Oil nummer bestaat uit IWEE Bladen. CHRISTELIJK DAGBLAD voor LEIDEN EN OMSTREKEN Belangrijkste nieuws in dit Nummer. 85,e JAARGANG WOENSDAG 4 MEI 1927 NUMMER 2119 n COURANT ABONNEMENTSPRIJS In Leiden en buiten Leiden waar agenten gevestigd zijn Per kwartaal f 2.50 Per week.1 0.19 Franco per post per kwartaal i 2.90 EERSTE BLAD. i ucu waar. Toen onlangs de Staatkundig Gere formeerde Tart ij naar jaat vergadering nau gehouden verscneen daarvan een verslag in „de noiterdammer Ds. Kersten uuttaue zien om uai versiag in „ue jDamer voor onjuist ie veraia- ren. üeVeiimen werd ua rtotieruam- iiier nescnuidigd Van ïisugiijis. een verslaggever mnnen gesmu*.*.eld ie hennen, niettegenstaanue uei unuruü.- kenja veizoe*. aan de aanwezigen, luei-pariijgenuuieu der S.U..T., om de ^zaal ie veriaten. Vv ij geven ni ons persoverzicht van lieden net antwoord, dat de Kotter- Uanijiner daarop geelt, hetgeen o.i. ai- doende is. iViaar een algevaardigde van Amers foort naar de vergadering der 8.G.P., die zien L. C. S. teeaent, komt in De Rotterdammer Bovendien nog eens uitdrukkelijk verklaren: „er stonden geen leugens in" 't Rotterdammer ver slag, en veruer „Ds. Knersten; en Mini merman) hebben beide bij mij ook den indruk gewekt dat ivrabbendijüe in bet geding was". Maar bet voornaamste is dat deze afgevaardigde, dus met bet eerste bet beste lid der S. G. P. uitdrukkelijk verklaart: „Ook bij mij is de vaste overtuiging gewekt, dat Ds. Kersten, om persoonlijkheden en toestanden te ontzien, geen Uitspraak wenschte te geven, want niet de vergadering moest een uitspraak geven. De verga dering verwaentte die uitspraak van Ds. Kersten. Hij staar niet alleen in deze over tuiging, bij verklaart verder dat „meerdere afgevaardigden hebben daarop aangedrongen omdat men bij hen dezelfde kwestie gevoelde, n.l. dat men inzake vrouwenkiesrecht niet beter doet dan de A.-R. en nu bét vrouwenkiesrecht er is, dit aanvaardt en zelfs de vrouwen gaat opwekken te stemmen". Is het wonder dat onder deze waar- heidslievende broeders eindelijk door dringt dat ds. Kersten speelt met ern stige dingen, en het Baniergedoe zat "wórden, De inzender in De Rotterdam nier eindigt aldus: „En als nu in de Banier telkenmale de A.-R. Partij wordt aangevallen inzake dat vrou wenkiesrecht, is het dan een wonder, dat ook in de S.G.P, het geweten be gint te spreken? Ik meen dit niet voor mij te mogen houden daarvoor heb ik Uw blad te lief". Ondanks tegenspraak meenen wij te mogen zeggen dat de ontbindende ele inenten sterk werken. Een. partij die tegen zichzelf verdeeld is kan op den duur niet bestaan. Het betere deel keert tot ons terug. STADSNIEUWS. CrEREF. SCHOOL VEREEN IGING. 'Wij ontvingen het Financieel Ver slag over 1Ö26 van de Gereformeerde Schoolvereeniging alhier, waaraan wij het volgende ontleenen: Met ietwat meer opgewektheid dan de laatste jaren, aldus vangt de pen ningmeester, de heer T. S. Go3linga, aan, zet ik mij dit keer tot het schrij ven van het financieel verslag Van on ze Vereeniging over het afgeloopen jaar. De reden daarvan is dat in het afgeloopen jaar en in het begin van dit jaar enkele beslissingen zijn afge komen in de door onè gevoerde admi nistratieve processen, die, behoudens één uitzondering, niet ongunstig kun nen genoemd worden. Er is zelfs één beslissing bij, die over de vaststelling van de vergoe- dingscijfers over 1922, die bepaald zeer gunstig is voor onze Vereeniging en hét dreigend verlies van circa f50C0 over de eerste 3 jaren van de nieuwe wettelijke bepalingen (19221924) tot f 1200 heeft doen verminderen. Dit verlies zal uitsluitend worden geleden op de U.L.O. school. De ge wone lagere scholen, ook niet die op de Hoogl. Kerkgracht, zullen over dit tijdvak geen verlies geven. De preciese cijfers over dit 3-jarig tijdvak kunnen thans nog niet gege ven worden, daar de gemeente de ver goedingen over 1924 nog niet heeft vastgesteld en er dus nog geen afreke ning kon plaats vinden. De gang van zaken bij de nieuwe wettelijke rege ling is wel uitermate geschikt om de besturen van bijzondere scholen voor zichtigheid in het financieel beleid bij te brengen en wettigt in geen enkel op zicht de waarschuwingen van de lin kerzijde in onzen gemeenteraad dat er toch vooral op moet worden toegezien dat de bijzondere scholen niet te veel geld uitgeven. Stel u voor: te veel uit- BUREAUHooigracht 35 Leiden TeL 1278, Postgiro 58936 Postbox 20 geven als men in 1927 nog niet weet waarover men in 1924 kon beschikken Neen, daarvoor behoeft men links waarlijk niet bezorgd te zijn. Behalve de bovengenoemde beslis sing over de vergoedingssijfers over 1922 (deze kwamen van resp. f 16.99 en f 22.42 resp. op f 28.56 en f 40.80 voor g.l.o. en u.l.o.) kwam ook eindelijk tot beslissing de procedure over het voor schot 1923. Deze was niet ongunstig voor de Vereeniging, hoewel er niet vee) mee gewonnen werd. De beslis sing over het salaris van een surnu- meraire onderwijzer over 1923 liep on gunstig voor ons af en bezorgde ons een verlies van f 850. Een lichtpunt voor den penningmeester was ook het bestuursbesluit om van de ouders dié hun kinderen zenden voor 'de Oplei dingsschool aan de H. Kerkgracht een extra schoolgeld van f 6 per gezin te vragen. Deze maatregel, op 1 Sept. '26 ingevoerd, bracht in het verslagjaar f326 op. Wij tyopen in dit jaar het be drag tot f 800 te kunnen opvoeren. Uit de Win9t- en Verliesrekening, die sluit met een verlies over 1926 van f 644,85blijkt dat 1926 voor de Ver eeniging een duur jaar geweest Is. Het ontslag van den heer Vros. diens tij delijke vervanging, de overkomst van zijn opvolger, de wisseling van bewo ner van het schoolhuis aan de Hoogl Kerkgracht benevens het hierboven gememoreerde verlies van f 850 deden de balans naar den verlieskant over slaan. Gelukkig komen bovengenoem de omstandigheden niet ieder jaar voor eh gelukkig is er na de samen stelling dezer rekening ontdekt, dat de toestand minder rooskleurig is voor gesteld dan zij in werkelijkheid is. De verlieskosten op de scholen (behalve dan die f 850 op de U.L.O. school) zijn in werkelijkheid geen verliesposten, daar er een niet opgenomen vordering op de gemeente tegenover staat. Ver leden jaar is dezelfde fout gemaakt, zoodat het verliescijfer feitelijk f400 lager moet zijn. De balans doet zien dat de kasposi- tie precair is en dat moet worden om gezien naar een Stabiliseering van on ze schuld en naar eenige ruimte van beweging. Een plotseling opvragen van het op korten termijn geleende geld (f 14.90C) zou ons in verlegenheid kun nen brengen. En elke maand moet er f 6000 aan salarissen zijn plus de noo- dige gelden voor verwarming, schoon houden enz. Waar de Vereeniging toch geld zal moeten leenen voor de waar borgsom van de nieuwe school in het Kooipafk de veel bestredene daar is dit wellicht een goede gelegenheid eenige meerdere vastheid te brengen in onze kaspositie. Er is, zoo besluit de penningmeester een verblijdende omkeer in de gezind heid van „onze menschen" inzake het schóolvraagstuk. De strijd die onze