wAals Heerenpetten Heerenhoeden, Haarlemmerstr. 130136. Maarsmansst.7 Tel. No. 630 H. M. PIERROT NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DONDERDAG 14 APRIL 1927 DAG-AGENDA. Donderdag 14 April, s av. acht uur. Nutsgebouw. Steensehuur: Alg. Verg. dei* Geref. Jeugdraad. Dinsdag 19 April, 's av. acht uur. Foyer Stadsgehoorzaal (ingang Aal markt): Ledenvergadering v. d. On- derl. Ver. v. Ziekenhuisverpl. Zaterdag 30 April, 's midd. twee uur, Jaarl. Verg. van Aandeelhouders der N.V. Mij. tot Expl. v. Onr. Goederen, ten kantore der Mij. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 11 tot en met Zondag 17 April (le Paaschdag) waargenomen door de apotheek van den heer C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, Telef. 523, en 18 April (2e Paaschdag) neemt waar de apoth. van den heer P. du Croix, RaDenburgi 9, Telef. 807. Oegstgeest. Apotheek „De Vijzel" Kempenaerstraat 4, des nachts en des Zondags. gifte niet te wachten tot een der laat ste dagen. Ten slotte wordt er op gewezen, dat art. '15 der wet, volgens "hetwelk een bestuurder van een motorrijtuig, die daarmede op den openbaren weg rijdt, verplicht is op de eerste vordering van de in art. 23 der wet genoemde ambtenaren het rijtuig te doen stilhou den, alsmede eene bij dat rijtuig be- hoorende, ten name van den houder staande, belastingkaart te vertoonen, in werking treedt met ingang van 16 Mei e.k. EMIGRATIE NAAR DE VEREENIGDE STATEN. Het departement van buitenland- sche zaken maakt, bekend, dat het personen, die naar de Vereenigde Sta ten van Amerika wenschen te emigree ren, ernstig moet aanraden zulks niet te doen, alvorens zij in het bezit zijn van een geldig immigratie-visum. EEN ONDERSCHEIDING. De Commissie van het Eykman Me daille Fonds van het Koloniaal Insti tuut heeft de gouden eerepenning toe gekend aan dr. B. C. P. Janssen van het Geneeskundig Laboratorium te Weltevreden, voor zijn onderzoekingen over de voeding in Nederlandsch-In- dië en in het bijzonder voor het iso- leeren van het antiberiberi-vitamine. Het doet weldadig aan, dat ook on der onze menschen dergelijke vooraan staande figuren voorkomen. Dr. Jans sen, eenvoudig stil man, stond 'reeds lang bekend als een geleerde van groo te beteekenis. Hij is lid van de Geref. Kerk te Batavia. NAT. CHR. OND. OFF. VEREEN. Voor het jubileum der N.C.O.O.V., op 24 en 25 Mei a.s. worden nog tel kens giften ontvangen. Zoo werden ontvangen f 25 van den Ned. Militairen Bond; f25 van den Ned. Bond van Jongel. Vereen, op G. G. en een gift van Z. K. H. Prins Hendrik. Wel een bewijs, hoezeer deze Vereeniging van alle zijden steun ondervindt. POLITIETROEPEN. De standplaatsen der Politietroepen te Enschedé, Aalten, Ulft, Groesbeek en Reuvel zijn opgeheven. Uit het Sociale Leven. WERKLOOZENREGLEMENT IN DE MIJNSTREEK. Het bestuur van den R.-K. Mijnwer- kersbond heeft zich in verband met het inleggen van vrije diensten op scinmige mijnen wederom tot f nister van Arbeid gewend, met het verzoek om het werkloozenreglement zoodanig te wijzigen, dat op dergelij ke gedwongen vrije dagen een uitkee- ring zal plaats hebben. EEN MASSA-ONTSLAG. Men meldt uit Waalwijk: De „Echo van het Zuiden" bericht, van betrouwbare zijde te hebben ver nomen, dat een groot gedeelte vaii het personeel der ,.Hollandia"-schosnfa- brieken is ontslagen. Het wordt niet onmogelijk geacht, dat de in het jaarverslag 1925 aange kondigde reorganisatieplannen zullen mislukken. Wij hebben echter goede reden te ho pen, dat bij eene eventueele ontbinding der tegenwoordige Vennootschap, on der de vroegere leiding een nieuw be drijf zal ontstaan. HET PRIJSTARIEF