Wfll DE BLADEN ZEGGEN. NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DINSDAG 22 MAART 1927 die genade geschonken wordt; en aan wie die genade toegebeden wordt. Na de gebruikelijke toespraken was Ds. Rutgers als oudste ambtgenoot, de tolk. om te getuigen hoeveel in Ds. Nauta, die hier bijna vier jaren arbeid de, verloren wordt. De gemeente zong ten slotte den scheidenden leeraar de zegenbede toe uit Ps. 134 3. NED. GEREF. KERKEN. Tot ouderlingen van de verleden week te 's-Gravenhage geïnstitueerde Ned Geref. Kerk, zijn gekozen de 'he&rea H. J. Koning- J. J. v. Loo; F. Parmentier« en B. de Vries en tot diakenen de hee ren IJ. Buis Kzn. en J. Vink Hzn. Onder deze zes waren er die op het moment hunner verkiezing zich nog niet losgemaakt hadden van de Geref. Kerk ter plaatse waartoe ze behoorden. GEREF. KERK VAN DELFSHAVEN. Door den Kerkeraad van de Geref. Kerk van Delfshaven is besloten, tot den bouw van een kerklokaal aan den Mathenesserweg, hoek Dave3traat. Deze kapel zal plaats bieden voor on geveer 600 bezoekers. Rond de kapel zullen winkelhuizen en bovenwoningen worden geboud. Architect is de heer Jos. de Jonge. Er zal met het oog op de behoefte aan plaatsruimte en de uitbreiding van hét Westelijk stadsgedeelte1 spoedig met den bouw worden aangevangen. Tevens is besloten over te gaan tot het beroepen van een vierden Predikant GIFTEN EN LEGATEN. Door wijlen de Wed. A. van 't Hoff, geb. Nugteren, te Rijsoord, is aan de Ge ref. Kerk van Heerjansdam een legaat vermaakt, groot f icoo,vrij van rech ten en kosten. GHR. LYCEUM TE HARDERWIJK, Ingaande 1 Mei a.s. is benoemd tot leeraar voorloopig tijdelijk in de aardrijkskunde aan bet Chr. Lyce um te Harderwijk, de heer .J. G. Koh ier te Zutphen. VEREEN. VOOR CHR. BUITENGE WOON ONDERWIJS. In het hotel „Terminus" te Utrecht kwam Zaterdagmiddag de Vereeniging voor Christelijk Buitengewoon Onderwijs in jaarvergadering bijeen onder voorzit terschap van den heer A. J. Schreuder uit Arnhem. Deze bracht in zijn op_e ningswoord hulde aan de nagedachtenis van Pestalozzi. De secretaris, de heer J. de Graaff uit Rotterdam deelde mede, dat de Ver eeniging tot Bevordering van het Christe lijk onderwijs aan Zwakzinnigen niet be reid is gebleken op het bestuursvoor stel van de zijde van de vereeniging voor Christelijk Buitengewoon onder wijs in te gaan om het terrein van werk zaamheden uit te breiden: in dit geval zou de laatste vereeniging opgeheven kunnen worden, en zou men zich bri de eerste organisatie kunnen aansluiten. De voorzitter wees er naar aanlei ding van dat besluit op, dat de Ver eeniging voor Christelijk Buitengewoon Onderwijs nu dus zal blijven bestaan, hoewel men een meer doeltreffende werkwijze van de vereeniging onder de cogen zal zien. Voor het Christelhk Schoolcongres in 1928 werd voorgesteld het volgende on derwerp op te geven als gaarne ge wenschte inleiding op dat congres: „Wel ke takken van onderwijs moeten tot het buitengewoon cnderwrjs worden ge rekend en hoe denkt men zich in de eerste jaren de verdere ontwikkeling van die verschillende takken van bui tengewoon onderwijs in Nederland". De heer J. de Graaff bracht het jaar verslag vervolgens uit over de jaren '25 en '26 Gedurende die jaren leefde men in de gedachte, dat het einde der ver eeniging nabij was. Daar echter geen vereeniging werd gevonden die bereid was het werk van deze organisatie over te nemen, is men niet tot