N \EUWE LEIDSCHE COURANT VAN DINSDAG 29 MAART 1927 i DE OMGEVING. BOSTO^P. Rurgoriijke stond. Gcboren: Huber- tus. z.v. C. F. de Groof en J. M. Broek huire. Maria d.v. A. Raves tein en F. L. Sto'p. Ondertrouwd: A. C. Ie Clercq en A Groen estcin. Getrouwd: G. C. Av>pel 23 j, en L; A. Or^Wvnik 20 j. J. P. Verkade 26 j. en C. M Bronkrmn 23 ;j. EK v. d. Veer 26 j. en n A. Ondeia.ns 22 j. Overleden: Joannes A. Belt 2 w. HA ARLEMMERMEER. Burgerlijke stand- Geboren: Dirk je d.v. N. J. Dol en Th. Vis. WPhelmina Gerdina d.v. F. van Es en J. G. Haze laar. Klaasje d.v. J. Kant en F. C. Kag- cheR^nd. MVndert z.v. G. J. de Jong en M. Witte. Dirk Jan en Pet-oneMa twee ling van D. J. Lingbeek en P. Bras. Gptronwd: Are Vogelaar 30 j. en Jan na Walbrnk 27 j. Lo-dewük Aart Piet brouck. 30 j. Trijntje Ebs^be^h van Koq ten 20 j. Hendrikus van der L°den 23 j en Sietske van Gefen 21 j. Hendrikns- Hol werd a 21 j. e nDikje Chrristina Vis ser 20 j. KATWIJK. Burgerlnke stand. Geboren: Trein tje d.v. M. Kuijt en W. W. Remmelzvvaal Aldert z.v. J. van Bes-len en Helena van Duijn. Aagje d.v. J. Kuijt en D. Kloos. Ondertrouwd: J. Barnkoorn en A. d. Jong. T. Ouwehand en W. Haasnoot. Getrouwd: D. Par'.evliet en J. van Zui len. K. van der Bent en N. van Duijn. G. Wassenaar en G. van der Plas. C. de Jong en H. van der Plas. NOORDWIJK. Burgerlijke stand. Geboren: Enge- lïna Sophia, d.v. W. v. Rhijn en C. H. v. d. "Voort. Johannes Ma.theus Alber- tus z.v. G. Mo-urits en J. M. v. d. Linden. Klara Margaretha Petronella Maria d.v. P. F. Angevaare en M. C. v. Schie. Mar garetha Maria Elisabeth d.v. A. J. Ree kers en L. M. J. v. Promes. Ondertrouwd: Abraham v. Rooijen, te Voorschoten en Dirkje Hazenoot. Johan mes Liere te Leiden en Neeltje v. Rooij- en. Pietsr v. Duyn en Johanna Lindhout. Gehuwd: J. Pauw 3^ j- te Rijnsburg en A. Barnho-orn 29 j. S. Verloop 24 j. len C. v. d. Haak 22 j. Overleden: Sophia Maria Cornelia 2 j. d.v. Th. J. de Groot en C. M., Mulder Johannes Plug 75 3- wedn. v. de Ridder. (Martinus Johannes Duivenvoorden, 2 imnd., z.v. J. Duivenvoorden en M. v. d. .Berg te Nocrdwrjerhout. OUDE WETERING. De uitslag van de stemming voor de groslijst der R. K. Kiesvereeniging voor de a.s. Gemeenteraadsverkiezing, luidt als volgt: Uitgebracht werden 72 stemmen. G. H. Rotteveel 43; Jos. Penning de Vries 23 en P. de Jeu Sr. 4 stemmen. RIJNSBURG Burgerlijke stand. Geboren: Wil lem z.v. Willem Leeuwenburg en Lydia Tavenier. Geriit z.v. Jacob van Egmond en Johanna Jansen. Haartje d.v. Jan Ho- gewoning en Maria van der Mey. Cor nelia d.v. Willem van Vliet en Jacoba van K;averen. Gerritje d.v. Johannes v. [Egmond. Lydia Johanna de Vries. Ondertrouwd: Evert Dirk Nauta jm. 27 j. te.Schoten en Geertje Snoek 'jd._ 29 j. Jan van Iterson jm. 21 j. en Marijtje vander Plas jd. 21 j. Ewoud van Star- kenburg jm. 23 j. Maria Frederika Jan netje van Ginkel jd. 28 j. Getrouwd: Gabriel Leonard Warnaer nm. 24 j. en Agatha Jacoba van der tv ugner jd. 21-j. Overleden: Janna van