WAALS buitenland. Haarlemmerstraat 130/136. gemengd nieuws. 10,65 12,25 12,56 12,90 13,90 NIEUWE LETDSCHE COURANT VAN DINSDAG 29 MAART 1927 RECLAME W Bewaar dezen Bon. Ondanks onze jage prijzen, geven wij als Reclame aan eiken abonné van dil blad, bij aankoop van Spiegels, Schilderstukken, omlijsten van Plaatwerk, Foto's, enz., Sjsp" 10 pCt. korting. - Alleen op vertoon van dezen Bon, geldig tot 1 Mei 1927. Lijstenmakerij „Rembrandt", Haarl.str. 187, bij de Kerksteeg. 4 DAG AGENDA. Dinsdag 29 Maart, 's av. kwart over acht. Stadsgehoorzaal (kleintf zaal): Klavier-a vond Rie Batenburg. Woensdag 30 Maart, 's rnidd. vijf uur. Leeszaal „Reuvens", Breestraat 27: Ledenvergadering. Woensdag 30 Maart, s av. 89 uur, zitting van het Adviesbureau voor Tuinbouwaangelegendhedep in de Be stuurskamer v. d. Woningbouwver- eeniging „Eensgezindheid", Zijlsingel 20. Sassenheim. Woensdag 30 Maart, 's av. acht uur. Geref. Kerk: Uitvoe ring der Chr. Zangvereen. „Looft den Heer"„ a' De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 28 Maart tot met Zondag 3 April a.s. waargenomen door de apotheek van den heer W. Pelle, Kort Rapenburg 12, Telef. 523. Oegstgeest. Apotheek „De Vijzel" Kempenaerstraat 4. des nachts en des "Zondags. werd hem bij monde van een der leer lingen een album aangeboden met de foto's dezer leerlingen. J Vanmiddag om 3 uur heeft in de ^erarenkamer het afscheid plaaits ge had van directeur en leeraren, waar bij de heer Hopman eerst werd toege sproken door den directeur, Dr. Schalk wijk, waarna namens de leeraren Dr. Persant Snoep het woord tot hem richtte. Namens hen werd hem als stoffelijk aandenken een zilveren ta baksdoos ten geschenke aangeboden. WAARSCHUWINGEN. De burgemeester van Putte (N.-Br.) maakt bekeijd, dat ongeveer drie we ken aldaar vertoefde de genaamde Antoon Anderegg, geboren te Rosma len 4 Juni 1876. Volgens verschillende verstrekte in lichtingen zou die persoon zich schul dig maken aan z.g. kwakzalversprak tijken, waartoe hij geen bevoegdheid isczit. Door de politie als het ware aan houdend bespied, heeft hij thans Putte (Noord-Brabant verlaten, om waar schijnlijk elders in Nederland zijn praktijken voort te zetten; aangezien hem het verblijf in België is ontzegd, alwaar hij, naar het schijnt, reeds pl.m. 23 jaar verbleef. Alvorens handelsrelaties aan te knoopen met A. P. van Beem, handel drijvende onder den naam: firma C. W. de Vries, gevestigd van Heurn- straat 83, te Voorburg, geeft de burge meester dier gemeente in overweging zich eerst tot hem om inlichtingen te wenden AANBESTEDING. Hedenmorgen had op de Gemeente secretarie plaats de aanbesteding van de levering van melk en karnemelk voor de stichtingen Endegeest, Rhijn- geest en Voorgeest voor het zomer kwartaal. Ingeschreven hadden: G. J. Verbey te Leiden: Volle melk per 100 L. 9.50; Karnemelk per 100 L. 6. Leidsche Goöp. „De Landbouw" Volle melk 9.25, Karnemelk 5. Door de politie is onbeheerd aan getroffen een wit ijzeren roeiboot. In lichtingen zijn bij de politie te verkrij gen. Op de Princessekade werd heden morgen door de auto van B. aangere den W. V., wiens rijwiel ernstig be schadigd werd. Onze stadgenoot, de heer Th. van Daalen, agent van politie 1ste klasse te Leiden, heeft met ingang van 3 Juli 1927, zijn eerVol ontslag uit den politiedienst alhier gevraagd. BINNENLAND. HET NED.