opheffing over gegaan. De vereeniging telt op 't oogenblik tien leden (Stichtingen). Het jaarverslag werd goedgekeurd. De rekening en verantwoording van den penningmeester sloot met een batig saldo van f 110,931/2 en werd eveneens goedgekeurd. VORSTELIJKE GIFT. De Koningin-Moeder heeft esn belang rijke gift geschonken aan de commissie te 's-Gravenhage voor steun aan de noodlijdende Predikanten en Evangelis ten der Belgische kerken. BINNENLAND. BELASTINGVERHOOGING TE ARNHEM. De gemeenteraad van Arnhem heeft in zijn gisteravond gehouden zitting besloten den vermenigvuldigingsflac- tor voor de Inkomstenbelasting voor het dienstjaar 19271928 te brengen van 2,9 op 4. DE WERKLOOZEN NIET NAAR DE BAAKSCHE BEEK. Gistermorgen is de ploeg werkloo- zen, die door de gemeente Arnhem naar de Baaksche Beek wordt uitge zonden niet daarheen vertrokken. Er bestond ontevredenheid over de loon- uitkeering, die op f20 gesteld was, doch die door hen niet behaald kon worden. D© werkloozen vroegen een conferentie aan hij de Wethouders Bakker en v. d. Sand. Het resultaat hiervan is echter nog niet bekend. DE OPBOUW VAN DRENTHE. De Minister van Binnenlandsche Za ken en Landbouw zal a.s. Vrijdagmid dag ten half vier in de vergaderzaal van zijn Departement het dezer dagen opgerichte Comité tot steun voor den opbouw van Drenthe installeeren. HET MIJNVELD VLODROP. Naar aanleiding van in de pers ge lanceerde berichten, dat het besluit, om over te gaan tot het exploiteeren van het mijnveld Vlodrop, binnenkort door het consortium zal worden ge nomen, wordt van bevoegde zijde me degedeeld, dat dergelijke berichten nog zeer voorbarig zijn. Wel is de kans groot, dat het be^ sluit om tot exploitatie over te gaan1, binnenkort zal vallen. Aan het station Vlodrop zijn on langs van wege de Ned. Spoorwegen opmetingen gedaan voor ev. uitbrei ding vani het emplacement aldaar, met het oog op het eventueel tot stand ko men der mijn. Vermoedelijk is daaruit geconcludeerd, dat de exploitatie der mijn zou verzekerd zijn. Doch ook hieruit valt deze conclusie niet te trek ken. De Ned. Spoorwegen willen na tuurlijk op alle gebeurlijkheden voor bereid zijn. VISSCHEN OP FOREL EN BOT. De Minister van Binnenlandsche Za ken en Landbouw heeft bepaald, dat, met afwijking in zoover van het voor- geschrevene in de artt. 5 en 6 v&n het Bijzonder Visscherijreglement VII (St.- blad 1922. no. 503), in 1927: de ge sloten tijd voor het visschen op beek forel en regenboogforel in de wateren, waarop dit reglement van toepassing is, zal eindigen 31 Maart. DE ZAAK VERSCHOOR. De Hooge Raad heeft gisteren ver worpen het cassatieberoep van M. J. Verschoor, te Rotterdam, gewezen pen ningmeester van het comité voor zie kenverpleging te Barger-Compascuum dat gelden verzamelde voor de nood lijdenden in Drente, in hooger beroep door het Gerechtshof te 's-Gravenhage wegens verduistering van gelden ten nadeel© van genoemd comité veroor deeld tot 11 maanden gevangenisstraf met aftrek van 3 maanden voorarrest. OOK IN AMERIKA GEHOORD. Men schrijft aan het V.D.