hoog'^, NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN ZATERDAG 19 MAART 1927 Aan het einde der Week Onze Senaat is deze week weer voortgegaan met dö behandeling van het Nederlandsch-Belgisch verdrag. Reeds hebben 23 sprekers het woord gevoerd; waarschijnlijk zal Woensdag 9.s. de Minister aan het woord komen, en vervolgens zullen de replieken, wel licht ook duplieken gehouden worden. Veel nieuws hebben de heeren tot dusver niet gezegd; het zijn in hoofd zaak de oude, afgezaagde argumenten van de Tweede Kamer, die nogmaals naar voren zijn gebracht. Een uitzon dering moeten wij hoofdzakelijk ma ken* voor de redevoeringen van Prof. van Embden, Wibaut en vooral Colijn. De laatste voerde Vrijdagmiddag het woord, twee en een half uur lang; het was een grootsch, een historisch mo ment toen hij aan het einde zijner re de ontroerd Minister van Karnebeek dankte voor het vele dat deze in 's lands belang heeft tot stand gebracht. Uit de Kamer en vanaf de beide tri bunes klonk een luid applaus op bij deze woorden, en de spreker werd van verschillende zijden gecomplimen teerd. Het schijnt wel zeker ook de heer Colijn sprak dit uit dat het ver drag verworpen zal worden. Toch is daaromtrent nog niets met zekerheid te voorspellen, ook in de Tweede Ka mer scheen het aanvankelijk zoo, en de rede van den Minister kan ook hier de schaal naar de andere zijde doen overslaan. Niet slechts in België, ook in ande re landen en met name in Engeland wordt met belangstelling uitgezien naar den uitslag van dit Kamerdebat. Zouden Nederland en België blijk ge- Ven dat zij onmachtig zijn tezamen de onderlinge kwesties te regelen dan zou dit zeer waarschijnlijk een ingrij pen der mogendheden ten gevolge heb ben. In elk geval zal Nederlands aan zien in de internationale diplomatieke wereld er belangrijk door verzwakt worden. De Volkenbondsraad is weer uiteen gegaan, na den laatsten dag een twee tal zeer belangrijke beslissingen te hebben genomen. Het betrof hier een tweetal kwesties waarbij Duitschland zeer nauw betrokken was: n.l. betref fende het Saargebied en de Duitsche minderheidsscholen in Poolsch Opper Silezië. Wat het eerste vraagstuk be treft, stonden Briand en Stresemann eerst vrij scherp tegenover elkaar, tot dat tenslotte de geest van Locarno ze gevierde en een compromis gevonden werd, waarmee beiden zich konden vereenigen. Met betrekking tot de andere kwes ties was de weg reeds geëffend door persoonlijke samensprekingen tus- schen Stresemann en Zaleski. Het spreekt vanzelf dat de te Genè- ve bereikte resultaten niet allen be vredigen. Hoe zou dit ook an iers, waar het hier immers een compromis be treft, waarbij beide partijen conces sies hebben moeten doen. Het is ech ter niet te verwachten dat de door de Duitsch-nationalen tegen Strese mann gevoerde actie diens positie zal doen wankelen. De ontwapeningsconferentie van pre sident Coolidge gaat door. Zij zal zoo spoedig mogelijk, waarschijnlijk in den a.s. zomer, gehouden worden. Tot dusver zijn Japan en Engeland de eenigste staten die met Amerika aan deze conferentie zullen* deelnemen, doch Coolidge heeft nog een tweede uitnoodiging aan Italië en Frankrijk gezonden teneinde deze landen te be wegen althans een waarnemer naar de conferentie te zenden. Dit is ook de gewoonte van Amerika wanneer 't zelf gelijk men weet geen lid van den Volkenbond aan Volkenbondscon ferenties deelneemt. De berichten uit China zijn