NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN WOENSDAG 1 JUNI 1927 HOE MEN DE KIEZERS VOORLICHT Dp heer R. 'A. den Ouden sclïriift ons: Nog een paar citaten uit de rede van Ds. Lingbeek ter jaarvergadering van de H. G. S.: „Wanneer wij nu echter deze din gen' in hun ware gedaante mogen zien, aldus spreekt de redenaar, ,,en dus ze zien als een, op staatkundig gebied, onder Christelijke vlag, feitelijk prijs geven van het geopenbaarde Woord en dan mede een prijsgeven van dien God en van dien Christus, Die door dat Woord tot ons spreken dan wordt daar door nu ook onze eigen houding be paald, die wij tegenover hen, die deze leer voorstaan, en tegenover hunne voorstelling hebben in te nemen. De „Christ el ij ke" partijen, speciaal de Protestantsche, zijn gewoon voor het publiek en in de Kamer met veel nadruk en ophef op te komen voor hunne „Christelijke" eischen, die wij noemen: „gemeene-gratie-eischen". Die rustdag op grond van 't natuurlijk licht, die Dr. Kuyper heeft uitgevon den, en die doodstraf en dan b.v. de afschaffing der Loterij en dergelijke dingen meer, daarop leggen zij den na druk, alsof alles er aanhing. En diep is hun verontwaardiging, als andere partijen daaraan niet meedoen. „Zoo moeten zij zich gedragen, want anders zou zeker het volk wa gen: waarin schuilt nu eigenlijk het onderscheid tusschen u, Christelijke politici, en die linkerzijde, waarop gij als van God veriatenen neerziet? „Wat ons betreft, wij laten ons door geen schijn van godsdienst, door geen ♦igenwilligen godsdienst, die het Woord terzijde schuift misleiden". Wij willen tegenover deze beschou wingen van Ds. Lingbeek twee din gen opmerken: Vooreerst en aanzien van de dood straf. In de vergadering der Tweede Ka mer van 30 Maart j.l. zeide de heer Lingbeek (Handel. Tweede Kamer, blz. 1896): „Ik merk daartegenover op, dat ik niet zeg, dat de doodstraf een geeste lijk belang is, maar dat de heer Beu- mer, de doodstraf heeft verdedigd met den Bijbel in de hand en dus wel de gelijk als Pen geestelijk belang voor gesteld; waarvoor dient anders die Bijbel er bij? „En dit geeft mij nu recht om te zeg gen: de roeping der Overheid op gees telijk gebied ligt niet in de eerste plaats in het handhaven van de dood straf, maar in het brengen van het Evangelie". Het Woord Gods luidt in Gen. 9:6: „Wie des menschen bloed vergiet, zijn J^oed zal door den mensch vergoten worden; want God heeft den mensch naar Zijn beeld gemaakt". Staat dit niet in Ds. Lingbeek's Bijbel? Zoo ja,"wie schuift dan het Woord ter zijde? Ten tweede over den rustdag. In Ons Program (3e druk, blz. 104) handelt Dr. Kuyper over de „Sab- bathsvïering om Gods wil". Nadat hij heeft aangetoond, dat de Zondagshei liging reeds kan worden afgeleid uit de natuurlijke godskennis", wijl toch in de schepping van den mensch de or dinantie van den zevendaagschen imstdag is gelegd, verwerpt hij 11e instelling van een rustdag op een anderen dag dan Zondag, wijst er op, dat „men ook in een Gereformeerd land dient te weten dat de ceremoni- eele wet is afgedaan en alleen de mo- reele, ook in het vierde gebod, bleef" en zegt dan: „Maar op ons standpunt kan zelfs die opmerking achterwege blijven, daar wij de Zondagsheiliging van over heidswege slechts op deze drie gron den baseeren: 1. natuurlijke godsken nis; 2. de historie een er Christen-na tie, en 3. de invloed van het Woord Gods, en dus ook van de tien geboden, op de consciëntie der overheidsperso nen". Ten overvloede