NIEUWE LËIDSCHE COURANT VAN VRIJDAG 27 MEI 1927 Radio-Programma. Wet er vanavond te hooren ls. KöNIGWUSTERH., 1300 M. £.206.20 Concert. 8.50 Concert. 10.5011.50 Concert. DAVENTRY, ifoo M. 5.05 Concert. 7.05 Concert. 6.20 Orkest. 7.35 Pianomuziek. 8.05 Yariëté. 9.55—11.20 „R. U .R." HILVERSUM, 1050 M 4.306.00 Concert. 6.006.45 Concert. 6.457.45 Engelsche les. 7.45 Politieberichten. 8.10 Lezing. 8.35 Avond-Concert 10.00 Persberichten. PARIJS (Radio-Pans), 17.50 M. 5.055.55 Radio-Amateurs. 9.05 Concert In de gehouden vergadering van de Ingelanden der Haaerswoudsche Droog makerij is tot voorzitter herkoziea de heer kir. C. S. van Dobcen ue- Brujjn, en ais bestuurslid de heer D. Buitenhuis, terwijl in de vjjeature van dien heer Pl Groen Lzn. gekozen is de heer Jac. Bol De 4;ir. Zangvereeniging „Zang en Vriendschap" alhier, behaalde Heme? vaartdag op het concours te Voorscho» ten een 3 den prijs in de 4<da afdeeiing met 232 punten. Het Kinderkoor „Looft den Heer" be haalde aldaar eveneens een 3den prijs met 230 punten. Beide zyhgvereenigingen staan onider leiding van den directeur den heer G v. d. Keur te Leiden. Woensdag 1 Juni a.s. des v.m. tu» schen 9 en 10 upr zal er gelegenheid zrjn tot kostelooze inenting. Men ver voege zich hiertoe aan de Ziekenbarak en verzuime niet de trouwboekjes me de te brengen. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk v.m. 10.30 en 's avonds 7.3° uur Da Luuring. Gerei. Kerk v.m. 10.30 en 's avonds 7.30 uur Ds. Gispen. WOUBRUGGE. In de vergadering van het be stuur en de ingelanden van den Oude» dijkschenpolder alhier, werd de reke ning over 1926 behandeld en goedge keurd. Aan inkomsten f11892,08; aan uitgaven f7922,63. Batig slot f3969>45« De b^rooting wordt vastgesteld voor 1927 aan inkomsten en uitgaven op f 10;52,41 en de omslag per H.A. be paald op f4,50. Besloten wordt een gedeelte van den Oudendqkschenweg te beschoeien, ook wordt het bestuur gemachtigd tot ver huring der landen in den Piaspolder en van de oude Molen werf. Het onderhoud aan het schoenngs* werk langs de Woud watering in ons dorp eischt, door het toenemende ven keer van motorbooten, van de eigenaren groote kosten, vooral door het snelle var ren van z.g. pleizierjachten of -bootjes. Dat ook het aanleggen des nachts van genoemde booten zeker niet met de noo» ciige omzichtigheid geschiedt, wordt dik werf des morgens ervaren. WASSENAAR. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk v.m. 10 uur Ds. de Vry Mesdagh van Rotterdam en n.m. 5.30 uur Ds. Dönsze- mann. Kievitskerk v.m. 10 uur Ds. Rave sloot van 's-Gravenhage. Geref. Kerk v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. v. d. Heydien. GEMENGD NIEUWS. DE HOTELS TE NEW YORK. Onlangs verscheen een boek, onder den titel van „Hotel Imperator", waar in de voornaamsteeigenschappen en .bijzonderheden van een der groote ho tels te New York beschreven zijn. In hotel Imperator zorgen 4000 men fechen voor de verzorging en voeding! der gasten. Deze employé's en bedienden ver blijven in 38 verdiepingen boven den grond en in tien verdiepingen onder den grond. In de onderste verdieping bevinden zich 40 stoomketels, die dagelijks 8U ton anthraciet verbruiken en die meer 'dan 1000 kamers verwarmen, het wa ter van even zooveel badkamers moe ten verhitten, en 25 liften en ventilai tors in werking brengen. Op de verdieping daarboven bevindt ■zich het waschhuis en op de daarbo ven gelegen verdiepingen zijn de gar Iderobes voor het personeel, de siach terij en de bakkerij. Op de eerste verdieping onder den