nog steeds zeer verward. Sjanghai blijft bedreigd en ten be wijze daarvan bereiken ons allerlei be richten over troepenbewegingen en ge vechten van Noordelijken en Zuidelij ken benevens logenstraffingen van eerst gemelde wapenfeiten. Tegel ijker, tijd hooren wij nog altijd van onder handelingen, die gaande zijn met het doer om Sjanghai zonder slag of stoot aan de Kantonneezen over te leVeren. Die onderhandelingen zijn vermoede lijk ten deele de reden waarom het offensief van de Zuidelijken de laat ste weken zoo weinig vordering ge maakt heeft dat zij nog altijd voor Soengkiang staan, de laatste groote stad aan den spoorweg van Hangts- jou naar Sjanghai, ten Z.W. van laatst genoemde stad. Andere troepen die voor de uitvoering van een omtrekken de beweging ten Westen van het Tai- hoe-meer opereeren, ondervinden veel moeilijkheden van de overstroomingen in die waterrijke streek. Merkwaardig is dat Japan zich daar den laatsten tijd zoo afzijdig houdt. Er zijn zelfs teekenen die wijzen in de richting van Russisch-Japansche samenwerking in het verre Oosten. Dit alles is uiteraard voor de Kanton neezen niet onvoordeelig. Zoo hooren we nog steeds van oor logen en geruchten van oorlogen, en dat in een tijd waarin meer dan ooit de kreet „De wapens neer" vernomen wordt. Wel beweegt de wereld zich zooals Bolland geleerd heeft, in een eenheid van tegenstellingen. Will DE BLADEN ZEGGEN De Staten-stembns. De „Standaard" driestart: Ook bij de Statenstembus komt al lerwegen dus de gewichtige vraag op den voorgrond te staan, oi de richting van ons politieke leven zal zijn naar den eisch der Christelijk-politieke be ginselen, dan wel naar de begeerte an Radicaal en Sociaal-democraat. Voor de toekomst van ons volk is daaraan alles gelegen. Meer dan ooit wordt het duidelijk, dat het overwicht van den modernen girondijn1 den on- ondergang tegemoet voert. Zijn werk splitst zich niet toe in den opbouw van het leven, in het positieve, maar in afbraak, in het negatieve. De rumoe rige ontwapeningspropaganda is lou ter afbraak. Wat men op het punt van het ge zinsleven, het huwelijk, het onderwijs enz. wil, is ook al niets anders, dan dat men wegneemt de fundamenten van het leven, stuk voor stuk, zoodat het meer en meer alle verweer tegen de communistische revolutie verliest. Alles is inderdaad ontwapening. De poorten worden weggenomen, de mu ren afgebroken, de geest van de inwo ners der veste wordt bedorven en dat alles in bet gezicht van een ont- zettenden vijand, die heel de Christe lijke beschaving belaagt. Het is een eigenaardig verschijnsel, dat juist, nu de gevaren grooter wor den, de belijders van den Christus veel al minder goed zien, en zich gaan ver beelden, alsof de vrijheid, die zij er langden, er zonder strijd kwam en niet meer verdedigd behoefde te wor den; alsof de rijke zegeningen der Chris' lijke politiek ons van zelf toe kwamen, en wij nu wel in onderlinge verwarring onze krachten kunnen verteren. Allicht dat een zwaar lijden weer tot bezinning zal brengen. Indien het dan niet te Iaat is. De Statenstembus neemt inzake de* geweldige vraag, waarvoor de groote strijd in het leven ons plaatst, een ge- wichte plaats in. En alleen reeds daarom moet de actie bij de stembus in onze gelederen zich onderscheiden door haar kracht en bezieling. Zóó, dat niemand der onzen in traagheid achterblijft. Op hooger plan. Friesch Dagblad driestart: In de Notenkraker ontzag de redac