NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN ZATERDAG 9 APRIL 1927 Aar» het einde der Week Wij hebben, wat de binnenlandsche politiek betreft, een belangrijke week achter den rus. Op verschillende dagen in den loop dezer week zijn in de onderscheiden provinciën van ons land de Statenverkiezingen gehouden. De be'an^rijkste waren die van Zuid Holland. Niet slechts" omdat dit de eroofste provincie is, doch vooral om dat 't daarbij ging over de vraag, ot de rechtsche regeering van dit gewest, die nu. reeds een kwart eeuw nad ge duurd en tot heil dezer provihcie was geweest* zou worden bestendigd. Helaas is de uitslag, gelijk te vree zen stond, geweest, dat aan tie meer Cferheid Her drie groote recSiscfte par tiTen een eiftde kwam. De R. K. wisten zich te handhaven, doch de A. R. en C. H. verloren res pectievelijk 3 en 2 zetels, coodat nu rechts kwam op 39 van de 82 zetels. Konden we nu op de 4 zetels der Staatkundig Geref. rekenen, dan zou het voortbestaan eener Chr. regeering' in ons gewest verzekerd zijn, doch deze partij heeft tot dusver haar kracht nog steeds in het negatieve gezocht. Zij is er groot bij geworden, al is haar groei ook eenigszins te vergelijken bij] die van den wonderboom van Jona. 'Mocht evenwel te morgen ot te avond de tijd komen, dat zij, f>.v. in het college van Gedeputeerden, verant woordelijkheid zouden aanvaarden, dan kan 't wel niet anders ot zij zal op dezelfde wijze als de A. R. partij! moeten handelen. Daarvoor staan we elkaar in beginsel te na. Zoolang zij* evenwel nog door kan gaan met kri tiek en nog niet aan de veel moeilijker kunst van regeeren toe is, kunnen wij geen staat op haar maken, en moeten we helaas constateeren, dat aan het rechtsche bewind in onze provincie voorloopig een einde is gekomen. De linkerzijde valt uiteraard m een groot aantal partijen en partijtjes uit een, van de twee communisten, die elk een partij vertegenwoordigen, tot !den heer Lingbeek en zijn partijge noot, die blijkens hun standpunt tegen het Chr. Onderwijs een liberale nuance zijn. Te Genève vergadert nog steeds de commissie van voorbereiding voor de internationale ontwapeningsconferentie Haar streven is steeds een compromis te vinden tusschen de standpunten Her verschillende vertegenwoordigers, en het schijnt, dat dit naar vrij aardig ge lukt. Dë vraag is evenwel, of de inter nationale conferentie als zij weldra bijeenkomt, inderdaad een belangrij ken stap in de richting van ontwape ning zal kunnen doen, of dat er hel licht nog niets veranderen zal in Europa tWij vreezen het laatste. In Engeland is door de regeering, een wijziging in de wet op de vakbe weging voorgesteld, die op ^'oot ver zet is gestuit, in de eerste plaats na tuurlijk v. d. arbeidersbeweging, doch ook van de liberalen. Het is begrijpe lijk, dat de regeering een herha ling van een algemeene staking als ver leden jaar Mei uitbrak wenscht te voor! komen, doch het is toch wel wat all te draconisch, nu door de wetgeving, de vrijheid der vakvereenigingen aam banden te willen leggen. De algemeene staking van verleden jaar is bovendien voor de arbeiders meer een échec dan een succes geweest zoodat voor een her haling van een dergelijk revolutionair 'avontuur niet behoeft gevreesd te wor- den. De toestand in China wordt steeds ernstiger. Men houdt er ernstig reke ning mee, dat de zuidelijke troepen over enkele maanden in Peking zullen zijn en de groote mogendheden beraad slagen voortdurend over hun houdingi ten