iaWAALS&B Vóór de Paaschdagen nog even naar 10.50 1.50 4.00 12.50 13.851 B.42;{ 2.25 0.42)( 1.45 0.90 2.25 6.45 5.40 3.75 i NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DONDERDAG 14 APRIL 1927 UIT ONZE INDIEN. HET RIJKE DELI. De scherp uitkijkende schrijver der Sumatraansche reisbreiven in het Bat. Nbl. en de Locomotief teekent aldus met enkele pennestreken Deli: Wie van „Deli" spreekt, en daar mee dan in den regel de Oostkust be doelt, denkt meestal aan de tabak en watertandt bij de gedachte aan de zeldzame opbrengsten van bet ander half procent der wereldproductie, die op dit gezegend stukje grond wordt ge teeld. Hij vergeet meestal, dat de Oost kust in baar geheel genomen geen goudmijn is. Dat er bard wordt ge werkt en niet steeds met bevredigend resultaat. De winsten in de tabak omweven bet cultuurgebied met een bijna legen darischen glans van rijkdom. Het pro vincialisme, de Oostkust ook niet vreemd, doet er het bare toe om die fictie te versterken. Zeker, welvaart heerscht er ter Oostkust, maar slechts de tabak komt boven de norm van normale resultaten in ruil voor bard werken. De verwarring wordt in de hand ge werkt doordat Medan nu eenmaal toe vallig in Deli ligtin dat kleine gebied, waar het tot dusver ongeëven aarde vale dekblad groeit. Een rit door Medan schenkt u den indruk van vlot en zorgeloos bedrijf: nergens ziet men zooveel dure automobielen en geen sfad op Java kan bogen op een zoo voortreffelijk georganiseerd en uitgebreid dansvermaak als Medan. Noch telt men ergens op Java zoo-» veel vereerders van edel druivennat, die zich de weelde kunnen veroorlo ven van zeer duidelijke en uitgespro ken cijfers op het altaar van de fa meuze weduwe Cliquot. En wie zich buiten Medan begeeft, komt haast nog sterker onder den indruk van over vloed der natuur: al die braakliggen de tabaksvelden zeven jaar liggen zij practisch ongebruikt doen u met eenige ontsteltenis denken aan den nij penden nood aan gronden op Javaz waar het rijstveld in eindelooze uitge strektheid soms nog nauwelijks genoeg biedt voor een armzalig bestaan. Zoo geeft Deli het beeld van een overvloed, die den dagbladschrijver van Java welhaast treft als verspil ling. De wijze, waarop zij in Medan wordt genoten, geeft u vooral een hoo- gen dunk van de capaciteit zoowel van Delische magen als van die der bijbehoorende beenen. Men geniet van^ het vette der aarde met een fanatie- ken levenslust, die aan Jan Steensche tafereelen doet denken. Niets schijnt de ongebreidelde en bepaald niet altijd voorname wijze van ontspanning te temperende hooge levensstan daard waarin veel crediet en dus veel kwade kansen bij voorbaat zijn verdis conteerd, drukt immers in de eerste plaats op hen, die uit den aard van hun middelen toch niet in zoo exor bitante mate deelnemen aan het ver maak. RADIO-VERBINDING NEDERLAND— INDIë. De heer Hopman, chef van Verwey en jLügard be Medan, schreef ió Maart aan de „Sum. Post": Naar aanleiding van de berichten in de Indische bladen, omtrent de uitzen ding van iadio-muziek door Philips, Eind hoven, ben ik hedennacht aan het lui& teren geslagen, en ik moet zeggen, dat de resultaten mijn stoutste verwachtin gen overtroffen hebben. On 8 uur Greenwichtijd (2.40 uur des nachts Medan-tijd) kwam een enorme Jdraaggolf door, zoodat de ontvangappa raten onmiddellijk geheel buiten gene- reeren gebracht konden worden om de telefonie op te vangen. De oproeper kondigde aan: „Hier is net Radio-Lahoratarium Phi- Bps, Eindhoven, P. T. J. J. Golflengte 30jz Meter". Deze aankondiging geschiedde in het HoUandsch, Fransen, Duitsch, en Ei> gjplsch en zoowaar ook in het Maledsch: c „Di-sini kabar angin (letterlijk.,wind '-►) Fabrik Radio Fhilips Eindho De omroeper