WAALS min wjisls min f 29.75 NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DINSDAG 24 MEI 1927 zèltdgd wonden? Sedert wanneer ten slotte netten crsheel dny«étfdr> realen op kerkklok1 afc or» staatkundig tefwrin? Mefelnt men echter ondanks 'dit al les toch aan q^rirtefmd rapoort^ook prgnmenten triyen het vrouwenkies recht in den Staat te kunnen ontleg nen, zoo moge ook gewezen worden on, de volgende zinsnede, welke onmidde- lijk aan het door U aangehaalde gedeel te voorafgaat (en waarvan wij een aan tal woorden cursiveeren)„Nu is het izeker waar, dat een uitdrukkelijk ver bod aan dé vrouw om mede te stemmen in de H. S. niet gevonden wordt, zooals dit wel geschiedt ten opzichte van het leeren en regeeren, maar al kan daarom niet gezegd worden, dat het verl eenen van net stemrecht aan de vrouw met een ste llige uitspraak van Gods Woord in str ij d is, toch meenen deputaten enz.'' U ziet dus, dat. al zijn ook genoemde de putaten n;et vóór het vrouwenkiesrecht in de kerk, zij niettemin toch uitdruk kelijk uitspreken, dat niet gezegd kan worden, dat het in strijd is met Gods Woord. Dit gedeelte van Uw betoog is dus al bijzonder weinig zeggend. Wat voorts Uw weerlegging van het tweede gedeelte onzer beschuldiging betreft, zoo kan deze op oningewinden inderdaad .den indruk maken van noel sterk te zijn en vernietigend voor ons. W ij oordeelen daar echter anders over. Dat door U vrouwen per auto naar de Stembus zpuden zijn gebracht, is door ons nooit beweerd. Evenmin, dat vrou wen door U bewerkt zouden zijn om te gaan stemmen. Maar wel houden wij onze bewering staande, dat tal van vrouwen Uwer Partij haar stemplicht hebben vervuld, en zoo dan al geen vrouwen van Bestuursleden (welke vergissing wij gaarne herstellen) dan toch wèl de vrouw van een oud-be stuurslid (bovendien zélf candidaat voor den Gemeenteraad), hetgeen aan den ernst der zaak zeker niet zooveel verandert. We willen vanzelf geen na men pubheeeren, maar een uitgebreid lijstje met namen van vrouwen, die zoo al misschien geen lid Uwer kies vereeniging dan toch algemeen als Staatkundig-Gereformeerd bekend staan en op 4 Mei ter stembus zijn ge gaan, is ter onzer beschikking. Waar lijk, een zoo ernstige beschuldiging als die wij aan Uw adres meenden te moe ten richten, is heusch niet ondoordacht door ons neergeschreven. Ten slotte merken we U, wat betreft die zinsnede: „Gods Woord zegt het ons", nog op, dat, wat Gods Woord tot iU zegt, het ook tot ons zegt. Het spreekt piet op een andere manier tot de S. G. P., dan tot de A. R. Partrj. Zoo- dra ons dan ook er van kunt overtui gen, dat Gods Woord inderdaad het stemmen der vrouwen ver biedt, zul len onze vrouwen als goede And-Revo lutionairen van de stembus thuis blijven, daar ook ons beginsel is, dat men Go- de meer gehoorzaam moet zijn dan de menschen (Handelingen 5 vs. 29). Maar zoolang U dit niet kunt, zullen onze vrouwen als goede Anti-Revolutionairen haar stemplicht (zoolang deze nog .ge handhaafd blijft) vervullen, gedachtig aan dien anderen eisch der Schrift: „Al le ziel zij den machten over haar ge steld onderworpen; want daar is geen macht dan van God, en de machten die daar zijn, die zijn van God geordineerd: alzoo dat die zich tegen de