tie zich niet, een karricatuur van „God" te geven. Een soort van Oostersch despoot! met vreeselijke oogen en afschuwelijke snorrebaarden, gezeten op een troon, moest God voorstellen. Er stond boven: „God en de opstij gende gebeden'". Onder de Gods-figuur de verschil lende „gebeden", aldus: „God, o God, laat die ellendige schuldeischers stikken". „Lieve Heer daarboven, gaaf Ina een bruidegom". „God zij met ons en mét onze veili ge gulden". „Heer der heirscharen, zegen onze wapenen". „Almachtige God, geef de stembus zege aan de griffermeerden'". Zelfs een socialist ging dit toch al te ver. Hij waarschuwde de redactie. Maar wat kreeg hij ten antwoord? In stee van anti-godsdienstig te zijn, strekte de plaat veeleer, om het Gods begrip op hooger plan te verheffen". Wij vragen ons echter af, of zulko afschuwelijke en godslasterlijke wijze van „het op hooger plan verheffen"' van het Godsbegrip toelaatbaar is in een land als het onze, waar tochi ook nog een belangrijk aantal Chris tenen wonen. En waar gewetensvrijheid heerscht. Ons lijkt het meer dan tijd, dat er paal en perk gesteld worde aan zulk! e.en soort van krasserij in een Chris tenland. En zoo de Socialist, de laatste arbeider van Christelijken huize die er nog over dacht naar hun te luis teren, voorgoed wil genezen, dan late hij hem zijn nietsontziende Notenkra ker lezen. Dan weet hij meteen, wat de gods dienst staat te wachten, als de S. D. A. P. eens het roer in handen kreeg. GEMENGD NIEUWS. Eentwist. Gistermorgen om half acht ontstond in de leerfabriek aan den Huizerweg te Bussum een woordenwisseling tusschen den 50 ja rigen bedrijfsleider Paezens en den werkman Majoor uit Laren. De laatste trok een me -- V:i:hr den heer P. eenige ernstige steékwon- den toe in het hoofd en den rug. Nadat andere arbeiders den woes teling hadden weggetrokken, trachtte deze zichzelf van het leven te beroo ven en bracht hij' zich met hetzelfde mes ernstige steekwonden toe. Beiden werden in levensgevaarlijken toestand naar de Majellastichting gevoerd. Vooral Majoor is er ernstig aan toe. Diefstallen, inbraken, enz, Op den Noord-Blaak te Rotterdami is van een vrachtauto van de expeditie firma R. H. S. een pak stoffen voor heerenkleeding, ter waarde van f325 gestolen. De justitie heeft een instructie geopend tegen den administrateur van een vereeniging voor werkverscnaffing te N. in de gemeente Schoterland, die verdacht wordt van malversatie in zijn beheer. Gered. Naar gistermorgen uit Roermond werd gemeld, is de 56-jari ge werkman B., die daar gisteren in de Maas drijvende was gevonden, en in bewusteloozen toestand naar het hospitaal was vervoerd, weer bij: ken nis gekomen. Zijn toestand is redelijk wel', terwijl er alle kans bestaat, dat men hem in het leven zal kunnen houden. Reeds eerder had de man een aan val van beroerte gehad en hij scliijnt nu door een nieuwen aanval te walen te zijn geraakt. Ineen nies g e 1 o o p en. Gister mórgen is de 22-jarige W. de Tong, bediende in de restauratie TI.S.M. tri Hoek v. Holland in een mes geloopen, dat de kok in handen had. 's Mans 'dijbeenslagader weid afge sneden. In zorgwekkenden toestand tverd hij! door den E. H. B. '0.