NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN WOENSDAG 9 FEBRUARI 1927 DAG-AGENDA/ Katwijk a. d. Rijn. Woensdag 9 Febr., 's av. acht uur: Herv. Kerk: Zanguit voering door het Chr. Meisjeskoor „Echo der Duinen". Woensdag 9 Febr., 's av. acht uur. Catechisatielokaal van Ds. Bouwman, Hooigracht: Propagan da-avond der Chr. Radio Ver. Woensdag 9 Febr., 's av. acht uur, Vrije Evang. Gem., Middelstegr. 3, Sa menkomst. Spr. de heer Bogaards. Donderdag, 10 Febr., 's av. kwart over acht, Stadsgehoorzaal: 12e Con cert, uitg. v. d. L. Kunstkring „Voor Allen". Vrijdag 11 Febr.. 's av. acht uur. Stadsgehoorzaal: Concert, uitg. van de. Mij. voor Toonkunst. Vrijdag 11 Febr., 's av. acht u., Hui ze Nijdam, N. Rijn: Verg. van den Chr. Letterkundigen Kring. Spr. de heer J. Veenendaal over „De Opstandigen". Zondag 13 Febr. Vrije Evang. Gem. Middelstegracht 3, 's morgens tien uur «ie heer v. d. Horst; 's avonds half ze ven de heer Max Schreuder, van Rot terdam. Maandag 14 Febr., av. acht uur, Stadsgehoorzaal: Uitvoering Haarl. Orkestvereen. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 7 tot en met Zondag 13 Februrair a.s. waargenomen door de apotheken van de heeren A. J. Donk, Doezastraat 31, Telef. 1313 en G. F. Reyst, Steenstraat 12, Telef. 594. Oegstgeest. Apotheek „De Vijzel" Kempenaerstraat 4, des nachts en des Zondags. Gisteravond omstreeks 11 uur had op den hoek van de Vischmarkt en de Maarsmanssteeg de 20-jarige wielrijd- ster L. F. G. het ongeluk te vallen en onder een auto, bestuurd door H. de L., terecht te komen. De auto reed over haar rechterdijbeen heen; toch kwam ze er nog vrij goed afr ze bekwam een schaafwond aan de rechterknie en een buil aan het hoofd. Per auto werd zij naai" haar woning vervoerd. Het rij wiel was geheel vernield. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Andries, z. v. W. Beek man en C. M. Bronsgeest; Cornelia, d. v. W. Simons en A. C. Felix; Helena Francisca, d. v. H. C. v. Leeuwen en C. F. Devilee; Jacques Francois Louis, z v. A. v. d. Werf en M. C. J. Gregoire; Theodorus Hendricus, z. v. H. Buying en M. C. J. Nyssen; Jentje, z. v. G. M. Friedhoff en H. Beekma; Johanna He lena, d. v. J. Mulder en M. J. Pilaar; Jacques, z v. N de Jong en A. M. H. C. Klinkenberg; Abraham, z. v. J. Bekooy en N. Bavelaar; Jacomina, d. v. C. J. H .Strang en A. C. Block; Catha. Ma ria Thera., d. v. T. J. Ammerlaan en M. A. v. Berge Henegouwen; Wilhel- mina, d. v. W. Poeliejoe en H. E. Ver hoogt; Egbertus Johannes z. v. J. .Vleerbos en M. Korb; Pietemella Mar- garetha, d. v. C. A. de Bruyn en J. Spies; Josephus Ants. Maria, d. v. A. J. Bokern en C. J. Raumann; Johan nes Jozephus, z. v. H. Lagerberg en H. S. v. Polanen; Willem Frederik Hen drik, z. v. W. Verver en A. E. Martijn; Johanna Hendrica, d. v. W. A. P. F. L. v. d. Born en J. Tuinhof de Moed; He lena Petronella, d. v. K. Bodry en S. E. Keereweer; Margaretha Christina, d. v. G. Bergman en B. W. C. Magielse; Jacobus Marie Joseph, z. v. J. M. J. Post en J. J. M. Vulsma; Cato Cathari- na, d. v. D. Petit en C. Stouten; Teunis Maarten, z. v. T. de Vries en M. Voge laar; Jozina Francisca, d. v. J. F. A. v. Lieshout en A G. W. Hirs; Karel, z. v. D. J. Wassenaar en J. M. Blansjaar; Johanna Maria, d. v. G. F. v. Dorp en J Klein; Wouter, z. v. W. v. d. Berg en C. Rijsdaim; Jan, z. v. W. F. Zwart en J. Fasseur; Gerrit