macht stelt de ordinantie Gods wederstaat; en dia ze wederstaan, zulteAi over zichzelveeen oordeel halen" (Rom. 13 :1, 2.) Mocht U nog nader met ons in corres pondentie treden, dan hopen wij, dat U ons nu eens het gevraagde Schrift- bewijs zult leveren en U niét op -zijpaden begeven zult. Namens het Bestuur der A. R. Kies ver eeniging Ned. en Oranje Dr. Th. RCJYS Jr., Voorzitter. J. NOORLANDT, Secretaris. WASSENAAR. Uitslag der gemeenteraadsverkie zing. Uitgebracht 3837 stemmen. Geldige 3770; van onwaarde 67. A.R. 615 st., aantal Setels 2 (J. Mans- velt, D. v. Barneveld); C.H. 387 st., aan tal zetels 1 (A. Versteeg); R.K. 1669 st., 'aantal zetels 6 (A. L. Rooyakkers, C. v. d. Kroft, N. C. Prins, J. A. Vogels, G. P. G. v. Leeuwen en J. Th. Wouters); V.D. 832 st., aantal zetels 3 (Drop. D. Th. Ruys, Provokluit) S.D.A.P. 367 st., aantal zetels 1 (A. A. Content). GEMENGD NIEUWS. Motorongeluk. Zondagnacht reed de motorrijder D. B. W. uit Rot turn in de Nieuwe Ebbingestraat te (Groningen een meisje aan, met het gevolg, dat W. met een kaakfractuur en een hersenschudding werd opge nomen. Hij is in het academisch ziekenhuis) opgenomen. Het meisje kreeg geen letsel. Verdronken. Gisteren kwami bij de familie het bericht binnen, dat fw. K. Dettmeyer, oud 29 iaar, ge woond hebbende re Vlaardingen, sto ker, varende op het s.s. „Eemduk te Duinkerken is overboord gevallen ien verdronken. Gevallen. In den nacht van Zaterdag op Zondag is een matroos, lelie zich te Vlissingen langs den dijk van het z.g. Eilana naar de buiten haven begaf, daar vermoedelijk at ge vallen en op den steenen berm terecht gekomen. Zondagmorgen werd zijn lyk daar aangetroffen. Ter nader onderzoek werd het aoexe de politie in beslag genomen. 1 'Aangevallen. Toen zekere (B. v. d. N-, wonende in de Bingley- ötraat te Rotterdam, Zaterdagavond RECLAME. EleganteZijden Mantel in diverse motieven KRAAG GEBOUIL- LONEERD Gevoerd met Damasé in alle maten voorradig Ziei onze étalages. Haarlemmerstr. 114. laat op het Vasteland liep, werd hij plotseling zonder reden aangevallen door een onbekend gebleven man, die hem met zijn vuist in het gezicht sloeg. De aanvaller nam daarop de vlucht» v. d. N. ging naar de politie en is, daar hii zijn onderlip vrij ernstig hadi verwond ,in het ziekenhuis aan den Coolsingel verbonden. De waarheid. Een zeker nieuwsblad had onlangs een feuilleton- getiteld: ,.De waarheid". Toen de uitgever op zekeren dagi •zooveel ruimte noodig had voor an- idere ingekomen berichten, dat huil' niet in de gelegenheid was het vervolg te plaatsen, maakte hij dit door midi dei van een advertentie aan zijn iezens bekend, die misschien meer waarneidl bevatte dan eenige andere. Zii luidde aldus: „Door verscnillen) de spoedeischende artikelen, kan da „[Waarheid" in dit nummer niet cd- genomen worden". Verkiezingshum or. -- Gister morgen toen het gemeenteraadslid T. ter Laan te Rotterdam uit zijn venster bank keek. bemerkte hij tot zijn zeer groote ontstemming, dat de ualkersi vlak voor zijn huis op straat hadden geschreven: „Kiest Nivard". Deze propaganda yoor een zijnen tegenstanders heimelijk in de nachte lijke uren aangebracht, was toch waarlijk tegen het burgerlijk fatsoen. Daarom requireerde