grond zijn de reusachtige keukens, waar een groot aantal bekwame koks de spijzen toebereiden. Voor elk gerecht is een andere chefl kok, b.v. een voor de soepen, een voor de sausen, een kok voor de groenten, een voor de vleeschgerechten, enz. en <e.ke chef-kok heeft weer bijkoks tot hulp. Gelijkvloers bevinden zich de ver trekken voor de detectives, telefoma ten, secretarissen, kappers, enz. Ofschoon dit boek gedeeltelijk een fictie is, krijgt men toch een alge- imeen begrip van de wijze, waarop de groote Amerikaansche hotels bd Stuurd en ingericht zijn. EEN RARE BURGEMEESTER. De geschiedenis speelt in een heel klein plaatsje, ergens in Frankrijk. Dat plaatsje ligt in ^en arrondissement waar hevige griep heerschto, een kwaadaardige, besmettelijke Spaan- sch© griep. Do prefecct schreef dus aan den bur gemeester van dat plaatsje een brief, waarin hij hem aanbeval alle voor- zorgsmaateregelen te nemen, die noo- dig waren. De burgemeester las dien brief en zat er vreeselijk mee in. Voorzorgs maatregelen? wat bedoelde die pre fect toch?Voorzorgsmaatregelen. omdat er zoo'n gevaarlijke griep in de omstreken heerschte? Wat zouden dat voor voorzorgsmaatregelen kunnen zijn? Hij dacht, en dachten dacht. En meende eindelijk de oplossing ge vonden te hebben. En na een tijdje schreef bij aan den prefect terug, dat alles klaar was. Weldra kreeg hij bezoek van een door den prefect afgevaardigde ge- zondheids-commissie, die kwam con troleeren of inderdaad alles in orde was. Die vroeg den burgemeester wel ke precies de voorzorgsmaatregelen waren, die hij getroffen had. En de bur gemeester antwoordde met trots: „O, alles is kant en klaar, kunt u te gen den prefect zeggen. Als u wilt, kunt u zelf gaan kijken op 't kerkhof: ik heb zóóveel grafkuilen laten delven, dat er desnoods de' heele gemeente in kan begraven worden 1" DE GROOTE STAD. Een Berlijner klaagde onlangs: „Zoo nu en dan worden we toch even opgeschrikt, midden in on9 woe lig bestaan van rustelooze werkinen- schen. Gisteren las ik van een enquête onder Berlijnsche schoolkinderen, waarvan ik vertellen wil. Men had den kleinen een reeks vra gen gesteld. Zoo b.v.: „Hebben jullie wel eens in je leven de zon zien op gaan?" Antwoord van 70 pet.: „nooit!" Vraag: „Hebben jullie wel eens eer. leeuwerik hooren fluiten?" Ant woord van 62 pet.: „Nooit!" Vraag: .Hebben jullie wel eens een bloeien i korenveld gezien?" 59 pel: „Nog nooit!" Vraag: „Wie van jullie zag ooit een beuschen berg?" 76 pet.: „Nog nimmer!" Vraag: „Wie zag wel eens een rivier?" 89 pet. „Wij niet, meester!" Ja dat zijn de toestanden onder de Berlijnsche schoolkinderen. Auto's kennen ze, politie, misdaad, lichtrecla me, honger, ouderlijke ruzie, dronken schap, de ondergrondsche spoor, kof fiehuiskapellen, zejfs danshuizen en jazzband. Maar van een kolenveld, ri vier, een berg, een leeuwerik, hebben de meesten geen flauw begrip. Ze we ten niets van de heerlijke natuur. Ze blijven maar tusschen die millioenen volwassenen in de huizenblokken hok ken. En worden straks zelf volwasse nen, die, als ze dan naar buiten ko men, verleerd hebben te zien en te le ven. Dat zijn dingen, die, midden in het dagelijksch routine-gedoe. toch even tot nadenken stemmen Verdronken. Gistermorgen, omstreeks half elf, is op den Rijn te Arnhem, ter hoogte van het Malburg- sche veer een droevig ongeval gebeurd dat aan drie personen het leven heeft. De 38-jarige heer T. Hoekstra, lee- raar aan de Rijkskweekschool voor onderwijzeressen aldaar, was in zijn zeilboot met aanhangmotor, verge