zij nogmaals opge merkt, dat het dwaas is een princi pieel onderscheid te zoeken tusschen de gebondenheid der Overheid als zoo danig en de Overheispersonen in hun consciëntie aan de ordinantiën Gods. De Overheid als instituut, een minis terraad, een college van Gedeputeer den, van B. en W. en een gemeente raad hebben geen „consciëntie". De ge bondenheid aan het Woord kan dus nergens anders worden gelegd dan in de consciëntie van de personen, die met het overheidsambt zijn bekleed. Echter moet voor elk hunner en zoo het een op deze beginselen homogeen college is, voor hen gezamenlijk die consciëntie spreken, ook in de vergade ring van het overheidscollege. Het „niet rechtstreeks" gebonden zijn be- teekent slechts, dat de Overheid niet gebonden is door een tbeocratischen re geeringsvorm gelijk in Israël, en even min door het intermediair van een of ander kerkelijk instituut. In de derde plaats mogen we Ds. Lingbeek vragen, op welke manier hij het praktisch uitvoerbaar acht, dat de Overheid daartoe „het Evangelie zou moeten brengen. Is het voldoende, in dien de Overheid daartoe „het Evan gelie bevordert en vocrgtaat?" Dan is het ook voldoende, als bet A.-R. pro gram vraagt, dat zij „alles verwijdert wat den vrijen loop van het Evangelie belemmert". Is het voldoende, indien de Over heid „Zijn Kerk erkent en steunt?" Hoe kan dat anders dan, zooals het A.-R. program eischt, „Alle Kerken te behandelen op voet van gelijkheid?" Of heeft de Overheid het orgaan om te onderscheiden tusschen de ware en de valsche kerk? Zoo ja, welk is dit gaan? Voldoet de Overheid aai? roeping, wanneer ze, zooals D beek zeide, „den Roomsdic dienst tolereert?" Is het void dien de Overheid „Zijn Woo Op de iandsscholen als het alle. leerboeken?" Zoo ia, hoe zal dat eebeuren? Fn hebben de verteerenwoor digers der H. G. S. in den e-emeente- vaad (in Den Haas: b.v.ï welk college de onderwijswet heeft uit te voeren, al eens een poging gewaagd om tot de praktijk van dit beginsel te komen; of om, indien de invoering van den Bij- hel nog niet kap, althans Schriftge- loovige onderwijzers benoemd te krij gen? Heeft Ds. Lingbeek zelf hij zit nu bijna 2 jaar in de Tweede Kamer al een poging gewaagd om door een initiatief voorstel de onderwijswet tot dat doel gewijzigd te krijgen? Of is het hem voldoende, als hij er maar eens over praat? Voor ons zou dat alles niet voldoen de zijn. Als wij aannamen, dat „de roe ping der Overheid in de eerste plaats lag inhet brengen van het Evangelie", dan zouden wij dit zóó verstaan, dat de Regeering het Evangelie zou moeten prediken, of doen prediken. Maar dan vragen we: Is dit Schrif tuurlijk? Als de Christus (Markus 16 15) zegt „Gaat heen in de geheele wereld, pre dikt liet Evangelie aan alle creaturen", zegt Hij dit dan tot.... den Staat óf tot de Kerk? Zie hier zijn we wëfer aan de „ge- meene-gratie-politiek", waarvan de heer Lingbeek, ofschoon hij erover re devoert, óf nog niet heel veel gesnapt heeft, óf welbewust en opzettelijk eèn valsche, lasterlijke voorstelling geeft met laag-hij-de-grondsche politieke bedoelingen. Welk soort politiek dit laatste zou zijn, zullen we, om parle mentair te blijven, maar liever niet qualificeeren. UIT DE OMGEVING. EODEGRAVEN. Burgerlijks stand. Geboren: Aart z.v. A. van de Bol ®n G. Meerlo. Johanna Frjgje d.v. T. Ooms én A. van den Bosch Hendrika Maria d.v. J. G. Spaas on A C. M. Okkerss. Klaas. z.v. J. Droog en P. van Dijkhuizen. Jan, z.v. T. Pooi en A E. Vujkv