NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN WOENSDAG 23 FEBRUARI 1927 briek bestond, en waarbij arbeid op Zondagochtend was uitgeschakeld. Voor het verkrijgen van een oplos sing in deze aangelegenheid dringen de vertegenwoordigers der arbeiders op een mondelinge bespreking aan. In antwoord hierop, heeft de directie bericht, dat de indeeling der werktij den in het continubedrijf niet veran derd kan worden. Tot het voeren van mondelinge onderhandelingen is de di rectie niet bereid. ONTSLAG IN BE GLASINDUSTRIE. Naar wij vernemen zal het niet bij het ontslag van ongeveer 200 arbeiders aan de „Kristal-unie" (de samenge voegde glasindustrieën van „de Spinx en „Stella") te Maastricht blijven, doch zullen er de volgende week nog een 60 glasslijpers ontslagen worden. Het vooruitzicht bestaat, dat er in het geheel 300 arbeiders bij het ontslag betrokken zullen worden. Op de fabriek „De Ceramiqua" zal de volgende week, na de Carnavals feesten nog slechts vier dagen' worden gewerkt. WERKLOOZEN IN DRENTHE. Maandag had ten' gemeentehuize te 's-Gravenhage een bespreking plaats tusschen de wethouders en de hoofd ambtenaren der vier groote steden, naar aanleiding van het bezoek, dat zij j.l. Vrijdag aan Drenthe gebracht helv ben in verband met de plannen tot tij delijke tewerkstelling van werkloozen. Het is niet juist, dat, zooals in een der bladen gemeld werd, deze confe- yentie gehouden zou worden in het departement, van Binnenlandsche Za ken en Landbouw en dat zij is belegd in overleg met de regeeringsautori- teitèn. Tot een definitieve beslissing kon deze conferentie niet leiden, aangezien de beslissing ligt bij de verschillende colleges van B. en W., aan welke de wethouders ieder voor zich advies uit brengen. UIT DE OMGEVING. OEGSTGEEST. Ouderavond Bijz. Lagere School Endegeesterstraatweci 4. De Oudercommissie der Bijzondere Lagere School der Ned. Herv. Gem. hield Maandagavond haar jaarlijksche ouderavond iri een dor ruime lokalen van haar prachtig doel. niettemin eenvou dig ingericht schoollokaal. De opkomst was schitterend en de leiding berustte bij Bs. Jansen Schoonhoven, die na het la ten zingen van Ps. 105 vs. 1 en 5, voor ging in"gebed, om vervolgens een gedeel te te lezen van Rom. 12. Hierna heette h gallen hartelijk welkom, in 't bijzonder Mej. Rooy, Hoofd der Bewaarschool ts 's Hage en zette het doel van de ouder avonden uiteen, waarbij hij o.m. wees het meer innig contact tusschen ouders en school, wat hieruit kan ontstaan. Vervol gens gaf lig een overzicht van de ge beurtenissen over het afgeloopen jaar, o.a. de wisseling van het personeel en b» stuur, waarbij hij met weemoed herdacht het overreden lid Verhaar die hij schet ste als een ernstig, oogeruimd, medele vend steeds vol toewijding zijnd figuur-. Hij herinnerde ook nog aan het jubileum Ni'euwenhuizen Siganr, die onlangs het feit herdacht van zijn 25-jarig penning meesterschap. Bijzondere hulde bracht hij aan het personeel voor hare ernstigs toswgding, wat bevordelijk is aan het or. derwijs, speciaal aan hei; Hoofd, die bv lanegiocs buiten de schooluren, zijn tij» beschikbaar stelt tot het geven van les in Fransch en Engelsch. Verder aeeldt hij mede, dat advies was gevraagd dooi hét gemeentebestuur terzake instelling statuut „schoolarts' waarmede het be stuur ten volle sympathiseert, vermits geneeskundig onderzoek alleen met volle medewerking der ouders wordt ingesteld en dat ^jj tevens het