Z. Ed. Achtb. eenige A. J. C.'ers, trad in hemdsmoui wen, met zeep, azijn en boender naai* buiten en trachtte de onaangename letters te verwijderen. Gevallen. Men meldt uit Veenendaal: Zondagmiddag omstreeks 9 uur will de het 13-jarig dochtertje Catharina' van den chef der Staatsspoorwegen Rouwkamp aan „De Klomp" uit,heti dakraam in de dakgoot klimmen om' aan haar jonger zusje een jongien spreeuw te laten zien, uit het zich onder een der pannen bevindende spreeuwennest. Waarschijnlijk is het meisje mis gestapt, waardoor zij" uit de dakgjoot viel. Zwaar gewond werd de kleine op genomen. Des middags is zij', zonder tot be wustzijn te zijn gekomen, overleden. Verbrand. Zondagnacht is een der laatste nieuwe Renaultbussen der firma Fiaette en Co., die den dienst MaastrichtBrunssum onderhouden, door onbekende oorzaak tijdens hét vullen met benzine in brana gevlogen Het personeel kon de bus nog juist van de benzinepomp wegduwen. Midden op den Weg brandde ze geheel uit. Persoonlijkeongelukken hadden niet plaats. Simulant. De Haag§che po litie heeft Zondagavond in ae binnen stad een man aangehouden, die. be delde. De mail was, naar hij voorgaf, doof stom, kon zeer moeilijk loopen en leek' een zenuwpatiënt. Op 't politiebureau werd hem naam en adres gevraagd, maar het lukte hem niet, dit duidelijk te maken. De politie stelde alle pogingen m het werk, om de^ woonplaats van den bedelaar uit te vinden. Naar verschil lende plaatsen werd getelefoneerd en gijn signalement verspreid. Na eènige uren begon de man plot seling te snreken: zijn zenuwaandoe ningen verdwenen en hij bekende 'dat hij gesimuleerd had. Op 'deze wijze haalde hiï in de grod te steden van ons land zijn kost op. 'Hiji meende, dat het nu lang genoeg haai geduurd en verlangde weer naar zijn huis in Rotterdam. De politie liet hem gaan, na proces verbaal opgemaakt te nebben ter zake van bedelarij. Volkomen gezond verliet de man- het politiebureau, waar hij eenige ureni tevoren, geholpen door twee agenten, was binnen gestrompeld. Overdegrens. Een bierbrou- werii had beslag laten leggen op het: meubilair en den verderen inventaris van hotel Germania te Kerkrade, ge legen aan de Nieuwstraat, op enkele; meters van de Duitsche|grens. Den vorigen nacht werd de politic die zelf nog een uur daarvoor bij het hotel gesurveilleerd had, er opmerk zaam op gemaakt, dat de eigenaar meti behulp van een tiental personen druki bezig was zijn roerende bezittingen 'ri paar meters verder over de grens to zetten, waar hij ze in verhuis wagena laadde. Ook de door den deurwaarder aan gestelde bewaarder een agent van politie werd gewaarschuwd, dochi toen deze arriveerde, was alles reeda over de grens gebracht. 3 Op verzoek van de Kerkenraadsche politie is het meubilair daarop doofl de Duitsche politie tijdelijk in bewa ring genomen, de Duitsche rechtbank zal nu moeten beslissen, in hoeverre de eigenaar strafbaar is volgens da Duitsche wet. Tegen den eigenaar H., die even eens over de grens gegaan is, is een vervolging ingesteld. Nachtvorst. De nachtvorsten van de vorige week hebben op da (PI oog e Veluwe duidelijke sporen na gelaten aan de jonge loten van eike en beukeboomen. Geheele lanen in de bosschen onder Gort ei en Niersen zien er