Purol bij Ruwe en Schrale Huid. Doos 30 ct. Lv. ESCHWz., Haarl.slr 210 NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN MAANDAG 21 FEBRUARI 1927 DAG-AGENDA. N Maandag 21 Febr., 's av. kwart over acht, Stadsgehoorzaal: Concert door het Haagsch Strijkkwartet. Zoeterwoude. Maandag 21 Febr., 's av. half acht, Café Hollander: Verg. v. d Zoeterw. Pluimveever. Dinsdag 22 Febr., Stadsgehoorzaal: Uitvoering door de Chr. Zangvereen. „Löoft den He$r", te Lisse, en het Chr. Muziekcorps „De Harpe Davids", van Noordwijkerhout Dinsdag 22 Febr., 's midd. hal! drie tot 's av. tien uur: „Zomerzorg", Sta tionsweg: Bloemententoonstelling. Vrijdag 25 Febr., 's av. acht uur. Nutszaal, Steènschuur: Lezing door Mevr. Rauws, over: „Prikkellectuur en ouderlijke voorlichting". Vrijdag 4 Maart, 's middags vier uur Leidsche Broodfabriek, N. Mare 1, Jaarl. alg. aandeelhoudersverga, dezer N. V. Vrijdag 11 Maart, 's avonds acht u., StadsgehoorzaalMengelberg-concert. Donderdag 17 Maart. Stadsgehoor zaal: Prop. Meeting v. d. A.-R. Staten- kieskring. Spr. Oud-minister J. J. C. v. Dijk en Ds. H. Janssen, beiden van Den Haag. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 21 tot en met Zondag 27 Februari a.s. waargenomen door de apotheken van de H. H. G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, Telef. 502 en D. J. van Driesum, Mare 76, Telef. 406. Oegstgeest. Apotheek „De Vijzel' Kempenaerstraat 4, des nachts en des Zondags. die hem als overheidspersoon in den gebede opdroeg. Bij de politie is aangifte gedaan door A. R. alhier dat .van zijn auto, staande aan de Witte Singel,, een de ken is ontvreemd. Roor de politie is aangehouden een gesignaleerd persoon, die nog twee dagen hechtenis te goed had. Ten nadeele van P. B. en Mej. J. C. v. d. A. zijn twee rijwielen ont vreemd, onbeheerd staande aan de Oegstgeesterlaan. Zaterdagnamiddag om half 6 had tegenover het Postkantoor tussclien een electrische tram naar Den Haag, welke bestuurd werd door den wagen bestuurder R. en een langs het trot toir .aldaar stilstaande luxe auto van Dr. M. alhier een aanrijding plaats. De schuld lag geheel bij den bestuurder der tram. Wanneer deze voldoende had uitgezien of hij kon passeeren daar de ruimte veel te wenschen over liet, was zeker alles zonder schade af- geloopen. Zoowel tram als auto liepen eenige schade op. In de Stedelijke Werkinrichting zijn opgenomen 276 "volwassen perso nen en 12 kinderen, totaal 288 pers. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: P. Tuinhof de Moed, jm., 25 j. en C. Snelders, jd., 23 j.; J. Pannekoek, wedr., 46 j. en H. Boom, jd., 48 j.; Ph. Hijmans, jm., 24 j. en A. C. Klap, jd., 23 j.; A. Devilee, jm., 24 j. en P. v. Haarlem, jd., 20 j.; iW. Leko, jm., 27 j. en M. J. v. d. Veer, jd., 24 j.; F. Labordus, jm., 25 j. en E. C. v. Heusden, jd., 21 j.; A. R. B. Gerrit- se, jm., 27 j.; en J. H. Riphagen, jd., 25 j.; C. G. Aars, jm., 24 j. en E. Wulffraat jd., 30 j.; C. J. Oud, jm., 24 j. en IJ. de Jong, jd., 23 j.; A. Woerdenbach, jm., 26 j. en J. Erades, jd., 26 j.; J. Waarr denberg, jm. en J. E. Jansen, jd. BINNENLAND. V AC ANTIEOORD PERSONEEL OVERHEIDSDIENST. Het Hoofdbestuur van den Nederl. Bond van personeel in overheidsdienst iheèft besloten, een onderzoek in te stel len naar de mogelijkheid van de stich ting van een vacentieoord voor de lo den van den bond, zulks naar aanlei ding van een aanbieding van de ge meente Rheden, welke voor billijken prij9 een buitenplaats aan de organisa tie aanbood. ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Men meldt uit 's-Gravenzande aan de N. R. C.: De heer A. v. d Kaay, bedrijfsleider van het G .E. B. "-alhier, heeft een mo del vervaardigd van een vinding, waar door meent hij op eén eenvoudige wijze het vraagstuk der onbewaakte overwegen opgelost werd. Door licht en hoorbare seinen wordt reeds op 40 M. de komst van een trein aangekon digd, welke afstand evenwel naar de plaatselijke eischen zelf bepaald kan worden. Het systeem is bedrijfszeker vergt zeer weinig onderhoudskosten en is gevaarloos. Waar het door middel van electriciteit werkt, welke, wanneer geen geleiding aanwezig mocht zijn, zoo noodig door batterijen* kan opge wekt. worden, is een kleine toevoeging aan de locomotief noodig, welke even wel de kosten, die voor een complete installatie ongeveer f 100 (honderd) gulden, bedragen niet verhoogt. De heer v. d. Kaay zal aan de direc tie der Westlandsche Stoomtramweg Mij. vergunning vragen om door een proef, de practische bruikbaarheid van deze uitvinding te bewijzen. DE ZUIDERZEEWERKEN. Men schrijft aan de N. R. Ct.: In den loop van dit jaar zal er aan 'de Zuiderzeewerken een bedrag van RECLAME 13.000.000 worden besteed. Men zal be ginnen met den bouw van de sluizen ten Oosten van Wieringen in den reeds geréed gekomen: bouwput. Tèn Oosten van de Middelgronden, ongeveer Z.-W. van Zurich, zal een om- ringdijk worden gemaakt voor den bouwput voor het stelsel van sluizei., dat daar in den afsluitdijk wordt aan gebracht. Een begin zal worden gemaakt aan den groeten afsluitdijk, tussclien de, bo vengenoemde sluizen en dens Frieschen wal. De Friesche dijk ten Noorden van Zurich zal worden verzwaard. Bij Medemblik zal men beginnen met het maken van een bouwput voor het gemaal, ten dienste van den nieuwen N.W. Polder. Een begin wordt gemaakt met het leggen van den- dijk vair den Oever op Wieringen naar Medemblik. Er zal begonnen worden met het ma ken van een dijk van Wieringen bij de Faukes naar de Noord-Hollandsche kust en verder Zuidwaarts. Verder^ komen er nog tal van klei nere werken aan de beurt. DE DICHTING VAN DEN VALUWSCKEN DIJK. Nadat reeds bij 'de openbare behan deling van het proces in zake de dich- tingskosten van den Valuwschen dijk, de provincie Noord-Brabant eh f1e ge meente Cuyk zich tot een minnelijke regeling bereid hadden verklaard heeft thans ook het Rijk -doen mededeelen, hereid te zijn, een aandeel in die dich- tingskosten te dragen. Daardoor komt dus waarschnijlijk het proces te ver vallen. EEN HACHELIJK OOGENBLIK VOOR DE K XIII. De K XIII is tijdens de slingerproef- waarnpmingen de vorige week bij het Christmas Island op 45 M. diepte uit zijn evenwicht geraakt en daarop snel doorgedoken tot 80 M., terwijl de duik capaciteit 60 M. bedraagt. De zijspan ten kraakten. Het was een zeer hache lijk oogenblik. Door openzetting van. dé watertank in het achterschip werd getracht de boot weer goed te krijgen. Deze poging faalde echter, omdat de tank slechts G atmosfeer spanning heeft. Hierop is de groote tank in het voorschip, die alleen in noodgevallen gebruikt mag worden, opengezet, waar Goor de daling spoedig stopte. Het evenwicht werd sne-1 hersteld en'de boot liep terug tot 30 M. De redding is een gevolg van het zeer koelbloedig optreden van den commandant en de uiterst kranige houding van de bemanning. De oor zaak van het ongeval is vermoedelijk te zoeken in een onvoldoende sluiting van de torpedo-lanceerbuisklep, ten evolge waarvan water binnendrong. )e commandant van cle Zeemacht heeft éene commissie van onderzoek benoemd. Vanwege den minister van Marine zijn nadere inlichtingen ge vraagd. GOUDSCHE GEMEENTE. ADMINISTRATIE. In de rumoerige raadszitting van. den Goudschen Raad werd een motie van vertrouwen in den gemeente-se cretaris Pot voorgesteld, door de vier wethouders. Deze motie luide: „De Raad der gemeente Gouda, ken nis genomen hebbende van berichten, zoowel in de plaatselijke, als in de groote pers opgenomen, waarin de eer en goede naam als ambtenaar van' den secretaris dezer gemeente al dan niet in verband