deekte toen mede, dat Üldeimiiddag een telegram ontvan gen was van Dr. De Groot, waarin de goede ontvangst van 'de uitgezonden mu ziek werd medegedeeld en gevraagd werd om geregelde opgave van de sein- tajden, door tusschenkomst van het Re* dioetatkun Amsterdam. Het telefonisch gesproken antwoord van PhiEps luidde hierop woordelijk: (Wg zuilen de ewrktjjden geregeld of- gewen door tusschenkomst van den Ra diodienst Amsterdam. Speciaal zullen wij prijs stelten op eenige uitvoerige rappor- ten omtrent fading, verstaanbaarheid!, en Bterkte van de ontvangen telefonie. Met vriendschappelijke groeten aan Dr. De Groot van Dr. van der Poll". Hierna werd ongeveer een uur gramo- foon-muziek gegeven, waarna de onroe» per aankondigde: „Alsara zal murioik gegeven worden door een ensemble, gevormd uit het per soneel van de PhiHpsfabrieken en Ptd- Rpsradio, onder leiding van den heser De Kok". TY>t 10.10 M.G.T. gaf het ensemble zeer goede muziek en toen deelde de om roeper mede, dat de heer v. d. Poll evea wenschte te spreken. Deze zeide: „Bandoeng, Radiodienst Java. Wij bo richten u even de goede ontvangst van het volgende telegram: „Uwe telefonie goed ontvangen 11/3 en 14[3 op ontvang station Ramitja Ekek". Hierna was plotseling alles geëindigd Ook de zware draaggoïf was niet meer te hooren. Ik vennoied, dat de zware zendlamp zich op dat moment begeven heeft. In den beginne wend oog aangekon digd dat den volgenden avond wederom muziek om S uur zou worden uitgeaon den. De kwaliteit van de muziek was bui tengewoon goed. Het geluid was zeer hard. Luchtstoringen totaal afwezig. Fa ding middelmatig, zooals meestal op kor te golven. Enkele lange inzinkinesperio den (van ca. 8 seconden) werden waan genomen. Door de geheele afwezigheid van lucht storingen was de muziek geschikt om zoo veel maal' versterkt te worden, dat ze voor een groote zaal genietbaar kan zijn Tot op een afstand van 10 Meter van den luidspreker was het gesprokene woord voor woord! te verstaan. Hedenochtend werd door mij een tele gram met gelukwensch aan Philips Ra dio verzonden, en ik bied mijn hulde aan aan een Nederland sche Industrie, die liet heeft bestaan den Qnormen afstand van c.a. 15.000 M. telefonisch te over- UIT DE OMGEVING. KATWIJK AAN ZEE. Predikbeurten Geref. Kerk Goeide Vrijdag,, p.m. 7. uur Ds. G. W. Akker huis vain Maassluis. Vorige week had alhier de verkoop plaats van een drietal loggers. De Petronella K. W. 126, Reederj C. de Haas, werd gekocht door den heer Frenkel van Schiedam, bracht op met inventaris f3683,50. K. W. 43, Reed©- rtj D. Parlevliet, werd gekocht door den heer Frenkel van Schiedam, bracht op zonder inventaris f1800,K. W. 15, Reederirj D. Parlevliet werd opgehouden In de Woensdag 6 April gehouden Kerkeraads vergadering der Geref - Kelrk alhier, werd het verbouwen der pastorie en het maken van een aantal banken in het kerkgebouw, gegund aan de laags ten inschrijver, Firma Guit en Hei vogel al hier, voor de som van f9500, De heer G. Guit Jac.zn., slaagde te Groningen voor het einddiploma jaarcur sus, gegeven door het Instituut Centraal Bureau voor Algemeene Ontwikkeling voor schriftelijk onderwijs, gevestigd te Groningen. Directeur de heer M. V. cl Broek. KATWIJK. Op de gisteren vermelde lijsten der ingediende candidates moet alsnog war •den toegevoiegd aan de lijst van „Ge imeentebelang" als no. 11 de heer P. Bloot Szn., Na 12 wordt dan de heer H. v. Duivenvoorde. In tegenstelling met vorige verkie zingen is door de S.D.A.P. thans geen candidatenlrjst ingediend. Vorige verkie zing was de kiesdeeler 314, toen behaal de de S.D'A.P. 137 st., lang niet de ver- eischte 75 pet. dus. Nu bij de stemming de visschers thuis zullen zijn, waarvoor immers de stemmingsdag