niéuwe Lfciuscht CUUKANI VAN DONDERDAG 17 FEBRUARI 192T DAG-AGENDA. Oegstgeest. Donderdag 17 Febr., 's av. acht uur: Rehoboth-Kapel: Lezing door Ds. Buffinga over: „God en Wereldleed". Vrijdag 18 Febr., s av. acht uur, Hooigraclitkerk: Ds. G. R. Kuyper, van Den Haag, over: „Hoséa, de profeet van beleedigde liefde". Rijnsburg. Vrijdag 18 Fabr., 's av. half acht, Zaal „Central": Dr. M. H. A. v. d. Valk, van Rotterdam, over: „Jezus en Satan in de verzoekingen". Zondag 20 Febr., Vrije Evang. Gem. Middelstegr. 3, 's morg. tien uur: de heer J.' A. Verweij, van Zwolle, 's av. half zeven de heer Vernhout, van Haarlem. Maandag 21 Febr.; 's av. kwart over acht, Stadsgehoorzaal: Concert door het Haagsch Strijkkwartet. Dinsdag 22 Febr., Stadsgehoorzaal: Uitvoering door de Chr. Zangvereen. „Looft den Heer", te Lisse, en het Chr. Muziekcorps „De Harpe Davids", van Noord wijkerhout De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 14 tot en met Zondag 20 Februari a.s. waargenomen door de apotneek van den heer W. Pelle, Kort Rapenburg 12, Telef. 594. Oegstgeest. Apotheek. „De Vijzel" Kempenaerstraat 4, des nachts en -ies Zondags. de artikelen van de wet van 1872 die de vaccinatie regelen, in stand gehou den. x Tevens worden op enkele andere pun ten wijzigingen aangebracht, om ver der tegemoet te komen aan het be zwaar, dat voor velen gelegen was in bevoegdheden van de inspectie om tot zekere maatregelen te dwingen. Door deze wijziging wordt een grootere plaats ingeruimd aan het inzicht en de verantwoordelijkheid van den bur gemeester. ACHTERUITGANG. Men meldt uit Hellevoetsluis: In de vacature in den gemeenteraad ten gevolge van het bedanken van Dr. Kros, zal niet worden voorzien, daar bij de volgende stemming de Raad slechts uit zeven leden in plaats van uit 11 leden mag bestaan. Mr. 3. J. DIJCKMEESTER. Onder groote blijken van belangstel ling vierde gisteren mr. H. J. Dijck meester, oud-commissaris der Konin gin in de provincie Zeeland zijn SOsten verjaardag. De Koningin gaf door een schrifte lijken gelukwensch blijk van haar be langstelling, terwijl de Prins in den loop van den ochtend persoonlijk zijn felicitatie kwam aanbieden. Voorts ontving mr. Dijckmeester talrijke ge- lukwenschen, vooral uit de provincie Zee-land, waar hij vele jaren gewoond heeft en zeer gezien was. Ook werden hem enkele bloemstukken toegezon den. Daar de heer Dijckmeester zich uit het ambtelijke leven teruggetrokken heeft, werd deze feestdag ook 'flui tend in huiselijken kring gevierd. GEEN OPENBARE VERGADERING OP VRIJDAG A.S, In verband met het besluit van de Centrale afdeeling der Tweede Kamer om a.s. Vrijdagmiddag een aantal ont werpen in de afdeelingen te doen on derzoeken, zal dien dag geen openba re vergadering worden gehouden. DE ZOMERTIJD. De centrale afdeeling van de Twee de Kamer heeft besloten, Vrijdag 18 Febr. te 1 uur in de afdeelingen een aantal wetsontwerpen te doen onder zoeken, benevens het wetsvoorstel- Braat tot afschaffing van den zomer tijd. HET STOOMGEMAAL TE KEIZERS- VEER. De heer Braat, lid van de Tweede Kamer, heeft aan den Minister van .Waterstaat de volgende vragen ge steld: Is het den minister bekend: dat het stoomgemaal te Keizersv-eer niét altijd maalt, zelfs niet wanneer de boeren en tuinders te Sprang-Capelle overlast van water hebben; dat de belaghebbenden door de vorming van