Egmond 8 w. Nicoiaas van Egmond 64 j. geh. met Ma- rijtje Haasnoot. Burgemeester en Wethouders heb ben als datum voor de stemming voor leden van den gemeenteraad bepaald op 18 Mei 1927. SASSENHEIM. Burgerlijke stand. Geboren: Simon Johannes Joseph z.v. C. Verdegaal en C. E. P. Bader. Overleden: Jannetje van Bee*on 7 da gen, d.v. T. van Beelen en M. Havenaar, Gevestigd: Mej. M. PI. Kaptijn Hortus laan 1 van Oegstgeest. A. Iieuzen Hoafd str. 30a van Leiden. J. Th. J. de Wit Hoofdstr. 124 van Warmond. J. E. van Waardenburg gcb; Jansen, McoÜdstr. 65 van Leiden. W. Hurkemans geb. Kom pier en gezin, Hoofdstr. 123 van Dor drecht. H. C. van der Meij, Hoofdstr, 60a van Zoeterwoude. E. J. de Bruijn, Hcofdstr. 30a van Oegstgeest. Vertrokken: A. J. de Ligny van Hoofd str. 80 naar Monster. WASSENAAR. Burgerlijke stand. Geboren: Jaco bus Petrus Anthonius z.v. W. A. West geest en M. J. Burgameijer. Hubertus Leonardus Marie z.v. J, J. V. d- Salm en G. Chr. v. d. Kroft. Margaretha Fredepir ka d.v. P. F. de Haas en J. M. Miranda, Ondertrouwd: J. H. Bonjer en E. H. v. Eechen. C .M. v. Vessem en J. Koekkoek. E. J. IJzerman en H. W. y. BemmeLen. B. Lcorjestijö 00 S. Jan sen. Gehuwd: D. den Houdijker en M. J. v. Biezen. Overleden: Cl. v. Ham 10 mnd. J. v. d. Reijsen 42 j. VOORSCHOTEN. Burgerlijke stand. Geboren: Lam bertus Iheoeorus, z.v. «W. van der Geest en M. G. Lamboo. Maria Johanna, d.v. J. Gerrits en M, van Steenbergen. Jacob Hendrik z.v. G. van Beek en W. A. Ooster.ing. Maria Lucia Cat banna, d.v. A. van der Werf en C. P. van der Peet. Johannes Cornelis z.v. A. J. van der Meer en J. Verhorik. Wilhelmus Cor jielis Jozef, z.v. M. 'Schrama en C. M. van Erecht. Abraham z.v. A. Solleveld en A. Waltman. Ondertrouwd: A. van Rooyen 27 j. en D. Hazenoot 21 j. H. de Vries 26 j. en G. J. van der Ham 17 jaar. KIBBELEN. In de rubriek „Vrouwenkout"' ir? Friesch Dagblad schrijft Lydia: „Vrouw, er staat wat voor je in 't Dagblad'J riep m'n man. ,..Voor mii, hoe dan?" „Ta, van Jans'". ,,'k Zal straks wel eens zien", riep ik weer van boven, daar ik bezie waS de bedden voor hun jaarliikschè schoonmapkreis klaar te maken. Even later lien ik langs m'n man en vroeg: „Zou 't wat voor vrouwen- kout zifn?'" ,,'k Denk het wel". „Gelukkig, dan hoef ik daar niet een onderwerp voor te verzinnen", zei ik en ging m'n dekens "over de lijni hangen. 's Avonds heb ik gelezen wat Jans1 schreef. Ta dat was zeker wat voor een V rouwenkout. Over 't kibbelen van kinderen onder elkaar, een vruchtbaar onderwerp, all is 't geen dankbaar. Nu als 't waar is, dat „Buurmansi leed "troost", dan kén ik troosten, Jans- 't is bij ons net zoo. En ik moet eerlijk zeggen, dat ik mijn heele leven nog maar één gezin gezien heb, waar 't niet zoo was. Daarover straks nog wel. Maar bij ons is 't precies eender: Onze twee oudsten hebben verschil van meening over de paplepel, waar mee ze 's morgens hun havermout eten 'k Heb er voor beiden één. 