NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN WOENSDAG 4 MEI 1927 UIT DE OMGEVING. N.V. ELECTRICITEITSBEDRIJF HILLEGOM—LISSE—SASSENHEIM. In d9 laatst gehouden jaarvergadering van bovengenoemd bedrijf werd de ba? lans en verlies- en winstrekening 1926 De verwachtingen, welke gekoesterd werdein inzake de toename van het aan tal aansluitingen en vergrooting van den stroomomzet zijn ver overtroffen. In 1926 toen traden meer stroomver bruikers toe dan in es-nig jaar tevoren Het aantal aansluitingen tfoor de 3 go» meenten totaal steeg n.ï. van 1666 tot 2318, dus met 652 tegen een stijging van 442 aansluitingen in 1925. Van de 2318 aansluitingen per 3.1 De cember 1926 waren er te Hillegom 988, te Lisse 872 en te Sassenheim 548, de toename in 1926 bedroeg voor Hillegom 335j voor Lisse 182 en voor Sassenheim 135 stuks. Onder het genoemde aantal 2318, zijn begrepen 923 huurinstallaties met penningmeters. Dat ook in ,1927 weer vele peroeelen zullen aangesloten worden blijkt uit de toename in de eerste drie maanden van dat jaar. Deze bedroog reeds 188 aan sluitingen tegen 173 in het eerste kwar taal van het vorig jaar. - Het kabelnet werd in '26 belangrijk uit gebreid. Te Hillegom werd een kabel ge .jgd in de Ambachtstraat, de Meerdorp» straat en in d? buurtschap de Kalk ovens, te Lisse naar de buurtschap de (Engel en in de Kanaaistraat tot aan de Ringvaart en te Sassenheim in den Men me weg. De laagspanningsnetten van Lisse .en Sassenheim zijn nu verbonden, terwijl in 1927 ook de verbinding tusschen Hilta gom en Lisse tot stand zal komen in verband met den bouw van een trans formatorstation aan de Kunstzandsteen fabriek. In 1926 werd 13 Kilometer kabel ver werkt tegen 81/2 Kilometer in 1925. Op 31 December 1926 was m totaal c.a. 90 Kilometer kabel gelegd. Het net wordt gevoed door 7 trans formatoren met ©ën capaciteit van 520 KWA. Voor grootverbruikers zijn nog 2 trans forma toren geplaatst met een capaciteit van 175 KWA. In Hillegom zjjn 132 motoren aange sloten op het net, in Lisse 179 en in Sas senheim 89, totaal dus 400 motoren met een capaciteit van 778 P. K. Per 31 December werden, van de Lichtfabrieken te Leiden ingekocht 709194 KWU tegen 507132 KWU in '25. Verkocht werden 607786 KWU tegen 427785 KWU in 1925. Het stro om verlies daalde van 16 pc; in 1925 op 15 pet. in 1926 en de maxi male belasting steeg van 285 Kilowatt in 1925 op 370 Kilowatt in 1926. Begin 1927 werd het avondtarief licht gebracht van 30 op 25 cent en het pen? mingme ter tarief van 35 op 30 cent; het jdagtarief licht en kracht bleef vastge steld op 15 cent per KWU. ALKEMADE. Het jaarlrjksch onderzoek, dat dit maal gehouden zal worden over de ver lofgangers van de lichtingen 1915 en 1918, zal in deze gemeente gehouden iden in een der lokalen van het Gemeen tehuis op 20 Juni a.s. Burgerlijke stand. Geboren: 'Theo dora Fi-ancina d.v. F. Hulsebosch en Th. E. Nigten. Abraham Johannes z.v H. S. Vrijburg en I. P. M. Kaptein. Klazina Engelina d.v. J. J. Ludiage en A. J. van der Meer. Wilbahpina Johan na d.v. A. C. Bocxe en C. van der Zwei Ondertrouwd: Adrianus Pe.rus van Ider Poel jm. 27 j. en Anna Clazina Gon inelia van der Geest -jd. 21 j. Gehuwd: Simon van Schie jm. 31 j. en