NIEUWE LEpSCHE COURANT VAN DONDERDAG 10 MAART 1927 UIT DE OMGEVING, BOSKOOP. Doordat de boomkweeker S". al hier gistermiddag een vlijmscherp mes} uit de handen liet vallen, werd een sla0 ader van een zijner voeten doorgesnö Iden. iHij is in zorgwekkenden toestand naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden vervoerd. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke stand. Geboren: Wil lem Hendrik, z.v. P. J. v. Vuren eq ;P. IMalipaard. Leendert, jpLv. iH. v. lOostende en M. G. Bos. Adriana Thei resia, d.v. P. H. v. d. Kamp en A. H. v. d. Breggen. Lijsje, d.v. A. Bokhorst? en C. B. Loop en. Christina Maria,, dv. Th. G. Hoos en C.V. Beek. Ger dina Maria, d.v. J. A. v. Leeuwen en G. Beijk. Comelis Arie, z.v. D. J. G. Krijger en C. Drechsler. Adrianus Will (helmus, z.v. W. J. A. v. Rijn en C, (Vreeburg. Lijntje Adriana, d.v. A. Smeerdifk en T. de Vette. JacobaThe- Tesia, div. A. F. Dam en 'M. C. Gl v. d. Veldt. Overleden: Marretje van Oostrum, .69 j., geh. met J. C. v. Grondel. HAZERSWOUDE. Even als het vorig jaar, is ook dit jaar wederom een stierenkeuring ga houden van de in het Register der Fok vereen. „Al-Beter" ingeschreven stieren van beide veebeslagen. Als keurmeesters fungeerden voor de zwartbonte dahee- remP. F. Verkleij en D. L. W. Verkleij; voor de zwartbiaarkop de heeren J. iW. Bakker, hoofdinspecteur Gr. R. S. en F. C. Veelenturf. Van het zwartbor? te veeslag werden bekroond: Ivlaas, no .fokvereen. 72, geboren 23 Februari 1924. Eigenaar J. B. A. Spruit 2de pr. 2 jarige stieren. Al va geboren 4 April 1925 no. fokvep een. 84. Eigenaar M. Noorclam, ie pr. De Verwachting, geb. 18 Maart 1925, no. fokvereen. 81. Eigenaar J, C. Wes- seling Sr., 2de pr. Nico, geboren 11 April 1925» no- vereen. 78. Eig. J. C. v. Saase, 30 pr. Van 1-jarige stieren: Casper, geboren 20 Maart 1926 Reg vj. v. 544. Eig. H. J. de Jong, ie pr Freek 3, geb. 22 Januari 1926 Reg ^-j- v. 539. Eigen. Arn. J .de Jong, 20p: David, geb. 23 Januari 1926 Reg. v]. v 541. Eig. H. J. de Jon®, 3de pr. Van de Zwartblaar Kopstier: Arnold n 88 S. Gr. R. S. geb. 3 Mrt., 1924. Eigen. H. v. d. Hulsd, ie pr. Adolf. 12co S. Gr. R. S. geb. 23 Mrt 1924. Eigen. W. Lammerse, 2e pr. Willem, 512 Reg. vj. v. geb. 18 Mrt. 1925. Eigen. F. C. Veelenturf, ie pr. Oidenbarneveld, no. fokvereen. 90 geb .25 Febr. 1925. Eigen. A. J. Streng George, 5627 Reg. vj. v. 12 April '26, Eigen. J. H. de Jong, 10 pr. Willies, 5944 F,eg- vj. v. 16 Decern ber 1925. Eigen. H. v. d. Hulsd, 2e pr. Resida's Ivan, Reg. vj. v. 1169, neb 28 Maart 1926. Eigen. Corn, van Schie, 3e prijs Nadat door den voorzitter een woord van dank werd gesproken aan de Jur- leden voor de hun bewezen diensten, en aan de leden voor de trouwe opkomst, keerden allen zeer voldaan huiswaarts Tot tijdelijk opzichter aan de iGroote Sluis te IJmuiden is met in gang van 14 Maart a.s. benoemd de heer P. J. Müller alhier. De candidaatstelling voor den Ge meenteraad zal plaats hebben op Dins idag 12 April a.s. en de stemming op Woensdag IS Mei a.s. Door de Geref. meisjesvereem- eing „Ora et Labora" zijn in het alge- ioopen jaar 36 kleedingstukken ver vaardigd voor het