WAALS GORDIJNSTOFFEN AFGEPASTE GORDIJNEN Haarlemmerstr. 130-136. Verkiezing Prov. Stalen. NIEUWE LEFDSCHE COURANT VAN WOENSDAG 9 MAART 1927 i. DAG-AGENDA. Donderdag 10 Maart, 's avonds 8 u. 'Stadsgehoorzaal: Vocaal Concert door „Sursum Corda Donderdag 10 Maart, 's av. acht uur, Pieterskerk: Openbare Tijdrede door Ds. G. Wisse, van Utrecht, over:*„De dagen van Noach en de naderende Wereldbrand". Vrijdag 11 Maart, 's avonds acht u.„ StadsgehoorzaalMengelberg-concert. Vrijdag 11 Maart, 's av. acht uur. „Prediker", Janvossensteeg: Leden vergadering der A.-R. Kiesvereen. Maandag 14 Maart, 's av. acht uur: StadsgehoorzaalSymphonie-Concert (Russisch Programma). Donderdag 17 Maart. Stadsgehoor zaal: Prop. Meeting v. d. A.-R. Staten- kieskring. Spr. Oud-minister J. J. C. Dijk en Ds. H. Janssen, beiden van Den Haag. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 7 tot en met Zondag 13 Maart a.s. waargenomen door de apotüeek van den heer P. du Croix, Rapenburg, Tel. 807. Oegstgeest. Apotheek „De Vijzel" Kempenaerstraat 4, des nachts en des Zondags. Overleden: A. v. d. Laan, m., 41 'j.; P. M. Pleging, zn., 2 d.; P. v. d. Vel den, m., 54 j.; P. T. Lombert, wedr., 77 j.; S. v. Gemert, wed., 76 j.; C. Planjer, Visser, wed. 71 j. F. Schrijver, d. 3 w. J. v. Gem eren-Hagen, vr. 32 j. M. Mes man-de Vos, vr, 73 j. W. J. Buitendijk, lm, 56 j. A. Peters, wedr. 56 j. E. Jan- sen-Deters, vr. 36 j. N. Ouwel-Krop, yr. 54 j. L. J. Wijnen, wedr. 71 j. BINNENLAND. ia AFSCHAFFING VAN DEN ZOMERTIJD. Blijkens het verslag van de commis sie van rapporteurs der Tweede Kamer inzake het wetsvoorstel-Braat tot in trekking van de wet van 23 Maart 1918 enz. tot tijdelijke afwijking van den wette lij ken tijd keurde men het alge meen af, dat een wetsvoorstel van deze strekking betreffende een onderwerp waarover de Kamer in de laatste jaren reed9 zoo herhaaldelijk een uitspraak heeft gegeven, opnieuw was inge diend, te meer omdat in de Memorie van Toelichting geen enkel nieuw ge zichtspunt wordt geopend. Men was van oordeel, dat er ten deze eens rust moest intreden. Aanleiding werd dan ook niét gevonden opden inhoud van het wetsvoorstel nader in te gaan. SAMENVOEGING VAN OORLOG EN MARINE. Mede namens zijn .ambtgenooten, heeft de Minister van Oorlog, Minister van Marine a.i., den voorzitter der Tweede Kamer medegedeeld, dat zij nerzijds prijs wordt gesteld op een spoedige behandeling van het ontwerp van wet tot het heffen van wettelijke voorzieningen naar aanleiding van tie opheffing van de Departementen van Marine en van -Oorlog en van de in stelling van een Departement van De fensie, hetwelk aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal ter overweging werd aangeboden bij Koninklijke bood schap van 15 November 1920, naar aan leiding van den algemeenen maatregel van bestuur van 27 September 1920 ^Staatsblad no. 759.) DE STRIJD TEGEN DE SLECHTE DANSEN. Door de houders van danszalen in de gemeente Kerkrade is in de clanslo#ka- len de volgende bekendmaking opge hangen: Charleston, tango en ongepaste step- dansen zijri" ten strengste verboden. Overtreders van dit verbod zullen on middellijk uit de zaal verwijderd wor den. ACHTERSTELLING VAN DE NEDER LANDSCHE NIJVERHEID. Op vragen van het lid van de Twee de Kamer, den heer Deckers, of het den .minister bekend is, d£it de com missi©" van aanschaffing vaïv Tevëns- .m id delen vooi- liet leger voor het jaar 1927 een inschrijving heeft opengesteld voor de levering van gesmolten rund- vet en "reuzel ten behoeve van de mi litaire verplegingsinrichtingen en'an dere Rijksinstellingen en of d.e minis ter bereid is de achterstelling van dé Nederlandsche nijverheid bij de buiten Iand9che te doen eindigen en, wat in het bezonder het bovenaangeduide geval betreft, de inschrijvingen voor het binnenlanlandsch product: alsnog