't Zijn verzilverde lepels, die bij de havermout cadeau gedaan worden. De oudste had er in 't begin van den win ter al een en de jongste kreeg de zijne voor veertien dagen. De laatste glimt iets meer en de jongens zien het. Natuurlijk wit elk voor zich de mooiste hebben, die ech ter van den jongste is. En dat lepelgeglim heeft al aanlei ding gegeven tot heel on-broedcrlijke tooneelen. Nu heb ik telkens, als er weer ge harrewar dreigde te komen, doodge woon gezegd, dat de jongste gelijk had! en onze oudste erkent dat ook 'direct. Kinderen hebben meestal een sterk ontwikkeld rechtsgevoel', als ze eenmaal zien, dat iets eerlijk is, geven ze gemakkelijk toe. Veel moeilijker is het een ouder kind te bewegen iets toe te geven, om dat de tegenpartij jonger is. ïk pro beer dit tenminste nog maar niet, want onze jongens zijn daar nog te klein voor In gevallen als dit en ook bij ruzie over speelgoed is 't beste geloof ik, ieder zijn Techt op 't zijne te gunnen. Gaan we, als er ergens gekibbel' om komt tegen de ouderen praten over- „toegeven" aan de jongeren, dan voe, len ze dat beslist als onrecht. Overigens mogen ze gerust'met el- kaars speelgoed spelen. En voor ieder 't zelfde koopen in de hoop, dat er dan geen ruzie over komt och Jans, doe dat maar niet. Doodgewoon niet, omdat na vijf mi nuten twee precies eendere dingen al' niet meer eender zouden zijn. I11 min der dan geen tijd zou de één een vlekje of krasje of dingetje ontdekt hebben, dat de ander niet nad, en voor goed zou 't verschil al vastgesteld zijn. Ik geloof wel, dat we heel jong de, kinderen moeten aansporen iets aan. elkaar af te staan. Maar och, dat lukt zoo dikwijls niet. Laten we eerlijk zijn er lukt bij kindéren zoo veel niet. We zouden ze zoo graag vredelie vend willen hebben en gehoorzaamt en mededeelzaam, enz. Maar ik denk zoo dikwijls, dat wijl van onze kindeïen soms dingen eischen en verwachten, die wij 'in ons heele leven, dat al tienmaal zoo lang duurt als dat van onze kinderen, nog niet ge leerd hebben, Kinderen ruzieën om een glimmen de lepel en wij zeggen: „Hoe halen ze 't in hun hoofd, om daarover te kib belen Maar zoo'n lepel is, voor een kindi wël iets gewichtigs. En daarom moeten wij ook altijd zoo rechtvaardig mogelijk oördeelen, vooi een kind is 't geen kleinigheid. Als we nu eens naar onszelf zien. Over wat voor dingen hebben wij, grooten, woorden? Over wat voor nietigheden vliegen ziph dp mensehen op politiek en kerke Jj-jk gebied in de haren. Hoe zou onze Vader in den hemel! oorcleelen over „de geweldige proble men'", waarover wjj, grooten ons warm makeq Ik denk dan wel een§, dat wij van onze kinderen deugden zouden willen zien, die we zelf missen. We Roeven daarom geen ruzie goéd te praten, dat nooit, maar 't hoeft ons nipt te bevreemden, dat de kinderen in 't fclein doen, wat wij, in 't groot, nog erger misdrijven. Er is voor beide gevallen maar ééni weg tot verbetering. God moet ops harr vernieuwen. En dat is ook bij ons Kind) 't begin van alles. Daar moeten we, al maar weer zoo vroeg