Petronella-hospitaaL in Ned. Indie. Ds. J. A. de Bruin, emeritus-pre dikant van de Geref. Kerk te Oud- |Vossemeer, die de Geref. Kerk alhier van 25 Maart 1877 tot 21 Nov. 1880 heeft gediend, is op ruim 80-jangen. leefftijdi te Nieuwendijk (N. Br.) over teden. Burgerlijke stand. Bevallen: E. Jcle Gelder, geb. Slootweg, d. L. v. d. (Mey, geb. v. d. Haas, d. J. H. Kraan^, geb. Borst, d. Gehuwd: A. van Houten, 2Q j. en J. van Diggele, 18 j. KATWIJK. Dinsdagavond vergaderde de A.-R Kiesvereeniging onder leiding van den 2en voorzitter. Met een kort openingswoord in ver hand met de komende verkiezingen, volg den notulen en jaarverslagen. Er is een klein saldo in kas, maar een tekort voor de verkiezingsactie, waarom een lijst bij alle A.-R. zal c-irculairen om een extra bijdrage. Op de t:r tafel zijnde lijst wordt vcor plm. f geteekend. Het ledental der K. V. liep iets tem;, De aftredende bestuursleden werden her kozen, n.l. de H.H. A. Veltkamp, J. Par- levliet en G. Poot. Bq punt 7 der agenda komt aan do orde e?n schrijven van den heer R. Ou wehand, waarin deze mededeelt, voor dit maal geen candidatuur voor de A.-R, Kiesvereeniging te willen aanvaarden Desgevraagd blijkt het bezwaar hij den- heer Ouwehand te bestaan in het ont breken der homogeniteit bij do Raads fractie in Gemeentezaken. Pogingen van het bestuur om den heer Ouwehand voor de lijst te behouden, faalden. Daarna volgt opstelling van de groslijst van candidaten voor de Gemeen teraadsverkiezing. Een 18-tal namen wor den op de lijst gebracht. Bij de Rondvraag wordt het bestuu; verzocht iets to doen, om de benoeming van een man van positief Chr. Beginsè len in de bestaande Burgemeestersvacs ture tc beverderen. Na dankgebed door den heer v. Hul zen, volgt sluiting der goed bezochte vergadering. LEIDERDORP. Burgerlijke stand Geboren: Hen- Idrik, z.v. Joh. v. Laar, en C. Ouds hoorn. Johannes Gerardus, z.v. G. v. Driel en H. J. v. Schie. Tohanna Meihai jdl.v. WL Goedhart en G. v. 't Riet. De heer A'. v. Leeuwen Az. alhiec is herbenoemd tot bestuurslid van dö Bouwvereeniging „Dorpsbelang" en heeft deze benoeming aangenomen. NOORDWIJKERHOUT. Donderdag 14 Februari heeft, zooals bekend, een ernstige brand gewoed in de stroocartonfabriek'van de N. V. W. Le lvveld, welke gelegen is1 even ten Noos den van het station Piet Gpzenbrug en deel uitmaakt van een complex gebou wen, waarin destijds de groentendrogo rijen van de „Ccdro" waren gevestigd In de overige gebouwen van de voorma lige „Codro" is thans een timmerfabriek gevestigd van de N. V. Doelma, waar van het voornaamste gebouw een tiental meters verder is gelegen. Nog steeds smeult de brandende mae sa. papier, welke in duizenden rollen en pakken in de fabriek aanwerig waa, voert- Reeds in het begin der vorige week werd door de brandweer getracht de fabriek te ontruimen, maar dit la verde zooveel gevaar op voor de timmer fabriek „De Doelma", dat van verdera pogingen moest worden afgezien, totdat ae gloeiende massa uitgebrand was. Ir- middels werd dag en nacht van gemeen tewege door eemge personen de wacht gehouden, om bij mogelijk gevaar direct klaar te zijn. Naar men nu van bevoegde zjjde