mogelijk te maken, heeft de minister van oorlog geant woord, dat hij met dit geval bekend was. Hierbij zjj'vermeld- 4at pogingen tot het verkrijgen van waarborgen, dat door de Nederlandsche nijverheid naar de levering kan worden medegedongen met producten, waarvan de hoedanig heid gelijkwaardig is aan die van de soorten en merken, welke thans in het leger worden gebruikt, tot nu toe heb ben gefaald. Niettemin is de Minister bereid en zulks ter beantwoording van de derde vraag bij de eerstvolgende aanbesteding de Nederlandsche nijver heid in de gelegenheid te stellen naar de levering mede te dingen, enbij aldien de hoedanigheid en de bedon gen prijzen daartegen geen beletsel vormen met het gebruik van het binnenlandsch product een proef te nemen. RECLAME, •fe -• Landhuisslof, 120 br. vanaf 0.29 RibSlOf. 120 0.42 Pr. Wollen Pluchette, 120 br. 1.15 Damast, 130 br. 1-30 Madras, per paar 240/300 7.85 Pluchette p. paar 260 300 16.75 Kunstzijden damast per paar 260 '300 24.75 PATER BORROMAEUS DE GREEVE. (Heden is het 25 jaren geleden, dat de alom bekende redenaar uit de orde der Franciscanen, Borromaeus de Greeve, de priesterwijding ontving en zijn loopbaan van altijd rondtrekkend spreker en boeteprediker begon. Hij werd 1875 te Amsterdam gebo den. Uit zijn jeugd zijn tal van anec- doten en verhalen in omloop; zoo bijv. dat Gerrit zoo was zijn^ doopnaam op zolder twee eenden hield die hij dan met. een touw aan de pooten neer liet in de gracht achter het huis, en dat hij de Amsterdamsche paarden tram op zijn stelten kon bijhouden, wat bij de ongeëvenaarde snelheid van een paardentram als nooit, te behalen record werd beschouwd. Als leerling op het gymnasium der Franciscanen te Megen toonde Gerrit de Greeve een bijzonder mimisch ta- _lent. t -In 1895'trad hij in de orde d$r Fran ciscanen en heette hij voortaan Borro maeus. Hij hield een zijner eerste reeksen groote predicaties in de Mozes en Aaron (R.K. kerk) te Amsterdam. De kerk liep telkens stampvol. Sindsdien is hij als 't ware dag in dag uit opge treden in kerken en zalen en telt hij ook menig' niet-katholiek onder zijn geestdriftige bewonderaars en vrien den. Een nationaal comité, gevormd door talrijke bekende mannen en vrouwen, zal den jubilaris op groot'sche wijze huldigen, doch eerst na Paschen, wijl de R.Katholieken thans in den vasten tijd zijn. AFNAME STADSVUIL Maandagmorgen werd in hotel Het Vliegende Paard te Nieuwkoop een vergadering gehouden van stemgerech tigde ingelanden van den Polder Nieuwkoop en Noorden, waarvoor de agenda luidde: toelichting, bespreking en voorstel tot goedkeuring van een plan om. de riet- en laag gelegen gras velden in den Polder, voorzoover de eigenaren dit goedvinden, op te hoo- gen met stadsvuil, en af te dekken met bagger, zonder bezwaar van de Polderkas. Van de 621 stemmen., welke in den Polder kunnen worden uitgebracht, konden ter vergadering worden uitge bracht 512 stemmen. Aanwezig was ook Ir. Moerlands uit Boskoop, Rijks- tuinbouwconsulent van het district. Na opening worden de notulen der vorige -vergadering gelezen en vastge steld. De Dijkgraaf, Burgemeeister P. A. Th. van der Weijden zegt in zijn inlei ding, dat reeds in de laatst gehouden ingelandsvergadering, in het kort is medegedeeld, dat pogingen werden aangewend om cle beschikking te krij- gen over stadsvuil, om daarmede onze riet- en laaggelegen grasvelden op te hoogen: De gemeente Vs-Gravenhage is een plan tot afname aangeboden, en ofschoon nog allerminst eenige zeker heid aanwezig is, heeft het bestuur gemeend de ingelanden in de gelegen heid te moeten stellen zich daarover uit te spreken. Dijk gr a af., geeft. vervolgens het woord aan den secretaris om een sy stematisch overzicht van het plan te geven.1, ,In zijn inleiding geeft deze aan, hoe men van lieverlede tot het idee geko men is. De veenderij is te niet. het rietland verschaft niet meer den ar beid als voorheen, een groot aantal mensclien verhuisde of verdient bui tenaf zijn brood, kortom de dorpen Nieuwkoop en Noorden staan' voor het vraagstuk: ofwel geraken tot verval, ofwel uitzien naar middelen tot verbe tering. De industrie kan niet tot bloei komen uit gebrek aan goede water wegen, de tuinderij niet wegens ge brek aan voldoend geschikt land. Spr. verdeelt zijn stof in 3 deelen: le. Hoe ziet het plan er uit en wat was zijn directe aanleiding. 