instellen van een centrale gymnastieksehool ten zeerste zullen toejuichen. Hierna was het woord aan Mej. K005 die het Bewaarschoolonder wijs besprak. „Het is heerlijk kind te zijn", aldus Mej. K., als men niet de sfeer, waarin thans het kind kan vertoeven, n.l. in de be waarscholen ingericht naar de moderns fischen in dezen tijd, waarbij zij de toestanden van een aantal jaren geleden schetste. In den breede schetste ze het nut van voorbereidend onderwijs in den Verm van iBewaarschoolonderwijs, ge dachtig aan de Jezuïtenspreuk: „geef mij het kind de eerste zeven jaren, dan mcogt gti het voor haaar verder-leven* waaraan zij verbond de Chris'eeneisch het kind in te leiden in de beginselen van het Woord. Zij besprak de speellokalen, de lesroosters, kortom zij verplaatste haar gehoor geheel in de sfeer van liet onderwijs, op zulk een schooi en deed dat op een zoo aangename onderhouden de wijze, doorspekt met tafereeien uit het rijke ongebreidelde kinderleven met hare phantasiën, dat Ds. J. S. met recht kon zeggen: „we hebben als 't ware uw school gezien' Hierna boeide Mej. Eggink speciaal de. dames met een en ander over hand werk methodes te vertellen, waarna de koffts werd rondgediend. In de pauze was er gelegenheid het schoolwerk in te zien, ook dat wal op de Bewaarschcol in de Gevers Deutz- school wordt gemaakt wat zeer veelaan- dacht trok. Na de pauze hie-id het Hoofd der School een causerie over „School en Onderwgs". Hij verplaatste zijn gehooi in den -tijd van het meest primitieve on derwijs met de klokkenist-koster school meester, om zoo successievelijk te komen tot het tijdperk na de Fransen6 revolutie, toen ae L. 0. wet 1801 tot stand kwam en hierdoor het onderwgs werd een rechtzaak. Vervolgens kwam hij tot de zco overbekenden schoolstrijd wat ons te ver zou voeren om nader t& releveeren. Komende tot de financieel» gelgkstellnig van 1920, controleerde hij dat we hierdoor nog niet geheel vrij zijn en in deze richting moet worden blij ven gestreefd. Na gewezen te hebben op het "verdwijnen der Mulo-Scholen, en Standenscholen, geeft spr. een duidelijk beeld van de verhouding der lagere scho len tot «H. B. S., Gymn. enz., waarbij hg wijst op de onzekerheid welke hierin bestaat, daar men dicteerd en domineert! mede als gevolg van de groote toevloed van leerlingen. Hg besluit met de hoop dat ten deze meer eenheid moge kórnen en beveelt zijn school aan in waardes ring bij de ouders, er op wijzend dat het onderwijs in de eerste plaats als christe lijk deel mede, tot voorbeeld voor goed onderwijs moet zijn. Ds. Jansen Schoonhoven sprak hierna nog een slotwoord, waarlik de heer v. d. Meine met dankzegging eindigde. GEMENGD NIEUWS. Verkeersvliegtuig-. Men meldt uit Berlijn: Het verkeersvliegtuig van de lijn: Keulen-Parijs, dat Vrijdag te Heei- len een noodlanding moest maken, was gistermorgen hersteld. Men steeg op, maar binnen eéh kwartier werd een nieuwe noodlanding uitgevoerd aan do andere zijde der gemeente Heericn, daar wederom eèfï dikke mist eik uit zicht belemmerde. Ongeluk. Gistermorgen kwarc voor tien heeft oó den Amsterdain- schen weg te Arnhem, ter hoogte van het Planken Wambuis een ernstig auto ongeval plaats gehad, meldt de „N. Arnh. Crt." De heer F., chef van Ruijs Handel maatschappij te Arnhem kwam in een Ford van ae richting Ede gereden, toen bij het remmen de wagen, tenge volge van de gladheid van den weg, plotseling slipte en in volle vaart te gen een boom