-bureau: Philips' muziek is in Amerika ge hoord. Volgens gisteren ontvangen te legrafisch bericht uit Buenos-Aires, heeft men daar de telefonische uitzen dingen van het Philips laboratorium te Eindhoven met een tweelamps ont vanger zeer krachtig en duidelijk ont vangen. UIT DE OMGEVING. ALSEMADE. Burgerlijke stand. Geboren: Giisber tus Joseph z.v. Thomas van der Meer en Elizabeth van 't Hart. Theresia Ma ria d.v. Jacobus van der Meer en Johan na Cornelia Bakker. Cornells Leonardus z.v. Petrus Joannes Natalis Hoogeveen en Anna Wilhelmina Brugman. Stoffeli na Huberdina d.v. Marinus Overbeeke en Alida de Vries. Gerardus Cornells z.v Petrus Gerardus Huigsloot en Maria Jo hanna van der Meer. Cornelia Ignatia i TWEEDE BLAD. Uitnemend amendement. Het eerste ontwerp: voorzieningen tegen besmettelijke ziekten, 200 schrijft „De Standaard", gaf o.m. een regeling, die bedoelde het mogelijk t© maken, dat het consciëntiebezwaar tegen de vaccinatie werd ontzien. Deze rege ling vormde het meest aantrekkelijke punt in het wetsvoorstel, hoezeer z,ij enkele elementen bevatte, die verbe terd konden. Het spreekt haast wel vanzelf, dat er vooral uit medischen kring verzet kwam, tegen zulk rekening houden met consciëntiebezwaren. Minister Aalber- se week daarvoor niet, maar nam la ter de revaccinatie op, die in geen ge val onzerzijds kon worden aanvaard. Nu verheugt het ons, dat Minister Slotemaker de Bruin© die revaccinatie uit het ontwerp deed verdwijnen, maar tegelijk werd ook daaruit weggenomen de regeling omtrent het rekenen met de consciëntievrijheid. Het eerste stuk uit het wetsvoorstel verviel dus, Om dit nu weer goed te maken, zijn van uit onze Kamerclub eenig© amende- Inenten ingediend, die, zooals uit de toelichting blijkt, de bedoeling hebben om op eenvoudige wijze tegemoet te komen aan hen, die op grond van hun godsdienstige overtuiging gewetens bezwaar hebben tegen de inenting. De regeling in deze amendementen voor gesteld eerste onderteekenaar is de heer Bijleveld is inderdaad eenvou dig en doeltreffend. De bezwaarde indien het een meerderjarige betreft, is het deze zelf, indien het een minder jarige aangaat, geschiedt het door hem, die de ouderlijke macht of de voogdij heeft vraagt bewijs van be zwaar aan den Burgemeester. 'Het moet inhouden de verklaring, dat de verzoeker op grond van zijn godsdien stige overtuiging de inenting tegen de pokken niet geoorloofd acht. De' Bur gemeester roept den bezwaarde op, teneinde de waarheid van zijn verkla ring onder eed© te bevestigen. Daarna wordt het bewijs van bezwaar afgege ven. Wij willen hopen, dat de Minister dit amendement zal kunnen aanvaar den en dat de Kamer het zal aanne men. Maar ook al mocht blijken d,at deze ernstig© poging om de zoolang reeds begeerde bescherming van het bezrwaard geweten inzake d© vaccina tie te verkrijgen, mislukte, dan moet to«ch dit initiatief van den heer Bijle veld en onze Ka.merclub geloofd. KERK EN SCHOOL. r NED. HKRY. KERK. Beroepen: Te Beverwijk, Jac. Boort te Almen. GEREF. KERKEN. Tweetal: Te Hoorn. J. D. Boerkool te Veisen en P„ D. Kuiper, Cand. te Kampen. Beroepen: Te Sleeuwjjk, R. van Reenen te Putten. Te Boskoop, W. A. Wiersinga te Wprmer. Te_ Franeker. W. Seinen te Opperdoes. Te Yeere, P. van Strien, Cana. te Terneuzen. Te Pae3ens en te Achlum. S. Wouters, Cand. te Exmorra. Te Wommels. H. de Zwart te Twijael. Te Surhuisterveen, J. H. Meu- leman te Hoogersmilde. Aangenomen: Naar Haarlemmer meer-Oostzijde, B. A. Bos, Cand. te [Uithuizen. Bedankt: Vpor Oud-Vosmeer, A. Seheele, te Kapelle-Biezelinge. GEREF. GEMEENTEN. Tweetal: Te Leiden, M. Hofman te Krabbendijke en ,J. .Vreugdenhil te Brui- nisse. BEVESTIGING. INTREDE EN AFSCHEID. Voor een grcote schare nam Zondag Ds. J.' Nauta in de Nieuwe Kerk der Ned. Herv. Gem. te Katwijk aan Zee afscheid. Na een treffende inleiding ont vouwde de scheidende leeraar voor de gemeente de zegenbede uit Openb. 