opzichte der Kantonneesche regee ring, doch het schijnt, dat zij niet goed) weten, hoe deze zaak aan te pakKen.i En ondertusschen rolt de film der historie voort MUI M ULUUftf Z£GG£N. Zaterdag stemdag. In „Het Huisgezin" (R.K.) vinden wij een pleidooi voor de aanwijzing van den Zaterdag als stemdag. „Den staatsburger moet de uitoefe ning van zijn stemrecht zoo gemakke lijk mogelijk worden gemaakt. Dit te meer, daar dit recht tevens een wettelijke plicht is. Aan den Zondag als stemdag, zooals men dien bijvoorbeeld in België en Frankrijk kent, denken wij niet. Niet alleen, omdat een aantal land- genooten daartegen onoverkomenlijk bezwaar hebben: ook wij zelf wen- scben den dag des Heeren daarvoor niet te zien gebezigd. Elke gewone dag in de week levert voor de kiezers groote bezwaren op, met name voor al degenen, veelal werklieden, die ver buiten hun woon plaats werken en niet dan tegen groo te uitgaven, aan reis en verlet, hun stemplicht komen vervullen. Persoonlijk kunnen zij die uitgaven niet dragen, en voor de verkiezings- kassen der politieke partijen is het eveneens ondoenlijk, op eenigsziiiis groote schaal zulke offers te brengen; een element van corruptie en bedrog kan er ook in schuilen. Er blijven honderden en duizenden stemmen onuitgebracht, die men bij een betere dagbepaling niet had behoe ven te missen. De Zaterdag lijkt ons een betere dag bepaling. Nu algemeen de Zaterdagmiddag vrij is, zullen ook de afwezigen, zelfs op vrij grooten afstand, tijdig in hun woonplaats terug kunnen zijn dm hun stem uit te brengen. Hoogstens zal er een uur werk bij behoeven in te schieten, terwijl men thans een vollen dag kwijt is. Is men beducht, dat het werk van het stembureau na het sluiten dhr stembussen tot een te laat uur in den avord van Zaterdag zou duren, dan ware hieraan tegemoet te komen door den stemtijd in tweè perioden te split sen, van acht tot één, en van één tot vijf uur. en den uitslag van de eerste helft reeds te doen opmaken terwijl de tweede periode van het stemmings- werk nog voortduurt. Men zou wat meer personeel en een dubbel stel lijsten, stembussen enz. noodig hebben, maar deze bezwaren behoeven niet overwegend te worden geacht". Voorts wijst het blad op de wensche lijkheid dat men ook bij de Staten verkiezingen (gelijk aan de Kamer- stembus het geval is) zijn stem elders zou mogen uitbrengen dan ter plaatse waar men op de kiezerslijst voorkomt, althans binnen dezelfde provincie. UIT DE OMGEVING, ALEEMADE. In den loop der maand Maart znn ter secretarie aangegeven de volgende slachtingen: Bedrijisslachtingen14 koeien, 23 var kens, 13 nuchtere kalveren en 2 schapen Huisslachtingen: 5 varkens. Noodslachtingen: 7 koeien, 9 nuch tere kalveren, 4 varkens, 3 geiten en 10 schapen. Ingevoerd werd 458 K.G. vleesch. Het ontvangen bedrag aan keurloon is f316, —Op 18 April a.s. (2den Paaschdag) zal de collecte gehouden worden ten ba te van de T. B. C.-bestrijding. Wij twijfe len geen oegenblik of deze collecte zal door de ingezetenen ruim worden be dacht. In de verschillende buurtschappen dezer gemeente zijn comité's gevormd, die een collecte zullen organiseeren ten behoeve van het Drentsche Veenkind Met reeds vroeger ingekomen giften zijn talrijke kinderen in koloniehuizen ver pleegd. Met deze verpleging zal evenwel moeten worden gestaakt, indien niet op nieuw veel geld ter beschikking van de Propaganaa-Commissie kan worden gesteld. In verband met den nog steeds heerschenden nijpenden toestand zal