NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN ZATERDAG 19 MAART 1927 Radio-Programma. Wat er vanavond te hooren Is. KöNIGSWUSTERH., 1300 M. 8.20 Concert. 9.5011.50 Muziek. DAVENTRY, 1600 M. 5.35 Kindernurtje. 6.20 Concert. 7.05 Concert. 7.35 Pianomuziek. 8.05 Concert. 8.20 Concert. 8.35 Zang en Muziek. 9.35 Zang en Muziek. 10.50 Orkest. HILVERSUM, 1050 M. 5.005.30 Duitsche les. t.306.00 Franse he les. .006.45 Concert. 6.45—-7.45 Boekhoudles. 7.45 Politiebericht. 8.10 V.A.R.A.-avond. 10.30 Persberichten. PARIJS (Radio-Paris), 1750 M. 5.05 Concert. q.55 Koersen en inlichtingen. 8.00 Actualiteiten. 8.20 Koersen en persberichten. 8.50 Galaconcert. ZONDAG 20 MAART. HILVERSUM, 1050 M. 9.45 Uitzending van den Kerkdienst vanuit de Geref. Kerk te Kraling- scheveer. Voorganger: Ds. H. VELDKAMP. Kort overzicht van den dienst. 1.. Orgelspel. 2. Votum en zegen. 3. Zingen: Ps. 100 1 en 2. 4. Lezen: de Wet des Heeren, d j.-.a Jee. 53- 5. Gebed. o. Zingen: Ps. 116 :2, 3 en 5. 7. Tekst: 1 Petrus 1 17b, 18, 19. 8. ie gedeelte prediking. 9. Zingen: Ps. 146:6. 10. 2e gedeelte prediking. 11. Dankggebed. 12. Zingen: Ps. 2 7. 13. Zegen. 14. Orgelspel. als zij wordt afgewezen door de onder teekening van het protocol waarin zij voorkomt. De heer Colijn komt nu op het hoofd bezwaar tegen het verdrag, n.l. het Moerdijkkanaal. Dè vraag, waar het op aankomt is, of al het verkeer, dat Antwerpen zal winnen, beslist van Rot terdam afgaat. Waaraan moet die vrees voor Rotterdam worden toege schreven? De afstand naar Antwerpen blijft altijd nog grooter dan naar Rot terdam. Buiten den afstand, ziet spr. nog 6 factoren, die in hoofdzaak be slissen, n.l. de bediening, de outillage, de natuurlijke ligging, de kosten, de gelegenheid van verscheping en den acquisitie-dienst van het achterland. Ip bediening en outillage kunnen beide havens gelijk zijn. In de kosten wordt door het kanaal geen verschil ge maakt. De acquisitiedienst in het Ach terland kan voor Rotterdam nog veel verbeterd worden. Men moet ook de concurrent Hamburg niet uitschake len. Hoe zal zich in het algemeen het watervervoer over den Rijn gaan verhouden tot het spoorwegverkeer naar de Noordelijke Noordzeebanen? Hamburg doet zijn best, het Rijnstuk- goederenvervoer tot zich te trekken, ten nadeele ook van AntwerpSn. Het massavervoer blijft voor Rotterdam be stemd. Spr. vraagt den minister of bij aan neming van het verdrag de surtaxes d'entrepóts direct zullen verdwijnen., Is dat reeds als zekerheid te aanvaar den? Dit is van groot belang, omdat Rotterdam door dien Franschen maat regel 800.0CO ton verloor. De onderstel ling is gewettigd, dat Rotterdam die 800.000 ton zal terugkrijgen. Hierin is een onmiddellijke compensatie gelegen evenals in de opheffing van den gratis sleepdienst. Moet men het tractaat verwerpen op grond van de vijandige stemming in ons volk? We hebben hier te doen' met een ge volg van zwarigheden, opgekomen uit den oorlog. Daarom moet men verwer ping niet licht opnemen. Bovendien, wanneer het tractaat verworpen wordt en de regeering terug komt met een nieuw tractaat, waarin het Ruhrort- kanaal zit? Zulk c?n tractaat zou spr. nooit aanvaardden. Dan zou het met on ze binnen schipperij finaal gedaan 2ijn, Om daar af te komen, dat is spr. al les waard. Ten slotte wijst de heer Colijn erop, dat bij aanvaarding van dit tractaat wij de mogendheden niet meer op on zen weg vinden1. Spr. acht verwerping van het trac taat zeker, doch vraagt zich af, of het bij zulk een negatief gebaar moet blijven. Is het onmogelijk voor de te genstanders, een constructieve politiek te voeren? Het wil den heer Colijn