zeld van zijn twee zoontjes van zeven en negen jaar en vier kennissen, de kweekelingen Mej. C. H. Baart; 18 jaar en 'de heer L. Hanekamp, 19 jaai, de 19-jarige broer van Mej. Baart, een militair en de 20-jarige naaister, Mej. M. van den Berg, ëen tochtje gaan doen. Toen men stroomopwaarts liet Mal- burgsche veer naderde, voer de pont juist over. De zeilboot voer voor de pont aan de zijde van den Wester- voortschendijk, doch voer even laten tegen den ketting, van de pont tug scnen de bootjes. De zeilboot sloeg) onmiddellijk om. Zes der zeven inzittenden krabber den op de kiel van de boot, öoch wel dra geleden zij weer in het water. De zevende, de heer Hanekamp,. wist op de pont te klauteren. Weldra schoot van alle kanten.hulp in bootjes toe, doch de zeilboot werdl snel met den stroom meegevoerd. De militair, die zwemmen kon, hield een der dames boven water? doch werd toen door een der zoontjes van den heer Hoekstra om den hals vast gegrepen. Omdat alle drie toen dreig den te verdrinken, heeft hij het knaap je van zich losgerukt. - De dames werden spoedig daarop op een rijnaak opgepikt. Zij kwamen met den schrik vrij. De militair dreef met den stroom af tot het Rijnbad en werd daar op het droge gebracht. Ook de zeilboot werd daar gemeerd. De heer Hoekstra had aanvankelijk een van zijn zoontjes weer op de kiel' van de zeilboot gebracht. Toen zijn tweede jongen door den militair werd! losgelaten, zwom hij deze achterna. Zijn krachten begaven hem echter en vader en zoon verdwenen in do diepte. Tegelijkertijd liet de andera zoon de kiel van de boot los en ver dween ook onder water. Hoewel de politie geruimen tijd ge dregd heeft, zijn de lijken van het drie tal nog niet gevonden. Het ongeval bracht een groot aantaL belangstellenden naar den Rijnoever. Arnhem's burgemeester, Mr. S. J. R. de Monchy, heeft persoonlijk Me vrouw Hoekstra het treurige nieuws in haar woning medegedeeld. Fruit eten. Een medewerker van „Voeding en Hygiëne" schnitt 111 's artikel over het fruitverbruik in ons lanci: „Men weet nog niet voldoende, dar het eten van onrijp of bedorven truc zeer nadeelig is, dat, ook al smaakt bv. een peer en een appel, vooral op del war deling, met de schil feitelijk lex- kerdcr, het schillen van fruit beslist noodzakelijk is. Ook aan het eten van fruit en aait do wr'ze van eten moet men wennen. Wie eenmaal 's avonds voor het slancr gaan 'don kalmeerenden invloed van het schillen en eten van eert ar rel heeft ondervonden, kan er op dei duui niet meer buiten. Toch is in ons land het gebruik van fruit nog lang niet algemeen en ziet men niet zooals ik b.v. in Londeni meermalen zag, personen van alle start den het fruit op straat koopen en nut tigen, en worden onze markten niet, zooals in Parijs, door huisvrouwen zelf bezocht. Ook de regeering kon wel eens wat maar reclame maken voor het artikel zooals b.v. de Zuid Afrikaansche re publiek". De helende politieagent.e.n. De arrondissementsrechtbank te Rotterdam heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen den politieagent Broer en den oud-politieagent C. v. Wendel die op 9 Jan. j.l. door de politie ten huize van Broer aan het Reigerspadl op heeterdaad werden betrapt, toen zij onderhandelden over den verkoop van eenise van misdrijf afkomstige voorwerpen. f De rechtbank veroordeelde verdach te Broer tot tien maanden gevangenis! straf met vermindering van den tijd in voorloopige hechtenis doorgebracht en verd. van Wendel tot één jaar eni 6 maanden gevangenisstraf. De eisch luidde resp. een jaar en; vier