Quick Quaker NIEUWE LEIDSCHE CGuraNT VAN WOENSDAG 27 APRIL 1927 na op 30 April e.k. de vlaggen uit te steken. Tot de kerkvoogden der Ned. Herv. Gemeente is het verzoek gericht, nu van den toren geen vlag meer wordt uitgestoken, deze van de kerk te laten wapperen, zooals dat bij de R.-K. ge daan wordt. STREMMING VAN HET VERKEER De Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland brengt ter kennis- van belanghebbenden, dat de draaibrug over het Merwedekanaal te Weesperkarspel. gelegen in het Zand pad tusschen Diemerbrug en Weesp, tot en met Zaterdag 7 Mei 1927, of zoo veel langer als onvermijdelijk mocht blijken, tAi behoeve van daaraan uit te voeren werkzaamheden, voor alle' verkeer te land zal zijn gesloten op al le werkdagen, achtereenvolgens: de? voormiddags van 7 tot 8.30 uur, van 9 tot 10.30 uur en van 10.45 tot 12 uur. en des namiddags 'behalve op Za terdagen): van 1 tot 2.30 uur en van 2A5 tot 4.30 uur. Voetgangers en rijwielen kunnen met roeibooten worden overgezet. NOORD- EN ZUIDHOLLANDSCHE REDDING MAATSCHAPPIJ. Gistermiddag werden de eerste proe ven genomen met de voor de N.- en Z.-Holl. Reddingmaatschappij aan de erf van Gebrs. Niestern te Delfzijl ge bouwde motorreddingboot „Insulinde". De proeven met deze boot, die een wa terverplaatsing van 42 ton heeft, be paalde zich ditmaal tot de beproeving van het zelfrichtend vermogen. Zij slaagden uitstekend. Met behulp van een drijven den bok werd de te water liggende boot, waar in zich de bouwer, de heer Niestern en eenige andere personen, die de buite ling zouden medemaken, benedendeks hadden begeven, omgekeerd. Men zag het mooi gevormde schip omgekeerd te water liggen, de schoeven in haar tunnels. De in de zijde ingebouwde tank vulde zich met water; de helling der boot vermeerderde geleidelijk en na 1 min. en 40 sec. lag de „Insulinde" weer overeind in bare normale positie De toegangskap tot de voorkajuit ging open en het opgeruimde gelaat van den heer J. Niestern, die gelukge- wenscht mag worden met de toepas sing voor de eerste maal van het zelf- richten op deze wijze, was een levend getuigenis van de practische bruik baarheid van zijn vinding. Behalve het bestuur van de N.- en Z.-Holl. R'eddingmaatschappij was te genwoordig de heer Mellema, inspec teur voor de Scheepvaart en ook de heer Schubert, kapitein van een te Delfzijl binnengekomen Duitsche vier- mastbark, die beiden hun ingenomen heid betuigden. Ook was er belangstelling onder de bewoners van Delfzijl. De „Insulinde" vertrekt binnenkort naar Amsterdam, waar zij verder wordt gereedgemaakt voor haar taak en waar zij deze proeven zal herhalen. DE EXPLORATIE IN DEN ACHTERHOEK. De boringen te Hupsel en te Mein- sink nabij Groenlo, welke door de Ne- derlandsche Maatschappij tot het ver richten van Mijnbouwkundige werken Directie Ir. J. Koster te Heerlen, wor den uitgevoerd, zijn thans geëindigd. Bij de boringen te Hupsel werd een totale diepte bereikt van 1329,10 Me ter en bij de 'boringen te Meinsink 'n totale diepte van 1358,58 Meter. Bij de boringen te Hupsel zijir in het geheel 10 ontginbare koienlagen doorboord en een zoutlaag ter dikte van 92 Me ter, terwijl bij de boringen te Mein sink 6 ontginbare koienlagen zijn doorboord en een zoutlaag ter dikte van 380 Meter. Bij beide boringen zijn ook sporen van aardolie aangetroffen. De boorgaten worden thans dicht ge maakt, terwijl de buizen zooveel mo gelijk uit de gaten verwijderd worden. Het is nog