Vereeniging tegen het gemeentebe stuur heeft moeten voeren en die nog niet is beëindigd, heeft ook thans ze gen gebracht. Evenals in den grooten schoolstrijd onzer vaderen, zoo tref fend beschreven in het bekende werk: Van strijd en zegen. De belangstelling in onderwijsaangelegenheden Is weer wakker geworden en het ontbreekt niet aan aansporingen uit eigen kring om vol te houden en door te zetten. Die belangstelling openbaart zich ook sterk in de toename van de bevol king onzer scholen en is buitenge woon bemoedigend vóór hen die in de behartiging van de belangen onzer ver eeniging leiding hebben te geven. He laas ontviel ons daarbij onze hoogge achte oud-secretaris en oud^voorzitter de heer Schaap, wiens taaie energie mij en de anderen zoo vaak aanvuur de om te volharden. Moge het langzamerhand meer en meer zóó worden dat ieder gezin, waar de gereformeerde levensopvatting ge vonden wordt, ook voor zijn kinderen zoekt: de gereformeerde school, want deze behooren bij elkaar en in den strijd der geesten, die al scherper gaat woeden, is de gereformeerde belijdenis een rots, die weerstand biedt aan de velerlei stroomingen en woelingen die de hedendaagsche samenleving trach ten te ondermijnen. Het zij ons allen een groot voorrecht omdoor middel van onze gereformeerde scholen met den Bijbel mede te werken aan de be vestiging en uitbreiding van Gods Ko ninkrijk en tot de verheerlijking van Zijn Naam. DE LEIDSCHE BUITENSCHOOL. In de gister gehouden jaarlijksche vergadering van de vereeniging Her stellingsoord „De Leidsche Buiten school" heeft de secretaris, Dr. M. D. Horst, het jaarverslag over 1926 uitge bracht. Daarin zeide hij o.m.: Hét tweeslachtig karakter eener Buiten school, aan de eene zijde herstellings oord, aan de andere zijde school, geeft zee/ licht moeilijkheden bij de dage- lijksche leiding. Dit werd ook hier ter stede ondervonden en tt'as oorzaak dat Mej. A. A. v. d. Endt tegen 1 No vember haar ontslag vroeg als direc trice. Ten einde soortgelijke moeilijkhe den in de toekomst te voorkomen, werd besloten een éénhoofdige leiding in te voeren en de directie in handen te geven van een vrouwelijke arts. Mej. I. I. Hoogenboom werd bereid ge vonden de leiding te aanvaarden. Uit bet financieel verslag van den penningmeester, Mr. A. van der Eist, blijkt, dat de ontvangsten voor het Herstellingsoord hebben bedragen 21.689, voor de school 6055. Het ba tig saldo heeft bedragen resp. 1328 en 315. 1 Het aantal leden gaat achteruit. Het geneeskundig jaarverslag door Dr. J. Munk uitgebracht, maakt mel ding ervan, dat het begin van 1926 voor de kinderen niet zoo gunstig was; in de maanden Januari en Febr. was de gewichtstoeneming der kinde ren niet zooals anders. Eenige bor- zaak hiervoor was niet aan te geven of het moest zijn, dat het verschijnsel beschouwt kan worden als de voorloo per van een griepepidemietje onder de kinderen. In Maart konden 8 nieuwe meisjes en 7 nieuwe jongens geplaatst worden om het zomerseizoen mede te maken. Gedurende het zomerseizoen was de gezondheidstoestand bevredigend. Ge durende eenigen tijd steeg het aantal kinderen tot 53, tot in September 20 kinderen ontslagen konden worden en er 17 nieuwe kwamen voor den wintercursus. AUTOBUSSEN. Ged. Staten van Zuid-Holland heb ben aan de N.V. Haarlemscbe Brock- waybus Mij. te Heemstede, voorzoo- veel de in Zuid-Holland gelegen ge meenten betreft, vergunning verleend tot het in werking houden van een autobus-dienst van Leiden (Turf markt) over Oegstgeest, Sassenheim, Lisse, Hillegom