"buitenland. Quick Quaker uit dë OMGEVING. NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN VRIJDAjG 27 MEI 1927 DAG-AGENDA. Zondag 29 Mei, 's av. half zeven, Vrije Evang. Gem., Middelstegracht 3: Samenkomst. Spreker Zendeling F. Makkelie van Amsterdam. Dinsdag 31 Mei, 's av. half negen, Rest. „In den Vergulden Turk", Bree- straat: Mei-vergadering der 3-October Vereeniging. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 23 tot en met Donderdag 26 Mei a.s. (Hemelvaartsdag) waargenomen door de apotheek van den heer P. du Croix, Rapenburg 9, Telefoon 807; en van Vrijdag 27 tot en met Zondag 29 Mei a.s. door de apotheek van den heer M. Boekwijt, Vischmarkt 8. Telef 552 Oegstgeest. Apotheek „De Vijzel" Kempenaerstraat 4, des nachts en de9 Zondags. stroom gaat uit van God. De man die bij Ezechiël is vraagt hem te meten dezen levensstroom. Na duizend el reikt het water niet verder tot aan zijn enkelen, na weer duizend el tot zijn knieën, na weer duizend ellen tot zijn lendenen en weer duizend el verre boven zijn lendenen. Het gaat geleidelijk. De eerste beginse len zijn soms o zoo klein en eerst gelei delijk wordt vrucht gezien. Het water stroomt naar de Doode Zee, het beeld van het leven buiten God en de Doode Zee wordt levend. Er is geen andere medicijn voor het kranke volk en de kranke maatschappij dan dat van Jezus. Ook zullen daar de visschers staan van Engédé af tot Eneglaïm toe. Ze zullen de handen vol hebben met het vangen van de visschen. God zet de visschers niet op zij. Zulk een vis- scher moeten wij allen zijn in onze eigen omgeving. Overal zijn de plaat sen tot uitspreiding der netten en als God een ziel aan onze voeten legt "dan moeten wij ze trachten te winnen voor Koning Jezus. Uit de tekstwoorden haalde spr. een rijkdom van gedachten en zijn opwekkend woord drong diep in de harten der hoorders Ds. Mondt van Leiderdorp sprak daarna de slotrede. Spr. wees er op dat het niet in de eerste plaats op aan komt op ons doen maar op ons zijn. Zooals een bruidspaar in de toekomst moet toonen dat het meenens was zoo als het dat beloofde voor Gods aange zicht, zoo moeten ook wij hier van daan gaan en toonen dat het meenens was met onze komst hier. Spr. wil geen bepaalde vermaningen meegeven maar slechts een tekst uit Gods Woord: Gij zijt het lichaam van Chris tus en leden in 't bijzonder. Met dat li chaam wordt bedoeld de gemeente Gods, waar ze ook is. En zooals de le den van het inenschelijk lichaam lij den als één lid lijdt en verheugd zijn als een lid verheerlijkt wordt zoo ook moet in de gemeente van Christus zijn waarachtig medelijden en waarachtige medevreugde En zooals het bloed de levenskracht is van het lichaam zoo moeten wij er voor zorgen geen strem ming daarbij teweeg brengen maar de levenskracht van Christus te laten doorvloeien dooi' het gansche lienaam Daarna ging Ds. Mondt voor in dank gebed. In de pauzen tusschen het optreden oer sprekers speelde de muziek ver schillende nummers en werden psal men en gezangen gezongen. Ongeveer 6 uur was feest geëindigd. Bij de uitgang werd#nog een ccollecte gehouden voor degenen die door de bosschen dwaalden toen er gecollec teerd werd. Evenals alle jaren is dit jaar het Zen dingsfeest zeer goed geslaagd, waartoe zeker de schitterende omgeving wel heeft bijgedragen. BINNENLAND. VERKIEZINGS VARIA. Een goed bedoelde, doch vergeefsche reis. 