een hoogheemraadschap, dat den abnormalen watértoestand Ibet béste zou kunnen regelen, met be langstelling, doch tot heden tevergeefs tegemoet zien? Is de minister breid te bevorderen, dat daar afdoende maatregelen geno men worden? STATEN-GENERAAL, TWEEDE KAMER. Vergadering van Woensdag 16 Fe bruari. Aan den heer L. de Visser wordt vergunning verleend te interpelleeren over de vervolging en veroordeeling van communisten in Indië en over 't zenden van den kruiser Sumatra naar Sjanghai. Bij de voortzetting van de behande ling van het ontwerp betreffende de wijziging van de grens van Haarlem betoogt MINISTER KAN, dat voor het algemeen belang het plaatselijk belang moet wijken. Van samenwer king tusschen gemeenten verwacht spr. niets; annexatie is noodig. Dé voorstellen zijn niet te splitsen. Het gaat niet aan Haarlem met kwade posten te belasten en het de goede te onthouden. Het aipendem'ent-Boissevain, oin de uitbreiding naar Bloemendaal te be perken tot bet gedeelte, gelegen tus schen de Delft en den spoorweg Haar lem-Velzen, wordt verworpen met 55 tegen 27 stemmen. Een amendement van de Commissie van rapporteurs, dat bedoelt de gren zen voor Heemstede gunstiger te wij zigen, ontlokt bespreking. De heeren BOISE VAIN (V.B.), VAN DEN HEU VEL (A.-R.) en KORTENHORST (R.- K.) verdedigen het amendement en de heeren GERHARD (S.D.), BOM AN S (R.-K.) en KETELAAR (V.D.) bestrijden het. MINISTER KAN kan niet ontken nen, dat hij oorspronkelijk veel ge voeld heeft voor de natuurlijke gren zen, die de commissie van rapporteifrs Wil stellen. Gedep. Staten hebben de ze kwestie echter nauwkeurig onder zocht, doch blijven een andere begren zing, dan door hun college aangegeven ten zeerste ontraden. Spr. kan dan ook de Kamer niet aanraden, het amende ment aan te nemen. Daarna wordt het amendement met 55 tegen 34 stemmen verworpen. De heer GERHARD (S.D.) licht een amendement toe om wat het wacht geld betreft, de bepalingen ook te doen gelden voor tijdelijke ambtena ren, die reeds 3 jaren tijdelijk in dienst der gemeente zijn. (In liet ontwerp is die termijn gesteld op 10 jaren). MINISTER KAN acht het wensche- lijker, deze bepaling te doen aanslui ten bij het algemeen beginsel der wet geving, dat voor dien termijn 10 jaren stelt. Het amendement wordt verworpen met 61 tegen 26 stemmen. Het wetsontwerp wordt aangenomen met 55 tegen 34 stemmen. Uitbreiding van de gemeente Breda. De heer VAN RAPPART (V.B.) be strijdt het ontwerp omdat gedeelten van Princenhage en Teteringen voor Breda niet noodig zijn. De heer DEN HEUVEL (A.-R. is tegen het ontwerp omdat liet alleen rekent met de belangen van Breda. Er zullen meer grensmoeilijkheden ko men dan er nu zijn. Princenhage en Teteringen worden in hun bestaan aangestast. De heer ARTS (R.-K.) toont aan dat ook hier noch Breda noch de randge meenten bevrediging vinden. Spr. vraagt waarom niet op gewestelijke uitbreidingsplannen kan worden go- wacht. De heer VAN RIJZEWIJK (R.