maanden gevangenistraf en twee jaar gevangenisstraf. Beroofd. Op verzoek der Gro- ningsche politie zijn te Leeuwarden, aangehouden de '24-jarige L. B., de ,23-jange J. S. en de 19-jarige J. P., die Zondagnacht in een auto iemancfi uit N. Pekela, die te Oostwald familie wilde bezoeken, aan den Frieschen Straatweg hebben mishandeld en van zijn geld en een gouden ketting heb ben beroofd. Daarna werd hij op de straat gezet. De arrondissementsrechtbank te Rotterdam heeft den 23-jarigen koop man A. de Bloois, gedetineerd, die heeft terecht gestaan ter zake van diefstal van een zak, inhoudendende f 5000, ten nadeele -van den bediende van Corn. Swarttouw's Stuwadoors- Mij, veroordeeld tot een jaar gevan genisstraf. Verdachte heeft den wielrijder op de Kievitslaan van de fiets geworpen, waarna verd. met de fiets is wegge reden. Na een achtervolging is verd. door een agent in een auto gearresteerd. Verkiezingswee. T oen men bij de te Poederoyen (Geld.) gehou den stemming voor de verkiezingen van leden van den gemeenteraad reeds eenige uren „gestemd" had, is men tot de minder aangename ont dekking gekomen dat een der can didaten niet op net stembiljet voor kwam. Poederoyen kwam in last. De stembureau's werden gesloten en de stemming een week uitgesteld om alsdan te trachten met een volle dig stembiljet voor den dag te kun nen komen. Ook een belooning. Een meisje, A. v. D. genaamd, vond te .Heere een portefeuille, inhoudende 85 gulden, 2 vrachtbrieven en een goed gevulden sigarenkoker. Zoodra zij wist, wie de eigenaar' was, spoedde zij zich naar dezen toe iom hem die teru* te bezorgen, en toea kreeg zij voor beïooning5 sigaren met de verzekering, dat het van do beste waren. Ze kan ze gerust aan haar vrijer geven. Belastingverhoo ging. Zoo als we vernemen, kan binnenkort 'q voordracht van B. en W. van Utrecht tegemoet worden gezien, waarin het voorstel zal worden gedaan, den faa tor voor de gemeentelijke inkomsten belasting te brengen op tenminste 0.65 (vorig jaar 0.552) hetgeen du3 op een verhooging met 25 pet. zal! neerkomen. - De kans bestaat, dat het percentage hier nog iets boven "zal gaan, maar in geen geval zal het er onder blijven. Land- en Tuinbouw. EMIGRATIE NAAR ZUID-AFRIKA. De heer P. H. Burgers te Wolfheze, die indertijd een studiereis naar Zuid- Afrika heeft gemaakt, plaatst thans een oproep in het Landbouwblad voor Zeeland en Noord-Brabant, waaruit blijkt, dat bij met een groep van onge veer 20 boeren naar Zuid-Afrika wil emigreeren. Aan zijn schrijven is het volgende ontleend. Aan vestiging in Zuid-Afrika zijn groote bezwaren verbonden, tenzij men op bevloeide landen gaat boeren. Deze alleen kunnen een intensief gemengd bedrijf, zooals wij dat in Nederland kennen, dragen. Wenschelijk is het daèrbij natuurlijk ook, dat het verkeer gemakkelijk is. Maar zelfs dan is ves tiging van één gezin alleen zeer moei lijk; de beste manier is, met een groep van goede boeren t© gaan. Belangrijk is ook, dat men den grond koopt met den kanalenaanleg, dus direct bevloei baar. De prijs is dan wel hooger, doch het is niet doenlijk, zelf de b©vloeiing te gaan aanleggen. Aan al die voorwaarden voldoet een stuk "zeer rijken grond nabij Graaff- Reinet. De spoor loopt er dwars door. De stad is 1014 K.M. verwijderd. Het klimaat is het beste van Zuid-Afrika. Sprinkhanen en hagel zijn er onbe kend. De bevloeiing geschiedt door gToote werken, welke door het gouver nement zijn aangelegd. (Van Pijneveld pasdam). D© maatschappij, die deze gronden verkoopt, heeft er groot be lang bij, dat