niet bekend, of de boorin stallaties thans ook nog op andere plaatsen nieuwe exploratie-werkzaam beden zullen beginnen. De in gang zijnde boringen te Meddeho heeft het steenkolenterrein op 915 Meter diepte bereikt. Het is "de bedoeling om met deze boringen nog geruimen tijd voort te gaan. Ook bij deze boringen is al een zoutlaag ter dikte van 97 Meter boven het steenkolenterrein doorboord Met de verschillende boringen, die door Mijnbouwkundige Werken zijn uitgevoerd, is de aanwezigheid van steenkolen bewezen in het geheele aan gevraagde concessie-gebied ter groot te van 12.000 H.A. Men mag thans aan nemen, dat het geheele ontginbare ko- lengebied nabij Winterswijk en bij Groenlo, inbegrepen de reeds vroeger verkregen resultaten, een oppervlakte van circa 18.000 H.A. beslaat. NEDERLANDSCH LUTHERSCH WERKLIEDENVERBOND. Het Ned. Lutli. Werkliedenverbond heeft het volgende verzoekschrift ge richt tot den Minister van arbeid, han del en nijverheid: Het Ned. Luth. Werliedenverbond heden in jaarvergadering te Utrecht bijeen, heeft met groote belangstel ling kennis genomen van het door uwe Excellentie aan den Hocgen Raad van Arbeid om advies gezonden voor- on werp van Wet tot wijziging van de .Ziektewet. Met waardeering is tevens kennis genomen van verschillende mededee- ïingen door Uwe Excellentie in het parlement gedaan, waaruit gebleken is, dat het in het voornemen van Uwe Excellentie ligt, de spoedige totstand koming en uitvoering van de Ziekte wet te bevorderen. Vooral omdat bij de Ziektewet 1913 het recht der arbei ders op uitkeering bij ziekte is erkend, doch tot heden aan die wet geen uit voering is gegeven, wordt het welsla gen van vorenbedoeld voornemen met verklaarbare verwachting tegemoet ge zien. Hoewel het streven van Uwe Excel lentie wordt gewaardeerd, heeft ech ter de inhoud van het voorontwerp zeer teleurgesteld. Naar ons oordeel bestaan daartegen zeer ernstige bezwa ren, bezwaren die, indien de wet over eenkomstig het voorontwerp tot stand zou komen, oorzaak zullen zijn, dat minder dan noodig en mogelijk is, de wet als deel der sociale verzeke ring aan haar doel zal beantwoorden, en naar wij vreezen in vele gevallen tot schade dergenen, voor wien de be scherming der wet het meest noodig is. Deze bezwaren vinden voor een zeer groot deel hun oorzaak in de versplin terde organisatie, aan welke de uit voering der verzekering zal worden opgedragen. De veelheid en het onder scheiden karakter dezer uitvoerings organen zullen voor de zoo noodige unificatie der sociale verzekering een ernstige, zoo niet onoverkomelijke be lemmering zijn en een doelmatige en tot zuiniger beheer leidende samen werking tusschen de met de uitvoe ring van deze en andere verzekerings wetten belaste organen verhinderen, terwijl het treffen van maatregelen ter voorkoming van ziekte vrijwel uit gesloten zal zijn. De regeling die het voorontwerp geeft, levert bovendien het groote ge vaar op, dat in vele gevallen van een wettelijk gewaarborgde uitkeering geen sprake zal zijn. De veelheid van uitvoeringsorganen zal oorzaak wor den dat vele personen, aan de werking der wet zullen ontsnappen of ontrok ken worden, terwijl een afdoende con trole daarop niet alleen buitengewoon kostbaar zou zijn, doch nog slechts ten deele het gewenschte resultaat zou bereiken. Op grond van deze overwegingen meenen wij bij Uwe Excellentie er met ernst op te moeten aandringen, indien zij niet zou kunnen besluiten tot hand