-K.) merkt op, dat Breda hier zelfs niet medewerkt en pleit voor intrekking van het ontwerp ook omdat de rand gemeenten in hun bestaan worden be dreigd. De lieer DROP (S.D.) bespreekt de actie van het anti-annexatie-comité en waarschuwt om daarmee voorzichtig te zijn. Te zes uur .breekt deze spr. zijn rede af onï die lieden voort te zetten. De vergadering wortd verdaagd. BUITENLAND. DE BELj'. JtüSST RIJD TE WEENEN. Een chrisielijk-sociale vergadering verboden. Hedenavond zou in de volkszaal van het raadhuis te Weenen een openbare vergadering worden gehouden, waar in Kunschak; de leider van de Chris tel ijk-socialen in den national en raad, het belastingstelsel van Breitner, del. Weenschen wethouder van financien zou aanvallen. De Christelijk-socialen hadden hun aanhangers tot een druk bezoek aan deze vergadering opgewekt, maar ook de sociaal-democraten, tegen wier po litiek tenslotte de aanval gericht zou, zijn, hadden hun partijgenooten aan gespoord, in grooten getale naar het raadhuis op te trekken. Uic vrees voor relletjes en vechtpar tijen is de vergadering thans echter verboden. Dit verbod behoort tot de bevoegdheid van Seitz, Weenen's so da.''stischen burgemeester, die tevens gouverneur is van de provincie .Wee nen. DUITSCHLAND's ontwapening. De geheime uitrusting een fabel. In de begrootingscommissie van den Rijksdag heeft minister Gessier bi1 de behandeling van de begrooting -'an rijks verdediging .de militaire uit rustin een van Duitschland's buren vergele ken met de volkomen nagekomen ont wapening van Duitschland1. Dergelijke fabetjes, die verteld wor den over een geheime uitrusting van de rijks weerbaarheid, zei 'Gessier ver der, zijn mets dan spookbeelden. DE VER. STATEN EN TURKIJE. Een voorloopige overeenkomst bereikt De onderhandelingen tusschen ad miraal Bristol, den Amerikaanschen hoogen commissaris, en de Turksche regeering hebben geleid tot de overeen komst, om de huidige betrekkingen voor een jaar voort te zetten. De diplomatieke betrekkingen tus schen de Vereen. Staten en Turkije zullen onmiddellijk worden hervat. Men hoopt, dat in de loop van de volgende jaren conventies zulleh wor den vastgesteld nopens den handel, het vestingrecht en de consulaire be trekkingen. Naar men zich herinnert, moet de (verhouding tusschen de Vereen. Sta ten en Turkije worden herzien als ge volg van de verwerping door den Ame rikaanschen Senaat van het verdrag, van Lausanne. COOLIDGE's ONTWAPENINGS VOORSTELLEN. Ook Italië tegen. Uit Rome is te Londen bericht onl vangen, dat het Itaüaansche antwoord op Coolidge's ontwapeningsvoorstellen ongunstig zal luiden. Heden zou het antwoord verzonden en openbaar 'gemaakt worden. CGolidge handhaaft zijn voorstel. Het afwijzende antwoord van Frank rijk op het voorstel van president Coo lidge inzake de beperking van de be wapening ter zee, is Dinsdagavond te Washington ontvangen. In bevoegde klingen aldaar verluidt, dat president Coolidge aan zijn voor stel vasthoudt en zelfs zou overwegen oen conferentie te houden zonder deel neming van Frankrijk. De Amerikaansdie regeering is van oordeel, dat wanneer men de ontwa peningskwestie in haar geheel wil op lossen, men over eenige jaren nog even ver zal zijn als thans. Engeland raadpleegt zijn Dominions. Naar uit Londen gemeld wordt, be steedt de Éngelsche regeering haar volle aandacht aan het voorstel van president Coolidge om een nieuwe conferentie voor de bewapening ter zee bijeen te roepen. Met de dominions met zelfbestuur wordt overleg ge pleegd. Het zal daarom etnigen tijd duren, voordat het Éngelsche antwoord kan worden opgesteld volgens do opvattin gen van de regeeringen dezer overzee- sche gewesten en die der daarvoor in aanmerking komende departementen te Londen. Dr. NEDERBRAGT. Dr. Nederbragt