mede deelt, zou gisteren met het opruimings werk worden begonnen. Dit zal doo' eigen personeel der fabriek worden uit gevoerd. Het bluschmateriaal der. go meen te zal echter bij het terrein aanwe zig blijven, om bij eventueel gevaar dl reet dienst te doen. Omtrent het' weder opbouwen der f briek kon men ons nog niets met zeker heid zeggen. Wel meende de directeur der fabriek, dat er groote kans bestond dat de fabriek niet meer op dezelfde plaats zal herbouwd worden. OEGSTGEEST. Maandag 7 Maart 1927, had des avonds in „Irene", de aangekondigde ver gadering van de Nationale Christen Gc- heelontnouders- V ereeniging plaats. De heer H. Ververs opende met eea kort wcord, waarna wero gezongen Pa 25 2, daarna werd voorgelezen Efeza 4:17 tot 5:14, waarna de voorzitter voorging in gebed. Na een korte inlei ding kreeg ae heer T. de Jong van Utrecht het woord, om te spreken over: „Gezien in den oprechten spiegel". Het valt niet moeiigk, zegt spr., de ellende dien de drank aanbrengt, aan te tjonen. De wetenschap tconfr fiat mat statistiek aan. Maar reeds ons nuchter oog zegt al, de bedwelmende drank is als genos* middel schadelijk, voor ons l'even. Zij brengt verwoesting in het persoonlijk le ven, in het huiselijk leven, in de op voeding, in het maatschappelijk leven in het kerkelijk leven, in de Zondags viering, in de Zondagsheiliging. Zie üe bedwelmende drank en de eer van God en het heil van onze ziel. Spr. wil zich heden speciaal bezig houden met de vraag, hoe staat de bedwelmende drank als genotmiddel tegenover het Evange lie van Jezus Christus? Waar de be dwelmende drank kbmt, zegt spr., komt het zwets Ai, het lichte oordeel, ver dwijnt het fatsoen.' De bedwelmende drank maakt de mensch in eigen oordeel groot en dat is een verderf voor de mensch. (Dit wordt toegelicht door tal rijke voorbeelden). Het Evangelie van Jezius Christus wil voor de mensch zijn de spiegel waarin hij zichzelve ziet zoo als hij werkelijk is En als de mensch zichzelve ziet zcoals hij is, dan gaat het als met de verloren zcon, want dan ziet hij zichzelf in zijn bedelaarsplunje ver van het Vaderhuis Dan komt het verlangen naar het Vader huis. Als het Evangelie zegt spr. deze invloed niet hebben mag,* dan hebben wij er niets aan voor ons zielelevei Wat het Evangelie wil bewerken, zegt spr., belemmert de bedwelmende drank' Er is een conflict tusschen het Evanga lie van Jezus Christus en de bedwelmen de drank. Het Evangelie van Jezus Christus is een wonder van genade. Maar de bedwel mende drank (vervolgt spr.), is een ze delijke verwoester; nergens brengt zij verheffing, nergens veredeling Lite;*.!» deel de gesprekken worden geestiger maar „de Geest" gaat heen. Het gaat steeds in dalende lijn. Duizenden en du> zenden heeft de bedwelmende drank, al zoo spr. gevoerd naar de diepste duis ternis. En vervolgt spr.: het Evangelie van Jezus Christus brengt bewustheid van ellende, brengt de wedergeboorte het schept de nieuwe mensch, die klein is gemaakt, maar groot wordt in Jezus Christus. „Het Evangelie is een kracht Gods tot zaligheid voor ieder die ge looft". Zoo ziet spr. de taak voor ieder Christen om te strijden tegen de