uit, of zij door brand zijn geteisterd. Vliegdag. Ondanks den regen is de vliegdag te Vaals gisteren door gegaan. De heeren ICatrenstein, Peschke, Ga meiin en Wiskirchen vertoonden hun acrobatische toeren in de lucht. Gammelin vloog bij het dalen te laag, nam daardoor den top van een 'boom mee, waardoor zijn vliegtuig, over den kop sloeg. Gelukkig hadden er geen persoon.ijke ongelukken plaats doch de machine was deerlijk geha vend. - Ondanks de tamelijk stevige wiridl zou Maurke toch met zijn para chute naar beneden springen. Tengevolge van het draaien van tien wind dreef hij af. Inplaats van op het vliegveld te dalen, kwam hij in hep bosch terecht, waar hij kans zag op een open plek den beganen grond >veer te bereiken. De ontzetting, die zich eerst van de (toeschouwers nad meester gemaakt, die dachten aan een ongeluk, maakte spoedig plaats voor vreugde, toen do parachutist ongedeerd in zijn auto op het terrein verscheen. Land- en Tuinbouw. CENTRALE KEURING TE LEIDEN. Op 't verslag van den heer Sybes- ma en wel in hoofdzaak op de con clusies, die men daaruit zou kunnen trekken moet nog even worden te rug gekomen. 't Kan nog net voor de drukte van den hooibouw, want dan wordt her punt „courantenlezen" wel eens voor eenigén tijd van het dagelijksch werk program van den boer geschrapt. De heer S. bleek orer het te meiden voorgebrachte nogal tevreden, be halve over de eenjarigen. Hij verge lijkt die, met die te Groningen waren aangevoerd, en dan kan het niet ont kent, dat het verschil beduidend is, vooral in de mate van ontwikkeling. Als oorzaken van deze mindere ont wikkeling worden genoemd de voe ding en de verpleging, en daarnaast de minder doeimatige huisvesting. Het komt me niet onwaarschijnlijk; voor, dat de schrijver daarin wel wafi het gelijk aan zijn zijde heeft. i Vraagt men mij. of de dieren hien dan niet genoeg krijgen, dan zou ikl dat niet durven toestemmen. 1 Maar het zou wel kunnen zijn, daO men ze hier minder doelmatig voert. 't Is waar, zooals in Groningen me nige jonge stier wordt opgevoed zou men het hier niet willen, en ook zou den de bedrijven er zich niet voor lleenen. Daar wordt menig jonge stier het eerste half jaar door zijn moeder, of door een andere koe gezoogd. In som mige gevallen heeft hij alleen alle meik van het dier tot zijn beschikking, in andere gevallen moet hij het dee- len met een kameraad. Zonder nu te willen beweren, dat dit het ideaal is van opvoeding, is er toch een goede zijde aan -deze wijze van doen, en dat is, dat de dieren eeer lang meer of minder melk naan binnen krijgen. Wanneer men in Groningen op an dere wijze stieren opfokt voor 'den 'verkoop, -wordt daar dan ook altijldi «org voor gedragen. En in den na zomer voor een goede, lekkere weide. Vier zeer zware stiéren, op derge lijke wijze grootgebracht, en die Zelfs een groot deel van den winter] took nog in de weide liepen, met een goed droog hok voor nachtverblijf, waren in dit voorjaar te zien bij den, heer Bruins te Grijpskerk. Op elk bedrijf is dit echter niet uitvoerbaar. I Is men genoodzaakt ze binnen te petten, dan is een niet te warme plaatst eerste vereischte. Waar de dieren wel' teens zweef en. verliezen ze_ te spoe- 'dir hun oude haren, en 'die