Frederik, z. v. F. J. Scheffer en M. C. E. v. Leeuwen; Ma ria Hillechien, d. v. F. D. Nanning en W. F. v. d. Brander; Willem Fredk. Hendrik, z. v. H. A. Bonte en N. Piket; Johannes Fredk. Jan, z. v. J. Bekooy en C. v. Helden; Johanna Adria. Anta. d. v. W. Kok en T. H. v. d. Voort; Adriaan, z. v. C. Zwanenburg en M. E. Schild; Andries, z.v. A. Singeling en J. Bekooij; Beatrix Corna. Thera., d. v. A. J. v. d. Voort en A. C. Verhoeven; Lydia Maria, d. v. A. Giezen en M. H ,Schregel; Petrus Corns Johs., z. v. P. v .d. Lelie en M. F. J. Mèijs. Gehuwd: K. C. W. Dijkstra, jm. en M. E. v. d. Nieuwendijk, jd.; A. Wei- land, jm. en E. Kloots, jd.; P. M. Haak, jm.. en G. Krans, jd.; A. Missaar, jm. en E. v. Egmond, jd.; J. Doove, jm. en C. E. Leget, jd.; 1. de Graaf, jm. en J. v. Rossen, gesch.; P. Kuklèr, jm. en G. E. Zeegers^ jd; J. Arnoldus, jm. en W. J. v. d. Blom, jd.; C. Verkoren, jm. en E. Knoblich, jd.; W. J. Schouten, jm. en J. A. v. Hoof, jd.; J. Brittijn, jm. en G. J. F,rwig. Overleden: A. C. Klaver—Dado, vr«, 69 j.; C. la Roov, zn., 25 j.; A. W. Pont, zn., 20 j.; J. Teyn, wedr., 82 j.; H. P. Baudoin, m., 64 j.; A. den Hol landen— de Haan, vr., 78 j.; A. Overde- vest—Kleijweg, vr., 70 j.; J. Akker manVoskamp, wed., 87 j.; J. F. L. v. d. Werf, z., 2 dagen; J. v. d. Mark, d., 16 mnd.; C.J.v. Hoeken, m., 70 j.; M. N. v. Mourik, d., 6 mnd.pL. C. Brugmans, z., 2 j.; B. C. de Nobel, wedr., 74 j.; J. J. Groenewoud, wedr., 74 j.; P. J. de Haas, m., 53 j.; J. C. J. Berghuis, vr. 84 j.; H. W. Segaar, m. 33 j.; H. v. Kim- meaaede, wedr., 69 j. RECL^Ai£. Voor 3porü en cok voor Gyr.>nas!:ek Ver.woopen wij Schoeners, miagnS.sek, En "n koopje, ".vei, ge sSaaï verbluft En slaat een gat vast in de luchS. L. M £SCH Vil, Haarl.slrael 21C Den liaae Leiden - Uireciil - Delti BINNENLAND, DE SPOORWEG GOUDA—BOSKOOP ALPHEN a. tl. RIJN Onder leiding van den lieer K. R. van Staal, lid van den gemeenteraad van Gouda, heeft een bijeenkomst plaats gehad, die belegd was naar aan leiding van de actie, welke door eeni- ge ingezetenen van Waddinxveen, on der leiding van Wethouder Herfst, te gen den afbouw van den spoorweg wordt gevoerd. In deze bijeenkomst waren met eenige .deskundigen tegen woordig de soc-dem. Raadsleden van Gouda, Waddinxveen, Boskoop en Al phen a. d. Rijn. Na een breedvoerige bespreking bleek dat er in geen enkel opzicht ver schil van meening bestond over de noodzakelijkheid van den spoorweg GoudaAlphen a. d. Rijn. Erkend werd dat de aanleg-van den spoorweg van groot belang is zoowel voor de ont wikkeling van Waddinxveen a?s voor die van Boskoop; pok voor Gouda als centrum zal, meende men, de spoor weg van groote beteekenis zijn. Met al gemeene stemmen werd besloten, stel ling te nemen tegen de actie, die van de minderheidsgroep te Waddinxveen uitgaat. Bovendien werd het noodza kelijk genoemd dat behalve voor den afbouw van den spoprweg in de ver schillende gemeenteraden ook geijverd worde voor den aanleg van goede, voor toepassing van autotractie geschikte wegen tusschen de genoemde gemeen ten. VERDRAAGZAAMHEID. Mevr. BuishandMolen (Vrijheids- boncl) heeft ontslag genomen als lid van clen Raad te Sijbekarspel. Reden: zij heeft, juist twee jaar ge leden, liaar stem uitgebracht op een R.-K. lijnwerker van het Gemeentelijk Electriciteitsbedrijf.èn deze werd benoemd! Een bekwaam man; dat wel! Doch R.