NIEUWE LE\ DSCHE COURANT VAN WOENSDAG 6 APRIL 1927 van Koophandel van Nederland en ver Socht dezen instellingen haar mede werking te willen verleenen bij een in te stellen onderzoek. WATERSNOOD 1926. Vanwege het Nederl. Roode Kruis wordt gemeld: Het Nederlandsche Roode Kruis mocht indertijd door bemiddeling van het Belgische Roode Kruis een belang rijk bedrag ontvangen ten behoeve van de slachtoffers van den watersnood, met het verzoek, daarvoor zoo moge lijk één of meer huizen in de geteister de gebieden te laten bouwen. In over leg met het Bouwbureau Wate'rsnood zijn thans vier huizen gereed geko men en wel te Alphen, Dreumel, Dru- ten en Wamel, waarin gevelsteenen zijn aangebracht, waarop vermeld staat: „Watersnood 1926. Door het Bel gische Roode Kruis werd dit huis ge- ichonken". Deze huizen zullen door het Nederl. Roode Kruis op Donderdag 14 dezer officieel worden overgedragen aan de gemeentebesturen, voor welke plech tigheid o.a. de Belgische zaakgelastig de te 's-Gravenhage en de directeur- generaal van het Belgische Roode Kruis te Brussel zijn uitgenoodigd. INT. SPOORWEGREGIME. Ingediend is een wetsontwerp tot goedkeuring van het verdrag met bij- -riioorend statuut en protocol van on- derteekening nopens het internationa le spoorwegregime van 9 December '23 Blijkens de Memorie van- Toelichting is het verdrag geteekend dnor 33 en ge ratificeerd door 9 Staten; het is in werking getreden op 23 Maart 1926, er zijn slechts algemeene beginselen en verplichtingen in het statuut opgeno men. De naleving ervan zal geen wij ziging in de tot heden pp internatio naal spoorweggebied door Nederland gevolgde gedragslijn behoeven te bren gen; liet statuut vormt als .het ware de Grondwet in 't internationale spoor wegwezen. BRUSSEL EN DEN HAAG. Het Ned. Correspondentie-bureau heeft van het departement van Buiten landsche Zaken bevestiging ontvan gen van het bericht, dat in verband met de benoeming van jhr. mr. Bee- laerts van Blokland tot Minister van Buitenlandsche Zaken, jhr. dr. Van Vredenburch als gezant te Brussel ge handhaafd blijft. HET LEGER DES HEILS EN DE VERKIEZINGEN. Commandant W. H. Howard, lioofd van het Leger des Heils (stichter Wil liam Booth) in Nederland, hoofdkwar tier Prins Hendrikkade 49/51, verzoekt het volgende mede te deelen. Naar aanleiding van een strooibil jet dat dezer dagen op verschillende plaatsen werd uitge.eikt, in verband met de verkiezing voor de Provincia le Staten op 6 April a.s. en waarvan de inhoud zoo is gesteld, dat die den in druk wekt, alsof door het bestuur van het Leger des Heils overleg is ge pleegd met een der politieke partijen om haar candidaat ter gelegenheid van bovengenoemde verkiezing aan te be velen, verklaart commandant W. H. Howard met nadruk, dat zulks abso luut onjuist is. Door het Leger des Heils is of wordt geen enkele candidaat aanbevolen. Het Leger des Heils heeft zich steeds onthouden en zal dit in de toekomst doen, van het deelnemen aan allen po litieken strijd. LEESTAFEL. Dr. C. J. Goslinga. Het boek Jozua. J. H. Kok te Kampen. 