Ook Zaterdags naar WAALS 30 27 36 2.05 6.50 12.00 7.75 6.25 12.50 69 5.50 Haarlemmerstraat 130/136. NIEUWE L El DAG-AGENDA. Vrijdag 18> Febr., s av. acht uur, Hooigrachtkerk: Ds. G. R. Kuyper, van Den Haag, over: „Hoséa, de profeet van beleedigde liefde". Rijnsburg. Vrijdag 18 Febr., 's av. half acht, Zaal „Central": Dr. M. H. A. v. d. Valk, van Rotterdam, over: „Jezus en Satan in de verzoekingen". Zondag 20 Febr., Vrije Evang. Gem. Middelstegr. 3, 's rnorg. tien uur: de heer J. A. Verweij, van Zwolle, 's av. half zeven de heer Vernhout, van •Haarlem. Maandag 21 Febr., 's av. kwart over acht, Stadsgehoorzaal: Concert door het Haagsch Strijkkwartet. Dinsdag 22 Febr., Stadsgehoorzaal: Uitvoering door de Chr. Zangvereen. „Looft den Heer", le Lisse, en het Chr. Muziekcorps „De Harpe Davids", van Noordwijkerhout Vrijdag 4 Maart, 's middags vier uur Leidsclie Broodfabriek, N. Mare 1, Jaarl. alg. aandeelhoudersverga, dezer N. V. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 14 tot en met Zondag 20 Februari a.s. waargenomen door de apotneek van den heer W. Pelle, Kort Rapenburg 12, Telef. 594. Oegstgeest. Apotheek „De Vijzel" Kempenaerstraat 4, des nachts cn des Zondags. welke niet als afzonderlijk perceelsge deelte kunnen worden aangemerkt, waarvan 1646 étage-woningen en 185 voor- en achterwoningen (of linker- en rechtergedeelte). Wat de wijze van het tot stand komen aangaat, zijn de woningen gesplitst naar den eigendom en wel in: Particuliere woningen, Gemeente-wo ningen, Rijks- en Provincie-woningen,' en VereenigingswoxLingenBuiten be schouwing gelaten zijn weer de hofjes woningen. De eerste soort is nog weer gesplitst in woningen zonder en met premie of met premie en le hypotheek; m.a.w. zonder en met overheidssteun. Al deze woningen zijn gebouwd op eigen ter rein. Aangezien te Leiden van de premie regeling voor particuliere woningen weinig gebruik is gemaakt, is dit per centage uiterst gering. Er zijn in aantal en procentsgewijze de volgende categoriën particuliere wo ningen 12714 praticuliere woningen, is 82.5 pet, van het totaal aantal woningen; 12650 particuliere woningen zonder overheidssteun is 82.1 pet. van het to taal aantal woningen; 64 particuliere woningen me- over heidssteun is 0.42 pet. van het totaal aantal woningen of 0.5 pet. van het to taal aantal particuliere woningen. .Het aantal Rijks- en Provinciewonin gen bedraagt slechts 48; het, zijn in hoofdzaak woningen behoorende bij de Universiteitsgebouwen en enkele brug wachters'woningen- bij Provinciale brug g<m. De gemeenteweningen zijn gesplitst in drie groepen. De eerste groep om vat de woningen ter verbetering van de volkshuisvesting. Deze Zijn alle ge bouwd met Rijkspremie en Gemeente lijk voorschot. De tweede groep zijn de 16 noodwoningen, welke eerlang zullen worden opgeruimd. De derde groep zijn de andere gemeentewoningen d.z. de woningen, welke bij de gemeente als dienstwoningen in gebruik zijn, of die, welke voor speciale doeleinden', zooals straatverbreeding. marktnitbrei ding, verbetering van verkeerswegen, zijn aangekocht. Het totaal der Gemeentewoningen is 310 woningen ter verbetering der Volkshuisvesting. 16 noodwoningen, en 144 andere woningen. 