having van het systeem der bestaande ziektewet, althans zoodanige voor schriften in de wet te doen opnemen, dat de rechtszekerheid wordt gewaar borgd. Op grooten prijs zal worden gesteld, indien daartoe zou worden bepaald2 dat alle personen, die de wet voor de verzekering in aanmerking zal doen komen, zich moeten aanmelden en dat verzekerden slechts door een andere dan de ziekenkas van den Raad van Arbeid zal kunnen worden overgeno men, als die kas verklaard heeft voor de daaruit voortvloeiende risico aan sprakelijk te zijn. Wij verzoeken Uwe Excellentie met bovenstaande opmerkingen bij de sa menstelling van het Ontwerp van wet wel te willen rekening houden. Moge het Uwe Excellentie gegeven zijn onder hare leiding dit deel der sociale verzekering tot uitvoering te brengen en sterke God Uwe Excellen tie tot hare verantwoordelijke taak. POLITIE VOOR INDI6. Op vragen van het lid der Tweede Kamer, den heer Deckers, betreffende bijzondere voorwaarden, gesteld voor de uitzending naar Nederlandsch-In- dië van een aantal commissarissen van politie 2de klasse en een aantal politie-opzieners heeft de Minister van Koloniën ge antwoord: Overeenkomstig de aanwijzingen, vervat in de door de Indische regee ring gedane aanvraag om uitzending van 14 commissarissen 2de klasse en 70. politie-opzieners, is inderdaad oh- der meer deze opgenomen, dat de can didaten*niet ouder mochten zijn dan 30 jaar, en voorts bekend gemaakt, dat voor beide betrekkingen in de eer ste plaats ongehuwden en gehuwden met niet meer dan één kind in aan merking komen. In overleg met de Indische regeering is hierin nader in zooverre wijziging gebracht, dat de leeftijdsgrens tot 35 jaar is verhoogd en dat nu ook sollici tanten met twee kinderen kunnen wor den uitgezonden. Aanleiding tot het stellen van een leeftijdsgrens heeft gegeven de om standigheid, dat zij, die worden uitge zonden ,bij hun aankomst in Indië on deraan öp de ranglijst moeten worden geplaatst, zulks ten einde het reeds in dienst zijnde personeel niet in zijn pro motiekansen te benadeelen. Dat lieden met meer dan twee kin deren niet in aanmerking komen, vindt zijn grond uitsluitend in de bij vroegere uitzendingën opgedane erva ring, dat het althans in den eersten tijd voor de betrokkenen bezwaarlijk is, om in de geheel vreemde omgeving en onder de zoo geheel andere levens omstandigheden van het aan de onder havige betrekkingen verbonden sala ris in de tropen een grooter gezin te onderhouden. SLUIZEN EN BRUGGEN. Op vragen van het lid van de Twee de Kamer, den heer Kortenhorst in verband met het van regeeringswege genomen besluit om met ingang van 1 April 1927 verschillende bij den Rijks waterstaat in beheer zijnde sluizen en bruggen des nachts voor de scheep vaart gesloten te houden. heeft de minister van waterstaat ge an woord: Bij beschikking van 3 Februari 1927 no. 343, afdeeling Waterstaat A., opge nomen in de Nederlandsche Staatscou rant van 4 en 5 Februari 1927, 110. 