1927. Prijs f 2.50. Dit is het 13de deeltje, dat tot dus ver verschenen is van de „Korte ver klaring der Heilige Schrift met nieu we vertaling", tevens het eerste dat niet gelijk de vorige door een pro fessor doch door een predikant be werkt is: Dr. C. J. Goslinga van Bui tenpost, wiens studiën zich, ook blij kens zijn proefschrift, op Oudtestamen tisch gebied bewegen. Het bevat een uitnemende inleiding en verklaring van dit boek, alsmede een vertaling die zich vlot laat lezen en ook niet al te zeer afwijkt van de taal en stijl der Statenvertaling. We bevelen ook dit deel van harte aan. Er verschijnen in deze serie elk jaar een 2- of 3-tal deeltjes, zoodat wie ze zich geregeld aanschaft, gelei delijk in het bezit komt van een zoo mooi en belangrijk werk als er na de totstandkoming van den Statenbijbel op dit gebied niet meer verschenen is. De ondernemende uitgever beeft wel recht op den dank van ons en van het nageslacht, dat hij een zoo grootsche uitgave aandurfde. Dr. A. Noordtzij, Het Pro bleem van het Oude Testa ment. J. H. Kok, Kampen. Prijs fl.25. Ter herdenking van den 291sten ver jaardag van de Rijksuniversiteit te Utrecht, qp 26 Maart 1927, sprak de rector-magnificus Prof. Dr. A. Noordt zij deze belangrijke rede uit, waarin hij een overzicht gaf van de wijze waar op men, inzonderheid in de 19de eeuw, stond tegenover het probleem van het Oude Testament. Hij toonde aan hoe de „critische" geleerden door de voor- oordeelen van de eeuw, waarin zij leefden, op de Oudtestamentische Schriftuur toe te passen haar geweld aandeden, en hoe de „resultaten" hun ner critiek gelogenstraft werden door de nieuwere ontdekkingen, die ons den toegang ontsloten tot de ons tevoren bijna geheel onbekende Oudoostersche wereld. Duidelijk blijkt uit deze belangwek kende rede, hoe op Oudtestamentisch gebied heel wat voor wetenschap is uitgegeven wat alleen revolutiebouw was en hoe tegenover de wisselende meeningen der mensclïen Gods Woord is het eeuwig blijvende. j Onze Reisgids voor 1927, uit- gegeven door de Ned. Chr. Reisvereeniging. De ondervinding vorig jaar met den' Reisgids opgedaan deed de algemeene vergadering der N. C. R. V. besluiten er ook voor 1927 een uit te geven. Zij heeft daarmede velen aan zich ver plicht, die gelijk steller dezes den Reis gids voor 1926 steeds bij de hand had den liggen en in den loop des jaars tallooze malen hebben geraadpleegd. Het is in den vollen zin des woords een gids, zoowel voor hen die in clubverband als voor wie op eigen ge legenheid plegen te reizen. Hij bevat de reisprogramma's der N. C. R. V. ('n kleine 150), verschillende lezenswaar dige en mooi geïllustreerde artikelen over de voornaamste toeristenlanden, allerlei bijzonderheden over passen, visa. het reizen per spoor in binnen- en buitenland, hotels, godsdienstoefe ningen in het buitenland, enz. enz. Een woord van hulde is hier wel op zijn plaats voor den samensteller van dezen gids den heer H. A. Dijkstra, den secretaris der N. C. R. V., wien het zco volmaakt gelukt is, het nutti ge en het smakelijke tot een harmo nisch geheel te vereenigen. De prijs van dit boek van 272*bladz. is slechts f 0.40 afgehaald, f 0.50 bij franco toezending. Het is verkrijgbaar bij het Centraal Bureau der N. C. R. V., Prinsegracht 4 Den Haag, alsmede voor Leiden en omstreken bij de af- deelings-secr. Mej. Schreuder, Witte Rozenstraat 28 te Leiden. B. GEMENGD NIEUWS. D i e v e gge. De politie te Gees- teren bij Almelo, heeft aangehouden een 14-jarig- meisje uit een woonwagen die bij een landbouwer te Geesterén een bedrag- van f 45 uit een linnenkast had gestolen. Het geld is in beslag genomen en het meisje naar Almelo overgebracht. Goed voorbeeld. De te Aals meer bestaande kiesvereenigingen heb ben, op voorstel van B. en W. besloten bij de aanstaande verkiezingen voor leden van de Provinciale staten en den Gemeenteraad, zich