't Gebeurde in één onzer Utrecht- sche plattelandsgemeenten. Een 76- jarig kiezer was juist met Mei j.l. naar een andere gemeente verhuisd, doch keerde op den dag der verkiezing voor den Gemeenteraad naar zijn oude woonplaats terug, om aan zijne ver plichtingen te voldoen, gelijk ook ge-" schiedde. Thuis gekomen vraagde hem zijn zoon, wie hij gestemd had. „Wel, de af tredenden, luidde 't antwoord. Men trachtte hem bij te brengen dat hij slechts één hokje op zijn stembiljet had mogen rood in vullen. „Welneen' sprak de kiezer ,,'t ging er altoos goed met den ouden Raad, toen wij er woon den. „Ik heb ze allen herkozen". Het stembiljet met zooveel levenservaring behandeld bleek ten slotte vanon waarde. KIESGERECHTIGDE MILITAIREN. Door den heer K. ter Laan is aan den Minister van Oorlog de volgende vraag gericht: Is de Minister bereid de noodige (maatregelen te nemen, opdat voortaan alle kiesgerechtigde militairen in de gelegenheid worden gesteld om aan de stemming deel te nemen, opdat niet, zooals bij de jongste verkiezingen voor ae Provinciale Staten en de gemeen teraden militairen niet kunnen deel nemen aan de stemming wegens oefe ningen buiten hun woonplaats? OPENLEGGING VAN NIEUW- GrUINEA. Het voornemen bestaat om een stel selmatig onderzoek in te stellen naar de economische ontwikkelingsmoge lijkheden van het Oostelijk deel van den Archipel. In het bijzonder zal daar bij de aandacht worden geschonken RECLAME. Bovenstaande Mousseline Japon in diverse dessins, slechts f 2,75. Alle maten. aan de openlegging van Nieuw-Guinea waarvoor de plannen, sedert de afwij zing der voorstellen van den hertog Adolf van Meckienburg, geruimen tijd onder het loodje zijn blijven liggen. GEEN FRAUDE TE AARDENBURG. Wij vernemen, dat uit de verhooren, welke de Officier van Justitie, baron van der Feltz uit Middelburg te Aar denburg heeft gehouden in verband met veronderstelde fraude bij de vast stelling van den uitslag der gemeente raadsverkiezing, niet is komen vast te staan, dat er fraude gepleegd is. EXPORT NAAR DUITSCHLAND. De Nederlandsche Spoorwegen heb ben een boekje uitgegeven, bevattende de bepalingen betreffende groenten- en fruitvervoer van Nederland naar Duitschland, waarin o.m. een lijst van de voornaamste verbindingen voor het vervoer van wagens groenten en fruit, bevracht als ijlgoed van Nederland naar Duitschland, alsmede aanwijzin gen voor de Duitsche douanehandeling, zijn opgenomen. DE PHILIPS KORTEGOLFUIT- ZENDINGEN. De uitzendingen van den Philips' kortegolfzender hebben thans gedu rende ongeveer twee maanden plaats gehad en een zeer respectabel aantal rapporten, brieven en briefkaarten, waarin de ontvangst gemeld wordt, is uit alle deelen van de wereld bij de N. V. Philips' Radio ingekomen. Niet alleen het feit, dat deze berich ten uit Ned. Oo9t- en West-Indië, Ja pan, Australië, Achter-Indië, Zuid- Amerika, de Vereenigde Staten van Noord-Amerika, Afrika, Azië en alle landen van Europa komen, maken de zen rapportenstroom tot interessante lectuur, doch meer nog wordt men ge troffen door den lof, welke deze brie ven zonder uitzondering aan deze Ne derlandsche prestatie toekennen. Sommige waarnemers, welke uit de Vereenigde Staten bericht zonden, schreven, dat zij hun ooren niet geloo- ven konden, toen zij hoorden, dat het hier een Nederlandsch Station gold, daar zij eerst meenden een proefne ming van het locale omroepstation te hoeft'en. Zoowel uit Oslo als uit Czecho Slowakije en Frankrijk wordt krachti ge ontvangst op kristal gemeld. En wat voor onze koloniën wel van het meeste belang is: in Oost- en West- Indië blijkt goede luidspreker-ont vangst mogelijk. Deze Philips-uitzendingen hebben opnieuw de aandacht gevestigd op wat met korte golven bereikt kan worden, terwijl het een nieuwe triomf der wa- tergekoelde zendlampen voor telefonie doeleinden mag heeten. Slechts met be hulp van deze lampen is het mogelijk een voldoende vermogen op kleine golf lengte op te wekken en ondei broken met absolute nauwkeurigheid uit te stralen. Tevens hebben deze uitzendin gen, welke in de dagbladen van alle landen beschreven worden nog eens de aandacht gevestigd op wat ons land op