NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN WOENSDAG 1 JUNI 1927 DAG-AGENDA. Woensdag 1 Juni, 's avonds van acht tot negen uur. Zitting van het Adviesbureau voor Tuinbouwaangele- genheden in het Leidsche Volkshuis, Apothekersdijk. Donderdag 2 Juni, 's av. acht uur. Pieterskerk: Wijdingsavond. Vrijdag 4 Juni, 's av. half negen, .Patrimonium", Hoogi. Kerkgracht: Verg. v. d. Chr. Damvereen. Wassenaar. Maandag 6 Juni, Land goed Raaphorst: Zendingsfeest. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag iO Mei tot en met Zondag 5 Juni (len Pinksterdag) waargenomen door de apotheken der H. H. G. F. Reyst, Steen 6traat 35, Telefoon 136 en A. J. Donk, Doezastraat 31, Telef. 1313. Den 2en Pinksterdag neemt waar de apotheek van den heer W. Pelle, Kort Rapen burg 12> Telef. 594. Oegstgeest. Apotheek „De Vijzel" Kempenaerstraat 4, des nachts en des Zondags. moge steeds dieper wortel schieten en tot voller ontwikkeling geraken. Mijn beide vertegenwoordigers in West-Indië, Gij. die getoond hebt Uw ieste krachten aan Uw gewesten te willen geven, moge het U en Uwe me dewerkers bij het vervullen van Uw moeilijke taak tot steun zijn Mijn per soonlijke verzekering te vernemen, dat Ck Uw streven met warme belangstel ling volg. Ik wensch U, ingezetenen van Suri name, toe, dat, ondervonden tegensla gen ten spijt, reeds in het nabije ver schiet moge liggen een wederopleving m nieuwe vormen van de welvaart van weleer tot heil inzonderheid van de samenleving in Uw door de natuur met kwistige hand bedeeld gewest. Ik houd Mij overtuigd, dat tenslotte ook nier de zon uit de wolken van het heden te voorschijn zal treden en ,roep U allen op om door eendrachtige Vamenwerking op elk gebied ook Uwerzijds die toekomst te helpen voor bereiden. Met U, ingezetenen van Curasao, /erheug Ik Mij in den toenemenden jloei van Uw gewest. Mijn hoop is, dat daaruit voor U allen, zoowel van de oeneden-windsche als van de boven- windsche eilanden, blijvende zegenrij ke gevolgen kunnen voortkomen. Met trots zie ik Willemstad een fooraanstaande plaats innemen in de •ij der groote wereldhavens en die hoe langer hoe meer bevestigen. Nieuwe tijden brengen nieuwe eischen, nieu we tijden brengen ook vroeger niet ge droomde middelen. Maar van alle eeu wen blijft, dat die zich geheel geven Aan een zware taak in zijn overgave daaraan beloond wordt met den moed Am opgewekt te volharden. Het vol brengen ligt in Gods hand. Geve Hij daartoe zijn zegen". De toespraak van H.M. de Koningin duurde ruim zeven minuten. De toespraak van Prinses Juliana. Na de rede van H.M. de Koningin nield Prinses Juliana, aangekondigd door den heer A. F. Philips, de vol gende toespraak tot Nederlandsch W.- Indië: „Het is een zoo bijzonder aardig denkbeeld, dat ik vandaag met U allën spreek en wel langs dezen nieuwen weg,- waarvan de ontdekking immers van zoo groote beteekenis zal blijken te zijn. Zij het ook van uit de verte en voor U onzichtbaar, toch doet het Mij oprecht veel genoegen om than9 met U in verbinding te komen. Het was voor mij reeds een bijzondere gewaarwor ding, dat ik'eenige weken geleden op mijn eigen kamer kon genieten van hetzelfde scboone concert, dat ook aan U door Philips' fabrieken zoo vriende lijk werd aangeboden en nu door dit gesprek de groote afstand, die ons scheidt, op eenmaal schijnt te zijn weg gevallen, zal ook voor mij dit eerste persoonlijke contact met West-Indië een onvergetelijke herinnering blij ven. Het belangrijk bericht van enkele