WAALS Haademmerstr. 130136 Ook Zaterdags naar D. Japon, aardige dess. f 1.75 Prima D. Reiormschorien 1.30 155 16 46s 1.45 2.15 1.10 875 56 24 79 7.75 3.35 2.30 3.75 NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN VRIJDAG 11 FEBRUARI 1927 STADSNIEUWS. 4É& VEREEN TOT BESCHERMING VAN DIEREN. Gisteravond vergaderde bovenstaan de vereeniging in het „Nut De voorz., prof. André de la Porte, opent de vergadering waarna ne notu len worden gelezen door de secreta resse en goedgekeurd. Dan worden de ingekomen stukken behandeld. Daaronder merken we op: Een schrijven van Mevr. de Gijselaar waarbij zij bedankt als bescherm Trou we der vereeniging; ingekomen waren voorts de verschillende inzendingen op de opstellenwedstrijd. Prijzen werden gegeven aan de volgende kinderen: Corrie van Stralen, Lies de Graaff, Christina Boekkooy. Daarna kreeg de secretaresse gele genheid haar jaarverslag voor te lezen. Daaruit memoreeren wij Op 11 Februari werd een Comité van Actie opgericht om het bestuur ter zijde te staan. Het aantal leden der vereeniging steeg van 550 tot 580. Tal van ingekomen klachten werden ook dit jaar weer door de Vereeniging behandeld. Het te zwaar belasten van paarden, het rijden imiet verwonde paarden, mis handelingen bij het vee-vervoer en van trekhonden hebben als gewoonlijk weer den Dierenvrienden de meeste aanleiding gegeven om zich tot het be stuur te wenden. De medewerking zoowel van Politie als van Gemeentewerken, markt- en havendienst, plantsoenendienst (b.v. verlossen van poesen uit hooge hoo rnen), enz. was ook dit jaar zeer bevre digend. Ook in omliggende Gemeenten steunden de Burgemeesters en die po litie ons herhaaldelijk. Omgekeerd doen ook de autoriteiten telkens voor allerlei doeleinden beroep op ons, zoo dat we gerust van een vruchtbare sa menwerking mogen spreken. Natuur lijk is dit ook het terrein, waarop on ze inspecteerende leden zich zeer ver dienstelijk maken. Tal van inlichtingen werden door de vereeniging verstrekt aan Gemeente besturen en particulieren, ook meerde re adressen werden verzonden. Ook werd de actie onder de jeugd met kracht voortgezet. De stal in het woonwagenkamp is steeds in gebruik, helaas is de kas nog niet toereikend om enkele wenschelij- ke wijzigingen aan te brengen. De heer ,Van Dorp bezorgde ons ook dit jaar een gratis verzekering tegen brand schade voor dfên stal. Het voorste] Leiden inzake contact met landbouw kringen werd op de Al- gem. Verg. aa ngenomen. Ten slotte i.g de inzameling van gel den door mid'del van busjes, waarme de enkele jaren geleden een proef in het klein is genomen, in 1926 krachtig ter band ge?A<amen. Binnenkort hopen we wat de geplaatste exemplaren be treft bet eerste honderdtal te bereiken Ook zijn fmktïle clubjes personen de laatste v. .i bezig stelselmatig leden te werveja. Aan al het werk, dat in dit verslag is genoemd, a,ldus eindigt de secreta resse, verbimit zich onafscheidelijk nog de arbeid van de Asylvereeniging. Deze laatste oefent dagelijks niet al leen in eigen inrichting, maar ook op straa.t haar igunstigen invloed uit. Voor een conflict van welken aard cok, als er een dier bij te pas komt, weet men ons te vinden en gelukkig dat dit zoo is! Maar de taak wordt al dus steeds zwaarder en wie van dit verslag kennis neemt overwege dan ook om ons zo»o mogelijk nog krachti ger te steunenn, financieel, maar ook met invloed en werk. We denken