-BELGISCH VERDRAG. Een verklaring der Belgische regeering In den gistermiddag gehouden Bel gischen ministerraad "werd de toe- Stand1 besproken, welke ontstaan is Üoor der verwerping) van het Neder-» ]andsch-Be%isch verdrag door de Nej jderlandsche Eerste Kamer. Na de zitting werd aan de pers de) volgende mededeeling verstrekt: De regieering is zeer pijnlijk getrof-1 fen door de verwerping van het ver- (drag, zulks te meer, daar België blijk' had gegeven van gro^te gematigdheid! daar het tusschen de beide landers een oprechte en duurzame samenwer king wenschte te scheppen. Deze sa menwerking is in het belang vah beide landen en van geheel' Europa, zooal^ bewezen is door de goedkeuring, wel ke de groote mogendheden sinds 1920 aan de bases van de overeenkomst hebben verleend. De regeering, sterk' door den alge? meenen steun van de natie, is beslo ten met kracht te blijVeh ODkomèn ,voor een herziening van de verdragen/ ,van 1839, ten einfde de erkenning yarï België's essentiëele aanspraken te ver krijgen, in het bijzonder wat aangaatJ zijn verbindingen met do Noordzee en den Rijn. Dr. J. TH. DE VISSER. „Parlementaire Figuren in „De (Houten Pomp'"- behandelt thans (do zen staatsman. Pas heeft hijl den leeftijd der sterkeni bereikt en toen is zijii lof door geheel! Nederland bezongen. .Wij behoeven dus geen breëde op somming, te geven van zijn functies eiu zijn kwaliteiten. Hem is de eer beschoren geworden,; Idat hij onze eerste Minister van Onder wijs is geweest en dat in een periode, waarin de gedachte der bevrediging! het pleit had gewonnen.' Nu is hij weer teruggekeerd in het parlement. Terecht, want hij is één der figuren, !die daar hoort. Voor maimen van be- teekenis als hij, kan men daar een dozijn anderen cadeau krijgen. Zie hem zich' daar door de Kanier bewegen. Een klein figuur, maar pit tig. Vriendelijk en toch niet opdrin- 'Öl iHrji luistert dikwijls en veel, zorgjt ook wel1 eens voor een interruptie. Zelf is hij een uitnemend spreker, een redenaar met een klankrijke stem,. De preektoon is bij! hem1 zoek, galmen doet hij' niet. Hij spreekt keurig en wel1 overwo gen/blijft altijd hoffeöjk, maar kan ook zeer beslist zijn. •Het meest treft het ons altijd, hoe hij een debat beheerscht. er 'als heti ware mee speelt. iHij schrijft niets op, maar weet een soms langdurig debat zoö maar bij de hoofdpunten aan te grijpen en er dan vaak verrassend licht over te doen vallen. Deze man is zeker een parlemen tair figuur. Niet alleen om zijn groep en 'haar beteekenis, maar allereerst door eigen1 hooge opvattingen. Een hoffelijk opponent, een vrien delijk bestrijder. Dat soort wordt in ons pariementi wel eens wat al te schaars. Daarom te meer verdient zulk eenj figuur waardeering. Dr de Visser is in de Kamer iemand) die men mag. Aan de rechterzijde zijn er blijk baar wel, die van nem nog iets ver wachten voor het soldeeren ,der coa litie. Daarbij is hij de schrik van politieke sterren ais Lingbeek, die het hem niet kunnen vergeven, dat hij ze maken era breken kan. (Hij staat daar nog als een k^assei 70-jarige. Kiem maar dapper. En in de volle wapenrusting. Wannéér men figuren als Dr. de Visser volgt in hun poiirieken en par lementairen arbeid, aan betreurt men telkens weer, dat uiteen spatten rot twee van wat feitelijk één moest zijn. Deze figuur in ons parlement zeu lden wij: piet gaarne missen. Dat zou verarming beteekenen. 3i En het getal dergenen, die boven de middelmaat uitkomen, wordt met grooter, maar wel geringer. Daarom volgen wij! L>r. de Vissen met belangstelling op zijn parlemen taire wegen. Wie weet deze vriendelijke man kan ook zoo beslist zijn wie weet,,, wat hij nog doen mag en nog doen kan .Misschien wordt hij in de parlemen taire geschiedenis, behalve als „on ze eerste Minister van Onderwijs"', ook) nog eens aangeduid als de hersteller (der gedeukte coalitie". AARDSCHUIVING IN LIMBURG. Zondagnacht is, naar ,de L. K. meldt! nabij Elsioo een groot stuk grond af geschoven in de richting van de Maasi echter niet op het deel, waar de spoor: baan langs de berghelling ligt, maar) veel lager, in het dal. Het treinverkeer ondervond geen vertraging en de meeste reizigers zul len Van het gebeurde niet eens wat) bemerkt hebben. 