-dienst naar her groote ziekenhuis te Rotterdam ver voerd. Branden. Te Zaandam brakl Donderdagavond brand uit in het Schoenenmagazijn van den heer Bre- kelmans, aan de Gedempte Gracht. Toen 'de naastbij'gelegen brandpost- het vuur, dat in den winkel' woedde, reeds met een straal op de waterlei ding bestreed, riep een buurvrouw, 'dat zich nog vier kinderen in het bralt dende perceel bevonden. Onmiddellijk zijn twee burgers en brandweerlieden het huis binnen ge- taan en men slaagde erin de kinderen ie nog rustig lagen te slapen, buiten re brengen. De brandweer was het vuur spoedig meester. De oorzaak is onbekend. Door onbekende oorzaak is '<de boerderij van H. Pouwels in 't Alrne Losche Bosch nabij Almelo tot den frond afgebrand. Van den inboedel on slechts weinig worden gered. Alles was verzekerd. Aangehouden. Te Zaandam zijn in arrest gesteld de broeders A en C. S., resp. te Amsterdam en Zaan dam Woonachtig, Beiden worden verdacht schuldig te zijn aan heiing van voorwerpen, afkomstig van een inbraak in de bis cuitfabriek Vicompte der lirma Hil- denng aan den VV estzanerdijk. Opmerking verdient nog, dat vori ge week het koffiehuis van een der iroeders te Zaandam tijdens zijn af wezigheid geheel uitbrandde. Dóór de politie werd een scherp on derzoek ingesteld, of zijn wellicht ook aan de andere te Zaandam gepleegde inbraken medeplichtig zijn. Beste Jongens en Meisjes. We nemen eerst maar weer de brief jes onderhanden. „Zwartje". Korter briefje kan haast niet, als dat wat jij me schreef hé? Maar 't is niet erg hoor, 'k ben bljj dat je er weer bent. Dank voor je raadsels, 'k Hoop ze te gebruiken. Weet je niets van Alpenroosje? „Blondine". Dat is een vervelend ding wat jjj hebt hé. 'k Heb het zelf wel nooit gehad, maar kennissen van mjj wel. Zoodoende heb ik er al meer over gehoord. Van harte beterschap ermee 'k Hoop, dat je volgende week je brief je rustiger kan schrijven. „Vergeet mij nietje". Nog al zoef a korten brief, 'k Geloof dat mijn Babbel hoekers erg arm aan nieuws zijn deze week. Maar 't hindert niet voor een keertje. Volgende week maar beter. „Zangvogeltje" Zoo, ben je er weer? Je moet maar iedere week je liedje komen zingen, dat is veel gezelliger. Leuk hé, die kippen. Nu, als ik eens in Katwijk kom, en ik heb een beetje tijd, dan zal ik eens kijken of ik dat huis met die vergulde letters vinden kan. Vind je het, vooral in de zomer, niet heerljjk om in Katwijk te wonen? „Junior". Ja, niet alleen Zondag, maar ook de laatste dagen is het telkens koud weer. De wind maakt het zoo guur. Maar crf.n. we schieten toch al weer op naar de Lente. Leuk hé, zoo'n heelen dag naar de stad. Heb je hier familie? Of moet je boodschappen doen? „Rosseknopje en Reseda". Al is het in de stad met zoo guur als buiten, toch kun je het goed voelen als er zoo'n koude wind is. Ja, de vorige week was het zachter. Wat prettig hé, als er visite komt, en je kunt dan zoo fijn buitan spelen? En toen Rozeknopje er ook bij kwam, was het spel zeker volmaakt. Je gaat zeker nog al eens in Utrecht logee- ren, als daar al je familie woont. „Batavier en Klaproos". Dat is dus een groote verandering voor jou meis je. En 'k begrijp best, dat je dan zoo veel tijd niet hebt om te schrijven. Maar aoen jullie het dan om beurten, want als je zoo'n tüd overslaat als je nu gedaan hebt, is net tooh niet aar dig, vind je niet? Bijna had ik jullie al geschrapt, 'k Ben blij voor je dat het je zoo goed bevalt wat je mfl vertelde. En op dat waar naar ik raden moest, zeg ik 65 .Heb ik het goed gedaan? Dank voor je raadsels, 'k Hoop ze te gebruiken. „Piet Hein". Als je een raadsel in zendt, moet je dat altijd op een apart 6tukje papier schrijven. Zul je daarom denken? Wel bedankt voor dit raadsel, 'k Zal het zoo gauw mogelijk plaatsen, 'k Hoop het ook voor je dat je over gaat, Piet Hein. Wat is dat jammer voor Je zusje, dat ze maar zoo kart school .eeft kunnen gaan. „Goudblondje". Ja, dat is zoo. Prijs raadsela vinden alle kinderen evenpret tig. Wat ik voor prijsraadsel geef en hoeveel boeken ik verloot, dat vertel ik volgende week pas. Dus moet je nog maar een beetje nieuwsgierig bljjvea. Of wij een eigen krantje zullen krijgen? 