470 woningen totaal. Aangezien te Leiden geen midden standswoningen met overheidssteun1 zijn gebouwd, is in de vereenigir-gswo- ningbouw slechts één hoofdgroep: de bouw van arbeiderswoningen door ver» eenigimgen. toegelaten als uitsluitend werkzaam in het belang van de ver betering der Volkshuisvesting (art. 34 der Woningwet). Hierin zijn weer drie groepen te on derscheiden: Vereenigingswoningen met Rijksvoor schot 1699 woningen; iden met Gemeen telijk voorschot .en Rijkspremie 466 wo ningen; idem met alleen Gemeentelijk voorschot, 16 woningen; totaal dus 2181 woningen. Laat men de noodwoningen buiten beschouwing, dan zijn in totaal dat ie dus met inbegrip van de Gemeente lijke woningbouw gebouwd met over heidssteun 2491 arbeiderswoningen of' 16.2 pet. van liet totaal aantal wonin gen. Behalve vorenbedoelde Woningwet- houw, kan ook nog bouw van arbei derswoningen pjaats vinden door ver- eenigingen van belanghebbenden of be langstellenden. Onder de eerste catego rie kunnen gerangschikt worden de 42 woningen van „Eigen Haard" in de Ge-rrit Doustraat; de laatste soort is in hoofdzaak gebouwd door de N.V. „De Leidsche Bouwvereeniglng". Dit is een vereeniging met een min of meer filantropisch karakter; de door deze vereeniging gebouwde arbeiderswonin gen beloopen in totaal 337. De gemiddelde jaarbuur bedraagt voor de particuliere woningen in de geheele 9tad nog geen f 300, m.a.w. het aantal particuliere arbeiderswoningen D^CHE COURANT VAN VRIJDAG 18 FEBRUARI 1927 van zeer lagen huurprijs heeft verre weg de overhand. De gemiddelde huur van alle wo ningen, zonder de hofjes, bedraagt f315,72; voor Amsterdam is dit f402,25. Het aantal woningen,bewoond door de e i g e n a r e 11 bedraagt voor de wo ningen met bedrijfsruimte in de bin nenstad 47.3, in de buitenstad 40.7 pet., gemiddeld 45.9 pet. (Amsterdam 17.8 pet.); voor de woningen zonder be drijfsruimte resp. 15.8 en 19.8 en 18.2 pet. (Amsterdam 4.2 pet.). In een aanhangsel zijn graphieken opgenomen betreffnede den loop der bevolking van 1851 tot en met 1925. Het aantal inwoners bedroeg in 1851 ongeveer 36.000, thans 68.000. Thans gaat. Leiden weer in de rich ting van de 70.000 inwoners, een bevol kingscijfer dat ook in den bloeitijd on zer stad, omstreeks 1700 was bereikt. En de heer Van Hamel ziet reeds de 80.000 in het verschiet LIEFDADIGHEIDS UITVOERING. Wij vestigen de aandacht onzer le zers op de uitvoering, die op aanstaan den Dinsdagavond in de Stadsgehoor zaal gehouden zal worden in het be lang van het Christelijk tehuis voor vrouwen. Om het tekort dezer nuttige stichting te helpen wegnemen, zal de heer v. d. Keur met de Zangvereeniging „Loof den Heer", van Lisse, en het muziekgezelschap „De Harpe Davids" van Noordwijkerhout een uitvoering geven. Per advertentie zullen de nade re bijzonderheden worden bekend ge maakt. Met het oog op het nuttige doel en op hetgeen er te hooren zal zijn, wekken wij gaarne tot opkomst naar deze uitvoering op. Het Tehuis, dat een Christelijke verblijfplaats biedt aan vrouwen en meisjes uit alle standen, verdient aller steun. BRANDJE. Hedenmorgen half 7 ontstond in het leschhuis van de kalkfabriek van de fa. Lacomblé aan den Zijlsingel een begin van brand, waarschijnlijk ten gevolge van het feit, dat bij het uitha len van gebrande kalk deze met een houten schot in aanraking kwam. De brandweer werd gealarmeerd, die het brandje met één straal op do waterleiding bluschte. Het dak was eenigszins doorgebrand De politie krijgt nu langzamer hand een heele collectie rijwielplaat- jesdieven en -helers te pakken, allen jongens van 17 tot 20 jaar. Zoo zijn thans in bewaring gesteld H. B., P. D v. Z„ J. O., A. B. en D. C., allen ver dacht zich aan dit feit te hebben schul dig gemaakt. Gisteren liep H. K. op den Ouden Singel langs het paard van den kolen handelaar v. R. Het dier beet hem in den arm zonder dat bet daarvoor een bepaalde reden zou kunnen aanwijzen. Gistermiddag kwart voor 2 reed op de Stcenstraat bij de Beestenmarkt een auto tegen de daar staande kraan aan, waardoor deze eenige schade be kwam. STATEN-GENERAAL. tweede kamer. Vergadering