wetenschappelijk en industrieel ge bied vermag, een punt van algemeen belang, waarvan men de waarde niet licht kan overschatten. In het bijzon der de Engelsche pers, is na het groote succes der her-uitzending van Daven- try door den Philips Kortegolfzender, waardoor zelfs de luisteraars in Aus tralië en Engelsch-Indië van dit pro gram konden genieten, vol lof over de ze Nederlandsche prestatie. VOORZICHTIGHEID MET RATTEN- VERDELGINGSMIDDELEN. In den handel en bij drogisten is een middel tot verdelging van ratten ver krijgbaar, genaamd „Rodent", De aan dacht wordt er op gevestigd, dat dit middel ook voor en mensch uiterst vergiftig is, omdat het vrije phospho rus bevat. Reeds hebben zich enkele gevallen van vergiftiging, met dopdelij ken afloop, voorgedaan bij menschen, die van „Rodent" een ander gebruik maakten dan waarvoor het bestemd is. Men zij daarom voorzichtig en zorge, dat „Rodent" en trouwens ook andere soortgelijke middelen niet in verkeer de handen of in het bijzonder niet bin nen het bereik van kinderen komen. LIMBURGSCHE MIJNEN. Gedurende de maand April produ ceerden de Limburgsche mijnen 737.422 ton steenkolen, hetgeen in vergelijking met de vorige maand een teruggang beteekent van 69.355 ton. Alhoewel gedurende de maanden April en Mei steeds een teruggang der productie valt waar te nemen, doet de invloed der z.g. „feierschic-hten" waar bij op sommige particuliere mijnen ge durende den Zaterdag niet wordt ge werkt vanwege de afzetmoeilijkheden, zich eveneens gelden. Toch is het pro ductiecijfer nog 51763 ton hooger dan gedurende dezelfde maand va» het vo rig jaar, terwijl de totaalproductie over de afgeloopen periode toch nog 298005 ton hooger is dan over dezelfde periode van het vorig jaar. DE AANWEZIGHEID VAN EEN NEDERL. SCHIP TE SJANGHAI. Door den heer Vliege,n zijn aan de Ministers van Buitenlandsche Zaken en van Marine a.i. de volgende vragen gesteld: I. Kunnen de Ministers mededeelen of het persbericht, waarin wordt ge meld, dat, nu de Sumatra uit Sjanghai vertrokken is, waaruit toch moet wor den afgeleid, dat ook de Regeenne de verdere aanwezigheid niet noodig achtte, een ander oorlogsschip, de Flo- res, naar Sjanghai zal worden gezon den, juist is? II. Kunnen de Ministers mededeelen, welke, zoo het bericht juist is, de rede nen zijn, die de Regeering tot deze daad bewegen? Indien de .Regeering meent, dat ook nu nog te Sjanghai een Nederlandsch schip aanwezig moet zijn om bij even tueel gevaar voor de daar verblijvende Nederlanders dezen ter huip te komen, zou de Regeering dan niet bereid zijn een ander schip, geen oorlogsschip, voor dat doel te charteren? Het departement van Marine deelt intussclien mede, dat het dagbladbe- richt: „Soerabaja, 24 Mei. Het alhier gesta- tionneerde oorlogsschip „Flores" heeft, naar de bladen melden, thans bevel ge kregen naar Sjanghai te vertrekken. (Draadloos)" niet juist is. „Hr. Ms." Flores" moet gereed ge houden worden om naar de Chinee- sche wateren te worden gezonden, in dien dit eventueel noodig mocht blij ken. DE CONTROLE OP DE GEMEENTE FIN ANCIëN. Op Zaterdag 21 dezer is te Utrecht de eerste algemeene vergadering ge houden van de Vereeniging van Ge meente-Accountants onder voorzitter schap van den heer J. Meyer Azn. De heer N. L. Reuvecamp hieldt een lezing over het onderwerp: „Gedepu teerde Staten en de controle". Spr. zet te hierbij als zijn standpunt uiteen, dat de verantwoordelijkheid voor de con trole op de gemeentefinanciën berust bij B. en \Y. en dat aan Ged. Staten is opgedragen het toezicht op het beheer der gemeentefinanciën, waaruit wel kan voortvloeien, dat zij wenken kun nen geven ten aanzien van de controle, doch nimmer dat zij de verantwoorde lijkheid van de gemeentebesturen over nemen. Spr. kwam tot de conclusie, dat