-Katholiek Mevr. Buishand is liet moede, dat haar altoos weer daarvan een verwijt wordt gemaakt. En nu gaat zij liever heen! REORGANISATIE-INSPECTEUR BIJ DE P. T. T. Ingaande 1 -Maart wordt de heer G. Wolters, inspecteur der posterijen en telegrafie te 's-Hertdgenboscli, toege voegd aan den directeur-generaal del' posterijen ert telegrafie en werkzaam gesteld te s-Gravenhage. Naar de „Tel." verneemt ligt liet in de bedoeling den beer Wolters te doen optreden als reorganisatie-inspecteur, belast met de naclere uitwerking van rle voorstellen der z.g.' commissie-Nol- ling. MINISTER KAN EN DE LAND BOUW. Minister Kan zal a.s. Donderdag een 'bespreking houden met vertegenwoor digers van de drie algemeene land bouworganisaties over mogclijkel maat regelen om te voorkomen, dat ander maal andere landen een voorwendsel vinden om invoer van onze producten te verbieden. DE ARBEIDSTIJD. De Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid heeft vergund, dat van 1 April tot en met 30 Sept., in afwijking van het bepaalde in art. 24 der Arbeids wet 1919, door arbeiders van 1-6 jaren of ouder, voor zoover zij niet werk zaam zijn in de ovenploeg, welke belast is met. het laden, het inkruieti en het inzetten van rauwe steen en liet voor- sorteeren, liet laden en het uitkruien van gebakken steen, arbeid wordt ver richt: la. In steenbakkerijen, gelegen in Friesland, gedurende 10 uren per dag eri 55 uren per week; b. In steenbakkerijen, gelegen aan den Ouden Rijn, in steenbakkerijen in 3e provincie Utrecht, met uitzonde ring van de steenbakkerijen aan de Lek, en in steenbakkerijen langs den Kollandschen IJssél, welke geen steen in Waal formaat maken, gedurende Ws uur per dag en 53 uren per week; c. In steenbakkerijen, niet onder a of b genoemd, gedurende negen uur per dag en 50 uren per week; II. In alle steenbakkerijen van 6 uur voorm. af en op de eerste vijf werkda gen der week tot 7 uur nam., met dien verstande, dat tenzij het Werktij denbesluit voor fabrieken of werk plaatsen 1923 ruimere tijdgrenzen dan de zooeven genoemde toestaat of een langeren arbeidsduur per dag dan 10 uren tusschen begin en einde van den werktijd geen langere tijdsruim te dan een van twaalf uren mag gele gen zijn en omstreeks den middag een onafgebroken rusttijd van ten minste anderhalf uur moet worden gegeven. UIT DE S. D. A. P. Over de Zaterdag .gehouden verga dering van het partijbestuur der S. D. A. P. wordt in het Volk o.m. het vol gende meegedeeld: Naar aanleiding van Schaper's ar tikelen over de vorming van een min derheidskabinet van katholieken en vrijzinnig-democraten met den steun onzer partij, verklaarde het P. B., dat die artikelen als persoonlijke uitingen van Schaper moeten worden be schouwd. Het P.B. ziet geen redenen om wijziging te brengen in zijn stand punt, dat de partij slechts de vorming van een parlementair meerderheids- kabinet op democratischen grondslag kan bevorderen. Overeengekomen werd, dat op de groote meeting in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te 's-Gra venhage op 21 Februari het woord zal worden gevoerd door B. Stenhuis, F. S. Noordhoff en F. v. d. Walle voor het N. V. V., door J. W. Albarda, A. B. Kleerekoper, K. ter Laan en Suze Groe- neweg voor de partij. FAILLISSEMENTEN IN NEDERLAND Volgens mededeeling van Van der Graaf Co.'s Bureaux voor den Han