NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DINSDAG 8 FEBRUARI 1927 UIT DE OMGEVING. ALKEMADE. Burgerlijke stand. Geboren:Fras ciscus z.v. J. M. Byen en A. A. Velthu? sen. Johannes Theodonis z.v. P. C. Bak ker en P. J. Nigten. Overleden: Leendert Turk wedn. 85 i Ctornelis Petrus Boos echtgen. van J.'M van Zoen 58 i. en Johannes Waasdorp gehuwd met J. ter Meulen 81 jaar. AOeeschkeuring. In den loop der maand Januari zijn ter gemeente-secro tarie aangegeven de volgende slaehtia gen: Bedrijfsslachtingen: 17 koeien, 17 varkens, 1 schaap e"n 2 geiten. Huk slachtingen 30 varkens. Noodslachtineel 4 koeien, 1 graskalf, 7 nuchtere kalvo ren, 5 schaden, 1 big en 1 geit. Ingevo'W werd uit gemeenten buiten den centralen keuringsdienst van Lei den522Vs K.G. vleesch. Het ontvangen bedrag aan keurloon is f311,25. In den loop der maand Januari zjjn door de politie alhier 24 processes verbaal opgemaakt. Gevestigd: J. J. Akerboom en ge zin van Leiderdorp. O. A. Halvemaan en [W. Halvemaan van Leiden. A. J. M. Hal vemaan van Leiden. H. F. Kok van An» Sterdam. W. Diederiks en gezin van 's-Gravenhage. C. Nigten van Lisse. H Boer en echtgenoote van Haarlemmer meer. C. Wesselmande Jong en gezin van Leiden. J. A- L M. Mulder van Ar.» sterdam. P. J. de Wit van Den Bommel A. H. Klosster van Haarlemmermee: G. J. van Wieringen van Leimuiden. J. van der Meer en gezin van Woubrugge. Vertrokken: J. C. Frauenfelder riaxr Zoeterwoude. Th. M. Terra naar Amstes dam. W. O. Schrama naar Sittard. B SpaargarenVerzijde mar Haarlemmer meer. J. J. van Leeuwen naar Leiden M. 0. Zwirs naar Wassenaar. J. A. van der Meer, M. J. Zoet. H. C, Hoogenboom gn Th. M. van der Salm naar 's-Hertogen IViech. H. Ulleman naar Amsterdam. G Neumann naar Leiden. H. van der Star en gezin naar Leiden. J. S. Oudshoorn naar Noordwijkerhout, A. P. Gortzak en gezin naar Leiden. M. W. Meyer naar Rijswijk. M. A. Turk naar Ter Aar. J. Zwirs naar Leiden. ALPHEN AAN DEN RIJN. Burgerlijke stand. BevallenM. E- kelenboom geb. Besemer z. G. M. A. v Rijswijk geb. van Til z. en d. A. Oostrom geb. Melissen z. N. Meijer geb. de Gans z. J. W. Hogemes geb. Bosman d. A. Hij- mans geb. de Leeuw z. A. M. G. G. Wer neke geb. Dubois z. M. van Leeuwen geb Koudijs z. W. J. Kempers geb. Vermeu len z. C. J. Martens geb. Verkade d. H Zuidam geb. Verhagen z. A. G. van dea Hoek geb. v. Leeuwen z. Overleden: M. ds Jong jd. 34 j. G Maurits jm. 63 j. W. Verkerk echtgen^ van B. G. de Vos 76 j. Ingekomen van: Noordwijkerhout P. J ran der Voo'rt veehoudersknecht Too gangscheweg 2. Amsterdam A. de Haan Hooit»traat 19. Leiden Cornelia Douge- mans Willemstraat 3. Botterdam P, Kruit en geziin onderwijzer Oranjestraat 43. Overschie A. G. den Braber en gezin loodgieterak.vecht Jan Nieüwenhuijzer. straat 11. Erischede Geesje Knol dienst bode Hoorn 17. Botterdam Johanna M Buijs Raadhuisstraat 44. Botterdam W. van Dijk, Raadhuisstraat 44. Vertrokken naar: Rotterdam ie Bee. Boezemstr. 16a J. v. Driel loodgieterska Hazerswou.de J. Huisman, J. J. Huisman en Danemina M. Huisman. Moordrecht H. J. M. van Engelen. Leiden_ Breest: 41 Jansje C. Zwarts. 's-Gravenhage Co lumbusstr. 