voorkomen, dat er bij de tegenstan ders elementen zijn samen te voegen, die zulk een constructieve politiek mogelijk maken. Die elemenfen zijn deze: België ont leent aan de scheidingsregeling van 1839 geen politieke of economische aanspraken. Nederland stelt een goede samen werking op prijs en is bereid aan re delijke staatkundige wenschen van België te voldoen. De historische grondslag moet niet uit het oog verloren worden. Nieuwe onderhandelingen met Bel gië zullen rechtstreeks tusschen beide 'anden gevoerd worden. ^T>r komt op tegen het spreken van het systeem-v. Karnebeek. Als er van een systeem-v. Karnebeek gesproken moet worden, wil spr. dat alleen op vatten in dien zin, dat hij zijn werk beter heeft gedaan dan velen van zijn voorgangers. De heer Colijni richt ten slotte een woord tot den minister. Straks zal hij de vrucht van zijn 8-jarigen moeilij ken arbeid vernietigd zien. Laat hij dan de overtuiging meenemen, dat er in de Kamer ook leden zijn, die hem dankbaar zijn voor hetgeen hij in moei lijke oogenblikken voor on9 land ge daan heeft. (Applaus in de Kamer en op tribu nes). De vergadering wordt verdaagd tot Dinsdag 2 uur. BUITENLAND. COOLIDGE'S ONTWAPENINGS CONFERENTIE. Ook Italië krijgt een tweede nitnoodiging. Naar de New York Herald uit Ro me verneemt, heeft Fletcher, de Ame- rikaansche gezant aldaar, Donderdag aan de Italiaansche regeering de twee de Amerikaansche nota overhandigd! inzake de maritieme ontwapening, die vrijwel overeen moet komen met de tweede nota aan Frankrijk. Men zegt, dat de nota de hoop uit spreekt, dat men tot overeenstemming) zal komen, inzake de beperking van de z.g. kleine schepen, die niet zijn op genomen in de overeenkomst van Vas1 hington van 1922. Evenals aan Frankrijk verzoeken da Vereen. Staten aan Italië een waar nemer aan te wijzen, als dat land geen volledig gevolmachtigde wil zenden. DE OORLOG IN CHINA. Nanking steeds meer bedreigd. Volgens berichten uit betrouw oare buitemandsche bron zouden de natio naiisten nog slechcs op K.M. afstand van Nanking zijn. De gewonde so.daten van het Sjan- toengieger komen de stad reeds bin nen. De bevolking neemt de vlucht, daar zij vreest, dat de Sjantoeiig-soi- daten excessen zurien begaan en dai de toestand nog erger zal worden, wan, neer de troepen naar de stad worden teruggedreven. Men gelooft, dat. wanneer Nanking den Zuidelijken in nanden valt, dit hun automatisch ook Sjangnai zaï over leveren, daar zij met Nanking tevens den spoorweg beheerschen, die Sjang hai met het Noorden veroindt. ITALÏë EN DE BALKAN. Mobiliseert Zuid-Slavië? Het Italiaansche blad de „Giornale d'-Italia" bericht uit Belgrado, dat uit inlichtingen afkomstig uit een vol strekt betrouwbare bron, blijkt dat de generale staf, onder persoonlijke leiding van den Koning, bezig is een grootsch plan uit te weiken dat men den naam zou kunnen geven van mo bilisatie, met buitengewone toebe reidselen, die trouwens düidelijk een dringend karakter vertoonen. Alles wettigt het geloof, dat men maatrege len getroffen heeft om overijld het le ger op voet van oorlog te brengen. De generale staf heeft nauwkeurige orders gegeven voor de bestemming der verschillende troepen op de ver schillende grenzen. De hoofdmacht moet zich ontplooien op de grens van Albanië en Italië. Aan de Bulgaarsche grens is gezorgd voor een sterke dekking en aan de Hongaarsche en Grieksche grenzen overweegt men veiligheidsmaatrege len. In de bureaux van den staf wordt sedert enkele weken op volle kracht gearbeid met verdubbelde werkuren. Koning Alexander is persoonlijk tus- schenbeide gekomen om de werkzaam heden te controleeren. Italië