Hoofdpijn- tabletten "buitenland." uit de omgeving. NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN ZATERDAG 28 MEI 1927 DAG-AGENDA. Zondag 29 Mei, 's av. half zeven, Vrije Evang. Gem., Middelstegracht 3: Samenkomst. Spreker Zendeling F. Makkelie van Amsterdam. Dinsdag 31 Mei, 's av. half negen, Best. „In den Vergulden Turk", Bree- straat: Mei-vergadering der 3-October Vereeniging. Woensdag 1 Juni, 's avonds van acht tot negen uur. Zitting van het Adviesbureau voor Tuinbouwaangelö- genheden in het Leidsche Volkshuis, Apothekersdijk. Wassenaar. Maandag 6 Juni, Land goed Raaphorst: Zendingsfeest. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 30 Mei tot en met Zondag 5 Juni (len Pinksterdag) waargenomen door de apotheken der H. H. G. F. Reyst, Steen straat 35, Telefoon 136 en A. J. Donk, Doezastraat 31, Telef. 1313. Den 2en Pinksterdag neemt waar de apotheek van den heer W. Pelle, Kort Rapen burg 12» Telef. 594. De Zondagsdienst der huisartsen te Leiden zal worden waargenomen door de doctoren de Graaff, de Jager, Jans- sens en Seret. De geneeskundige Zondagsdienst te Oegstgeest zal worden waargenomen door Dr. Timmermans, Telef. 390 Oegstgeest. Apotheek „De Vijzel Kempen aer straat 4, des nachts en des Zondags. Frans, zv. P. de Graaf en S. C. v. d. Reijden; Marinus, zv. M. Daniëls en J. Snik; Susanna Margaretha, dv. J. La- terveer en P. Wassenaar; Johanna Wil helmina Maria, dv. A. P. Reuzen en W. J. Montanus; Willem, zv. A. Pielanen en H. Gort; Maria Cornelia, dv. P. C. Stuifzand en W. Wijsman; Mathias, zv. H. Verver en H. Jansen; Louis Alex ander, zv. A. van Brero en M. C. Knol; Immina, dv. J. A. Jansen en M. Ouwer- kerk; Hermanus, zv. A. v. Grieken en M. C. Jansen; Sjoukje, dv. M. J. Lafe- ber en J. Meewis; Maria Anna, dv. T. A. den Hollander en A. G. v. a. Put; Wilhelmina Jannetje Catha., dv. F. Si mons en M. Leget; Cornelis, zv. J. Ver hoog en C. Ciggaar; Daan Willem, zv. W. Zwart en J. C. Boom; Hendrica Ma ria Antonia, dv. L. J. J. Dooyenburgh en H. Kriek; Dirk Lambertus Andries, zv. H. Smit en C. Beij; Jacob, zv. B. J. Limburg en H. Buis; Johanna Catha- rina, dv. D. J. Fasseur en J. C. Stou ten; Adriana Margaretha, dv. R. Lan- cel en A. M. Prevoo; Sara Catharina, Elizabeth, dv. A. F. v. d. Heijde en H. C. Hoppenbrouwer; Elizabeth Johanna, dv. D. Moraal en J. P. den Tonkelaar; Wilhelmina Marie, dv.- P. M. Muijse- laar en M. H. Keldermans; Johannes, zv. A. J. F. Jacquinet en C. G. Tellier; •Hazina, dv. P. G. Stolker en E. Alder- den; Johannes Cornelis, zv. G. Lantrok en C. v. d. Bos; Jacoba Neeltje, dv. P. van Loon en J. ten Haken; Eduard Jan zv. F. H. E. Guljé en V. J. M. Berger; Elisabeth Hela. Joha., dv. P. J. Kern- pers en E. C. v. Smoorenburg; Jacoba 'VVilha. Maria, dv. H. E. F. Bik en C. M. Velu; Johannes Adrianus, zv. L. Schild en L. Susan; Hendrik Bertus, zv. C. Wijling en C. A. Selier; Lucia, dv. G. F. Smit en E. M. Greeve; Francisca Maria dv. J. W. v. Voost en J. E. v. Bruggen; Adrianus, zv. A. J. J. v. Egmond en H. v d Zeeuw; Johannes Wilhelmus, zv. A. H. Visser en E. G. Ie Noble; Johan nes Jacobus, zv. G. J. v. d. Sluijs en P. A. Splinter; Teunis, zv. M. Eradus en E. Dreef; Willem Jan, zv. W. J. Woes- tenburg en A. J. Meijkamp; Johannes zv. D. Knoy en P. M. v. Iterson; Gerar- dus Johannes, zv. P. J. Nieuwsteeg en M. T. P. H. Bruijnen; Johanna Catha