NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN MAANDAG 13 JUNI 1297 DAG-AGENDA. Dinsdag 14 Juni, 's av. acht uur. Pieterskerk: Kerkconcert v. Sursum Corda. Voorschoten. Dinsdag 14 Jnni. Geb. v. Chr. Bel., Wijngaardenlaan: Bazaar v. d. Ned. Herv. Kerk. Geopend van 35 en 7—10 uur Voorschoten, Woensdag 15 Juni. Geb. v. Chr. Bel., Wijngaafdenlaan: Bazaar v. d. Ned. Herv. Kerk. Geopend van 2*4—5 en 7—11 uur. Donderdag 16 Juni, 's av. 8 uur, Oud-Hortuszicht: Jaarvergadering van den Ned. Chr. Vrouwenbond. Woensdag 15 Jnni, 's av. 8—9 uur. Zitting van het Adviesbureau voor ruinbouwaangelegènheden in de be- tuurskamer Woningbouwvereenigihg ,De Eendracht", Kooipark. Donderdag 16 Jnni, 's av. kwart over acht uur, Rest. „In den vergulden Turk", Rreestraat: Alg. Ledenvergade ring v. d. Leidsche Kunstkring „Voor Allen". ij De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 13 Juni tot en met Zondag 19 Juni a.s. waargenomen door de apotiieek van den heer C. B. Puyster. Nieuwe Rijn 18, Telef. 523. Oegstgeest Apotheek „De Vijzel" Kempenaerstraat 4, des nachts en des Zondags. tie van den Ned.-Indischen Volksraad naar het congres der Interparlementai re Unie, dat in Augustus a.s. in Parijs zal worden gehouden, zal bestaan uit de volgende heeren: A. J. M. Engelen burg, lid van den Volksraad; R. A. A. Wiranata Koesoema, regent van Ban doeng, lid van den Volksraad en mr. dr. W. M. C. Schumann, oud-voorzitter van den Volksraad. TIJDELIJKE WAARNEMING VAN HET HOOFDSCHAP. Op vragen van het lid van de Twee de Kamer, den heer Van Zadelhoff, be treffende de weigering van het ge meentebestuur van 's-Gravenhage tot uitbetaling van het hun toekomende salaris aan een aantal onderwijzers, die tijdelijk waren belast met de waar neming van het hoofdschap, heeft de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen geantwoord: 1. Het gemeentebestuur van 's-Gra venhage heeft inderdaad aan enkele op 31 December 1924 en 1 Januari 1925 in dienst zijnde vaste onderwijzers, die op die data tijdelijk belast waren met de waarneming van de betrekking van hoofd eener school, over het jaar 1929 een salaris uitbetaald,, waarvan ook naar de aanvankelijke meening van den ondergeteekende de bereke ning niet beeft plaats gehad overeen komstig de regelen, vastgesteld in het Bezoldigingsbesluit Burgerlijke Rijks ambtenaren 1925, zooals dat laatstelijk is gewijzigd bij Koninklijk besluit van 9 December 1925 (St.bl. no. 467). 2. Omtrent de wijze van berekening dezer salarissen pleegt hij nog nader overleg met den waarnemend direc teur van bet Centraal Bureau van Voorbereiding voor Ambtenarenzaken. In verband hiermede zal de vaststel ling van de Rijksvergoeding der onder wijzers jaarwedden over het jaar 1926 voor de gemeente 's-Gravenhage niet eerder geschieden dan nadat ten aan zien van deze berekening overeen stemming is verkregen. BUITENLAND. FRANKRIJK EN AMERIKA. Het anti-oorlogsverdrag. iHet Amerikaansche departement van Buitenlandsche Zaken heeft aan de Franscbe regeering medegedeeld, dat de Vereenigde Staten bereid zijn, in diplomatieke besprekingen te tre den nopens mogelijke overeenstem ming tot het sluiten van een verdrag van eeuwigdurenden vrede tusschen de beide landen. LINDBERGH'S TERUGKEER IN AMERIKA. Geestdriftige ontvangst. Lindbergh is éven voor twaalven met de Memphis te Washington aan gekomen, door duizenden geestdriftig toegejuicht. Lindbergh had aan boord van