dagen geleden, dat de heer dr. ir. de Groot te Bandoeng er in geslaagd was van uit Java een gesprek met Ne derland te voeren, schijnt met toepas sing van deze methode ook de moge lijkheid, tot het voeren van geregelde gesprekken ook tusschen de West en Nederland naderbij te brengen. Ik behoef U wel niet te zeggen hoe zeer ik mij er in zal verheugen, indien op deze wijze de banden tusschen U en ons nauwer zullen kunnen worden toegehaald. Gaarne grijp ik deze gelegenheid aan om naast de dankbetuiging, die ik reeds aan den Gouverneur van Suri name en Curacao heb gericht voor de mij aangeboden gelukwenschen, nog maals uiting te geven aan mijn harte- lijken dank voor de vele bewijzen van belangstelling en medeleven, waarme de ik kort geleden op mijn achttienden verjaardag werd verrast en voor de wijze, waarop ook bij U die dag werd herdacht. Hoewel ik nog nimmer onze West heb aanschouwd, voel ik mij toch gelukkig tegenover dat gedeelte van ons Rijk niet meer geheel een vreemde, omdat ik door mijn studie reeds het een en ander heb geleerd van de staatsinstellingen en verhou dingen in de verschillende deelen van ons gebied in Amerika en van de vraagstukken, die de ontwikkeling daarvan beheerschen. Natuurlijk hoop ik mij zooveel mogelijk op de hoopte té* blijven stellen van al hetgeen met de welvaart en den vooruitgang van Wen-TnfUë samenhangt. Met mijn ouders bezocht ik veertien dagen geleden het Zeemanshuis te Am sterdam alwaar wij veel Westindische zeelieden ontmoetten en een hunner ons zeer warm toesprak. Wij waren zeer getroffen door dc gevoelens, die daaruit bleken. Ik moge eindigen men den wensch, dat nu deze mooie nieuwe communi catie mij liet groote voorrecht schonk lieden met U in aanraking te komen, zij ons in staat moge stellen elkander nader te treden öp elk gebied des le vens, waar dit noodig en mogelijk zijn moclit en dienstbaar zij aan het be vorderen der gemeenschappelijke ge voelens, die zoo vélen aan deze en aan gene zijde der zeeën samen verhinden. Ik heb gezegd". De toespraak van Prinses Juliana duurde tien minuten. Nadat Prinses Juliaija haar toe spraak beëindigd had, begaf het gezel schap zich naar het lokaal, waar de zendinstallatie is opgesteld. H.M. liet zich hier omtrent verschillende onder deden voorlichten en zich in het bij zonder de groote watergekoelde zend- lampen toonen. Vervolgens begaf het gezelschap zich naar de bibliotheek van het laboratorium. Onderscheidingen. Hier overhandigde H.M. de Koningin persoonlijk aan den heer A. F. Philips directeur van de N.V. Philips' Gloei lampen Fabrieken de Eere-medaille in goud voor voortvarendheid en vernuft, verbonden aan de Huisorde van Oranje. Verder deelde H.M. de Koningin me de, dat zij den heer J. J. Numans* en Dr. B. van der Pol Jr. had benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nas sau. In de bibliotheek was een tentoon stelling ingericht van alle gegevens, die betrekking hebben op de met de uitzending naar Oost- en West-Indië verkregen resultaten. H.M. de Konin gin liet zich hier door den heer A. F. Philips voorlichten. Hiermede was het bezoek van H.M. de Koningin en Prinses Juliana aan de Philips' fabrieken voor dezen avond geëindigd. Ondanks het middernachtelijk uur bevond zich nabij het laboratorium een groote menigte, die iE. M. de Ko ningin en H.K.H. Prinses Juliana bij aankomst en vertrek hartelijk toe juichte. De redevoeringen goed overgekomen. Uit West-Indië ontving het persbu reau V. D. hedennacht eenige offi- cieele