rina, dv. J. H. de Heiden en J. C. de Nobel. Gehuwd: C. A. v. d. Heuvel Jm. en H. de Jong jd.; J. Alt jm. en E. H. v. Weizen jd.; J. v. Wezel jm. en J. J Smit jd.; A. B. Haasbeek jm. en C. Ouwehand jd.; A. J. v. Velsèn jm. en C. M. Kolderman jd.; F. W. v. d. List jm. en C. Laman jd; H. J. v. d. Laan jm. en J. v. d. Linde jd.; H. Beekman jm. en J. Leemans jd.; J. Ruitenbeek jm. en M. Lacourt jd.; W. F. Neuteboom wedr. en M. Meirink jd.; T. Mens jm. en M. Schulz jd.; D. Rietveld jm. en C. W. Brandt jd.; B. Erades jm. en J. v. Weerlee jd.; J. C. Teunissen jm. en E. v. Venetiën jd.; N. Wurtz jm. en J. A. Hogervorst jd. Overleden: H. Devilee wedr. 85 j.; A. E. Muijzer d. 27 j.; J. W. la Lau m. 62 j.; A. J. M. M. v. Leeuwen d. 43 j.; G. Beij d. 13 mnd.; H. Biesheuvel, z. 4 j.; H. J. Duikers, wedr. 81 j.; J. G. Brussee, d. 19 j.; P. M. Huigsloot, d. 2 w.; J. Labree, z. 58 j.; G. Kooien, z. 34 j.; M. Goddijnv. 'Wouw, wede. 72 j.; H. Stouten, z. 3 d.; D. C. Martijn Mattaar, wede. 74 j.; G. Biesbroek, m. 65 j.; A. Piket, d. 18 j.; Th. Mourits, z. 47 j.; T. Barendse, d. 2 j.; A. J. T. v. Kerkhoff, m. 40 j.; C. H. Brokke, z. 4 j.; G. de HaanJouslra, wede. 64 j.; N. Turenhout, wedr. 82 j. BINNENLAND. 39e BONDSDAG VAN DEN NEDERL. BOND VAN J.V. OP G.G. De Ned. Bond van Jongelingsvereen. op Geref. Grondslag kwam Hemel vaartsdag te Leeuwarden in 39e Bonds dag bijeen. Aan den vooravond even wel had, gelijk telkenjare te doen ge bruikelijk is, een huishoudelijke ver gadering met de afgevaardigden der aangesloten vereen, plaats. Op deze vergadering kwamen aan RECLAME. In buisjes 60en30ct,en eveneens 60en30ct. Bij Apoth.enDroqisten, de orde de jaarverslagen van secreta ris en penningmeester en verder de be spreking der ingediende voorstellen. Het laatste voorstel was dat van het B.B. dat aldus luidde: „De Bond van J.V. op G.G. in bonds dag te Leeuwarden bijeen, spreekt uit, dat de uitdrukking in art. 3 aer sta tuten: „Naar de opvatting der Drie Formulieren van Eeniglieid" steeds verstaan is en verstaan moet worden als de Drie Formulieren van Eenigheid der ((officieel erkende) Geref. Kerken in-Nederland". De bondssecretaris zette uiteen, dat dit voorstel niet werd ingediend om een beslissing uit te lokken in de kwestie Amsterdam-Zuid. Het B.B. toch heeft de plicht de grondslag van den bond zuiver te bandhaven en waar zich nu twee vereen, in Amsterdam- Zuid hebben gesteld onder toezicht van een kerkeraad der Geref. kerken buiten het verband, en daarmee een grondslag hebben aanvaard, die niet meer in overeenstemming is met den grondslag van den bond heeft het B.B. t.a.v. van deze vereen, reeds stappen gedaan en zal deze kwestie tot het ein de toe afwikkelen. Dr. Dijk legde er in zijn toelichting van de materieele zijde der zaak de nadruk op dat het in deze kwestie gaat om den grondslag van den bond om een vast fundament en een vaste norm. Er ontstond een drukke, dikwijls zeer verwarde discussie die beëindigd werd met de verklaring van Dr. Dijk dat het hem wenschelijk voorkwam thans de discussies te beëindigen en nog geen beslissing te nemen daar een beslissing opgekomen uit zulk een troebele atmosfeer haar zedelijke kracht zou missen. Spr. stelt voor om morgen uitspraak te doen. Conform het voorstel van Dr. Dijk wordt nu besloten. Dr. Dijk ging hierna voor indankge- bed. Vervolgens had de gebruikelijke ont