ziet men er' in het vooriaar nog graag op. Maar dit stelt weer hoogere cischeni aan de huidverzorging, en'daar neemt men het in Zuid:Holland zoo nauw: niet mee. De boeren hier moesten ieens een kijkje nemen in den winter in andere streken van ons land, met,1 (name in Friesland en Groningen. Ze- Zouden zelf tot de conclusie komen, dat het vee bijna nergens zoo vuill wordt gezien, als in deze provincie En dat, terwijl de Hollandsche zinde lijkheid zoo wereldbekend is. Of be treft dat soms alleen maar de boe rinnen? Als dat waar is, mochten 20 hun bemoeienis wel eens uitstrekken, tot de andere kant van -het „achter, huis". Maar nu nog even weer terug naar, het verslag van den heer Sybesma. Het zou de boeren kunnen ontmoe digen inplaats van aansporen tot meer dere activiteit, en dan zou deze heer Zijn doel hebben gemist. Zijn doel was, de fokkers hier te wijl zen op een tekort en hun aan te sporen te trachten dat in te halen. En toch zou het tengevolge kurrnen hebben, dat men er net bijltje bij neergoeicle, en zei: het geeft toch niets, ik schei er, mee uit. Daarom heeft dit schrijven ten doel' hun gerust te stellen. Op de keuring] werken lang niet alle fokkers, en di© het doen, weten heel goed, dat er veel boeren zijn, die liever een stier koo- pen, die zoo maar bij de pinken in net land kan, en dan in aen zomer flink groeit, dan een, die is wat men noemt keuringsconditie. Wanneer men de „opgepapte" stie ren, die in het voorjaar zoo'n aangen» men indruk maakten, in Juli ot Augua itus weer eens ziet, kan men nauwe lijks zijn oogen gelooven. Niet zelden zijn ze „gesmolten als sneeuw voor de zon". Een van de stiertjes, die in Leiden nu niet zoo'n besten indruk maakte, kan in het najaar wei eens heel anders staan tegenover een dier, dal hem nui in uiternjk volkomen ver overtreft. Vele practi^che veefokkers vragen dan ook in de eerste plaats naar de fokwaarde, dat een dier heeft, en dat wordt voor een zeer groot deell •bepaald door de familie, waaruit hij is voortgekomen. Aan het onderzoek daarnaar kan nooit te veel zorg wor den besteed. En omdat dit een factor is van zoo groot belang de stier is de halve fokkerij, en veel boeren zijn dat hoe langer, hoe meer gaan inzien, hebben de fokkers van jonge stieren, in deze provincie voor hun „beestjes" nog weer goede prijzen kunnen beclin gen. Onderscheidene dieren van goe de moeders hebben dit jaar een eigo naar gevonden voor den prijs van 3UU gulden. De koopers zijn er goed mee en do fokkers kunnen er ^oed mee uiit. De onkosten van Stamboek en melk controle zijn al weer goed gedekt. Trouwens, die worden menigmaal! gedekt door de verdere waarde, die de kalveren hebben, als ze in de eerste week van hun leven zijn. Menig pasgeboren dier gaat wegl voor fokdoeleinden voor 15 a 20 gul den meer, dan wat de „knors" ervoor sou willen betalen, en dan zijn die kosten er ook alweer uit. Steeds meer boeren beginnen in te «ien, dat het toch niet langer meer' aangaat met dieren te werken waar van men niets weet. Nu toch hierover bezig zijnde, moet jk nog even terug komen op het zin netje, boven neergeschreven, „aan het onderzoek naar de familie kan nooit te veel zorg worden besteed". In den laatsten tijd ontmoet men nog weieens