat de roolscne regeering ten eerste de. zaak in alle onderaeelen zal onder zoeken en(de schuldigen streng zal stratren; ten tweede toelaat, dat Sov jet-vertegenwoordigers deememen aan net gerechtelijk onderzoek; ten derde onmiddellijk krachtige maatregelen zal nemen, om een einde te maken aan de activiteit van de zich in Polen be vindende organisaties, dietgericht zijn tegen ae bovjet-urne. HET GRAF VAN KONINGIN HETEPHERES. Dr. Reisner, directeur van de Bos- ton-HarVard archeologische expeditie die in de streek der pyramided- opgra vingen verricht, heeft medegedeeld, dat hij den nis in den westelijken muur van het graf van Koningin He- tepheres, de moeder van Cheops, heeft geopend.. Achter het metselwerk van den muur is een ruw Uitgehouwen holte in de rots van 275 bij 78 c.M. en ongeveer 2 M. diep. In den Zuid Westelijken hoek van deze holte staat een albasten kist, die van binnen is verdeeld in 4 recht hoekige afdeelingen, waarin 'waar schijnlijk de ingewanden, van de konin gin worden bewaard, die voor het be reiden van de -mummie Uit het li chaam zijn genomen. Het onderzoek, van het-graf is nu ge eindigd: De mummie is hooit 'in het graf gé- plaatst. Dr. Reisner meent, dat de die- ven, die hebben ingebroken in het graf te Daahui*, bijhet zoeken naar kost baarheden onder de windselen de mummie hebben vernield. Men onderstelt, dat dit feit voor ko ning Cheops verborgen is gebleven en men een schijnbegrafenis heef ft gehou den, waarbij de koning geen oogenblik onderselde, dat de sarcofaag van zijn moeder leeg was. KORTE BERICHTEN. Het gros der Amerikaansche troe penmacht zal uit Nicaragua worden teruggetrokken. Tusschen Engeland en' Egypte zou overeenstemming zijn bereikt in zake het jongste conflict. fïi een proces tegen Róemeen- sche spionnen te Odessa zijn 10 be klaagden ter dooden twee elk tot 10 jaar gevangenisstraf veroordeeld. Naar uit Riga gemeld wordt, heb ben in Sovjet-Rusland verschillende nieuwe executies plaats gehad, het- teen aanleiding is tot een exodus van uitenlanders. De Volkenbondsconferentie voor de codificatie van het Volkenrecht ir. 1929 wordt waarschijnlijk te Den Haag gehouden. t UIT DE OMGEVING. KATWIJK. Installatie van den nieuwen burgemeester. (Vervolg). Voordat ristereo in de bnzondere raadsvergadering Mr ^ch^kking "het woord nam. snrak rG heer Meerburg nog de vo'frende re-^e uit: Münheer de Burgemeester. Med-* namens den Ra.°d heb ik de e^r U welkom to hen-ten en U geluk t? w^n- sehon mot Tlwe benoeming en installatie als Hoofd dezer Gemeente* dat d? band 'be Ib^den gelegd is tusschen U en Gemeen tev onUbe'^e ten zegen zal «trek ken én in de toekomst een hechte en trm'uve mogo worden'. Het, is belaas 'nie^ on dor gunstige om standigheden. dat GH Uw ambt 'alhier aanvaardt. d°ar hog immer de economi- schet oestariden veel te wenschen over laten, en - vooral' het hoofdbedrijf visscherij" onder groo ten druk ver keert. Waar reeds in normale tijden het ambt van burgemeester hooge eischen stelt zal dit nog meer het geval zijn bij de thans h'eerschende tceriand^n/ Wij mo gen evenwel vertrouwen, dat bri e°n zaakkundig en beleidvol bestuur, dat bij Uwen ambtsvoorganger zoo mensteriük tot uiting kwajii, het U eveneens geluk ken zal. gelet op Usve groote gaven en capaciteiten, de financieel moeilijkhe den te beheerschen en de verdere ge meentezaken op bevredigende wijze op te Ioscen en te ontplooien. Ik durf U Mijnheer de Voorzitter, de verzekering te geven, dat de Raad gaar ne zal medewerken om Uw .taak zooveel mogelijk le verlich'en, in de overtuiging dat het belang der gemeente hiermee!a gebaat zal zijn. Moje U met ons er van getuige zijn. dat de vrygere welvaart in onze Gemeente spoedig wederkeere, opdat werken, die diénen kunnen tot het bevorderen van grootere opbloei, ook die waartoe reeds in beginsel werd be sloten. kunnen worden ben uitvoer ge bracht. Wij hopen Mijnheer de Voorziter, dat U en Uwe familie zich in Katwijk thuis zult gevoelen en hier gelukkige dagen in gezondheid moogt doorbrengen. Het is onze hartelijks w.ensch, dat Uw bestuur voorspoedig zal zijn en gezegend mag worden, wat voorzeker voor U de grootste voldoening zal zijn. Daarna volgde de .rede van den