moetingssamenkomst plaats die een zeer prettig karakter droeg. Donderdagmorgen werd in de Har monie de morgenvergadering gehou den. De Harmonie was tjokvol. Nadat de bondsvoorzitter, de heer Zijlstra, de openingsrede had uitge sproken, die tot titel droeg „Ontwapen de Wereld", en die met een stormach tig applaus werd begroet, werd mede gedeeld, dat telegrammen waren ver zonden aan H.M. de Koningin, oud-mi nister Colijn, Ds. Vonkenberg en den Bond van oud-Gereformeerde Jonge lingsvereen. in Bentheim en Oost-Fries land, die eveneens heden vergaderde. Medegedeeld werd dat in de vaca ture-prof. Geesink tot raadsman is ver kozen prof. Waterink. De heer Wijn beek van Zwolle werd als bestuurs lid herkozen. Daarna werden nog eenige huishou delijke zaken geregeld. Als laatste voorstel, waarover moest worden beslist komt aan de orde het B.B. voorstel inzake den grondslag. De Bondsvoorzitter legde een ver klaring af - waarin bij opmerkte, dat er schijnbaar vereenigingen zijn, die te gen het B.B. formeele bezwafen heb ben. In verband hiermee zal er thans, niet mondeling Worden gestemd over voorstel. Het formeele is thans terzij de gesteld maar het B.B. zal er hoo- gen prijs op stellen met den Bond te verklaren, dat de grondslag van den Bond steeds verstaan is en verstaan moet worden aan de opvatting der Ge- 'ref. kerken in Nederland. Hierna verzocht de voorz. allen die 't hiermede eens zijn te gaan opstaan. Als één man rijst de schare afgev. op. De voorz.; „Ik dank God voor deze beslissing." Staande worden nu onder blijkbare omroering eenige coupletten gezongen van het Bondslied. Daarna ontvingen de afgevaardigden van verwante, organisaties het woord, die hun beste wenschen van hun or ganisatie overbrachten. In de middagvergadering, die gepre sideerd werd door Dr. Dijk uit Den Haag werd eerst gesproken door den heer Th. Heukels uit Rotterdam over „De begrenzing van onzen arbeid". Daarna hield Ds. T. W. Geerds van Ilallum, een opwekkende rede, met als onderwerp: Om het vuur der hei lige wake. Dr. Dijk sprak een slotwoord, waar in hij hulde bracht aan de gastlieeren ên gastvrouwen van Leeuwarden. De hulde aan de Friesche kap ontlokte aan de vergadering een stormachtig applaus. In de Koepelkerk sprak 's morgens Dr. K. Dijk een openingsrede over „Tra ditie en Idealisme", waarna Ds. B. A. Knoppers een causerie hield over „In Hongarije". 's Middags sprak Ds. H. C. Bouma van Amsterdam-Zuid over „De jeugd- kerk"! Ds. P. Ch. v. Vliet van Utrecht hield een opwekkende rede, terwijl de heer Zijls'.ra een kort slotwoord sprak De derde bijeenkomst had plaats in de Geref. Kerk van Huizum aan den Overijsselschen straatweg. Hier presi deerde de heer H. Algra, die een kort openingswoord sprak, waarna de heer O. L. Veerman een rede uitsprak over „Kerk cn Jeugd". Hierna sprak de heer Ds. C. Van dor Woudc over Heilig Idealisme. Ds. Knoppers besloot deze welge slaagde bijeenkomst met een kort slot woord., GEEN ANNEXATIE VAN RIJSWIJK EN VOORBURG. 