hier bij met erkentelijkheid aan onze ge stadige helpers ;n helpsters. Zoo maakt Mevr. Alings a)l enkele jaren alle con- tributie-kwitanUies ter inning gereed en dat is gauwr neergeschreven maar het is een heel', werk. En het Comité van Actie staaït telkens voor speciale gelegenheden o»p prijzenswaardige wij ze op de bres. Maar de medewerking is niet toereikend om nog verder te ko men, zelfs is hot de vraag, of we ons op het nu bereikte peil zullen kunnen handhaven, indien niet krachtiger nog gesteund wordt.. Het gebouw van ons werk is naar alle kanten danig uitge dijd, maar heit io een weinig topzwaar. Moge 1927 er zoovele en zulke deugde lijke steunpilaron aan toevoegen, dat er een goede harmonie tuschen fundee ling en opbouw zal ontstaan. Hierna krijgt de penningmeester ge legenheid zijni j aarverslag uit te bren gen. I>e inkomsten en uitgaven over 1926 der vereeniging zijn als volgt: Inkoitnsten 1926. Saldo 1925 33.86 Contributie en g5ften 995.05 Legaat 200.00 Inkomsten div. acties 637.51 Verkoop div. artikelen 49.47/ RECLAME 1915.89/2 Uitgaven 1926. Hoofdbestuur 82.65 Alg. Uitg. ook propaganda 230.13 Abonnementen, I Calenders 187.60 Uitg. div. Acties 263..78 Ter beschikking Aay.l 1113.61 Saldo 38.12 Blauwe bloklianddoek Ontbijtlakens m. gekl. rand Zuiver wollen 0. Kousen firn. Legerhemd Heeren Petten N. model Cocoslooper Cocosmai Wit Laqué K.ledikant Bijpassend, matrasje Bijpassende deken. 2-Pers. Wollen Deken 1915.89/ De begrooting 1927 bedraagt in In komsten en Uitgaven met een P. M. post voor de Najaarsactie 4538.12. Bij monde van dien heer Eilers wordt hierna uitgebracht het verslag der Comm. tot nazien der rekening. Een en ander ia ln orde bevonden. Vervolgens wordt voor 1927 een nieu we comm. benoemd. Als afgevaardigden naar de Alg. Ver. gadering worden aangewezen Mevr. Vosmaer, Mevr. Jonker en als plaats vervanger de heer v. Poelgeest. Daarna worden nog verschillende dingen besproken in het belang der ver eeniging, waarna de voorzitter de ver gadering sluit. PROF. CRAMER OVER SCHRIFT GEZAG. Gisteravond heeft voor de N. C, S. V. Prof. Dr. J. A. Cramer, hoog leeraar te Utrecht, in het Klein'Audi torium der Leidsche Universiteit een voordracht gehouden over: ,)De on misbaarheid van het Schriftgezag voor het christelijk geloofsleven". Geloofsleven zonder gezag was ifi'et mogelijk merkte spr. in den aan vang van zijn rede op en met Vom Harnack was hij van oordeel, dat gods dienstige wijsgeeren wel een geloof konden construeeren, dat zijn zeker heid uitsluitend .aan. eigen innerlijke momenten ontleende, maar in de prac- tij'k van het godsdienstig leven kan da Christen de autoriteit buiten hem en boven hem niet missen. Die autoriteit wilde spr. vinden in, den Bijbel, niet in dien zin, dat men1 zich slaafs aan de letter van den Bijbel) zou onderwerpen, maar dat men zich in oogenblikken van twijfel en strij'dl zou vastklemmen aan de neilspredikingS der Schrift.