del zijn over de afgeloopen week in Ne derland uitgesproken 92 faillissemen ten (v. j: 93). Sedert 1 Jan. 326 tegen 357. „BURGEMEESTER-REGENT". Naar aanleiding van de benoe ning! tot Regent van hét Gasthuis van' Mr. B. Chardon te Delft, die als no. 2' "op de voordracht stond, en bij welke 'benoeming de burgemeester, die als no. 1 op de voordracht stond, gepas seerd werd, heeft de „D. Crt." de reden 'kunnen nasporen en komt tot de conclusie, dat „men" de functie van burgemeester en regent niet ver- eenigbaar achtte. Tot die „men" moet dan in de eer ste plaats behooren de S.D.A.P., die dat bij een vroegere gelegenheid heeft kenbaar gemaakt.' Doch van Room- sche zijde moet men daar niet aan hebben medegewerkt, zoo er ook van die zijde op Mr. Chardon gestemd zou zijn, moet dat toch tot een „stem" en kelvoud beperkt blijven. Voor de rest zorgden „andere leden uit eenige par tijen" om, dezeifde reden als de S. D. A. P. voor de verrassing. Intusschen gaat het heelëmaal niet tegen den persoon v. Mr. G. v. Baren want de verhouding van den raad tot den voorzitter is eerder gralissima dan grata. Mr. Chardon heeft onder .•deze om standigheden voor de benoeming be dankt, zoodat met belangstelling het volgende tweetal wordt afgewacht. DE SCHOOLKWESTIE WASSENAAR —DEN HAAG. Aan de in Wassenaar wonende ouders van leerlingen der -gemeente lijke scholen voor middelbaar en voor bereidend hoog£r onderwijs in Den Haag heeft het gemeentebestuur van Wassenaar een omzendbrief gezonden waarin wordt medegedeeld, dat hun kinderen f Jan. 1928, omdat Wasse naar de eischen van Den Haag onre delijk geacht 'en geen nieuwe over eenkomst aangegaan heeft, niet lan ger tot de bedoelde onderwijsinrich ting worden toegelaten, maar zullen moeten overgaan naar een dergelijke school t,e Leiden of elders. Den ouders, die aan de Haagsche scholen de voorkeur geven, wordt aan geraden gemeenschappelijk bij het ge meentebestuur vafi dén Haag pogin gen aan te'wenden'om "tot een oplos sing te komen; of te overwegen de mogelijkheid om te komen tot oprich ting eener particuliere school voö: middelbaar en voorbereidend hoogor onderwijs in deze gemeente. Wassenaar.is in principe bereid hun een tegemoetkoming - toe te kennen tot een gelijk'bedrag, als deze gemeen te zou verschuldigd zijn, wanneer hur, kinderen een dergelijke, door het ruk gesubsidieerde inrichting te Leiden be zochten. Op instignatie van de heeren A. O. de Bruyn, "Prof. JrdW. Martin en Mr. P. C. Zwart is nu tegen Zaterdagmid dag een vergadering van belangheb benden belegd in „Kasteel Oud .Was senaar". - - KriCLAi'ij-.. lywe Hyicf van Handen en Gelaat verzacht en geneest men zeer-spoedig met PUROL BUITENLAND. DE REVOLUTIE IN PORTUGAL. De cpsiand wint veld. Hoewel- de - berichten - uit Portugal vrij verward zijn, is toch wel duide lijk, dat de revolutie veld wint. Generaal Sousa heeft aan generaal Carmona, den Portugeeschen dictator een ultimatum gesteld, waarin hij hem uitnoodigt onverwijld een nationaal, republikeinsch kabinet te vormen en het grondwettelijk regime te herstel len. Te Lissabon zijn mariniers en in fanteristen tot de" republikeinsche be weging overgeloopen. Men beweert, dat de ministers "van buitenlandscho en van binnenlandsche zaken door de opstandelingen gevangen zijn geno men. Tusschen de beide partijen wordt hevig met geschut gevochten. De vloot