bedwe- mende drank als genotmiddel. De voorzitter bracht spr. een woord van hartelijken dank. Eemge aanwezigen stelden eenige vragen. De meesten der aanwezigen gaven zich op als lid. Nadat gezongen was Gezang 96, eindigde op verzoek van den voor zitter, de spreker met dankgebed. Na afloop bleven de leden der opge richte afdeeling even bijeen, en werd er een bestuur van drie leden gekozen Alfab. de heeren: S. Bijl, F. de Jager H. Ververs, die de functies onderling nader zouden verdeelen. GemesnteraacL Gistermiddag vergaderde de Raad de zer Gemeente te 2 uur. Voorzitter de Burgemeester. Afwezig de heer G. J. Schoonderwoerd. De Voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen worden gelezen en goedgekeurd. Ingekomen stukken waren o.a. Rapport van de Commissie van Toe zicht op het Lager Onderwijs; Verslag van ae Commissie tot wering van Schoolverzuim; RECLAME. nil If i'ii'-r'ii Iiafa WAALS. KOUSEN. Koopt onze „Hercules" Serie. „Hercules" wollen Schoolkous. leeftijd 2—3 j. 4—5 j. 6—7 j. 8—9 j. 777s 90 105 120 10—11 j. 12—13 j. 135 150 „Hercules" wollen Dameskous in div. tinten 145 „Hercules" Zijden Flor Dames kous 112-/2 idem, ingeweven met laddervrije pijl 145 .Hercules" kousen zijn beproefd en on derzocht. waarbij de bijzondere kwaliteiten overduidelijk zijn komen vast te staan. Alleenverkoop: WAALS Haarlemmerstraat 130/136 Missive Ged .St., goedkeuringen Raad3 besluiten aangaande de comptabiliteit; Missive Ged .St. over het besluit van den Raad aangaande het vak j (lichame lijke oefening) bij welk besluit onthef fing aangevraagd werd. Ged, .St. willigen dat verzoek niet in. Ca missive wordt verwezen naar B. en W. om advies. Verzoek eenige ouders der gemeente tot het aanstellen van een schoolarts op de O.L. School. Deze zaak is nog in onderzoek bij B. en W. Deze stellen voor, dit adres in hun handen te stellen De heer Uittenboogaard dringt er op aan, voortgang te maliën met deze zaak Wordt verwezen naar B. en W. Adres van de Vereeniging Gemeente belangen „Oegstgeest", die wjjst op het gevaar voor de veiligheid van het ven keer in de Schoolstraat. B. en W. ste len voor dit adres in overweging te no men. Er zjjn veel zulke gevaarlijke plaat sen, waarvan de verbetering onder de oogen gezien moet worden. Van de Zwemvereeniging „Poelmeer"1 een verzoek om een subsidie van f 500 Tevens wordt daarbij gestuurd een jaar verslag en financieel overzicht der veo eeniging. B. en W. stellen voor, die subsidie weer te verleenen. Wordt aangenomen Verzoek, van eenige bewoners van den Rijnzichtweg en Groenesteeg om aanleg van Gas. W ordt aangehouden tot punt 9 Verzoek om wijziging van het uitbre» dingsplanin de omgeving van denTer- weeweg. Zal ter visie worden gelegd. Missive Ged. St. inhoudende dat zs geen bezwaar maken tegen het leggen van een kabel voor electriciteit naar het Oude Dorp, zoodat tot een en ander kan worden overgegaan. 2. Vaststelling pensioensgrondslag A Kort. Wordt vastgesteld op f2100, 3. Voorstel B. en W. huur en verhuur perceel Rhijngeesterstraatweg 56. Dit be treft het huis van den hoofdonderwijzer der L. O. School. De eigenaar vraagt in plaats van f600,thans f700,B en W. stellen voor, dit huis in te huren voor dien prijs voor 10 jaar en hetvoo; dezelfde prijs aan den Hoofdonderwijzer te verhuren. Deze is daartoe bereid. Aangenomen. 