IN HET DRUKKERSBEDRÏJF. Wii lezen in heb „Grafisch Weekblad" van de hand' van den redacteur en bonds voorzitter F. van der Wal: „Als alle teekenen niet bedriegen, loopt het mis met het prijstarief. Wat ons hartgrondig spijt. We zjjn nog steeds overtuigd, dat de tarifiëenng, voor zoover het betreft het vaststellen van een minimumprijs, voor het drukkersvak wel haast een levens voorwaarde is. Maar dan moet het gehandhaafd wor den. En dat laat alles te wenschen over Er zijn patroons, tegenstanders van het tarief, die beweren," dat onder d© voorstanders meer overtreders zjjn dan onder hen, die de onmogelijkheid van het te doen naleven, erkennen. En inderdaad, het heeft er vaak meer dan den schijn van". Moge de Federatie den goeden weg we ten te vinden. Zij staat voor een moeilij ke beslissing. Kan het tarief gehandhaafd, d.w.z., weet men practische middelen te vinden om de knoeierijen tegen te gaan, het zal niemand liever zpn dan ons. RECLAME. Heerenmodes. Enorme collectie vanaf 85 cl. Hieuwsie dessins. Groote sorteering in div. modellen en tinten, vanaf 2,25. Ziel onze Etalage. VRIJ ENTREE! VRIJ ENTRÉE Zcoals het thans gaat, kan het even wel niet blijven". ^BUITENLAND. DE ANTI-COMMUNISTEN ACTIE IN CHINA. Kanton opgeiogen. Een telegram uit Hongkong meldt: Volgens berichten van buitenlan ders uit Kanton, is.de bevolking aldaar opgetogen over de onderdrukking deri cummunisten en is de stemming jegens: de buitenlanders beter, dan sedert maanden het geval is geweest. Het is teekenend voor den toestand dat de demonstratie, die Maandag j.l. gehouden werd als protest tegen de ■ongelijkwaardige verdragen, zeer wei nig belangstelling trok. Geen enkele Chineesche organisatie was verschenen en na afloop werd geen optocht gehoui den. De communisten hebben in het ge heim pamfletten verspreid, waarin Tsjaiïg Kai sjek hevig wordt aangeval len. Dinsdag zou een demonstratie plaats hebben als-protest tegen het bombar dement van Nanking en tegen de ver drijving der zeeroovers uit de Bias-baai De politie gaf echter bevel de de monstratie uit te stellen, daar voor Zaterdag al weer een andere demon stratie was aangekondigd. Hier en daar moest de menigte door de politie uiteengedreven worden. Uitgebreide voorzorgsmaatregelen zijn genomen om incidenten te voorko men tijdens de anti-imperialistische de monstratie, die Zaterdag a.s. zal wor den gehouden. De algemeene staking te Sjanghai uitgeroepen. Generaal Pei Tsjaeng Hsi, die de oostelijke divisie van het natioiialis tisch leger aanvoert, heeft een officiee le proclamatie uitgevaardigd, waarbij' de algemeene arbe.dersbonci te Sjangi hai wordt ontbonden. Generaal Tsjang Kai Sjeks troepen zetten hun invallen tegen de commu nistische bonden voort. In de Chineesche voorsteden te Sjanghai hadden gevechten plaats, waarbij, naar wordt gemeid, honderd personen werden gedood en 250 ge wond. De algemeene arbeidersbond heeft bij wijze van protest de algemeene staking afgekondigd, waarvan het re sultaat is, dat 75.000100.000 arbei ders den arbeid hebben neergelegd, doch men meent algemeen, dat de sta kingsbeweging mislukt is. DE ARBEIDSVOORWAARDEN IN CHINA. De gunstige invloed der buitenlanders. Belangrijke gegevens omtrent de arbeidsvoorwaarden in China, verza meld door den heer J. T. Pratt, die ge durende een kwart eeuw consulaire posten in China vervulde, zijn door het! Engelsche Ministerie f'an Buitenland- sche zaken uitgegeven. De gegevens! toonen aan, dat de arbeidsvoorwaar! den in de buiteniandsche fabrieken,, voornamelijk in de Engelsche en Japan sche, beter zijn dan in de Chineesche fabrieken. De weinige Britsche fabrieken