Petronella Qatharina Ver laan jd. 29 j. Gerardus Adrianus Captein jm. 31 j. en Catharina Johanna Zwetsloot jd. 27, j. Jan Langhout jm. 27 j. en Lena de Jong jd. 22 j. HAZERSWOUDE. Burgerlijke stand. Bevallen: E. van [Veen, geb. J apse, z. C. Marcelis geh van Bijl d. J. A. v. d. Haas geb. van Stejjn, z. Gehuwd: H. C. A. van der Salm 26 j. en M. J. Smits 22 j. O. Kraan 25 j. en N. van Veen 24 j. KATWIJK AAN DEN RIJN. Een „wielrenner" kwam vanaf de richting Rooversbrug met verbazende gang aanrnden, toen hij door dien woes- ten gang zijn pedaal kwijt raakte, tegen een boom reed en hals over kop met het rijwiel de sloot intuimelde. Een juist papeeer-end voorbijganger kon hem uit zijn netelige positie redden. Het meest wonderlijke was, dat het rijwiel nog berijdbaar was en de wielrij Ider hierop met zijn nat pak de reis kon voortzetten. Hij zal toen wel1 wat zach ter aan gedaan hebben. LEIDERDORP. Burgerlijke stand. Geboren: Ebbele z.v. J. Zwanepoel en H. Veenstra. GehuwdF. J. Huy ©n O. J. G. Fiiippo Ondertrouwd: Nicolaas Johannes van Heusden 26 j. en Margaretha Bernardi na van den Nadort 24 j. Hendrik van (der Hoogt te Zoeterwoude jm. 27 j. en Jannetje Vervark jd. 26 j. Jan Kam steeg te Oegstgeest jm. 22 j. en Geertrui |da Rijnsburger jd. 22 j. NIEUWE WETERING. - De collecte gehouden ton bate van ide Prentsche Veen kinderen, heeft al hier opgebracht de som van f9141- OUDE WETERING. B^j de op Maandag i.l. gehouden aanbesteding voor het maken van den onderbouw vcor de Veevoederfabriek' |der N.V. „Muskator" alhier, is inge schreven door 19 aannemers. Het laagst is ingeschreven door de heeren D. de Denk wren C. de Raad te Alphen aan (den Rijn, voor de som van f5649»e en het hoogst door den heer R. Byken te Haarlem voor de som van f8849,— OEGSTGEEST. Onder verwijzing naar de in dit nummer voorkomende advertentie, kan worden gemeld, dat Maandag 16 Mei |de zweminrichting in de Poelmeer we der voor het publiek wordt opengesteld Het is de bedoeling van het bestuur om' in de eerste helft van Juni in de zwem inrichting een propaganda zwemmiddag te organiseeren, waar zullen worden ge houden onderlinge wedstrijden in zwerm men, duiken, springen en polo; voor Da mes en Heeren, het programma zal tij dig worden bekend geimaakt. Om Dames en Heeren, in de gelegen heid te stellen zich voor dezen middag te oefenen, stelt het bestuur de inrich ting daar voor beschikbaar en kan men zich opgeven b ijde heieren De Bruin en Bermondt. Uit de Dames en Heeren zal dan tevens een polo zevental' gevormd worden om bij eventueel©* gelegenheden tegen ^jfdene vereenigingen te spelen Ter gelegenheid van den verjaar dag van H. K. H. Juliana, heeft dei Oran je vereen, alle schoolkinderen getrac- teerd, terwijl elk gezin een portret kreeg van Juliana. Aanrijdingen en verkeersongeval len van meer ofminder ernstige aarcl zijn alhier schering en inslag. "Dinsdag middag reed de heer R. uit Den Haag met zijn auto tegen "het 'hék van Duin zicht, waardoor dit vervoermiddel d:? nig werd gehavend. De heer R. kwam er met den schrik af. Dan verzakte er een zware jiuto van de Petr. Ccmpy., welke met veel moeit© door van den Ameele werd gelicht. ROELOFARENDSVEEN. De opbrengst van de gehouden col lecte ten bate van de Drentsche Veex kinderen, heeft alnier bedragen de som van f40,48. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de R. K. Jongensschool alhier, is in ver band met d e ongesteldheid van den heer Mékers, benoemd Mej. M. M. Hi.- lebrand van Rijpwetering. Tot klerk ten Postkantore alhier, is wegens het vertrek van diern heer J. J. Boog naar Wageningen, benoemd da heer J. Lrenth van Lidam. RIJPWETERING. De collecte ten bate van de Veenkinderen heeft hier opgebracht de som van f13,tys. WOUBRUGGE. Burgerlijke stand. Geboren :Marti nus z.v. J. Visser en G. van Dorp. Gehuwd: C. A. C. Mubben jm, 27 j. en M. van der Salm jd. 25 j..F. A. van Tol jm. 32 j. en B. C. yan der Kraft jd. 24 j. G. Groen jm. 26 j. en F. Meirik jd- 29 j- RECLAME. UW Jongensconfectie. Wij brengen een schitterende collectie Jongens Zomer-tricot in nieuwe geme- leerde kleuren, Beige, Bleu, Bois de Rose en Jade. Jongenstrui met Jaquardrand en das, leeftijd 4 jaar210 Stijging per maat 30 cent. Jongenspakjes met koordslui- üng en gestreepte kraag en manchetten, leeftijd 4 jaar 325 Stijging per maat 25 cent. Jaspé Jongenspakje in fijne tin* ten, met geblokte kraag en man chetten, leeftijd 4 jaar 375 Stijging per maat 50 cent. ZIET ONZE ETALAGES. VRIJ ENTRÉE. VRIJ ENTRÉE. HAARLEMMERS' 130-136 GEMENGD NIEUWS. De schilderijendiefstal fe Moskou. Volgens een bericht uit Moskou aan de Roel zou de Gee-pee-oe de daders van den schilderijendiefstal uit het museum voor Schoone Kunsten te Moskou op het spoor zijn. Er wordf gesproken van een uitgebreid complot waarbij niet minder dan 18 personen betrokken zijn. Het gerucht doet de ronde, dat zich hieronder hoogge plaatste Sovjet-ambtenaren zouden bevinden. Tevens heeft de Gee-pee-oe zeker heid gekregen, dat de gestolen doeken zich nog in Rusland bevinden. Daad van een krankzinnige. Bij de cartonfabriek Reiderland te Win schoten heeft gisterochtend P. A. in een vlaag van krankzinnigheid zijn broer met een mes levensgevaarlijk in de zij gewond. De man is later overle den. De krankzinnige is gevat. De Deventer houtmijt, Zooals men weet, werd onlangs de houtmijt, door de vereeniging ter bevordering van het vreemdelingenverkeer te Deventer aan den IJseloever opgericht voor het ontsteken van een Paaschvuur, door baldadigen in brand gestoken. De helft van de mijt ging in vlammen op; de andere helft eenigszins aange vuld, zou gisteravond als vreugde vuur worden ontstoken. Maar ook dit is verijdeld, want gisternacht 1 uur heeft een te Deventer studeerend jong mensch, zekere B., het hout met ben zine begoten en in brand gestoken, zoo dat de mijt vrijwel geheel is vernield. B. was met de kano er heen gegaan; hij werd, toen hij terugkwam, door de politie RECLAME. Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot Spriltol. Bij alle Drogisten. Eon fluitje Ingeslikt. Gistermid dag half één lieeft de 5-jarige M. M. uit de Eerste Carnissestraat te Rotter dam in de ouderlijke woning 'n fluitje ingeslikt. Het voorwerp is in den slok darm blijven steken. De jongen is in het ziekenhuis aan den Coolsingel ter verpleging opgenomen. Mishandeling? In de venen onder Odoorn heeft Maandag een ernstige twist plaats gehad, waarbij de arbei der T. uit Weerdingerveen