4. Subsidie Geitenfokvereeniging over ,27. De vereeniging vraagt f25,B én W. stellen voor, dit verzoek toe te staan. Wordt aangenomen. 5. Vaststelling voorschol art. 101 der L. O. wet aan Bijz. Schoien. Verleden jaar was dit bedrag p .1. f 19,901/*. Daarna worden de verschillende voor schotten vastgesteld. 6. Vaststelling Comptabiliteit. Hier over wordt geen bespreking gevoerd. 7. Vaststelling jaarwedde' plaatselijke deurwaarder, de heer Collier van Voou schoten .Wordt vastgesteld een bedrag van f 100,—. 8. Voorstel wijziging jaarwedde-rege» ling ambtenaren ter Secretarie. In de vorige vergadering is dienaar, gaande een verzoek ingekomen. B. en W. stellen voor, de regeling aldus te wijzigen dat, waar het verschil in jaar wedden der ambtenaren onderling te groot is, de jaarwedden te verhoogen voor den isten ambtenaar op f1860, voor den 2en ambtenaar f 1.600,voo: den 3en ambtenaar f 1350,— als aan vangssalaris, en als eindsalarissen resp f2500,f2250,en f2000,Dit ia dus een generale regeling, om meer go ljjkheid te krijgen. Het voorstel in stemming gebracht, wordt aangenomen met alg. stemmen. 9. Voorstel gasroorziening Rnnsbus gerweg. Hierbij komt tevens in bespre king het onder de ingek. stukken ge noemde adres. B. en W. stellen voor waar de Gem. Gasfabriek te Leiden op zich genomen heeft, de hoofchgasleiding te leggen, hierop1 in te gaan en een cro diet te verleenen aan de Gem. Gasfa briek te Leiden van f3568,—, waar voor dan tevens de peti'0'leumlantaarn3 aan den Haarlemmertrekvaart vervat» gen worden door gaslantaarns. Er zul len dan 22 lantaarns geplaatst worden aan de Sijnsburgerweg en tevens zullen de eigenaars van huizen en in aanbouw zqnde huizen, gelegenheid hebben zich aan te sluiten. Aldus wordt besloten met algem. sten» men, waarbij tevens wordt aangenomen punt 10 der agenda: credietaanvrage uitbreiding straatverlichting. 11 .Voorstel wijziging arlt. 41 en 45 Bouw- en Woningverordening. De Inspeo teur van da Volksgezondheid wil eenige veranderingen. B. en W. stellen voo; een en ander goed te keuren. Wordt aangenomen Rondvraag. De heer Bakker vroeg naar de vos dering van den aanleg van waterleiding buizen in den Rhjjnhofweg. De V o orzi tter antwoordde, dat de eigenaars van dezen weg niet bereid waren, gratis afstand van den. berm ta doen. Naar aanleiding van deze vraag en dit antwoord, ontspon zich een heftige dia cussie tusschen den Voorzitter eenes zjjds, en.de heeren Bakker en Uitten boogaard anderzijds. De laatste her innerde er aan, dat de Raad vorig jaar besloot tot den aanleg van waterleiding buizen in dien weg, doch dat dit besluit tot beden niet door het Dagelijksch Ba stuur is uitgevoerd. Er zijn meerdere belanghebbenden bij deze zaak betrok1 ken. De Voorzitter wees op de onwil ligheid der eigenaars van den weg. Na deze discussie werd de vergadering: door den Voorzitter gesloten. Land- en Tuinbouw. HOLLANDSCH BLOEMBOLLEN KWEEKERS GENOOTSCHAP. Het H. B. G. hpeft te Haarlem zijn 42ste Algemeene Vergadering