van Donderdag 17 Fe bruari. D'e heer LOVINK vraagt verlof tot een interpellatie naar aanleiding van geruchten over proefboringen op de Veluwe ten behoeve van de drinkwa tervoorziening te Amsterdam. Op dit verzoek zal Dinsdag worden beslist. Aan de orde is de voorzetting van de behandeling van het ontwerp tot uitbreiding van Breda. De heer DROP (S. D.) acht samen werking tusschen Breda en buitenge meenten buitengesloten, gezien cie ani mositeit, die er heerscht. Hij laakt de houding der buitengemeenten tegen over de wenschen van Breda. Dhr. VAN SASSE VAN ISSELT (R. K.), wijst er op, dat Princenhags en Teteringen zullen missen dat deell dat met Breda is saamgegroeid, hun plaats als plattelandsgemeente behoui den ze. De heer MARCHANT (V. D.) vindt de stukken onduidelijk. Het betreft geen natuurlijke uitgroei van Breda. Men is eenvoudig buiten de gemeen te gaan wonen, omdat men het et modi vond. Het woningvraagstuk wordt geenszins opgelost. De nood zakelijkheid tot grenswijziging is niet aangetoond. Met de plattelandsge meenten wordt te weinig rekening ge houden. De minister van Binnenlandsche Za ken, .de heer KAN, merkt op, dat reeds 25 jaar dit voorstel in voorberei ding is. De uitbreiding van Breda is' een algemeen belang. Verschillende gemeentelijke inrichtingen liggen bui ten het grondgebied der stad. Spr. schi dert verschil'ende plaatse lijke toestanden, waaruit blijkt, dat uit breiding noodzakelijk is. Spr. betoogt, dat net ontzettend moei lijk is een grens te trekken die billijk is. Princennage blijft een benijdbare gemeente. Teteringen heeft lang bo ven haar stand geleefd. Spr. kan geen gevolg geven aan het verzoek, om het wetsontwerp terug te nemen. De heer VAN RAPPARD idientj de volgende motie in: De Kamer, van oordeel, dat het in geen geval wenschelijk is het grondge bied van Breda naar het Zuiden verder uit te breiden dan tot de lijn, loopen- de van den landweg, die van het Zuid einde van de Baronielaan loopt in N.W'. richting, verzoekt den minister artikel 1 i n dien zin te wijzigen, en gaat over tot de orde van den dag. De motie komt dadelijk in behan deling. De heer VAN RAPPARD (V, D.) licht de motie toe. RECLAME Brabanlsch boni Kieuwe sorteering Poolbont kleur en waschecbt Mod. tropicals voor pakjes en schorten Br. Linnenkant. R. zwarte sajel, per knol Solide Dameskous alle modelinten. Heerenoverhemden m. boord Unie kleuren mei satijn ruiten en slreepen. 5 1972 25 Houten Ledikant, 2 persoons. 2 Pers. matrasslel geheel compleet Kiniietledikant wit lacqué Geschilderde Waschtaiel voorradig in 3 kleuren Prima 2 persoons gezondheid- matras Slaapkamermatten vanai Gewatteerde Dekens nieuwe kleuren. De MINISTER ontraadt de aan neming. De heer MARCHANT (V. D.) dient de volgende motie in: De Kamer, van oordeel, dat het voorstel niet voldoende tegemoetkomt aan de bezwaren ten aanzien van de buitengemeenten gerezen, noodigt den minister uit; deze bezwaren nader in overweging te nemen, met Ged. Staten en met-de besturen dér betrokken bui tengemeenten nader in overleg te treden en gaat over tot de orde van den dag. Deze motie, die het eerst in stem ming komt, wordt verworpen met 46 26 stemmen. De motie-v. Rftppard wordt ver worpen met bitten en opstaan. Het wetsontwerp wordt aangenomen met 47 tegen 27 stemmen. Daarna is aan de orde het wetsont werp -tot opheffing van de privaat rechtelijke belemmeringen. De heer BEUMER (A. R.) meent, dat de grens der overheidsbemoeiing' te ver is getrokken. Er is een waar borg opgenomen, dat de verplichtin' gen, waarom het gaat, bij een onteige ning alleen worden opgelegd, wan neer degene die inbreuk maakt op den' eieendom geen