door den machinist van een baggermachine, ze keren W. K. te Emmen, met een koe voet de hersenpan werd ingeslagen. T. werd in zeer ernstigen toestand opge nomen en vanmorgen was er zeer wei nig hoop op levensbehoud. De twist ontstond, doordat T. een stuk gereed schap op K.'s teenen liet vallen. K. is in de marechausseekazerne te Emmen opgesloten. Opium. De centrale recherche te Rotterdam heeft op Katendrecht een partij van 15 KG. opium in beslag ge nomen. De moord te Stein. Men meldt uit Heerlen: Gistermorgen is V. te Stein, ver dacht van moord op zijn 17-jarige dienstbode W., gevankelijk naar Maas trieht overgebracht en ter beschikking gesteld. V. blijft alle schuld ontkennen Ertsaanvoer te IJmuiden. In de maand April kwamen voor de hoog ovens te IJmuiden binnen 9 stoom schepen met een aanvoer van 32.041 ton erts. In gelijke maand van het jaar tevoren arriveerden voor ge noemd bedrijf 6 stoomschepen met te zamen 15.912 ton ijzererts. Naar beneden gestort. Men meldt uit Maastricht: Maandagmorgen, omstreeks 11 uur, is aan de mergelgroeve te St. Pieter, op de plaats waar de cementfabriek wordt gebpuwd, de arbeider B. uit Maastricht naar beneden gestort. De ongelukkige werd naar het ziekenhuis overgebracht. Met een motorfiets tegen een boom gereden. Men meldt uit Wagenin: gen: Gisternacht is de student M. C. G. Middelburg uit Wageningen, die met andere studenten met een motor fiets uit Arnhem kwam in de Kievits del onder Renkum tegen een boom ge reden. Hij is naar het 'Diaconessen- huis tè Arnhem gebracht. Zijn toe stand is zeer ernstig. Auto-ongeval. Maandagmiddag, omstreeks drie uur werd op den Haag- weg, tegenover de kalkovens nabij Delft, een groote vrachtauto van de firma N. van Hoorn, Benthuizerstraat te Rotterdam, aangereden door een achteraan komende luxe auto, welke het voorwiel van de vrachtauto raak te. De chauffeur verloor het stuur en reed over de tramrails in de sloot. Met veel moeite werd het gevaarte met behulp van een kraanwagen van den heer J. de Graaf weder op den weg gebracht. Het verkeer per H.T.M. op het tra ject Delft'Hoornbrug werd van 3 tot 7 uur gestremd en gedurende dien tijd met autobussen onderhouden. Ook het gewone verkeer ondervond veel hin der. Omdat zij niet mochten trouwen. Maandagmiddag heeft zich in een ho tel te Maastricht een vreeselijk drama afgespeeld. Sinds eenige dagen ver bleef daar de 26-jarige J. K. uit Dus- seldorf afkomstig, met een meisje dat thans is gebleken te zijn de 22-jarige E. K., uit Eygelshoven, een verre ver wante van den jongeman, en die sinds een week uit de ouderlijke woning werd vermist. Gistermorgen omstreeks elf uur was J. K. nog even uitgegaan en een half uur later teruggekomen waarop hij zich naar zijn kamer begaf. Toen des middags een kellner aan de kamer klopte, kreeg hij geen ant woord. Hij begaf zich daarop naar bin nen en zag tot zijn groote ontsteltenis J. K. daar liggen met een revolver in de hand. Hevig ontdaan snelde hij naar beneden, waarop de politie werd gewaarschuwd en men opnieuw naar boven ging. Men vond/toen beiden dood, met een schot door den slaap. Blijkbaar heeft 4e jongeman eerst het meisje en daar na zichzelven gedood. Blijkens een door het meisje achter gelaten