met uitlatingen in zijne vergadering wordt aangetast, althans in opspraak gebracht; betreurt een en ander ten zeerste; overtuigd dat door den Secretaris als zoodanig steeds ten opzichte van het bestuur en het beheer dezer ge meente, voor zoover hem aangaat, is gehandeld overeenkomstig zijn wet telijk© en moreele verplichtingen dien aangaande en op een wijze, die het volle vertrouwen van den Raad en het Dag. Bestuur dezer Gemeente weg spreekt zijn volle vertrouwen uit in hetgeen door den gemeente-secretaris als zoodanig in het belang dezer ge meente is en wordt verricht, besluit deze motie te publiceeren, en gaat over tot de orde van den dag. Twee S.-D. raadsleden, de heeren v. Hofwegen en Sanders, die reeds ver klaard hadden zich, niet te kunnen aan sluiten bij de mthode door Van Staal (S.D.) gevoerd, waren niet tegen de motie, al vonden ze het moment niet juist. Na de noodige interrupties werd bij stemming de motie aangenomen met slechts 3 S.D. stemmen tegen. De heer Van Hofwegen (S.D.) stemde ook voor, de andere S.D. verlieten de zaal. BUITENLAND. COOLIDGE's ONTWAPENINGSVOOR STEL. Japan aanvaardt het. Het Amerikaansche departement van buitenlandsche zaken' heeft van Japan bericht ontvangen, dat dit land instemt met het memorandum van pre sldent Coolidge. Hoewel daaromtrent geen m-ededee- lingen in de pers zijn verschenen, ver luidt toch dat Japan zijn volle mede werking heeft toegezegd om tot een uitbreiding van de overeenkomst van Washington te geraken. Echter heeft ook Japan den wensch te kennen gegeven, dat over nadere bij zonderheden te Genève zal worden on derhandeld. ALGEMEENE STAKING TE - SJANGHAI. Zaterdagmorgen ingegaan. Tegelijk met de nederlaag van Soen Tsjooan-fang in Tsjelyiang lieeft de bond van vakvereenigïngen. ie Sjang hai Zaterdag de algemeene staking af gekondigd. Dit geschiedt om kracht bij te zetten aan de eischen van den bond, o.m. de ontruiming van Sjanghai dijor de troepen van Seen alsmede door de Britsche troepen. Op het oogenblik zijn ongeveer 80.000 Chineezen in staking. Hiertoe behooren de arbeiders, van alle katoen-spinne rijen, Ckineesche zoowel als buiten landsche. de geheele staf der posterijen en tramwegen in de internationale ne derzetting zoowel als ih de Fransche concessie, de arbeiders van de electri- citeits- en waterwerken in de Chinee sche districten van Nantao en Tsjapei, de zeelieden en haveirkoelies, eën aan tal losse arbeiders bij de waterleiding van Sjanghai en bij dé'gemeente-elec- triciteitswerken aldaar. Verder staken de geëmployeerden bij. enkele groote Chineesche warenhuizen, die meerei> deels Cantonneezen in dienst hebben en de arbeiders bij een der groote Chi neesche drukkerijen. De drijvende krachten. Het blijkt, dat achter de te Sjanghai uitgebroken staking drie krachten staan. In de eerste plaats de Chineesche communistische partij, die agiteert door bemiddeling van, de algemeene ar beiders-unie, wier voornaamste doel is den terugtocht van Soen Tsjoean-fang op Sjanghai te bemoeilijken. Als twee de voor een deel onafhankelijke factor moet de zeeliedenstaking genoemd wor den, die door de zeelieden begonnen is op grond van het gerucht, dat de Ën- gelsche troepen gebruikt zouden wor den om Soen bij zijn militaire opera ties te steunen. En ten derde is er een aantal Chineezen aan het werk, die id politiek opzicht te Sjanghai vrij wat invloed hebben, van wie ook liet voor stel is uitgegaan tot het neutraliseeren van de stad en die nu hopen zich in het bezit van Sjanghai te stellen, voor dat het Canton-leg'er arriveert. De Engelsch-Ckineesche overeenkomst geteekend? Een kort telegram uit Hankau deelt mede, dat een overeenkomst is getee- kend tussclien den Britschen legatie- raad O'Malley en den Cantonneesclien minister van Buitenlandsche