werd in de gisteren geopende zitting van de controlecom missie van den Volkenbond herbe noemd tot rapporteur van deze com missie. NAAR EEN KONINKRIJK CANADA? Er is thans een voorstel bij het Ca- nadeesche parlement aanhangig om in het vervolg de benaming „Dominion Canada" te vervangen door Konink rijk Canada". DE CHINJEESCHE BURGEROORLOG. Een offensief der Eanieneszen? In welingelichte kringen te Sjang hai gelooft men, dat zich een offensief der Kantoneezen in de buurt van Tsjoetsjau, op 70 K.M. ten Z.W. van Hankau, ontwikkelt. Tsjoetsjau zou door de Kantoneesche troepen bezet zijn. KORTE BERICHTEN. Aan het Fransche communisti sche Kamerlid Cachin is de toegang in Zwitserland geweigerd. De onderhandelingen tusschen den Britschen vertegenwoordiger O' Malley en Tsjen te Hankow zouden niet definitief zijn afgebroken. O'Mal ley beeft aan het Brftsche departe ment van Buitenlandsche zaken nieu we instructies gevraagd. rIn het Fransche antwoord op Coolidge's ontwapeningsvoorstel meent de Amerikaansche staatssecre iaris Kellogg op meerdere punten een misvatting vari de eigenlijke bedoelin gen der Amerikaansche regeering te constateeren. De mijnwerkersstaking in Nieuw Zuid Wales is opgeheven. Het Duitsch-Fransch handelsver drag is voorwaardelijk verlengd' tot 31 Mei. Sir Herbert Samuel is gekozen tot voorzitter van de Britsche liberale partij. iEen groote epidemie in Afrika heeft minstens 60.000 dooden geeischt. De provinciale verkiezingen in de Kaapprovincie hebben zetelwinst voor de Zuid-Afrikaansche partij op geleverd. UIT DE OMGEVING. BOSKOOP. Op de gehouden aanbesteding voor den bouw van 3 woonhuizen, voor reke ning van de heeren: B. Rozeboom, H. Fase en J. Vergeer alhier, was laagste inschrijver de heer A. Mooten te Moor drecht, respectievelijk voor f 4887, f5237,en f4757,— aan wien het werk is gegund. De prijs der zoete melk is hier ter plaatse met 2 ct. per liter afgeslagen en gebracht op 13 ct. per liter. Eerstdaags zal alhier door de di rectie van „Zomers Buiten" een lezing gehouden worden. Het dool van deze le zing is, om meerdere bekendheid te ge wen aan hst streven en doel der ver- eeniging. Omtrent onderstaande verloren voorwerpen zijn aan het politiebureau inlichtingen te bekomen: eenig haakwerk, 1 houten bak met li ter, waarschijnlijk van een melkwagen en 1 schot van een automobiel. A.s. Zondag v.m. 9.30 en n.m. 6 uur, hoopt voor de eonfessionesle vet- eeniging in het gebouw „Salvator*" op te treden de heer W. G. de Jonge. Burgemeester en Wethouders de zer gemeente, hebben voor de betrek king van gemeente-opzichter, hooia van den dienst van „Publieke Werken" de volgende voordracht opgemaakt: 1D. L. Landman, opzichter-teekenaar te Schoten en 2. W. Meilof, opzichtei- teekenaar te Haarlem. Vrijdag j.l. nam de Boekoopsche Burgerwacht deel aan de nationale schietwedstrijden te Bodegraven, welke ter eere van het io-jarig bestaan van de Schietveraeniging „Wilhelm Teli" aldaar worden georganiseerd. Na afloop der wedstrijden die circa 3 weken zullen duren, worden de prij zen bekend gemaakt. Op de gehouden jaarvergadering van de IJsclub „Otweg" werden tot be stuursleden herkozen de heeren: 0. v. d .Kraats, A P.. Bongers, C. Ellerbroek, en R. Geers. I11 de vacature ontstaan we gens het overlijden van den heer G. öe Jong, werd gekozen de heer M. Slootjes. Uit het