1 Het afgeschoven stuk is ongeveer 85 M. lang, 12 a 15 M. diep en isl met al; wat er op stond, eèn 25-tal boa men inbegrepen, de rivier ingeschoven) VERDUISTERING DOOR EEN AMBTENAAR. Bij; 'de belastingadministratie, afdeel ling buitengemeenten te Haarlem, isl een verduistering ontdekt. Een ambtenaar hield postwissels,, waarmede belasting betaald was, ach iter, en inde het geld voor zichzelf., IHij, kon het bedrog eenigen tijd be dekt houden, door oude bedragen te vereffenen met nieuw verduisterde gel den. (Het bedrogkwam echter uit, tcenj een belastingschuldige een aanmaning) ontving .voor, belasting, die hij al be haald had. iHet juiste bedrag van het verduig terde is nog niet bekend, maar het ver moeden is, dat het ongeveer f 3000, zal zijd. De schuldige" ambtenaar isl ontslagen. De, zaak is in handen (der justitie gel geven. De ontrouwe ambtenaar heeft het: geld ten bate van zijp. gezin gebruikt iHet is een jonge" man, die pas gel trouwdi is. SCHELDEBELOODSING. De „Middelb. Ct." schrijf onder het hoofd: „Verworpen, maar ingevoerd" o.a.: Hoe moiet het nu, na do verwerping van het verdrag met België, gaan met het loodswezen op de Wester 8chel.de Vooruit loop end op de beslissing: over het verdrag is reeds bijna drie jaar geleden de door het verdrag ont worpen regeling ingevoerd, .waarbij de belcodsing van ;de Wielingen aan België werd toegewezen, e ndie van het Oostgat en de Deurloo aan Neder land. Dat gebéurde zelfs .op een oogen blik waarop .het verdrag niet aan de orde was. Waint in Juni '24 werd door, het Nederlandsche en het Belgische loodswezen overeengekomen, dat de beloiodsing zou worden uitgeoefend op" den grondslag van de in het verdrag opgenomen regeling. Maar dat verdrag zelf was toen in ruste, sedert de weigering door België van 21 Mei 1920 om het verdrag te tee kenen. Deze voorbarige invoering blijkt een greote fout te zijn geweest. Op de in 't verdrag vervatte regeling-is scherp© cri tiek geoefend, zelfs do;0(r voorstanders van het verdrag. Maar wat nu? Blijft dat alles zooals het ontijdig ge regeld werd? Wellicht is er heel weinig aan te doen, en krijgt Minister Lambooy ook zonder'aanneming van het verdrag ge lijk met zijn verwachting dat er in het district Vlissingen personeel „vrij komt". Als een onbehaaglijke nawer king van een verworpen verdrag. DE VALSCHE PORTUGEESCHE BANKBILJETTEN. Naar wij vernemen, wordt de behainde ling in hooger beroep van de zaak-Ma rang van IJsselveere, die in verband met de bekende kwestie der Portugee- sche bankbiljetten door de Haagsche rechtbank is veroordeeld tot 9 maanden gevangenisstraf met aftrek van de 9 maanden, welke hij in preventieve^ hech tenis had doorgebracht, half Mei a.s. voor het Gerechtshof te 's-Gravenhage verwacht. DE SPOORWEGKNIP TE BATHEM. Voor den kantonrechter te Deventer hebben gisteren terecht gestaan de land bouwers D. J. H. en H. E. te Bathmen, die gedagvaard waren wegens het; be treden resp. op 5 en 8 Februari j.l. van dep bekenden Bathmenschen spoorweg overgang die „(Spoonwegknip" terwij* het bordje „stop" was voorgedraaid. Deze bekeuringen werden gemaakt om een principieel© uitspraak te verkrij gen van den kantonrechter, inzake het betreden van den overweg, ingeval de hoornen open zijn, doch het stopsein is voorgedraaid. Verdachte H. werd door den kanton rechter vrijgesproken, die de mogelijk heid aannam, dat men aan het station Bathmen de aisluitboomen had geopend om de wachtenden, waarbij ook ver dachte, den overweg.'te laten passee- ren, doch de boiomen daarna te vlug weer gesloten. Verdachte E. werd schuldig verklaard aan het hem ten laste gelegde feit, zon der oplegging van straf. GROOTE MIJNRAMP IN JAPAN. 