gehou den. De v.oorzitter de heer S. Schone- veld, opende de vergadering en memo reerde, het verloop van zaken' in 't al gemeen en die van 't Genootschap in 't bijzonder, in het afgeloopen jaar. Op de eerste plaats was zijn woord ge wijd aan de nagedachtenis van de door overlijden ontvallen ledefci, die zich allen als leden verdienstelijk maakten voor het Genootschap. Ver der wijst hij op de inzinking van de prijzen der darwin-tulpen wat geluk kig niet is tengevolge van mindere vraag en afname in het buitenland, doch van een te groote kweeklust. -Hij betreurt het mislukken van een po ging van de Vereeniging „De Tulp" om deze toestand te verbeteren. Eenigen groote kweekers, die nadien wederom trachtten verbetering te brengen, mocht dit ook niet gelukken, tenge volge van te weinig medewerking in een bepaald district. De samenwer king met andere organisaties op 't ge bied van bksmbollentleelt 'kenmerkte zich in 1926 als een goede, welke tot aller welvaart kan strekken. Hij sprak een woord van waardeering en hoog achting aan het adres van prof. van Slogteren voor diens werk en hoopte dat het hem gegeven mocht zijn op den ingeslagen weg voort te gaan en het succes te bereiken, en dankte hem voor zijne werkzaamheden ten opzich te van het bloembollenvak verricht. Hij sprak een woord van waardeering voor de vakgenooten te Sassenheim en te Oegstgeest die door tentoonstellin gen het mooie vam het vak laten zien. Een klacht moest hem nog van het hart omtrent enkele leden, die nog niet voldeden aan de verplichting van het „Twee cent per Roe Fonds". Hij sprak een vriendelijk uitnoodigend, doch tegelijk een waarschuwend woord tot diegenen, die nog in gebreke zijn gebleven. De notulen van de vorige algemeene vergadering werden onveranderd goed gekeurd. Hierna volgde oproeping van afgevaardigden en mededeeling van de stemlijst waaruit blijkt, dat 21 afdee- lingen vertegenwoordigd waren te za- men uitbrengende 235 stemmen, drie afdeelingen waren niet vertegenwoor digd. Uit liet jaarverslag van den secre taris-administrateur bleek, dat het le dental in 1926 met 10 was vooruitge gaan, het bedraagt thans 1011 leden. In de functie's in het Hoofdbestuur en Directie was geen verandering geko men. Er zijn gehouden: 2 Hoofdbestuurs vergadering, 1 Algemeene Vergadering en 1 Prijsraming. Het Kweekersblad orgaan van het Hollandsch Bloembol len Kweekers Genootschap, is regel matig uitgekomen met in totaal 235 pagina's tekst. Te Noordwijk én te Hil- legom werden bloembollenbeurzen ge houden en te Lisse en Poeldijk werden' veilingen gehouden onder reglement van het H. B. G. Van het informatie bureau en schuldregister werd weinig gebruik gemaakt. Het Genootschap is toegetreden tot het Centraal Bloembol len Comité en steeds op d^ vergade ringen vertegenwoordigd geweest. Het Genootschap verleende zijn medewer king aan het „Twee cent per Roe Fonds". De toestand der geldmiddelen van het Genootschap is niet slecht te noemen, integendeel de balans sluit met een batig saldo van f 825,18, met een ontvangst en uitgaaf van f 11296.17 Door den voorzitter van de afdeeling Uitgeest werd rapport uitgebracht na mens de