verslag van-den penningmees ter bleek, dat op 1 Januari j.l. in kas was f611,12. Verder werd aan de leden hekend gemaakt, dat een nieuwe muziek tent aangeschaft is. SASSEN HEIM. Orgelconcert. Gisteravond hadden we het genos gen in de Geref. Kerk alhier, een orgel concert van den heer H. Keuning bij te wonen. Dat de Geref. Kerk alhier haar mooi en sober kerkgebouw met een supa rieur instrument en een begaafd kunste naar achter de speeltafel, gaarne dienst haar maakt aan de muzikale opvoeding van 't publiek, is een streven dat meer belangstelling verdiende.. Er waren naar schattiing een 70-tal menschen, en dat ia housen te weinig. Deze concerten ver dienen een volle kerk. Begonnen werd met de Toccata in C- dur van J. C. Bach. Onmiddellijk werden we in het eerste deel geboeid door de kloeke kracht, de verheven schoonheid van dit werk. streng-rhythmisch opge vat en met absolute zekerheid voorga- dragen. Steeds sam-engestelder wordt da aamenstrengelonde golving der contra- puntische lijnen, en hoe klaar wordt het weefsel gehouden dcor dn heer Kenning., Na de forsche Toccata het prachtigs Andante. De registratie maakte hier het orgel tot een levend wonder. Heel uit da verte schijnt de zangstem aan te zwe ven als een hemelsche melodie, zacht emgensd dcor de donkere begeleidinga- accocrden. Een wonder van religieuss verecniging en weemoed naar den hemel Heerlijk dat cantilene van lobo en klari net. En dan ten slotte de Fuga, het the ma markant en duidelijk opengelegd-, een tweeds stem houdt een derde, en eindelijk de dijpe bassen. We hebben het al meer gezegd: fuga beteekent vlucht. En men voelt hoe de stemmen elkaar achtervolgen, elkaar grijpen wil len, elkaar aangrijpen en weer ontvluch ten. Streng rhythmisch en met groote klaarheid werd ons een inzicht in 1 dit tonenbouwwerk gegeven. De me'odieen lagen voor ons open in hun wedijver el kaar te grijpen, tot alles besloten werd met een machtig slotaccoord. De heer Keuning zorgt bij do samen stelling van zijn programma voor afwis seling. Na de strenge, ingetogen en ten slotte breed uit lofzinp 11de compositie van Bach, fijne Fransche muziek: het bekende ...Clair de lune" van Debussj dcor Cellier voor crgel gearrangeerd. Geheel andere muziek. Het orgel ruisch te als een aeolus-harp, waaraan zich weldra lieflijk fluitspel paarde. En in al de teere poëtische stemmingen van üe ze muziek werd een wonder van fijne kleureffecten bereikt, en steeds zach ter en ijler scheen het maanlicht te vei- droomen over de stille aarde. Daarna weer een groot werk,'de eer ste Sonate van Alexandre Guilmant. Een machtige introductie, waarbij het volte orgelwerk gemakkelijk een ruimte, eeni ge malen grooter zou kunnen vullen. Dit de introductie ontwikkelt zlcih het Alle gro, waarbjj ons weer opviel de prach tige registratie en het pedaalgehruik. Vol afwisseling is dit eerste deel, de be werking van het forsche thema en ds. cigenaardige chromatische overgangen. Men voelt in hem de invloeden van Bach maar ook van het Gregoriaansche, maar met toepassing van moderne tonaliteits- begrip en eigen rhytmiek. De pastorale uit deze sonate is een zeer poëtisch frag ment, waaraan een fijngevoelig kunste naar al zijn beste intenties besteden kan. Telkens keert het melodisch rhy-tmisch zoo mooie thema terug. Het ljjkt soms een eenvoudige toonschaal met rhyth- mische variaties; maar