136 arbeiders omgekomen. Volgens een bericht uit Tokio zijn ten gevolge van een brand in een steenkolenmijn 136 mijnwerkers omge komen; zestig lijken zijn teruggevon den. DE RUSSISCHE SOVJET- VERKIEZINGEN. Omtrent het verloop van de verkie zingen voor do Russische Sovjets, ver meldt een der laatste, nummers van do Moskousche „Izwestija" nadere bijzon derheden. Gepubliceerd worden de of- ficieele resultaten in 375 steden of stadjes en inA-41.887 dorpen. Wat genoemde steden betreft, kwa men er 2.800.000 kiezers ter stembus, d.i. 57.5 van het aantal stemgerech tigden1. Het vorige jaar was het per centage 50.5 In totaal werden ge kozen 48.218 SJpvjet-leden, o.w. zich 25.308 communisten bevonden. In het afgeloopen jaar bedroeg bet aantal communisten 21.937. Wat de verkiezingen van de dorps sovjets aangaat, hier togen 14.116.000 personen naar de stembureaux of 47.3 pet. van het totaal aantal stemgerech tigden, tegen 47.2 in 1926. Gekozen werden 665.000 leden, van wie 90.000 tot de communistische partij behooren GRAAF BETHLEN NAAR ROME. Graaf Bethlen, de Hongaarsche pre mier, zal 8 April a.s. naar Rome ver trekken en op zijn reis vergezeld wor den door graaf Khuen Hedervary, di recteur van het departement van bui- tenlandsche zaken. Mera hoopt, dat graaf Bethlen met Mussolini tot overeenstemming zal komen inzake het vraagstuk van de Hongaarsche haven aan de Adriati- sche zee. Of daaromtrent echter vol ledige overeenstemming zal kunnen worden verkregen, staat nog niet vast. GEEN ONDERZOEK IN JOEGOSLAVIë. Nu directe onderhandelingen? De pogingen der mogendheden', om in het Joegoslavisch-Italiaansch con flict een regeling tot stand te brengen, worden voortgezet. Het denkbeeld om een militaire commissie van onder zoek in te stellen heeft men voorloo pig laten vallen. Joegoslavië blijft zich er namelijk tegen verzetten, dat zulk een onderzoek uitsluitend aan' de Joe goslavische zijde der Joegoslavfsch-Al- baneesche grens wordt ingesteld, ter wijl Italië daartegenover niet wil toe laten, dat het onderzoek ook tot de Albaneesche zijde wordt uitgebreid. De jongste voorstellen beoogen thans, dat de beide regeeringen directe onder handelingen zullen aanknoopen, ten einde aldus tot een oplossing te ko men. DE VOORBEREIDING DER ONTWAPENINGSCONFERENTIE. Mr. Rutgers aan het woord. De voorbereidingscommissie der ontwapeningsconferentie hield giste-i ren een der belangwekkendste en be langrijkste discussies waarschijnlijk van de ga.nsche zitting. De Zaterdag aangevangen voorge vechten omtrent de bespreking der le gers ontwikkelden zich gisteren tot een zeer principieelen strijd, waarbij eenerzijds de Brouokère (België) Paul Boncour (Frankrijk), Sato (Japan), ge neraal De Marinis (Italië) en Yovano- vitsj (Servië) de buitensluiting van de geoefende reservetroepen buiten de ontwapeningsconventie bepleitten en anderzijds lord Cecil, De Amerikaan Gibson, graaf Bernstorff, Hennings (Zweden) en de Nederlandsche gedele geerde Mr. V. H. Rutgers het tegendeel aanbevolen. Vooral Mr. Rutgers, naar wiens rede men algemeen onder diep stilzwijgen en belangstellend luisterde, gaf een overtuigende opsomming van alle ar gumenten ^ter beperking der reusach tige aantallen opgeleide reservetroe pen door beperking van het gedeelte, dat jaarlijks van het contingent der dienstplichtigen leeftijd bezittende jongemannen' in dienst zal worden ge nomen. Mr. Rutgers betoogde, dat diegenen, die het leger van zijn