126 B. Wescber. Leiden _L> 'endaal 84a E. Altona. Heemstede kinde ren Kuijk. Wassenaar Trijntje Kraar. Amsterdam Admiraal de Runterweg 134 Dirkje Huisman. Apeldoorn J. Stegemaa arbeider. Nieuwveen Neeltjo Verkerk Wed. S. v. Veen. Zwolle Terborghstr. 1 A. Verduijn handelsagent. Koudekerk A Suippe en gezin schcepmakersknecbt. BOSKOOP. Door den timmerman de heer P F. Bosman is aan Burgemeester en Wet houders vergunning gevraagd tot het plaatsen van een electro-motor van 5 P.K. in zijn perceel gelegen aan den Reijerskooperweg alhier. Op de gehouden jaarvergadering van de vereeniging voor ziekenmrshulp werden tot bestuursleden herkozen de heeren: J. J. Grootendorst, C. J. v. d. IWolf en A. P. Bongers. Uit het jaarverslag bleek, dat in het lafgeloopen jaar 73 personen in een zier kenhuis werden verpleegd. Het ledental bedraagt 5200. Burgerlijke stand. Geboren: Fri derik Jacobus z.v. T. J. Hooftman en N de Ruijter. Jacob Martinus, z.v. J. M Grootendorst en M. Trimp. Agnes Maria ïheresia d.v. A. C. Raateland en M. M v. Ooi. Johanna Geertruida d.v. J. A Straver en J. H. v. Hevelingen. Ondertrouwd: P. Spijker èn M. den Dunne. C. A. v. d. Horst en C. J. v. Rijn Getrouwd: J. Kamerbeek 22 j. exxChx: IVerburg 21 j. A. v. Dijk 28 j. en P. G (Hogendoorn 21 jaar. Overleden: Willem Koster 73 j. M. v. d. Velden echtgen. va-n A. v. Gexjifr ren 72 jaar. 1 BODEGRAVEN. Burgerlijke stand. Bevallen: J. van Kampen geb. de Vlug z. M. Rijnbeek geb Walraven z. C. Vonk geb. Jacobi z. K v. Donk ge'o. Nap z. M. Bosman geb. v Dijk d. M. G. v. d. Heiden geb. Ammen laan z. Ondertrouwd: G. de Bruyn 27 j. en J N. Boosen'boom 27 j. Getrouwd: Th. J. Overes 21 j. en A J. de Koogel 19 j. Overtellen: J. Bijman geb. Oskamp 73 i, Wed. P. v. d. Meer geb. v. d. Meer, 81 j. e. j. nrfis 1 j. HAZERSWCUDE. Het bouwen van een bouwmanswo ning voor rekening van het R. K, Kerk bestuur op het dorp alhier is opgedragen wat het timmerwerk betreft aan dea heer B. C. Timmerman, het metselwerk aan den heer O. J. Vreeburg en het schil derwerk aan den heer A. v. d. Werf, a» len alhier. -2 De. ledenvergadering van de Ver eeniging voor Geref. Schoolonderwijs op het dorp alhier, zal worden gehouden op Donderdag 10 Februari a.s. des avonds ten 7 uur in de consistorie der Geref Kerk. De agenda bevat o.m. jaarverslag van den Secretaris, jaarverslag van den secretaris, jaarverslag van den Penning meester, bestuursverkiezing, aftredend de heer Y. Bol. - De jaarvergadering van het Zustes Comité van de Geref. Kerk zal worden gehouden op Woensdag 9 Februari, des avonds te half acht uur in bet lokaal ach ter de Geref. Kerk. We'wekken op tot trouwe opkomst. Burgerlijke stand. Bevallen: H. Boer, geb. v. d. Heiden, z. KATWIJK. Burgerlijke stand. Geboren: Marijk je d.v. J. de Vreugd en W. de Best. Con nelis z.v. A. Varkevisser en J. van der Plas. Petronella d.v. A. Haasnoot en ,1 Hoek. Alida d.v. L. de Jong en W. Meij- vogel. Maarten z.v. J. van Rijn en J. van den Oever. Jan Adrianus Leonardus z.v L. Schrama en G. S. van der Meer. I^il lem z.v. T. van der Plas en J. M. van Beelen. Cornelis z.v. M. Kuijt en P. van Duijn. Arend z.v. M. Kuijt en P. van Buü'n. Marijtje d.v. C. Jonker en A van Duijn. Klaas z.v. C. van der Bent en J. Ouwehand. Ondertrouwd: Arie Pronk en Pietje van