het verbinden van deskundige ambtena ren aan de provinciale bureaux van veel belang zal zijn. Het zal nuttig zijn, wanneer deze samenwerking zoeken met de gemeentelijke bureaux, die ter plaatse met de controle zijn belast, waardoor veel dubbel werk kan wor den voorkomen en onderling vertrou wen zal worden gek veekt. DE BREUK TUSSCHEN ENGELAND EN RUSLAND. Het regeeringsvoorstel goedgekeurd. Baldwin heeft gisteren in het Engel sche Lagerhuis een verklaring afge legd naar aanleiding der resultaten van den inval in de bureau's van de 'Arcos. Die bureau's waren een door gangshuis voor opruiende correspon dentie. De critiek van Labour. Het Labour-standpunt werd in den avond als volgt door Clynes weerge geven: y De regeering stelt Rusland in de bank der beschuldigden. De Labour Partij accepteert deze positie, doch vraagt, dat Rusland niet veroordeeld wordt zonder een behoorlijk proces. De. bewijsvoering dient grondig en onpartijdig onderzocht. Het schuldig! mag niet worden uitgesproken, voor het bewiis geleverd is. De Arcos-raid lleverde dit niet op. Lang stond Clynes stil bij de econo mische gevolgen van de breuk. Het IS (volgens hem beslist uitgesloten, dat' de handelsbetrekkingen zullen door gaan, alsot er niets geschied is. Engelands industrieele positie is niet zoo schitterend, dat men zich de luxe kan veroorloven, een markt van 140 xnillioen zielen af te snijden. Aan het slot zijner rede diende Cly nes een motie in. Hierop kreeg de minister van bui tenlandsche zaken, Chamberlain, het woord, die er nog eens den nadruk op llegde, dat de handel met Rusland kalm kan worden voortgezet, doch da Russen zelf verder geen enkel privile ge zullen genieten. De regeering wenscht de motie-Cly- nes niet over te nemen, en zal, indien blijken mocht, dat zij het vertrouwen RECLAME. VLUGKOKEND HAVERMOUT de spijs voor jong en oud. van het Lagerhuis in deze kwestie nier heeft, weten wat haar te doen staat. Lloyd George aan het woord. Oc.k Lloyd George laakte de hou ding der re^eering. De notie der re^eering is onversfaru dig zeide hij, en het moet ernstig be treurd worden, dat in deze aangelegen heid de buitenlandsche politiek door het ministerie van Binnenlandsche za ken is gedicteerd. Wat de spionnage betreft, doet En geland da^r ook' niet aan mee? Elke regeering he°ft haar p-eheime agenten Hoe zullen de verbroken banden ooi* weer worden aangeknoopt? Wacht men soms op den terugkeer der Roma) tnofs Lloyd George's rede maakte dienen indruk, vooral ook, toen hij lord Bal four aanhaalde, die in Juni van het vorige jaar onder gelijksoortige om standigheden uitvoerig had betoogd, waarom Engeland's belang niet met een breuk was gediend. De Labour-motie werd tenslotte ver worpen met 367115 stemmen, ter wijl het regeeringsbesluit werd goed gekeurd met 34698 stemmen. Ook Canada breekt met Sovjet-Rusland De Canadeesche regeering heeft he lsloten de handelsovereenkomst met Sovjet-Rusland te verbreken. De Russische handelsdelegatie mag blijven bestaan als particulier lichaam (doch krijgt geen officieel karakter. De voorgenomen aankoop van drie duizend Canadeesche paarden door ide Sovjet-regeering is geanuleerd. PER MOTORRIJWIEL DOOR DE SAHARA. De Fransche luitenant Bruneteam en de heer Gimié, beiden van het Fransche leger en de bekende Bel gische sportsman Werens, hebben eenigen tijd geleden een aanvang ge maakt met een tocht per motorrijwiel] die geen weergade vindt in de geschia idenis van den explosiemotor. Naar thans wordt geseind, hebben: zij hun tocht succesvol beëindigd en zijn zij te Bourem bij Timboektoe aar» den Niger aangekomen. De drie F.N.