In' China kunnen verhoudingsgewijs jde vergelijking doorstaan met iedere fa briek ter wereld. Het initiatief om tot betere arbeids! voorwaarden te geraken is van buiten landers, zendelingen zoowel als kapita listen uitgegaan, terwijl deze beweging! ook verder door hen werd geleid. De Chineezen zelf staan er, enkele! gunstige uitzonderingen buiten beschoul wing gelaten, vrij onverschillig tegen over; de Chineesche arbeidersorgani saties, voorzoover zij piet in politiek vaarwater zijn geraakt, bepalen zich' uitsluitend tot loonkwesties. Bijna het geheele in fabrieksonder nemingen belegde kapitaal is in Chü neesche handen en de ontwikkeling v. ideze bedrijven moet dus niet het veris! van buitenlanders genoemd worden, doch van de Chineezen zelf. De fnvloed van de buiteniandsche kapitalisten, Engelschen zoowel als Ja panners ten opzichte van een noogerèn' levensstandaard en het ingang doen vinden van menschwaardiger ideeën is: zeer heilzaam geweest. De slechte arbeidsvoorwaarden in! de Chineesche fabrieken zijn in de eer ste plaats te wijten aan den lagen le vensstandaard, welke over het alge meen in China heerst en daarnaast aan! de totale afwezigheid van een doeltrefl feride sociale wetgeving. Hoewel de kinderarbeid in Sjang hai kort geleden het medelijden opge wekt heeft van sympathiseerende vreemdelingen in China, is het nog] lang niet zeker, dat het gemeentebe stuur tot beperking van den kinderar beid zou zijn overgegaan, indien men. niet bevreesd was voor het optreden» der agitators en voor verdere inmen ging ,<ier vreemdelingen in Chineesoh© aangelegenheden. HET PROCES ZANIBONI. Zaniboni bekent. Zaniboni heeft bekend, dat hij voor nemens is geweest Mussolini te ver moorden, waartoe hij op 4 Nov. 1925: een geweer had opgesteLd in het hotel! Dragoni, tegenover het paleis Chigi, gericht op het balcon waarop Musso lini zou verschijnen voor het houden; van een toespraak. Zijn bedoeling was geweest, dat er, dan een paar honderdTaanhangers gö reed zouden staan, om, da'dehjk na het eerste schot, de haag van fascisten onder het balcon aan te vallen. Daar hij de daartoe benoodigde me) Idestanders niet had. kunnen vinden, had hij tenslotte besloten, alleen te handelen. Ducci en andere medebeklaagden verklaarden, alleen, niets met den aan slag uitstaande te hebben gehad. ONGELUK IN BRITSCH-INDIë. 36 personen doodgedrukt. Bif het nemen der heilige baden' in; de Ganges, aldus meldt men uit Hardl war in Britsch Indië, verdrong eeni groote menigte Hindoes zich met zulk! een haast om in de rivier te komen, dat 21 vrouwen en 15 mannen werden (doodgedrukt. CHOLEEA-EPIDEMIE IN BOMBAY. In strijd met de verwachting toont dc cholera-epidemie in het Zuiden van het Bombay-district gedurende de af- gelóopen tien dagen geen teekenen van verbetering. Er deden zich van 10 April af bijna 5000 gevallen voor, waarvan 2000 mét doodelijken afloop In het district Belgaum werden in de afgeloopen 10 dagen ruim 700 ziek tegevallen waargenomen, waarvan 352 met doodelijken afloop. In Bijapcer vielen 231 slachtoffers In de stad Belgaum zijn slechts 10 fevallen, waarvan 9 doodelijk, voorg© omen. HET* CONFLICT IN DE RIJN- SCHEEPVAART. De werkgevers verwerpen de arbitrale uitspraak. De werkgevers hebben de uitspraak van den rijksbemiddelaar in het ar beidsconflict in de Rijnscheepvaart verworpen. De werknemers hebben verzocht den termijn, binnen welken zij moeten ver klaren, of zij de uitspraak al dan niet aanvaarden, tot 22 dezer te verlengen BRUSSEL NOORD—ZUID. Senaat en Kamer zijn het niet eens. Op 4 Mei zal de Commissie van Spoorwegen uit den Belgischen Senaat bijeenkomen om het