commissie belast met het na zien der boeken 'en bescheiden van den penningmeester over 1926 en stelde de Algemeene Vergadering voor, den se cretaris-administrateur te déchargee- ren voor het gehouden beheer. De re kening werd hierop goedgekeurd. De voorzitter wordt met algemeene stemmen herkozen, de heer Jos. M. J. Braam feliciteerde den voorzitter maar ook het Genootschap met deze benoe ming. Het is niet zoo gemakkelijk ge schikte personen te vinden voor derge lijke functies. In den heer Schonevelri heeft het Genootschap iemand gevon den, die met ambitie deze taak ver vulde (applaus). Die statutenwijziging in hoofdzaak ten doel hebbende de verandering in het Hoofdbestuur, uitbreiding van het aantel leden en benoeming van de voorzitters der afdeelingen tot lid van het Hoofdbestuur werd na breedvoeri ge discussies uitgesteld tot een volgen de vergadering. De afdeeling Heemste de diende een^voorstel in tot verande ring van de verkiezing van het Hoofd bestuur, dat naar de meening van de afgevaardigden allen steun verdiende, maar waarvoor zij niet mochten stem men, omdat in de afdeelingen er niet over is beraadslaagd en hun mandaat zoover niet reikte. Om aan deze be zwaren tegemoet te komen is de be handeling verdaagd. Bij de rondvraag werd door de af deeling Beverwijk en Omstreken lof gebracht voor de wijze, waarop het vakblad de leden op de hoogste stelde van de gebeurtenissen die in het be lang van den handel en de kweeke- rij zijn. De afdeeling Haarlem betreurt, het,- dat de Vereeniging „De Tulp" niet is doorgegaan met haar pogen om al te groote uitbreiding van de teelt van Darwintulpeni tegen te gaan en zou gaarne zien, dat deze aangelegenheid door het Genootschap ter hand werd genomen. De afdeeling Heemstede ha-' mert op het aanbeeld „Weg met den zomertijd". Deze regeling mag goed wezen voor de steden, doch de lande lijke bevolking is er tegenstander van, omdat die schade ondervindt in het bedrijf. De afdeeling Hillegom informeert naar den stand van het „Twee cent per Roe Fonds" en of de deelname wel algemeen is. Dit wordt bevestigend beantwoord. De afdeeling Poeldijk en O. zag gaarne een discussie over het al dan niet in het belang zijn van het vak, dat er nu al voorveilingen gehou den worden. De vergadering meende daarover niet te kunnen oordeelen. Poeldijk's afdeeling vond dat de maten waarop verkocht werd te groot waren om verzekerd te kunnen zijn die te kunnen leveren. Heemstede vond geen verkeerds in' die veilingen, omdat men daardoor zien kan in welke richting de handel zich beweegt. Nog enkele huishoudelijke zaken werden besproken, waarna de voorzit ter onder dank voor de aangename discussies de vergadering sloot. LIJST VAN VESTIGING EN VERTREK. Gevestigd. A. v. Speijk, Hooigracht 38; G. A. de Jager, arts, Oude Singel 142; A. G. Kok, juffrouw in de huishouding, Ra penburg 83; J. W. Cahen, bankwerker N. Rijn 32; P. Hogervorst, dienstbode, Warmonderweg 23; H. B. A. Alberts, dienstbode, Hoogewoerd 43; J. van Duijn en familie, bediende, Amalia- straat 24; A. Borst, dienstbode, Hooi gracht 39; J. C. M. v. d. Eijken, Hooi gracht 32; A. Goudswaard, onderwijzer G. Doustraat 