overeenstemming be reikt met de tegenpartij. Spr. vraagt kan dwang worden toegeoast, alvo rens een poging tot schikking is ge daan. Spr. pleit voor. meer eenheid in de wetgeving on dit stuk. Dhr. DROOGLEVER FORTUYN' (V. B.) sluit zich bij den wensch vooi1, een algemeene regeling aan: Hij vraagt uitbreiding van de mogelijkheid vans beroep op den rechter ook tot de be slissing over den minimumlast. De heer EBELS (V. D.) juicht het ontwerp toe4 omdat de gemeenschat>s belangen niet moeten kunnen worden gedwarsboomd door particuliere be zitters. De heer HEEMSKERK (A. R.) be pleit het lichten van de beperking om trent de boomeri uit art. 10 en die over te brengen naar art. 2, dat handelt over het normale recht. De Minister zal Dinsdag antwoorden ,De vergadering wordt te kwart over* vijf verdaagd UIT DE OMGEVING. AARLANDERVEEN. Binnenkort hoopt Ds. Verhoog, Ge-re f. predikant té Willemstad voor de A.R. Kiesvereeniging alhier op te treden met een lezing over den toe stand in de Drentsche venen, welke lezing met lichtbeelden toegelicht zal worden. Vorige week had in de zaal Van Bun- nik een openbare ledenvergadering plaats voor Ziekenhuisverpleging. De voorzitter, de heer M. A. Hooge- veen opende de vergadering. De secre taris sprak het gebed uit. De voorzitter sprak een kort openingswoord. Notu len werden gelezen en zonder op- of aanmerking goedgekeurd. De secreta ris gaf daarna een overzicht over 1926 Er waren in 1926 16 verpleegden in ziekenhuizen; die te zamen 345 ver- pleegdagen hadden; 15 patiënten wer den per ziekenauto naar het zieken huis gebracht; 19 nieuwe gezinnen werden weer ingeschreven, zoodat het aantal leden steeds blijft vermeerde ren. De voorzitter sprak een woord van dank aan den heer Jac. Bogaard voor zijn uitgebracht verslag. De penning meester, de heer J. Boks, gaf daarna 'n overzicht v. den financieelen tóestand. Daar de uitgaven in 1926 veel hooger waren: dan in vorige jaren, was ei" nog een batig saldo van f110, zoodat nu op de Rijkspostspaarbank f1069 is ge plaatst. Daarna had de bestuursverkiezing plaats. De aftredende heeren J. de Wit, J. v. Vliet Az. ,en P. Eikelenboom wer den met bijna algemeene stemmen her kozen. Deze na-men hunne benoeming weer aan. De vergadering was tevre den over de wijze van optreden van haar bestuur. De voorzitter sprak een woord van dank aan de leden en sloot de open bare vergadering. Da secretaris sprak het dankgebed uit. Ds. Moolhuizen hoopt 25 Febr. a.s. in de Geref. kerk alhier een Zen dingsrede te houden. Het bouwen van eeni renteniers- huis voor rekening van den heer H. Stigter alhier is opgedragen: Metsel werk Wed. H. Barreveld; Timmerwerk de heer M. S. van der Voort, alhier. BOSKOOP. Ds. J. G.- Fernhout, Geref. Predi kant aibier, is beroepen te Bandoeng, Ned.-Indië. Tot Hoofd eener Chr. Schoo-l te Scheveningen is benoemd de heer 0. k. Befjs, Hcofd der Nederl. Herv. School alhier. KATWIJK. Door B. en W. is de datum der ver kiezine voor den Gemeenteraad alhier vastgesteld op Woensdag 25 Mei 1927 (dus Woensdag voor Hemelvaartsdag). KATWIJK AAN ZEE. Beroepen tot Predikant bij de Go reformeerde Kerk alhier, Ds. J. W. Es- seling te Eindhoven. KOUDEKERK. Predikbeurten. Ned. Herv. Gem. v.m. 9.30 en n.m. 6.30 uur Ds. Israël. Geref. Kerk v.m. 9.30 en n.m. 6.3a- uur Ds. Haspers. OEGSTGEEST. In Hotel ,,Het Witte Huis*' waren inet eenige leden te dezer plaatse in ver gadering bijeen, opgekomen de heeren v'olijn en de Bruyn respectievelijk de Directeur en Inspecteur van den Centrale Bond voor Ongevallen en Ziek teverzekering in het Land- en Tuinbouw bedrijf, gevestigd te Gouda. Als Voorzitter dezer vergadering fun geerde de