Leendert Gerrit z.v. A. Kom en A. Hep. Ondertrouwd J, A. van Amierongen 21 j. en A. van Beek 23 j. Getrouwd: J. C. Pauelse 39 j. en F, van der Werff 30 j. P. Ommering 26 j en K. Hensen 23 j. GevestigdL. van Bjjk en dochter van Reeuwijk. A. P.Nolet van 's Gravenhage N. Keijzer van Zwammerdam. W. A. G van Zevenhoven van Woerden. J. L. de Jong van Uithoorn. G. M. Baars van Haarlemmermeer. W. H. Bakker van Voorschoten. P. P. jEtrrs van Emmerich J. W. Blom vr.n Zwammerdam. A. J Roosendaal van Amsterdam. M. J. Roe tev: el van Almelo. A. M. Slingerland van Hekendorp. P. Vink van Waddinxveer. G. Overes en gezin, arbeider van Zwam merdam. L. Ek>m en gezin broodbakker van Zwammerdam. O. Vtarloojj van Nieuwkoop. Vertrokken: L. Brak naar Waarden: A. van Zuyll naar Gouda. H. Kaufman naar Hochheim. Q. Blij leven naar Zeg veld. A. C. Vrij naar Alphen a.'d. Rijn C. A. de Vos en M, de Vós naar Bergam bacht. D. van Wijngaarden en kinderen naar 'Reeuwijk. G. Houtman naar Ah phen a. d Rijn P. van do Peppel en ge zin, arbeider S.S. naar Zwammerdam. A van Staalduinen veehouder naar Rozen burg. M. Spruij t dienstbode naar Bar woutswaarder. T. C. Arends naar Nijme gen. A. J. Balvert naar Nijmegen. H. Ru- ardn en gezin artleider naar Alphen a d. Rijn. N. Vianen arbeider naar Ah phen a. d. Rijn. LEIDERDORP. Het jubileum van onzen burgemeester Morgen hoopt" öhze Burgemeester, de heer Gerrit van der Valk Bouman, den dag te hei-denken, waarop hij voor 25 ja ren, werd benoemd tot Burgemeester on zer gemeente. Uit zijn staat v|an dienst kan het vo- worden medegedeeld: Geboren te Goor, 1 September 1857, trad hij, na lager en middelbaar onder- wijs genoten teheibben, 1 April 1875 als volontair in dienst bij het 2de Regiment Huzaren om tot Officier bij dat wapen te worden opgeleid. Op zjjn verzoek werd hem echter ver gund cjen militairen dienst te verlaten, en werd hij, an het laatst van 1877,g» plaatst als leerling abn de Secretarie der Gemeente Monster, alwaar hij met in gang van 15 October 1879, als Ambt» naar in dienst trad. In verband met zijn benoeming tot Secretaris en Ontvanger van Benthuizen werd hem door Burgemeester en Wet houders van Monster, den ijen Decem ber 1883, op de meest eervolle wijze on- slag verleend, onder dankbetuiging voor den door feem steads betoonden ijver en de vele en onverplichte diensten aan hun College en aan de Gemeente bewezen. In de vergadering yan den Raad der Gemeente Benthuizen van 21 Decem ber 1883 werden door hem de vereiscl- te eeden afgelegd gn werd de betrel- king van Secretaris aanvaard (de beëe diging als Ontvanger had later plaats: Tengevolge zijner benoeming tot Se cretaris en Ontvanger van Leiderdorp, werd hem, door den Raad van Benthui zen, met ingang van 1 Augustus 1890, op verzoek, op de meest eervolle wijze ontslag verleend onder dankbetuiging voor de in (dei betrekkingen bewezen diensten. Bij Koninkl. besl. van 2 Juni 1902 np. 61werd (hij benoemd tot Burg» meester dezer Gemeente en trad als Ontvanger af. Hij werd telkens herbenoemd aïs Bur. gom - ester, 't laatst25 Mei 1926. Uitrekkingen vervuld tegelijk mei G zmeenie-ambten. s.iucia vanZ, Exc. den Minister rencien, van 14 Juli 1882, werd ureum gesteld aajh het Bureau van oorzitter Ider Commissie tot hen ling van dg grondbelasting dsr ot> f-eb-uwd- 'elgendoTTTnvn in district 's Oravenhflzte: met Jte dn'li"P'i 'dier werkzaamheden webd de resolutie, 31 December 1889, ingetrokken en hem dank betuigd; Bij besluit vanheeren