de Memphis bij bet opstoomen van de ri- vipr met levendige belangstelling de vlucht gadegeslagen van de 209 vlieg tuigen, die hem tegemoet gekomen wa ren. Hij vond vooral genoegen in liét gadeslaan van het reusachtige lucht schip Los Angeles, dat zich bij de vliegtuigen gevoegd had. President Coolidge, die den vlieger het kruis voor buitengewone verrich tingen op luchtvaartgebied heeft ge schonken, verwelkomde hem als „de beroemde burger van de republiek, de veroveraar van de lucht, de versterker van de banden, die ons verbinden met de zustervolken aan den anderen kant van den Oceaan." Ongeëvenaarde tooneelen hebben zich afgespeeld op het terrein van het Was hington-monument, waar Coolidge zijn toespraak hield. De toejuichingen da verden door de lucht en het duurde eenigen tijd, voordat de president zich verstaanbaar kon maken. Telkenmale als de president Lindbergh's naam «ioemde, braken de toejuichingen op nieuw los en toen de president, na het spelden van de onderscheiding op Lindbergh's jas, den vlieger de hand schudde, .was het gejuich oorverdoo- vend. Lindbergh vooruittrad om de toespraak van den president te beant woorden, was dit voor dc menigte het sein om opnieuw, in juichtkreten uit te barsten, welke zich herhaalden toen de vlieger de menigte meedeelde, dat men hem in Eurppa verzocht had, de boodschap van Europa's vriendschap voor het Amerikaansche volk mee te rug te nemen. Na afloop van de plechtigheid gin gen Lindbergh en zijn moeder met de auto van den president naar het tij delijkë 'Witte Huis,, waar zij de gas ten zijn van den president, gedurende hun verblijf te Washington. NOORD-ITALIë GETEISTERD DOOR STORMWEER. Twintig personen gewond. Noord-Italië is Zaterdag geteisterd een aantal hevige onweders, die ver scheidene slachtoffers hebben gemaakt en veel schade aangericht. Cassano d'Adda op 25 K.M. afstand van Milaan werd door een cycloon ge troffen. Daken werden van de huizen geslingerd, en een goederentrein in het station werd omver geworpen. Twintig personen werden gewond. De aangerichte schade is aanzienlijk. LEON DAUDET. Heftige botsingen tnsschen zijn volgelingen en politie. Wanordelijke incidenten speelden zich Zaterdagavond in de straat tegen over de bureaux van de „Action Fran- Qaise af, waar Leon Daudet, die zoo als bekend, zich had moeten aanmel den om zijn gevangenisstraf te onder gaan, thans verblijf houdt. Het ge bouw staat in de Rue de Rome, recht tegenovèr de Gare St. Lazare. In ver band met de mogelijkheid van een ar restatie door de politie, had een me nigte zich in de buurt verzameld, voor namelijk bestaande uit nieuwsgierigen en een groot aantal camelots du roi. de royalistische organisatie voor jon gemannen. Om half zes kreeg men twist en poli tieagenten, die daar in grooten getale aanwezig waren, moesten tussen en- beide komen om de orde te handha ven. Een half uur later veroorzaakte de persoonlijke verschijning van Daudet op het balkon van het gebouw een ernstiger rustverstoring. Het incident ontwikkelde zich tot een conflict tus schen de politie en de camelots du roi. De royalisten gebruikten stokken en grepen spuit watersyph ons, glazen en zelfs stoelen uit de naburige café's, om zich te verdedigen. De komst van .een aantal gardes ré- publicaines en een hevige regenbui, deden de betoogers uiteen gaan. Er hadden eenige arrestaties plaats en twee mannen werden/ in verzekerde bewaring gesteld. Elf