gevallen, die doen ver-» moeden dat men er nog niet den juis- ten kijk op heeft, hoe dat moet plaarsi hebben. Men noemt zichzelf al zeer Vooruitstrevend, als men een stier met „papieren" koopt. Er is bij een bepaali de stier een bewijs van herkomst, d. ,w.z. een kaart, meldende naam, ge boortedatum, vader en moeder, enz^ en men koopt hem. Dan gaat men op onderzoek uit, pf alles wel echt is. Gaarne wil de inspecteur van het stamboek dat voor de menschen onderzoeken, en tevens een onderzoek iristellen naar wat we tenswaardig is, als b.v. de melkgiftt en 't gehalte der moeder, en zoo mo gelijk van verder voorgeslacht. En alsi net dan blijkt, dat, als men alles te voren had geweten, men de stier (da halve fokkerij) niet zou hebben wil len koopen, dan zit men er mee. Wie eerst koopt en dan onderzoekt, handelt als een vader, die toestemt in de verloving van zijn dochter met een of ander jongmensch, dat hem niet £00 slecht voorkomt, en daarna gaat. onderzoeken, „wat voor 'n vent hij! eigenlijk wel is", wat hij presteert in de maatschappij, van wat familie hijl is, enz., om dan misschien tot de" slotsom te komen, dat ze er met elkaar jngeloopen zijn. J. W. BAKKER. 1 asggga irrg-j INGEZONDEN. (Buiten verantwoordelijkheid der RedactieJ HOE MEN PROPAGANDA MAAKT. Dat 'n politieke partij, als adverten tie, een aanbeveling plaatst voor haar candidaten, in het blad van een „niet- bevriende" partij, zal wel niet veel voorkomen. Dat zoo'n partij echter naamlooze èn daardoor èn door haar inhoud misleidende adver- tentie's plaatst, daarvan konden de lezers van de „Nieuwe Leidsche Cou rant" Zaterdag j.l. „genieten" als zij pagina 4 van het tweede blad gelezen hebben. De aanbeveling in advertentievorm om No. 1 van lijst 8 te kiezen, was toch zóóals zij daar staat, meer dan onbe hoorlijk, om niet een nog juister woord Ie gebruiken. Èn dan kiest men door voor het blad eener partij die: het be ginsel met de voeten treedt, die het heillooze revolutionair© pad opgegaan is, dielees slechts de Banier, de be schuldigingen zijn legio. Van een par tij, die men nog niet anders dan bestre den heeft met groote, dikke, soms dier bare woorden, zonder bewijzen. Waarom mocht in de advertentie niet staan, van welke partij lijst 8 was? De advertentie werd daardoor toch niet te groot en daarmee de verdienste der afgedoolden? Waarom moest er staan: aloude Antirevolutionaire en niet: Staatk. Geref. beginselen. Toch niet om verwarring te stichten? In de onderteekening „het Bestuur" zit juist de naamloosheid en daardoor laat ons aannemen ongewild, het mis leidende. Want de onderteekening „het Bestuur" onder een aanbeveling van candidaten in een A.-R. dagblad is toch voor wie logisch denkt: het Be stuur eener A.-R. Kiesvereen. Deze naamloosheid laat ruimte te over om te veronderstellen, dat er opzet in 't spel was, om argelooze lezer-kiezers te verschalken. We willen dat niet doen ,maar dat men zich geweld moet aandoen, deze gedachte geen post te doen vatten, zal niemand verwonderen Met open vizier is althans anders, 't Is te hopen, dat door den noesten ar beid der A.