aanvalskracht willen berooven, gelijk aller doel is, niet mogen stilstaan bij een beperking der in werkelijken dienst zijnde troe pen, doch tevens beperken moeten de geoefende, reservisten, die binnen een paar weken oorlogsdienst kunnen ver richten en üiede ten aanval overgaan. Mr. Rutgers protesteerde tegen de gelijkstelling van geoefende reservis ten met andere potentieele oorlogs factoren. Tegenover Dr. Brouckère's be toog, dat algemeen© dienstplicht op grond der democratische opvattingen onvermijdelijk is en loting als onde mocratisch moet verworpen worden, zoodat geen beperking van het in te lijven gedeelte van het jaarlijksch contingent mogelijk is, maakte mr. Rutgers melding van de Nederlandsche toestanden, daar bij ons loting bestaat en toch slechts een der de van het contingent in dienst geno men wordt. Zou De Brouckèi'e wen- schen, dat op grond van het democra tisch beginsel Nederland jaarlijks het aantal dienstdoende recruten verdrie voudigt en dat nog wel onder het mot to van ontwapening? Het Fransche voorstel voorloopig aangenomen. Bij de verdere besprekingen sloot de vertegenwoordiger van Zuid-Slavië, Jowanowitsj, zich bij bet Fransche standpunt aan, betoogende, dat landen welker geografische toestand niet toe laat eerst na het uitbreken der vijan delijkheden tot de opleiding van re serves over te gaan, huil geoefende re serves niet kunnen beperken zoolang geen betere veiligheidstoestanden in het leven worden geroepen. De eenige bescherming van landen, die aan een inval zijn blootgesteld, is gelegen in geoefende reserves. Sokal (Polen) zette, het Fransche standpunt steunend, uiteen, dat zoo lang de Volkenbond bij bet uitbreken van een oorlog geen onmiddellijke hulp en waarborg voor veiligheid kan bieden, aan beperking der geoefende reserves niet te. denken valt. Ten slotte werd op voorstel van lord Cecil besloten voorloopig den Franschen tekst aan te nemen en al len delegaties het recht toe te kennen in tweede lezing definitieve wijzigin gen voor te stellen. EORTE BERICHTEN. Het conflict met het Tsjecho-Slo- waaksche spoorwegpersoneel is voor loopig opgelost. Tsjang Tso Lin doet een beroep op d,e mogendheden om samen den strijd aan te binden tegen de Sovjets. Er is voorloopig geen intrekking van het Britsche invoerverbod voor vleesch t© verwachten. Naar uit Sjanghai wordt gemeld, is de ontruiming van het Jangtsedal door de vreemde 1 in gen vrijwel vol tooid. In Litauen zijn volgens te Berlijn ontvangen berichten tal van sociaal democraten en studenten in hechtenis geomen, daar zij plannen zouden heb ben gesmeed om de regeering ten val fe brengen. Volgens te Genève ontvangen be richten zal Argentinië, na een afwezig heid van drie jaar, in de eerstvolgen de Assemiblée officieel zijn plaats weer innemen ini den Volkenbond. UIT DE OMGEVING. BODEGRAVEN. Burgerlijke stand. Bevallen: M. v. d. Wal gab. v. d. Kooy, z. C. J. Stoter geb. Grüdmaiui d. Ondertrouwd: H. Griffioen 22 ,j. en G. Blij Ie ven 31 3. Getrouwd: J. J. de Clercq 25 j. en M. Oskam 28 j. KOUDEKERK. Burgerlijke stand. Bevallen: O. A". van Leeuwen, geb. Leenheer z. VOORHOUT. Looy. der bevolking. Gevestigd: 'J. A. Kuipers van Heemstede, Leidsche- vaart 2. G. J. Vonk van Oegstgeeet, Loosterweg 49. Vertrokken: J. C. de Wilde naarHeer RECLAME. Kinderconfectie. Zomer-Kinderjurk, in 10 kleuren Kinderjurk, aardig gegarn. Wol met Zijde Zijden Kinderjurk met Smock Snoezige Kindermantel, in vele fijne tinten Witte Kind^rmantel met aardige garn. len, Akerstr. 84. W. J. A. Schoenen naar Rotterdam, de la Reijstr. 306. G Bakker naar Den Haag, Wagcnstr. ma G. O. Barneveld en gezin, naar Leider dorp No. 126. J. F. M. Schlappi, naar Tilburg, Tulpstr. 