2e. Wat valt met stadsvuil alhier te bereiken. 3e. Hoe staat cle kans. Een gunstige aanleiding bood z.ich aan ten opzichte van de Gemeente 's- Gravenliage, alwaar een nieuwe vuil- verbrandingsiririphting moet worden gesticht, geraamd op f 1.700.000 en waarvan- hefc jaarlijksche exploitatie verlies geraamd is op f600.000. Terstond is contact gezocht met de Commissie benoemd door den Minister van Binnenlandsche Zaken en Land bouw om over het vraagstuk in het .algemeen; en meer bijzonder voor 's- Gravenhage te rapporteeren. Allerlei besprekingen zijn gevoerd, doch daar mede is niet bereikt, wat gehoopt werd De Commissie verwijst hel vuil naar' Drenthe, niettegenstaande het vervoer daarheen ongeveer evenveel zal kosten als cle verbranding en Nieuwkoop aan bood voor f 400.000 per jaar al het vuil per schip vanaf den Laakhaven te zul len afhalen, onder garandeering, dat voor een' geregelde afvoer zou worden zorg gedragen. Garantie is gewaagd van het Rijk voor eenig verlies, terwijl de helft van de winst over elk jaar aan het Rijk zal worden afgestaan en vol ledige inzage van de begrooting met doorloopende controle over het gelde lijk beheer wordt toegestaan. Dat de Commissie tot dergelijke con clusie kwam vinclt zijn oorzaak hierin, dat haar deskundigen met de plaatse lijke rietvelden niet bekend zijn, en deze over de resultaten in' Aalsmeer bereikt met stadsvuil, minder juist rapporteerden enz. Na gevoerde bespre kingen is daarop één weerlegging ge geven vai) al de tegen het plan Nieuw koop ingebrachte bezwaren' en is deze den Minister en den Gemeenteraad van Den Haag bij rapport aangeboden. Tot zijn tweede vraag komend, zegt. spr. zeer uitdrukkelijk, dat het niet de bedoeling, is de plassen te dempen of de mooie rietkraggen op te hoogen, het is de bedoeling de uitgestrekte riet velden en zure graslanden, ter grootte van 1200 HA. aanwezig, op te hoogen met stadsvuil en af te dekken met bagger, om daarvan te maken grond, welke direct geschikt is voor een loo- nende teelt van verschillende groente-, heester-, bloem- en bolgewassen. De Rijkstuinbouwconsulênt heeft hiervan een grondige studie gemaakt en hij rapport dit aangetoond. Spr. geeft vervolgens een voorbeeld uit de omgeving waar een veehouder een diepe waterput met stadsvuil liet dempen en waar nu gras groeit, dat de koeien veel liever eten en dat ook veel weliger opschiet, dan op gewoon ander land. In Aalsmeer is ongeveer 20 HA. plas gedempt met stadsvuil uit Amsterdam Spr. staat zeer uitvoerig stil bij het •feit, dat het vervoer aldaar stop gezet is moeten worden wegens de actie van de Gezondsheidscommissie en toont zeer positief aan, dat betten aldaar ondervonden is, geen enkel argument biedt tegen het plan Nieuwkoop. In- tusschen vindt men op deze tuinen, waar eertijds het water golfde, een plantengroei, minstens evengoed, zoo niet heter, clan op de overige tuinen in Aalsmeer. Een schrijven leest spr. voor van den directeur van den Reinigings dienst te Middelburg, waaruit blijkt, dat al reeds 5 jaar het vuil van die stad wordt gebezigd voor ophooging van rietvelden en zure graslanden met een resultaat, clat verrassend is. Het opgebrachte vuil van December was nu reeds teelaarde geworden. Spr. deelt mede, clat .in Aalsmeer 600 tuinderspatrcons zijn op slechts 