-R. propagandisten er geen argoloozen meer zullen zijn. Laat ook do verkiezingspropaganda in alle op zichten Waar zijn. Ook over den inhoud der annonce was nog wel heel wat te zeggen. Slechts dit: Wij zijn'zoo vrij te mee- nen, dat onze Geref. vaderen de ver houding van: beginsel en practijk wel op een eenigszins andere wijze zagen, aan vele St. Genef. heden ten dage de overeenstemming tusschen practijk en beginsel trachten te bereiken. Ik denk hierbij b.v. aan een plaats, niet ver van Leiden, waar de vergelijking van stem busuitslagen leert, dat vele St. Geref. stemmen op de Liberale lijst terecht kwamen waar nota bene een vrouwelij k© candidaat no. 1 stond. Tenslotte geachte redactie, zou het geen aanbeveling verdienen, dergelij ke advertentie's, en dan nog wel van partijen die ons altijd zoeken afbreuk te doen, te weren? Ik weet: adverten- tiekeur is moeilijk, maar dergelijk fraais moest men toch beslist w e i g e- ren, althans ik verzoek het U drin gend in overweging te nemen. Met dank voor e ventueel e plaatsing. Uw abonné, Hazerswoude (Dorp) H. v. HILTEN Tot onze spijt kon clit ingezonden stuk gisteren niet meer geplaatst wor den. (REDACTIE). Scheepstijdingen. ÜOLLANO—AMEFUKA-LiJN. NARENTA, R'dam n. Vancouver 22 te Londen. DRECHTDIJK, R'dam n. Vancouver, 20 v. Cristobal. VEEN DAM, New-York n. R'dam 23 (7.20 v.m.) v. Plymouth. LEERDAM, 22 v. N.-Orleans te R'dam. MONTGOMERYSHIRE, 23 v. Vancou- ver te R'da-m. MOERDIJK, Vancouver n. R'dam 20 te Portland (O.) DINTELDIJK, Vancouver n. R'dam 22 te Liverpool. KINDERDIJK, Vancouver n. R'dam 21 v. Cristobal. BINNENDIJK,.R'dam n. Philadelphia 21 (8.13 v.m.) 200 mijl Z.W. v. Valen- tia. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. BILDERDIJK, 22 v. Beira te R'dam. GIEKERK, 22 v. Beira te R'dam. RIJPERKERK, 22 v. Antw. te A'dam. HEEMSKERK (uitr.) p. 22 Dakar. MELISKERK (thuisr.), 21 te Dar-es-Sa- laam. CALLISTO (uitr.) 2 v. Port Natal. NI AS (thuisr.) 23 v. Genua. HOLLAND—WEST AFRIKA-LIJN. MINERVA (thuisr.), 31 te R'dam verw. CERES, 23 v. A'dam te Hamburg. DELFLAND (uitr.) 23 te Bordeaux. REGGESTROOM (uitr.), 21 te Dakar. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. FLANDRIA (thuisr.) p. 22 Fern. Nor. S ALL AND (thuisr.) 21 v. Rio Janeiro. KENNEMERLAND (uitr.) 22 v. Bahia. AMSTELLAND, 22 v. A'dam te Hamb. ROTTERDAMSCHL LLOYD. INDRAPOERA, 26 (8 n.m.) v. Batavia v te R'dam verwacht. SITOEBONDO, R'dam n. Batavia 23 (2 n.m.) te Singapore. TERNATE, 23 v. Batavia n. Djeddah. KEDOE (uitr.) 22 te Londen. TOSARI, 22 v. R'dam te Hamburg. KERTOSONO, 23 v. Hamburg te R'dam KAWI (uitr.) 22 te Genua. PATRIA, 21 v. R'dam te Batavia. SLAMAT (uitr.) p. 21 Ouessant. MERAUKE (thuisr.) 22 (2 n.m.) te Mar seille. TAB AN AN (uitr.) p. 22 Perim. DJAMBI (uitr.) p. 22 Pont de Galle. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. SEMBILAN (thuisr.) 23 te Londen. P. C. HOOFT (thuisr. 22 v. Port Said. PRINS DER NEDERLANDEN (uitr.) 21 v. Colombo. KARIMOEN, A'dam n. Java 23 te Ant werpen. RONDO (thuisr.) p. 21 Gibraltar. BINTANG (uitr.) p. 22 Perim. SOEMBA (thuisr.) 22 v. Colombo. SALEUR (uitr.) 23 te Batavia. RADJA (thuisr.) 21 v. Batavia. KONINGIN DER NEDERLANDEN (thuisr.) 23 v. Sabang. BALI (thuisr.) 22 v. Sabang. KON. PAKETVAART MIJ. SINABANG, R'dam n. Java 22 v. Suer. STAGEN, 23 te Soerabaja,

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6