onderzoek voort te zetten van Het wetsontwerp, Waarbij' besloten werd tot het staken van de werkzaamheden voor de verbinding Noord-Zuid te Brussel. De regeering meent, dat deze lijn, die de beide groote spoorwegstations zou verbinden, te kostbaar zou wor den. De Kamer steunt de regeering, etli ter ziet he'c er naar uit, dat de Senaat dit niet zal doen, waardoor er een conflict zal ontstaan tusschen Kamer en Senaat, dat, meent de Brusselschef Standaard, wel eens voor minister Am seele onplezierig zou kunnen worden. Vrijgesproken van smaad tegen de Chr. kerken. De boekverkooper Leon Hirsch, die beschuldigd was van smaad tegen do Mariavereering der Roomsche Kerk, en tegen de Cnristusvereering, zoowel van de Protestantsche als de Room sche Keric, is door de schepenrecht bank te Berlijn vrijgesproken. De rechtbank kon niet tot een ver oordeeling komen, aangezien de des betreffende wetsbepalingen, welke o. m. straf dreigen tegen aanranding van! (den .goeden jnaam der Kerken, zich! niet nchten tegen de bestrijding van hare leeringen DURE MéTRO, VERMINDERD GEBRUIK. Sinds de laatste tariefverhooging op de Parijsche ondergrond-spoorwegen, op 1 Juli van het vorig jaar, zijn de ontvangsten wel gestegen maar is het aantal personen die van de métro ge bruik maken, verminderd. Terwijl men over de helft van 1926 toch nog geprofiteerd heeft van lagere tarieven, vertoont het totaal aantal in 1926 uitgegeven biljetjes 141617.683, niettemin reeds een vermindering van 6.608.402 tegenover bet Jaar tevoren. De meeste kaartjes zijn aan het mé tro-station „Vincennes" afgegeven, n.l. 3.796.058. KORTE BERICHTEN. Generaal Hertzog heeft besloten! om op de eerstvolgende vergadering! van oen .Volkenbond, Zuid Afrika te (doen vertegenwoordigen door een Vol ledige Zuid Afrikaansche delegatie, ïulks in verband' met den thans er kenden onafhankeldjken status van (de Unie. Naar het Belgradosche blad do JVreme" uit Prizren in Joegoslavië verneemt, zijn aan de Joegoslavische Albaneesche grens groote benden on RECLAME voorheen GERNER Co. Om ruimte le maken gedurende deze en volgende week buitengewone aanbieding val. Extra groote Waschstêilen, 7 deelig Oe kom 36 c.M. middellijn, in verschillende décors vanai f 3.55 kier leiding van Bulgaren gesignaleerd. Men vreest voor een inval in Joego- slavisch gebied. Naar verluidt zou de Chineesche zaakgelastigde te Moskou heden Mos kou verlaten en zich naar Estland be geven. In de baai van «Sjinskai in Ko rea is een veerboot, die te zwaar be last was, omgeslagen. 200 passagiers kwamen in het water terecht van wie er slechts 25 gered zijn. Op de Pan-pacifistische conferen tie te Honoloeloe zijn 200 gedelegeer den uit alle landen om 'd'en Stillen O- oeaan bijeen. Tsien wil' alleen aan Italië en Frankrijk schadevergoeding toekennen in verband met het gebeurde te Nan king. Frankrijk tracht Engeland en Japan aansprakelijk te stellen voor het mislukken van de voorbereiding van, de ontwapeningsconferentie. Het oegrootingsdebat in het La gerhuis is zonder stemming afgeloo pen. DE KLOK. Als onze lezers en lezeressen binnen korten tijd in het bezit komen van het nieuwe spoorboekje, dan zal hun aanstonds opvallen, dat de nieuwe 24- uursklok, althans bij onze spoorwegen, haar intrede heeft gedaan. Wij zullen dan niet meer spreken van 8 u vjm. en 6 u n.m., maar zullen het b.v. hebben over onze winkelzaken die om half negen worden geopend om te 20 uur te worden gesloten. Een nieuwigheid je, hetwelk wel weer zijn vóór- en tegenstanders zal. hebben. Maar hoe wij er ook over mo gen denken, er zit niets anders op, wij zullen met onzen nieuwen tijd mee moeten