Dujjvenbode. Johannes J. Sejjsener en Maria M. Wouters. Dirk Guijt eu Arendje de Jong. Getrouwd: P. van der Plas en Ti Haasnoot. Overleden: Gerritje Schaap, oud 81 j weduwe van Corn, van DuijVenveorder. KATWIJK AAN DEN RIJN. Morgen, Woensdagavond, zal bet Chr. Meisjeskoor „Echo der Duinen" een zanguitvoering gaven in de Ned. Heri Kerk alhier. Directeur van dit koor is de beer J. Schoneveld van Rijnsburg. Pia nist voor dien avond is de heer Han Zirk zee uit Leiden. Het programma geeft 17 nummers aan, dus ruim voorzien, waan ender stukken van Mozart. Chopin, Ca tharina van Renqes en andere beroem'! heden. Het zal zeer zeker een mooie avond worden voor zang'iefhebbers, waarvoor koor en d'rxxtie ons wel eenig- zins een waarborg zijn. NOORDWIJK. In de afgeloopen week zün bij het alhier gevestigde correspondentschap vcor arbeidsbemlddo'ing, iio personen als werkzoekendeingeschreven, t.w. 8 losse arbeiders, 41 landarbeiders. 40 vi» schers, 2 timmerlieden, 5 opperlieden 3 schilders, 1 houtbewerker, 1 huis knecht en 9 personen bensden 18 jaa: Burgerlijke stand. Geboren: Hei» drikus Paulus, z.v. H. Buyze en G. ,1 M. Humpig. Cornelis Wilhelmus Hendrt kus z.v. J. W. Augustinus en H. C. de Haas. Cornelis Antonius Augustinus, z.v A. G. Delen en A. M. C. Bots. Grietje d v. L. v. Beelen en K. Plug. Maria Hendri ka Apolina d.v. Th. B. F. Kreten te Te! teroo. Petronella Johanna d.v. C. Zuid hoek en B. v. Werkhoven. Johannus Adrianus z.v. A. Duyndam en J. A. van Duyn. Ondertrouwd: G. Bakkenhoven jm.25 j. en B. C. Otto 21 jaar. Overleden: M. F. Bouwmeester 86 j wed. v. E. Onderwater. OEGSTGEEST. -Burgerlijke stand. Geboren: Thy men Cornelis z.v. C. Ouwersloot en V. Robbers. Cornelis Koenraad Jacob z.v C. H. Hoogstraten en J. v. Deventei Elisabeth d.v. J. Hogewoning en E. van Duyvenbode. Ondertrouwd: W. J. Schouten 25 j te Leiden met J. A. v. Hoof 23 j. J. G Korswagen 24 j. te Leiden en J. Q v. Duuren 29 jaar. Getrouwd: P. Gestmaa 31 j. en M. Era des 28'jaar. Overleden: M. A. P. Bobstier echtgen van D. Teske 75 j. (Endegeest). H.Drie man 77 j. (Endegeest). H.- Grimbergen 86 j. C: J. Weyers 72 j. (Endegeest). J W. v. d. Pool 82 j. (Endegeest). A. Ou wersloot 64 j. gen. met G. de Geus. RIJNSBURG Het bestuur der veilingvereeniging „Bloemenlust", thans voltallig, verdeel de de functie's ouderling als volgt: Adn den Heijer, voorzitter; Glasbergen, 2e voorzitter 6. Hogewoning Czn.secreta ris B. van Delft Azn., penningmeester; E. v. d. Vijver, alg.. secundus. Bloemenhandel. Is de handel g& woonlijk op Vrijdag iets slapper meda omdat op dien dag niet zoo'n massa go kocht wordt voor export, omdat deze mogelijk voor den Zondag niet zouden gekocht zijn, verleden week maakt.: hierop een uitzondering. De prijzen blo ven de geheele week best. Couronne d'Or f5,go-f6,3o, Pr. van Oostenrijk f 5.40— f 5,70, Cramoisie Brillant 13,60f 4 Murxllo f9,90f7,10, Gele Prins f6,20 f6,50, Rose Valk f5,20f5,50. La Reiüe f3,70—f4,20, Flamingo f5.60- f5,90, William Pitt f 11,—fx1,50. Willi am Copland f 5,80—f 6,30. Alhier is door de halve-stuivere Véreeniging f201,16 gecollecteerd ten bate der Tubercuiose-vereeniging. De heer D. Knijff, benoemd tot ba stuurslid van de Veiling-Vereen. „Blo» menlust" alhier, heeft