naar Haarlem en $m gekeerd. Voorts hebben zij vergunning ver leend aan de N.V. autobusonderne ming De Sleutelstad te Leiden tot het in werking houden vaii een autobus dienst van Leiden (Papestraat langs Oegstgeest en Sassenheim naar Lisse en omgekeerd. Afgewezen is het vei zoek van laatst genoemde N.V. tot het in werking brengen van een nieuwen dienst van Lisse naar Hillegom en verder tot Haarlem, vopr zoover de gemeente Hillegom aangaat, daar in het ver keer op dit traject door de treinen der Hollandsche Spoor de stoomtram en de autobussen der Haarlemsche Brockwaybus Mij. h.i. voldoende Wordt voorzien. Ged. Staten hebben aan de heeren J. Maarse en C. Kroon te Leimuiden voorzoover de in hun provincie gele gen gemeenten betreft, vergunning verleend tot het in werking houden van een autobusdienst: a. van Rijn- zaterwoude over Leimuiden, Oude en Nieuwe Wetering naar Leiden; b. van Oude Wetering langs Roelof arends veen naar Leiden; c. van Aalsmeer en Leimuiden en verder langs de route van lijn a naar Leiden en omgekeerd. PROF. KEESOM TE ROME. Men schrijft uit Rome aan de Maas bode: Zaterdagavond bad in de groote aula der pauselijke cancelleria de reeds aangekondigde lezing plaats van prof. Keesom over het vloeibaar- en vast maken van het helium. Een talrijk publiek, waaronder ook kardinaal Laurenti, woonde de voor dracht bij. Prof. Keesom, die zijn voordracht in het Fransch hield, bracht hulde aan zijn grooten leermeester en voorgan ger in het professoraat, prof. Kamer- lingh Onnes, wegens zijn groote ver diensten voor de vloeibaarmaking der gassen. Hij illustreerde zijn voor dracht met lichtbeelden en kon zoo doende een duidelijk denkbeeld geven van de apparaten, welke in het Leid sche laboratorium gebruikt worden. Een der lichtbeelden gaf het portret van prof. Kamerlingh Onnes weer. De voordracht, welke meer dan een uur duurde, vond zeer veel belangstel ling. PATRIMONIUM. Naar wij vernemen, i9 heden ook door de afdeeling Leiden van het Ne- derl. Werkliedenverbond „Patrimoni um" aan B. en W. een adres aange boden, waarin diep leedwezen betuigd wordt, dat B. en W. toestemming hebben verleend aan de afd. Leiden van de S. D. A. P. voor het houden van een fakkeloptocht met muziek op Zondag 1 Mei j.l. TREIN VERTRAGING. Gisteravond omstreeks half 9 is op den spoorweg tuSschen Hillegom en Vogelenzang de electrische bovenlei ding gebroken tengevolge waarvan de zich ter plaats© bevindende electri* sche trein niet verder kon en het spoor versperde. Het geheele treinverkeer tusschen beide stations voor de rich ting Amsterdam en Rotterdam moest dienengevolge over één spoor worden geleid, waardoor de meeste treinen 10 tot 20 minuten vertraging ondervon den. Nadat met behulp van een montage wagen uit Haarlem de leiding was her steld, kon te ongeveer 10 uur 's avonds het treinverkeer weer over dubbel spoor plaats hebben. RET TRAMONGELUK BIJ VEUR. De 62-jarige heer Fortuyn uit Sche- veningen, die den 2den Paaschdag bij de trambotsing te Veur ernstig werd verwond, heeft hersteld het Acad. Ziekenhuis alhier kunnen ver laten. Zijn echtgenoote, die eeii operatie aan een harer oogen heeft moeten on dergaan, maakt het goed. Zij zal ech ter nog eenigen tijd in het Acad. Zie kenhuis moeten worden verpleegd. BET SPOORWEGONGELUK BIJ DE VINK. Mevrouw v. Raait—Ommering uit Vlaardingen, die bij het spoorweg ongeluk aan De Vink op 9 September van het vorig jaar, zwaar gewond werd en thans nog in het Diaconessen huis wordt verpleegd, heeft opnieuw aan een harer beenen een operatie on dergaan. Haar toestand is vooruit gaande. EXAMEN APOTHEKERS-ASSISTENT. Opgeroepen 4 candidaten. Geslaagd de heeren: A. Voorwinde te Rotter dam en J. P. Parijs te Soerabaja en mej. C. M. M. Dieben te Leiden. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Elias Abraham Thomas, zv. H. J. Vogelenzang en E. Velthuij- zen; Bartholomeus, zv. H. J. Vogelen zang en E. Velthuijzen; Adriaan Cor nells, zv. J. de Heer en A. C. Jaspers; Willem, zv. J. Siera en M. v. d. We tering; Theodorus Wilhelmus, zv. W. F. der Kinderen en H. Sieval; Gerhar- dina, dv. P. v. Buitenen en A L. Reinoud; Catharina, dv. J. Mielo en M. P. de Wit; Johanna, dv. G. Overdijk en H. M. de Gunst; Bartholomeus, zv. B. v. Dam en G. de Ridder; Hester, c)v. P. de Vos en L. E. Gebraad; Abraham, zv. G. Bronmeijer en G. Schweppe; Geertra. Barba. Hermina, dv. P. J. M. Kemperman en M. B. Botermans: Pie- ter, zv. A. J. Dubbelaar en H. A. Hen- sing; Elisth. Magda. Nicolette, dv. L. E. Nieuwenhuizen Segaar en E. N. v. Walen; Isaac, zv. I. Bekooy en A. V. Schoonderwoerd den Bezemer; Chris- tiaan. zv. H. Schouten en M. F. v. d. Steen; Jacoba Johanna, dv. T. B. II. v. Meurs en J. G. Noordeloos; Reino, dv. A. v. Leeuwen en B. Majolée; Yke, zv. P. Meyer en H. Bakker; Arie Adria- nus, zv. G. Broer en A. Terhorst: Jo hannes, zv. J. Boom en J. C. Fontein; Johannes, 'zv. M. L. Hereur en J. Jan sen; Gerarda Christina, dv. P. Zeven hoven en E. Strik; Arend Izak, zv. A. Stuart en H. Bij; Gerardus Johannes, zv. P. G. Kikkert en J. Meyers; Johan nes Jacobus, zv. J. Kenbeek en J. C. v. d. Berg- Anthonie Wilhelmus, zv. W. N; Philipse en E. J. v. d. Berg; Joha. Catha. Maria, dv. A. J. M. Ver hoogt en J. C. Kok; Johanna Anthonva dv. A. v. d. Hoek en J. Teunissen; Dirk Hendrikus, zv. E. v. Wijhe en R. Baar slag; Pieter, zv. J. H. Pardon en A Hoppenbrouwer; Geert Melle Ruurd, zv. P. A. de Haan en M. Megchelse; Jan, zv. C. Volkers en J. M. Badrij. Gehuwd: J. F. Lefeber, Jm. en A. S. Boelee, jd.; K. J. Seps. jm. en J. M. C. A. Devilee, jd.; G. Mulder, jm. en C. W. H. Bultjes, jd.; F. Seriier, jm. en C. Maziirel, jd.; J. Zwart, jm. en J. v. d. Klis, jd.; L. L. Cavé, jm. en C. H. de Vos, jd.; S. Fuchs. jm. en P. v. d. Linden, jd.; C. Bogerd, jm. én M. Kok- kedee, jd.; W. M. Lagerberg, jm. en S. de Blaas, jd. Overleden: J. J. Gijzenij, man 55 j.; K. Pot, man 66 j.; A. Seijsener, zn. 72 j.; M. J. ZandbergenSalman, vr. 48 j.; G. Ritman, m. 57 j.; M. Holverda -Wetselaar, man 55 j.; J. C. Ju, man 74 j.; N. Benninck, zn. 25 j.; H. J. Teeuwen, man 66 j.; M. v. d. Meijv. d. Zon, vr. 61 j.; J. v. Egmond, dr. 58 j.; H. J. v. Kerkhof, man 63 j.; C. C. Spreij, zn. 24 j.; J. M. C. C. Huge, zn. 25 j.; T. G. W. v. d. Berg, zn. 6 j.; J. F. W. GaljaardNederberger, vr. 58 j. BINNENLAND. ADVERTENTIE-PRIJS Gewone adrertentiSn per regel 22'/» cent Ingezonden Mededeeilngen, dubbel tarief. Bi) contract, belangrijke redactie. Kleine advert en tien bij vooruitbetaling van ten hoogste 30 woorden, worden dage lijks geplaatst ad 40 cent Binnenland. Moord en zelfmoord te Maastricht. Buitenland. De economische wereldconferentie ls hedenmorgen om 11 uur te Genéve ge opend. Een manifest van de Tweede Inter nationale in verband met de Economi sche Conferentie. De Lagerhuisfractie der Arbeiders partij besloot haar obstructie tegen het Vakvereenigingsontwerp voort te zetten. TERUG NAAR HET LOO. Gistermiddag te half vier zijn de Koningin en Prinses Juliana met ge volg in vier open auto's van het Kon. paleis