gaan. Trouwens, er zijn wei nig zaken waar enkel sprake is van vóórstanders. Toevallig echter ontdek ten wij deze week een van die uitzon deringen. Wandelend op de Hoogstraat, in het heerlijke voorjaarszonnetje, za gen wij in de portieken van Bruning talrijke groepjes zorgzame eclitgenoo- ten en verstandige, zuinige huismoe ders, aandachtig bewonderend de fraaie etalages van deze nieuw geres taureerde zaak. Velen waren een stap je verder gegaan en zorgden dat de vriendelijke verkoopers en verkoop sters bijna handen te kort kwamen om allen naar wensch te kunnen be dienen. De eene bleek enthousiast voor Bru- ning's meubelen, een tweede genoot reeds bij de gedachte haar lieveling te kunnen rondrijden in Bruning's heer lijk veei'enae kinderwagens, een derde droomde van een „eigen haard", van onder tot boven door Bruning geïnstal leerd, weer anderen verkondigden luide, dat van aanvullingen van lin nenkast en babyuitzet ook gezegd mag worden: Wat Bruning doet is al tijd goed, kortom het werd mij al heel gauw duidelijk: Bruning's meubel- en manufacturenmagazijn, gelegen aan onze fraai© Hoogstraat, is bij onze da mes op buitengewone wijze in trek gekomen. Bruning heeft evenals de spoorwe gen de klok verzet, doch met dit ver schil, bij Bruning is alleen spraké van voorstanders. Dit bleek mij opnieuw, toen, ik thuiskomend, voorzichtig lanceerend: Wat Bruning doet is altijd goed! vrien delijk beantwoord werd met een: Ver tel eens wat nieuws, dat wist ik al lang uit eigen ervaring! Eigenaardig toch! wat is het opmer kingsvermogen van vrouwen vaak veel scherper ontwikkeld dan van ons mannen. UIT DE OMGEVING. KATWIJK. Gemeenteraad. Hedenmorgen vergaderde de Raad de» aer gemeente. Voorzitter de Buxgem. Afwezig de heeren Wouda en G. van Duyn Czn. De Voorzitter opent de vergadering inet gebed. Onder de ingekomen stukken merken we op: Mededeeling van H.M. de Koningin, dat aan den heer J. H. de "Waal-Malefijt eervol ontslag is verleend uit zgn bup gameestersamot. Missive Ged. St. inhoudende dat het besluit van den Raadj tot aankoop van (panden in het Overrun wegens ingebrach te bezwaren tot nader order wordt aan gehouden. Verslag gezondheidscommissie, tal ter visie worden gelegd. 2. Verzoek van de vereeniging tot be vordering van het Vreemdelingenver keer om een toelage van f 250^voor het houden van een inlichtingenbureau Deze toelage wordt toegestaan. 3. De heer K. Diepenhorst, sleepboot- ondernemer te Den Haag, vraagt 100M. grond in huur vak bet P. H. Kanaal voor opslagplaats van steenkolen. B. en W. stelleii voor, dit perceel in huur af. te staan voor f40,per jaar. 4. Advies der Raadscommissie op het voorstel tot vaststelling eener verorde ning a. Op het oprichten van Radto-Ceaö» les. Deze wordt goeidgekeurd, met dien verstande, dat als twee luidsprekers op 1 toestel staan in 2 huizen, waarvoor da draden over den openbaren weg of wü ter moeten, vergunning van B. en WC noodig is. b. tot wjjziging van die betreffende de straatpolitie. Deze verordening wordt uitgebreid in dier voege dat veedrijven los langs den openbaren weg verboden wordt; dit op verzoek van de vereen? ging vcor Bloembollencultuur. Ver der wordt een juiste definitie gegeven van voetpaden, benevens de bepaling dat ook voetpaden, zullen zijn, alle paden die brj besluit van den Raad daarvoor worden aangewezen. De Voorzitter stelt voor in het Coifc- mandeurpad een bord te plaatsen dat dit alleen voetpad is. Het wordt thans dcor auto's enz. zeer onveilig gemaakt. Aangenomen. 