als 't maar kan, onze kin deren op wijzen. Niet, terwijl 't geruzie nc^ aan den gang is. terwij'. de gemoederen nog hef tig bewogen zijn. Maar daarna b,v, 's avonds, bij het naar bed brengen, zoo eventjes apart. Dan er de grooten op wijzen, dat ze voor iedereen, maar vooral voor de kleinen lief moeten zijnj omdat Jezus gezegd heeft, 4,Leert van Mij, dat Ik zachtmoedig ben, en nederig van hart". Zou dat niet de eenige weg zijn alles voor God brengen? Iéts anders weet ik er niet op ik tob er ook onophoudelijk mee. En ik zou niet graag willen, dat ik mijn kinderen tot voorbeeld moest ste'Ien, want ik kwam beschaamd uit. Wat we kunnen doen is zooveel mo gelijk de kinderen liefdevol tegenover elkaar stemmen, door zelf ook vol liefde de kinderen tegemoet te komen. Dan altijd zooveel mogelijk rechtvaar dig zijn. En verder, efi dit is 't voornaamste, ze telkens weer wijzen op ons eemgj Voorbeeld, onzen dierbaren Heiland, de Volmaakte in alles. Ik hoop er nog wel' eens 'iéts oven te schrijven, ook over 't gezin, waar van ik in 't begin sprak, maar 'dani een volgende keer. Land- en Tuinbouw. DE STUIFMEELKORRELS VAN DE TULP. Dr. W. E. de Mol, te Amsterdam, deelt in het „Weekbl. v. Bl.-cultuur" het volgende mede: Zaterdag 12 Maart 1927 is mij geble ken: le. dat het niet alleen mogelijk is, de stuifmeelkorrels van de tulp te du- pliceeren (verdubbelen), maar ook, ze te quadrupliceeren (verviervoudigen); de enkelvoudige stuifmeelkorrels be vatten geslachtskernen met 24 chro mosomen; bij de verviervoudigde stuif meelkorrelö bestaan de geslachtsker nen uit 48 chromosomen, overigens zijn deze stuifmeelkorrels geheel nor maal van constitutie; 2e. dat het door toepasing van be paalde methoden mogelijk is, deze stuifmeelkorrels zoodanig te kleuren, dat de viervoudige met het bloote oog zichtbaar zijn. De enkelvoudige, ver; dubbelde en verviervoudigde stuif meelkorrels hebben respectievelijk een doorsnede j^n 56 duizendste, 75 dui zendste en 100 duizendste millimeter. De opvoering der doorsnede tot één tiende millimeter (en meer) maakte het mij mogelijk, ze zelfs zonder ver grootglas of bril duidelijk te kunnen waarnemen. Als steeds blijf ik bereid, iederen be langstellende mijn preparaten te too- nen. FRIESCHE RAPEN NAAR AMERIKA Onlangs zijn voor proef door de Vei- lingsvereeniging te B'êrliküm twee wa gons consumptierapen naar Amerika verzonden. Deze proef is goed geslaagd. Nadien zijn nog acht wagons verzonden. Het is niet onmogelijk dat voor tuin bouwproducten daar ginds een flin". afzetgebied wordt gevonden, daar de prijzen belangrijk liooger zijn dan hier te lande. BESTRIJDING VAN MOND- EN KLAUWZEER. De bekende Haarlemmer Dr. W. G. N. van der Steen, die als bacterioloog en natuuronderzoeker naam maakte heeft zich reeds ee'nfgé jaren bezig ge houden met het vraagstuk van het mond- en klauwzeer. Daarbij heeft hij een belangrijke ontdekking gedaan. Uit zijn onderzoekingen weet hij welke stoffen de koe in haar voedsel moet hebben die nu bij