225 HA., in Roelofarendsveen 300 op 270 HA., in Boskoop 700 op 800 HA., gemiddeld dus 1 patroon op 89 A. land, wat dus een bestaansgelegenheid be duidt in of bij Nieuwkoop voor 15Ö0 patroons, bijna evenveel als in de drie genoemde dorpen thans aanwezig zijn. In de twee eerstgenoemde dorpen is groot gebrek aan land, dus ongetwij feld zullen kweekers of tuinders van daar zich hier komen vestigen, de te stichten waterweg zal de afvoer ten goede komen enz, Spr. toont aan, wat in een tijdvak van slechts 10 jaren reeds bereikt zou kunnen wórden, te meer, indien ook de- beschikking ver kregen kon worden over het vuil uit Amsterdam, waarnaar gestreefd wordt Uitvoerig staat spi\ stil bij de water verontreiniging, stankverspreiding enz enz. De Hoofdinspecteur van de Volksge zondheid, Dr. Coebergh, heeft hij een plaatselijk bezoek verklaard, geen be denking tegen de uitvoering van het plan te hebben. Waterverontreiniging is alleen dan te vreezen wanneer het vuil komt in stilstaand water, niet daar - waar doorstraling mogelijk is, bovendien is f 22.000 per jaar uitgetrok ken om, indien noodig een omkisting van geploegd damhout rondom de op hooging aan te brengen, voorzien van een gording met ankers en ankerpalen. Voorts, de Polder heeft 'n oppervlakte van- 1975-.HA. met ongeveer "600 HA. plas, op de drie uithoeken van den Polder is een sluis, waarvan er-2 in 1926 7517 keeren geschut werden; als het water te hoog is wordt het machi naal uitgemalèn en als het te laag is, wordt goed Rijnwater ingelaten, zoo dat er meer dan voldoende doorstra ling is; de gToote nieuwe vaart zal dit mede zeer bevorderen. Spr. gelooft dan ook, dat de motorschuiten veel meer op hun geweten hebben inzake water verontreiniging dan de vuilaanvoer ooit zal krijgen en niemand krijgt 't toch in zijn hoofd om die motorschui ten te verbieden. Ook over de kans van welslagen wijclt spr. uitvoerig, uit. Zekerheid is er niets, cloch vertrouwen veel. Spr. durft verklaren, clat het plan Nieuwkoop geen zwakke punten heeft voor ieder, die eerlijk d© zaak wil zien. In zijn peroratie herinnert spr. hoe Nieuwkoop hogen kan op een schitte rend geschiedkundig verleden, foen het met Achttienhoven een heerlijk heid met eigen rechtsgebied vormde, hoe het, eerst door zijn houtopstanden en nadien door zijii veenderijen tot één van de meest welvarende dorpen gere kend wer.cl van geheel Holland, hoe het thans in verval is, doch met Gods hulp weder worden kan een. dorp, dat in het nationaal leven «en rol te ver vullen heeft. Hierop ontstond een geanimeerd de bat. De heer Verburg vreest allerlei nadeelen na afloop van den termijn, •waarop vanaf de bestuurstafel, bijzon der door den Polderopzichler geant woord wordt. Dc beer Verburg zou echter willen, clat op een of andere wij ze de koeboeren de zekerheid wordt verschaft, dat de doorvoering van het plan hen nimmer tot nadeel strekt Verschillende ingelanden nemen aan cle bespreking deel, tot ten slotte ge stemd wordt over de vraag of men al dan niet in beginsel met bet. plan kan meegaan, waarbij een gedeelte der koe 'boeren, die meenen geen belang bij het plan te hebben, tegenstemmen, alsi- mede een viertal visschers. Het plan wordt goedgekeurd met 488 tegen 152 stemmen. Op voorstel van den Dijk graaf wordt een commissie uit de meest vooraanstaande ingelanden be noemd, die als commissie van bijstand het bestuur in deze zal ter zijde staan. Benoemd worden voor het dorp Nieuw koop de heeren J. Bodegraven en P. Tijsterman, voor Noorden P. van Vel- zen én W. Verburg, voor de Meije W. Verburg en J. van den Berg. Hierna sluiting. RECLAME. Denkt aan de PRO P ÜGnHDffi-M EETSNG op Donderdag 17 Maart a.s., in de Stadsgehoorzaal te Leiden. Aanvang 7J/a uur. Sprekers: Oud-Min. I. J. C. v. DIJK. Ds. H. JANSSEN, Leger- en. Vlootpredikant. Niemand verzulme deze