89. D; Bot naar N^der- weert, Sint Vincentiushuis, „Stokers horst". WOUBRUGGE. Onder leiding van d-n heer H. 'de Boer vergaderde die Anti-Rev. Kies ver eeniging en werd na gehouden stem ming door het puntenstsisel de definitie ve candidatenlijst vast^-steld alsvoigt 1. W. C. van Dam, aftr. 2. W. van 't Riet, aftr. 3. W. Vromans, aftr.| 4. D. C. van Heinessen. 5. G. Anker. 6. C. van der Nagel. 7. W. P. Verkade. 8. A. Peters. Naar wij vernemen, wenscht ons zittend raadslid, die heer J. P. van Leeu wen te Hoogmade niet meer in aanmer king te komien op de candidatenlijst. Vanwege de R. K. Kiesvereeniging is in zijn plaats gesteld de heer L. Liever se. No. 1 op die lijst is Wethouder C. W. Lieverse en no. 2 de heer D. de Vette ZOETERWOUDE. Als verdachte van den inbraak in Villa Grenshoek alhier, op 2 October 1.1. gepleegd, zrjn door de politie te Ginne ken (N.B.) .aangehouden 2 personen, af komstig uit Arnhem. Een hunner heeft reeds bekend, den diefstal te hebben gepleegd. Z\j zijn bei den te Breda ingesloten in het Huis van Bewaring. Heden is door den heer Tounaer, architect te Sassenheim; in het Patro naatsgebouw a. d. Rijndijk, namens h£t R. K. Kerkbestuur alhier, onder deR, K. georganiseerd© aannemers, publiek bij inschrijving aanbesteed het bouwen van een pastorie a. d. Rijndijk. 13 Biljetten waren ingekomen, G. Uil- lenaar te Oegstgeest voor f39600; L. Klaus te Dordrecht voor f35900; Fir ma Bik en Breedeveld te Leiden f35800; A. J. v. Engelen te Alphen f35400; Gebr. Vriesekoop te Alphen f35320; D. J. v. Buren te Bloememdaal f 352550; Heynebrecht en Leenderts te -Schiedam f34995. Firma van D^jk te Delftf34900 O. J. Kiebert te Sassenheim f33.990; S. Strijk te Rgpwetering f33.600; De Vreede Noordwijk f32634; N. Kieft Am sterdam f32435. De gunning is aangehouden'. Vergadering van den Raad dezer gemeente op Donderdag 31 Maart 1927 des v.m. 10.45 uur ten Gemeentehuize. Onderwerpen ter behandeling: 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van Burgemeester en Wet houders inzake de zinkerskwestie, Star- renburg contra gemeente. Alhier is Zaterdagavond uit hét por taal der N. H. Kerk ten nadoele van aen heer J. v. d. Los een heerenrijwiel ont vreemd. Onweer. Te Haaksbergen is' Zaterdagmiddag het erve Schoenma ker, bewoond door aen landbouwen Joh. Wielens en in eigendom toebehoo 'rend1 aan de Hervormde diaconie, doori den bliksem getroffen en afgebranid- Drie pinken en zeven varkens kwamen! in de vlammen om. iVerzekering dekt gedeeltelijk de Schade. B r a n id e n. Zondag; in den voor- midldag brandde naar net D. v. N. 'B. meldt, te Oostëlbeers c.a. de kapL tale boerderij' af, genaamd de Baasten hoeve, bewoond door den heer M. v. ld1. Worp en eigendom van Jhr. De la [Cour. De boerderij is gelegen onmiddellijk bij het kasteel, binnen de grachten. Door de'gunstige windrichting bleefl het kasteel gespaard. Veertien stuks) hoornvee en twee paarden kwamen ini de vlammen om. De mannelijke bewoners waren naar 'de kerk, de vrouw kon met haar vier) kinderen, waaronder het jongste vara zes dagen, met moeite door ae buren/ gered1 worden. Verzekering dekt de schade. De oorzaak is tot nu toe onbekende Te Bergedjk is de boerderij van) Üen landbouwer V. een prooi der vlammen geworden. [Verzekering dekt de schade. Toen men Vrijdagmiddag in de buurtschap Giethmèn, gemeente 'Orri men, bezig was met het afbranden vara een heideveld, geraakte het aanbelen- dende dennenbosch, eigendom van Dr. Van der Veen te Tubbergen, in brand. Eerst nadat ongeveer 1.5 H.A. 15- jarige dennen in de asch waren ge legd, mocht het gelukken de vlammen

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2