vloog. De auto werd grootendeels in elkaar gedrukt. De heer F., die bewusteloos was, liep ernstige verwon dingen aanj her gelaat en aan een der knieën op. Hij werd door den directeur van de Edesche waterleiding, die juist pas seerde, in diens aüto naar- het Diaco- nessenhuis overgebracht. Bran d. Mén meldt uit En schedé 'Maandagavond omstreeks 11 uuv ontstond ten huize van den heer G Scholten Jzn., drogist aan de Haaks bergerstraat, hoek Geffertstraat, een binnenbrand, die zich aanvankelijk em stig liet aanzien, doch door de buren en' politie kon' worden gebluscht. zoo dat de brandweer geen water behoef de te geven. De schade is niet groot. Deroofmoord. Te Assen is gisteren gevankelijk binnen gebracht ae (??)-jarige J. J. S., arbeider te Eini mer Erf scheidenveen, verdacht van medeplichtig te zijn aan den roof over val op de familie Ensing te Emmer hout, op 25 Jan. j.l. Vermorzeld. Gisternacht is op het station Munchen een ernstig ongeluk gebeurd. Een spoorwegarbeider kwam me' zijn voet terecht tusschen een wissel juist op het oogenblik, dat deze over sprong, tengevolge waarvan hij be kneld geraakte. Juist kwam er een trein aan en de ongelukkige werd vej morzeld door de locomotief. Een klooster'afgebrand. Te Sint Vith in Malmédy is het klooster der Augustijnen tot den grond: toe afgebrand. De brandweer moest er zich" toe bepalen te trachten de be lendende gebouwen te redden, wat ge lukte. De brand is. vermoedelijk veroor zaakt door een ouden kneent, die eeni ge oogenblikken vóór het vuur uitbrak met een stallamp het vee was gaan: verzorgen. Daar de man aan Zenuwtoevallen leed, denkt men, dat hij is gevallen, waarbij het stroo vlam moet hebben gevat. Het geheel verkoolde lijk van den ongelukkige werd op de puinhoopen' terug gevonden. De vloedgolf. Volgens tie laatste berichten zijn tijdens den jong sten storm en de vloedgolf iangs dei; Atlantischen Oceaan op de kust van* de Vereen. Staten vijftig personen ofr« het leven gekomen. Ernstig gewond Naar do Parijsche bladen mélden, is op de lijn. Straatsburg-Parijs, dicht bij Zabern, 'n trein in een tunnel op een groep arbei ders ingereden, met, het gevolg, dat 4 arbeiders ernstig gewond werden. Demoordte Den Haag. Mer den trein, die 8 uur 6 minuten aan. komt, kwamen gisteravond de beide te Brussel gearresteerde verdachten v den moord op het Bezuidenhout, aan Zcoals men weet, had de Haagsche rechtbank de uitlévering gevraagd, de Brusselsche justitie kon zich hiermee vereenigen en gistermiddag zijn beiden op transport naar Nederland gesteld. Aan de grens werden zij door "de ma/ rechaussee van de Belgische politie overgenomen en naar Den Haag bege leid. Aan voormeld station wachtten eeni ge rijksveldwachters hen op. Men ge leidde hen naar een der aangrenzende terreinen, vanwaar zij in een politie auto naar het Huis van Bewaring wei den overgebracht. Zeer waarschijnlijk zullen zij heden ochtend door den officier van justi tie verhoord worden. Indenmuil vaneen t ij' g e r. In de „.Internationale Cosmopolitan" vertelt de zoöloog Charles Mayer, die» in den Malaaya-archipel geruimen tijd zeldzame diersoorten voor den dieren tuin te Melbourne verzamelde van de sensationeele bruiloft van een dorps hoofd. Het feest vond plaats in het dorp Bukit Ta wang, in een expresselij k voor dat doel gebouwd paviljoen. Door haar moeder, tantes en nicht jes vergezeld, trad Tima, de 14-jarigö bruid, in haar feesikleedij, omhangen jmet al de