'Gedep. Staten van Zuid-Holland heb ben aan de betrokken gemeentebestu ren geschreven, dat turn College, na overweging van dc uitkomsten van liet ingevolge art. 131 der Gemeentewet ge houden onderzoek, vooralsnog geen voldoende termen aanwezig acht, om de tot standkoming van een grensre geling tusschen dc gemeenten 's-Gra- venhage. Voorburg, Rijswijk, Waterin gen en Delft te bevorderen. TJit Rijswijk meldt men: Naar aanleiding van het door Gedep. Staten genomen besluit in zake de an nexatieplannen, zijn tegen hedenmid-' dag 2 uur de leden van den gemeente raad met de commissie van ingezete nen, bedoeld bij art. 131 der Gemeen tewet, en de leden van het anti-annex atiecomité tot een vergadering ten raadhuize bijeengeroepen. Van de openbare gebouwen en vele particuliere woningen is de vlag uit gestoken, en gisteravond is aan het ge meentebestuur een serenade gebracht Ook te Voorburg werd druk gevlagd. Bij het anti-annexatiecomité van Rijswijk bestaat het plan, in het begin van de volgende week een feestdag te houden. Ook te Voorburg is men voornemens nog op eenigerlei wijze uiting te ge ven aan daar heerschende vreugde. EERSTE DRAADLOOS TELEFONI SCHE VERBINDING INDIë— iJeöerland. Vanwege bet hoofdbestuur der pos terijen en telegrafie wordt de heuglij ke mededeeling gedaan, dat de eerste draadloos-telefonische mededeeling van Dr. de Groot uit Bandoeng door het ontvangstation te Meyendell ont vangen is. De aanvankelijke resultaten zijn zeer bemoedigend. VALSCHE ÏOO-DOLLARBILJETTEN. De procureur Generaal bij het Ge- rechtsnof te Amsterdam, tevens leider der Nederlandsche Centrale inzake JFalsif.'catiën, vestigt de aandacht op een tot nog toe onbekend gebleven per soon, die in hotels en winkels valsche honderd dollar-biljetten, waarvan het cijfer 2 veranderd is in 100, en welke de beeltenis van Jefferson dragen, in betaling geeft. Dit is te Amsterdam, Rotterdam) en Scheveningen reeds geschied. Het opgegeven signalement luidt als volst: Leeftijd ongeveer 35 jaar, lengte 1,65 M., blond uiterlijk, glad gezicht, donkere gelaatskleur. De persoon in kwestie spreekt vloei end Fransch en Duitsch en gebroken Hollandsch. Omtrent zijn kleeding zijn de vol-, gende gegevens verstrekt: blauw ot bruin gestreept costuum met grijze overjas, hij kan ook een blauwe regen jas dragen met opvallende weerschijn voering. Aanhoudingvan bedoelden vreem deling wordt verzocht. DE PRESIDENTSVERKIEZING IN TSJECHO-SLOWAKIe. Masarijk herkozen. In het Tsjecho-Slowaaksche huis v: afgevaardigden, is gistermorgen tegen; half twaall de stemming voor de ver kiezing van den nieuwen president den republiek begonnen. Sedert 10 uur was de geheele om geving van het parlement afgezet en, voor het verkeer afgesloten. Bijna het geheele diplomatieke, corps, waarbij de gezanten van Duitsch land en Oostenrijk, was op de gereseil veerde tribune aanwezig. Masarvk werd bij de eerste stem ming met 274 stemmen tot president! van Tsjecho Slowakije voor den duur van 7 jaar herkozen. De noodige twee derden meeraden heid was 2b0 stemmen. Aan de verkiezing namen 434 af gevaardigden en senatoren deel; cm werden 432 geldige stemmen uitge bracht. 104 zetels waren onbezet. HET AFBREKEN DER ENGELSCH— RUSSISCHE BETREKKINGEN. De nota van Chamberlain. De Britsche minister van burten- landsche zaken, Chamberlain, heett een nota tot Rosengolz, den zaakge lastigde van soviet-Rusland te Londen gericht, waarin liij dezen mededeeling! doet van het verbreken der diploma tieke betrekkingen tusschen de beide landen. Na de feiten te hebben opgesomd, besluit de nota: Z. M.'s regeering kan het bestaan alhier niet dulden van een geprivilegi eerd organisme, dat onder net momi van vreedzaam handeldrijven spion- hage en intrigue's voert tegen