de ze collecte zeer zeker de sympathie van alle ingezetenen hebben. BODEGRAVEN. De gemeenteraad heeft Donderdag besloten tot el'ectrificatie van de buurt schap de Meije; er zullen pogingen aan gewend worden, den kabei door te trek ken naar het deel dezer buurt onder de gemeente Zegveld, waarvoor de provin cie Utrecht toestemming zal moeten ver leenen. Ook zullen de buurtschap Schoor dijk en een gedeelte van Buitenkerk ge ëlectrificeerd worden. De Meije zal' ook voorzien worden van waterleiding. Besloten werd tot het verder door voeren van rioleering in het dorp en daartoe ten Zuiden van het dorp een eectrislch bemalingsgebouw te plaatsen. Voor uitvoering van bovengenoemde werken zal ongeveer f 100.000 geleend moeten worden. Aan de naaml. vennootschap voor stich ting en instandhouding van een beurs gebouw werd 500 vierk. M. bouwgrond aan de nieuwe kaasmarkt verkocht. Het vermenigvuldigingscijfer voor de plaatselijke inkomstenbelasting werd, evenals het vorige jaar, op 1 bepaald. NOORDWIJK. Bij het plaatselijk correspondent schap voor arbeidsbemiddeling zijn de ze week 62 personen als werkzoeken de ingeschreven, t.w. 1 losse arbeider, 21 landarbeiders, 36 visschers, 1 smid., 1 huisknecht, 1 kelner en 1 kamermeisje NOORDWIJK AAN ZEE. Gistermorgen kwam door een toe» val het paard van den heer J. S. alhier te vallen. S. die de strengen lossneed, kreeg doordat het paard zich bewoog, het mes door de hand. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen, om de hand te verbinden. OUDE WETERING. Donderdag werd storing geconsta eerd aan dte electrische kabel', zoodat verschillende bedrijven hun krachtwerk tuigen niet konden gebruiken. Te onge veer 7 uur des avonds brandde even- .wel overal weer licht. De particulieren hebben dus weinig of geen hinder onder- De vanwege de afdeeling Oudewete ring en Omstreken van het „Groene Kruis" aangestelde verpleegster, is dezer dagen gearriveerd en met hare werk zaamheden aangevangen. Hopen we, dat zij hare werkzaamhe den tot heil van de leden zal mogen uitoefenen. INGEZONDEN. IBuiten veramwoorc.0lijktield der Redactie.) HET HONGAARSOHE EIND. Nog altijd bereiken ons berichten uit Hongarije over den noodtoestand, die daar nog steeds blijft heerschen in breede kringen der bevolking. Talloo- ze beden om hulp blijven onze aan dacht vragen, en dringen ons onzen arbeid voort te zetten. Wij willen nog eens een beroep doen op Hollands gast vrijheid, die in de laatste jaren reeds zoovelen kleinen Hongaartjes ten goe de kwam, en die zoo buitengewoon ge waardeerd wordt door het Hongaar- sche volk. In het bijzonder vragen wij hulp voor de Protestantsche kinderen. Van R.-K. zijde wordt er nog steeds hard gewerkt, èn in ons land. èn in België, waai- wekelijks gemiddeld ongeveer 100 R.-K. Hongaartjes worden onder gebracht, terwijl bijna alle Prot. kin deren, die zich b.d. Liga aanmelden omi I hulp, afgewezen worden, omdat Prot. Nederland haast geen kinderen meer noodigt Nu wordt er 27 April a.s. weer een kindertrein verwacht. Zal die weer evenals den laatsten tijd weinig of eren van onze geloofsgenootjes kun nen meebrengen? Moge toch ieder die helpen kan, daartoe bereid gevonden worden, en zijn huis openstellen voor een nood lijdend kind. of een gave afzonderen voor de reiskosten enz. Namens het Leidsch-Hongaarsch Comité. D. M. VAN NES, Vreewijkstraat 8. Mevr. C. EELTJES—JUTA, Laat de Kanterstraat 2. E. TH. WITTE, Rapenburg 73a. Beste Jongens en Meisjes. 