22 vers 21. Achtereenvolgens ontvouwde hij: wat die genade beteekent; in Wien FEUILLETON. BLOED EN TRANEN. 50 De wagen hield, nu stil, en allen stapten uit. Ivan was kalmer dan daar straks. „Wij zien elkander een maal weer!" zeide hij troostend en hij wees naar boven. Moeder Nekalof viel hein om den hals, drukte hem aan haar hart en kuste hem. „De Heere zij uw hulp en uw schild van nu aan tot in alle eeuwigheid 1" fluisterde zij. Zij kUsbe Peter eveneens, met de tee- derheid eener moeder. „Reis toet God Ivan", zeide zij, „en gij Peter Petrowitch, reis met God, mijn jongen 1" Simfion was zacht als een lam, nu hij afscheid nam. Hij haalde van on der het roode boezeroen een heiligen beeld te voorschijn. „Hier is een talis man.", zeide hij met omfloerste stem „hij zal je helpen in de moeilijkste oimstandighe den. l' Ivan glimlachte weemoedig. „Ik heb een voortreffelijker talisman", zeide hij r—„Christus zal mijn leidsman zijn!" Het was reeds avond, en terwijl de zon bloedrood onderging, namen zij afscheid. De paarden lieten de moede koppen hangen, en moeder Nekalof en Simeon staarden de twee gevangenen na, zoo als zij voor de twee gendarmen uit het voetpad uitliepen naar het roei- bootenveer. Manke Ivan droeg het bundelke kleeren op zijn rug; hij hink te naast Peter -Alwin voort, en de zon was ondergegaan. Ivan en Peter keken nog eenmaal om, voordat zij achter de struiken ver dwenen. Zij zwaaiden een laatst droef vaarwel; de halfblinde Karo stiet een klagelijk gehuil uit, en alles was voor bij. De hemel verbleekte; de gloed der vreemde Noorsche schemering ver dween achter de heuvelen, en moeder Nekalof en Simeon keerden huis waarts. HOOFDSTUK XIV. 't Is toch wonderlijk met den Rus- sischen moujik! Wie zou het hebben vermoed, dat Simeon sinds dien rec- selijken nacht aldoor naar het spoor van den moordenaar had gezocht! Hij zeide het aan geen mensch; moeder Nekalof wist er niets van, en Ivan evenmin. En toch bleef hij al maar zoeken: met dat onuitputtelijke geduld dat wij, WestEuropeanen,'moeten be wonderen, terwijl wij het niet bezitten. En terwijl hij thans, met zijn moeder van den droeven tocht naar de Wolga teruggekeerd, helder wakker neerligt op den harden stroozak, wikt en weegt hij alles nog eens met een nuchter verstand. Het is waar, dat hij den molenaar voor den moordenaar heeft aangezien, doch deze vergissing duurde niet lang. Het gêld werd bij den molenaar niet gevonden; de nauwkeurigste nasporin gen bleven zonder resultaat. Boven dien was het hoofdbewijs, dat de mo lenaar den onnoozelen Nicolaas bij zijn terugkeer van den schoenmaker zou hebben gezien, uiterst zwak, daar het berustte op de onzekere bewering van een idioot. Immers Nicolaas had niet eens met stelligheid gesproken; hij had slechts een vermoeden geuit, en dit vermoeden was het hoofdbewijs inderdaad, het muntte uit door zwakheid. Zoo was Simeon dan' Weer aan Si- dorski gaan denken, en de Starosta had hem in dat vermoeden versterkt. Doch toen de beklagenswaardige stroo per was weggevoerd, was hij tot de stellige overtuiging gekomen, dat deze de misdaad niet kon hebben bedreven, en van nu af aan ging hij te werk met de koelheid van den speurder, die het ongerijmste voor mogelijk houdt. Eén ding was hem van het begin aan vreemd en zonderling voorgeko