-motorrijwielen waar mede de tocht volbracht is, bevinden zich nog in goeden staat. Het betreft hier een tocht van Oran (Noord Afrika) naar Bourem bij Tim boektoe aan den Niger. De afstand van Parijs uit bedraagt heen en terug 7000 K.M. De reis liep door de Sahara, wel ke in haar geheele lengte doorsneden] werd. De reis werd afgelegd met 4 stop plaatsen en liep door de meest woes te streken, die men zich denken kan.. Hieronder volgen de étappes: le. ParijsMarseille 1100 K.M.; 2e. OranCo'omb Bechar 600 KM. 3e. Co'omb Bechar-Reggan 700 KM. 4e. RegganBourem 1100 K.M. De reis was uitermate zwaar en de vierde dagreis liep door Tanezrouft, het „land van de dorst". 1 Ravitailleeren van benzine en wa ter was onmoge'ijk vóór aankomst aan de stonplaats. De rijders moesten eeni afstand afleggen van 2400 K.M. onder, een hitte, welke tegen den middag 401 45 gr. bedraagt. De motoren waren niet van zijspan wagens voorzien, waardoor de onder nemende reizigers slechts een mini mum aantal onderdeelen konden mo denemen, terwijl ook geen extra olie en benzine kon worden medegevoerdl behalve wat in de extra tanks kon wor! den geborgen. Een belangrijk voordeel bij' deze onderneming was, dat de nieuwe F. iN.-motoren slechts weinig benzine eni uitermate weinig olie verbruiken. Dit) geringe benzineverbruik (2!/2 L- petf 100 K.M.) is natuurlijk een factor van belang. Wij kunnen zeggen, dat het slagen van dezen tocht uit economisch stand punt bekeken van groot belang is. Immers, thans is bewezen, dat hefl mogelijk is de verschillende gedeelten van Centraal Afrika te verbinden door een sneller, zekerder en goedkoopeo verkeersmiddel dan het gewone „schip der Woestijn'". Van sportief standpunt bezien, TS ideze raia er ongetwijfeld' een vaq groot belang, die alleen volbracht kon worden door een sportsman, die groo ten durf en ondernemingsgeest paar den aan uithoudingsvermogen en ener] gieen daarin werden bijgestaan door een zuivere machine van de hoogste technische volmaaktheid. GROENLAND'S IJSGEBIED. Prof. Dr. W. II. Hobbs, hoogleeraar in de aardrijkskunde aan de hooge- school te Michigan, is te Kopenhagen aangekomen, van waa; hij de volgen de week naar Holstenborg aan de west kust van Groenland vertrekt als leider van een Amerikaansche expeditie. Van Holstenborg zal de expeditie over het landijs van Groenland verder liet binnenland intrekken om het me teorologisch, geologisch en botanisch onderzoek voort te zetten, dat verleden jaar door de meteorologische expeditie onder leiding van prof. Hobbs werd voorbereid. De expeditie zal een radio-zender voor korte golflengte meenemen voor het geven van meteorologische berich ten. Twee deelnemers zullen trachten op een bergtop van het landijs op een hoogte van ongeveer 1000 Meter te over winteren. KORTE BERICHTEN. De „New York Herald" meldö luit Norfolk (Virginië) dat daar een hevige orkaan heeft gewoed. Er zijn 5 dooden en 75 gewonden. Het „Journal" verneemt uit, (Madrid: Tengevolge van een verkeer1 (den wisselstand is de posttrein van Almeria naar Aguilas in botsing geko< imen met een goederentrein. Zeven personen werden gedood en vijftien gewond. De Senaat van Danzig heeft aam Prof. Van Hamel zijn leedwezen be tuigd wegens de op hem gedane aan vallen. De Litausche regeering heeft de vergunning, om over "Memel te vlie gen, ingetrokken. Lindbergh is tot een bezoek aan (Nederland uitgenoodigd. Hij zal 24 uur in Amsterdam door brengen, doch uitsluitend om aan iNederland de gelegenheid te geven hem te huldigen. 