'k Denk dat dat nog wel een poosje du ren zal, mdsje. „Meitakje". Dat vind ik prettig dat jij zooveel pleirier in de babbeHioek hebt, meisje. En je hebt er alle nieuw tjes uitgehaald die er in stonden, zie ik. want de datum van de pt^jsraad- sels heb je ook ontdekt. Ja, je hoort niet anders. Als je een jongen tegen komt, valt hij je aan om sigarenbandjes. Zeker, dat was het wel. „Gustaaf Adolf". Wel, dat is verdrie tig dat moeder riek is. Wat scheelt ze? k Hoop van harte, dat ze weer gauw betei' mag zijn. Ja, Zondag was het guur weer. Maar jij trok er je niets van aan en ging toch wandelen. Dank voor je raadsels, maar toe, Gustaaf Adolf, schrijf ze voortaan op een apart stuk je papier. Dat heb ik liever. [Logeetje". Ja hoor, 't heeft hier ook flink gewaaid. Maar buitan voel ie het tooh nog meer. 'k Hoop het ook dat tante weer gauw heelemaal beter is. Dat is prettig hé, als je met handwer ken gauw geholpen wordt. Dan sohiet .ie zoo lekker op. Leuk voor jullie dat jij en Crocus naast elkaar mogen ritten. ..Braamstruik en Denneappel1'. Tc Heb jullie verleden week natuurlijk gemist, maar nu begrijp ik, hoe dat komt. Ge lukkig, dat Braamstruik weerbeter is. Dat is een ernstig ongeval wat ie mfl vertelde, 't Is maar te hopen, dat mijn heer heelemaal herstellen mag. Vinden jullie touwtje springen ook zoo'n heer lijk spel? Ik deed het altijd dolgTt-ug. Dat is jammer voor jou Braamstruik, dat D. van schooi gaat. Wat gaat ze dan leeren? Of blijft ze bjj moeder thuis? Zie je nu wel, dat jullie ook wel m langen nrief kant schrijven? „Zilverblondje", 't Spjjt me, dat je ons gaat verlaten, meisje. Maar er ie niets aan te doen. 'k Wensch je Gods besten zegen op je verder levenspad. Wil je ook Wilgenkatje nog eens van mij groeten? „Seringentak", Of ik je wat vragen wil? Met alle pleirier. Allereerst dan dit: Wil je je briefje onderteekenen met ie eigen en je schuilnaam? Anders gaat iet nu licht in de war. En vertel me dan maar eens welke vakken op school e het liefste doet, waar je de beste cij- :ers voor haalt en van welke spelletjes je het meeste houdt. Doe je veel aan handwerken? „Anemoon". Dat heeft Z. al gedaan, 'k Ben big, dat je het gevraagd hebt voor me, nu weten we het tenminste, 'k Denk dat je broertje heel Lig is met ijn marmotjes, 't Zijn ook alleraardig ste diertjes. In de stad loopen kinderen uit woonwagens er wel mee langs de huizen en dan ringeh ze er een versje bij. Heb je dat wel eens gehoord? „Rie". Dat kan wel eens gebeuren dat er geen nieuws is, hé. En aan gaat het moeilijk een brief vol te schrijven. Volgende week gaat het misschien wel weer beter. „Grie". Ook al geen nieuws deZ9 week? Spelen jullie al veel buiten met het mooie weer. Ja zeker? „Heidebloempje". Je hadt bet mak kelijk deze week, nu je geen letterraad sel op behoefde te lossen. O ja, mag je daar ook naar toe? Maar 't wordt veel te laat voor zulke bakvisschen als Üj bent. Dan moet je al lang op