heer T. v. Egmond, Voorzitter van den Centr. Bond, die in zijn inlei ding het doel dezer bijeenkomst naar vo ren bracht, n.l. te komen -tot oprichting van een 73 e afdeeling van den Centr. Bond het Platteland, zoomogelijk omvat tende eenige omliggende gemeenten. Als spreker trad op de heer Colijn, die zijn dankbaarheid uitsprak over aen groei van de Centrale Bedrjjfsverzeke- ring, welke na 5 iaren arbeid is opge veerd tot 72 afdeelingen met een omzet arbeidsloon van f 14,000000, waarmede een bevredigend resultaat is verkregen Tot mijn spijt, zegt spr., is de destijds bestaande afdeeling Oegstgeest opgehe ven, doch persoonlijk ae groote belan gen behartigende van de_ bcdrijfsveree niging, en voorstander zijnde voor op richting van afdeelingen, z'iin wij tot hier gekomen. Belangrijke zaken zijn hangen de vcor u allen, in verband met de ko mende ziektewet. De bedoeling is dan ook, dat men zelf doet en uitvoere, wat door de Wet is ter hand genomen. Vo-orheen waren hier en daar enkele vereenigingen die de voorko mende ongevallen zelf ter hand namen, doch de wetgever heeft in dezen andere regelingen getroffen, dat het systeem „van Leeuwen" meer en meer werd door gevoerd, om zich te vereenigen in een Centrale Bond. In dien tijd is dan ook deze tot stand gekomen (sedert 1911). In theorie vondt dit veel bestrijding, doch in de practijk is gebleken de sterke ls- vensvatbaarheid. Er wordt nog te veei vergeten, dat er zoo vele ondernemin gen zijn gevestigd op speculatieve grond slag .De wetgever echter zegt: alle vei- lies moet uitgesloten zijn en er mag geen winst gemaakt worden. Om dus deze be doeling te kunnen opvolgen, waaruit niet anders kan biijken als het greote be lang voer werkge ver en werknemer is het nocdig over te gaan tot het stichten van afdeelingen. Door het stichten van al- deelingen kan voor beide betrokkenen een betere controle worden uitgeoefend en een gunstiger resultaat verkregen worden. l)e aard en gevolgen van onge vallen worden in verband gebracht met aangetoonde uitkeeringscijfers. Indien een arbeider een ongeval over komt, b.v. eene met doo-delijken afloop, of wel een kleine infectie, waardoor geen arbeid verricht kan worden, moet daarin worden voorzien door uitkeering van loon of verdere gevolgen. Het is daarom noodig en nuttig, dat de leden met de werking van den bond bekenü zijn. Door het stichten van plaatselijke of gewesteltjke afdeelingen, is dit doelmatiger te bereiken dan alleen door de werking van den Centr. Bond, De kosten voor de leden in 't algemeen blijven te hoog, mede veroorzaakt door vele reis- en verblijfkosten en bijkomen de zaken. .Volgens de statuten van den Radio-Programma. Wat er vanavond ta hooien la. KöNIGSWUSTERH., 1300 M. 7.30 „Der Opernball", kom. opera. 9.5011.50 Muziek. DAVENTRY, 1600 M. 5.05 Muziek. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Concert. 7.05 Concert. 7.35 Pianomuziek. S.20 Muziek. 9.35 Muziek. HILVERSUM, 1050 M. 5.006.45 Concert. 6.457.45 Fransohe les. 7.45 Politiebericht. S.io Lezing v. d. Binnenvaart. 8.35 Concert voor 2 vleugels. 9.15 Populair Concert H.D.O. 10.00 Persberichten. PAKIJS (Radio-Paris), 17.50 M. 5.05. Radio-Amateurs. 5.55 Koersen en inlichtingen. 8.00' Actualiteiten. 8.20 Koersen en persberichten. 