25, is een met 1 April 1927 ingaande rtge ling getroffen omtrent de nachtslui ting van verschillende bij den Rijks waterstaat in beheer zijnde sluizen en bruggen, omdat daardoor besparing van kosten van de bediening der slui zen cn bruggen kon worden bereikt en uit de ambtsberichten mocht worden afgeleid, dat daardoor verkeers- en an dare belangen niet wezenlijk zouden v/erden geschaad. Met het onderzoek van de zaak is dezerzijds niet een begin gemaakt, dan nadat belanghebbenden nit scheep vaartkringen in de gelegenheid zijn ge weest, ter zake hun meening uit te spreken. Intusschen is, toen bezwaren v/erden kenbaar gemaakt, met name tegen de getroffen regeling voor cle Zuid-Willemsvaart de Dieze en het Wilhelminakanaal, bij beschikking van 30 Maart 19£7, La. L., afd. Water staat A., opgenomen in de Nederland sche Staatscourant van 30 Maart 1927, no. 63, bepaald, dat in de nachtsluiting- voor de geuoeinde wateren tot nadere aankondiging geen verandering zal worden gebracht. Aan de betrokken ambtenaren is opgedragen, een nader onderzoek in te stellen omtrent de vraag, welke regeling voor bedoelde wateren zou moeten worden getroffen, gelet eenerzijds op het economische nadeel, dat nachtsluiting voor ver schillende ondernemingen kan mee brengen, en anderzijds op de voor het rijk door die sluiting te verkrijgen be zuiniging. Daarb'; is tevens opdracht gegeven, overleg te plegen met da be- langhebbanvlen en voor zooveel noodig ook met de betrokken Kamers van Koophandel en Fabrieken. UIT DE OMGEVING', 1 ALKEMADE. Gemeenteraad. De Raai dezer gemeente vergaderde gistermiddag te 2.30 uur. Voorzitter <ie Burgemeester. Aanwe zig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering met gebed, waarna de notulen worden gelezen en goedgekeurd. 1. Vaststelling van een raadsbesluit waarbij B. en w. worden gemachtigd tot het aangaan van overeenkomstenter uitvoering van raadsbesluiten, bet effen de burgerrechtelijke handelingen, als mede tot heit bekrachtigen van alle overeenkomten door B. en ,W tot op heden ter uitvoering van eivengenoemde handelingen gesloten. Daarover is in de vorige vergadering lang en breel gesproken. Thans wordt het z.h.st. aangenomen. 2. Intrekking en opnieuw vaststelling van het raadsbesluit tot hielt aangaan van o n rekening-co rent overeenkomst met de Bank van Ned. Gemeenten te 's-Gravemhage tiot een maximum be drag ad f 30 000. Het betreft hier slechts een redactio neele wijziging. Aangenomen. 3. Vaststelling raadsbesluit tot het bepalen vgn het aantal opcenten op de hoofdsom der rijksinkomstenbelasting en tot vaststelling van het percentage van den Hoofd. Omslag voor het belas- tiigjaar i927/'28. B. en W. hebben deze zaak lang en breed overwogen en durven het belast baar inkomen dit jaar niet hooger te schatten dan 1.100.000, terwijl het ver leden jaar geschat was op 1.600.000. Dit voor de Gem. belasting. Voor de Rjjksinkomstenbelastingis het belas» baar inkomen inplaats van verleden jaar toen het op f 1800.000, geschat werd, thans geraamd op f 1400.000, Het zal daarom noodig zijn, dat het aan tal opcenten op de hoofdsom der Rijkr- inkomstenbelasting verhoogd zal wor den van 75 cp 100, en dat liet heffings- nercentage van de Hoofd. Omslg ver hoogd wordt van aj, op 3V2. Dat zal noo dig zijn omdat het boeren- en tuinder- bedrijf geen goed jaar heeft gemaakt. De heer D e V e 11 e vindt het niet noo dig dat de rekening elk jar sluit met een batig saldo van 25 of 20.000 gulden De Voorzitter zegt dat dit saldo steeds de burgerij ten goede komt om dat i.'-t als ontvangpost op de begroe ting jvordt geplaatst. De heer De Vette is bang dat het heffingspercentage op deze manier hot volgend jaar 5 zal zijn. De Voorzitter zegt, dat er geen reden is om dat te deuken. Daar is niets van te zeggen. Aaimenomen. 