al is verzet, zal de kiesdeeler zeker greater zijn en is er dus nog minder kans. En de Verkie zing voor de Prov. Staten heeft de tel ling voor thans al aangegeven, n.L 156. Ook de kans voor den A. R. zetel te Katwijk aan den Rijn wordt hierdoor ge ringer, n.l. door dien grooteren kiesdee ler, zoodat onze partij alle zeilen zal moe ten bijzetten om dien zetel te behouden Maar die zeilen zullen bijgezet worden. Daarvoor is de A.R. Propagandaclub borg. NOORDWIJKERHOUT. Burgerlijke stand. Geboren: Petrus Gomelis z.v. C. P. van Steijn en M. M Koot. Gerardus Leonardos a.vi J.v. d. Ploeg en Q. Raaphorst. Maria Cornelia d.v. C. van Elk en C. Hoogkamer. Petrus Gerardus Jozephus z.v. J. v. d. Eist en M. v. d. Lans. Ignatius Wilhelmus Jo hannes z.v. C. A. Dobbe en C. M. Huls© bosch. Wilhelmus Helena Maria d.v. P. Hermans en G. C. Kortekaas. Cornelia Catharina d.v. J. C. Gaspers en I. K van Winsen. Petrus Cornelis z.v. C. Koe ter en Th. M. van Abswoude. Johannes Jacobus z.v. Wilhelmus Petrus Neder- stdgt en A. van Eekeren. Johanna dasi 11a d.v. G. .J Duijndam en .J v. d. Meg. Overleden: Hendrikus Johannes Evers 42 j. echtgen. van W. Hjjwegen. Petrus van den Burg 49 j. echtg. van 0. van Seggelen. Johannes Assies 49 j. te Haar lem. Hendrikus Strücker 47 j. te Rot terdam. Johannes Duivenvoorden 2 mud. Maria v. d. Berg 40 j. echtg. van J. Du- ven voorden. Cornelis van der Putten 41 j. echtg. van Johanna Zuiderduin. Fre- drikus H. 0. de Roos 49 j. te Amster dam. OEGSTGEEST. Gemeenteraad. Gisteravond vergaderde de Raad dezer gemeente. Voorzitter de Burgemeester Afwezig de lieer G. J. Schoonderwoerd De Voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen worden gelezen en Onder de ingekomen stukken merken we op: Verslag van de Gezondheidscommissie te Katwijk. Verslag Keuringsdienst van Waren in Leiden. Worden ter visie gelegd. Missive Ged. Staten, inhoudende dat het in de vorige vergadering genomen raadsbesluit tot onderverhuring van het huis van den heer van Rooy aan den heer Re nes, niet is goedgekeurd. Rekening en verantwoording R. K. Volkshuishoudschcol. Wordt aangehou den tot de rekening over 1925 zal zijn goedgekeurd. Verzoek van de vereeniging Buiten lust" om huizen te mogen bouwen aan het eind van den Rijnzichtweg en hoek Rijnsburgerweg en een voorschot daar voor van Rijk of gemeente. Wordt gerenvoyeerd1 naar B. en W« om prae-advies. Beslissing van Ged. Staten in verband met het beroep van de schoolbesturen aangaande het raaidsbesluit ten opzichte van de 3-jaarlgksche vergoeding aan do 2 bijzondere scholen in deze gemeen te, waarbij de schoolbesturen groeten deels in het gelijk gesteld worden. B. en W. adviseeren in deze beslis sing te berusten. Wordt aangenomen. Missive van Ged. Staten dat dit colle RECLAME I CARTON ZWITSERSCHE ZAKDOEKJES ink. 3 stuks LU5E DAMESTASCH Eek Saffia, m. Suedeport CORSAGES OBCHIDé, VIOOLTJES, LATERUS vanaf fe 3/4 WOI.LEN MEISJES- m KOUS bewerkt zijde boord leeft. 4 jaar Stijging per maat 10 oent, MACCO KINDERKOUS fa lang^ boord, in beige en grij ze tinten, leeft. 4 jaar Stijging per maat 5 cent. ZIJDEN SHAWLS v- met gebatikte randen, in vele tinten PIL D'ECOSSE DAMES- DIRECTOIRS jp in 9 mode-kleuren ZIJDEN DAMES- P ONDERJURK met rond© hals, in alle mo detin ten ZEER STERKE DIVAN BLOEMTAFELS HUISKAMERSTOELEN pTima afwerking HUISKAMERTAFELS prima eiken ROORSTOELEN massief eiken IJZEREN WIT LAQUé LEDIKANT m. roestvrije spiraal MATRAS nu Lm. paardenhaar WOLLEN DEKEN flinke maat, extra aanbie- HAARLEMN9ERSTR. 