een groep goede boeren er zich vestigt en er slaaut.. dan zal de verdere verkoon geen bezwaar hebben. Zij wil 000 accres, dus 240 hectaren, land klaarmaken vóór bevloeiing. er loodsen zetten voor voorloopige huis vesting en technisch Bekwame hulp verleen en bij de eerste werkzaamhe den. De priis van zulk bevloeid land, gesteld op 1350 per H.A is or.dei die voorwaarden niet hoog. Ook Je beta lingsvoorwaarden zijn zeer gr-*» L»'kt. Zoo nauwkeurig mogelijk is uiigere kend, hoeveel geld er nooüg 's om zich op die wijze te vestigen. Daarbij is gerekend op 12 hectaren bevlceid land en een 30—00 hectaren niet be vloeiden grond. Verder op een eenvou dig huis, reiskosten, verblijfkosten, voordat het bedrijf klaar is, afraste ring enz. En dan blijkt, dat men noo- dig zal hebben f 12.00015.000. Het bedrijf is gedacht als gemengd bedrijf. N.l. fruit (abrikozen, perziken, peren, appels, enz.) lucerne C'8 sne den per jaar), veevoeder en fokkerij) van rundvee, schapen, varkens en kip pen. De contracten moeten in Nederland tegelijk worden afgesloten De maat schappij gaat dan de 600 accres k'aar maken en ongeveer 4 maanden daarna kan men er heen trekken: in goede loodsen (oude officiers-barakken) kan worden gelogeerd. Tot heden hebben zich reeds tien deelnemers opgegeven. De verwach ting is, dat de contracten in Juni of Juli kunnen worden geteekcn-1. STADSNIEUWS. BE OFFICIEELE VERKIEZINGS UITSLAG. Hedenmorgen 11 uur heeft ten stad- huize onder voorzitterschap van den burgemeester de zitting van het Hoofi- stembureau plaats gehad, waarin de officieele uitslag der raadsverkiezing van Dinsdag werd vastgesteld. Deze uitslag komt overeen met den door ons gepubliceerden, met deze wijziging, dat niet Mevr. v. Itallievan Embden (V.D.) maar de heer J. Burgerjon (S. D.A.P.) gekozen is verklaard. De S.D.A.P. won dus twee zetels. ZAKEN JUBILEUM. De bekende fa. B. S. van Kloeten, in Kantoor-, School-, Schrijf- en Teeken behoeften, Breestraat 52 alhier, her denkt deze maand haar 30-jarig be staan in een Jubileummaand Ter herinnering hieraan geeft zij een groot Kinderfeest, onder leidin; van den bekenden Ho'-Artist Henri Nolles, op Woensdag 1 Juni a.s., van 25 uur n.m. in de Groote zaal der Stadsgehoorzaal, waar zij vele kinde ren met hun ouders verwacht. Voor verdere bijzonderheden ver wijzen we naar de in dit no. voorko mende advertentie. REDDINGSBRIGADE. Het bordje „Reddingsladder L. R. B." is van Oud-Hortuszicht aan den Witte Singel verdwenen, dit kost de Brigade 1.50 en is voor dengene die het mee nam slechts een souvernir. Verzocht wordt het terug te bezorgen aan A. J. v. d. Lijke, Oude Singel 14. Telef. De Haak, welke was verdwenen van den brug Slachhuis, ia daar weder te rug gekomen. ACADEMIE -NTEUWS. Geslaagd voor het doctoraal examen, rechten, de heer E. J. de Haes, te Eindhoven. Bevorderd tot arts de heer H. E. 'JHueting, te Katwijk aan den Rijn. Bevorderd" tot doctor in de Genees kunde, op een proef schift, getiteld. De biologie van den pancreasloozen hond", de heer H. Schouten, geb. te Pernis. Benoemd tot doctor in de letteren en vvy.si-.cgoerte, op eieu j rsGnit: „De opkomst van de vroedschappen in enkele Hollandsche steden", Mej E. A. M. Eibrink Jansen, geboren .0 'a Gtaveiihage. CORRESPONDENTIE. Tot onzen spijt moesten verschillen de berichten en verslagen tot morgen overstaan. Laatste Berichten. MAN DOODGEREDEN. Gisteravond omstreeks half elf isi te Bennebroek de ongeveer 40-jarige arbeider W. uit Noordwijkerhout, die «onder den invloed van sterken dank verkeerde, onder