politieagenten werden gewond; twee hunner moesten naar een zieken huis worden overgebracht. KORTE BERICHTEN. Uit Moskou wórdt de-fusilleering van de twintig anti-bolsjewisten ge meld. In Engeland hèerscht de grootste verontwaardiging over de terechtstel lingen in Rusland. De Italiaansche oud-minister La- briola is naar Corsica gevlucht om aan de fascistische vervolgingen te ont komën. De Internationale Arbeidscönfer- rentie behandelde Zaterdag het rap port van de commissie voor de vrij heid van vakbeweging, waarbij de ar beidersafgevaardigden de redactie der commissie heftig bestreden. Ofschoon het resultaat van de al- gemeene verkiezingen in den Ierschen Vrijstaat nog niet geheel bekend is, staat vast, dat dé regeering haar vol strekte meerderheid verliest. In zijn boodschap aan het Tsje- choslowaaksche volk keurt president Mas ar ijk het fascisme af. Tegen Lucetti, die er van beschul digd wordt een aanslag op Mussolini te hebben willen plegen, is dertig jaar gevangenisstraf geëischt. Het lijk van Wojkow is naar Mos kou overgebracht. UIT DE OMGEVING. KATWIJK. Installatie van den nieuwen burgemeester. Het was vandaag aan alles te zien dat er iets buitengewoons stond te gebeuren in de getmieenta Groote drukte op straat, vlaggen tooi, dit waren alle bewijzen dat het in Katwijk oen bijzondere dag was. En dat was het ook werkelijk. Heden zou de -nieuwe! Burgervader, Mr, J. Schokking, geïnstalleerd worden. Aan die installatie ging pok nog 'els vooraf en na de installatie was ook alles niet afgeloopen. Het comité, tijdig ge vormd om den nieuwen Burgemeester op waardige wijze te ontvangen, had hiervoor oen program in elkaar gezet dat er goed uit zag. Volgens dit program werd dan ook gewerkt en alzoo werd de Burgemees ter aan de grens der gemeente aan de Sandtlaan, waar de Burgemeester met zijn echtgenoote arriveerde per g.uto, door een hiervoor benoemde commissie ontvangen en verwelkomd. In een ge reedstaand rijtuig nam de Burgemeester dan met zijn echtgenoote plaats en werd gereden naar het Gemeentehuis. Te 2 uur was het vergadering van den Raad der gemeente. Na opening met ge bed was het eerst aan de orde het punt ingekomen stukken. Ingekomen was hot Koninklijk Besluit waarbij de heer J. Schokking ie Lei ei tot Burgemeester der Gemeen re Katwijk was benoemd. De heeren P. Mer-rburg, waarn. Wet houder, H. W. Grimbergen,, raadslid en den hoor Ivobus, gemeentcspcretariR, gaven zich naar dc- Commissiekamer om <ien nieuwen Burgemeester binnen te lei den. Als dit dan was geschied, nam Wet houder R. Ouwe-hand, loco-öurgenicos- ter, hot wóórd en zeidó .ongeveer als volgt: Rede van den heer Ouwehand. Hooggeachte heer Schokking. Het heeft Hare Majesteit onze gelief de Koningin behaagt IJ te benoemen tot Burgemeester enzer Gemeente. Ik wensch U namens den Raad en den Secretaris hiermede geluk, en ik hoop dat vzal blijken dat de keus. van Hare Majesteit ook voor de Gemeente Katwijk een gelukkige is geweest. Toen IJw hooggeach'.e voorganger de heeT de. Waal Malefijt vóór ruim jaar zijn intrede deed, was even tevoren de wereldoorlog uitgebroken. Toen stond men vpor de vraag wat zal "ons op stof felijk gebied de naaste toekomst bren gen En daar.op hebben wij thans het •antwoord en dat is. helaas niet. bemoe digend. Het -bloeiend visscheriibedrijf van weleer, dè hoofdbron Van "bestaan voor onze Gemeente, gaat nog steeds achteruit, en wanneer daarin: binnen, enkele jaren