te onthouden van aanplakken op gemeente- en an dere gebouwen, palen, schuttingen en dergelijken, alsmede het doen schilde ren van namen, enz. op de straten ter aanbeveling van de gestelde candida- ten. Verdronken. Zondagnacht ge raakte te Beverwijk een 63-jarige man door onbekende oorzaak in het water van de haven. Hoewel door twee doktoren gerui men tijd kunstmatige ademhaling toe gepast werd, mocht het hun niet ge lukken de levensgeesten op te wekken Te water. Op de smalle Voor straat te Delft reed Maandagavond een auto veel te woest., waardoor een twee tal fietsers, die plotseling moesten uit wijken, in de gracht terecht kwamen. Met hulp van de omstanders waren ze zeer spoedig op den wal. Tegen den autobestuurder, van D„ is proces-verbaal opgemaakt. Een gevecht. Men meldt uit Deventer: Toen gisteravond de agent van po litie Vinke te Deventer óp post stond bij het station, zag hij eenige woonwa genbewoners naderen, die de Deven ter paardenmarkt hadden bezocht en blijkbaar per trein wilden vertrekken. Bij hen was zekere B., die in be schonken toestand verkeerde, wat hec stationspersoneel aanleiding gaf de- zen man niet tot de treinen toe te la ten. Toen de agent den beschonken© naar het politiebureau wilde over brengen, kreeg hij het te kwaad niet. het geheele gezelschap. De vrouw van B., benevens zekerei de V., en diens echtgenoote trachtten den arrestant los te rukken en pleegi den met vereende krachten ernstig go weid tegen den agent Vinke, die daar op zijn sabel uittrok en harde klappen uitdeelde. Hij gaf de V. een slag in den nek, waardoor deze bloedend ver wond werd, terwijl ook vrouw de V. een tik kreeg en bloedende wonden aan wang en neus bekwam. Intusschen kreeg op de trappen naar. de perrons de stationsamblenaar, de heer Hendriks, van den paardenhan delaar de V. een paar hevige trappen tegen den buik, Telefonisch werd aan het politie bureau om assistentie gevraagd, doch toen deze arriveerde was het geheel ra gezelschap gevlucht, behalve vrouw de y.j die werd gearresteerd. Later heeft men ook B. en diena ■vrouw kunnen arresteeren. Alleen do V. is nog voortvluchtig. Aanrijding, .Gisteravond ie ongeveer 8 uur had op den nieuwen Binnenweg bij de Maithenessseiiaau te Rotterdam 'n ernstig ongeval plaats Een autobus van den dienst Rotter dam-Schiedam, bestuurd door den ,24-jarigen J. G. H., wonende in do Prinses Juiianalaan te Schiedam, die voor een tram van lijn 7 links passeen ide en nog. juist voor langs een tram van lijn li wilde rijden, botste tegen; deze laatste tram aan en reed het trot loir op tegen een der nieuwe lantaarn palen. Het voorstuk van den auto werd ge heel vernield, alle ruiten braken er» drie passagiers, te weten de 41-jarigei T. G. uit .Schiedam, de 27-jarige H. B., wonende in de Claes de rieselaaw en W. A,'., in de Schinperstraat woon achtig, liepen snijwondén aan 't hoofd on. G. werd ter plaatse door derf Gem. Geneesk. Dienst verbonden, B. ging zelf naar een dokter en A'. werd eveneens door den Gen. Dienst ver zorgd. De chauffeur, door wiens onvoor zichtigheid het ongeval moet hebben plaats gehad, verklaarde, dat de rem men weigerden. De autobus moest door de Bergings' Mij., Jacatra" worden weggesleept en is in beslag genomen. Van de tram braken twee ruiten. De lantaarn werd beschadigd. Motorongeluk. Gisteravond te ruim 8 uur, is op den HedellscheM weg te Den Bosch nabij het café Treu: renburg een ernstig motorongeluk ge beurd, dat aan twee menschen het lo