telegrammen, meldende, dat zoowel de toespraak van H.M. de Ko ningin als die van H.KjH. Prinses Ju liana uitstekend waren overgekomen en dat woord voor woord kon worden verstaan. Ook uit Nederlandsch Oost-Indië is heden bericht ontvangen, dat ook daar de toespraken van H.M. de Koningin en H.K.H. Prinses Juliana, gisteren avond tot West-Indië gehouden, woor delijk zijn verstaan. Na de uitzending zijn de vorstelijke personen langs denzelfden weg naar den koninklijken trein in Nuenen te ruggekeerd. Heden in den voormiddag bezoeken H.M. en de Prinses om half elf uur de Philips-fabrieken, terwijl zij in den middag de sociale instellingen der N. V. met een bezoek zullen vereeren. Hedenavond na het vertrek der hoo- ge gaston wordt op het Philips-sport- veld oen vuurwerk voor het personeel afger'oken. HET N. A. S. CONTRA MOSKOU. Naar „De Tribune" verneemt, isi een vergadering gehouden van N. A. iS.-bestuurders, waarin men tot de con ichisie kwam, dat er scherp stelling moest worden genomen tegen de „liqui Idatie-politiek", van de Communisti sche Internationale en van de Roode Vak-Internationale ten opzichte van het N. A. S. Er werd besloten: 1. Den heer Th. J. Dissel terug ta roepen naar Nederland. 2. Een vergadering van hoofdbestu ren en P. A. S.-en uit te schrijven, ter bespreking van de huidige situatie. In deze vergadering zullen de eischen behandeld worden door hec N. A. S.-bestuur aan de R. V. I. ta stellen. De daarop te nemen beslis sing van de R. V. I. zal het N. A. S> ibestuur er toe brengen, de vraag ta overwegen, of op het volgende N. A. S.-congres een voorstel aanhangig ge maakt moet worden met betrekking! tot de internationale verbindingen van het iN. A. S. EEN NIEUW NARCOTICUM. Prof. Unger en Dr. Heurz van de iBerlijnsche Universiteit doen in b;Forsch. u. Forts.ch." mededeeling v, de ervaringen, die zij hebben opge daan met een nieuw praeparaat aer Duitsche Farbenindustrie, een narco ticum voor rectale toediening. E 107, zooals het praeparaat heet, is een broomhoudende substantie, die wordt opgelost en in een hoeveelheid! van 0.1 tot 0.2 gr. per K.G. lichaamsi gewicht toegediend. Na vier tot tien minuten begint da patiënt zonder opwinding, hoesten of ademnood, angst of, braken, moede te worden, en valt na verdere vijf tot tien) minuten in een aanvankelijk lichten, later dieperen slaap, die volkomen onti spanning der muskul'atuur en volledige gevoelloosheid meebrengt. Op grond van 300 gevallen noemen de onaerzoekers als nadeelen van de narkose met E 107: de lange tijd, dia verloopt, voor de diepe slaap intreedt,, het optreden van cyanosen, en de lan ge nasiaap van ongeveer vier uren. Als voordeden: het rustig inslapen, de amnesie, het ontwaken zonder hoofdpijn, afwezigheid van braken en haltstoornissen, 'geringer voorkomen van bronchitis en pneumonie. ZUIDERZEEPEIL. De Chr. Boeren- en Tuindersbond ini Nederland, het Kon. Ned. Landbomvi icomité en de R. K. Ned. Boeren-, en Tuindersbond hebben terzake het Zuiderzeepeil een adres aan den Mi nister van Waterstaat gericht, waar in o.m. het volgende gezegd wordt: Bij de wet van 29 juni 1925 wercE vastgesteld, clat het peil van de afge sloten Zuiderzee om militaire redenen ivoorloopig zou worden gehandhaafd op 0.13 M. N.A.P. Herinnerd wordt aan de bezwaren, in de Eerste Kamer tegen dit peiB naar voren gebracht, bij de behande ling van het wetsontwerp, door Mr. ;Smeenge o.m.. voor de op natüurlij'ka •wijze afwaterende gronden. Adressanten meeiien, dat op