Opwekkings- samenkomsfc voor de a.s. Verkiezing bij te wonen. Het Bestuur van de Statenkieskring „Leiden". STATEN-GENERAAL. TWEEDE KAMER. Vergadering van Dinsdag 8 Maart. Voortgezet worden de beraadslagin gen over het voorstel ontwapemngs- wet der sociaal-democraten. De heer K. TER LAAN (S. D.) her vat de verdediging van het voorstel. Spr. ontkent, dat het voorstel niet volledig zou zijn uitgewerkt. Hii ves tigt er echter den nadruk op, dat het alleen gaat om het algemeene karak ter der ontwapening, niet om cie uit werking in onderdeel en.' Dit zou pa» aan de orde komen, als het voorstel! zou zijn aangenomen. De bedoeling van het voorstel is, het vechtleger af te schaffen en liet mili] tairisme aan te tasten. Het ontwerp» zal f 85 millioen besparing brengen. Spr. zet vefder uiteen, dat reeds in; 1914 de sociaal-democraten zagen, daü geld verspild werd, en van toen af heb» ben zij tegen de oorlogscredieten ge- stemd. Ons land is onmachtig zich te verdedigen; het leger is doelloDS. Spr. houdt dan 'een uitvoerige criti- sche beschouwing, over de technische uitrusting van ons leger; waar z.i. alles! aan ontSreekt. Het voorstel doet een beroep op allej partijen, om nu eens een andere oplos! sing voor geschillen te zoeken. Del Kerken en het Christendom, voorali 1de vrouwen en jongeren worden ooge roepen tot een levendige actie teger* 'den oorlog. Op voorstel van den Voorzitter wordt; besloten, dat de beraadslaging te 4.20 eindigen zal. De heer L'. DE VISSER fComrn.; ro pliceert en betoogt geen tegenstanden te zijn van ontwapening, maar van idej valsche voorstellingen in dit ontwerp. Hij wijst nog.op het belang van dei Idoor hem ingediende motie om Indië) het zelfbeschikkingsrecht té geven. Spr. dient een motie in, om de weer macht niet aan te wenden bil politieke en economische conflicten. De heer ALBARDA (S. D. A. P.) legt een korte verklaring af, waarin hij zegt, dat het vraagstuk met betrek king tot Indië zoo samengesteld is, datl klit zich niet laat oplossen door eenjgo regels van een motie. Het is dan .ook! aan ernstigen twijfel onderhevig, of hen terugtrekken der vreemde militairen! uit Indië het oorlogsgevaar zal doenj verminderen. Spr. zal tegen beide moties stemmen. Beide moties worden verworpen meü 81 tegen 1 stem. De heer DE .VISSER (C. P.) ver klaart dat hij, ondanks alle onvolko menheden en valsche (voorstellingen, die het ontwerp biedt, het in zijn feite lijke beteekenis alleen zal beschouwen «n het steunen, omdat het het militairisl me aantast. Daarna heeft een hevig tumult plaats? waarbij de heeren Stenhuis en De Vis ser (Com.) bijna handgemeen worden. IHierna komt het voorstel; artikelsgë wijze in behandeling. Artikel 1 wordt verworpen met/ 53 tegen 32 stemmen. .Voor stemden de soc.-dem., de vrijz. Idem. en de heer L. de Visser (Ccm.J)- De heer Arts was afwezig. Hierna trok de heer K. TERüL-AANi het voorstel' in. Daarna is aan de orde de conclusiq van de Kamercommissie op het ver doek van de firma ,G. Kornaat tg (Vlaardingen, inzake schadeloosstel ling voor niet tijdig verl'eenen van een] toncent voor liitvoer van haring. Minister DE GEER zegt, dat adres sant geen enkel recht heeft. De heer BJIUMER (A.R.) wijst op{ |de financieele consekwenties als erf geen rechtsgrond is voor vergoeding^ Daarom is hij tegen de conclusie jdiei een vergoeding voorstelt., Gemeentelijke Aankondigingen HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door haar vergunning is verleend aan: a. W. F. Moene en rechtverkrijgen den tot het oprichten van een steen houwerij in het perceel Oude Vest No. 81, kadastraal bekend gemeente Lei den, Sectie H. No. 1199; b. de N.V. Sajetfabrieken P. Clos en Leembruggen en rechtverkrijgenden tot het uitbreiden van de fabriek van wollen garens in het perceel Verver straat No. 8, kadastraal bekend ge meente