- Men moest aldus spr. de ge dachte, dat de Schrift de objectieve grondslag van het geloof was, als een illusie laten varen. Het toekennen van gezag aan den Bijbel was steeds een daad van den mensch zeiven. Een geloofsstelling kon nooit de grondslag van het geloof zijn. Het geloof kanl alleen steunen op de-ervaring die men van God maakte. Wij moesten, meen de spr., onderscheid maken tusschen ,,Realgronid" en „Eikenntnisgrund". God was de grond van het ge oof, van God aan de hand van de Schrift) maar op grond van de ervaring, die wijl maakten, leerden wij dat eerst ver staan. In den Bijbel spreken menschen to*, ons, die ons een boodschap brengen, die verkondigen wat God heeft gedaan of beloofd heeft te zullen doen. Zij! verkondigen het heilsplan, dat God heeft met de wereld en dat zijn middel punt heeft in de zending van Jezusl Christus. De theologische wetenschap houdt zich bezig met den vorm, waarin de openbaring Gods in den Bijbel tot ons is gekomen, maar kan nooit doordrin gen tot het mysterie dier openbaring zelf. Dat mysterie is alleen toeganke lijk voor het geloof. Wie zijn hart voor de heilsprediking? der Schrift opent, dus een subjectieve daad verricht, ervaart dat hij in aan raking komt met een objectieve wer kelijkheid, met Godeen werkelijkheid, die alleen bestaat voor het geloof. Van] dat oogenbli'k af krijgt de Bijbel gezag voor den geloovige. Men kan alleen over het gezag van den Bijbel op geloofsstandpunt spre ken aan de hand van geloofservaring. Onze eigen geloofservaringen om spannen met den rijkdom van Gods openbaring in Christus, en daarom er kent de geloovige gaarne het gezag1 van hen, die in den Bijbel tot hein spréken en hij ervaart dan steeds meer dat zijn zieleleven rijker wordt. Zoo faat hij ook op grond van zijn ervaring; oe langer hoe meer gezag toekennen en gaat nij van den Bijbel spreken als: samenvatting der gansche. heilsprecli- king en zegt hij met volle bewustheid1, dat hij het in het geloofsleven zonden het gezag van den Bijbel' niet kan stel* len. Daarbij" komt nog, dat hij in zijn. prediking en in zijn zendingswerk zich. moet kumien beroepen op de Schrift, als het ,W|oord van God, dat hem be volen is te prediken. Zoo wordt zijn' prediking de voortzetting van de apos tolische gehoorzaamheid aan het zen- dingsbevel Gods. Zij, die meenen, dat men niet meer van het gezag van den Bijbel kan spre ken aldus eindigt spr. zijn voor dracht verstaan niet,, wat het woordl gezag hier bet eekent. UIT DE OMGEVING. BOSKOOP. Op de Leidsche Pluimveetentoora stelling werden door onze plaatsgenoo ten, de heeren D. Veerman Jr. mes een toom Welsummers een Z.É.V., J. J. v. Koolbergen, met een hen en haan sabelpoot'kriehen, le en 3e pr. en J. v. Soest een 2de pr. met een zilver' konijn behaald. Het bestuur van de Boskoopscha veiling heeft een gouden medaille be schikbaar gesteld voor den a.s. winter door de Boom- en Plantenbeurs te hou den bekroningen van getrokken baby rozen. Woensdagavond vierde de Chr. Knapenvereeniging „Het Mosterdzaad' je" haar jaarfeest in het gebouw Sal- vatori. Aan de uitnoodiging om met de knai pen dit feest mede te vieren, was door zeer velen gehoor gegeven. Zooals gewoonlijk, volgden zaAg, muziek, voordrachten en samenspra ken elkaar op. Het is een gezellige en goed ge slaagden avond geworden. Bij de gemeentepolitie zijn inlich tingen te bekomen omtrent een geven den reserve-autoband. Zondag 13 Februari v.m. 9.30 en n.m. 6 uur hoopt vcor de eonfessioneelo .vereeniging in het -gebouw ,,Salvatori' op te treden de heer L. Man in 't Veld uit Naaldwijk. In de plaats van den heer J. H. Osnabrugge, die als zoodanig heeft bo- dankt, is tot voorzitter van de Boskoop- sche Burgerwacht gekozen de heer H. v. d. Meulen. Oi> de gehouden verkooping ten overstaan van notaris Houtzagers alhien, is het dubbel woonhuis, met bouwterrein telegen aan de