geen verandering ten goe de intreedt, dan zal dit bedrijf spoe dig tot het verleden gaan behooren. De kapitaalkrachtigste reeder zal het dan moeten opgeven. Een gevolg van deze crisis in het visscheriibedrijf is oor zaak dat ook de nevenbearijyen hebben te lijden, wat -weder tot gevolg heeft dat er een groot overcompleet is van valide werkkrachten. Konden deze arbeiders de laatste jaren, mede omdat onze werk lieden in een goeden reuk staart, elders voldoende emplóoi vinden, daarin is he laas ook verandering gekomen, omdat.in enze omgeving geen buitengewone wer ken meer onder handen zijn, zoodat men thans nog, midden Juni, tal van flinke arbeiders werkloos ziet rondloopen. Aan werkverschaffing in den onpro- ductieven zin van het woord kan de Ge meen e om finantieele redenen niet doen -De werken die moeten worden gedaan, worden zooveel mogelijk voor den win ter bewaard, mhar verder kan de Ge meente niet gaan. De belasting ma» niet hooger worden opgevoerd, ook al niet omdat wij geen kapitaalkrachtige inge zetenen hebben en de belasting- op_ en kele uitzonderingen na door den kleinen middenstand en werkmansstand moet- worden opgebracht. Om al .die redenen zal het noodig zijn aan andere bronnen van inkomsten meer aandacht jte schon ken, en dan denk ik b.v. aan het badbe- drrjf, op welk terrein nog veel te doen en te verbeteren is.' Dit bedrijf - kan zich niet voldoende -ontwikkelen wegens sbehoefte aan de noodige bouwterreinen over de sluizen, in welke richting zich de badplaats moet uitbreiden.. Ik zou zoo hooggeachte heer Schok king nog eenigen trjd kunnen'doorgaan, doch waartoe nieer, het is. genoeg- om -U te doen zien onder welke: omstandighe den U het Burgemeesterschap 'vfn Kat wijk heeft aanvaard. Ik geef toe, het is niet bemoedigend en toch heb ik ge meend goéd te doen om de zaken te noe men zooals - ze zijn, om den toestand ie schetsen zooals die werkelijk is; Eerst als de geneesheer den aard der ziekte weet, kan hrj de middelen aanwe:.d|en die 001 herstel kunnen leiden. En die taak wordt U thans op de schouders ge legd. De taak namelijk om in overleg met de Wethouders en den Raad mia delen te beramen en aan te wenden wel ke er toe kunnen leiden dat er een op leving komt in alle lakken van het Kat wijksehe zakenleven, enik geef U de verzekering dat U bij het pogen hiertoe op de volle medewerking vanoeide colle ges kunt rekenen. U is voor ons geen onbekende; enkele weken geleden nog is bij de stemming voor leden 'van de Prov. Staten door de Voorzitters der istembureaux 3393 maal Uw naam af gelezen. Het is bekend dat U, wanneer U eenmaal een taak op U hebt geno men, met nauwgezetheid en voortva rendheid aan de vervulling daarvan werkt Geve God, dat de verwachtingen die van ÏJ worden gekoesterd, verwe zenlijkt mogen worden. De Heere zeg ene U en stelle U tot een zegen. Ik verklaar U thans, Mr. Dr. J. Schok king als Burgemeester geïnstalleerd en bied U hierbij de ambtsketen aan ais teeken Uwer waardigheid, en den .voor zittershamer, en verzoek U plaats te ne men op den voor U bestemden zetel. Met volle aandacht luisterde het pu bliek, dat ditmaal in veel grooteren ge tale was opgekomen dan gewoonlijk, (.ook de familie van den nieuwen Burge meester had op gereserveerde plaatsen plaats genomen op de tribune) naar de rede van den loco-Burgemeester, en was niet minder in spanning toen dan nu Bur^mjetester Schokking het woord jnany, Rede