sieraden van de familie haar bruidegom le gemoet, waarop de trouwplechtigheid, door den „heiligen man", die Mëkka aanschouwd had, werd voltrokken. Dan nam de feestmaaltijd een aan vang. Plotseling, op het hoogtepunt der algemeene vreugde, aldus Mayer, hoor de ik een angstkreet, als ik mijn leven lang nog nooit had vernomen. Ik sprong op, en het eerste wat Ik zag, was de" speer van den bruidegom, die naar iets mikte. Dan zag ik ook het doel, een tijger, die ongezien nabij was geslopen en met een geweldigen sprong de bruid! in zijn muil had genomen en er mee trachtte weg te komen. Diep drong de speer in de lendenen van net ondier aan zag ik, hóe het de kaken opende en wegrende in het oerwoud. Tima viel op den grond, een bundel kleeren en bloe,d. Zoo goed en zoo kwaad als het ging, verbond ik de diépe wondem Het was een gelul, dat de tijger haar met de tanden had] beetgepakt en niet met zijn klauwen, anders was er wellicht infectie bijge komen. Spoedig opende de bruid weer de cogen, tot onbeschrijfelijk geluk van haar bruidegom, die den tijger een vreeselijke wraak zwoer. Oplichters. Te Groningen zijn aangehouden een 50-jarige Amster, dammer, en een 32-jarige Rotterdam mer, die zich uitgeven te behooren tot een bond van werklooze kantoor bedienden en daarvoor briefjes ver spreidden, waarin zij medelijnen op wekten en de bewoners aanspoorden tot het koopen van zeep en postpapier waarvan de opbrengst aan den bondl zou komen. De bond bestond echter alleen uit hun tweeën. Zij hebben ook e ders aldus gelden traenten in te zamelen. Zij zullen wegens oplichting terecht staan. Aangeredén-, Gistermiddag, omstreeks 5 uur, is op den Haagwegi cnderLoosduinen, nabij de fabriek Vre desteyn, het 16-jarig meisje H. A. K. uit de Tullinghstraat aangereden door een auto. Zij bekwam een schedelfraciuur en. is door den Qen. Dienst naar het Ge meentelijke ziekenhuis vervoerd. INGEZONDEN. (Buiten'veranlwoori.elijkheid der Redactie.) GRATIS EN FRANCO TOEZENDING, Zeer geachte Redactie, Onlangs vroegen wij aan iederen le zer van dit blad. Zoudt u zoo vriende lijk willen zijn de Zending regelmatig te helpen door het verzorgen van een busje? Zooals bekend geeft het Zendingsbu reau te Oegstgeest (Samenwerkende Zendings-corporaties) keurige busjes uit; ze worden op aanvrage gratis en franco toegezonden. I11 ieder gezin moest er plaats zijn voor zulk een busje waarin men, zoo veel als men verkibst, voor de Zen ding bijeen sparen,kan. De resultaten van ons vragen waren niet bevredigend; 't zou anders kun nen. Eén voorbeeld van wat mogelijk is: I11 kerkelijk Wijk 6 te 's-Gravenhage (Ds. te Winkel) heeft zich een Zen dingscommissie gevormd; deze commis sie verzorgt thans reeds ruim 1000 bus jes, welke per jaar ruim f 4000 opbren gen. Waar, in welke stad of flink dorp volgt een commissie óf vereeniging dit prachtige voorbeeld? Daar waar geen commissie of ver eeniging dit werk ter hand neemt zijn de particulieren aan het vvoora. Vriend, gij die dit leest, hebt gij wel eens ernstig overwogen of het mis schien ook'op uw weg ligt bij het Zen- dingsbureau te Oegstgeest een busje te vragen? Zoudt u, als 't daartoe nog niet kwam, beden zulk een aanvrage wil len inzenden? Stel 't niet uit! Dank voor de plaatsing, voor het Zendingsbureau B. J. C. RIJNDERS, Zendingsdirector. Oegstgeest, Februari 1927. Geachte Redaksie, 't Bestuur van de afd. Leiden van de Geref. Bond, verzoekt uw Redaksie beleefd opname van het