welk een wonder van kleuren. Nu eens hoort men celloge gons met het tremolo der vox humana, dan weer contrabas met fluit, telkens andere kleurcombinaties. En einaeiflh komt de jubel van de finala een breed uitgezongen thema, dat weldra in aller lei fragmenten gebroken wordt; zich schijnbaar verwart in passagespel, tot ds drommen zich weer vereenigen en in breede majesteit en volle kracht het tna- ma weer over de woelende harmomeen heen juicht, besloten wordt met krach tige fanfares en het geweldig slotaccoord En toen hoorden we van Guilmant „Prière et Berceuse' een werkje, dat ons zeer heeft ontroerd. Alles is lieflfjh in deze muziek, 't Leek een strijkorkest aanvankelijk, maar met dieper, orgelen- der resonans. Het fijne thema dat wel geïnsprieerd lijkt op „Stille nacht", doet aan het slot denken aan heel zachtjes biddend zingende kinderstemmen. En dat alles werd zoo sereen en ontroerend voorgedragen, dat hot ons lang heugen zal Ten slotte gaf de heer Keuning een improvisatie: koraalmelodie Ps. 75 :2 ,9 en 10 onberijmd. Hier kon da scheppen de kunstenaar aan zijn eigen vrp uit strcomende inspiratie gehoor geven. En dat kan niemand zonder de techniek van het orgelspel grondig te beheerschen. De neer Keuning toonde dit te kunnen en we hebben mat groote belangstelling zijn boeiende voordracht van eigen muzi kale ingeving beluisterd. Hjj gaf een in drukwekkende ,muzika!e interpretatie van de aangewezen teksten. Jammer, dat dit alles niet door veel meer men schen werd genoten. Burgerlijke stand. Geboren: Adri- ana Hendrika d.v. A. van DJsp en S. J. Meijer. Jan z.v. A. Eikelenboom en 3. van Wieringen. Gevestigd: Mej. E. C. Oostdani Hoofd str. 160 van Zoeterwoude. M. M. P. Per- rejjn geb .van Deursen Hoofdstraat 30a van 's-Gravenhage. Mei. G. C. Perreijn Hoofdstraat 30a van 's-Gravenhage. Vertrokken: Mej. A. Plagmeper van Weltevreden 1 naar Leiden. Mej. G. J. Vonk van Hoofdstr. 238 naar Oegstgeest Mej. M. P. Diederiks van Hoofdstraat 163 f naa rLeiden, Gemeentelijke Aankondigingen Hinderwet Burgemeester en Wethouders vaji Leiden, brengen ter algemeene kenn& (lat door hen vergunning is verleend aan P. Stoeken en rechtverkrijgenden tot het oprichten van een ondergrond- sclie bewaarplaats voor <3000 Lit?r ben zine met aftapinrichting op de Vol- dersgracht nabij het perceel Volders- gracht No. 23, kadastraal bekend Ge meente Leiden, Sectie H. No. 2734. Leiden 16 Februari 1927. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Opsluiting kooieenden. De Commissaris der Koningin in 'del Provincie Zuid Holland brengt ter kennis van belanghebbenden, dat Ge deputeerde Staten, ter voldoening aan) het bepaalde bij art. 34 cfer Jachtwet) 1923, oij hun besluit van 7 Februari 1927, No. 117, hebben bepaald, dat in deze provincie de kooieenden door denl kooiman moeten worden opgesloten of gehokt gedurende het tijdvak 1 Juli toü en met 15 September 1927. Deze kennisgeving zal? in plano gej drukt, worden afgekondigd en aange plakt waar zulks te doen gebruiken^ is, alsmede in cle Ned. Staatscourant! worden geplaatst. j 's Gravenhage, 15 Febr. 1927. De Commissaris der Koningin voort •noemd, j S WEERT9. WOUBRUGGE. Hedenmorgen is in den R|ad dezer emeente met 5 tegen 1 stem (die van en heer Lieverse) besloten, de 0. L. School te H^igmacle op te heften. (Zie morgen het verslag). ZOETERWOUDE. Het