kos ten van het Rijk hierin vóórzien moet worden, voordat.de afsluiting een feit zal' zijn, mede. voor de zoetwat ervoor- ziening van Friesland en Holland. Naar hun meening kunnen denadee len, die aan het peil van 0.13 ML N. A. P. zijn verbonden, worden opgeheven, indien zorg gedrageq wordt, dat de IJmeerafsluiting met bij behoorende werken wordt uitgevoerd tegelijk met de Zuiderzee-afsluiting;, (zoodat zij beide op hetzelfde tijdstip klaar zijn. Aan de gelijktijdige uitvoering zijn volgens adressanten de volgende voor deel en verbonden: 1. In de belangen van 's lands ver dediging wordt op de vólgende wijze voorzien zonder andere belangen ie schaden; i 2e. er behoeven geen tijdelijke voor ■zieningen te worden getroffen voor de afwatering van de natuurlijk loor pende gronden; 3e. onnoodig renteverlies wordt voor komen. 4e. de voordeelen van de wateivgoc ziening van Friesland en Holland tre den onmiddellijk in na de Zuiderzee- afsluiting; 5e. het groote moreele nadeel wordti voorkomen, dat de indruk wordt ge wekt, dat de landbouwbelangen van de provincies, om de Zuiderzee ge legen. onnoodig worden opgeofferd aan de militaire belangen. STATEN-GENERAAL. TWEEDE KAMER. Vergadering van Dinsdag 21 Mei. Na de regeling van werkzaamheden wordt een aantal kleine ontwerpen z. st. aangenomen, waarna aan de orde as het ontwerp tot nadere regeling van- de collectieve arbeidsovereenkomst. De heer VERAART (R. K.) be- ispreekt de ontwikkeling van de cóL Jlectieve arbeidsovereenkomst in het ialgemeen. Spr. keurt het aanhangige ontwerp) af, omdat het niet voorziet in de be hoeften van de praktijk en omdat 'de collectieve arbeidsovereenkomst con solideert in verkeerde richting, n.l. op de basis van het civiele recht. De heer KNOTTENBELT (V. B.) vraagt, welk stelsel de Minister heeft gevolgd. Spr. acht hier stelselloosheid) laanwezig, en wijst er op, dat de re geering op sommige -punten te ver in de richting van het publieke recht ge raakt is, en dat de bepaling van ge lijkheid der partijen ontbreekt. De heer STENHUIS (S. D.) acht het voordeel van de collectieve arbeida overeenkomst, dat zij 4e botsingen scherp stelt erï den guerilla-oorlog on mogelijk maakt. Spr. is voor dit ont werp. Dat dit collectief contract in een verkeerde richting dringt, kan spr. niet toegeven. De publiekrechtelijke regeling kan onmiddellijk tot standi komen, als de R. K. Staatspartij' dat slechts wil. De rechtspraak is in dit (ontwerp onvoldoende geregeld, een (machtsmiddel om onwillige werkge vers te dwingen, ontbreekt. De heer KERSTEN (S. G. P.) heeft tegen dit ontwerp, dat het den dwang iop den arbeider om zich te organi- seeren, vergroot. Vele arbeiders kun nen het in het vereenigingsleven met uithouden. Daarom is spr. tegen dit •ontwerp. De heer OUD (V. D.j mist in diti •ontwerp, wat er in behoort. Het be drijfsleven moet zoo geregeld, dat ieder der partijen haar verhoudingen zelf regelt. Spr. betreurt daarom, dat de bindendverklaring ontbreekt. Pri vate en publiekrechtelijke regeling) hooren bijeen. .Dhr. SANNES (S. D.) acht, dat bij leen collectief contract ook een per manent scheidsgerecht behoort. V' aar om wii de minister geen arbitrage f Het zich ontwikkelend instituut der arbitrage vereischt wettelijke regeling Spr. dient een motie in waarin do ■Kamer de wenschelijkheia uitspreekt dat de minister met een desbetreffend iontweip komt. De VOORZITTER Stelt voor, de imotie te behandelen op een nader tc bepalen dag. De heer SANNES (S. D. A. P.) stelt