4. Bespreking uitvoering vleeschkeu riingswet na 1 Juli 1927, in verband met het Kon. Besluit van 10 Juli 1926, Stbl. no. 23. B. en W. prae-adviseeren waar de .slagers in deze gemeente thans met teekenmgen gekomen zijn hen een bij drage te geven in de kosten tot verbou wing van hun slachtplaatsen. De teeke- ningen zijn volkomen in orde en voldoen alle eischen van de Vleeschkeuringswet Die bijdrage kan gegeven worden in eens, maar ook elk jaar zoolang de sla gers noodslachtingen doen. Dit laatste lijkt B. en W. het beste. De slagers wK len 50 pet. van de kosten hebben, dat zou een bedrag zijn van £2325,—, dat is f 160 p. j. aan rente. B. eu Wi hebben aangebeden ieder der 3 slagers f5°,— per jaar te geven. Ze wilden echter 100 gulden. B. en W. adviseeren echter daar niet cp in te gaan maar een besluit aan te nemen, dat hen ieder f 50,per jaar zal worden uitbetaald. De heer Rietbroek merkt op.dat wanneer in Oude Wetering en Roelof arendsveen geen noodslachtingen plaats hebben, wat met deze regeling niet ge beurt, dit een strop is voor de inwoners van genoemde platgen, zoowel voor de boeren als voor de minder kapitaalkrach tige inwoners, omdat in de kleine plaatsjes het vleesch goedkoop van de hand zal moeten gedaan worden, en on tlat de inwoners van Oude Wetering en Roelofarsndsveen die min-kapitaalkrach tig zjjn, geen goedkoop stuk vleesch zul len kunnen koopen. De ,V o 0 r z i t te r vindt bet zeer ge lukkig, dat hier weinig noodslachtingen plaats hebben, waaruit mede blijkt, dat ze in de andere plaatsen het vleesch ge makkelijk kwjjt kunnen. Het brengt veel te veel kosten mee, om bier ook een win keibuis te stichten en de menschen kun men toch wel niet de fiets naar N. Wete ring gaan, wanneer ze graag .een goed koop stukje vleesch hebben willen. De heer Bontje vindt f50,— ven goeding wel wat weinig, gezien wat an dere gemeenten doen." De slagers heb ben veel vuile rommel op te ruimen. Spr. stelt voor, ieder f75,— te geven. Dit contract kan altijd nog worden be zien. Dit voorstel wordt niet onder steund. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. 5. Bespreking reorganisatie van de Brandweer in deze gemeente. B. en W. stellen voor de brandweer in Oude Wetering en Nieuwe Wetering op te doeken, d^ 2 slechtste spuiten op te ruimein en dien gemeenten het ge bruik van de motorspuit toe te staan, voor die gemeenten verschillende perso nen te benoemen als assistenten bij de brandweer en voor d 6 schoorsteen- schouw in Roelofarendsveen eveneens een paar personen -te benoemen. Het on derhoud van de spuiten is duur en de motorspuit kan overal komen. Dit voorstel wordt aangenomen. Van de oude 3 spuiten zal er echter een nog niet verkocht worden. 6. Benoeming van vier leden van de Schattingscommissie, wegens periodieke aftreding op 1 Mei e-k. van de heeren L. H. M. J. Vosters,'J. N. Los, S. Strijk en G. van der Meer Bzn. Voorstel van B. en W. om genoemde heeren weder voor den tijd vai) 4 jaar te benoemen. Aangenomen. .7 Reclame tegen den aanslag in het gunningsrecht. Wordt voor kennisgeving aangenomen. S Wijziging van de begrooting dienst 1926 en 1927. De Voorzitter deelt hierbij mede, dat de wegverbreeding te Oude Wetering is aanbesteed. De ra ming was f 16.800. De laags-e inschrijving was f16.500. Tevens is aanbesteedde restauratie van het burgemeestershuis Daarvoor was de laagste inschrijving f3690,—. 