5. Voorstel tot vaststelling eener ver ordening op de heffing eener belasting vcor het gebruik of genot van openbar of gemeèntebezittingen en voor dien sten dcor de gemeente bewezen. Wordt in handen gesteld van een com missie bestaande uit die heeren W. v Beelen Czn., Grimbergen en Wouda. 6. Voorstel tot ongeschikt verklaring voor bebouwing van terreinen achter „Zeerust". De heer A. Parlevliet, aannemr, wil daar een nieuwe woning bouwen voo* den heer J. de Vréugd, daar diens oude woning niet meer bewoonbaar is. B. en en W. zijn echter van meening, dat ach ter „Zeerust'' geen nieuwe woningen meer gebouwd mo^en worden, omdat daardoor de onhoudbare toestand zou worden bestendigd. Ze willen echter de betrokken persoon een stuk grond el ders aanbieden. De heer van Duyn zou een commis sie willen benoemen, die de zaak oogenschouw zal nemen. De heer Ouwehand had wel oppo sitie verwacht, maar in anderen zin, n - melrjk dat men bezwaar gemaakt zou hebben tegen de royaliteit van B. enW De heer van Tongeren juicht het voorstel to?; eveneens de heer J. v. d. Perk. De heer van Duyn doet een voor stel 0111 de zaak in handen van een com missie te stellen. In stemming gebracht, wordt dit verworpen met 10 tegen 3 stemmen. Voor stemden de heeren van Duyn, Parlevliet en v. d. Zwan. Het voorstel van B. en W., om de grond ongeschikt vcor bebouwing te ver klaren, wordt aangenomen met 11 tegen 2 stemmen. Tegen stemden de heeren van Duyn en v. d. Zwan. 7. Voorstel inzake „Callao". B. enW. stellen voor. dit huis tegen 1 Juli niet meer te verhuren, het is de moeite van het opknappen niet meer waard, en de bewoner betaalt zijn huur niet. De heer J. van Duyn is er tegen om de menschen die er in wonen tegen 1 Juli op straat te# zetten. Spr. vraagt of het niet moeglijk is, het huis te restau reeren en er 2 óf 3 arbeiderswoningen van te maken. Dan wordt het voor de gemeente misschien rendabel. De heer Hou waard vraagt, of het niet mogelijk is, het huis te verkoop en De Voorzitter toont aan, dat het veel beter is het huis niet meer voor verhuring in aanmerking txj doen komen Voor verkoop is het geen cent waard. Het voorstel wordt aangenomen. 8. Voorstel eener verordening, hou dende regeling met betrekking tot het bouwen langs den Molentuinweg. Aangenomen. 9. Vaststelling vermenigvuldigingsci:- fer der plaatselijke Inkomstenbelasting i927/'28. He tcijfer wordt evenals vorig jaar bepaald op 2 pet. 10. Wijziging begrooting 1926. Aangenomen. Na ae Rondvraag, die weinig belanr- rijks opleverde, sluit de ^Voorzitter de vergadering en gaat 'de Raad over in geheime zitting. KATWIJK AAN DEN RIJN. Predikbeurten. Ned1. Herv. Kerk Goede Vrijdag v.m. 9.30 uur bevesti gen van lidmaten en n.m. 6 uur R Avondmaal, Ds. Bollee. Zondagvoorm. 9.15 e»n n-m. 6 uur Ds Bollee. 2e Paaschdag v.m. 9.15 uur Ds. Bollee Geref. Kerk Goede Vnjdag turn 7. uur Ds. Metering. Zondagvoormi. 9.15 en mm. 6 uur Ds Meijering. 2e Paaschdag v.m. 9.15 uur De- van der Heyden van Wassenaar. OEGSTGEEST. BLOEMENMAGAZIJN „BEUKENHOF' Naast het eerste huis dat rechts staat aan den Terweeweg, staat een oude trotsche beuk en daarnaar is het typische oude huis „De Beukenhof genaamd. De eigenaar van dit huis is thATifl de heer L. v. d. Putten, die de oude kamers heeft laten restaureeren tot een modem bloemenatelier. En nu verstaan we onder een bloemenatelier niet die gewone alledaagsche bloemen zaken, zooals men ze dikwijls aantreft, maar we hebben hier te doen met iets geheel origineels. De etalage is een eigen ontwerp van den heer van der Putten en de geheele show-room, zoo als we de winkel betitelen kunnen, is met smaak ingericht. De verschillende vazen en schalen met htaömen xito geheel Men kan

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2