voor, de motie te behandelen, tegelijk met de algemeene beschou wingen. Het voorstel van den Voorzitter wordt verworpen met 53 tegen 36 stemmen, zooaat de motie direct in behandeling komt. De heer KQRTEN.HORST (R. K.J Werkt op, dat dit ontwerp zich be weegt in de richting, die de pracfijkJ aangeeft. Het vormt geen beletsel voor verderen uitbouw. Er is geen evolutie naar publiekrechtelijke be drijfsorganisatie. Spr. meent, dat een meerderheid! te vinden is voor bindendverklaring. De heer HEEMSKERK (A. R.) noemt het standpunt van den heer Ker sten individualistisch, waarmede de verzoening tusschen de verschillende klassen door overeenkomst en samen werking zou worden tegengehouden. Spr. ziet echter ook gevaren. Beden kelijke misbruiken kunnen ontstaan, doordat liet verplicht lidmaatschap In ide collectieve arbeidsovereenkomst (wordt opgenomen en een werkgever wordt verplicht alleen leden van ccn bepaalde politieke of godsdienstige richting aan te-nemen. Indien er mis standen zouden ontsatan, zal een no velle noodig blijken. De Minister van Justitie, de heer, DONDER, zal heden het woord voe ren. De vergaderyig, wordt verdaagd] tot [Woensdag 1 uur. t BUITENLAND. MUSSOLINI EN VANDERVELDE. Een debat in de Belgisch Kamer. Gistermiddag heeft in deBelgische Ka mer de katholieke afgevaardigde Sinzot den Minister van Buitenlandsche Zaken Vandervelde geïnterpelleerd over zijn houding en zijn woorden ten opzichte van zekere bevriende landen. Hij ver weet den Minister nadseligen invloed te hebben uitgeoefend op Ide buitenlandsche betrekkingen van België en te Locarno openlijk uiting te hebben gegeven aan zijn minachting voor Mussolini, alsmede het woord te hebben gevoerd op socia listische vergaderingen, waar Italiaan- sche vluchtelingen de Italiannsche regee* ring aanvielen. Voorts verweet hij den Minister van Buitenlandsche Zaken, dat deze, meer dan gewenscht is, terugdenkt aan zijn vroegere functie yan voorzitter der internationale, en dat hij soms ver geet, dat hjj Minister van Buitenlandsche Zaken is. Minister Vandervelde antwoordde, dat ten aanzien der buitenlandsche politiek steeds overeenstemming tusschen zijn col lega's eh hem heeft geheerscht en dat hij te Locarno mjet den Italiaanschen pre mier dezelfde betrekkingen heeft onder houden als met de overige gedelegee- den. Mussolini en ik, aldus Vandervelde zgn vrienden geweest, Idoch tegenwoor dig worden wij door eien klove geschei den. Tetn opzichte van de Italiaansche regeering heb ik edhter steeds de grootst mogelijke beleefdheid in acht genomen in mijn hoedanigheid van Minister. Vervolgens werd nog het woord ge- voerd door den eersten Minister Jaspar, die de houding vpn Vandervelde verde digde. Daarna nam een socialist het woord, die op Mussolini begon te schimpen en door den voorzitter tot de orde moest worden geroepen, waarna hij „Weg met Mussolini" schreeuwde. Jaspar en Van dervelde protesteorden tegen dezen uit roep, gericht tot het hoofd van een be vriende regeering, waarna de zitting werd opgeheven, zonder dat eenigerlei maatregel tegen den socialistischen afge vaardigde was genomen. DE COMMUNISTISCHE INTERNATIONALE. Een motie tegen Trotzkl. Het uitvoerend comité van de commu nistische internationale heeft e©n motie aangenomen, waarbij de uitsluiting van Trotzki, uit het comité voorgesteld wordt indien hij voortgaat (met een afzonder lijke actie, die niet vereenigbaar is met zijn lidmaatschap van het comité. Verder maakt het comité een oproep