heeft bevel gekregen een kazen ne te Lissabon te beschieten, waarirv republikeinsche leiders hun hoofdkwar tier hebben opgeslagen. Slechts een klein deel van ere sche pen heeft'.echter aan het bevel gehoor zaamd, de overige schepen begonnen onmiddellijk met de beschieting van de hoofdstad. Het staat nog met vast. in welke mate de republikeinsche beweging vel'di heeft gewonnen. De straten van Lissabon zijn vol soldaten, die deels manifesteeren voor .de republikeinsche grondwet en deels voor de dictatuur. Talrijke arrestaties hebben ei; plaats gevonden. Daar. de oorlogsschepen, echter weigeren, gevangenen aan boord te nemen, zijn de gevangenis- sen overvol. Tengevolge van de beschieting' van de stad, zijn er tal van dooden en gewonden te betreuren. De strijd om Oporto duurt onver minderd voort. Enkele openbare ge bouwen, de post, het paleis van jus titie en de stadsschouwburg, zijn vrij wel geheel verwoest. Nabij de groote brug van Dourai wordt hevig gevochten. De troepen van de dictatuur hebben getracht dc brug te veroveren. Zij werden echter door de republikeinsche troepen, die machinegeweren hadden, terug gesla gen. Beide partijen hebben gisteren versterkingen ontvangen. Volgens de berichten in de buii.cn- laridsche bladen zijn te Oporto 102 burgers en 50 soldaten gewond. Vier vrouwen werden gedood. Te Gaya zijn een aantal burgers ge dood en gewond. Britscke oorlogsschepen naar Portugal Met het oog op de revolutionaire be weging in Portugal zullen de kruiser (Comus naar Lissabon en twee torpe- Idobooten naar Oporto vertrekken, ter bescherming van de Britsche belan gen. DE POSITIE VAN VON KEUDELL. De zaak zal v/ei met een sisser afloopen Over het geval van Keudell vair nog niets nieuws te melden. De ver schillende' bescheiden worden thans onderzocht.Het onderzoek zal nog wel aan het eind van de week zijn afgeloopen en men verwacht, dat de staatssecretaris Puender van de rijks kanselarij, reeds in dc eerstvolgende bijeenkomst van het seniorenconvent zal mededeel en, wanneer de regeering in staat zal zijn te antwoorden op de communistische interpellatie inzake da betrekkingen tusschen von Keudell en de organisatie Olympia. Men vermoedde gisteren'in de wan delgangen van den rijksdag, dat het geval wel met een sisser zal afloopen De'Duitsch nationalen zullen er niet aan denken von Keudell op tc offe ren en deze zal ook niet vrijwillig heengaan. Wat het centrum aangaat, ai. wil eveneens de coalitie die na zooveel moeite tot stand is gekomen, niet op nieuw iiit elkander doen vallen. Het feit alleens dat von Keudell, vrpeger bewijzen van monarchistische gezindheid 'Iieèft'"'gegeven, tijdens de kapp-putsch, zal ze'ker geen beletsel) zijn voor het verdere uitoefenen van zijn ministerschap. De beccrdeedng van het feit. dat hij de '.eden van de organisatie Olym pia in staai zou hebben geste.d, zich ie oefenen op zijn bezittingen, toen de organisatie reeds verboden was, zal1 afhangen van de verklaringen die mi nister von Keudell zal afleggen zoo dra hem het resultaat van het oncler zeek is medegedeeld. 