de grasvoeding ontbreken. Niet alleen bij de grasvoe ding, maar ook bij het voederen des winters in den stal. Deze wetenschap bracht hem er toe een voorbehoedmiddel tegen, mond en klauwzeer samen te stellen, dat in de bekende lijnmeelkoeken verwerkt wordt. Koeien die met zulke koeken als= bijvoedsel gespijzigd worden, krij gen de stoffen in hun lichaam, die zij noodig hebben cm gezond te worden en te blijven, opdat het mond- en klauw zeer geen vat meer op haar heeft. Ik -heb zoo vervolgde Dr. van der Sleen reeds verschillende proeven genomen. Op verschillende plaatsen in Noord-Holland heb ik koeien laten voederen met mijn' voorbehoedmidde len. Het resultqat was, dat zij niet door hst mond- en klauwzeer werden aan getast, hoewel de ziekte x'ondom in zeer ernstige mate heerschte. Toepassing van het voorbehoedmid del zal slechts zeer weinig kosten. Ge wone lijnkoeken kosten 13 cent, ter wijl dio speciaal gemaakté lijnkoeken piet meer dan veertien cent moeten opbrengen. Op het middel is reeds eenige we ken geleden patent in ons land aange vraagd. Indien dat verleend wordt, zal door een handelscombinatie onmiddel lijk met den verkoop begonnen wor den. Bovendien zal dan ook in het bui tenland patent worden aangevraagd. ONZE UITVOER VAN FOKVEE. Het jaar 1926 kan voor de „N.V. Vee export- en handelsvereeniging van le den van het Ned. Rundvee Stamboek" gunstig worden genoemd, al werden weer groote bezwaren ondervonden van het heerschen van mond -en klauw zeer en al moesten soms bijzondere voorzorgsmaatregelen genomen wor den. Propaganda voor ons fokvee werd gemaakt te Cairo, Buenos-Ayres en Mexico-City. In laatstgenoemde stad werd bovendien een tentoonstelling gehouden, waar onze inzendingen groo te waardeering ondervonden. De relaties breiden zich regelmatig uit'; reeds werd naar 23 landen vee uit gevoerd, Ook roodbont vee werd over zee gezonden en men verwacht dat voor het M. R. IJ-vee, dat buiten Euro pa nog weinig bekend is, betere uit- voerkansen zijn te verkrijgen. De vereeniging bemoeit zich uitslui tend met den handel in stamboekvee en is dus niet afhankelijk van de vraag naar gebruiksdieren; vandaar dat, niettegenstaande den grooten terug gang van den uitvöer van Nederl. vee in 1926, dat jaar toch gunstig is ge weest, want ons fokvee blijft zeer ge zocht voor verbetering en voor veran dering in bepaalde richting van de vee stapels in verschillende landen over de geheele wereld. Zorgt de Neder- landsche fokker dan ook voor een eer ste klasse product, dan zal hij steeds kunnen blijven partij trekken van de bevoorrechte plaats die onze fokvee- handel op de wereldmarkt inneemt. Wel zou noodig kunnen blijken dat beter toezicht wordt gehouden op de hoedanigheid der 'uit te voeren die ren, in de eerste plaats om den naam van ons vee, maar ook om de mede din ging met een minderwaardig product uit ons land zelf onmogelijk te ma ken. DE ZUIVELINDUSTRIE IN DE VEREENIGDE STATEN. Volgens een schatting van het de partement van landbouw