ven heeft gekost. Hoe het ongeluk heeft plaats gehald. heeft men nog niet kunnen vaststellen. Men vond langs den weg de zwaar verminkte lijken van den 23-jarigen Aarts en den 29-jarigen R. de •\Vii- De beide jongelui waren per mo torrijwiel, dat door Aarts bestuurd werd, terwijl De Wit op de duo zat. op weg van den Bosch naar Lins ge weest. ■Het Huisgezin meldt nog: Een passeerende vrachtauto van Texaco vond twee personen dood op den weg liggen. Zij bleken, zooals ge meld, te zijn Th. Aarts, 23 jaar, sla ger en W. de Wit, bakker, 29 jaar» Het parket is naar de plaats cles on heils vertrokken. Geneeskundige hulp, welke spoedig ter plaatse was, kon niets meer baten Beide slachtoffers zijn zwaar ver minkt. Van Aarts is de borstkas to taal ingedrukt, terwijl van De ,Wit eer» halve kaak i3 weggerukt. Een roover per motor. Een slagersjongen fietste Maandag middag in de Joan van OudshoprnstT.. te. Amsterdam. Hij wilde zijn kwitanties even nazien, en haalde een portefeuille uit zijn zak. Op een gegeven oogenblik kwam: een motorrijder hem achterop rijden. Onverwacht passeerde deze den jongen en rukte hem de kwitanties uit zijn hand. Met volle vaart verdween toen de motorrijder weer, den jongen verbluft achterlatende. Korten tijd later vond de jongen en kele straten verder vele kwitanties weer terug. De dief had vermoedelijk gedacht bankpapier te stelen en tóen hij zijn vergissing bemerkte heeft hij de kwi tanties weg geworpen. Inbraak. In het Geniekantoor, aan de Frederikstraat te A'dam is in gebroken. Een slot werd geforceerd en de die ven hebben een fiets en eenige bui zen meegenomen. Aangehouden. Maandag avond bemerkte een voorbijganger, dat een man de deur van een der vil la's aan de Jacob Catslaan te Amster dam trachtte te openen. Op zijn nadering maakte de man zich uit de voeten. De voorbijganger maakte echter een surveilleerenden agent op den man opmerkzaam, die hem volgde en op den Scheveningschen weg aanhield. Als verdacht van poging tot diefstal is hij in bewaring gesteld. Onvoldoende pogingen. Voor het kantongerecht te Heusden hebben terecht gestaan K., S., en P.,, landbouwers te Werkendam, en de schilder v. d. H., eveneens te Werken dam, beschuldigd van geen voldoende pogingen te hebben aangewend tot! redding van den 10-jarigen D. den H. te Werkendam, die door het ijs was gezakt en verdronken i3. K. werd vrijgesprokende anderen zijn ieder veroordeeld tot f 100 boete of 30 dagen hechtenis. De kantonrechter noemde hen groo te lafaards. Hij prees het voorbeeldige en heTd haftige gedrag van Mej. W. Timmer mans, een jong onderwijzeresje uit de Biesbosch die al haar best neeft ge daan om het jongetje te redden. Gestikt. Een 53-jarige logeer gast van. een logement aan de Delft sche Vaart is in dat logement gestikt? bij het nuttigen van een stuk vleesch Het stoffelijk overschot is naar het ziekenhuis aan den Coolsingel te Rot terdam overgebracht. A u t o-o n g e v a 1. Aan den Steeiï wijkenveg nabij Meppel is de auto, bestuurd door den heer J. Westenbergi uit Meppel, tegen een boom gereden. De heer A. Witvoet werd ernstig aan het hoofd gewond; de andere inzitten: den kwamen er vrij goed af. De auto is zeer ernstig beschadigd. Overreden. In de buurtschap Aagtidorp bij Schoorl is een jongetje dat uit een autobus stapte, door een auto, die van den tegenovergestelden; kant kwam, overreden. Het kind was op slag dood. Inbraak. Gisternacht is inge broken in het gebouw van de Gemeen tewerken te