Mr. Schokking. Nu ik gereed sta 't Voorzitterschap van deze'vergadering' en'de leiding! ^er Gemeente XafwijK te aanvaarden, \vil ik voor alles mijn eerbiedigen da;nkJ brengen aan H. M. de Koningin voor het nieuwe blijk van vertrouwen, mij door mijn benoeming tot burgemees ter dezer gemeente geschonken en aan Hare Raadsli-eden, 'die deze be noeming hebben willen bevorderen. Al is het mij op dit oogenblik van de aanvaarding van mijn ambt door allerlei nog vreemd te moede en zat eerst de waarneming zelve mij de volle beteekenis er van tot bewustheid bren gen, i k ontveins mij het groote gewicht daarvan allerminst. Moet het onder alle omstandigheden- een eervolle doch moeilijke taak heo ten aan het hoofd eener gemeente te staan en als zoodanig deel te nemen aan haar bestuur, dit is in onzen tijd in. dubbele mate het geval. Hierbij denk ik aan de gevolgen van den vreeselijken wereldoorlogydio zich nog steeds allerwege, zij het in verschillende mate, ook in de gemeen te ijke huishouding drukkend aoet ge- voe.en. Maar ook aan de voortdurend ver RECLAME. Uitgebreide sorteering origineele Engelsche modellen. Hooglijn lakwerk Uitmuntende veering. Lage prijzen. Onze groote meubeletalage is in eei tuin herschapen en toont U den ver langden wagen in de natuurlijke om geving. VRIJ ENTRÉEI VRIJ ENTRÉEI der gaande en meerendeels dringendé eischen, waaraan diezelfde huishou ding in verband met de ontwikkeling] van het maatschappelijk verkeer heeft te voldoeji. Noch voor het een, noch voor het? ander kan, naar ik meen, voor Kat- ,wijk een uitzondering worden ge maakt. Eer ben ik geneigd, ook op* grond van hetgeen mij door sommigen uwer en andere ingezetenen in de voor gaande dagen werd meegedeeld, te zeggen: voor Katwijk doen zich inte gendeel beide «omstandigheden zeer sterk gelden. De visscherij, voor het meerendeell der bevo king nog steeds de hoofdbron van bestaan, verkeert in gedrukten toa stand en vertoont nog niet die teekenen van verbetering, welke wij zouden wen schen om op een snelle verandering ten goede te kunnen hopen. En all kan dit niet zonder meer een gevolg) van den oorlog worden genoemd, toch] werken daarip remmende invloeden, die daarmee samenhangen, zooals dit, zij het op andere wijze,' evenzoo moet gezegd woren vana aen land- en tuin bouw, die voor een ander deel van de ingezetenen dezer gemeenté één voor name bron van inkomsten vormt* Daarbij doen zich ni! tegelijkertijd, zooals. ik in de tweede plaats opmerkte eischen gelden van het zich ontwikko lend maatschappelijk verkeer, waar aan moet worden voldaan. Dit laatste, wat Katwijk betreft, niet slechts in algemeenen zin, doch, voorzoover zijn gunstige ligging en schoone zeestrand doen .bedacht zijnop hetgeen het alm badplaats met een eigen, onderschei den karakter zijn kan, zelfs in bijzon deren zin. Dat ondanks de moeilijke omstan digheden, waarin Katwijk tijdens en na den oorlog, met enkele tusschen- poozen, verkeerde, die eischen niet ,uit het oog werden verloren, dat in tegendeel met de bescheiden middej- len, waarover de beschikking was, de gemeentelijke huishouding op peil ge houden werd; ja meer,1 dat zij door zich voortdurend nieuw opdoende be hoeften op hooger plan werd gebracht,- een wel overwogen aanpassen aan de ,macht in de vergadering, waar mijn geëerde voorganger voor het laatst de plaats innam, hem met recht als een groote verdienste worden aange rekend. 