'k Begin maar dadelijk met de brief jes te beantwoorden. En ai is het deze week geen prijsraadsel zcoils de vorige, toch hoop ik heel wat briefjes te beant woorden te krijgen. „Gustaaf Adolf Ja, 't was een mooi rapport dat je hebt hoor. Dat zie je maar weer dat vl\jt beLond wo.dt. Nu maar weer flink je best gedaan voor het volgende. Waren er veel menschen bij de openbare les? Is je Ba of Moe er nog bjj geweest? „Logeetje". Dus je vond de raadsels gemakkelijk deze week meisje? Dat is wel leuk, want vorige week heb je zoo» Maal werk gehad aan het prijsraadsel dat je het nu wel eens makkelijk mocht hebben. En 'k zou haast zeggen, deze week znn ze nog minder moeilijk. Dat is naar hé, dat de Hoofdonderwijzer ziek is. 't Is maar te hopen, dat hij weer spoa dig herstellen mag. „Blondine". Jij doet net als ik vroe ger meisje. Ik had ook nooit geen rust voor een boek uit was. 'k Ben blij, dat je het zoo mooi vind. Niets erg dat je nat vergat hoor. Je kunt het niet pret tiger vinden als ik Blondine, 'k Had mij zoo iets al vaak voorgenomen. Maar ik kon er nooit geen tijd voor vinden En nu ging het opeens. Ik kon aan- 't slot van dit briefje niet net als jü zeggen „wel te rusten", want het is nu pas half twee. „Vergeet mij nietje". Je hebt een pracht-rapport meisje. Vader en Moeder waren er zeker wel tevreden over, is 't niet? En, nu je in de zevende zit, nu maar weer met frisschen moed zoo voort gegaan. Had je nu van den hoofdonder wijzer les gekregen, als hij niet ziek was was geworden? En wie doet het nu in zijn plaats? „Grie". Dus met die verrassing is het goed van stapel geloopea? Leuk voor jullie, 'k Begrijp, best, dat meester er blij mee was. Want 't was heel aardig van jullie bedacht. En thuis vind je het prettig? Dat kan ook haast niet anders want je hebt het nergens zoo goed als bij moeder thuis. Ja, 't was wel leuk voor Rie, wie weet ben jij een volgen de keer ook wel eens gelukkig. „Rie". 'k Vind dat je best tevreden kunt zijn met ie rapport, Rie. Natuurlijk ga je over als je 300'n mooi rapport hebt, dat spreekt vanzelf. Leuk, dat je zusje nu ook naar school gaat. Vind ze het zelf ook prettig? Dus je bent blij dat je een prijs hebt? Dat dacht ik weL 'k Denk dat het boekje deze week wel bü de courant mee zal komen. Prettig, dat het portret goed is uitgevallen. „Juniora". 't Was zeker Zondagavond toen je aan mij schreef is 't niet? Want Zondagsmorgens ga je zelf mee naar de kerk denk ik. Je hield 37 woordjes over die goed waren, dus dan weet je zelf wel hoeveel er fout bij waren. Vind je het een erg moeilijk werkje? Dus je bant overgegaan? Prettig hé? Je hebt mij niet verteld welke cijfers je 02 je rap port hebt. Was je het vergeten? „Reseda en Rozeknopje". Dus de ver huizing is achter den rug? Daar zal moe der blij om zijn, Rozeknopje. wantzoo'n "4a huizing geeft een heelfr drukte- Heb jij ook nog kunnen helpen? 'k Durf het niet vast Deloven dat ik eens kom kij ken, maar als ik gelegenheid heb, doe ik het stellig. Het raadsel vonden jullie dus wel leuk. Wel ja je houdt maar moed. Een volgende keer zijn jullie mis schien wel eens gelukkig. En dan de vorige keer hebben jullie allemaal een prijsje gehad. Weet je nog wel? „Piet Hein". Zoo, dus je bent over- tegaan hé? 