waarschuwt de mogendheden. De Italiaansche regeering heeft de Britsche en andere regeeringen mede gedeeld, dat zij inlichtingen heeft ontvangen over voorbereidingen, wel ke op Joegoslavisch grondgebied wor den gemaakt voor een op groote schaal beraamden inval in Albanië. De be doeling zou zijn de huidige regeering in Albanië omver te werpen. Zooals bekend heeft Italië kort ge leden het verdrag van Tirana afgeslo ten met de regeering van Achmed Zo- goe, den president van de Albaneesche republiek en vernomen wordt, dat de Italiaansche regeering niet onverschil lig zal blijven tegenover het lot van die regeering. De gevolgen van dit avondtuur zou den, aldus de „Times", rampspoedig zijn. Op zijn minst zou de vrede op den Balkan er door in gevaar worden gebracht, terwijl er kans ontstaat op veel grooter gevaren. Een dergelijk vooruitzicht zou En geland met afkeer vervullen en meer nog Frankrijk, welks vriendschap voor Joegoslavië geen verplichting mee brengt, om dat land te beschermen te gen diplomatieke of andere conse quenties van den vechtlust-waanzin. UIT DE OMGEVING. ALPHEN AAN DEN RIJN. Donderdagavond vergaderde al hier de A.R. Kiesvereeniging. De voor zitter, de heer Baart, opende de ver gadering met het laten zingen van Ps. 84 3 en gebed. Hij las een gedeel te uit Matth. 26 van vers 1429. Daar na werd de groslijst van candidaten voor de a.s. Gemeenteraadsverkiezing voorloopig vastgesteld. Toen kreeg de heer Muiswinkel lid van de Provinciale Staten, het woord om te spreken over de a.s. Sta tenverkiezing. Spr. geeft in duidelijke trekken weer de werkzaamheden van de Staten, o.a. haar verhouding tot de Gemeente. Ook laat spr. sterk naar voren komen de taak van de gemeente t.o.z. van hun krankzinnige patiënten. Verder noemt spr. de verkeersweg van de beide oevers van den Rijn door de Bruggestraat alhier. Hoog noodza kelijk is het volgens spr., dat men hier tot ohteigening overgaat. Aan de bespreking werd deelgeno men door de heereh van Dam, Hem- green, Raaphorst, Snel, Nomen, Bel- graver, envan Duin, die allen op bevredigende wijze van antwoord wer den gediend. De voorzitter dankte den heer Muis winkel voor zijn betoog en sprak den wensch uit, dat hij weer in onz© Sta ten zal terugkeeren. Nadat gezongen was Ps. 25 6, ging de heer Muiswinkel voor in dankge bed en sloot de voorzitter de vergade ring. Het is hoog noodzakelijk dat er verandering komt in de zeer ongunsti ge ligging van de kruispunten aan de beide einden van de Bruggestraat. Er gebeuren daar dagelijks ongeluk ken, waarvan wij het volgende mee doe len: Gisterenmorgen kwam een wielrij der doordat hij moest uitwijken, zoo danig in aanraking met het hoekhuis van den heer Gerritsen, dat de inhoud van een 25 liter-melkbus die hij bij zich had, de straat wit kleurde. Twee aanwezige honden hadden bij het schoonmaken een werkzaam aandeel. Zij konden behoorlijk hun dorst les- sclien. Donderdagmiddag kwamen twee dames op hun fiets ook op het kruis punt met elkaar in botsing, waardoor er één zich genoodzaakt zag. ten ge volge van bekomoi verwondingen, met een autobus van lijn 2 naar huis terug te keeren. HAZERSV/OUDE. In de vergadering der Ned. Herv. Kiesvereeniging ,,Calvijn' werd tot voorziiter herkozen de heer Jac. van Beek Szn., die deze benoeming heeft aanvaard. Het firanciecl verslag van den penningmeester, den heer C. W. Oppelaar, gewaagde van een batig saldo. Na gehouden besprekingen, de belangen der vereer iging betreffende, ging de heer J. Zwemstra voor in dankgebed. w LISSE. Naar men ons van bevoegde zijde mededeelt, is op een conferentie van C. H. en A. R. bestuursgevolmach tigden, volkomen