openbaar, waarin het proletariaat van de geheele wereld uitgenoodigd wordt de Chineesche revolutie te verdedigen en de Sovjet-Unie te steunen, terwijl te vens gezegd wordt, |diait« de breuk tu» schen Engeland en Rusland het teeken is van groot oorlogsgevaar. UIT DE OMGEVING. ALPHEN AAN DEN RIJN. De Chr. Gem. Zangvereeniging „Ho sanna" behaalde Hemelvaartsdag top het gehouden concours te Muiden de 3e prijs .in de Eere-afdeeling. Gevestigd v. Zwammerdam Marijtje Hoogendoorn echtgen. van J. Bulk, Steek terweg 33. Van Kethel en Spaland, W. Broker bakkerskn. Zaalbergstr. 33. Van 'S;Gravenkage, Maria J. C. v. d. Heijden kinderjuffr. Julianastr. "26. Van' Wage ningen, J. N. Ramaer kantoorbed. Bloem hof straat 35. Van Boskoop, B. van Leeu wen en gezin, Uoomkweeker Groeneweg 4. Van Koudekerk, Irientje Paling dienst bode Korsteekterweg. 50. Van Bodegra ven, G. Houtman en gezin voddenkoop man Steekstervyeg 114. Van Boskoop, Johanna'M. Binken dienstbode Steek- sterweg: 178, VanTer Aai', H. van Veen en gezin tuinder jMachineweg 14. Van Rotterdam, J. van Leeuwen ©n gezin, ,Ci* mentwerker Concordiastr. 21. Waterin gen, H. J .Lucassen slagerskn. Juliana straat 53. Leidien, J. Lepoeter en gezin veehouderskn. Hooftstr. 172. .Van Geer kruidenberg, F. H.. M. Baars en gezin stationschef Vijverstr. 4. Leeuwarden, J. Kuil en gezin rijksveldw. v. Boetselaei1 straat 7a. Heinu, Johanna W. A. Havio ga dienstbode Hooftstr. 299. Vertrokken: naar 's-Gravenhage, II Dompeling. Naar Boskoop, C. J. A. van Bergen. Naai' Voorscholen, K. Kooistra Naar Valburg-Zetten, ~K. C. Westerbrink Naar Woubrugge, P. Buis. Naar Reei> wijk, Bertha M. Streng. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke stand. Geboren: Anna Elisabeth d.v. M. van Damme en C. van den Broeck. Cornelis z.v. W. Kamerman en M. de Ron. Pieuornella d.v. A. Gies> bergen en M. C. Bogaards. Sophia Coleta d.v. C. J. Schönhage en M. C. Verheij den. Izaak Laurens z.v. H. v. d. Werve en G. Slotboom. Alp na Catharina d.v. C A. van Dongen en C. M. Does. Wessel z.v. W. Post en N. Eveleens. Teuntje d.v. J. van der Moren en H. Bliek. Jan z.v. C. van der Beek en G. van Rijswijk Neeltje d.v. A. Slinger eü G. A. M. Kos. Hendrikus Jacobus z.v. H. A. Vink en J. Groes. Jan z.v.'}. Visser en G. van Veen Radio-Programma. Wat er «aoavcuid te hooren ta. KüNIGWUSTERH., 1300 M. 5.50—6.50 Concert. - 8.3b „L'c-r Bottelstudent", operette. 1 o. 5011 ..50 Concert. DAVENTRY, 1600 M. 5.05 Concert. 16.20 Muziek. 7.05 Concert. 7-35. Pianomuziek. 8.05 Muziek. 8.35 Variété. 9.55. E. Barlettsopraan. 10.20 Sopraan. 10.30—12.20 Muziek. HILVERSUM, 1050 M. 5.306.15 Concert. 6.156.45 Lezing. 6.457.45 Concert 7.45 Politieberichten. 8.10 Ned. Chr. Radio-Vereeniging. Overzicht van don vpftigsten Jeugd dienst tevens Finkstèrwijdingsdienstte houden in de Oude Kerk '(Markt) te Vlaardingen. Spreker: Dr. M. M. Den Hertog, Necl Herv. Pred. te 's-Gravenhage. Verdere medewerking van: Mei. Dora Kruyt van 's-Gravenhage, So lo-2angeres. De heer M. Groeneveld te Vlaardingen, Organist 10.30 Persberichten. 10.35—12.00 Muziek. PAKIJS (Radio-Paris), 1750 hl. 5.05—5.55 Concert 9.05 Concert Marinus Izak z.v. M. Koole en P. Begthel Francisca en Serephina Anna Maria twee ling van B. J. van Wieringen en B. Mar kus. Ondertrouwd: Leendert van Prooijen 19 j. enfWillemina den Dekker 25 j. Jan Hendrik Willem van Duiju 24 3. en Maai'tie Klomp 24 j. Henri Wessels 23 j. en Willemina den Hertog .19 j. Adri aan Willem van Leeuwen 24 j. ©n Maria Cornelia Verbeek 25 J. Christiana Henr- la,ar 30 j .en Anna Barbara Gouwaleeuw 30 jaar. Getrouwd: Martinus Johannes Broi» wer 33 j. len Magdalena van Braak 34 j. Willem Huigen 312 j. en Johanna van der Stelt 24 1 Pieter Fieman 28 j. en Carolina van Dragt2i j. Willem Dooijo weerd 31 j. en Jannetje Cloo 40 j.Maar ten van der Beek 24 j. en Aaltje Aide" den 20 j. Jacob Verhulst 23 ,j. en Grio.