Leiden, Sectie C No. 1856. Leiden, 8Maart 1927. A. VAN DE SANDE BAKHUIZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. De Minister staat beslist afwijzend! en kan niet toezeggen, dat hij' een ëv'en- tueele toewijzing van vergoeding zaH uitvoeren. Verschillende conclusies op verzoe ken worden afgedaan. Het wetsontwerp Javasche Bankwetf wordt aangenomen. De vergadering wordt verdaagd tot Woensdag 1 uur. EERSTE KAMER. Avondvergadering van Dinsdag 9Mrt. Ingekomen stukken. De Griffier deelt mede, dat ingeko men zijn 52 verschillende verzoek schriften betreffende het Verdrag met België. Het verdrag met België. De VOORZITTER deelt mede, dat morgenochtend 11 uur in openbare vergadering in behandeling zal komen' het verdrag met België. Hij voegt er aan toe, dat het zijn voornemen is, le deren dag van 11 uur des morgens tot 5 uur des middags te vergaderen met een tusschenpooze van een half uur en wanneer Vrijdagmiddag a.s. de be handeling niet afloopt, omdat er meer dan twintig leden als spreker zijn in geschreven, dé volgende week Dins dag om 2 uur de behandeling voort te zetten. De vergadering wordt verdaagd tot Woensdagochtend 11 uur. BUITENLAND. DE VOLKENBOND. Voorstellen en besluiten. De Volkenbondsraad heeft besloten, de internationale conferentie tot uit werking van een conventie over da controle op particuliere wapenfabri- catie tot den herfst uit te stellen. Op voorstel van Benes werd beslo ten, in te schrijven op de agenda der achtste Volkenbondsvergadering, in September aanstaande, het voorstel door aninisfcm Karnebeek in Decem ber gedaan in het raadscomité voor ontwapeningskwesties, dat de volken den stelligen wil van alle volkenhond staten zal vastleggen, in crisistij den alles te doen, wat voor de snelst mogelijke bijeenkomst van den Vol kenbond nuttig kan zijn. ITALIË EN BESVAR ABIE. Ratificatie van het verdrag. De Italiaansche delegatie maakte gisterochtend een verklaring hekend, naar aanleiding van de ratificatie van het verdrag van 20 October 1920 over de toevoeging van Bessarabië bij Roe menië, indertijd tusschen Engeland, Frankrijk en Italië eenerzijds en Roe menië anderzijds afgesloten. De verklaring wijst er op, dat liet nu genomen besluit tot ratificatie door Italië zoolang werd uitgesteld, om den belanghebbenden mogendhe den, Reisland en Roemenië, gelegen heid te geven tot een wisseling van gedachten omtrent deze kwestie. Met de ratificatie door Italië wordt cp geen enkele wijze een onvriendelijk beid tegen het bevriende Rusland be oogd. Aan de ratificatie moet niet aneer beteekenis worden gehecht, dan aan- het verdrag zelf. Té Geneve wordt echter desondanks aan de ratificatie de beteekenis ge hecht, dat deze van belang is voor de Italiaansch-Remeensche betrekkin gen en ligt in dè lijn der Engelsche po litiek. DE TIEN GEBODEN DER FASCISTISCHE MILITIA. Mussolini heeft steeds gelijk Door de Fascistische Militia is een boekwerk „De Tien Geboden" in het licht gegeven, behelzende „reglemen ten inzake gedragingen van den vol maakten militieman". Dit boek, dat in alle kazernes der vrijwilligers-corpsen zal worden gedistribueerd, ontwikkelt de volgen le stellingen: le. Denkt eraan, dat de Fascisten, en inzonderheid de leden der „Militia" niet in den eeuwigen wede mogen ge- looven. 2. Indien gij gestraft wordt, denkt er dan aan, dat gij bet verdiend hebt. 3e. Uw vaderland moet door een goed uitgerust leger gediend worden. 4e. Uw kameraden moeten uw broe ders zijn, want zij wonen met u en denken als gij. 5e. Uw geweer en uw uniform zijn u niet gegeven om ze in alle ijdelheid te dragen, maar om ze gereed te hou den voor den oorlog. 6e. Zegt nimmer „het kan mij niet schelen; de regeering betaalt toch wel", want gij zijt degene, die betaalt en de regeering is de regeering waar-

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2