Ged. Staten van Zuid Holland van 14 Maart 1898 G. S No. '42/1, benoemd tot lid der Commi» sis voor 'de herziening der grondbelsu- ting der gebouwde (eigendommen in het ecnattingsdistrict Leiden; bij thet ei» digen der werkzaamheden, werd de Commissie, onder dankbetuiging, (ont bonden. Bij besluit der Tiendccmmissie in het 5de Tienddistrict te 's Gravenhage van 25 April 1910, inzake de afschaffing dei- tienden, benoemd tot voorzitter in het 3de Schattingsdistrict, omvattende Lei den en 14 omliggende Gemeenten. Bij liet eindigen der werkzaamheden, werd hem, onder dankbetuiging, eer vol ontslag verleend. Onderscheidingen door hem ont vangen. 10 Februari 1923: de Medaille van Koning Albert, met het gestreepte lint, van België. 27 Augustus 1923: Ridder in de£)rde van Oranje-Nassau. 3 Mei 1926: Bareteeken 2de Klasse van het Roods Kruis van Duitschland1, 30 April 1927: Kruis van Verdienste van den Neiderlandschen Bond van Vrij willige Burgerwachten. Thans, bekleedt de heer Van der Valk Bouman, die voor zoover was na te gaan, wat betreft de achtereenvolgende diens jaren, in de Provincie Zuid-Holland do oudste en in het Rijk op één na de oud ste Secretaris is, behalve genoemde Ge meentelijke ambten, nog de navolgen de functies: Ambtenaar van den Burgerl. Stand; Voorzitter en Secretaris vati den Kalk- pclder, den Slagh- of groote en kleine Stadspolder (onder Leiden) en den Zij laan en Meyepoider; Secretaris en Pen ningmeester van -den polder Achthoven Voorzitter van den Raad van toezicht der Boerenleenbank; lid van de Commis sie van beroep van den Centralen Bond voor Ongevallenverzekering in bet Land en Tuinbouwbedrijf in Nederland; lid der Commissie v,nn Aanslag in de Rijks inkomstenbelasting; Baljuw van Rijnland Oost der Federatie van Burgerwachten enz. De feestviering. Onze gemeente maakt zich op om op den dag van morgen op waarlijk feeste lijke wijze h et jubileum van haar Burge meester te herdenken. Wij twijfelen met, of do heer Van der Valk Bouman, die in Leiderdorp en ook daar buiten, teen zeer geziene per soonlijkheid is, zal tal van blijken van gehechtheid en waardeering zijner ge meentenaren en verdere vrienden in ont singst hebben te nemen. NOORDWIJK. Gevestigd: L. J. Duivenvoorden van Noordwjjkerhout. L. E. Buijtenhek van Den Haag. S. Hahn van Den Haag J. Rauvv van Rijnsburg. J. P. de Lange v Boxmeer. M. v. d. Engh van Bloemen daal. A. A. Ouwehand van Voorhout. A. van Egmond van Leiden. M de Kruijff van Den Haag. A. W. C. M. da Ruijter van Echt. J. en M. A. Alkomade van Hordenberg. M. H. Gulikers^van Heer len. M. J. van Steljn van Lisse. M. H Krüger van Rotterdam. A. Vink van Vlaardingen. Vertrokken: B. N. Hijmer naar Den Haag. P. Klobes naar Leiden. J. M Wentzler naar Breda. N. Passchier naar Sassenheim. M. K. Touw naar Rjjnzater- woude. G. A. G. Alkemade naar Culen» borg. J. A. Schmal naar Driebergen. GEMENGD NIEUWST Overreden. Maandagavond Ikwam een auto uit Spankeren doob iLeuvenheim rijden. Een achtjarig meisje, dat doof was,, [geraakte onder de auto en was direct idood. Den chauffeur treft geen schuld. Gisterochtend te omstreeks elf !uur kwamen op den Schipluikschen weg, nabij de Delftsche groentenvei ling, twee dames plotseling van ach' ter een wagen. Het gevolg was, dat een kalm rijden de motorrijder een der dames, de 23- jarige doenter van den landbouwer van Dijk, wonende te Schipluiden, aan reed en ernstig verwondde. In bewusi iteloozen toestand werd zij opgenomen Met een auto van de