'In republikeinsche kringen voelt men weinig voor een nieuwe kabinels crisis, ciucfat men daar meent, dat het veel waarde heeft voor de internatio nale betrekkingen, dat de tegenwoor dige coalitie, geruimen 'tijd aan het bewind blijft". DE REIS VAN STRESEMANN. Naar de Beriijnsche avondoladen meiden, zou Stresemann hedenmiddag te San Remo arriveeren, waar hij voorloopij zijn tenten zal opslaan. De Diucsche gezant te Rome, Von, Neurath, die in verband met het stlch tingsfeest van hét Duitsche zieken huis te San Remo vertoefde, zal nog enkele dagen daar blijven, tenemde aan Stresemann rapport uit te bren gen over de politieke situatie te Ro me. Of daarbij ook clc mogelijkheid van een ontmoeting tusschen Strese mann en Mussolini zal worden bespro ken, staat nog niet vast. Hoewel Stresemann dus voorloopig op Italiaansch grondgebied zal blijven blijft de mogelijkheid van een later verblijf aan de Fransehe Riviera voor behouden. Indien eventueel een ontmoeting iusj scben Stresemann en Briand zou plaats vinden, waarvoor echter tot. dusvétre nog geen definitieve dispo sities zijn getroffen dan zou deze naar alle waarschijnlijkheid te Cam nes plaats vinden. PROF. VAN KAMEL's BESLISSING INGEROEPEN. De Poolsche taal voor spoorweg-. ambtenaren. Naar onlangs werd gemeld, heeft de Poolsche spoorwegdirectie eind Decemi ber een verordening uitgevaardigd, volgens welke alle spoorwegambiena ren verplicht waren, de Poolsche taalt te leeren. Daar het door den senaat 'der sta'di Danzig tegen deze verordening ingc- diende protest niet tot intrekking clef verordening heeft geleid, heeft de se naat thans de beslissing van den Vol- 'kenbondscommissaris voor Danzig, Prof. van Hamel, ingeroepen. KORTE BERICHTEN. Het Italiaansch-Albaneesch vriencH schaps- en veiligheidsverdrag is gis teren ter registratie bij het secretariaat1 van den Volkenbond te Genève inges komen. Het aantal weikloozen in Enge land bedroeg op 31 Januari 1.331.500, dat is 17.219 minder dan de vorige week. De leider der liberalen in Ni caragua, Saoasa, heeft aan het Ame- rikaansche ministerie van Buitenland- sche Zaken medegedeeld, dat hij de arbitrage der «Vereen. Staten wil aaix vaarden. De behandeling in eerste lezingj der wet op de werkloosheidsverzeke ring is gisteren door den Dujitscherl Rijksdag beëindigd. Het ontwerp werd naar de sociaal politieke commissie »verwezen. Uit Noord-I talie wordt hevige koude en zware sneeuwval gemeld. Op sommige plaatsen ligt de sneeuw meen dan een halven nieter hoog. Westarp heeft vertelaard te zijn voor Locarno, doch tegen Thoiry. Murray Butler, intiem vriend v. Coolidge. is van meening, dat dezes niet voor de derde maai candidaac voor het presidéntschap van de Ver. Staten zal zijn. De nieuwe Ameri'kaansehe i*n- migratiebepalingen, die ook voor onsl land gunstiger zullen zijn, zullen waar schijnlijk niet worden ingevoerd. Zwitserland maakt "ook zijn gou den munt los van de Latijnsche munt unie. GEMENGD NIEUWS. Getrapt. Men meldt uit EiaJ men: De landbouwer S. begaf zich Za terdag met een paard aan de handj door "het naburig dorp Erm. Plotse ling trapte het paard terzijde, wgari door het'dochtertje van den hëer D. Eising aan het hoofd werd getroffen. In "zorgwekkenden toestand werd het 'kind opgenomen.'Gisteren was zij nog niet tot bewustzijn gekomen. B rand stat i sti ek. In zijn jaarrapport heeft de commandant deu Lcndensche brandweer 'medegedeeld dat in 1926 te Londen 4132 branded werden geregistreerd, waarbij 86 per sonen zijn omgekomen. Ontaarde zoon. Uit Berlijn! wordt gemeld, dat te Schwornigrata een 70-jarige vrouw, terwijl zij in liet; donker water ging putten, door haar zcon