9. Onder de ingekomen stukken men ken we op: Missive Ged. St goedkeu ring .raadsbesluit. Jaarverslag ovqri926 van de Keuringsdienst van Waren. Re kening ga verantwoording Burg. Arm bestuur. Verzoek van de Federatie van vereenigingen voor Ziekanbuisiverple- ging om adhacsie te betuigen aan een adres van de Roderaiiie, waarbij wordt aangedrongen op het niet verhoogen van de verplegingskosten in de Acad. Zieken huizen. Besloten wordt aan dit verzoek te vol doen. De overige stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Na ae Rondvraag, die weinig belang rijks opleverde, sluit de voorzitter de vergadering. GEMENGD NIEUWS- D 00 de 1 ijk ongeval. Gisteren morgen geraakte de 16-jarige C. j. Montijn ,u.t de Sionstraat op het Oost plein te Rotterdam onder een grooto autobus van den dienst Spangen-Kra hngen. Een der voorwielen ging den jongen over het lichaam, tengevolge waarvan ide dood onmiddellijk intrad. V e c h t p a r t ij. Gisternacht ont stond h%n boord van het Engelsche (stoomschip „West Wales", liggende in de Maashaven te Rotterdam, een hevige vechtpartij tusschen twee sto kers, waarbij het mes te pas kwam. De 40-jarige M. S. uit Jamaica bracht zijn tegenstander den 30-jarigen J. S. uit ideze'fde plaats verschillende verwon dingen toe. Een gedeelte van het lin keroor werd' afgesneden,, terwijl J.. S. 'bovendien steekwonden in de botst bekwam. De marconist seinde radiografisch om hulp. Dit Werd door Scheveningen' opgevangen en daat vandaan waar Bchmvde men de rivierpolitie. Deze haalde zoowel den gewonde als 'den Idader van boord. De laatste is irt be waring gesteld. Brand. Gisternacht te half3 (brak brand uit te Amersfoort in per ceel Methorststraat 16, een der wöniiï gen der Ver. „Volkshuisvesting" en bewoond door den spoorwegmachinist D. J. Westerink. Het gezin wist zich te redden, doch het perceel brandde ge heel ,uit. De aangelegen perceelenbe kwamen slechts waterschade. De oor zaak van den brand is onbekend. Brand in een keet. 'Gister- macht te kwart over een bemerkten surveilleerden agenten dat uit een keet Staande in de Schilt straat, hoek Pol Iderlaan rook kwam. Een onderzoek wees uit, dat klee ren, jdie over de kachelpijp van een! brandend kacheltje waren gehangen in brand waren geraakt. De 18-jarige nachtwaker W. J. W.., wonende in de heer Danielstraat, hadf het kacheltje even te voren aange maakt, zonder te hebben bemerkt, dat de kleeren over de pijp hingén. Toen de agenten binnen kwamen (sliep hij. Men slaagde er spoedig in het vuur te dooven. Uit ee n k o z ij n gevallen? Naar aanleiding van de bij: Ide politie ingekomen mededeeling, dat een be zoeker van een café in de Gerard Doul •straat dn Den Haag, in beschonken toestand daaruit zou zijn verwijderd, en dood op straat zou zijn blijVen lig gen en door den E'. H. D. was weg gevoerd, hebben Mr. Enger, substi tuut-officier van Justitie en de com missaris van politie, de heer Kra mer, gisteravond een onderzoek inge RECLAME VLUGKOKEND HAVERMOUT de spijs voor gezonden en zieken, j isteld in bedoeld café, waar 'de kaste lein en bezoekers verklaard hebben,, (dat een hun onbekende man omstir. (kwart voor tien in beschonken toe- stand het café was binnen gekomen. Hem werd consumptie geweigerd. De man ging echter niet heen, maar ■nam plaats op een stoel, waarna hij( ging braken. De kastelein verzocht den man toes zich' uit de lpkaliteit te verwijderen,, •maar deze wou niet heengaan. De kastelein en eenige bezoekers hebben toen den man de deur uitgewerkt. Volgens hun verklaring is hij voor de deur ineengezakt; zij ontlcenneri, ge weld te hebben gepleegd. Een der bezoekers bood aan, de politie te gaan waarschuwen en ging; (daartoe