Delftsche po litie werd het slacht of efr naar huisi vervoerd. Op den Rotterdamschen weg, In de bocht tusschen Overschie en Rot! (terdam, is gistermorgen te omstreeks half elf een met twee paarden bespai* men verhuiswagen van de firma Kruit hof uit Rotterdam, rijdende in de rich ting Delft, aangereden door een ach teropkomende autobus der Z. H. A. IM. Tengevolge van den schok werd de verhuiswagen tegen een boom1 gedrukt Een paard werd zoo ernstig ver wond, dat het ter plaatse moest wor den afgemaakt. Het ander sprong ovci) de sloot in het weiland. De autobus werd met den kop irt 1de sloot geduwd en nogal gehavenjd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Met behulp van een bergingsautoi werden de beide voertuigen op dern weg gebracht. Het verkeer werd. dooit dit ongeval een uur gestremd. Te Venlo wilde gisteren de vieis jarige Beppie N. nog vlak voor een; aankomenden auto de Sintselveldstr. (Oversteken. De chauffeur had geen gelegenheid) jmeer om te stoppen. De auto greep het meisje en reedl tover haar heen, gelukkig zonder haafl (met een der wielen te raken. iHdö geval! üep bijzonder goed af. De kleine bekwam slechts eenigei kneuzingen aan het linker been. Te Smilde is gisteren het ö-jarïgl 'dochlertic van den" heer G. T-rtoen hef onverwacht de straat wilde over steken, onder een autobus geraakt en' fvriiwel' terstond gedood. De 48-jarige J. R., uit de Acker- idijkstraat is op het Hofplein te Rot terdam door een auto overreden en met een hoofdwonde en kneuzingen aan den enkel naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd. De kraandrijver A. B., uit de iPersoonstraat is gisteravond op dem (Parallelweg bij de Hillelaan te Rot terdam door een electrische tram aan gereden en met kneuzingen aan den 'rechterheup naar het ziekenhuis aan Iden Coolsingel vervoerd. (Verdronken. Gistermorgen is te 's Hertogenbosch de 22-jarige! stoker van de heimachine bij de hei werken aan sluis 1, J. van Osch, te (Water geraakt en verdronken. Het vijfjarig zoontje van den arbeider van der Heyde, uit Wills,, is gisteren al spelende in den Dommel geraakt en verdronken. Het lijkje werd een uur later opge haald. Te Warmenhuizen is een vijf jarig kind van den heer AI. bij het spe Jen in het Kanaal geraakt en daaruit levenloos opgehaald. Brand. Te Beezel brandde gis» teren de bergplaats van de hoeve, toe- 'behoorend aan den heer J. B. Oud dorp, geheel uit. Een vet varken, eenige biggen en ettelijke kippen kwamen in de vlam men om. -Verzekering dekt de schade. In den afgeloopen nacht is op het Ham de boerderij van Frans def Vos door den bliksem getroffen en totaal afgebrand. Het vee was in de weide. Verzekering dekt de schade. Een boerderij op het Haveld werd eveneens door den bliksem ge troffen, doch hier werd brand voor komen. Te Asten is de kapitale boerderij van den heer Lahey geneel afgebrand 12 varkens en veel landbouwgereed schappen, machines, enz. gingen ver loren. Te Lierop is het café van C. v. Oosterhout, gelegen naast het raacl huis, afgebrand. Een stalling en timmermanswerk plaats konden behouden worden. Alle boeken, bogen, pijlen en het vaandel der in het café gevestigde handboogschutterij ,Concordia, gingen verloren. Alodern luchttourisme. Men schrijft aan het Haagsche Anetai kantoor De Amerikaansche passagier, dis reeds zooveel met de K. L. M. ge xeisd heeft, is thans met de bestuur ders Geysendorffer en Scholte op een rondreis naar Neurenberg, Leipzig, Dresden en Weenen. Hij zal zich daar na naar Kopenhagen en Stockholml begeven. Omstreeks 13 Juni is de heer vani Lear Black, voornemens om met heti K. L. M.