1 Wanneer i k daarvan melding maak, doe ik dit om twee redenen. Vooreerst om mijnerzijds van deza plaats een woord van oprechte hulde te brengen aan den man, die op de wijze, als bij zijn heengaan, tot uiting] is gekomen, al zijn gaven eit krachten voor het welzijn van Katwk in dienst! heeft gesteld, wien 't neerleggen van den hem lief geworden arbeid: zwaar moet zijn gevallen en wiens vriendelijk tegemoetkomen, dat ik van hem, den trouwens reeds van vroeger bekenüe, ondervond, daarom te meer door mij wordt gewaardeerd. Een woord van hulde, dat in mijn geval ook uitdrukking geeft aan den -dank voor het feit, dat het aanvaarden van het ambt van Burgemeester in de ze gemeente -door den stagen, toege- wijden arbeid van (dien heer De Waas Malefijt de.beteekenis kan hebben van het voort werk en aan een taak, die zó o lang en zoo goed als slechtö mogelijk! was, is vervuld. Doch in de tweede plaats, om te eik.aren, dat ik onder^deze umstan- digheden al het gewicht van da't voort werken gevoel* In het algemeen geen voorstander van het doen van een bepaalde belof te of van net optreden met een in bij zonderheden uitgewerkt program we.ke waarde zou dit trouwens kun nen hebben? doe ik dat ook nC. .niet. ik wil alleen dit zeggen, dat ik hoop de taak van een Burgemeesten ia den besten zin van het woord op te vatten; die, met gezag in de ge meente bekieed, dat gezag zóó be geert uit te oefenen, dat het hem met de gemeentenaren zonder eenig ondér- scheid vereenigt en hen steeds nau wer met hem verbindt, die, zonder een dienstknecht van wie ook te zijn, er naar staat de belangen van de ganf sche gemeente, en in dit geval, hoe verscheiden ook van samenstelling, als van een ongedeelde en van al liare inwoners te dienen; die trachien wil, het in hem gestelde verliouwen te .rechtvaardigen. Gemeentelijke Aankondigingen HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden, brengen ter algemeeno kennis, dat door hen vergunning is verleend aan J. M. Jansen en rechtverkrijgenden tot het oprichten van een boekbinderij in het perceel Oude Rijn no. 90, kada straal bekend Gemeente Leiden, Sectie H. No. 3422. Leiden, 11 Juni 1927. A. VAN DE SANDE BAKHUYZF.N Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris. In dezelfde mate als mij dit moei lijk en tegelijkertijd begeerlijk voor komt, weet ik daartoe boven alles noo dig te hebben de hulp van boven„ waarom mijn gebed is, dat God da iHeere mij kracht en wijsheid schenke en Zijn genade verleene in het volbren gen van de opgenomen taak. Daarbij doe ik thans een vriende'Iïj'fo beroep op uw aller medewerking, the; ik noodig heb. i Op de medewerking van u, heeren wethouders, bij wie, met den burge meester, het dagelijksch bestuur van de gemeente berust. Vrees heb ik Au dit opzicht niet; enkel hoop bij de ge dachte aan de welwillende wijze, waafl op li mij hebt ontvangen en aanstonds] gevraagde en ongevraagde inlichtin gen hebt gegeven. Geachte he/r Üuwehand. Hartelijk dank ik U voor de wijze, waarop U mij zoo even hebt toegesproken, wat mij een waarborg td meer is, dat liet mij niet zal ontbreken aan uw hulp en voorlich ting, welke ik evenals die van- den heer Kruijt zal behoeven. Tevens nïoge ik U danken voor de zorg, waarmede ge U van uw taak als waarnemend Burgemees ter sedert het afscheid van mijn voorga n ger hebt gekweten. Evenzoo dank ik geach '.e lieer Meer burg voor de woorden, die U als oudste van den Raad op de rede van den heer