- je Verdoes 22 i. Serafinus Verhoeven 24 j. en Petronella Hillegonda Zandben gen 23 j. Jan van der Linde 23 j. en Hen drika Kievit 21 j. Klaas Joren 25 j. en Gijsberta van Veen 25 j. Thomas Ticho laar 27 j. en Elisabeth Maria van der Weele 26 j. Leendert van Reeuwük 27 j en Gepke Elisabeth Adriana van der Hor 25 jaar. Overleden: Johannes Nicolaas Ran 9 mnd., z.v. N. J. Ran en H. Knol. VOORHOUT. Burgerlijke stand. Geboren: Wit helmus Antanius z.v. F. van der Ploeg en P. van Kestaren. Martha Johanna d.v A. J. Langelaanlen H. J. Zwetsloot Chris tiaan z.v. G. van der Tang en O. Eigen- brood. Josef Lodewjjk z.v. J. J. Uljee en K. C. Verhaegen. Marijtje d.v. A van Dujjvenvoorde en A. Kerpershoek. Theodoras Antonius z.v. J. A. van Gent en M. C. Mathjjssen. Cornelis z.v. G van Leeuwen en Q. Rotteveel. Jacobus Petus z.v. Ch. van Leeuwen en M. Ar» gevaren. Ondertrouwd: C. M. Steenkamer 29 Len Ar. G. van Werkhoven 25 j. Jo mes van der Slot 31 i. te Noordwijker hout en Theodora Ide Ridder 3,1 j. te Voorhout. Gehuwd: Petrus Cornelis DtineveM te Lisse en Ida Maria Bedelman te Voo» hout. Bernardus deVries te Haarlemmer meer en iMaria (Wilhelmina Venne te Voorhout Leonardus Antonius van dier Lans te Voorhout fen Sophia Wilheltoina van Deursen te 's Gravenhage. Overleden: Martha van der Zon 61 i ©chtgen. van G. van der Mejj. Jacob Morita TA 'j- echtgen. van A. van der Tna.n Gevestigd: F. J. A. en A. M- A. HokLre net van Oosterhout. J. M. Droog van Koudekerlt A. J. Th. van Schaik en go zin van Amsterdam. IA. C. van Schaik van Hazerswouda. Hl J .T. van Impelen van Odjjk. M. F. G. Lunben van Heij» huizen. G. A. F. van Hutten van Uden. A. J. E. fcl. van Rosden van 's Graven hage. J. V. Cl van Brieren van Rotter dan». G. 'A. N. Giezeman van 's Graven hage. Wed. K. Th. Hujjdsvan Gink van Amsterdam. M. Bax van Noohdwijk M. C. de Roöda van Lisse. C. ,W. Koekt» bakker van Delft. 0. C. J. van den Hen vel van Rausel'. J. M. van Dijk van Sa» senheim. O. K. Opdam van Leiden. iW. van der Stall1 van Alpbein a. d. Rijn. A, Zonneveld van 'Woubrugge. Vertrokken:. J. C. Kloosterman naar Stompwijk. L. J. van der Dries naar Nederweert Q. A. Versteegen naar Sa» senheim. Wed. J. Zwetsloot—van Steija naar Sassenheim. B. M. Dijkstra naar 's Gravenhage. H. F. J. Veugelers naar '3 Gravenhage. B. M. C. van Liempo naar Haarlem. P. W. Meijlle naar An> sterdam. N. W. H. van der Meulen naar Scheveningen. Th. F. IA. Braijnnels ri Rotterdam. F. C. M. Dierenburg naar Amsterdam. Th. P. Reijnders naar Gre ningen. H. J. W. Ponger naar Amster dam. J. Th. Vreeken naar Hoorn. H. W. Boun en ge-zin naar Leiden. M. Uithoven naar Muiden. Oh. F. Droogh naar Lai» Eeraar. G. van Lleeuwen naar Baverwük 1. Th. Burgmejjer haar Zoeberwouda W. A. Mooren naar Woubrugge. J. Vei» ne naar Sassenheim. A. Schutter naar Zeist. J. van'Kampen naar Nieuw Wete ring. C. Th. Straathof naar Anna Pa» lowna. C. J. Vonk naar Sassenheim. H M. Ruiter naar Lisse. C. J. Ouwehand naar Noordwijk. J. A. en H. E. -van Dam naar Leiden. A. C. M. .Versluis naar M ar mond.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2