29; R. L. Krans, Oegst- geesterlaan 39; M. A. Brozius, meubel maker, Kruisstraat 9; G. P. v. d. Reij- den, Leliestraat 14; D. A. M. Keuls, Hooigracht 30; G. A. Ruben, Haarlem merweg 20; B. Bijleveld, dienstbode, Gerecht 10; A. E. van Soest, dienstbode Witte Singel 95; G. van Arnhem, Elec- tr. monteur, Pasteurstraat 4a; P. H. Spitzers, bediende, Koninginnelaan 43; H. Dietrich, kok. Apothekersdijk 32; C. Roskam, dieas b:d HooglandscheKerk gracht 2i. Wed. A. N. Postuma-Ab spoel, Beestenmarkt 28. T. J. Vreeswijk, dienstbode. Garenmarkt 16. A. Veldmeij er, dienstbode, Volmolengracht 6. A. Mars. verpleegster, Acad. Ziekenhuis. E van Wijk, idem, alsvcor. A. J. Ko-evoets, winkeluffrouw, Levehdaal 26. P. C. Ie Grand, Da Ges ta straat 42. G. A. Delfos, ambtenaar secretarie, Zqlsingel 54. L W. van Wijngaarden, Heerengracnt 54 C. J. Teljeur, verpleegster, Nic. Beets* str. 29. J. P. v. d.. Reijden, Leliestraat 14. A. J. de Graaf f, klokkenmaker, Haar lemmerstr. 221. J. de Vries en familie» Middelstegracht 55. A. Vrind, sergeant majoor Mariniers, Bronkhorststir. 4. G Nieuwenbur, ssreant infanterie, Heerer gracht 12S. I. Sinter, dienstbode, Hooi gracht 38. E. M. Molt, huishoudster, Vreewijkstr. 5. G. van Zwieten en fam. kleermaker. Vischmarkt 5. G. van Heus- den, dienstbode, Breestr. 8. J. Nrjboer en'familie, assistent D'. B., Driftstr. 50a, H. M. A. May, naaister, Pioenstr. 35. F* A. M. Pleij en fam., boekhouder. War monderweg p.D. Zwar, ambtenaar K» daster, Maredijk 25 a. Vertrokkea. Mej. A. M. Smak, Hilversum, Rossini- laan 10. J. Wolters, Den Haag, van Pan* huysstr. 3. J J. W. Choufour, Leerdam; Kerksteeg, Albert Herjn. Mej. P. H. v d .Klaauw, Schoten, Spaanschevaartsti; 70. G. A. van den Berg, Den Haag, May straat 39. W. Nijdam, Groningen, Dan- sterdiep bij Evenhuis. Mej. J. P. van! der Geer, Oegstgeest, Ab spoel weg 13 Mei. J. M. van Dijk, Den Haag, Joh. v. Olaenbarneveldban 108. Joh. van Zeist Voorschoten, Leidschestraatweg 119. D. Kramp. Naaldwijk v. Lijnschcotenlaart 45. P. Kooien, Schoten. Schepersstr. 11, N. J. van der Wilk, Utrecht, ie Daald echedijk óobis. J. N. de Groot, Oegst geest, de Kempenaerstr. 87. Mej. M. Pan nekoek, Utrecht ,N. Ruyghaverstr. 33 Mej. J. M. v. Bik, Oegstgeest de Kempe naerstr. 78. Mej. G. Schrenver, Harder wijk, Sonnevanck. Mej. H. Schrijver, idem alsvoor. H. van der Mussele, Oegst geest. Willem de Zwijgerlaan 2. J. vart der Kroft, id. Schoolstr. 2. Mej. J. M. J. Mirani, Rotterdam, v. Vollenhovenstr 17b. Johs. Wassing, Noordwijk, Boeren burgerweg. L. D. Frank, Amsterdam, Stadhouderskade 62. J. Eskens, Hilvei* sum. Poeltjesweg 31. M. Borg, Veendanp bij de ouders. G. Groenewegen, Amsteï dam, 2e Bloemdwarsstr. 17. Johs. f Fessem, Dordrecht. Kasperspad 47. G V. van Schravendqk, Rotterdam, Gem, Ziekenhuis Bergweg. J. J. C. M. Cam^ fens, Breda, St. Elisabeth Hendrikstn Th. A. M. van Bruggen, Noordwijkeirhout Garage Heer en wei. W. A. van Bruggen, idem idem. M. C. Heemskerk, Oegst geest, Deutzstr. 13. W. v. Duyvenbode Katwijk, Zeeweg 34. O. G. Smit, Den Haag, Wieringschestr. 274. G. J. V* Nicbot, Hilversum, Pauwenstr. 53.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6