Achterkade, gegund aan en heer D. van Leauwen alhier vool èedurende de maand Januari werd aan het postkantoor alhier ingelegd f4628,17, en terugbetaald f7295,90. Het laatste door het kantoor uitgege ven boekje draagt het nummer 4579. Burgemeester en Wethouders de zer gemeente stellen 2' gulden beschik baar voor hem, die aanwijzingen geeft, ■omtrent de vernieling van'een boom aa n de Achterkade bij de Schoolbrug, welke boom op baldadige wijze is doorgesneden HAARLEMMERMEER. - Burgerlijke stand. GeborenJan, 7. v. G. Roubos en L. Bakker. Jacobus Jo hannes z.v. J. Dolieslager en C. S. Over vliet. Cörnelis Theodorus z.v. J. Stroet en E. Stokman. Pieter z.v. H. J. van Brugge en G. C. Hilders. Agatha Corne lia d.v. Th. J. de Vlieger en J. Blom Hendrik Janus z.v. P. Clement en J. Uiit hoven. Cornelia d.v. J. Bogaard en K Slinger. Jacob z.v. B. Goedhart en G. M, v. Elzelingen. Cörnelis Jan z.v. W. Groen en P. J. Ruighaver. Lucas Theodorus, z.v. J. v. d. Kolk en P. M. E. Stam'. Ge radus David Adriaan z.v. W. G. Schrei- der en M. E. Sehmitz. Margaretha Adrir- na Cornelia d.v. P. L. Lubben en M. E v. d. Wiel. Jacobus z.v. E. Griekspoor en A. Spaargaren. Overleden: te Haarlem, Antonie Bag naij 31 j. geh. met E. O. v. Weerdhu» zen. Tennis Kull%85 j. wedr. v. E. Hoge- woning. Janneke den Boer 74 j. wed. v H. de Lugt. Jacobus Siegfridus Nicolaas Stokman 13 mnd. z.v. P. A. Stokman en P. A. v .d. Zon. HAZ2RSWCUDE. HET NIEUWE RAADHUIS. Gistermiddag werd1 het nieuwe Raad huis alhier <2ficieei geopend. _Het is een mooi gebouw, in fraaien stijl opge trokken. De Raadszaal is zasr ruim en geeft een deftigen indruk. Langs de wan den zijn opgehangen het nieuwste por tret van H.M. de Koningim van H.M. de Koningin-Moeder, en H.K.H. Prinses Ju liana tezamen en verder een foto van Z.Exc. den Commissaris der Koningin in deze provincie. Beneden is nog een .wachtkamer, terwijl de bovenverdie ping bestaat uit een vergaderlokaal voor de commission e.d. en de woning van den concierge. Links aan het gebouw is aangebouwd de woning van den Hoofd onderwijzer der O. L. School. In de yesti bule bevindt zich een steen waarop jaar der stichting en de namen van Burge meester, Wethouders, Raadsleden en Gemeente-Opzichter. Bp de opening waren aanwezig! de Com nassaris der Koningin in Zuid-Holland, Jhr. Sweerts de Landas Wyborch, Bb- ron Roëll, Ambachtsheer van Hazerswou de, Mr. Briët, adviseur der gemeente en meerdere autoritaire personen. De Commissaris der Koningin werd bij zpn komst verrast döor de zang van kin deren der O. L. School onder leiding van den Hoofdonderwijzer. De Burgemeester heette in zijn ope ningswoord de aanwezigen welkom, spe ciaal de verschillende autoriteiten. Spreker 'dankt Baron Roëll voor het ge schenk dat hjj voor deze gelegenheid heeft gegeven n.l. het portret van H.M. de Koningin-Moeder en H.K.H. Prinses Juliana. Vervolgens noemt spr. met na me de verschillende, personen die niet, vezig konden zpn, en hun veront schuldiging zonden tegelijk met de feli citaties voor dezen dag. Zoo is het dan nu, vervolgt spr., dat wij kunnen spro ken van ons Raadhuis. De secretarie is er echter van gescheiden. Vóór dezen tijd moest alles gebeuren in een gehuurde zaal, die voor alle doeleinden werd ge bruikt. Daarin moesten de Raadsverga deringen en ook de trouwplechtigheden worden gehouden. In, 1S06 gingen reeds stemmen op om een eigen Raadhuis te bekomen. In 1912 moest gezorgd woi- denvoor een nieuwe Secretarie 'en toen wilde men tegelijk daarvan het Raadhuis maken. Dat stuitte echter op hei gros te bezwóar, dat het Raadhuis niei zou staan in de kom der gemeente. Het ide aal der burgerij was altijd geweest, een Raadhuis op het dorp. 