nieu wen Burgemeester, die we gisteren reeds opgenomen hebben, en die met een hartelijk a.plaus werd beg-oet. Als derde punt op de agenda voor de ze vergadering 'stond de benoeming van een amb'enaar van den Burgerl. Stand, waartoe met alg. st. Mr. Schokking werd benoemd. Hiermede was vergadering afge- loopen en werd gesloten met dankgebed. Vervolgens werd aan de persfotogra phen gelegenheid gegeven verschillende foto's te nemen, waarna de kinderen van de scholen te Katwijk Binnen het pl'ein betraden, achter het raadhuis, en onder leiding van den heer RaadsveM den Burgemeester en zijn echtgenoote toe zongen, die deze zanghulde dankbaar aanvaardden. Daarna had de receptie ten raadhuize plaats, die zeer druk bezocht was. O.a. merkten we op. onzen oud-Burgemeester J. H. de Waal Malefrjt, Ds. Rutgers, Dr. Clevringa, de Burgemeester van Rijns- burg, en andere autoritaire personen. Daarna stapten om ongeveer 3.30 uur de heeren in de rijtuigen en reden naai' Katwnk aan Zee. Onderweg werd op verschillende punten langs den weg een bloemenhulde aangeboden en op den Nieuwen Duinweg stond de gymnastiek vereeniging „Hercules" gereed en wan delde met vlaggen en linten mede in den stoet, wat aan het geheel een fleurig aanzien gaf. Het enthousiasme onderweg was zeer groot. Bijna de geheele. bevolking 'van Katwijk was op de been en telkens werd de nieuwe Burgemeester en zijn echtge noot© toegejuicht. Vooral viel op het groote aantal kinderen dat de Katwijk- sche gemeente bevat. Nadat geheel Katwijk, aan Zee was doorgereden, was het eindpunt van den tocht hot Paviljoen Groot Badhotel1, waar van het geheele voorplein bezet was met kinderen, ruim 2000,, van de ver schillende scholen. Namens d-e zangvereeniging .„Hallelu ja", werd een bloemenhulde gebracht en daarna zong deze vereeniging onder lei ding. van den energieken directeur de Rook eenige liederen. Het Wilhelmus klonk plechtig over he't plein en daarna werd gezongen „,Het volk van de zee" en ten slotte zong de vereeniging „Dat 's Heeren zegen op u daal". Toen werd het Paviljoen Groot Bad hotel, dat daar schitterend aan die zee ligt en onlangs geheel gerestaureeerd is. betreden en werd de thee gebruikt. Vervolgens nam het woord Ds. Voor- steegh, die nu de. taak van het comité van ontvangst was volbracht, met dank baarheid op dezen .tocht door Katwijk terug zag. fepr. noemde het een bijzonder giroote eer Dr. Schokking als Burge meester van deze gemeente te mogen begroeten, omdat hij ide man is die in breede kringen van ons volk warme sym pathie ondervindt om zijn sympathieke karaktereigenschappen en reeds in ver schillende hooge posten ons land tot heil heeft mogen rijm De critiek op deze benoeming is niet uitgebleven. Spr. wil dit thans niet in den breede ophalen, maar wijst er slechte op dat 'bij deze critiek de vrien den dadelijk in de weer zijn gekomen om hun trouw te verzekeren. Lr. is een Fransch spreekwoord: „,On ne ^eutpas contenter tout le ménde et son pere" en dat zou hij hier ook willen toepassen. Bo vendien geeft hij Mr. Schokking de ver iaekering dat in Katwijk vele harten warm voor hem kloppen. Spr. wijst verder op het feit, waarvan de nieuwe Burgemeester reeds meerde re malen op de hoogte gesteld is, nl. dat het hoofdbedrijf van Katwijk aan Zee Gemeentelijke Aankondigingen HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden, brengen ter algemeene kennis, dat door hen de beslissing op het. ver zoek van: a. de Bataafsche Import Mij. v.h. N.V. Acetylena te 's-Gravenhase, om vergunning tot het oprichten van een inrichting voor het bewaren ep af tappen van benzine, petroleum en gas. olie op het perceel kadastraal be kend Gemeente Leiden, Sectie P. Na. 349, gelegen aan den Hooge' Morsrh- weg; b. de N.V. Leidsche Kalkzand- steenfabriek om vergunning tot het oprichten van een kalkzanösteenfa- brièk op het perceel kadastraal be kend Gemeènte Leiden, Sectie N. Nis. 351 en 352 gelegen aan de Rijnkade, is verdaagd. Leiden, 14 Juni 1927, A. VAN DE SANDF, BAKHUYZF.N, Burgemeester. VAN STRTJEN. Secretaris. er niet rooskleurig voor staat, maar hij hermnert daarbij aan de rede van Max Ha velaar tot de hoofden van Lebak, waarin deze zegt dat het hem een