bed iggen. Of mag het wel voor een Keer tje? Wie gaat er met je mee? „Waterlelie". Ja, ais dat kippenvolk- je niet zorgvuldig achter slot en grendel rit, kunnen ze veel schade aanrich ten. Dat heb je nu maar weer gezien. Dus oppassen is de boodschap, meisje, 't Is nu heerlijk weer alle dagen hé? Straks als de bloembollen weer mooi staan, zal het bij juffie wel weer een drukken tjjd geven. „Boschviooltje". Nee, dan had je niet veel tüd voor die tentoonstelling. Maar 't werk van je zusje heb je tooh ze ker wel even 'bekeken, is 't niet? Harte lijk dank voor je raadsels en anecdote, 'k Hoop het alles te gebruiken. De anec dote nu maar dadelijk. Hartedief'. 's Morgens vroeg is het 1 wat koud maar overdag is bót heerlijk weer. Ja, als 't straks lente wordt, zal het heerlijk buiten zijn. Ik verlang er ook wel naar. Gezellig hé, zoo met je beidjes op visite te gum. Heb je prettig gespeeld? Houd je veel 1 aardijkskunde en teekenen? „Moeders Meisje", 't Is toch gelukt met het letterraadsel, al heeft het dan wat langer geduurd als anders. Wat is het nu met die mooie middagen heerlijk op de fiets hé? Gezellig zoo samen een middagje op verjaarsvisite te gaan Als je dan met zoo'n heel clubje bent doe je de leukste spelletjes. .Crocusje". Als je een letterraadsel' ost, moet je niet eerst naar het ge heel zoeken, maar eerst naar de onder deelen ,dan komt het geheel van zelf. Leuk voor je dat je vriendinnetje ook mee gaat doen. 't Is zoo gezellig om er nog eens over te praten. Of als het raadsel wat moeilijk is, kun je elkaar rechte, moet één van de schuilnamen uit onze Babbelhoek rijn. Ingezonden door Zangvogeltje. 2. Welk jaar duurt geen 365 dagen? Ingezonden door Sneeuwklokje. 3. Wat vindt man op eein leegen zol der? 4. Verborgen jongensnamen. Ik heb er tutfchonbeide maar last van. Boen zei de oude visscher: man, wees tooh wjjzer. 't Is erg naar en dunurt heel lang. 5. Wie weet een woord dat uit zes lettergrepen elk van twee lettere be- „Lentêklokje". Hartelijk welkom in ons clubje, meisje, "k Hoop dat je maar een trouwe "babbelhoekster mag wor den, die geregeld een praatje komt ma ken .Gezellig zoo met z'n beidjes in zenden hé. Vind je het niet prettig om nog zoo'n klein zusje te hebben? Hoe oud is je broertje? Wordt hg niet een beetje verwend bij al die zusjes? Of geplaagd? Heb je mooie rapporten van school? De oplossingen van de vorige week zjjn: 1. Laat de kinderkeins tot Mjj komen, en verhindert ze niet. Onderdeelen; Eva, Adam, Rijk, Ark, Verzoendeksel, Salomo, Esther, Thomas Ninevé, Talent, Eli, Dina, T. N. Anecdote ingezonden door Boschviojoltje EEN GEHEIM. „Moeder", zegt een veertienjarige jon gen op zjjn verjaardag tot zijn moeder: moeder, u hebt altnd gezegd: als je veertien jaar bent, zal ik je eest geheim vertellen. Nu, wat is dat geheim nu?" Luister Jan." zegt raoeJ-r heel ern stig. „lint 'takers dat je vroeger altijd met Sint Nioolaas in je schoen vond, "vas er niet door Sint Nicolaas in ge daan, maar door je vader". Ziezoo jongelui, nu maar weer met frisschen moed aan het werk. Volgende week hoop ik een prijsraadsel te geven, 'k Vertel het juffie nu al vast maar, dan kun je je er vooruit al op verheugen. Vele groeten van je TANTE FR ANCIEN. 3. Dan trekt hij de anders poot om- 4. Wapeningen. 5. Annie, Ada, ronwrui En hier volgen de nieuwe raadsels: 1. Ingezonden door Blondine, o 0 0 0 0 0 0 0 0 O O O O O O O 00000 0 0 0 O 1. Een medeklinker. 