in het Noordeinde te Den Haag weder naar het Loo teruggekeerd. Het gevolg bestond uit dé eerste hof dame jonkvr. van Swinderen, de hof dame baronesse van Heeckeren van Keil, de hofdame der Prinses, barones se Bentinck, den adjudant majoor Ruys, den ordannance-officier lsten luitenant baron Sirtema van Grove- stins, en mr. baron Snouckaert van Schauburg. referendaris bij het kabi net der Koningin. Eenige honderden belangstellenden waren van het vertrek getuige en juichten Koningin en Prinses bij het wegrijden toe. De Prins, die nog eenige aangele genheden had af te doen. was voorne mens per Staatsspoor van 6.32 uur naar het Loo te gaan, vergezeld van zijn adjudant luit. ter zee le klasse, Ter Mytelen. HET JUBILEUM DER STAATS MIJNEN. Z.K.H. de Prins is voornemens, zich' 6 Mei naar Limburg te begeven in ver band met het jubileum vaii de Staats mijnen. VORSTELIJKE LUCHTREIZIGERS. Men meldt aan het Haagsche Aneta- kantoor d.d. 3 Mei: Een broer van den koning van Zwe den is heden onder het pseudoniem generaal Munck, in gezelschap van zijn echtgenoote, per vliegtuig van de K.L.M. uit Parijs te Schiphol aange komen om vandaar door te vliegen naar Malmö. De stationschef van Schiphol bood mevrouw bloemen aan. Generaal Munck was over zijn tocht zeer te vreden en deelde mede, dat Zaterdag zijn broer Prins Vilhelm, eveneens .per vliegtuig van Parijs naar Zweden zal vertrekken. DE „ETNA-FABRIEKEN", Ter gelegenheid van het 70-jarig be staan der Zaak heeft de N.V. Ijzergie terijen en emailléerfabrieken „De Et- na", Breda, een jubileum-album uit gegeven, fraai gedrukt in vier kleuren, een smaakvol voorbeeld van de mo derne reclamemiddelen. De verschil lende modellen kachels die door de firma worden gepubliceerd, komen er op hun voordeeligst in uit. Het album is op aanvrage gratis verkrijgbaar. EEN HERINNERINGSMONUMENT TE WYCHEN. Naar we vernemen zal in de tweede helft van deze maand te Wychen bij Nijmegen een herinneringsmonument ter huldiging van H,M. de Koningin, in verband met haar bezoek in begin 1926 van de overstroomde gebieden, worden opgericht. ANTI-REVOLUTIONAIRE STAATKUNDE. Wij ontvingen de April-aflevering van het orgaan der Dr. Abraham- Kuyper-Stichting: „Anti-revolutio naire Staatkunde". Met uitzondering van de vraag- en antwoordrubriek, die ook nu weer, als altijd, een schat van nuttige wenken en adviezen be vat, wordt de ruimte ingenomen door een artikel van een niet genoemden voorstander van het Nederlandsch- Belgisch verdrag. De Redactie teekent in een noot hierbij aan: „Het verdrag, waarover dit artikel „handelt is verworpen. Het heeft du9 „als zoodanig zijn beteekenis verloren. „De zaak zelf blijft evenwel aan de „orde: men neemt algemeen aan, dat „nieuwe onderhandelingen zullen „plaats vinden. Na korter of langer tijd zouden we dan opnieuw voor een „ontwerp-verdrag komen te staan. „Daarom is het wellicht nuttig, van „het nu verworpene met inbegrip van „de er tegen aangevoerde bezwaren en „van de ten gunste aan te voeren ar gumenten goeddeels aan bekende „documenten ontleend door een „voorstander van het verdrag nog „eens een overzichtelijk beeld te ge- „ven. Als strijdschrift is dit artikel, „zooals den lezer zal blijken geenszins „bedoeld". Het periodiek ging gepaard met een extra nummer over de Nivelleering van den Gemeentelijken belasting druk (met proeve van een wets-voor- steld) door M. A. Verkerk, Inspecteur der Registratie te Gouda. Ook was bijgevoegd het verslag over

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 1