de stoomtram ge raakt en overreden. Hij was onmiddellijk dood. TELEGRAMMEN. (Draadlooz« dienst.) PARIJS, 27 Mei. V. D. De bladen jmelden, dat in de Fransche Jura een .ernstig auto-ongeluk heeft plaats ge had. Er zijn drie dooden, o.w. Baron' de Grandmaison. Mevr. Freeman, geb Prinses Bourbon, werd ernstig ge wond. NEW YORK, 27 Mei. V. D. In Sa» ford in Texas heeft een ernstige gas ontploffing plaats gehad. Twintig mil- lioen M3. gas ontplcf ive vlamme? ploegen hoog op. 1 wee personen wer den gedood en zeven ernstig géwoiul Vier personen worden nog vermis MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 27 Mei. Veemarkt. Aange voerd 703 runderen, 281 kalveren, 417 schapen, 23 stieren, 90415, 269 kalf- en melkkoeien 240—395, 197 vare koeien, 160—265; 214 vette ossen, 235 470 (0.62—1 01 nrr KbA; 43 Vette kalve ren 60—135 (1.05—1.42 per Kg.); 238 nuchtere kalveren, 8—16; 337 vette scharren 3244; 80 weide schapen 30— 36; 7978 lammeren 721; 1095 magere varkens, 1760: 916 biggen, 814; 4 naarden, 130240; 24 bokken of geiten -11. LEIDEN, 27 Mei. Kaasmarkt. Aan gevoerd 165 partijen. -Ie soort Goud sche kaas 42—45, 2e srt. ide m3640, 1 soort Leidsche kaas 3538, 2e soort idem 3034, mindere soort 2428. Handel matig. Aan de Stadswaag ge wogen 115 partijen, 4754 st., 41227 Kg. ZOETERWOUDE. 25 Mei 1927. Aangevoerd 3530 kippeneieren, prijs 5,055,85. 640 Eendeneieren, prijs f4,755,40. Jonge hanen f0,75-L°5. Konijnen f0,501,80. ZWOLLE, 27 Mei. Botermarkt. Aai> gevoerd 198 É.G., waarvan 88 achtste vaten, 50 zestiende y?,ten en 460 stuks van JA> K.G. Prijzen fi,8o2,00 per K.G. £er achtste vat van 20 K.G. 38— 39, afwijkende 34—35- Eer zestiende vat van 10 K.G. 19,50—19.00 Handel vlug. 120.000 Kippeneieren, prijs f5,5°~* 6,50 per 100 stuks. KOUDEKERK: 24 Mei. Aanv er3231 eieren. Kippeneieren f 5.055,85, eer* deneleren 14,504,80, hanen f0,30— 1,20, duiven f0,30, konijnen f0,501 Boter f 1,50 per K.G. LEEUWARDEN, 27 Mei. Kaas. Slev- telkaas 2440, Nagelkaas 1723, Gou ikaas 2473, Edammerkaas 357b Aanvoer 41417 K.G. Telegraiisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 27 Mei 1927, medege deeld door het Kun Ned Meteorolo gisch Instituut Je De Bilt. Hoogste brm.stand 775.1 te Seydisf jord. Laagste brm.stand 750.6 te Stockholm. Verwachting: In het Noorden matige tot zwakke N.W. tot Z.W., in bet Zui den zwakke veranderlijke wind, zwaar bewolkt tot betrokken, waarschijnlijk eenige regen, zachter. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur is jar;gegeven door den wijzer. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Vrijdag 27 Mei: 8.36 nam. L'UCHVï'Efci JUR. Hedenmiddag 3 uur: 1C.0 gr. C. GEM. ZWEMINRICHTING a. d. ZIJ' Hedenmorgen 7 uur: 14 gr. C. Hedenmiddag 12 uur: 14H gr. C. Hedenmiddag 3 uur 15 gr. C. LEIDSCHE ZWEMINRICHTING (H. RIJNDIJK), Hedenmorgen 7 uur; 15 34 gr. C. Hedenmiddag 12 uur: 1534 gr. C. Hedenmiddag 3 uur; 16 gr. C. Wisselnoteeringea. (Amsterdam'. Berlijn59.16'/» Londen 12.13'/» New-York2 499/» Parijs 9.78 Brussel 34.79'/» Zürich 48.94' Praai7 40 Rome 13A9 Madrid4380 Oslo64 59 Kopenhagen66 64 Stockholm 6.->.s3 Weeneo *514 Extra voordeelige Tafelgoederen Uitsluitend solide kwal. Tafellakens flinke maat, goede kwal. 69, 53 en 44 ct. Tafellakens, zeer degelijke kwaL gr. maten 98 en 86 ct. Ontbqtlakens m. waschecht gekleurden rand 86, 54, 46 ct Damast Ontbijtiakens m. prachtvollen gekl.rand in blauw, lila, zalm en geel, flinke maat i 1,08. Linnen Ontbijtstellen in doos, compleet 2,98.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 3