volgende: Vriendelik dank. 23 Februarie j.l. was het voor onzö Voorz., Ds. G. H. Beekenkamp een idubbele feestdag. Deze dag toch, mocht Z.Eerw. een onvergetelike mijlpaal op de levens weg bereiken, overdenkende, wat üe Heere hem in die 25 jaren schonk, zoowel voor zijn persoonlik- en arrib- telik-, als voor zijn familie- en huiseli'K leven. Ook ons Bestuur heeft bij die gele genheid aan zijn huldiging deelgeno men, temeer, waar Z. Eervv. nu reeds ruim drie jaar haar Voorzitter is. Voor onze Gemeente in het alge meen en voor onze afdeling van de Geref. Bond in het bizoncfer, is Ds. Beekenkamp tot grote zegen en steun. En menig gebed rijst dan ook op, in stilheid, t ot de God der weldadigheden Voor die steun en trouwe mede werking brengt ons bestuur de Voor zitter, naast God, dan ook hartelüc dank. Van heler harte bieden Bestuur en Afdeling haar Voorzitter en zijn trou we Echtgenote, met wie hij .leez' dag op zoo'n luisterrijke en heugelike wijzei mocht vieren, de beste wenschen aan Smaad viel hem, als getrouw die naar van Koning Jezus óók ten dec. Maar achter hem 'staat een leger, dat met hem gaarne die smaad wil deien dat is meer dan eenmaal reeds op or.- dubbelzinnige wijze gebleken. Moge Z. Eerw. het praktïese „Sou vernir", hem namens'de afdeling aar öeboden, waarop de letters ,.Sr. G. B." gegraveerd, nog vele jaren met zijn Echtgenote in gezondheid gebrui ken. Ds. Beekenkamp, de afdeling felici teert U. HET BESTUUR. RECHTZAKEN. KANTONGERECHT LEIDEN. Onder de Weinigen, die opgeroepen waren in de rechtzaal te Verschijnen waren een tweetal slagers. De eerste J. F. A. P., te Leiden, had op eigen initiatief een Worstmakerij, opgezet, maar vérzuimt bij de ge meente, vergunning aan te vragen die in den regel veflèënd Wordt. Al had hij inmiddels ook het verzuim her steld, de ambtenaar eischte voor dat feit f 10 of 10 dagen. Zijn collega C. J. O., te Leiden, had op Zaterdag 27 Januari zijn bedien de te lang laten arbeiden. Hij was echter plotseling naar Am sterdam, waar zijn familie woont, ontboden, wegens een ernstig ziek tegeval. Hij had na het ontvangen van het telegram nog juist 10 minu ten tijd gehad ohi den trein te halen, zoodat hij geen overwerkvergunning meer kon aanvragen en de winkel sluiten ging toch ook njet. Na deze redelijke verklaring eischte de amb tenaar f 4 of 4 dagen. W. 3i O., een binnenschipper te Noordwijkerhout heeft te Warmond puin, dat hij met zijn schuit moest vervoeren, in het vaarwater gegooid De ambtenaar eischte deswege f 10 of 5 dagen. Mej. C. V. uit Oegstgeest, heeft èen hond, dvie andere honden op straat lastig valt en bijt. Van die hondschheid werd mijn- lieer Schwarts het slachtoffer, toen hij, zijn hond tegen het onhebbelijk optreden van den hond van mej. C. V. willende beveiligen, dezen op den arm nam. De aanvaller liet het hier bij echter niet zitten, en hij wensch- te den strijd voort te zetten en deel met gapende muil een sprong naar zijn tegenpartij, die veilig in de va derlijke armen van den heer S. rust te en beet daarbij genoemden heer in den arm. Diens echtgenoote verklaarde ech ter dat de wond niet zoo erg was, ter wijl de veldwachter van Oegstgeest kwam verklaren, dat het dier een schrik was voor de buurt. Tegen mej. V., die het dier los had laten loopen, werd toen f 10 of 5 dagen geëischt. De chauffeur van de autobus „Stadsverkeer" F. J. W. B., te Leiden schijnt en nog al haastig man te zijn zooals uit dé feiten