brief, moet de oorzaak van het drama worden gezocht in het feit, dat de ouders geen toestemming voor een huwelijk wilden verleenen. De politie heeft de lijken in beslag genomen. Van de schoten had men in het hotel niets gehoord. Inbraak. Te Tilburg heeft een brutale inbraak plaats gehad in de woning van den schoenfabrikant A. C. van Arendonk aan den Korvelschen weg. De inbrekers, vermoedelijk drie in getal, zijn langs een achterdeur bin nen gekomen. Vooraf hebben ze in de autogarage een hoeveelheid vet mede genomen om de deurkrukken te be smeren. Naar de sporen uitwijzen, droegen ze schoenen met gummi-zolen. Eenmaal binnen hebben ze in den kelder een pot boter medegenomen en verder in de huiskamer een kistje si garen, benevens een bedrag van f75, dat in een buffetlade geborgen was. Na uit champagne-glazen een finke borrel gedronken te hebben, zijn ze weer even geruischloos verdwenen. Allerlei voor de hand liggende zil veren voorwerpen bleven onaange roerd. De politie schijnt de daders op het spoor te zijn. Vermoedelijk heeft men met een wraakneming te doen. Van de huisgenooten heeft niemand iets van het nachtelijk bezoek ge merkt. Den waakhond had men vergiftigd voedsel toegediend. Nog een Inbraak. In den nacht van Zaterdag op Zondag is ingebroken in de woning van den heer A. C. B., aan den Burgemeester Martenssingel te Gouda. De inbraak werd door de be woners eerst Zondagavond te 9 uur ontdekt, aangezien zij toen van een reis terugkeerden. In de woning was het een ware chaos. Verschillende voorwerpen lagen over den grond ver spreid. Men heeft zich tot de woning toegang verschaft door het uitsnijden van een stuk glas uit een der serre deuren aan de achterzijde van de wo ning, waarna men zijn hand daardoor heeft gestoken en zoo de klink van de deur heeft opgelicht. Gebleken is, dat in hoofdzaak gouden en zilveren voor werpen zijn ontvreemd. Een politie-onderzoek wordt inge steld. Sleepkaan gestrand. Men meldt uit Lemmer, d.d. 3 Mei: Tengevolge van onbekendheid met 't vaarwater, is gisteravond ten westen van onze haven geheel buiten de vaar geul gestrand de groote ijzeren sleep kaan „Herman" kapitein F. Noldberg, van Mainz, geladen met basaltslag, op reis van Mainz naar Lemmer. In den afgeloopen nacht en heden morgen, heeft de sleepboot „Onderne ming" uit Amsterdam, tevergeefs ge tracht het schip vlot te brengen. Aan de gevolgen overleden. De 5-jarige v. H. die te Kaatsheuvel van de stoomtram was gevallen, waarbij hem een been werd afgereden, is in het gasthuis te Tilburg aan de gevol gen daarvan overleden. Branden. Te Klundert is de schuur van de stoomzuivelfabriek „De Vol harding" afgebrand. Honderden kazen en eenige landbouwwerktuigen gingen verloren. Te Rucphen is de woning van A. M., door onbekende oorzaak een prooi der vlammen geworden. Niets kon ge red worden. Ook een viertal geiten kwam in het vuur om. De brand aan het Groenewegje. Naar aanleiding van den zwaren brand, die gewoed heeft in het perceel Groenewegje 131 te Den Haag, is den bewoners, den betonwerker P. F. F., 43 jaar en diens echtgen., de 45-jarige G. M. B., verzocht, op het hoofdbureau van politie te komen om inlichtingen te verschaffen. Zij bleven bij hun aan vankelijk verklaren, dat