het land, waarin het is gevestigd. Tenslotte heeft Z. M.'s regeeringj uitgemaakt, dat zij niet langer de di plomatieke betrek'ki-igen kan hand haven met een regeering, die zulk een. stand van zaken, als onthuld is, ver oorlooft en aanmoedigt. De bestaande betrekkingen tusschen: beide regeeringen worden bij dezen, geschorst en ik heb u te verzoeken, dat gij uzelf en uw staf uit dit land terugtrekt binnen den loop van d« volgende tien dagen. Ik geef Z. M.'s vertegenwoordigen te Moskou last, Rusland met zijn staf, te verlaten, en het zou mij genoegen doen, als gij uw regeering zoudt willen* verzoeken, aan hem, aan den heer Preston te Leningrad, en aan den heer) Paton te Wladiwostok de noodige fa ciliteiten te verschaffen voor hun vei-, trek en voor dat van hun medewer kers. Er zullen behoorlijke schikkingen) •waarvan de bijzonderheden u te zij ner tijd zullen worden medegedeeld, worden gctröffen voor het vertrek van u en uw staf en van de Russische le den van de handelsdelegatie uit dit land". I VOORSCHOTEN Zangconconrs uitgaande van de Ring Leiden van Chr. ZangvereenigingeJi, aan gesloten bij den Bond van Chr. Zangve? eenigingen. 't Was niet de zoete Mei die op goud betinte wieken neerstreek op het groene dons der wei, de gure noord-westewind deed eerder aan Maart denken, evenwel heeft dit de zrngers en zangeressen niet afgeschrikt, cm in groo'en getale naar het „Benvenutopark" te trekken,, waar het concours werd gehouden, niet minder dan 25 vereenigingen met ongeveer 1400 zangers en zangeressen namen er aan deel. 's Morgens te kwart over 10 werd het Eere Comité, Uitvof rend Comité, Re gelingscommissie. Juryleden, Directeu ren en voorzitters van deelnemende ver eenigingen officieel door het Gemeente bestuur ontvangen in de mooie Raad zaal, die ieders bewondering trok. Nadat de eerewijn was rondgediend, sprak Burgemeester Vernéde/ tevens voorziter van het Eere-Comite, namens het Gemeente bestuur een hartelijk wel kom tot de vereenigingen. Spr. schefc ste in welsprekende woorden hierna de ontwikkeling van de zangkunst vanaf de vroegste tijden tot heden, waaruit blijkt dat de muziek en zang altiid een groote rol gespeeld hebben in het leven van den mensch; 't zij om den Allerhoogste te prijzen, of om de diepste roerselen der mensch olijke ziel weer te geven. Spr. bo treurde het, dat de beoefening der zang nog zoo weinig invloed heeft op de volks zang, zoodat men op nationale feesten dikwijls zulke nare liedjes hoort, die toch eigenlijk al verdrongen moesten zijn „De Lcfslem", wie ter eere dit cor- cours gehouden wordt, neemt onder de verschillende Zangvereenigingen een eer volle plaats in. Spr. stelt voor het glas op te hpffen op de groei en bloei van „De Lofstem", en tot welslagen van dit Zangersfeest. (Applaus). De heer C. B. v. d. Zeeuw,' voorzitter van het Uitvoerend Comité, dankt den Burgemeester voor diens schoon© woor den en hartelijke ontvangst, en spreekt den wensch uit, dat God het gemeen tebestuur moge zegenen tot heil van Voorschoten. Hierna sprak de heer Pieterson Moens voorzitter van den Bond van Chr. Zang vereenigingen, in een keurige toespraak dankte deze den Burgemeester voor de hartelijke ontvangst. Hoewel er van de zang nog niet die groote invloed uitgaat dien wij zouden wenschen, is er verschil met nu en vroeger en valt er een op voedend element te constateeren. Hoewel