-vliegtuig H.-NADP, even eens bestuurd door Geysendorffer en Scholte, met als werktuigkundige den K. L. M.-mecano Uriot, de reis Lon- den-Batavia en terug te aanvaarden. Aangehouden. Te Assen is {gevankelijk binnen gebracht T. J., ver zekeringsagent te Wolvega. die wordt verdacht, zich te Frederiksoord te hebben schuldig gemaakt aan oplich' ting. f. verzekerde auto's en droeg de ont vangen premies niet aan de maatschap DÜ af. Ernstige val. Gisteravond ïs> de werkman J. bij het hijschen van een izware kast met oalcon en al van een huis aan den Berg en Dalschen weg te Nijmegen neergevallen. De man werd zwaar inwendig ge kwetst. Alen vreest voor zijn leven. Te Alkmaar is de 22-jariee be diende L. N. B., die werkzaamheden; •verrichtte op de derde verdieping van? het manufacturenmagazijn der firma Engeln door een luik gevallen en van •12 M. hoogte naar beneden gestort. De jonge man overleed na eenigie minuten. 1 Diefstallen, inbraken, enz. (Op de Missie-tentoonstelling te Nij megen is tijdens de groote (mikte een kostbaar Boeddha-beeldje, ter waar- ide van eenige honderden guldens ge stolen. De politie verzoekt opsporing. Maandagmiddag heeft men zich! Idoor inbraak toegang verschaft tot de woning van den bejaarden landbouwer G. Trompert te ölst. Waarschijnlijk) terwijl deze thuis was; doch de bewo ner heeft geen onraad bemerkt. Ontvreemd is een bedrag van f2600 en wel twee briefjes van f 1000 enj Ikleiner papier. De firma M. van den Rijswhk- schen Weg te 's Gravenhage heeft bijl de politie aangifte» gedaan van dief stal van een portefeuille met f 900. Een der chauffeurs der firma had! feijn vrachtauto een oogenblik stilge zet op den Rijswiikschen weg. Op den wagen lag zijn jas met een portefeuille, inhoudende een partij on igeinde kwitanties, en een bedrag aan bankpapier, groot circa f 900. Toen de chauffeur even later zijn jas wilde aantrekken, bemericte hij* idat zijn portefeuille gestolen was. Maandagavond heeft een agent vani politie de portefeuille met de niet-ge- jnde kwitanties op een grasveld terug gevonden, even buiten de stad1. Het! ankpapier was echter verdwenen, i iVan de daders geen spoor. Beleediging. De burgemeea ter van Vosmeer, de heer v. oT Wiety 'heeft bij1 justitie een aanklacht in gediend tegen den arbeiderscandidaati voor den gemeenteraad, Ten Hove„ wegens Helee'diemg van het Gemeentel personeel in verkiezingspamfletten. 1 'A'iito-on^eluk t>ïf Uithoorn. Omtrent hét auto-onqehik. 'dat nri den onbewaakten overweg in den) ihoofdweg van den Zuider Legmeer< polder, welke deel uitmaakt van den: groot en verkeersweg van Amsterdam! naar Woerden, heeft plaats gehad, ven Pemen wij nader het volgende: Al et groote vaart naderde uit 'de richting Bovenkerk de auto, waarin1 eezeten waren de 22-jarige neer Ou* lelijk, graanhandelaar uit Wadldinxveea en de 24-jarige Mej. J. W» W- Blijle- ven uit Nieuwkoop. Laatstgenoemde was per trein naai) Amsterdam geweest en zou ook weer per trein naar huis zijn gegaan, wares het niet, dat zij in de stad den heer O. had ontmoet, met wien zij mee naar huis reed. Tegelijkertijd naderde uit !de richting Aalsmeer de trein. Aangezien ter plaatse door de aap wezigheid van een boerderij geen uit,' zicht op de spoorbaan bestaat, zag de heer Oudijk waarschijnlijk den trein niet, zoodat een botsing onvermijdelijld was. De auto werd door een hek geduwdl