overeenstemming be reikt omtrent het combineeren der candidatenlijsten voor de a.s. Ge meenteraadsverkiezing. Als grootste kiesvereeniging zal de C. PI. de nos. 1, 3, 5 enz. hebben en, de A. R. candidaten op nos. 2, 4, 6 enz. geplaatst worden. Door de verschillende candidaten zal een overeenkomst moeten w01 den, onderteekend, dat bij eventueele opén komende zetels, deze slechts zullen worden bezet door een plaatsvervan ger van deze.fde kleur. Komt dus b.v. een C. H. zetel vrp, en zou een A. R. op de lijst eerste re serve zijn, dan moet die bedanken om de op hem volgende C. H. candidaat de open gevallen plaats te doen inne men en ook omgekeerd natuurlijk. OEGSTGEEST. Maandagavond verg ad dN de C. H. Kiesvereeniging om de canaLLat: -lijst voor den gemeenteraad vast te stellea. De A. R. Kiesvereenkiog vergadert hiervóór 25 Maart en Gemeentebelang 29 Maart a.s. 30 Maart a.s. is er 0m1 1 uur n.m. ter secretarie gelegenheid voor koste- looze inenting. SASSENHEIM. Uitvoering van Gewijde muziek. Jammer dat betrekkelijk zoo weini gen bovengenoemde uitvoering be zocht hebben; de wpgblijvers(sters) hebben verbazend veel gemist; en die er waren, hebben zeer veel genoten, getuige de buitengewone stilte waar onder het aandachtig gehoor zich in de rijke weelde van muziek en zang verlustigde. De vertolking van de Toccata en Fu ga in D-moll vbn Bach was wederom meesterlijk, de heer Keuning als goed begrijper van den grooten meester dwingt de luisteraars door zijn spel om Bach te bewonderen. De heer Vrijhoff uit Leiden deed zich hooren als een veelbelovend kun stenaar; de Aria van Lotti was een heerlijk zang-snarenspel, zoo rijk aan gevuld door de orgelbegeleiding met zijn donkeren ondergrond. Bijzonder bekoorde ons ook het Adagio van Haydn met zijn zangerige melodie en kostelijke dubbeltonen. Mej. Hanny van Teylingen beschikt over een mooie, volle sopraan-stem met een goede technische scholing. Van de Oud-Nederlandsche liederen beviel „Van liefden komt groot leden" ons niet zoo bijzonder. In „Jesus' Bloemhof' was de zangeres beter op dreef, en in bet 3e nummer „Hoe schoon de morgendauw" scheqn zij zich het best te kunnen „uitzingen". Trof ons in het vorige zangnum mer ook reeds de orgelbegeleiding, zeer bijzonder deed zij dit in het laat ste nummer als weergave van de pa- regelende dauw en de den druppel „doorbevende" zonnestraal! De „Marche fünèbre" van Guilmant schonk ons een weelde van heerlijke basklanken; machtig waren de pe daalpartijen en heerlijk vredig volgde de zoet-klinkende „Chant Seraphique" I11 de Andante van Mann bewonder den wij den warmen, vollen toon; wel dadig voor het gehoor was de wijze, waarop cello en orgel telkens van el kaar de melodie overnamen. Het glanspunt van den avond voor de violoncel was zeker wel de Sicilienne van Fauré; ook hierin was het samen spel bewonderenswaardig. De zange res kwam het best uit in het Busslied van Beethoven; de orgelbegeleiding in het laatste gedeelte van dit nummer was ook van bijzonderen aard. Dan kwam weer de cello ons ver rukken met haar machtige crescen do's in het „Adagio" van Bargiel. Het Preludium van Bach als solo-nmmer, hoewel technisch zeer te bewonde ren klonk hierna nogal sober. Het Recitatief uit de Mattheüs Pas sion beviel ons wel; de Aria scheen door de technische moeilijkheden de zangeres niet in staat te stellen haar ziel er in te leggen; hoewel technisch zeker te roemen, mocht het sterke vi- breeren ons niet bekoren. Tenslotte nog de improvisatie op het koraal: „O Hoofd, bedekt met won den". Diepen indruk maakte de muzi kale schildering; in rijke nuances tee- kende de heer Keuning ons het aan grijpende beeld, om tenslotte op hart verheffende wijze het uit te jubelen, welke heerlijkheid door dit lijden voor arme zondaren verworven werd. Het was 'n avond vol afwisselend ge not: alleen was voor diegenen, die aan een zekere vertrektijd waren gebon den, het programma wat al te rijk. WASSENAAR. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk v.m. 10 uur Ds. Klinkenberg van Am sterdam. Nam. geen dienst. Kievitskerh: v.m. 10 uur Ds. Ter Lin den van Amsterdam. Geref. Kerk v.m. 10 en n.m. 5 uur D&. v. d. iieyden. De in de zaal voor Chr. Belaag en gehouden Bazaar ten bate van de Kie- vitskerit hetf, raiia 13000 opgebracht. WOUbRUliGE. Donderdagmiddag geraakte het dochtertje van den heer De D. al spe lende in de Woud watering. Zij werd gered dank zij de tegenwoordigheid van geest van den knecht van hakker Walraven, die zich te water begaf. Dat het loopen langs de schoeiingen nog eens een slachtoffer zal maken is zeker te verwachten. Ter gedachtenis aan hun voorzit ter besloten H.H. Kerkvoogden der Ned. Herv. gemeente alhier, een ge denksteen te plaatsen op het graf van wijlen den lieer van der Waa. Op de hegr: fplaats droeg Ds. Kijne namens Kerkvoogden, na een toepas selijk woord, dezen steen aan de fami lie, welke tegenwoordig was, over. De heer Joh. van Reenen dankte namens de familie genoemd college, voor dit geschenk. Op den steen staat: „Jes. 40 68, Ter gedachtenis aan onzen voorzitter Wiggert van der Waa, over leden 21 September 1925, Kerkvoog den Ned. Herv. Kerk Woubrugge". ZOETERWOUDE. In verband met een t oroep der O. H..- en A. R. Kiesvereeniging alhier, hadden gisteravond velen zich nanrde Koorzaal der Ned. Het*. K.rk bege ven. Het punt der bespreking was: „het indienen van ééne lijst van N i e t-K a t hol ie ken voor de a.s. gemeenteraads verkiezing. De bespreking liep in hoofd zaak over: is het gewenscht eene lijst in te dienen, oi wel iederen groep af zonderlijk. Met alpemeene stemmen be sloot men ééne lijst in te dienen. Ver volgens kwam ter tafel, zal iederen groep zjjn eigen candidaten stellen, of wel, zal de vergadering dat doen. Be sloten werd, dat de Candidatenlijsl door de ter vergadering aanwezigen zouden worden gesteld. Een grosi^st werd toen opgesteld; in alphabetiscne volgorde van de heeren G. van Beveren, T. Roekee, Ph. Boot, G. Goedhart, J. de Graaf. Mevr. Hage- man, Verhaagen, P. Hoogewooing, G. van Leeuwen, J. Lemnlerrad, M. Leune, E. J. Los, P. Megdam F. J. Parlevliet, P. J. van de rStoel, C. v. Vliet, W. Wes- sel. Uit die personen zal de volgende week da officieele lijst gevormd worden. GEMENGD NIEUWS? Coremans aan 't vechten. Nadat Coremans, de bekende Rotter- damsche rapaljaan. Donderdagavond door de politie uit de raadzaal was ver wijderd, neeft zich gisteravond een nieuw, nog ernstiger incident voorge daan. Even voor den aanvang van fle zit- ting komt de heer Coremans de raad. zaal binnen met zijn vrouw. Hij is op gewonden, had reeds voordien den heer Warmenhoven, voorzitter der huurcommissie te lijf willen gaan, hadl gezegd bloed te willen zien vloeien enz. en beklaagt zich nu over de behande ling, die hem Donderdag te beurt is gevallen, toen hij de raadzaal niet wil de verlaten en er proces-verbaal tegen hem is opgemaakt wegens verzet te gen de politie. Als de burgemeester binnen is ge- komen, brengt deze de vrouw van Co- remans onder het oog; dat zij de zaal moet verlaten. De heer Coremans zegt opgewonden tot den burgemeester, dat deze hem gisteren de boeien heeft laten aandoen. Als de heer Luhra iets tegen den heer Coremans zegt, begint deze den heer L. te duwen, waarop plotseling een vechtpartij ontstaat