Nijmegen. Alle lessenaars waren doorzocht, doch slechts f 25 en wat sigaren en sigaretten worden vermist. Branden. De woning van P. Heerlijn te Zijldijk is een prooi den vlammen geworden. Ook werden land bouwwerktuigen vernield. De inboe del' was niet verzekerd. Te St. Pancras is de kapitate» boeren plaats van den heer C. Vader! tot den grond toe afgebrand. Alles is een prooi der vlammen geworden. D«? bewoners konden zich slechts met moete redden. .Gistermiddag is op St. Anna 'te Nijmegen de dubbele woning van! de families L\ en K. aan den Heiwcg! afgebrand. De inboedels gingen médef verloren. Verzekering dekt de schade. De oorzaak" van den brand is onbekenldi O p v r ij e v o e t e n. De landbou wer B. B. te Onna, die gearresteerd' was a^s verdacht van brandstichting, is weer op vrije voeten gesteld. UIT ONZE INDIEN. BELASTING EN KAJA-KAJA's. Pater N. Verhoeven, uit Oisterwijk, pastoor te Merauke, vertelt hierover in de jongstverschenen aflevering uit de .„Annalen" het volgende De lange arm der regeering, die ieder een weet te vinden, als het om de duiten gaat, kan zelfs de Kaja-Ka^a's niet met rust laten en weet hun zelfs de oenten uit de „zakken" te kloppen. .„Belasting" iedere Kaja-kaja verstaat het; ze heb ben er geen nieuw woord voor gemaakt; het eenige woord Hollandsch dat ze verstaan. Maar waar nu eigenlijk het nut en het doel ligt van die belasting betalers, dat gaat verder dan hun i'er stand. De menschen moeten hier beta len f 6. per man, maar omdat ze geen verstand hebben van geld, laat de re igeering hen 400 klappernoten brengen; dat is mser dan 6 gulden, maar wat er dan te veel' is, krijgen ze terug be taald, zoodat het begrip „belasting be talen" voor hen samenhangt met centen krijgen. Zco zei ik laatst tegen een mqner Christenen, dat hij een nieuwe broek moest aanschaffen: „Wacht maar, Toe an, volgende week betaal ik de belasting en koop ik er een". Wel een beetje paradoxaal. Maar de rest, ja, voor wie is dié? Natuurlijk voor den controleur: die Hol landers hebben 't maai gemakkelijk. Zoo'n Toean zegt maar fce^en ons: „Klap pers brengen", en vooruit, of ze stop pen je in de nor. En er tusschen door geven ze dan den Hollander toch maar een pluimpje om zijn brutaal zeggen dat hes zoomoet: „Blanda anim jaba basik anim eéhe. Echte varkens (dapperen) die Hollan ders". Na lang redeneeren cn praten kreeg ik ze zoover, dat ze er iets van begrepen dat die centen toch niet voor den Contro lenr op Merauke waren, ja dat zelfs de Controleur zelf ook belasting moest betalen, nog mest dan zij. Daar hadden ze smul in, dat die Contr., wat voor hun het toppunt van macht is, ook moest betalen, lekker, en nog veel méér dan zij: „Mate Toean, laat hem maar beta len, ringit otiv, veei rijksdaalders, maar als hij zooveel betaalt, is het dan nog niet genoeg en kunnen wij dan onze klappers niet houden?" Ik vertelde, dat al dat geld voor de radja (Koningin) was. Wat voor een idee ze hebben van zoo'n Radja, weet ik niet, maar ik liet ze eens raden wat de koningin met al die centen doot 'n Ouwe koppensneller fluisterde me in mijn oor: „Toean, daar koopt ze 'kop penvcor'; 'een kestbaar bezit in de ouae kaja-kaja-maatsch. Ik natuurlijk de koningin aan het verdedigen, dat die geen koppen noodig had, dat zij alleen koppen snelden en dat het kwaad was koppen te snellen, enz. enz.: hij deed net of hij overtuigd was, maar was het niet, geloof ik. Toen No. 2: „Toean, daar koopt ze rijst vcor". Die dacht