130-136 ge verschilt van gevoelen met den Raad om het verzoek van den heer F. H Swaak ter verdere afdoening in handen te geven van B. en W. Ged. Staten mee- nen dat dit niet de weg is, maar dat de Raad zelf het beroep moet besproken en de beslissing nemen. B. en W. stellen voor deze zaak dade lijk in behandeling te nemen, waartoe wordt overgegaan. De Voorzitter licht een en ander toe. De heer Swaak heeft indertijd een huis gebouwd precies op de door den Raad vastgestelde rooilijn. Met vergun ning van B. en W. heeft hij voor dat huis een steenen afscheiding gemaakt Later echter verzocht hij op de afschei ding een veranda te mogen bouwen. B. en W. zijn van ooi-deel, dat dit bouwen is buiten de rooilijn, en hebben de ve» grinning geweigerd. De heer Swaak is echter van tegenovergestelde meening en is daarvoor bij den Raad in beroep gekomen. De heer van Egmond is het met B. en W. eens, dat den heer Swaak niet toegestaan mag worden buiten de rooi lijn te bouwen. Spr. geeft B. en W. te vens in overweging zoo weinig mogelijk uitbouwen toe te staan. B. en W. stelten voor, het beroep van den heer Swaak als ongegrond te ver klaren. Aangenomen. 2. Adres Bestuur Gevers Deutz Be waarschool om subsidies over 1926. B. en W. stelten voor, deze subsidies toe te staan, namelijk de subsidie voor de Bewaarschool en voor het pensioen voor de dit jaar overleden onderwijze res Huge, respectievelijk f600,en f300, 3. Voorstel wijziging Uitbreidingsplan en Bouwverbod. In verband hiermede is een adres ingekomen M de Leidsch© cricket- en voetbalvereeniging ,die be» zwaar maakt tegen dit plan. Dit bezwaar is later echter opgeheven, zoodat B. en W. thans voorstelen, de wijziging toe te staan, en tevens een bouwverbod te leggen op daarvoor benoodigde percee- len. Aangenomen. 4. Voorstel wijziging^ verlichtingsveror- ning. Ged. Staten hebben bezwaar ge maakt tegen het heffingspercentage van 4V2 pet. in de verlichtingsverordening voor het oude Dorp. B. en W. stellen voor dit percentage te verlagen tot 2 pet., en de aflossingstermijin te stellen op 15 jaar. Aangenomen. 5. Credie taan vraag voor rioleering en twegverbreeding. B. en W. vragen een creaiet van f3000,,om in verband met een aanvraag van het bestuur van de veilingvereeniging „Flbra" over te kunnen gaan tot rioleering van een pep ceel waarvoor genoemd bestuur ,2/s zal betalen en verder om de kosten van voor komende gevallen van verbreeding van wegen en verbetering van rioleering te kunnen bestrijden. De heer Bakker vraagt of niet voor zien kan worden in den slechten toe stand, waarin de Terweeweg verkeert Spr. zou willen dat de stinksloot daar ge dempt werd en de boomen gerooid wer den. De Voorzitter zegt, dat diat veiel moeilijkheden zou iopleveren ©n tevens veel zou kosten. Zoo voel' mogelijk zul ten echter verschillende toestanden wor den verbeterd. Het crediet wordt toegestaan. 6. Comptabiliteit. In verband hiermede wordt behandeld een aanvrage van het Armbestuur om de jaarlijksche subsidie te verhoogen met f 300,B. en W. stel len voor ait toe te staan. Aangenomen. Punt 7 zal behandeld worden in gehei me zitting. 8. Vaststelling heffingspercentage Ge meentelijke Inkomstenbelasting 1924. B. en W. stelten voor, dit evenals vorig jaar te bepalen op 2^ pet. Aangenomen. ^Na de Rondvraag die weinig belang rijks oplevert^ sluit de Voorzitter de ver gadeiing en gaat de Raad over in gehei me zitting. GEMENGD NIEUWS. Kranige matrozen. In de' te Singapore verschijnende „Straits Ti mes" wordt met grooten lof gewag gemaakt, van het optreden van drie Neder]andsche matrozen, vermoedelijk behoorende tot de Soemba en Fl'oris, Welke oorlogsbodems te dier tijde voor vlagvertoon ter reede van genoem de stad lagen. Een ernstig gevaar bedreigde een benzinedepot en omgeving, door het vlamvatten van een motorrijwiel, eru een ontploffing zou gevolgd zijn wan neer het drietal niet naar binnen was gedrongen en het motorrijwiel naar bui! ten