Zaken, Tsjen. Geen nadere inlichtingen betreffende de voorwaarden der overeenkomst zijn op het oogenblik beschikbaar, doch het is waarschijnlijk, dat 'ra overeenkomst is bereikt als resultaat ,van de instruc ties, die na den kabinetsraad van j.l. Donderdag aan O'Malley zijn gezon den. CONFLICT IN DE SAKSISCHE METAALINDUSTRIE 159.000 arbeiders uitgesloten. De vereeniging van Saksische me- taalindustrieelen heeft besloten de ar beiders in de metaalindustrie te Chem nitz, Zwickau, Plauen, enz. Zaterdag middag j.l. bij het eindigen der werk zaamheden uit te sluiten. Bij de uit sluiting zijn circa 150.000 arbei Iers be trokken. Dit industrieel conflict is volgens een bericht uit Berlijn van groote be- teekenis. Het dreigt de grootste slag tusschen werkgevers en werknemers in Duitschland sedert de inflatie te zullen worden. Het conflict spruit voort uit een ge schil omtrent den arbeidstijd. De Sak sische industrieelen hadden weten door te zetten, dat het scheidsgerecht den arbeidsduur van 52 op 53 uur per week bracht, met de bepaling, dat voor de uren van het 49ste af een loonsver- hooging van 10 pet. zou worden uitbe taald. Deze uitspraak hebben echter de arbeiders geweigerd te r.anvaarden Nieuwe onderhandelingen aanstaande Het Saksische ministerie van Arbeid heeft de werkgevers en de werknemers in de metaalindustrie nogmaals uitge- noodigd tot het voeren van onderhan delingen over den arbeidstijd, welke vandaag te Dresden zullen beginnen. Het ministerie van Arbeid heeft voorts gepoogd van de werkgevers te verkrij gen, dat de uitsluiting, waarmede ge dreigd is, voorloopig achterwege zal blijven of anders wordt ingetrokken. Beide partijen hebben verklaard, bij de nieuwe besprekingen tegenwoordig te zullen zijn. Kaukasus zijn. tal van personen ge dood. - Op het Lago di Conio (Noord-Ita- lië) heeft een boot. met 700 bedevaart gangers meest priesters en vrouwen, chipbreuk geleden. Een honderdtal pelgrims werd gewond, van wie dertig ernstig. Volgens oen officieus Duitsch be richt zullen de Duitsche en Poolsche minister van Buitenlandsche Zaken in Maart te Genève overleg plegen om trent de opgeschorte oeconomische on derhandelingen. - De Weensche componist profit Robert Fuclis is overleden. Houston Stewart Chamberlain heeft de gemeente Bayreuth zijn ge heele bibliotheek vermaakt. Volgens een telegram uit Sjang hai aan het Berl. Tagebl. zijn tussclien Noord- en Zuid-China vredesonder handelingen begonnen. - Volgens het Berliner Tageblatt heeft Duitschland aan Polen een han delsverdrag voorgesteld op den grond van het Duitsch-Zwitsersche ban delsverdrag. Een flotielje Britsche torped i- bootjagers is van Malta naar China vertrokken. RKCLAME. KORTE BERICHTEN. Bij het Britsch-Indische parle ment is oen motie ingediend voor het benoemen van een vertegenwoordiger in Zuid-Afrika. Frankrijk zou voornemens zijn, evenals te Londen ook te Washington, de eerste annuïteiten van zijn schuld betaling, zooals deze in de overeen komst Mellon-Bérenger werd geregeld, te voldoen. Later zou dan, volgens de meening der Fransche regeering, over de ratificatie van de overeenkomst on derhandeld kunnen worden. Bij een vulkaanuitbarsting in den Neen, 'i wil, 't lukt, 't gaat niet meer T© rijmen keer op keer op Leer. Ik geef thans dus alfeen 'i Adres; Voor Leder moGt ge naar -j. Esch! UIT DE OMGEVING. Gemeentelijke Aankondigingen BOSKOOP. De raad dezer gemeente zal verga deren op Vrijdag 25 Febr., dea avonds 7 uur. Onderwerpen ter behandeling. 1. Opening. Trekking van nummer voor stemming en rondvraag. 2. Vaststelling der notulen van üe ver- dering van 28 Januari 1927. 3. Ingekomen stukken. 4. Mededeelingen. 5. Voorstel van Burgemeester en Wet houders om goed te keuren, dit door het BurgeAijk Armbestuur machticing worch gevraagd om over te gaan tot verkoop van een wonnig in de Éidderbuurt. 