onze Bond een religieus dod heeft, streeft zij er naar, dat ook door haar forg God, Nederland en Oranje"1 gediend worde. Op de verschillende toespraken volgde een hartelijk applaus. Hierna werd naar het concours terrein gereden, waar de heer v. d, Zeeuw te half twaalf het concours met gebed opende, en een kort openingswoord sprak, waarin hij in de eerste plaats de heer G. J. A. Begeer, directeur der Zi« verfabriek dank zegde voor het af staan van het 'terrein, wat door het comité zeer op prijs wordt gesteld. Spr hoopte, dat de vereenigingen niet in de eerste plaats zouden zingen voor het verkrijgen van een medaille, maar tot eer van God. v Hierna nam de wedstrijd een aanvang De jury bestond uit de heeren: Leo Mens, Jac. Bonset, en Koeberg. Dank zij de uitstekende regeling had net con cours een vlot verloop. De vereenigingen „Hosanna" te Bent huizen 4e afd., en „Excelsior", Rijswijk ie afd., waren niet opgekomen. Naar het oordcel der jury is er in de Chr. Zangvereenigingen een enorme voor uitgang te constateeren, en hebben de laatste af deelingen voortreffelijk gezo» gen. De uitslag laten wij .hier volgen: Afd. Kinderkoren: (Verplicht nummer i 1. „Looft den Heer", Hazerswoudq 23° P- 3® prijs. „Volharding leidt tot het doel", Scheveningen. 269V2 p. 2e prijs „Harpe Davids", Scheveningen. 292 p 2e prijs. Vierde Afdeeling. (Verplicht nummer) „Advendo", Noordwjjk Binnen. 247 p., 3e pr. „Halleluja", Oude-Wetering 185 p. „Dient dea Heer", Den Haag 345 p., ie pr. „Excelsior", Leimuiden 214 p. „Sursum Corda" Scheveningen 244 p., 3e pr. „Concordia", Noordwij- kerhout 232 p., 3e pr. „Excelsior", War mond 216 p. „Zang en Vriendschap", Ha zerswoude 232 p., 3e pr. „Halleluja" Leiden 229 p., 3e pr. „Zingt den Heer" Zoeterwoude 236 p., 3e pr. „Excelsior" Leiderdorp 217 p. „Excelsior", Abbo nes 185 p. „Zingt den Heer met hart en mond" Nieuwe-Wetering 168 p. Derde Afd. (Verplicht nummer): „Hosanna" Boskoop 272 p., 2e pr „L.E.D.A.G.O.H." Leiden 295 p., 2e pi „Voorhouts Gem. Koor" Voorhout 221 p., 3e pr. „,Het Laakkoor" Den Haag 274 p., 2e pr. „Immanuël" Zandv.oort 311 p., ie pr. „I)e Lofstem' Voorscho ten 285 p., 2e ,pr. Tweede Afd. (Verplicht nummer): „Soli Deo Gloria" Noordwijk aan Zee 284 p., 2e pr. Afd. Uitmuntendheid: „Exanimo" Leiden 276 p., 2e prijs „Zang Zij Onze Leus' 'Leiden 315 p., ie prijs. Door den heer v. d. Zeeuw, voorzitter Radio-Programma. Wat er vanavond to hooren Is. KöNIGWUSTERII., 1300 M. 4.506.20 Concert. 8.50 Vroolijke avond. 10.5012.50 Muzuiek. DAVENTRY, 1600 M. 6.20 Orkest. 7.05 Concert. 7.35 Pianomuziek. 8.05 Muziek. 10.05 Vroolijke muziek en zang. 10.5012.20 Muziek. HILVERSUM, 1050 M. 6.007.45 Concert. 7.45 Politieberichten. 8.10 V.A.R.A.-avond. 10.30 Persberichten. 10.35 Orkest PAKIJS (Radio Paris), 175° 5.05—5.55 Concert 8.50 Concert ZONDAG 29 MEI. HILVERSUM, 1050 M. 5.50 Uitzending van den Kerkdienst vanuit de Ned. Geref. Kerk te Amsterdam-Zuid. VoorgangerDa J. J. RTTSKES Jr., Prod. aldaar. Kort overzicht van den dienst. 1. Orgelspel. 2. Zingen: Psalm 121:1. 3. Votum en Zegen. 4. Lezen van de (ieloofsbelqdenis. 5. Gebed. o. Zingen: Psalm 95 2, 3 en 4, 7. Lezen: Johannes 1 :i18. 8. Preek: „Gods Voorzienigheid". Tekst: Hebr. 11 :3a. 9. Zingen: Psann 2^ jol Vervolg Preek, 11. Gebed. .12. Zingen: Psalm 89 1. 