toen zij om half 12 thuis kwamen, de straatdeur geopend was en de muntmeter in het portaal bleek gelicht te zijn, dat de vrouw naar boven ging om het licht aan te draaien, maar toen dat niet gelukte weer naar beneden kwam, ter wijl haar man in dien tusschentlijd een paar agenten, die op de Bierkade reden, ging waarschuwen, dat er in gebroken was. Eerst toen de vrouw weer beneden was, zou zij boven vlam men hebben hooren knetteren. Deze verhalen zijn de politie zeer verdacht voorgekomen en wekten arg waan tegen de bewoners. Het echtpaar is dan ook, als verdacht van den brand meer af te weten, dan voorge geven wordt, in verzekerde bewaring gesteld. Vast staat in ieder geval, dat de brand is aangestoken. Gemeld wordt, dat het huisraad voor 60QO gulden was verzekerd, hetgeen veel te hoog was, met betrekking tot de werkelijke waarde. INGEZONDEN. (Buitan verantwoordelijkheid dor Redactie.) MOET ER EEN GEMEENTELIJKE HUURVERORDENING KOMEN? Het is van belang de publieke aan dacht te vestigen op de a.s. ophefffing der Huurwetten, hetgeen op 19 Juli e.k. zal geschieden. Op dien datum zal dus ook de Leid sche Huurcommissie buiten werking worden gesteld, wat beteekent dat de huiseigenaren weer vrij zullen zijn in het vaststellen der huurprijzen van hunne woningen. In onze gemeente is deze zaak voor groote aantallen huurders van bui tengewoon belang, waar de huishuur immers een voornaam deel vormt van de wekelijksche uitgaven van het gezin. Terecht wordt gevreesd, dat het buiten werking stellen der Huurwet ten beduidende stijging der huishu ren zal ten gevolge hebben, vooral voor de huren beneden 6 per week. Nog altijd is er immers groot ge brek aan woningen van lagere huur waarde en dit zal oorzaak zijn dat ve le huurders worden overgeleverd aan de willekeur hunner huiseigenaren daar zij, geen andere woning kunnen de vinden, gedwongen zullen worden de geëischte huurverhoogin gte beta len. Volgens de huiseigenaren zelf zal het zoo'n vaart niet loopen. Mag men de uitlatingen van verschillende hun ner gelooven, dan behoeft er geen en kele vrees voor huurverhooging na 19 Juli te bestaan. Wij zijn echter zoo vrij aan de juist heid dezer beweringen te twijfelen. En we staan daarin niet alleen. De feiten, geconstateerd in andere gemeenten, waar de Huurcommissie reeds eerder werd opgeheven, spre ken daarvoor een te duidelijke taal, Schier overal had de opheffing der Huurcommissie beduidende huurver hooging tengevolge, waarbij zich soms ergerlijke gevallen 'van huurop- drijving hebben voorgedaan. Het zal, vreezen we, in onze ge meente niet anders gaan. Reeds terwijl de Huurcommissie hier ter stede nog bestaat is er een vrij sterke aandrang tot verhooging der huren. In 1926 kwaimen nog 269 verzoeken om huurverhooging bij de Huurcommissie binnen. In de gevallen die geheel of gedeel telijk werden afgewezen, werd een ge middelde huurverhooging van ruim 23 procent gevraagd terwijl een gemid delde verhoQging van 7 procent werd toegestaan. Op zichzelf is dit reeds een sprekend argument voor het voortbestaan der Huurcommissie. En we rekenen nu nog niet eens de gevallen waarin clan destien huurverhooging plaats vond. Iedereen begrijpt hoe de verhoudin gen zullen worden als binnenkort de wettelijke rem zal 'zijn vervallen. Hoe noodig het is dat de huurders ook na 19 Juli tegen huuropdrijving beschermd blijven, blijkt reeds duide lijk uit de enkele gevallen van huur opdrijving door ons hieronder ver*1 meld, waarbij wij naast elkaar hebben gesteld de huurprijzen door de betrok ken eigenaars verlangd en die welke de Huurcommissie toestond. Gevraagde toegest. huur door de per Huur» week comm. Perceel A. 4.75 3.60 B. 5.25 4.25 C. 6.