bouwen van een electrlsohe bemalinginrichting voor het (hooghouden der Zwet en Groote Blankaardpolder al hier, is door de gezamenlijke besturen opgedragen aan den heer N. Overdevest alhier, onder leiding van het Ingenieurs bureau de Ruiter en van der Graat te Rotterdam. Alhier is een pluimvee en Konjjneni vereeniging opgericht op initiatief van het bfestuur der Eierenveiling „Zorg en Vlijt". De vergadering daarvoor gehou den, werd geleid door den heer Adriv nus van Slingerland. Na vaststelling van een reglement werd definitief tot op richting besloten. Van de ruim 20 aan wezigen traden 18 als lid toe. Tot be stuursleden werden gekozen deeren B, den Hertom voorzitter; E. J. Los; Ach. Slingerland.; C. van Haastregt en J. Krie- ge. Tot secretaris daarvan werd aanget- wezen de heer A. Slingerland en tot penningmeester de heer van Haastregt. Het cloel der vereeniging is te trachten beter pluimvee en opvoeren van de eie- renproductie. Besloten werd nog dat per sonen uit andere gemeenten ook lid der' vereeniging kunnen worden. De contri butie werd zeer laag gesteld ,en wel f 1 per jaar terwijl getracht zal worden dit jaar nog een tentoonstelling te houden. Dat nog veel personen zich als lid aan melden, is de wensch van het bestuur. Met ingang van heden is de melk alhier met 1 ct. "per liter verlaagd. De verkiezing voor leden van den gemeenteraad zal gehouden worden op Woensdag 18 Mei a.s., alzoo volgens da nieuwe kiezerslijst. Het voornemen bestaat om in deza gemeente een afdeeling op te richten van den R.-K. Vrouwenbond. Heden avond heeft er een vergadering plaats in het Patronaatsgebouw bp 't dorp alhier. Bij het bestuur der R.-K. Kiesver- eeniging is door de buurtschap Hooga. iRijndijk een candidatenlrjst ingediend voor candidaat-Raadslid met de namen van de volgende heeren: W. Tijssen, G. Verhoogt, L. v. d. Valk, J. C. Stadhou der en J. de Groot. GEMENGD NIEUWS. Brand te .Vaassen. Betref! fende den brand te Vaassen vernemen' wij nader het volgende. De brand ontstond op de'deel, waan het hooi en stroo bewaard wordt. Hett vuur vond gretig voedsel, zoodat dei voorraad direct begon te branden. De vrouw, Brinkman genaamd, diel zwakzinnig was en bij den boer wasl uitbesteed, had zich ter ruste bege ven op een kamertje, dat dicht bijl (den hooi voorraad gelegen was. De vloer en ,de muren van het kamertja stonden al spoedig in lichte laaie. De boer, tevens eigenaar van het! huis, deed nog moeite de vrouw te redden, en haar uit de vlammen weg! te trekken, doch toen zijn kleeren ook[ {begonnen te branden, moest hij de po ging opgeven. Inmiddels stond het geheele huis in volle gloed en het dak stortte weldra in. Een gedeelte- van het vee, zeven koeij en, een paard, en eenige varkens kwa- men in de vlammen om. De stoomspuit uif Epe_ was spoedig; ter plaatse, doch toen zij arriveerde^ was er al' hier veer meer te redden. behalve de muren, die zijn blijVenj staan, ïs het gëfieele huis afgebrand. Tragisch. Te Hooge Mierdei (N. Br.) heeft zich een tragisch dub bel sterfgeval voorgedaan. Zondagmorgen werd daar Mej. J. G. Swanen, oud 75 jaar, dood op bed ge* vonden. Des Maandagsmorgens vond1 men haar echtgenoot, den 74-jarigen Joh* v. |d. Zanden, doodi op bed. Beiden waren tot dan toe gezond1.-. Gistermorgen zijn zij. naast elkaar ter ruste gelegd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2