6. Voorstel van Burgemeester en Wet houders om over te gaan tot de ben.es mng van leden der Schattingscommissia voor de Eijksinkomstenbeiasting. 7. Aanbieding door Burgemeester en Wethouders ter vaststelling van een con cept-besluit, betreffende toekenning aan de Besturen van bijzondere scholen van een voorschot 0 pde vergooding ingevol ge art! 101 dw Lager Onderwijswet '20, voor het. jaar 1927. 8. Aanbieding door Burgemeester en Wethouders ter vaststelling van een con cept-instructie voor het onderwijzend personeel aan de Openbare School. 9. Rapport van de Commissie ad hot., benoemd door den Raad dezer Gemeen te tot onderzoek van het raadhuisvraag- stuk. 10. Voorstel van Burgemeester en Wethouders, betreffende de aanwijzing der middelen tot dekking van de kost; r, van aankoop van bouwgrond voor een nieuw Gemeentehuis. 11. Aanbieding door Burgemeester en Wethouders ter vaststelling van een con- cept-instruirtie voor den Gemeente-Op zichter. 12. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om een crediet te verleenen van f300,voor aankoop van boomen. 73. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om te besluiten tot verin ging van de gastarieven. 14. Mededeeung van Burgemeester en Wethouders, betreffende verzoeken om herziening (Ier Vatertarievên. 15. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om te besluit en tot uitbrei ding van bet getal pompen der Waterlei ding. 10. Aanbieding door Burgemeester en Wethouders van een voordracht voor benoeming van een Gemeente-Upzichtei, Hooid van de Aldeeling ,,1'ubl. .Werken' 17. Rondvraag. 18. Sluiting. Naar wij verliepen, zal de heer O. Bosscha uit Leiden, voor de Schaakclub „Inter Nos" alhier, morgenavond in ho tel „Neuf" simultaan spelen, tegen 20 22 spelers. Uok niet-leaen kunnen deel nemen, als er plaats over is. Ten nadeele van den heer B. alhier is een zoo'goedais nieuw rijwiel gestolen Vrijdag 25 Februari n.m. 7.30 uur, hoopt in de Geref. Kerk op te treden, Dr. K. Dijk uit 's-Graveuhage. Burgerlijke stand. Geboren: Aga tha d.v. W. v. Leeuwen' en E. G. J Brinkman. Maria d.v. F. Koetsier en A. (betrouwd: C. A. v. Hoek 28 j. en C. J. v. Rjjn 25 j. P. Spijker gj j. en M. den Dunne 30 jaar. HAZERSWOUDE. Het bouwen van een bureenvoon- huis ,voor rekening van den neer R. Voets alhier, is opgedragen wat het met selwerk betreft aan den heer Y. Hortetv sius, het timmerwerk aan den heer W. Muller eu het schilderwerk aan den lieer J. C. Windhorst, allen alhier. Het bouwen van een burgerwoon- huis voor rekening van den heer C. van Klaveren alhier, is in massa opgedragen aan den heer A. van Driel, aannemer te Koudekerk. Door het Zuster-Gomite van de Ge reformeerde Kerk werd in het afgeloo HINDERWET. Burgemeester en Wethouders vail Leiden; Gezien liet verzoek van: a. de Maatschappij Franco Egyp- tienne om vergunning tot het oprich ten va» een bewaarplaats voor benzi ne, een bewaarplaats voor petroleum en een bewaarplaats voor petroleum- producten in liet perceel Korte Oran jegracht No. 6, kadastraal bekend Ge meente Leiden, Sectie C. No. 1909; b. D. Treur om vergunning tot het oprichten van een bewaarplaats vooi benzine in het perceel Morschsingel No. 11a, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie L. No. 1299; c. J. Hollebeek om vergunning tot het oprichten van een koekbakkerij in het perceel Hoefstraat No. 2, kadas traal hekend Gemeente Leiden, Sectie E. No. 1019. Gelet op de artt. G en 7 der Hinder wet; Geven kennis aan liet publiek, dat genoemde verzoeken met de bijlagei op dé Secretarie dezer gemeente ter vi sie gelegd zijn; alsmede dat op Zaterdag, den 5en Maart e.k. des voormiddags te half elf ure op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen deze verzoeken in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of een zij ner leden zijn verschenen, teneinde hunne bezwaren mondeling t,oe té lichten. Leiden, 19 Februari 1927. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. CANDIDAATSTELLING VOOR DE PROV. STATEN. De Burgemeester van Leiden brengt het volgende ter openbare kennis: Öp Dinsdag, 22 Februari aanstaande, zal plaats hebben de candidaatstellin<g" voor de Prov. Staten. Op dien dag kunnen, van cles voor middags negen uur tot des namiddags vier uur bij den voorzitter van het hoofdstembureau in der. kieskring, ter secretarie der gemeente Leiden, wor den ingeleverd lijsten van candidaten, als bedoeld in artikel 35 der Kieswet. Op dezelfde lijst mogen ton hoogsto twintig candidaten worden geplaatst.. Ieder© lijst meet worden onderteekend door ten minste vijf en twintig perso nen, die volgens de kiezerslijst, gelden de op liet oogenblik der inlevering', kie zers zijn voor de rPov. Staten binnen clen kieskring. Dezelfde kiezer mag niet meer dan één lijst onderteeken De candidaten moeten, met vermel ding var.' hun voorletters en woon plaats, op de lijsten geplaatst worden in de volgorde, waarin door de onder- tcekenaars aan lrcn de voorkeur Wordt gegeven. Indien de candidaat is een gehuwde vrouw of weduwe, wordt zij op do. lijst vermeld met der.' naam van haar echt genoot of overleden echtgenoot onder toevoeging van haren eigen naam, vo'or afgegaan door het woord „geboren" of een afkorting voor dit woord. Dezelfde candidaat mag niet voorko men op. meer dan'één van de lijsten ingeleverd in denzelfden kieskring. Bij de lijst moet worden overgelegd de in art. 4 van liet Kon. Beshiit van 12 December 1917 (Sts.bl. 110. G92) bedeel de schriftelijke verklaring van iederen daarop voorkomenden candidaat. dat hij bewilligt in zijncardidaatstelliflg op de^e .lijst. In diep de candidaat zich buiten liet Rijk in Europa bevindt, kan de hier bedoelde verklaring telegra- phisrh worden gedaan en is zij riet aan het officieele formulier gebonden. De inlevering der lijst moet geschie den persoonlijk door één der ondertee kenaars. Dé candidaten kunnen daar- bii tegenwoordig zijn. Formulieren, voor d© lijsten en voor de schriftelijke verklaring van bewilli ging, hierboven vermeld, ziih +er secre tarie dezer gemeente'kosteloos ver krijgbaar tot en met den dag der can- didaatstelling. Leiden, 21 Februari 1927. De Burgemeester voornoemd, A. VAN DE SANDE BAK'TOTJZEN. pen veresnigingsjaar aan verschillend® zieken en zwakken uitgereikt 476 eieren en 774 liter melk. Het bestuur bestaat uit de dames: Mevr. Gisren, Mevr. Ot fringa. Mej. Slappendel. Mej. De Brurm, Mej. Hortensius en Mej. Oudshoorn. De jaarvergadering1 van de Gere?. Jongedochtersvereéniging .,.Ora et Ls- bora" zal D.V. plaats hebben op Don derdag 24 Februari a.s. des avonds 7 uur in het lokaal achter de Geref. Kerk. De A.-R Kie.svereeniging „Neder land en Oranje" hield Woensdagavond in het lokaal achter de Geref. Kerk een openbare vergadering, waarbij als spre ker optrad de heer Mr. H. Bijleveld, oud Minister van Marine, Lid van de Tweede Kamer te 's-Gravenhage, met het onder werp „Onze positie". De Voorzitter, de heer D. de Bruyn, opende het samenzijn, liet zingen Ps. 69 vs. 9, ging voor in gebed en spyak een kort openingswoord, daarbij wijzende op het gewicht van de a.s. verkiezingen voor Prov. Staten en Gemeenteraad. Hij sprak zijn blijdschap uit, dat Mr. Bijlevela zoo welwillend was geweest, tct ons te komen om met zijn voorlichting ons te dienen, en gaf henf-Ahet woord. Spr. begdh met er op te wijzen, dat het een algemeen verschijnsel is, dat er minder belangstelling wordt gevonden voor de verkiezing van Prov. Staten, om dat de groote beteekenis van dit college

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2