'k Verwachtte ook niet an ers van je hoor. Waarom heb je mij maar twee cjifers van je rapport ven teld? Mocht ik de andere niet weten* Dat is prettig voer je, dat je nog nooit bent blijven zitten. Was je broer in da» jaar misschien ook ziek geewest? „Seringentak". Dat trof hé, dat de raadsels niet moeilijk waren. Deze week zijn ze het ook niet, dat zal je zien. Vind je het prettig dat je moeider mag gaan helpen? Ja zeker? Dus de logees zijn weer weg? Die vraag die je niet wist, was ook per abuis bij jou briefje gekomen, 't Hoorde ergens anders bij u begrijp je het „Goudblondje". Wat ben ik daar blij om voor jou meisje, dat jij zulk een praehtprjjs hebt gekregen. Want zulke mooie boeken kun je in de Babbelhoek niet winnen. Je had 31 goede woordjes, dus dan weet je zelf wei hoeveel er fout waren. Nee ik heb me niet vergist met je briefje. Maar voor dat stukje dat jij niet begreep, had de zetter een naam vergeten. Daar had „Moeders Meisje" moeten staan. Begrijp je het nu?. „Miep en Mien'Julfie beiden zijn mij hartelijk welkom meisjes, 'k Hoop dat je maar lang en trouw met ons mee moogt doen. Omdat jullie mii geen schuilnaam opgegeven nebben, neb ik zoo je ziet, er zelf maar een afkorting voor gezet. Wil je 't zoo houden, is het goed, wil je iets anders bedenken, dan is het mjj ook best. Hoe oud zijn jullie en in welke klas zit je op school? Heb je nog veel broertjes en zusjes? Natuur lijk mag je mij tante noemen. „Braamstruik en Denneappel". Dat zijn zeker mooie rapporten die jullie hebben meisjes. Vier tienen en voor de overige vakken niet minder dan ze ven. 't Kan er best mee door vind ik. Jullie ouders waren zeker ook wel.te vreden is 't niet? Zoo moeten jullie er maar over denken hoor. Je kunt niet allemaal gelijk een prijs hebben. Dank voor jullie raadsel. Ik hoop het te ge bruiken. „Lenteklokje". En hoe beviel het Bea op school? Goed? 'k Vind dat zoo'n aardig naampje Bea. Hoe heet ze eigen lijk? Beatrice? 'k Vind je rapport heel mooi. 'k Zal jou eens een' geheimpje ver tellen ipeisje. 'k Ben een beetje trotsch op mijn neefjes en nichtjes, want ze hebben allemaal mooie rauporten. Maar niet verder vertellen hoor! „Crocusje". Zoo moet je er maar ■over denken meisje, 't Is natuurlijk zoo:, ie kunt niet allen gelijk een prijsje heb ben. En wie weet wie de volgende keer de gelukkigen zijn. De vorige keer, maar toen deden jullie nog niet mee, hebben all'e kinderen een boekje gekregen. Maar dat was natuurlijk een uitzondering. Je kunt over je rapport best tevreden zijn Welk vak is dat waar je dat laagste er- fer voor had? ..Boschviooltje". Gezellig is dat hé, zoó met Moeder samen het werk doen. Moe zal wel blij wezen dat ze een beetje hulp krijgt. Ja, zoo is het aitjjd met prijs raadsels. Sommigen zijn blij en anderen spijt het. Maar 't is zooals je zegt, dan hoop je maar weer op een volgenden keer. Dat zal wel een mooie theemuts worden. Prettig, dat je broertje en zusje verhoogd zijn. „Waterlelie". Dt t kegrüu ik dat j» het prettig vond een prijs te hebben, 'k Denk, dat, ais je dit leest, het boekje al wel in je bezit is. Dat is niet zoo erg, als je voor een keertje de raadsels niet hebt. Gezellig hé, om op verjaar visite te gaan? En dat net op Zondag Hoe kwam het dat je zoo erg veel huis werk had? „Moeders Meisje", 'k Ben blij, dat je het begrepen hebt, dat dat antwoord voor jou was, al was je oaam er bij vei» feten. Lees maar eens wat ik aan Goud- londje schrijf in deze courant. Ze had mij geschreven: Tante, ik begrijp niet wat u bedoelt met die bazaar. Op 't oogeablik hoor je niet erg de klepper- marsch ,maar soms wel weer een poos je. Leuk hé, al die handwerkjes. „Hartedief". Ja, dat is heel onge lukkig meisjelief, om doof en stom te zijn. Wat moeten wij dan