men. Toen de Starosta en hij den hooi berg van den ouden Tartof nazochten, en de leege portefeuille alsmede de leege beurs vonden, had de Starosta en niet Simeon deze gewichtige be wijsmiddelen ontdekt op een plek, die Simeon zoo pas op het zorgvul digst had afgezocht Het had hem op Maria d.v. Everardus Johannes Rode- wijk en Johanna Martina Hogebcom. Overleden: Petrus Nicolaas van der Ploeg 4 jaar. BODEGRAVEN. Burgerlijke stand. Geboren: Trijn tje d.v. G. Kwakernaak en A. Boelen. Janna d.v. H. Kooistra en K. C. v. Dam Bernhard George z.v. J. G. Hakkenberg en L. van Woerden. Johannes, z.v. A. Burggraaf en J. van Diggele. Ondertrouwd: O. Spruitenburg 4£. j., wedr. van v. d. Bos ea E. van Dam 53 LW Getrouwd: L. Doornebal 23 j. en M. van Muiswinkel 22 j. Overleden: P. Hcogervorst 78 j. we duwe van T. van Hof. A. ten Brinke 43 j. gehuwd met A. IJdo. Gevestigd: A. J .Jacobi dienstbode, v. Gouda. A. Scheepmaker arbeider van Zwammerdam. J. van Duuren arbeider, 1 van Linschoten. W. van Dam en gezin arbeider van Hazerswoude. A. van Laar en gezin, arbeider van Rijnzaterwoucle. E. Kedcteman kommies van Zundert. A. de Pooter en gezin, arbeider van Axel. Jj. Brak arbeider van Alphen a. d. Rijn. A. W. Wagensveld en gezin arbei der van Rietveld. Vertrokken: H. W. van der Put sla gersknecht naar Eindhoven. J. W. Knrjff dienstbode naar Harmeien. W. E. Cig- gar en gezin arbeider naar Alkemade. J. P. Baas dienstbode naar Reeuwijk. HILLEGOM. Burgerlijke stand. Bevallen: E. J. M. van der LindenLudlage z. A. Na- berMeulenberg z. C. A. Balkenende— Schrier z. C. van KesterenSmalen z. Ondertrouwd: J. Huisman J. M. Jongkind. C. J. van Delft en T. Popken. Getrouwd: B. Schoneveld en G. Ved- der. Overleden: K. Wevers m. 73 j. KATWIJK. Burgerlijke stand.- Geboren: Jacob z.v. J. Haasnoot en M. van der Marei. (Elisabeth d.v. J. Harteveld en J. W. den Boer. Pieter z.v. P. A. Schoneveld en W. Ravensbergen. Johannes z.v. M. Ros en A. Guijt. Antonius Jozef Maria z.v. H. C. J. Bakker en M. M. H. Sneij- ers. Gerardus Adrianus Ignatius z.v. H. A. F. Wesseling en O. C. C. Aarts. Kor- nelis Johannes z.v. E. Vliegenthart en J. Korpelshoek. Dirk z.v. A. G. Haas noot en M. de Wal. Johannes z.v. H. Ouwehand en W. Ros. Dirkje d.v. J. Ouwehand en M. vaü Houten. Coba d.v. L. van Dijk en E. van Duijvenbode. Ccrneiis z.v. A. van Duijvenbode en T. Ros. Ondertrouwd: Dirk Parleviiet en Jo hanna van Zuilen. Jan van Ieterson en Marijtje van der Plas. Getrouwd: Corn. Jonker en Harjke Varkevisser. Overleden: Cornelia Schaart, 6 mnd. z.v. Roelof Cornelia Schaart en Lqtje van der Plas. Jacoba van der Bent. - NOORDWIJKERHOUT. Burgerlijke stand. Geboren: Adria nus Jozef z.v. Th. Kortekaas en G. van Wetten. Maria Hermina d.v. R. Schilder en J. Meppelink. Catharina Clementina d.v. J. B. Bakker en J. M. van Leeuwen. Adriana Johanna Jo3epha d.v. J. C. van Schie en M. C. Duijndam. Alida Theodora Maria d.v. F. Klinkenberg en J. M. Schuiling.., Overleden: Frederik H. C. de Roos 49 j. te Nieuwer Amstel. Maria Cornelia Nulkes 61 j. echtgen. van C. Heemskerk Daniël Slinger 32 j. te Amsterdam. Cor- nelis van der Putten 41 j. echtgen. van J. Zuiderduin. OEGSTGEEST. Eerste Algemeene Vergadering Boerenleenbank. Onder leiding vendun irectsur, den heer Joh. Uittenbocgaard, had in Hotel „Het Witte Huis" bovengenoemde ver gadering, welke druk bezocht was, plaats De voorzitter heette omstreeks half- negen allen