blijkt. Want toen hij, rijdende op den Stationsweg een handwagen inhaalde reed hij dezen aan. De bestuurder der handkar en de heer Polanen bevestigden als getuigen de schuld van den chauffeur, die daardoor waarschijnlijk f 10 of 5 da gen oploopt. Een andere chauffeur was D. K. uit Schiedam. Hij reed te Noord wijk met zijn vrachtauto en vond het niet noodig bij het némen van bochten sig nalen te geven, terwijl het verbaal hem bovendien onvoldoende verlich ting aanwreef. Tegen dit.laatste kwam hij in ver zet, zoodat d-e zaak werd aangehou den om den verbalisant te hooren. De derde was J. v. L., chauffeur te Leiden, die zonder vergunning van Gedeputeerde Staten te Voorschoten liad gereden met een te zware asbe- lasting. De man hing 'n heel verhaal op, dat we niet konden volgen, waar uit bleek, dat hij overtuigd was na zijn verdediging te worden vrijge sproken. De ambtenaar dacht er an ders over en eischte f 5 of dagen. A. M„ een arbeider te Leiden, had op straat een sabel gedragen, zorg vuldig verpakt in krantenpapier, met de bedoeling om die op een voordeelige wijze van de hand te doen. Dat viel ook al niet mee, daar de ambtenaar tegen den sabeldrager f 2 of 2 dagen eisehte, wat de kan tonrechter maar aanstonds tot twee kwartjes reduceerde. KANTONGERECHT ALPHEN. Voor niet uitwijken stond terecht H. de H. te Reeuwijk, die als bestuur der van een autobus op den Boskoop schen weg, ondanks herhaald signa len geven door den bestuurder van een achter hem rijdende auto, niet was uitgeweken. Bekl. durfde de ver- antvvoordlijkheid niet aan ten opzich te van zijn reizigers om den kant in te rijden. Drie getuigen verklaarden, dat de passage voor twee auto's heel goed mogelijk was. De ambtenaar achtte het overtuigend bewijs gele verd en verzocht tegen bekl. een boete van f 8 subs. 5 dagen. Beklaagde hield echter vol, dat de verantwoorde lijkheid voor hem om uit te wijken te groot was en ook de Majoor der Rijks veldwacht zag hiervan het gevaar in, waarop de Kantonrechter hem er op wees, dat hij dan maar had moeten stoppen. Uitspraak f 5 of 2 dagen. D. H. L. te Alphen, was in verzet gekomen tegen het vonnis van den Kantonrchter, waarbij hij was ver oordeeld tot 12 boeten van f 3 wegens het niet verschaffen van inlichtingen aan den Raad van Arbeid. Bekl. zeide er op dat moment geen tijd voor gehad te hebben. Het betrof een vervallen rentekaart, waarop nog zegels moesten worden geplakt. Hij zoi: de zegels plakken en opsturen, doch daarnlede ging de ambtenaar niet accoord: het moest nu gebeuren. De verklaringen die bekl. gaf klopten met die van den betrokken ambtenaar. De ze laatste zeide, dat hij bekl. herhaal delijk had gewaarschuwd, dat zijn op treden strafbaar was. Bekl. had hem echter toegevoegd, dat hij dan maar een verbaal moest opmaken wegens overtreding, omdat hij de kaart niet op tijd had ingevuld. Dit grapje kost te beklaagde f 10 subs. 5 dagen. H. de J. te Alphen, had een schuur tje gebouwd en grooter gemaakt dan dat waarvoor hij vergunning had ge vraagd. Bekl. had het zaarkje opgedra gen aan den architect en had zich er Verder niet mee bemoeid. De adj- ge meente-architect verklaarde dat de vergunning door B. en W. tot weder- opzeggings toe was^verleend. DeMnge- leverde teekeningen zagen er inder daad uit, dat geen reden bestond om vergunning tot den bouw te weigeren, doch hetgeen door bekl. is gebouwd, voldoet niet aan de gestelde eischen en het is mogelijk dat de vergunning