en geheel versplinterd. Ongeveer 10U M. verder werd de trein tot stilstanld} gebracht. De heer Oudijk werd zwaar gewonicü ionder den auto weggehaald en moetl op slag dood zijn geweest. Mej. B. hing nog in den wagen. Dr. de Jong uit Uithoorn was spoe-< dig ter plaatse en verleende de eerstel hulp. Zoowel het lijk van den heer O. ais Mei. B. werden met den trein naatl ,U ithoorn vervoerd. Het lijk is heden naar Waddinxveeni overgebracht, terwijl mej. B. naar Amsterdam vervoerd en aldaar in hetj Wilhelminagasthuis opgenomen werd. Haar toestand is hoogst ernstig. He den kon haar nog geen verhoor wor den afgenomen. De bij den trein dienstdoenden con ducteur H. B. uit Mijdrecht verkeer de in zulk een overspannen toestand,! dat hij geen dienst meer kon doen.. Tenslotte zij nog gemeld, dat del overweg, waar het ongeval gebeurde,, tot voor eenigen tijd nog bewaakt wast Er staat nog een wachterswoningu I INGEZONDEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur, In uw geëerd blad lazen wij in de editie van Zaterdag j.l. een berichtje, uit Rijpwetering, dat ons minder pret tig aandeed, niet om de inhoud zelf al leen, waarop we zoo mogelijk later te rug wenschen te komen, indien U ons daartoe de gelegenheid biedt, maar ook en vooral om de manier, waarop de steller er van zijn bestrijding van dingen, die hij minder noodig schijnt te vinden, ter kennis van „belangheb benden" meent te moeten brengen. We moeten er steller toch op wijzen, dat dergelijke dingen niet ongeteekend en onder plaatselijke berichten, doch geteekend en dan onder „Ingezon den" beter tot zijn recht komen. Ieder weet dan, met wien hij te doen heeft en het is op die manier ook meer in overeenstemming met goede persma nieren. Wil dus inzender van het ongetee- kende stukje verder discussie voeren, dan moeten wij hem verzoeken, eerst er voor te zorgen, dat wij weten, met wien we te doen hebben. U Mijnheer de Redacteur beleefd dankend voor de verleende plaatsruim te, verblijft hoogachtend, Het Bestuur van den Drooggemaakten Veender- en Lijkerpolder, J. P. STRAATHOF, voorz. J. VAN ITERSON, Secretaris. Alkemade, 30 Mei 1927. Scheepstij dingen. HOLLAND—AMERIKA-LUN. LEERDAM, 31 v. R'dam n. N.-Orleans NIEUW-AMSTERDAM, 31 v. N.-York te Rotterdam. EDAM, R'dam n. New.-Orleans 30 (v.m.) v. Tampico. NOORDERDIJK, Vancouver n. R'dam via Liverpool 29 (11.57 n.m.) 1490 mijl Z.W. v. Valencia HOLLAND—AFRIKA-LIJN. BILLITON (uitr.) 29 te Durban. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. HELDER (uitr.) 31 v. Amsterdam. KON. HOLLANDSGHE LLOTD. WATERLAND (uitr.) p. 30 Las Palmaa ZAANLAND (uitr.) 29 te Montevideo. EEMLAND (thuisr.) 31 te Babia. ROTTERDAMSCHE LLOXD. DJAMBI (uitr.) 29 v. Medan. SAMARINDA (thuisr.) p. 31 Gibraltar. KAWI (uitr.) p. 31 Suez. KERTOSONO (uitr.) p. 31 Finisterre. MERAUKE (thuisr.) 31 (v.m.) te Havre TOBA (uitr.) p. 31 Perim. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. ROTTI (uitr.) p 30 Perim. SAPAROEA (uitr.) 30 v. Medau. SEMB1LAN, 31 v. Hamb. te A'dam. P. C. HOOFT (thuisr.) p. 30 Gibraltar. J. P. COEN (uitr.) p. 30 Gibraltar. KRAKATAU (thuisr.) 31 te Marseille. RADJA (thuisr.) 30 v. Colombo. KAMBANGAN (uitr.) 29 (4.52 n.m.), 25 mijl Z. v. Niton. SUMATRA, 29 v A'dam te Hamburg. SOEMBA (thuisr.) 31 te Aden. KARIMOEN (uitr.) 29 (7.22 n.m.); 30 mijl Z.W. v. Niton. t KON. PAKETVAART HIJ. KIDOEL, 30 v. Amsterdam te Batavia. TASMAN, 30 v. Brisbane n. Singapore.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6