'Na 1912 werd de kwestie van het Raadhuis steeds meer een kruidje-roer-me-niet. Boor het overlijden van den eigenaar van de Raadzaal in 1925, achtte men den tijd ge komen om een aanvang te maken met ae plannen en dat gebeurde dan ook. Het was moeilijk terrein te krijgen. Deze kwestie werd echter opgelost door. het afbteken van de woning van den Hoofd-, onderwijzer, waardoor in de plaats zou kunnen komen èn het Raadhuis feu de onclerwijzerswoning. De begrooting daai voor liet een totaal bedrag zien van 23 duizend guldc-n, en dat bedrag voldeed aan de verwachtingen. De gemeente-op zichter, tezamen met dein Bond Heem schut. maakten de plannen. Spr. brengt dank aan deze en de verschillende anfla re personen en firma's die medegewerkt hebben aan den bouw en inrichting, als daar waren: de heer C. Bontsbal, die het werk aannam voor f22.398,Gb- br. Smits te Zoetermeer, die het uitge voerd hebben met hunne werklieden, schilder Windhorst, die voor de keurige beschildering zorgde en Firma A. Kem- pekes, die zorgde voor de meubileering. Vervolgens richtte spr. zich tot den Raaa, en sprak den wensch uil-, dat de samenwerking, die- in ds oude Raad zaal altijd zeer goed geweest is, b lijve, moge ih het nieuwe Raadhuis en dat men moge samenwerken tot bloei van ds gemeente Hazerswoude. Spr. hoopt, dal God Zijn zegen niet zal onthouden. Z.Exc. de Comm. der Koningin in deze provincie, het woord nemende, dankt den Burgemeester voor het over zicht dat hij ga fover deze gemeente. Spr .constateert dat de vroedschap te da zer plaatse op de meest woede manies handelt Er is. niet over één nacht ijs ge gaan. En daarin acht spr. dat de vroed schap groot geljjk heeft. Er zpn vela Commissaris en Ged. Staten echte zor- gemeenten in Zuid-Holland, die voor den fenkinderen zijn. Dit is mei Hazerswou e echter niet het geval. Het gaat in de ze gemeente heel goed. Zelfs zijn de be lastingen geleidelijk gedaald. Spr. gelooft dat de toekomst van Hazerswoude goed is, en daarom waren alle redenen aanwe zig, om tot den bxuw van dit nieuwe Raadhuis te besluiten. Het is spr. een groot genoegen bij de opening daarvan tegenwoordig te zijn. Spr. biedt aan ■Burgemeester, Raad en ambtenaren zijn hartelijke gelukwenschen aan, en spreekt den wensch uit, dat het in de toekomst even goed moge gaan'als in het verle den. Spr. wijst verder op het moeilijke van de taak van den Burgemeester, maar tevens op het mooi^ 0111 te mogen die nen. Er is geen mooier woord, aldus spr., dan dienen. Spr. hoopt dat het den Burgemeester gegeven moge zijn nog vele jaren onder Gods zegen te'werken voor liet heil van deze- gemeente. Weth. de Bruyn neemt daarna het woord en biedt den Burgemeester zijn gelukwenschen aan, ook namens den Raad. Spr. wijst er op, dat deze dag da vervulling is van veler wenschen. Spr. hoopt dat de gemeente Hazerswoude tot nog meerderen bloei moge komen onder Gods zegen en onder leiding van den Burgemeester. Namens den Raad biedt spr. de gedenksteen aan, die in de vesti bule ingemetseld is. Z.Hoogwelgeb. heer Baron Roëll acht het een onschatbaar voorrecht, in het midden v. d. Raad te mogen