had gesleept. De vlammen hadden reeds een hoogi te van 12 voet bereikt en aldus het blad „de moedige daad der matro zen verdiende alle lof. Genezen. Te Stockton on Teest is de 77-jarige arbeider James Donald son, die 12 jaar geleden blind werd, plotseling ziende geworden, terwijl hij' water dronk. Donaldson had indertijd zijn blind heid ook plotseling gekregen, toen hij op weg was naar zijn werk op een ijzerfabriek te Stockton on Tees. Toen de man ontdekte, dat hij zijn gezicht had terug gekregen, liep hij vol blijdschap naar die keuken, waar' zijn kinderen zaten. Zeer verheugd waren zij, toen zij! meikten, dat hij hfti weer herkende. Alleen één hunner, die in de afge loopen 12 jaar sterk; veranderd1 was, en een kaal hoofd had gekregen, her kende hii niet. „Wie ben je?" vroeg hij. Én toen de aangesprokene zich be kend maakte als zijn oudsten zoon, was de vader (n de wolken. Een koen plan. In een zitting van het Zoologisch Genootschap te bL Yorfc deelde Prof. William Beebe, di reoteur van het zoologisch instituut daar ter stede mede, dat hij voorne mens is in een door hem zelf vervaar digd toestel 1800 M. in zee neer te da len. om het leven op die idliepte te be- studeeren. Toen bleek, dat men er aan twijfel de, of het hem ernst was met dat plan) verklaarde hij, dat hij uiterlijk na ze ven maanden tot uitvoering er van zóu) overgaan. Hij voegde er Dij, dat zijn leven geen gevaar zou loopen. Het'toestel zou een nieuw soort staal torpedo zijn, die den druk1 van cte ge weldige watermassa's kan verdragen. Beebe beweert een staal mengsel ge vonden te hebben, dat aan de dubbele wanden, waartusschen zich bovendien nog een luchtledige ruimte bevindt, een tot dusver onbekenden weerstand verleent. Hij wil voorts een bij zonden apparaat meenemen voor ontwikkeling van zuurstof, waardoor hij lang onden water zal kunnen, blijven. Behalve wetenschappelijke instru menten voor het meten van den jdiruld en de temperatuur op verschillende! idiepten van de zee, wil tój! ook een filmcamera mee naar de diepte nemen om zijn omgeving in beeld vast te legi gen. De vraag om donkere water lagen tel belichten en te fotografeeren, heeft men reeds voor eenigen tijd op electri! sche wijze opgelost. Een telefoon zal den geleerde in ven binding houden met de buitenwereld. Tot dusverre staan jde geleerden scep tisch tegenover Beebe's plan. daar dei koenste duiker zelfs nog niet lager idan' ,150 M. onder de zeeoppervlakte isi gekomen en een onderzeeboot rich niet onder de 300 M. durfde wagen. Of Beebe's plan uitgevoerd zal kun nen worden, hangt inderdaad slechts (daarvan af. of zijn metaallegeering in derdaad aen waterdruk zal kunnenj weerstaan. Aristocratische axheider.. .Rijkdom maakt niet gelukkig-, hoort men vaak zeer, welgestelde lieden zegt ■a- BIJ HET KRUIS. Vorst des levens, 't is Uw dood, Die een schuilplaats mij ontsloot. Die voor zond' en doodsgeweld, Mij verloonie, veilig stelt; Mij molaatsche, dien Uw bloed. Reinigt en herleven doet. Offerbloed,, noch 't best metaal, Dat voor onze schuld betaal' 't Wischt de minste onreinheid niet; Maar, Lam Gods, wie op U ziet, Wordt van zondenslavernij Door Uw zoenbloed ganscb'lijk vrij. Heer, Uw kruis, Uw stervenspijn, Zal alleen tot steun mij zijn, Als hier alles mij begeeft; Heer, in Wien mijn ziele leeft. Gij alleen, en Gij geheel, Zijt mijn hoop, mijn eeuwig deel. gen, maar gewoonlijk ontdoen zij zich daarom toen maar liefst niet van hum geld. Thans is een schatrijk^ Brit daartoe overgegaan: John de Forest, oudste zoon en erfgenaam van Baron de Fo rest, een tot Engelschman genaturali seerd Oostenrijksch edelman. John de Forest heeft zijn uitzichten op een vermogen van verscheidene millioenen pond sterling laten