terstond aan het meest piactische gedeelte. Als een kaja- kaja volop rijst heeft, laat dan de we reld maar draaien, dan doen ze hem niets. Ik weer aan het uitleggen, dat ze in Holland geen rijst eten, dat daar geen rijst groeit en geen klappers. Dan leggen ze hun kop schuin van medelijden en zeggen: „Nohaa rnh'av aého. Ons land is toch maar je wereld" en ze begrijpen al weer een beetje beter, waarom al die hongerlijders uit Holland hier komen eten. Zq moesten, cch arme, eens weten, ho3 s'iefmoeder lijk hun land door de natuur bedeeld is; maar ze vinden het je. Toen No. 3: „Toean, ze koqpt er brood vcor"; iets wat ze den Toean weleens zien doen, het toppunt van heerlijkheid. No. 4: een geëmancipeerde: „Toean, ze kcopt er zeep vcor"; want die Hol landers gebruiken allemaal van dat goed je, dus de koningin zal ook wel zeep gebruiken. Toen kwam No. 5, een van ons inter naat, die ze allemaal paf sloeg. Ik had hem wel eens plaatjes laten zien uit do Katholieke Illustratie, zoodat hij al iets van de wereld gezien had, dus kwam hij voor den dag: „Toean, zo koopt er een stoomfiels vcor". Toen kwam de volgende met voetballen, die ze er voor zou koopen. Tenslotte kwam er nog» een practisch mensch met de veronder stelling: „Toean ,ze zal er messen en een bql vcor kcop&n". Toen ik aan het uitleggen, wat de- koningin zooal betaal de met hun belastinggeld: de booten op de Meraukerivier. den dokter, de cbat, de tabak voor de zieken en de soldaten. Tabak voor zieken, waar ze zelf ook wel eens bij behooren, tot daartoe: maar de soldaten, dat is dub bel nadeel. „Toean, laat die soldaten maar gaan, dan betalen wjj geen klappers meer, en dan moet gn de koningin schrijven, dat ze de solaaten gerust terug kan roepen, en we nooit meer zullen snellen. Of het waar zou zijn?? LUST VAN VESTIGING EN VERTREK. Gevestigd. J. Zwaan, dienstbode. Rijn- en Schie kade 68; A. W. H. v. d. Heuvel, Mau- ritsstraat 46; Wed. J. v. d. Wilde— de Wild, Lange Raamsteeg 59; E. J. Pilon, leerares, Witte Rozenstr. 20; S. J. Verveld, evangelist-colporteur, Ti- morstr. 14a; H. J. Woerlee, controleur H. Moi'schweg 80a; I. Brand, Bloem- markt 11; C. J. Mulder, dienstbode© Heerengracht 54; M. F. Maes, kapper. Hooigracht 60; Wed. A. v. d. Loon Schuurink, J. W. Frisostr. 10; G. Win kel. huishoudster. Acad. Ziekenhuis; P. J. Bostelaar, hulp in de huisli., Doe- zastr. 6; A. Rosa Bian en G. Spadon, granietwerkers De Genestetrtr, 70; W. Zandvliet, handelsreiziger, Pasteurstr. 24a; R. Jezeer, wijkverpleegster, Schel- penkade 3; M. Mozes, huishoudster, Heerengr. 17; E. Serdijn, St. Annahof- je, 17; H. J. Gantvoort, bakker. Leven daal 35; R. G. Smith, zendeling. Wit te Rozenstraat 30; F. R. Doornbos, N. Rijn1 8; I. v. Kooten, slager, V. Frede rikstraat 15: J. P. Cornegoor, Hiarte- steeg 5; M. de Roode, dienstbode, Plan tage 12: A. v. Egmond, dienstbode, W. Singel 92; J. A. v. Hoek. St. Elisabeths gesticht; J. G. H. Dommisse, Oegst- geesterlaan 22a; A. Grederiks, kinder juffrouw, Plantsoen 1; W. C. J. Boer- ma, koopman. Stationsweg 20; D. C. J. v. Laar. W. Singel 29; J. J. de Bruijn huishoudster, Oude Rijn 44; J. P. C. Heijman, coupeur, Haagweg 46; E. H. J. Vestjens, winkeljuffrouw, Rijndijk straat 61; J. C. Bruné, betonwerker, Groenesteeg 22. Vertrokkea. Jhr. F. A. Groenau van Zoelen, Den Haag, Statenlaan 99; U. van Wijk, Noordwijk, Boulevard 27; J. Th. van Steijri. Sassenheim. Hoofdstraat 54; G. C. Brouwer, Oegstgeest, Deutzstraat bij Wolkers; J. H. C. de Jong, Den Haag, Alb. Tljymstr. 