zijn. Al zfln 11a de laatste Grondwetsherziening dé laatste spoortjes van Ambachtsheet- lijkh^den uitgewischt, en bestaat alzo® geen officieele band meer, de officieuze and blijft bestaan. Spr. biedt deze ge meente zjjn gelukwenschen aan. Spr. twijfelt niet of ze zal aog steeds toi meerderen bloei komen. Hierna komen nog aan het woord Weth. Veelenturf en het raadslid J. v. d. Beek, waarvan de eerste een woord van dank richt aan den Burgem., en wijst op diens grooten ijver voor zijn werk, terwijl de laatste wijst op da steeds goede omgang tusschen de vel schillende Raadsleden en den Bur gem. feliciteert den Raad met deze heuglijke gebeurtenis. Ten slotte komt aan het woord de S e- creta-ris die zijn gelukwenschenaa-t- biedt mede namens het Secretarie-perso neel. Spr. biedt de gemeente aan het Êirtret van Z.Exc. den Commissaris der oningin in deze gemeente. Daarna dankt de Burgemeester de ver schillende sprekers voor hun goede woor den en voor de diverse geschenken. Vervolgens wordt de e ere wij 11 rondge diend, waarbij1 Z.Exc. de Commissaris der Koningin een dronk instelt opH.M. de Koningin, waarmede de officieele plechtigheid ahzejoosea ia. KATWIJK AAN DEN RIJN. Voor de A. R. Kiesvereeniging trad Woensdagavond op de heer R. A. Ouden, adj. Secretaris van het Centraal Comité te 's-Gravenhage. Door den Voorzitter der K. V. den heer W. Van Veen, werd op gebruike lijke wijze de bijeenkomst geopend en de spreker hartelijk welkom geheeten. 1 De heer den Ouden had tot onderwerp van zijne lezing gekozen de cijfers 1925 -1927, aan dé hand waarvan hij' aller eerst uiteenzette de beteekenis van dé stenibuscijfer van 1325. De uitslag hier van vergeleek hij bij hetgeen ons in 1927 te wachten staat. Spr. bepaalde zijn gehoor vervolgens tot de Provinciale politiek van Zuid-Hol land, zooals die in de laatste 25 jaren door rechts is gevoerd. Van al die som bere profetieën, zooals links diein 190V uitte, bij het optreden van het rechtscha fouverhementsbestuuin is niets bewnai- eid geworden. Zuid-Holland staat glans rijk ten opz'chte van Noord-Ho'land, waar links het provinciaal beleid in han den heeft. Links is altijd duur, men wil daar alleen maar weten van overheïdsha- moeiïngen, in tegenstelling met ons A.R. beginsel, waar men allereerst het parti culiere initiatief voorop stelt. Op grond van verschillende stembus- cjjfers van 1925, drijgt het bewind van rechts ook in Zuid-Holland te worden afgebrokkeld. Al dat opjagen van dia kleine partijtjes, zooals de H. G. S. en S. G. tegen Rome, doet in werkelijkheid Rome geen kwaad, maar in tegenstelling van hetgeen zij beoogen, wordt daardoor de kracht van het Protestant-sme ve?- zwakt. Alweer aan de hand van verscha lende cijfers -t'oonde spr. aan, dat als in Noord-Brabant genoemde partijenen look de Plattelanders, met een eigen, lijst uitkwamen, dat ze daardoor zouden bevorderen, dat Rome 1 stem en 'de S.D1. A.P. 2 stemmen zouden vooruitgaan. Hetzelfde verschijnsel zal men zién in Gelderland. Spr. raadde dan ook de aanwezigen toch ernstig af, vooral niet te stemmen op de lijsten van de H.G.S- S.G.P. of de Plattelandersnartij. Daarna besprak spr. de grieven die da S.G.P. van de oprichting af tegen ons hebben, rafelde al die z.g. grieven uiteen en toonde met cijfers en feiten aan. dat het gezochte grieven waren, die geen steek hielden. Aan de hand hiervan bv sprak hii het vrouwenkiesrecht, dood