dankbaar zijn dat we hooren en spreken kunnen. Denk je daar wel eens aan? Leuk hé, zoo'n dagje op visite? Woont Opa in de buurt van de veemarkt, dat je dat allemaal ge zien hebt? Sneeuwklokje". Nee, ik heb geau briefje van je ontvangen, meisje. Dat is heel erg jammer, maar hoe kan die nu zoek geraakt zijn? Daar begrijp ik niets van. Weet je wel zeker, dat je hem op de bus hebt gedaan? Je hebt in een poosje niet meegedaan. Scheelde er wat aan? Toch niet ziek geweest? „Heidebloempje'. Het hoogste getal goede woordjes was 48. Vind je het veel? 'k Ben blij dat je het raadsel nu weer wat makkelijker vond. Geluk kig maar, dat je niet alleen hoefde te gaan naar de jaarvergadering hé? An tiers zou het ook te laat voor je worden denk ik. 'k Vind het juist wel leuk voor je dat je Pa's enveloppen gebruiken kunt. Dat doen alle kinderen wier vader een zaak doet, Wil je je oudere van mij terug groeten? De oplossingen van de vorige ewek zijn: 1. De morgenstond heeft goud inden mond. Ondei-deelen: Goud, Morgen, Mond, In, Uit, Frits, Hoed, Meer, Dons Den, N. 2. Kat-Wijk, Katwijk. 3. Goejanverwellesluis. 4. Biefstuk. 5. Amstel-Veen. Amstelveen. En hier volgen de nieuwe raadsels: 1. ingez. door Zwartje. Mijn geheel is de naam van een plaats in Afrika en bestaat uit 13 letters. 43, 9, 12 is een schadelijk dier. 10, 5, 4 is een afgekorte meisjesnaam 6. 2, 3 is een ander woord voor pruL 1. 11, 12 is een hoofddeksel. 10, 7, 8, zegt men als men iets nog eens hooren wil. '3j 9» 3 i4 is 0011 lichaamsdeel1. Ingezonden door Boschviooltje. 2. Welke karren rijden niet? Ingezonden door Batavier en Klaproos 3. Vul de puntjes in en ge krijgt een bekend spreekwoord. H.. .s ..le. .ee. .ou.. ar r in. Ingezonden door Sneeuwklokje. 4. Wat heeft met a vijf vingers an met o vier pooten? Verborgen jongensnamen. 5. Ik mag ijswafels gaan koopen. Ik wou terstond naar hem toegaan; maar ik macht niet. Stuur de vertegenwoordiger der fir ma er heen. Ziezoo jongplui, jullie kunt weer voor uit. 'k Heb je "ook nog iets prettigs te vartellen. We hebben er weer twéé nieu we Babbelhoekere bij gekregen. Leuk hé? Nu eindig ik met vele groeten van je TANTE FR ANCIEN. LAAT HEM BESTUREN door TANTE FR ANCIEN. Zou hij er berouw van hebben, dat hij zich eenmaal vergrepen had? Toen begon hij Frans te ondervragen. „Waar zjjn vader werkte, hoe net hem ging, alles vroeg hij Frans af. En Frans vertelde maar. Ook hoe hij thuis was gekomen met het geld, wat vader, wat moeder gezegd had, en dat vader zelf hem met ae portefeuille naar mijnheer Kareis had gestuurd. t Was Frans alsof hij zijn vader moest verdedigen. „Mijn vader is geen dief", zei h3 met schitterende oogen. Mijnheer Kareis legde hem den hand op het hoofd. „Goed zoo, mijn jongen" ,zei 'hij» ,jmaar ga nu naar huis en zeg tegen je vader dat ik vanavond nog bij hem kom". Frans ging. Zwijgend hoorde vader zijn boodschap aan. Uit moeder s hart steeg er een stil ge bed omhoog. „Zou God uitkomst gaan geven?" Twee uur later stond mijnheer Kerels in 't kleine huisje. Ontroerd was hj er binnengetreden. Was Mever zóó achteruitgegaan dat hij hier wonen moest? Wat haa hij dan veel goed te maken. Voor hij naar hier ging, had hij een strijd met zichzelf -estreden. Hij meende- toch zoo" zeker iet geld in den brief gedaan te hebben maar toch, een man die zóó han delde, kón geen dief zijn. Nu stond hij voor zijn vroegeren knecht. 