— 4.50 D. 6.— 4.95 E. 9.— 6.90 F. 6.25 5.25 G. 8.— 5.25 H. 8. 4.50 I. 10. 4.65 J. 8.50 4.87 X' Zonder twijfel zullen de betrokken huiseigenaren straks, na opheffing der huurwetten, de huurprijzen die zij thans niet krijgen kunnen, wel van hun huurders weten te halen. Waar de zaken zoo staan mag het een eisch van algemeen belang ge noemd worden dat het gemeentebe stuur in dezen handelend optreedt. Reeds een aantal weken geleden heeft de Leidsche Bestuurdersbond zich met een adres tot Burgemeester en Wethouders gericht met het ver zoek om een gemeentelijke verorde ning tegen huuropdrijving in het le ven te roepen. Ook in den Gemeenteraad zijn door de sociaal-democraten daarover aan Burg. en Weth. vragen gesteld, die evenwel door het college nog niet zijn beantwoord. Wij weten dus nog niet hoe het ge meentebestuur over deze uiterst be langrijke zaak denkt. Toch zal het spoedig zijn standpunt dienen te be palen. Het zeer groote aantal ingezetenen dat bij deze zaak is betrokken, heeft er recht op te weten of in dezen met hare belangen rekening zal worden gehouden. Voor de Leidsche Bestuurders-? bond, J. J. VAN STRALEN, Secr. S cheeps tij dingen. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. LEERDAM N.-Orleans n. Rott. 2 te Ha xana. MAASDAM 3 v.. N.-Orl. te Rott. DRECHTDIJK Rott. n. Vane. 2 8.33 v.m. 185 mijl. van Vaïentia. LOCHKATRINÊ Vanc. n. Rott. via L» verpool 2 9.1 v.m. 450 m. Z.W. v. Va» lentia. LOCHGOIL 29 v. Rott. te Los Angeles GROOTENDLIK Rott. m. Vano. 1 v. Cris to bal. VOLENDAM' 3 v. New-York te Rott. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. RANDFONTEIN uitr. 2 te Kilinldini. KLIPFONTEIN thr. 3 v. Beira. NUKERK thr. 3 v. Antwerpen. RIETFONTEIN uitr. p. 2 Peniehe. GORONTALO thr. p. 2 Kaap Carvoeiro HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. ALBIREO uitr. 2 v. Duala n. Chbbar. DJOCiJA uitr. p. 2 Ouessant. EEMSTROOM 3 v. Amst. te Hamburg .HELDER thr. 2 v. Las Palmas. KILSTROOM thr. 2 v. Havre. IJSTROOM uitr. 2 te Lagos. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. KENNEMERLAND' uitr. 2 v. Lissabon GAASTERLAND uitr. 2 v. Rio Granda HjANDRIA uitr. 2 v. Santos. ROTTERDAMSBHE LLOYD. INDRAPOERA thr. 2 v. Sebang. KAWI thr. p. 3 12.10 v.m. Finisterrc» 6ITOERONDO uitr. p. 3 Suez. TAMB0RA thirl. 6 6 v.m te. Mars. verw. TERNATE uitr. 3 v. Sabasng, BUITENZORG thr. 3 v.m. v. Gibraltas MATHOEN 3. v. Rott. tö. Liverpool. STOOMVAART? MIJ. NEDERLAND. BINTANG uitr. p. 1 Dungeness. ENGGANO Amst. n. Montreal 2 9.1 v.m 50 mijl O. v. Lanldi's End. SAPAROERA uitr. p. 1 Oitavos. KAMBANGAN 3 v. Hamburg w, Amst. J. P. COEN thr. 2 v. Algiers. ROEPAT uitrl p. aPerim. REMBRANDT uitr. 1 v. Medain. ENGGANO uitr. p. i: Dungeness.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6