hartelijk welkom waarna hij in gloedvolle woorden het nut der boe renleenbank uiteenzette. Spr. zeide, dat de op^cbteqs aanvankelijk met be zwaard gemoed hiertoe besloten, daar de onmiddellijke nabijheid van een groots stad niet zonder bedenking was. Met vol doeüyig kon hij constateer en, dat he: verloop boven alle verwachting is ge weest. Reed.s voor ongeveer een kwar. millioen is omgezet na zev=n maanden arbeid en dit heeft men mede te danken dat de naam „bornnlcenb :n h o,ge- dat oogenblik ten hoogste verbaasd, en er was een verbijsterende gedachte in zijn brein opgekomen, die hij echter in het volgende oogenblik als de grof ste ongerijmdheid hal verworpen. Doch twee maanden geleden, toen Nicolaas op zekeren dag zeide: „Si meon Serguwitch wat zoekt de Sta rosta toch in de huurt van den; drie sprong?" had die verbijsterende ge dachte weer bij hem post gevat, en van toen af was Simeon voor den Sta rosta de meest te vreezen tegenstan der geworden. Verscholen in den noodlottigon kuil, waaruit vermoedelijk de doodelijke kogel was gekomen, had Simeon bij de eerste de beste gelegenheid den Sta rosta bespied, toen deze terugkeerde van de gemeenteweide. De Starosta was dwars over den driesprong ge gaan, om te verdwijnen in Let struik gewas en het geboomte, dat zich ach ter het verweerde kruis met het Chris tusbeeld uitstrekte. Daarop was Si meon den Starosta achterna geslopen, en had met de uiterste verbazing ge zien, hoe deze de hoornen en struiken nauwkeurig bekeek, wel een kwartier lang, en dan eerst vertrok. Toen was Simeon naar huis gegaan, had zich in den koestal neergezet, en had het hoofd tusschen de handen ge stut. zooals een mensch doet, die in diepe gedachten is verzonken. En als een bliksemstraal was het door zijn jonge ziel gegaan, dat de Starosta den vat in den meest ruimen zin, daar alia neringdoenden anderen welkom zjjn, en er ook gebruik van maken. Aan de boerenleenbank is ook nog toegevoegd een spaarbank, die ook goed werkt en beide blijken in een behoefte te voor zien. Hierna leest Mr. Kappeine de Ca- pello de notulen, welke onveranderd worden gearresteerd. Vervolgens had de kassier de- heer van der Heul het woord, die financieel verslag uitbracht, wat nader werd toe gelicht dcor den voorzitter, en waaruit bleek, dat alles keurig in orde is en de zaak perfect loopt. Het verslag liep van af 11 Mei tot 31 December 1926. Rekening in ontvangst en uitgaaf to taal f230428,84. Ontvangsten spaargel den f23571,72. Teruggegeven spaargel den f6833,16. Aantal leden 45. Rekening-couranihou ders 32. Uitgegeven spaarboekjes 40. Vaste voorschotten 1. De kassier bracht uank vcor de pret tige samenwerking, terwijl de voorzitter den kassier dank bracht voor zijn keu rig beheer. De heer de Haan wenscht graag clrcu-» latie van de balans en winstrekening, wat het bestuur ook voornemens was, doch ditmaal niet noodzakelijk achtte,, gezien der geringe cijfers. Hierna werd overeenkomstig voorstel bestuur besloten: a. het entreegeld van f 1,te brengen op f2,50 b. de provisie van 1.8. pet. niet in rekening to bren gen voor uitsluitend inleggers van gel den. In dit verband wcrcL gezegd, dat 41/* en 5V2 pet. resp. vcor inleggers eQ cpnemers wordt berekend. Verder wordt het bestuur gemachtigd f 5000,zonder machtiging van den Raad van Beheer en f15000,zonder machtiging algem. vergadering te mo gen vertrekken; dit was' resp. f i000, en f5000, Vervolgens worden