straf, stemplicht, staatsloterij en de Zon dagswet, die door spr. in een geheel an der daglicht werden gesteld, en op held® re en duidelijke wijze zette hij het hoa en het waarom den aanwezigen uiteen. Daarna behandelde spreker het sa mengaan met Rome in da regeering, op duidelijke wijze toonde spr. met feiten en voorbeelden aan, dat er geen andere wee bestaat dan met de Chri. Hisi. en de Roomschen een Ministerie te vormen,, willen we «enigszins leans hebben dat ook in de regeering onze beginselen naar voren komen en er mede gerekend wordt. Niet Rome groeit volgens de cij fers, maar wel de kracht eh de macht van de S.D.A.P. Daar mogen de anti-pi- pistische Dominé's wel eens naar gaan: kijken. Laten ze in plaats van te schreeu wen: de wolf, de wolf, maar eans in d® woestijn gaan en daar hun verloren schaden op zoeken. Dat zou een beter® daad zijn voor Ds. Lingbeek. Ook waarschuwen wn tegen de S.B'. A.P. Dat is een partij die veel belooft. Maar al is het dat zé den arbeider da handen met goud zouden kunnen vullen, het voornaamste wordt hun dan ontno men, n.l. de paarl van groote waard®. Ze zegt wel tegen den arbeider, laat u niet in de war brengen met dien wissel op de eeuwigheid, maar als die arbeider op zijn sterfbed lint, wie helpt hem dan met zijne leêge ziel door de poorten der eeuwigheid? Als slotwoord wekte hü da aanwezigen op,cm toch vooral 'bij den komenden* stembusstrijd pal te staan voor onze be ginselen. Van de gelegenheid om den spr. vragen te stellen, werd een dank baar gebruik gemaakt. Op heldere en duidelijke wijze zette spr. nog eens uit een het gezantschap bij den Paus, de Scheldekwestie en meer van die op den voorgrond tredende vraagstukken, dia wel eens verkeerd wo-rden Verstaan, door niet er mede op de hoogte te zijn. Door den Voorzitter werd den geacb ten spr. hartelijk dank gebracht voor zij ne prachtige iezing, en hoopte dat da aanwezigen er een goed gebruik van mo gen maken bij de komende verkiezingen. Op verzoek werd daarna door den heer den Ouden de bijeenkomst met dankgebed gesloten. OUDE WETERING. Woensdagavond kwam de A.-E. Kiesvereeniging in jaarvergadering bij een. De voorzitter, de heer O. P. V. A. Bie opent deze vergadering op gebrui kelijke wijze. De notulen worden gelezen en vast gesteld. De jaarverslagen worden door secretaris en'peningmeester uitgebracht. Uit het verslag van eerstgenoemd® blijkt ,dat er niet veel lteven in de ver eeniging .gevonden wordt en het leden tal met 53 een gewone stilstand aan geeft. Het tweede verslag stemt iets gun stiger en geeft aan een ontvangst van en een uitgaaf van f26,86, zooaat het saldo f38,3iVz is, maar al spoedig blijkt toch, dat nog een paar pos ten te betalen zijn tot plm. f20,dus staat het er niet zoo schitterend voor om straks den stembusstrijd aan te van gen. Aan de orde twas nu bestuursvei- kiezing, waarbij de aftredende heeren C. Horsman Sr. en G. Meijer Jr. met groote - meerderheid herkozen werden. De voorzitter deelt echter mede, dat hrj zich genoodzaakt ziet als bestuurslid te bedanken. Bq stemming x001 deze. •vacature wordt de heer W. v. d. Wijn gaard gekozen, dooh dieze kan om vei- sohillende redenen deze functie niet aanvaarden, waarna de heer J, Vreeken Jac.zn. gekozen wordt, welke niet aan wezig is. De voorzitter geeft nu het woord aan den hggr G, M$ógr Jr,, om zqn ondei-

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6