9.05 Concert. Centr. Bond is het mogelijk, met min stens 15 leden een afdeeling te stichten. Hier kan dit dus gemakkelijk, zoo deze afdeeling omvat eenige omliggende ge meenten. Van de risico voor de afdee lingen en den Bond alsmede de voor ia der lichaam afzonderlijke termijn van uitkeering, wordt besproken en nader toegelicht. Van de voorgekomen ongeval len in 1923 en '24 wordt een overzicht gegeven, alsmede enkele gegevens van hosten voor de afdeelingen. Hoewel dat Kond aanmerkelijk grooter is geworden, is in dit opzicht het verhouoingscijier ongeveer hetzelide gebleven. Wel zijn er pessimisten geweest die zeiden: het is niet vol te houden, doch de practijk heeft duidelijk het tegendeel bewezen. Hoe meer afdeelingen gesticht worden hoe voordeeliger de centralisatie kan zijn Vervolgens stelt spr. de aanwezigen in de gelegenheid tot het stellen van vra gen. Lenige duistere punten worden, tlcor den heer. Colijn duidelijk opgeheV derd en de oorzaak van de opheffing in deze gemeente nader uiteengezte, waarna besloten werd tot voorloopige op richting van een afdeeling, dragende den naam „Oegstgeest en Omstreken", re- sorteerende de gemeenten Oegstgeest, Rijnsburg, Wassenaar, Valkenburg, d« beide Katwijken, Voorschoten en Leiden tellende ongeveer 50 leden. Na enkele onderlinge besprekingen wordt een tijd bepaald van 2 maanden tot bet verrichten van de voorloopige werkzaamheden en het houden van ver gaderingen in omliggende gemeenten, waarna een definitief besluit zal geuo men worden. Bij acclamatie werden als bestuursle den benoemd de heeren: T. van Egmond, Oegstgeest; L. N. den Older, Leiden; B. Koning, Voorschoten; J. V. d. Perk, Kat wijk a, d. Rijn en G. J. v. iL Stoel, Was senaar. De heer T. v. Egmond nam voorloopig het Voorzitterschap op. zich, en dankte den heer Colijn voor zijne medewerking en sloot de vergadering. SASSENHEIM. Na gehouden onderhandsehe aanbe steding, is door het Bouwkundig Bureau „Verhoog", Architecten Lohmann es Ponsen .namens hun principaal de heer A. Couvée alhier, aan de firma Gebr's. van Breda en Co., het verbouwen vaa het woon- en winkelhuis ne. 150 opge dragen. VOORSCHOTEN Dinsdagavond vergaderde da R.-K. Kiesvereeniging onder leiding van defl teer V. Schipper. In zün openings woord deelde deze mede, dat, waar hij vorig jaar als bij verrassing gekozen werd als Voorzitter, hier zeggen moet, dat spr. behoort tot de Michaelgroep, en de Democratische gedachte voorstaat, verder deelde spr. mede, dat 12 April de candidaatstelling zal plaats hebben voor leden van den gemeenteraad en hoopte dat de lijst bevrediging zal wek ken. Hierna voerde het woord de heer L. F. Guit, lid van den Gemeenteraad van den Haag. In zijn rede bepleitte spr. het plaatsen van een R.-K. arbeider op de lijst voor de a.s. Gemeenteraadsverkiezingen. Bij de rondviaag werden nog b.sproken de kosten van het Raadhuis, en Qe daarbij komende kosten. Tevens werd aangedrongen op het pla gen van overleg tusschen Raadsfractie en Kiesvereeniging. 1 April a.s. hoopt de heer J. R. Rutten, hoofd der 0. L. School (Dorpj, zijn 25-jarig jubileum bij het onderwps alhier te gedenken. De heer Rutten heeft verzocht dezen dag onopgemerkt te doen voorbij gaan. ALPHEN AAN DEN RIJN. Gemeenteraad. Gisteravond vergaderde de Raad dezer gemeente. Voorzitter de Burgemeestér. De Voorzitter opent de vergadering, leest het gebed én spreekt dan zijn blijdschap uit dat Weth. v. Leeuwen weer van zijn ziekte hersteld en deze vergadering kan bijwonen. Vervolgens houdt spr. de gebruike lijke Nieuwjaarsrede, waarin hij ver schillende dingen die in het afgeloo- pen jaar plaats hadden, memoreert en zijn beste wenschen uitspreekt voor 1927, zoowel voor de gemeente als voor ieder der Raadsleden afzonderlijk. De rede wordt door den heer Den Hertog met wederkeerigen heilwensch beantwoord. Thans ging men over tot het behan delen van de ingekomen stukken. Van Ged. Staten was goedgekeurd1 terug ontvangen de gemeentebegroo- Voig 1927. Enkele goedkeuringen op

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2