7ooweJ de Noordeliiken als del (Zuideliiken in China melden succes sen; 2000 gewonden zijn te Hankaul aangekomen. KAT-.'IJK AAN DEN RIJN. Woensdagavond kwamen delsden der Boerenleenbank in het Logement „De Roskam" in jaarvergadering bij een. De opkomst was zeer bsvreaigend. De voorzitter, Jac. Wassenaar, sprak een openingswoord, waarin deze het le ven oor bank van het afgeloopen jaar na ging, hetwelk in alle opzichten tot tevredenheid stemde. Notulen der vorige vergadering wer den door den secretaris, den heer J. v d. Perk gelezen, en hierna onveranderd, vastgesteld. Hierna bracht den heer P. J._ Aarts, kassier, het financieel verslag uit, waar van wij het voornaamste hier laten voï gen: SpaargeldenHet saldo te goed van de inleggers was op i Januari f71043,11. Gedurende Jiet jaar is ingelegd f 6299,83 Gedurende het jaar is teruggehaald f 31104,47. Het saldo te goed was op 31 December f 102918,47. Voorschotten: Het saldo schuld van de vcorschotnemers was op 1 Januari f36877.08. Gedurende het jaar is terug betaald f2395,Nieuwe voorschotten zijn gegeven f6600,Blijft dus op 31, December schuld over f41082,08. Loopende rekening met d© leden: Het saldo schuld op 1 Januari was f54052,62. In het jaar is uitbetaald f80372,50. In het jaar is terugontva» gen f68197,49. Blijft op 31 December aan schuld over f60825,07. Centrale Bank: Het saldo schuld was op 1 Januari f9745,°8. Gedurende het iaar is uitge» geven f85223,75. Gedurende het jaar is ontvangen f72051,20. Blijft op 31 Dec. aan te goed over f 3427,27. De totale ontvangsten in 1926 bedroe» gen f283423,64. De totale uitgaven in 1926 bedroegen f276449,82. Op 31 De cember was dus in kas f6973,82. Het réservefonds bedroeg J SolS>^>7' De winst in 1926 beiroeg T 781,31. De voorzitter "deelde mede, dat be stuur en Raad van 5ezicht het financ- ee'i verslag hadden goedgekeurd, waar mede ook de vergadering accoordgiag, waarna de kassier dank gezegd wqtü voor het gevoerde beheer. Bestuursverkiezing. Aan de beurt van aftreding waren, van het bestuur den heer Jac. Wassenaar en van den Raad van Toezicht de heer A. Korpelshoek, die na gehouden stemming met groota meerderheid van stemmen gekozen ble ken en zich dan deze benoeming lieten welgevallen. De voorzitter stelde namens het be stuur en Raad van Toezicht voor derei> te der spaargelden te brengen op 3.96 pet., die der voorschotten op 5 pet. en der Jpopende rekening op 5V2 pet., ech ter onder voorbehoud dat, mocht een tus schentijdsche wijziging noodig zijn, zij daartoe het recht verkrijgt. Daar tegen dit voorstel geen bezwaren werden ingo bracht, werd aldus besloten. Bij de rondvraag stelde de heeren P. J. Alkemada en J. Haasnoot nog enkele vragen, die naar genoegen werden be» antwoord, waarna de voorzitter de vei» gadering sloot onder dank aan de leden/ voor hunne tegenwoordigheid. De brug aan den Noordwijkerweg, ^Rooversbrug",, is weer voor het ve? keer opengesteld, zoodat en tuinders en automobilisten, en wielrijders enz., van alle narigheid verlost zjjn. KATWIJK AAN ZEE. Bij den Secretaris derv Neutrale Oranjevereeniging, den heer E. Schone veld, is een dankbetuiging ingekomen van H.M. Prinses Juliana voor de dooï die vereeniging gezonden telegrafische gelukwensch op Hoogstderzelve verjaar aag. NOORDWIJK AAN ZEE. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. Hospers. Geref. Kerk v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. Koers. SASSENHEIM. Ons Chr. Fanfarecorps „Crescendo behaalde gisteren op het Nationaal Coiv cours ite Gouda den isten prijs in (diefde met 329 punten. Verleden jaar behaald© „Crescendo" een isten prrjs in dé 4de aid. met 306 p De vereeniging doet dus haar naam eer aan, en den directeur, den heer Smol ders .uit Leiden, komt alle lof toe voor wat hij met het kleine corps, dat slechts 18 werkende leden telt, weet te berei ken. Tot brandmeester is benoemd de heer JY. J. Dekker in plaats van den heer A. J. Dekker, die de gemeente gaat verlaten, en in plaats van den heer A. Heesterman, aan wien op verzoek eervol ontslag werd verleend, is tot brandmeester benoemd de heer P. Bo- gaards, en tot plaatsvervanger die hear A. van der WieL

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2