zijn in de nabijheid gestalde fiets halen. Bij zijn terugkomst lag del - man echter niet meer ter plaatse, waar* 'hij ineengezakt was; hij werd aange troffen in zittende houding, in een. Taamkozijn, vlak om den hoek van het café. De inmiddels gewaarschuwde E. H. D. vond korten tijd later den man (dood onder het raamkozijn op den grond liggen. Het lijk werd meegeno- men. Dr. Buyze kon geen uiterlijke tee kenen van verwondingen of van ge weld bespreuren. Het lijk werd voorloopig in beslag, genomen en voor sectie-onderzoek overgebracht naar het gemeente-zie kenhuis. Aanleiding tót het doen van eenigej arrestatie achtte de politie tot du&- ver niet aanwezig. Het lijk is dat van den 29-jangen hotelknecht J. F. E., Als vermoedelijke doodsoorzaak! heeft de dokter het breken van eer» halswervel vastgesteld. Bijna een treinbotsing. Eerst thans, aldus de N. D. Crt., wordt bekend, dat 1.1. Zaterdag op de electrische lijn RotterdamDen HaagScheveningen bijna weer een» ernstig ongeval heeft plaats gehad. De electrische trein, welke om 1.35' uur uit Rotterdam vertrekt, is n.m.l1. tusschen den Veenweg (Nootdorp) en) Voorburg, ter plaatse waar eenige lij nen samenlcopen, in volle vaart idoor een wissel gereden. Van een der rijtuigen, waarin zich' verscheidene passagiers bevonden, werden dientengevolge eenige ruiten, verbrijzeld en eenige passagiers zijn (door den schok min of meer gedeerd1 De trein ontspoorde n:et in den wis sel en kwam op het linkerspoor juist toen uit de tegenovergestelde rich ting, op een der binnensporen, weikei ide trein uit Rotterdam pas langs den wissel was gekruist, een sneltrein uit Scheveningen passeerde. Ware het ongeval, dat vermoedelijk aan een verkeerden wisselstand moec worden geweten, enke'e oogenbl'kkeij vroeger gebeurd of was de Rotterdam] sche trein in den wissel ontspoord, Idan 7.ou wellicht een ernstige bot sing tusschen beide treinen niet zijn; uitgebleven. Brug ingezakt, In korten tijd is voor den tweeden keer de brug over het Overijselsche Kanaal bij denl Zaudbeltermolen onder Diepenveen, in den belangrijken verkeersweg vahi Deventer naar Raalte ingestort. Thans geschiedde dit, doordat er een vrachtauto, beladen met een 20- tal varkens, over reed. Het verkeer is gestremd. Auto en varkens werden aan wal gebracht. De bestuurder kreeg geen letsel. Gasontploffing. In het pet ceel, Theresiastraat 128 te Den Haagl bewoond door den heer A. J. Briedé,. ;heeft gistermiddag omstreeks vier uur een ernstige gasontploffing plaaesi gehad. De oorzaak daarvan moest ge logen zijn in dè omstandigheid, dat een in het perceel werkzaam zijndei gasfitter een lucifer heeft aangesto ken, terwijl een gaskraan openstond] welke niet was afgesloten, zooals hij! 'dacht. De ontploffing die ontstond, veroor zaakte groote materieele schade. Het) benedenhuis en de eerste etage leken een ruïne. De ruiten sprongen, een plafond kwam naar beneden, enz. De gasfitter bekwam eenige, niet- ernsitege verwondingen. De geneesk. Dienst heeft hem verbonden. Politie en brandweer waren spoe dig ter plaatse om de noodige maat regelen te treffen. De hoofdcommia saris en commissaris Cramer stelden/ teich persoonlijk op de hoogte van het gebeurde. Naar wijl verder vernemen, moet1 tegen den gasfitter proces-verbaal rijm opgemaakt ter zake van het verooiv éaken van schuld van de ontploffing. (Volgens deskundigen zou hij roeke loos hebben gehandeld.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6