in de V. S. waren op 1 Januari j.l. aldaar aanwe zig 21.82 millioen melkkoeien, tegen 22.14 millioen op 1 Jan. 1926 en 22.48 millioen op 1 Jan. 1925. In de laatste twee jaren verminderde de melkvee- stapel dus met ongeveer 660,000 koeien Dit komt tot uitdrukking in- de zuivel- productie, welke voor 1926 geraamd wordt op 1,921 millioen (Amerikaan- sche) ponden boter, 417 millioen pon den kaas en 1,727 millioen ponden ge condenseerde melk, tegen 1,951 mil lioen ponden boter, 443 millioen pon den kaas en 1.757 millioen ponden ge condenseerde melk in 1925. De invoer van boter in de V. S. is echter toegenomen van 7.21 mill, pon den in 1925 tot 8.02 millioen ponden in 1926. De meeste ingevoerde boter komt uit Engeland, Nieuw-Zeeland en Argentinië. De invoer uit Canada is belangrijk verminderd, van 3.62 mill, pond in 1925 tot 0.33 millioen pond in 1926. Ook de invoer van kaas is in 1926 ge stegen; hij beliep 78.42 mill, ponden te gen 62,40 mill, ponden in 1025. Italië leverde in 1926 bijna de helft van den totalen import, n.l. 35.C2 mill, ponden; daarop volgen Zwitserland met 16,73 mill, ponden en Canada met 11.83 mill, ponden. Nederland importeerde in 1926 3.47 mill, ponden kaas in de V. S., tegen 2,93 mill, ponden in 1925. INTERN. LANDBOUWCOMITé. Het internationaal lanlbouwcomité zal bijeenkomen ter bespreking van de eischen van den internationalen landbouw voor de aanstaand^ econo mische conferentie te Genève en voor het in Mei te houden internationaal landbouwcongres te Rome. De grond slag der besprekingen zullen de vol gende voorstellen vormen, die door den vice-voorzitter van het comité, prof. dr. Laur zijn uitgewerkt en voor gelegd zullen moeten worden aan de conferentie te Genève. 1. Voor de beoordeeling van de prij zen der landbouwvoortbrengselen zul len de productiekosten als basis moe ten dienen. Bij de berekening daarvan heb oor en naast uitgaven in contanten, bedragen te worden vastgesteld, voor amortisatie en rentebetaling van kapi taal, alsmede voor de niet-betaalde ar beidsprestaties van de gezinsleden van den landbouwer, resp. de daardoor be spaarde arbeidsloonen. 2. Alle v. staatswege genomen maat regelen, die ten doel hebben de prijzen der landbouwproducten kunstmatig te verlagen tot beneden de voortbren- gingskosten, zijn nadeelig en behooren te worden, opgeheven. Gedacht is bier bij vooral aan uitvoerverboden, maxi mumprijzen e.d. 3. Op prijzen, die de aldus berekende productiekosten niet belangrijk te bo ven gaan, kunnen de bepalingen der woekerwetten1 niet worden toegepast. 4. Maatregelen en bepalingen van or ganisaties, di© ten doel hebben de prij zen der landbouwproducten aan te passen aan de productiekosten, mogen niet onder de bepalingen der woeker wetten vallen. 