werd "geworgd en in den put ge-i worpen. Dc moordenaar is in hechtenis ge nomen. Groote brand. Te Boedapestl is de groote fabriek voor hout bewerking van de vennootschap „Ac- ze" in vlammen opgegaan. De schade worclt op meerdere miK- Iiarden kronen geschat. Verduistering. Gisteren yeH veegde zich bij een der groote auto- mobielzaken in Den Haag een zekerst P.. die'zeide een auto ie willen koo- pen. Door den directeur der firma weit den enkele -modellen getoond en 'del heer P, bepaalde tenslotte zijn keus! op een Dodge. Hij merkte voorts op^. dat hij slechts tusschenpersoon was! bij deze transactie en handelde in op dracht van den heer van G., wonen* de aan de Nieuwe Molstraat. Dc automobielhand'elaar maakte geen enkel bezwaar aan v. G. een auto te verkoopen, mits tegen contante betaling. P. bewilligde daarin. Een der employe's der zaak begaf! zich nu met den heer P. naar demi. Molstraat, waar het geld ontvangen» zou worden cn men dan tevens dei wag en zou achterlaten. in dc Nieuwe Molstraat gekomen, begaf de employé zich naar boverf,! om de zaak verder met v. G. af tel handelen. P. zou bij den auto blijven. De heer G. verklaarde zich bijzon der ingenomen met den koop en ootó over den prijs maakte hij geen enke-- le aanmerking. Alleen kon hij niet ingaan op del contante betaling, daar hij momenteef geen baar "geld in huis liad. De ver- 'kooper maakte bezwaar, om in dit" geval de auto achter te laten, daar Inj- speciale opdracht had, dit slechts té doen bij contante betaling. Maar dat was volgens den heer v-. G. volstrekt, geen bezwaar. Hij köiï den wagen gerust medenemen. Dé directeur moest hem dan maar apart) zetten en kon de auto gerust als velt kocht beschouwen. Over enkele dagen kon v. G. weer. over voldoende contanten beschikken! en dan zou de overeenkomst haar be slag 'krijgen. De employé begaf zich weer .naaf beneden, maar hoe groot was zijn yen. bazing, toen hij daar noch den heef P., noch de auto zag. Gedurende den tijd,-dat de verkoo- per boven was, was P. er met den auto vandoor gegaan. v. G. gaf aanvankelijk voor, dat P„' misschien even een straatje om was1 gaan rijden en zou even in de ander© straat gaan kijken. Hij verdween en kwam ook niet te rug. Later bleek, dat v. G. zich naaC het station H. IJ. S. M. had begeven,,- waarr ook P. met de auto kwam. Samen hebben ze toen den auto! ergens gestald,, of, wat ook mogelijkl is, aan een derden persoon verkocht. In den loop van den dag kwamen; beiden weer in hun woning. De po litie, die van een en ander op da hoogte was gebracht, wachtte hen. daar op en arresteerde hen. Beide personen zitten nu in bewa* ring, de auto is echter nog niet ge vonden. Het is een zwarte wagen, met blauw' grijs onderstel. Het motornummer isi C 884—5833. De moordte Ierseke. Naar aanleiding van den moord op Bier-* steker te Ierseke meldt men nog De vermoedens tegen den gister nacht in arrest gestelden R. schijnen! sterker te worden. Verdachte was schoonmaker in dö 'kerk der Geref. Gemeente. Dit wast dezer dagen opnieuw aanbesteed, waar bij de vermoorde de laagste inschrij ver was. Verdachte was daarover zeef verstoord en dit zou dan de beweeg-' reden tot den aanval moeten zijn ge weest. Op de klomp van verdachte was 'nl bloedspoor aanwezig. R. verklaarde,, dat dit afkomstig was van een klein

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2