126; H. A. M. v. den Dries, Den Bosch, Vischstraat 13; M. v. Dam, Noordwijk, N. Zeeweg 12; M. Ms H. Kuvpers, Laren ,N.H.) Nieu- wegweg 47; H. v. Boetelen. Anna Pau- lowna, Breezand B 128; J. de Wit, Den Blaag, Schippershofje 392; J. Hofman, Zwolle, Diezerhoven 46; E. Eibrink, Jansen, Den Haag, Beelaan 397; P. de Winter, Rotterdam, Boezemlaan 34; H. Chr. P. v. Cleef, Den Haag, Kepler- straat 43; J. A. Oosterdag, Den Haag, Rijswijksche weg 236; G. J. de Hoog, id. id.; H. J. v. Staden. Rotterdam, Zwaanhals 206a; K. W. J. M. Peterse, Amsterdam, Overtoom 123; M. J. W. v. Egmond, Warmond, villa „Welgele gen"; A. P. C. Hooijmans, Rotterdam, Pompenb.singel 12a; J. J. Hansen, Den Haag, Loosd.weg 761; G. v. Veen, Den Haag, Falckstr. 65; D. P. R. Kuyven- li oven, Hillegersberg Adr. Stichting;1 Hahn geb. Maiins. Utrecht, Maurits- straat 117; Joha. Leenhof, Den Haag, Barentzstraat 71; M. v. Wel, Voorscho ten, Papenlaan 6; M. C. Cramer, Am sterdam, Hoofdweg 198II; T. de Vos, Leiderdorp, Dorpstr. 150; J. Cornelius, Amsterdam, Siriusstr. 42; Vogels- Bonte, Doetinchem, Jekerberg 217; Phi lippo. geb. Stol. Helder, Brakkeveld- weg 18; J. C. Roelandse, Teteringen, Tulpenstr. 54; R. A. Matson, Amster dam, v. Swindenstr, 71; J. den Hollan der, Den Haag, N, Polderkade 17; J. Daams, Den Bosch, Vuchterdijk 12; J. Roest, Crollius, Amsterdam, Tessel- schade Ziekenhuis; G. Ordelman, Apel doorn, Staiionstr. 42; W. J. Rijksen, de Bilt, Waterweg 36; Tj. Teenstra, Stavoren, gem. veldwachter; D. A~ Rijzer, Voorschoten, Valkenb.weg 42; J. v. Dam, id. id.; H. J„ de Koster, Den Haag, Jacob Marisstraat 13; J. B. v. Cortenbergh-e. Rotterdam, Lieschstr. 16b; A. M. Nieuwenburg, Wassenaar, Amonslaan 7; Aniba geb. Stikkelman^ Den Haag, Deimanstr. 219; A. C. Röhr- man, Oegstgeest, ..Endegeest"; Kante- be:?n geb. Verse i jl, Castricum, Peper straat 89; G. V. Rikx, Gouda, Oost-Ha ven 15; C. v. Waas, Zaandam, Fran- schepad 7a; W. Verkerk, Zaandam a.b. Tjalkschip „Malgré Tour". S che epstij dingen. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. DINTELDijk, vancr. n. Rott. 4 te Sea ttle ROTTERDAM, 5 v. Midd.Zee te Rott. LEERDAM, Rott. n. N. Orleans 4 van Havana. SPAABNDAM, Rott. m N. Orleans 5 v. Bilbao. MAASDAM, 5 v. N. Orleans n. Rott. RIJNDAM, 5 v. Gothenburg n. Oslo. GROOTENDIJK, 5 v. Antwerpenj te Rotterdam. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. HEEMSKERK, thuisr., p. 5 Gibraltar. CALLISTO, uitr., p. 5 Suez. RANDFONTEIN, uitr., 5 v. Antwerpen HOLLAND WEST-AFRIKA LI3N. DELFLAND, thuisr., 4 v. Lagos n. Accra. JAARSTROOM, thuisr., 4 v. Lissabon. MINERVA, thuisr., 4 v. Lagos n. Lome. I JSTROOM, 4 v. Hamburg n. A'dam. HELDER, uitr., 4 v. Lome n. Kotonou. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. ZAANLAND, 5 v. B. Ayres te A'dam. ROTTERDAMSCHE LLOYD. TAB AN AN, thuisr., 8 (10 vm.) te Mar seille verwacht. TERNATE, uitr., p. 4 Oitavos. DJEMRER, uitr., p. 5 (2 am.) Gibral tar. DELI, uitr., p. 5 Suez. DJEMBER, uitr.. p. 4 Oitavos. INDRAPOERA, uitr., 5 v. Sabang. KAWI, 5 v. Batavia n. R'dam. MED AN, 4 v. R'dam te Batavia. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. GROTIUS, 3 v. A'dam te Batavia. MANO'ERAN, 5 v. A'dam te Batavia. BINTANG, 5 v. Hamburg n. A'dam. SOEMBA, uitr., 2 te Sabang. KRAKATAU, uitr., 3 te Sabang. SALE'IER, uitr., 5 v. A'dam. KON. PAKETVAART MIJ. HOUTMAN, 4 v. Singapore te Bris bane.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6