13. Zegen. .14. Orgelspel. van het Uitvoerend Comité, was een me daille beschikbaar gesteld voor de bij den Ring aangesloten vere&niging, die het hoogst aantal punten van den dag behaalde. Deze gelukkige vereeniging was „Zang zij onze leus' te Ledden met 315 punten. De medaille van het Uitvoerend Comi té voor het hoogst aantal punten van alle vereeenigingen, werd toegekend aan „Dient den Heer" te Den Haag met 345 punten. Te ongeveer 6 uur was dit uitstekend! geslaagde concours afgeloopen, waarna de huldiging van „De Lofstem" plaats had ter gelegenheid; van haar 45-jarig bestaan. De heer v. d. Zeeuw herinnerde aan de groote diensten die het Uitv. Co mité van de Lofstem ondervonden had voor de regeling van dezen dag. Uit dank baarheid en ter herinnering aan haar 45-jarig bestaan, hechtte spr. namens het comité een prachtige zilveren lauwe? krans aan het vaandel van „De Lofstem"1 (applaus en gejuich). De heer P. Kaayk, voorzitter van „Da Lofstem", sprak van de groote verras sing, die deze hulde voor de vereen- ging is. „De Lofstem" heeft eveneens groote steun ondervonden van het Co mité, en uitte den wensch ,dat dit go schenk voor de vereeniging een aan sporing moge zijn om onder Gods zegen op de ingeslagen weg voort te gaan. 's Avonds gaf 2,Benvemuto" een con cert op het terrein, dat tengevolge der koude niet veel bezoekers trok. RIJPWETERING. Men schrijft ons Ter aanvulling voor belanghebbenden op het verslag van de gehouden vergado ring der Veender- en Lijkerpolder 'op 21 Mei j.l., in Café Zoetemelk, dien© het volgende: Zooals meermalen voorkomt, is het vèrslag verre van volledig, er wordt niets in vermeld omtrent de ©lectrische hulpbemaling, het vorig jaar in een de? molens aangebracht, hoewel bet toch in bespreking is geweest. Het eerst» Halfjaar van Juli tot einde December 1926, bedroegen de kostea van S|Toomlevering 350 gulden, 'daaroa der was ook de proef bemaling begrepen Als men in aanmerking neemt, dat geen der Polders hi^r in de ^omgeving, die geheel op windbemaling zijn aangewezen eenige last van overtollig water hebben gehad, gedurende denzelfden tijd, ia dat bedrag niet onbeduidend. De begrooting, wat de hulpbemaling betreft, was voor 1927, 1400 gulden, met inbegrip van 250 gulden kabelhuur, dat bedrag moeit nu dertig achtere-cïfrolge» de jaren worden betaald, daarbij komt nog rent» en aflossing van. stichtingk» pitaal zoo samen circa 3 gulden pe? H.A. Dan kwam nog van het bestuur de mededeeling, dat het een punt van er» stige overweging is geweest, indien er aan molen no. 2 groote reparatie in het zicht k^mt, .die maar uit te schakelen, wat dan in een natte periode de hulpb» maling zal kosten, moeten meer bevoeg den maar uitmaken. Alles bijeengenomen kan men w^l zeg> gen en Polderbestuur én Molenaars, 11e men het tegenwoordig .kalm op. KOUDEKERK. De 6-jarige J). van Wageningen had deze week het ongeluk van eenige pak ken stroo te yallen, waarbij hij een arm brak. Na verbonden te zijn door Dr. VL alhier, is hjj ter verdere beha» deling vervoerd naar het Acad. Zieke» huis te Leaden. De aanbesteding van de bestrating van de Hondsdijk en de Hoogewaard at hier is door B. en W. gegund aan .den laags ten inschrijver, den heer J. Priem te Driebergen voor de som van f 10446. Mej. H. A. S. Oostveen, onderwij zeies aan de O. L. School alhier, is in gelijke betrekking benoemd te .Voorburg

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2