varen, om met zijn handen aan den kost te komen. Twee maanden geleden kreeg hij onmin met zijn vader en verliet het ouderlijk huis met de opmerking, dat hij nooy: een penny van den ouden heer zou willen erven en voortaan iri het zweet zijns aanschijns zijn brood wilde verdienen. Én hij heeft zijn be lofte gehouden. De "19-jarige jongeling heeft reeds eehige baantjes aan de hand gehad: sandwichman, abattoiiknecht, spoor weg-employé en heeft thans zijn keuze voorgoed doen vallen op het eerzaam beroep van vrachtautobestuui der. Dat levert hem drie pond sterling Eer week op. Hij woont in de garage, egint zijn werk om 8 uur 's morgens, eet in een arbeidersrestaurantje en be. zorgt overdag pakjes en boodschappen aan de aristocratische paleizen van Maryfair. Hij gaat n#ar binnen langt den dienstingang, inplaats langs ae. statietrap, die nog voor weinig weken zijn gebruikelijke weg was. Het hin dert hem echter weinig, en hij' verklaart nog nooit in zijn leven zoo gelukkig te zijn geweest. Eindelijk, zei hij tot de reporters, ben ik dan toch arbeider. Mijn vrien den tel ik nog alleen maar onder taxi of autobuschauffeurs, en ik verzeker u, dat er geen nobeler slag Britscht arbeiders is. Groote hotelbrand. Jn het hotel Nederland te New Yorfc is in een nieuw gedeelte op een hoogte van 500 voet brand uitgebroken. De brand woedde tusschen de 30ste en 38ste verdieping, zoodat de slangen van de brandweer niet hoog genoeg konden komen. „Gelukkig waren er in dit gedeelte geen gasten, zoodat geen personen ge deerd werden De bovenste verdiepra gen van het hotel, dat aan Üe Fifth Avenue is gelegen, zijn geheel uitge brand. Het werk van de brandweer bepaal de zich er in hoofdzaak toe, de belen dende gebouwen te beschermen. De brand in dit elegante deel van .New Yorfc trok vele toeschouwers. Het hooge gebouw geleek een ont zaglijke brandfakkel. iVe c h t pa r t ij. Gisternacht heeft een vechtpartij plaats gehad in het woonwagenkamp te Den Haag, aan del JLoozerlaan., waarbij de messen ge trokken werden. De 42-jarige stoelenmatter R. kreeg 4 messteken in den linkerarm, en rijm vrouw kreeg een messnede over de rechterhand. In verband hiermede zijn aangehou den 3 mannen, wonende in het woon wagenkamp, vier messen zijn in be slag genomen. De beide gewonden werden in heö ziekenhuis verbonden en konden daar. na naar hun woning terugkeer en- Steenkool in Londen. (Werk) lieden, 'die in het Palrnersgreen (Lon den) bezig waren met graafwerk voor een riool hebben een steenkoollaag ter dikte van 20 voet t>ntdekt. De steenkolen zijn echter niet van goede hoedanigheid, omdat rij JiarS bevatten. Deze wijk- van .Londen is vroeger een gedeelte van het woud van Midd lesex geweest. (Verscheidene monsters van ide steen? kool zijn thans voor nader onderzoek in handen van die autoriteiten van den .Londenschen graafschapsraad. Een tweede ark. Gis teren heeft bij de Jobshaven ligplaats genomen het Duitsch© s.s. „Francken" van den Nord Deutsche Lloyd, dat in Djiboeti aan de Oostkust van Afri ka een lading van 544 verschillende dieren, bestemd voor Duitschland aan boord had genomen. De dieren zijn ontscheept en op den trein geladen, waarmee ze verder naar Duitschland zullen worden vervoerd. Het grootste gedeelte van de zen ding, bestaande uit giraffen, struisvo gels, antilopen, luipaarden, hyena's, jakhalzen, apen, wilde zwijnen diver se vogels, en schildpadden, is bestemd voor den heer L. Rune te Alleldt am Leine. Bovendien waren bij deze zending twee zebra's, eeir geschenk van den prins-regent van Abessynië, Ras Ta- fari, aan rijkspresident Von Hinden-j burg. Deze zebra's zullen in de Ber- lijnsche Diergaarde worden onderge bracht.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6