5. De regeeringen worden uitgenoo- digd na te gaan, of de aanpassing van de prijzen aan de productiekosten, in het wereldverkeer niet zou kunnen worden bevorderd door nauwere aan passing van de productie aan de wer kelijke behoefte en door regeling van de internationale uitwisseling van de hoofdproducten van den landbouw door particuliere of staatsorganisaties. De jaarlijkscbf schommelingen van de oogsten zouden kunnen worden ver meden door bet inrichten van voor raadkamers en door de veredeling van de grondstoffen. 6. De regeeringen worden uitgenoo- digd, maatregelen, die de productie van den landbouw goedkooper kunnen maken, te bevorderen. Verhoogingen van de productie, welke bij onvoldoen den afzet de prijzen drukken beneden de productiekosten, zijn schadelijk en behooren van staatswege niet te wor den bevorderd. LIJST VAN VESTIGING EN VERTREK. Gevestigd. P. J. PotHoogenvorst, 3 October- straat 33a; P. Kudlaschdijk, dienst bode, Plantsoen 27; A. Geskus, dienst bode, Reitzstraa t7; M. v. <L Vlist Arons, Botermarkt 3; J. A. v. Zanten, reiziger, Haarl.straat 211; E. Willem- sem, marinier, Marinekustwacht; G. Pago, dienstbode, Zoeterw. Singel 91; A. van Slooten, arbeider, Oranjegr. 129 J. A. Bunnik, dienstbode, Morschweg 23; D. Fuchs, timmerman, Levendaal 66; S. I. F. M. KeesomGieliam, Was- straat 3; E. Manez, dienstbode, Ho- gerbeetsstr. 1; G. A. Vogelensang er. fam., dienstbode, Langegracht 64a; G. Hartog, winkelbed., Haagweg 28; B. A. Perik, Magd. Moonstraat 3a; W. E. C. M. v. Willingen, Hooigracht 30a; H. M. v. Kampenhout en fam., bediende. Ka- naalstr. 38; S. W. Schopenhouwer, ver pleegster, Acad. Ziekenhuis: M. A. Goedhart, id. id.; A. C. E. Griffioen, id. id.; C. v. Mourik en fam., beambte N. S.. De Genestetstr. 79a; H. J. C. Tes terinkBeumer. dienstbode. Breestr. 107; R. Jezeer, wijkverpleegster, Schel- pemkade 3; W. Zandvliet, handelsrei ziger, Pasteurstraat 24a: M. Mozes, huishoudster, Heerengracht 17; Bry Narain, hoogleeraar. Breestraat 156a; A. Bielemeyer, dienstbode Groenhoven straat 21; E. v. Haaster, St. Annahofje 17; L. C. Paauw en fam., Kernstraat 27; W. Helvensteyn. bakker. Schutter straat 23a; A. C. v. Halen, dienstbode. Schelpenkade 40; E .Rostalsky. dienst bode, O. Singel 118; C. van Dobben, verpleegster, Gerecht 8; Wed. P. A. StapelsVerfunden en fam., Hooge- woerd 19: H. G. Bungenberg—d. Jong en fam., Rijnsb.weg 179; N. N. West- strate, dienstbode, Witte Singel 83; A. I. Luteyn, Jan1 v. Goyenkade 24; W. J. v. Kampen en fam.. boerenarbeider, Tollenstraat 10; J. C. M. Cweens, com mies gemeente-secretarie, Schelpenka de 46. Vsrfcrokkeo. J. M. Simons, Sassenheim. N.'Rijn 105; Wed. v .d. CraghtSteenmeijer. Groningen, H. Colleniusstr. 52; G. van' Dam. Oegstgeest. de Kempenaerstr. 30 W .M. Meijnink, Etten en Leur, Pasto rie; C. Homan van der Heide, Reminel, A163; Jobs. Dreef. Maarsbergen, Gest. Valkenheid; J. Poptie, Amsterdam, v. Speijkstraat 154; H. v. Houten. Den Haag, Keplerrstraat 45; P. C. Brandse, Rotterdam, Tweeboschstr. 110; M. Reijrhout, Kruiningen, Zanddijk; J. Asselmans, Rotterdam, Persoonsha ven 99; J. M. Veermans, id. id.; G. M. G. Zwart, Gï-oningen, Lage der Aa 29a; Fr. van Dorp, Oegstgeest, Emmalaan 50; M. S Vorster. Amsterdam, le Hel merstraat 49; J. Schouten, Den Haag, Jac. Marisstr. 