vreug de yvas in een arme bevolking te komen en in Mohammeclaanschen stijl de zégen van Allah venvacht. Gij, aldus spr., zijt ook tot ons gekomen in Géds Voorzie nigheid, en' wij verwachten het van God en Zijn zegen. Spr. wijst er verder op, dat de gaven noodig voor het Burgemeestersambt in ruime mate _Dr. Schokking sieren. Hij noemt den nieuwen Burgemeester nauw gezet en consciëntieus en prijst het oogenblik gelukkig „waarop hij als Bur gemeester mag begroet worden. Met zijn groote gaven van hoofd en hart zal nij meeleven met zijn volk als een echte burgervader en het goede voor hen zoe ken. Gij komt, aldus spr., in Uw persoon als iemand die gedragen wordt door Gods Woord. Vervolgens richt spr. zich tot Mevr. Schokking, enwoegt bij. de vele gelukwen schen die haar reeds toegekomen zijn nog die van het comité. Hij wijst er op dat zij reeds de harten, van heel Katwijk gewonnen heeft, 'door wat zij voor enke le weken aan enkele inwoners heeft g© daan, wat rijke profetiën inhoudt voor de toekomst. Zoo wenscht spr. aan beiden, den nieu wen Burgemeester en zijn echtgenoot© een hartelijk welkom toe. Dr. Schokking, het woord nemfende. zegt, dat heit hem door allerlei vreemd te moede is. Spr. brengt zijn hartelijken dank aan het comité voor wat het heeft gedaan namens de- bevolking. In alles wat hij dezen dag heeft meegemaakt is voor spr. veel beschamends en veel' be moedigends. De bevolking yan Katwijk zal echter 'af moeten wachten, zooals ook spr. af moet! wachten, hoewel hij dat doet in vertrouwen op de toekomst. Spr. had nooit gedacht, dat hij op deze wtjze hier zou komen en hij brengt God zijn ootmoedigen dank dat Hij zijn weg zoo geleid heeft. Ziende op de moeilijkheden die door worsteld moeten worden, wat het vis- scherqbedrqf in deze gemeente betreft gelooft spr. dat als op de juiste manier gestreden wordt, het karakter wordt ge staald en dat heeft iedereen noodig. 'Spr. wendt zich dan persoonlijk tot Ds. Vcorsteegh, 'die spoedig Katwijk gaat verlaten en wenscht hem toe dat de bevolking in de nieuwe plaats zijner inwoning jbjem even genegen zij als dat hier het geval is. Ten slotte dankt spr. nogmaals Ds. Voorsteegk en in bijzonder het comité en in het comité de geheele burgerq voor de hartelijke ontvangst.. Daarna recipieerde de nieuwe Burge meester, welke receptie evenals die te Katwjjk Binnen zeer druk bezocht was We merkten o.a. op den heer Krijger, lid van de Tweede Kamer, Dr. H. Schok king, broeder van den Burgemeester, Ds, Rutgers en den kerkeraad der Gerei Kerk en verschillende andere autoritaire personen. Burgemeester Schokking is alzoo schitterend ingehaald. VjWe hopen dat hij de verwachting van de Katwjjksobö bevolking niet zal beschamen, wat' ge zien zijn groote capaciteiten en zijn sym pathieke figuur niet gevreesd behoeft te worden. Burgerlijke stand. Geboren: Jeroen Cornells z.v. Jb. Yarkevisser en J. de Bloois. Hugo Willem z.v. O. Zwaan en E. Varkevisser. Ondertrouwd: Leendert Ouwehanden Geertje Varkevisser. Nicolaas Zwanen burg en Dirkje de Jong. Getrouwd: G. van deiri Oever en A. Ru waard. C. van Velzen en K. van- der Marei. Overleden: Arendje Durieux 6 dagen d.v. D. Durieux en G. J. Keikes. BODEGRAVEN. Burgerlijke stand. Geboren: Theo dora Cornelia d.v. J. A. Jacobi en C. A. van Benten. Anthonie Adriaan Corne lls z.v. G. M. der Weduwen en W. P. E. van Nieuwenhuijzen. Caiharina Mafga- retha d.v. J. Kalkman en N. Akerboom. Getrouwd: J. A. van Amerongen 21 j. en A. van Beek 23 j. Overleden: Apna Alida Overboek 3 maanden. Ingekomen van: Blokzijl, G. Ruuardq landarbeider. Zwammerdam, W. P. Lek- kerkerker. 's-Gravenhage, P. A. Hensen huishoudster. Mook, L. van den Heuvel. Willeskop, H. A. Overbeek en gezin, land arbeider. Zwammerdam, G. van der Wer ken en gezin, molenaar. Leimuiden, G. M. Vlasman. Mijdrecht, A. C. M. van Schie. Vertrokken naar: Reeuwrjk, D. Gielen dienstbode. Rijswijk, J. de teer en ge lzin, Effectenhandelaar. 'Menaldum, P. Piebersma-, boerenknecht. 'Punnik,, P. van Dieren en gezin, arbeider S;S. Wad dinxveeen, D Kapt.ein en gezin, mo lenaar. Nieuw veen, H. de Graaf! en ge zin, veehouder. Oostvpprne, B. van der -

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2