tusschen Co remans en den heer Hermans. De eerste slaat den tweede 'n blauwt oog, en een gat in het hoofd. Core mans valt over de tafel der stenogr» fen heen en smijt den heer Hermans een glas met water en een vloei rot naar net hoofd, die hij van tie tafel van den burgemeester grijpt. Toegesnelde rechercheura vei*W<- ren Coremans uit de zaal. Zijn y gaat huilend en gillend mee. Brandstichting. ie politie te Veendam heeft gistera-. ond gear resteerd de wed. G. N., geboren H.,i van Ommelanderwiik, verdacht van brandstichting in 1924 aldaar. Een dubbel huis, waarvan de ver dachte eigenares was, is toen geheet afgebrandl en van de inboedels werdl niets gered. CORRESPONDENTIE. Wegens plaatsgebrek moest veel co- pie blijven overstaan tot het volgende ACADEMIE -NIEUWS. Geslaagd voor bet doctoraal examen rechtsgeleerdheid de heeren H. A. M. van den Dries, 's-Hertogenbosch; G. O. M. J. Ruys de Beerenbrouck, Den Haag; en J. Kars, Antwerpen. Geslaagd voor het doctoraal exa men Romaansche taal en letteren mej. C. E. Becherer, Leiden. TELEGRAMMEN. {Draadlooze dienst.] SJANGHAI, 19 Maart. V. D. Dei Nationalisten blijven op Nanking aan1 rukken. De val der stad wordt elk oogenblitó verwacht. De Kantonneesche troepen zijn tot op 20 K.M. afstand van Sjang1 hai genaderd. Een ineenstorting van het gehee.e front der Noordelijke troe pen van 125 K.M. lang is, wordt waar schijniijk geacht. Door het aankomen van gedemorali seerde troepen te Sjanghai wordt de toestand aldaar ernstig. De algemeens staking zal, naar de \'akvereenigings- 1 eiders hebben bekend gemaakt, du ren, totdat de Kantonneesche troepen: Sjanghai zuilen zijn binnen gerukt. WARSCHAU, 19 Maart. V. D. De regeering heeft den toestand, ontstaan door de aigemeene staking te Lotz, bei studeerd, en heeft besloten beide pas tijen uit te noodigen het geschil aan arbitrage te onderwerpen op voor waarde, dat de staking onmiddellijk! zal worden beëindigd. MARKTBERICHTEN. L-ZID3N, 19 Maart Botermarkt. Aan voer 7 derde, 14 zesde. 50 achtste, 14 zestiende vaten, wegende 1840 Kg. Prima fabrieksboter 2.10, prima boe- renboter 1.902, Handel vlug. LEIDEN, 19 Maart Eelerenveiling. Aangevoerd 15380 stuks. Kipeieren 5.20—6, eendeneieren 5—5.50, beiden per 100 stuks. Handel vlug. LEIDEN, 1419 Maart. Turfmarkt Aangevoerd 350.000 stuks. Prijs 88.50 LEIDEN, 18 Maart Ons Belang. Roode kool 4.208.70, savoye kool 5.10 —14.10, selderie 1.90—3.10, sla 3.20— 7.10, raapstelen 23.10, prei 1.902.40 knolselderie 34.20, radijs 47.10, pie terselie 4.405.20, alles per 100 stuks. Spinazie 2534, lof 18—24, boerenkool 6—9, kroten (gek.) 8.5010.20, was- peen 914, uien 3.104.70, kroten 4 7.20, schorseneeren 10.2013.50, veld sla 3040, dunsel 5072, peen (gr.) 5.20 —7.90, spruiten I 27.50—31.50, II 18— 23, III G.10—7.20, alles per 100 Kilo. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 19 Maart, medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bilt. H. B. 772.0. L. B. 737.8 te Shydisfjord. Verw. tot den avond van 20 Maart: Zwakke tot matige zuidelijke tot zuidwestelijken wind, meest zwaar be- bewolkt, wellicht eenige nevel, wei nig of geen regen, iets zachter. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur is aangegeven door den wijzer. LIGHT OP VOOR FIETSERS e.a. Maandag 21 Maart: 6.43 nam. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag, 12 uur: 9.0 gr. .0. Wlsselnoteeringen. (Amsterdam). Berlijn59.297, Londen 12.137» New-York2 49,8/i« Parijs9.7874 Brussel 34.74 Ztirich 48.077» Praag 7.40 Rome 11.52 Madrid 44.10 Oslo65 30 Kopenhagen 66 55 Stockholm 66.90 Weenen 35.16

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 3