1 „Mey-er",'zei hij, „ik kom je bedan ken en ik kom je ook wat vragen, Wil je weer bjj mij terugkomen?" Verwonderd keek vader op. Moader'e gelaat werd door een zonnige glim Inch verhelderd. „Terugkomen?" vroeg vader, „0 zoo graag, mijnheer, maargelooft u mij nog niet en wilt u mij nóg niet zeggen, waar u mij van verdenkt? „Verdacht heb, Meyer'verbeterde mijnheer. „En toen deed hij 't verhaal van de enveloppe met tweehonderd gul den, door Meyer weggebracht en leeg aangekomen. ,,'t is mn nog wel een raadsel, hoe het dan wèl gebeurd is, Meyer, besloot mijn heer, maar jou vertrouw ik uu ten voile. Geloof je mtj en wil je mjj verget ven?" Ontroerd greep Meyer de hand die mijnheer Kareis nem toestak. Dus twee Januari kom je weerzei mijnheer. Toen ging hij heen. Een half uur daarna werd er onop houdelijk gebeld aan 't kléine huisje. Eerst was het een. man met brand stoffen. „Waar moest hij het neerleggen?" Moeder wees hem de bergplaats. Er was ruimte genoeg. Toen kwam de slager, de kruidenier de bakker, en allen zeiden ze dat ze hier hun Destellingen moesten afgeven Vader en moeder begrepen 't wel. Daar had mijnheer Kareis voor ge zorgd. Spoedig bereidde moeder nu een maaitijd voor hen, een maaltijd zopa» ze in lang niet geproefd hadden. Toen keek moeder op de klok. „Als we ons haasten, kunnen we nog net bijtijds in de kerk komen", zei ze. Maar o, wat zaten ze anders in de kerk dan moeder zich had voorgesteld. Ze had gedacht dat zij daar zouden zitten als menschen, die het jaar ein digen, gebukt onder leed en kommen En nu zaten ze daar als beweldadigden. De Heere had alles, alles welgemaakt „Vrouw", zei Meyer, toen ze dien avond bij de heerlijk brandende kachel zaten, nu heb ik nog maar óón wensch, dat nu óók zal uitkomen, waar die twee honderd gulden gebleven zon". JUist sloeg de klok twaalf _pur. Ontroerd zei moeder, terwijl ze va. der's hand greep „Hadden wij vanmorgen gedacht, dat de^e dag zoo heerlijk c.i i -gei.? ki£ je nu hoe machtig en hoe goed d? Heer® is sp toon liet ze'er treAlitp \o'ri-v „Laat Hem besturen, waken, 't Is wijsheid wat Hij doet, Zóó zal Hij alles maker. Dat g' u verwond'ren moet". Scheepstij dingen. HOLLAND—AMERIKA-LUN. NARENTA, Vancouver n. R'dam 7 te Londen. DRECHTDIJK. Vancouver n. R dam 7 te Liverpool. EDAM, New-Orleans, n. R'dam 7 van Coruna. KINDERDIJK, Antwerpen n. Vancou ver 6 te Los Angeles. LEERDAM, R'dam n. New-Orleane, 7 MONTGOMERYSHIRE, Vancouver n. n. R'dam 4 v. Champerico. VEENDAM, 7 v. New-York n. R dam. GLAMORGANSHIRE, 8 v. Vancouver te R'dam. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. GIEKERK, (thuisr.) 7 v. Beira. JAGERSFONTEIN (uitr.) 7 v. Zanzi bar n. Das-es-Saiaam. GORONTALO (thuisr.) 7 v. Mombassa KLIPFONTEIN (uitr.) 8 v. Algoabaai. HOLLAND WEST-AFHIKA LIJN. DJOCJA (thuisr.) 8 te A'idam. IJSTROOM (uitr.), 8 v. A'dam. CERES (thuisr.) 8 te Lagos. DRECHTSTROOM, 8 v. A dam te Ham burg. REGGESTROOM (thuisr.) 7 v. Havre. SCHELDESTROOM (thuisr:.) p. 7 Fi- nisterre. KON. HOLLANDSCHE LLOYD» EEMLAND (uitr.) p. 7 Fern. Nor. GAASTERLAND (uitr.) 7 te: Bahla. ROTTERDAMSCHE LLC'YD. DJEMBER (uitr.) p. 8 Kaap Bon. KAWI (thuisr.) 8 v. Padang. KERTOSONO (thuisr.) p. 8 Suttz. TAB AN AN (thuisr.) 8 (12.10 nan.? van Marseille. JACATRA (uitr.) p. 8 Perim. gLAMAT (thuisr.) 7 v. Colombo STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. BALI (uitr.) 8 v. Belawan. PRINSES JULIANA (thuisr.) 8 van Southampton. SOEMBA (uitr.) 8 v. Port Swett-nham ROTTI, 8 v. R'dam n. Hamburg. ROEP AT, 7 v. Hamburg te Bremen

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 7