herkozen als be stuurslid de heer J. Uittenboogaard, en als lid van den Raad van Toezicht de heer J. Zwanenburg, terwijl in de vaca ture H. v. Mil wordt voorzien dcor de benoeming van den heer L. v. Nieuw koop. De heer Segaar brengt nog een motie ter tafel, waarbij het koppelingborgsy- stegm wor^t veroordeeld en dat in de volgende algem. vergadering ter tafel zal worden gebracht. De heer Jac. Uittenboogaard brengt bestuur en kassier namens ae leden dank voor alles wat zij in het algemeen be lang hebben gedaan, waarna de voorzit ter na dank voor het in het bestuur ge stelde vertrouwen, sluit. Ze vlogen door de gemeente, als waren ze in het steppeland van Austra lië, doch plotseling kwamen van alle zijden rijks- en gemeentepolitie, gewa pend met de chronometer, toegesneld met de mededeeling, ydat vaartje van 80 K.M. in de bocht is hier niet ge wenscht" en dan volgde als gebruikelijk „een bon netje", waarvan er Vrijdagmiddag een tiental werden uitgereikt. De heeren automobilisten schijnen hardleersch, waar in Oegstgeest steeds streng hiertegen wordt opgoiroctea. SASSENHEIM. Burgerlijke stand. Geboren: Janne tje d.v. T. van Beelen en M. Havenaar. franciscus Jozef z.v. C. J. Waasdorp en C. M. C. van Es. Overleden: Engelbertus Antonius Wil helmus Vink 3 d. z.v. J. E. Vink en M. M. F. Zomerdijk. Gevestigd: A. J. de Ligny, Hoofdstr. 80 van warmer. D. Buijs Hoofdstraat 219 van Mjjdrecht. Mej. M. van Mujjen Hoofdstr. 77 van Katwijk. Mej. C. Does Hoofdstr. 115a van Voorhout. J. Th. J. de Wit Hoofdstr. 124 van Warmond. A. Heuzen Hoofdstr. 30a van Leiden. Vertrokken: W. Helvenstejjn van Hoofdstr. 175 naar Leiden. Mej. J. Pul les van Hoofdstr. 110 naar Berkel (Z.H.) J. Verweij van Hoofdstr. 65 naar Rijns burg. J. .C Verdegaal van Rijksstraat weg 18 naar Warmond. WASSENAAR. Burgerk/— -tand. C.boren: Arie, z.v. P. Pont en M. den Hollander. Ncel- tje d.v. H. Bos en T. de Graai. Cornelia Maria d.v. L. C. Koot en C. M. Bors- boom. Ondertrouwd: .J y. van Elk en I. Lammers. Gehuwd: M. G. Groen en E. v. d. Kcoij. Overleden: J. J. Cohen Stuart, 70 j. vermisten kogel zocht, die zijn braven vader had gedood, en zoo dit waarheid was, dan had de Starosta en niemand anders dien kogel afgeschoten. Want waarom zocht hij in het ge heim, zoo hij onschuldig was? Waar om nam hij den schelen veldwachter niet mee. of riep hij het geheel© dorp niet op. om te helpen zoeken? Neen, dat deed de Starosta niet. In tegendeel: hij keek schuw om, toen hij aan het 2oeken was: als een dief, die op heeterdaad vreest oetrao; te wor den, of als een misdadiger, op wiens gezicht de booze daad te lezen staat. Simeon verloor don Starosta niet meor uit het ooö; hij bespiedde den Starosta herhaalde malen, en telkens was de Starosta op d© jacht naar dien vermisten kogel. Simeon werd door denzelfden harts tocht aangetast als de Starosta, en als hij gelegenheid had, zocht hij naar den kogel. Zij toonden bij dat zoeken beiden het taaie geduld van het Rus sische bloed, doch Simeon werd niet door den angst bezield zooals de Sta rosta. en deze stille, geheimzinnige jacht op den moordenaar en op den vermisten kogel zou nog vele maan den hebben kunnen duren, zoo er Ivan's gevangenneming niet een plot seling einde aan had gemaakt. Simeon rijst op van zijn harden stroozak; hij kan toch niet slapen, en er is vandaag zooveel te doen. (Wordt vervolgd).

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 5