2. Een deel van den dag. 3. Vindt mem in een bosoh. 4. De gevraagde schuilnaam. 5. Een visch. 5. Heeft elke boerderij. 7. Een klinker. Het middelste woord zoowel van bo ven naar besteden, als van links naar LAAT HEM BESTUREN door TANTE FKANCIEN. Toen ze opstonden, was vader veel kalmer. „Frans", zei hij, „ga jji naar mijnbeer Kareis, je weet waar bij woont, en breng bem de portefeuille te rug Moede Ier knikte. „Ja, mgn jongen, ga maar gauw". „Hoe keet je ventje?" vroeg manheer Kareis, toen Frans hem de portefeuille gegeven had en verteld waar hg die had gevonden. Hij had het geld al als verloren be schouwd, toen hg gemerkt had, ,dat hg de portefeuille op straat moest heb ben verloren. Als een van de vele werkloozen hem vond, was 't immers buitengesloten dat hfj ooit weer iets van het geld zien zou? „Frans Meyer, mgnheer'antwoordde Frans. „En waar woon je?" Frans noemde het steegje. Juist, mgnheer dacht wei dat hg zich vergiste. Een oogenblik ]*id hr aaQ zgn vroegeren magazgnkntcht gedacht, maar die woonde heel ergens anders. Bovendien, diè zou het geld vast niet teruggebracht hebben. Toch kon "hg niet nalaten te vragen: „Is dat ook familie van je^ die Meyer die in de Singelstraat woont?' „Dat is mgn vader, mgnheer", ant woordde Frans, „maar we zgn ver huisd". „Je vader", zei mijnheer^ verbaasd, „je vader, en stuurt die mii dat geld terug?" of voegde hij er anel aan toe: „weet hij, er niets van, ben je dadelgk hier heen gekomen?'^ ,,'k Ben eerst thuis geweest, mgn heer", antwoordde Frans weer. Mgnheer Kareis wist met^ wat liij er van denken moest. En hg, hg had Meyer ontslagen, omdat hg vast en zeker ge loofde, dat hg een bedrag van tweehon derd gulden uit een brief ontvreemd haxi dien ng weg had moeten brengen. Ea hg kón zich toch niet vergist hebben. De brief was leeg bg de firma gekomen waar Meyer hem gebracht had. En 't teld w&s er in geweest. Met eigen han en had hij het er ingesloten. Maar hoe kon die man dan nu een nog veel groo ter bedrag terug sturen, terwijl hij het toch zoo makkelgk had kunnen houden? (Wordt vervolgd). Scheepstij dingen. HOLLAND—AMERIEA-LIJN. EEEMSTERDIJK, Galveston n. R'dam p. 18 (n.m.) Lizard. LEERDAM, R'dam n. N.-Orleans 18 (nm.)'v. Vigo. LOCHMONAR, R'dam n. Vancouver p. 17 Dungeness. SPAARNDAM, N.-Orleans n. R'dam 18 v. Vigo. BINNENDIJK, 18 v. New-York te Rot terdam. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. BOEROE, 17 v. A'dam te Hamburg. RIETFONTEIN (thuisr.) p. 17 Las Palmas. R..ANDFONTEIN (thuisr.) 18 V. Ant werpen en pass. Vllssingen. BILLITON (thuisr.) 17 v. Genua. BILDERDIJK (uitr.) 18 v. Rcjt-Lon- don n. Durban. HOLLAND WEST-AFRIKA LIJN. DELFLAND (uitr.) 15 te Port Gentii. EEMSTROOM (uitr.) 15 te Duala. MINERVA (uitr.) 17 v. Las Palmas. RIJNLAND, 18 v. A'dam te Hamburg. IJSTROOM (thuisr.) 17 te Havre. KON. HOLLANDS CHE LLOYD. FLANDRIA (thuisr.) 18 v. Bahia. DRECHTERLAND (uitr.) 16 v. Santos ROTTERDAMSCHE LLOYD. 1NSULINDE, 18 v. Batavia te R'dam. SITOEBONDO (thuisr.) p. 18 Oueesant MENADO (uitr.) p. IT Finis erre, TOBA (thuisr.) p. 17 Perim. STOOMVAART HIJ. NEDERLAND. P. C. HOOFT (uitr.) 17 v. Southampt ROTTI (thuisr.) 18 te Suez. SOEMBA (uitr.) 18 v. Suez. JOH. DE WITT (thuisr.) 18 te Genua. SINGKEP (thuisr.) p. 16 Gibraltar. SEMBILAN (uitr.) 17 v. Singapore. J. V. COEN (uitr.) 17 v. Medan KON. PAKETVAARÏ MIJ. HOUTMAN, 17 V. Australia te Singa pore.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 7