wordt ingetrokken. Vonnis f 10 of 5 dagen hechtenis. G. B. te Alphen had 's nachts als be stuurder van een auto een ander voer tuig niet de gelegenheid gegeven om te passeeren. Ondanks herhaalde sig nalen had hij zich van zijn buurman niets aangetrokken, weshalve zijn on willigheid hem f 15 subs. 10 dagen hechtenis kostte. N. H\ te Moordrecht had aan P. v. S. te Boskoop een revolver verkocht. Bekl. bekende. Hij was hel. ding aan het repareeren en teen v. S. bij hem kwam en geld bood had hij het maar opgeruimd. Het kostte hem zes gulden met verbeurd verklaring van het ge vaarlijke wapen. J S., J. de B. en G. de V. die op 13 Nov. te Koudekerk op een uitvoering waren geweest zijn bij die gelegenheid wat al te veel onder den invloed van liet geestrijke vocht geraakt. Dienten gevolge ontstond in de :&aal tusschen hen en andere bezoekers onecnigheid. Na afloop nam het drietal een dreigen de houding aan en hoewel beklaagden ontkenden, bleven beide verbalisan ten bij hun verklaringen, waarom voor ieder f 10 subs. 8 'dagen hechtenis geéisch werd. C. O. te Rijnsaterwou de, die wegens financieele omstandigheden een zijner leerplichtige kinderen 'had thuis ge houden kostte dit de somma van f 8 of 2 dagen. Te Alphen had Th. de B., met een a eden zonder vergunning te kun nen >- ïen. Tor zitting bleek dat wel een vergunning was uitgereikt. De brigadier-majoor der Rijksveldwacht vond dat met die vergunningen erg gemakkelijk wordt rondgesprongen, daar de persoon in kwestie 4 auto's heeft rijden waar dus vier vergunnin gen voor noodig zijn. De kantonrecht ter ging hiermede accoord en de qitt spraak luidde f 5 of 2 dagen. II. K. te Boskoop stond terecht we- wegens dronkenschap. Bekl. bekende, doch verzocht verzachtende omstan digheden omdat zulks nooit was voor gekomen. 't Hielp echter niet veel, want het vonnis iuidde f 8 of 5 dagen. Voor 't zelfde feit had J. K. te Zoe- termeer zich te verantwoorden. Om dat hij tevens de orde had verstoord werd de rekening op f 12 gesteld of 6 dagen., A. S. te Woubrugge stond terecht wegens het vervoeren van mollen-vel- len. Hij had dit gedaan, omdat hij geen werk had en hij meende met mollen- vangen iets te mogen verdienen. De Kantonrechter dacht er anders over en de uitspaak luidde f 4 of 2 dagen hech tcnis Scheeps tij dingen. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. VOLENDAM, 22 v. New York te R'dam LOGHGOIL, Vancouver n. R'dam 20 v. Cristobal. BURGERDIJK, 21 v. New-York naai: Rotterdam. NOORDERDIJK, 22 v. Vancouver te R'dam. EDAM, R'dam n. New-Orleans 21 van Havana. ROTTERDAM, New-York n. Midd. Zee 21 v. Napels. MAASDAM, R'dam n. N.-Orleans 22 v Bilbao. HOLLAND WE'ST-AFRIKA LIJN. MINERVA, Libreville n. A'dam via R'dam p. 22 Dover. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. SPRINGFONTEIN, 19 x. Dar-es-Salaam n. Port Amelia. BOEROE (thuis r.) 20 v. Djeddab. GIEKERK (uitï-.) p. 21 Gibraltar. NIAS, 22 v. A'dam n. R'dam. MELISKERK '(thuisr.) p. 21 Oitavos. ARES, 22 v. Beira te R'dam. KON. HOliLANDSCHE LLOYD. FLANDRIA (iiitr.) p. 22 Fern. Noronha ROTTI'.FiDAMSCHE LLOYD. DJEMBER (thuisr.) 22 te R'dam. MADIOEN (uitr.) 20 v. Medan. MERAUKE (uitr.) p. 22 Perim. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. KRAKATAU (thuisr.) p. 21 Ouessant, MADOERA (thuisr.) 21 te Liverpool. SEMBILAJN (uitr.), p. 22 Suez. KOM/. PAKETVAART MIJ. PATRAS. R'dam n. Batavia 22 v. Perim

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6