Cuwehand hebt laten volgen, waaraan ook de dank moet worden toegevoegd voor hetgeen U als tijdelijk Wethouder* in het belang van de gemeente hebt wil len doen. 1 Dat gij, overige leden van den Raad,, hebt willen instemmen met het gespro kene, doet mij vertrouwen, dat het be roep ook op uwe medewerking nietijdel zal zijn. Wel-zullen sommigen Uwer ten gevolge van den uitslag der jongste ver kiezing spoedig plaats maken voor an deren. Doch terwijl gij, die dan niet te rugkeert, den dank moogt meenemen voor hetgeen gij, ieder naar beste we ten en wilien hebt gedaan, mogen de nieuwe leden met de anderen de goede traditie voortzetten, die in den Raad. van Katwijk gelukkig heerscht. Ik bedoel, dat er bij al'le verschil van opvatting, onderling vertrouwen zal zijn sueun vindend in het gemeenschappelijk streven om overeenkomstig den eed het welzijn der gemeente te bevorderen. Daaraan dagelijks mee -te werken, is de schoone taak van u, mijnheer de Se cretaris in' de eerste plaats,van den ge meen .e-ont vanger en van de andere amb tenaren en beambten. .Van de wijze, waarop üie taak wordt vervuld, hangt ontzaglijk veel af voor den indruk van het bestuur bij de gemeentenaren, die —dit voeg ik er aanstonds aan toe niet altiju bedenken, hoeveel van uw ijver en toewijding, maai- ook van uw geduld en goea humeur wordt gevraagd. Bij het ernstig'beroep, dat iK ook op uw aller wenviliende medewerking-doe, ga ik uit van de overweging, dat gij een Lrc'iangnjke plaats in de gewenschte iiwc- tioneering. van het gemeentebestuur in neemt. Bij dit laatste is het ten slotte in zijn geheel en in zijn dealen té doen om het welzijn der gefiieente en moet alzoo alles in het werk woruen gesteld, wat daar aan ten goede kan komen. Hieraan mede_mijn krachten te schen ken, zal mij van nu af een eere zijn. Met den hartelijken wensch, daü God Katwijk en zijn bevolking zegene en het een piaats met eere doe innemen naast ue andere gemeenten in- ons goede Va- uerland, aanvaard ik,, mijne Heeren» het Voorzitterschap. ('Wordt vervolgd)., ZOETERWOUDE. De Raad dezer gemeente is bijeen- geroepen, «tot een spoedeischende ver gadering op Woensdag 15 Juni des v.m. negen uur, nieuwen tijd, ten gemeente- huize. Agentia: Verzoek van de heeren H. M. Starren- burg, H Onderwater en J. C. Stadhou der, inzake bespreking van den toestand van den Vrouwen weg. OEGSTGEEST. Gisterenmorgen had alhier een ern stig auto-ongeval plaats. Toen de auto H 49501 komende van, uit de richting. Leiden met een snell'e vaart ter hoogte van het wissel kwam, geraakte deze in de rails. Om hieruit te komen werd het stuur naar links gedraaid met het gevolg, dat de i^uto tegen een langs dien weg staanden boom opreed. De aanrij ding was ontzettend. De linkerzijde der auto is geheel versplinterd, o.a. de lin- kervoorueur totaal in elkander, de voor ruit brak eveneens,voorste linker- en achterband gesprongen. De familie kwam uit Den Haag ea moest naar Bussum. Dr. Timmermans achtte overbrenging der inzittenden alleen per ziekenauto wenschelijk. Dezen waren ernstig ge wond en zijn naar het Diaconessenhuia te Leiden vervoerd. De bestuurder van den auto M» 12035. reed langs den straatweg pabij het Witte Huis, toen uit de Endegeos- terlaan de wielrijder D. uit Katwijtó kwam, die zijn fiets niet voldoende meester was en tegen den auto opreed. iHij kwam te vallen en geraakte on

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2