76; Olah eeb. de Hettyey Den Haag, Raam weg 28; Adr. Dirkse, Oegstgeest, Geversstr. 30a; J. de Jong, Katwijk, M. de Ruyterstr. 44; F. de Jong, Voorschoten. Inlit. Wullings; B. A. J. Kemperman, Veur, bij Frij, Smid straat; C. H. L. Kemperman, Den Haag, Weimarstraat 123; J. de Graaf, Rotterdam, Bergweg „Eudokia"; C. v. de Oest, Wageningen, Bergstraat 1; I. F. Annokkee, Den Haag, Rosemarijn- straat 14; P. J. Stomps. Utrecht, Abst- derdijkstraat 325bis: H. E. Bossert, Zwolle, Melkmarkt 32; A. J. A. Bon- gaards, Breda. Veemarktstraat 27; A. A. Chr. Steller, Den Haag, v. Meede v. Dijkveldstraat 10; J. P. y. Keulen, Bakkum. Duin en Bosch D 54; F. W. J. Cruoghs, Den Haag, 2e Carpentier- straat 201; Philipsen geb. van Kempen, Helder. Ringweg 195a; H. W. van Wa geningen, Amsterdam. Ooievaarsw. 14. Scheepstijdingen. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. LOCHGCLL t. n. Vanc 27 t; i oud n butiL HjjiJK 26 v. Newport News naai" Rotterdam. GROOTENDIJK Vanc. n. Rott. 27 te Bremerhaven. MONTGOMERYSHIRE Vanc. n. Rott 24 v. San Francisco. BLOMMERSDIJK 27 v. N.-York te Ham burg. KINDERDIJK Anfcw. n. Vanc. 24 v. Gris tobal. BEEMSTERDIJK Rott. n. Galveston 27 8.20 v.m. 58 mijl O. v. Niton. BINNENDIJK Rott. n. Boston 10 36 v m 50 mijl 0. v. Niton. MOERDIJK Rott. n. S. Francisco via Swansea p. 27 Prawlepoint. GLAMORGANSHIRE Vanc. n. Rott. 26 te Liverpool. STADSDIjK Rott .n. N.-York 27 9.20 v.m. 150 mill v. Valentia. VOLENDAM N.-York n. Rott. 28 1.440 n.m. v. Plymouth. MAASDAM Rott. n. N.-Orleans 27 n,m. v. Tampico. ROTTERDAM 28 v. Napels te Monaco LOCHKATRINE Vanc. n. Rott. 26 v Porti. (O.). HOLLAND—AFRIKA-LIJN. JAGERSFONTEIN uitr. 26 v. Pt Sudan, RIETFONTElN uitr. 26 v. Lorenzo Mar ques. RANDFONTEEN 28 v. Hamburg te Am sterdam. BILLITON thr. 27 te Duinkerken. NIJKERK thr. 27 te Durban. CALLISTO uitr. p. 27 Sagres. HOLLAND—WEST AFRIKA-LIJN. RIJNLAND uitr. p. 27 Dungeness. JAARSTROOM thr. 27 v. Las Palm:.? YLIELAND 27 v. Hamb. te Rott. TEXEL uitr. 27 te Bathurst. DJOCCA thr. 26 v. Freetown. KILSTROOM 27 v. Accra n. Sec-condc KON. HOLLANDSCHE LLOTD. WATERLAND thr. 26 v. Montevideo. ZAANLAND thr. 25 v. Las Palmias. GELRIA uitr. 26 v. Vigo. FXANDRIA thr. 27 v. Las Palmas. jORANIA uitr. 27 v. Rio de Janeiro. ROTTERDAMSCHE LLOYD. TAMBORA 27 v. Rott. te Batavia. PATRLA. thr. p. 27 3 n.m. Gibraltar. ENDRAP O ERA uitr. p. 26 Perim, TJERIMAI uitr. p. 28 Finisterre. DJEMBER 27 v. Bremen te Rott PALEMBANG thr. p. 27 Suez. TERNATE uitr. 27 te Londen. MADIOEN thr. 26 v. Padang. DELI uitr. 27 te Genua. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND KANGEAN uitr. 28 te Antwerpen. BENTANG thr. 27 te Londen. GROTIUS uitr. 26 v. Colombo. PRINSES JULIANA thr. 27 v. v. P: Said. RONDO 27 v. Amst. te Batavia. RIO UW 26 y. Batavia n. Amst. KAMBANGAN thr. 27 v. Sabang. KON. PAKETVAART MIJ. ROGGÉYEEN 27. y. Brisbaae n. Ski gapom.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 7