deze benoeming niet aangenomen. WASSENAAR. Burgerlijke stand. Geboren: Jao. queline Cxasine d.v. J. J. Scbokking eu H. J. Hijmans. Wilhelmina Johanna Tlieodora d.v. W. Remmerswaal en A W. Bellekom. Marie d.v. D. Hermsenen H. J. Rozier. Hendrikus Cornelis z.v. G. A. Voorham en H. B. van Venrooif Theodora Theresia d.v, J. Remmerswaal en Cl v. Haastrecht. Ondertrouwd: J. van Houweniugeen A. S. A. van de Velde. A. Hamelink en J. van Dijk. Gehuwd: P. H. Versteeg en C. M. Sol leveld. Overleden: M. C. Kiujuenburg 17 3 A. M. Faber 48 j., gesch. vr. van W. Meulman. WOUBRUGGE. Ds. Job. Kijne deelde Zondagmor fen na de Godsdienstoefening mede, dat .Eerw. voor het beroep naar Vriezea veen heeft bedankt. ZOETERWOUDE. De raad (fezer gemeente zal verga deren op Woensdag 9 Februari a.s., de3 voormiddags 9.15 uur ten Gemeentehui ze. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Aanbieding van het jaarverslag van de Commissie tot wering van Sohoolves zuim over 1926. 3. Vaststelling kohier hondenbelasting 1927. -j 4. Vaststelling pensioengrondslagen, 5. Vaststelling van den legger van we gen en voetpaden. 6. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het verleenen van voorschot ten op de gemeentelijke vergoeding, b» doeld in artikel 101 der L.Ö.-Wet, aaa de bijzondere schoolbesturen over '27 7. Als voren tot vaststelling eener ver ordening op het aanlengen, liebben of onderbouden van kabe.s of geleidingen voor electriciteit, gas of eenigen anda x-en energievorm, en op de levering van die energie. 8. Als voren tot wjjz'gxng der Bou» en Woningverordening en tot vaststell ling eener verordening tot vaststelling van rooi'ijnen longs de diverse wegen. 9. Als voren tot vaststelling van een besluit, als bedoeld, in artikel 30, eerste lid der Woningwet. 10. Als voren tot verbetering en veis breeding van den Geerweg. lx. Bespreking oprichting van een noodslachtplaats. 12. Goedkeur'ng teekening en begro» t'ng vcor de vernieuwing der Vrouw- brug. 13. Rondvraag. LEESTAFEL. Voor Studie en Praktijk, Jaargang V. A. J. Roebert, 's-Gravenhage. Dit tijdschriftje, dat zich ten doel stelt actuoelo onderwerpen, vooral op sociaal-economisch gebied te behande len en in de vier jaren van zijn bestaan een nuttige, ja voor velen onmisbare vraagbaak was, staat onder redactie van het Centraal Bureau voor Katho lieke Sociale Adviezen in» Nederland te Leiden. Te beginnen met dezen jaar gang zal het uitgegeven worden door A. J. Roebert te 's-Gravenhage, een uit gever, wiens fonds voor eén groot deel uit werken op sociaal-economisch ge bied bestaat. Dit eerste no, bevat artikelen over de Verbindend-verklaring van de collec tieve Arbeidsovereenkomst, de Inquisi tie, den R.-K. Vredesbond in Nederland en den Woningbouw met steun van Rijkswege. Het tijdschrift verscbijnt 8 maal per jaar^en de abonnementsprijs bedraagt Hoewel het een Katholieke uitgave is, kunnen wij de aanschaffing ervan aan personen en organisaties in onzen kring, die zich op sociaal gebied bewe gen, wel aanbevelen. Het bevat een schat van gegevens, en is zooals de redactie in haar inleidend woord bet uitdrukt een soort doorloopende en cyclopaedic van wetenswaardigheden op sociaal gebied. b. GEMENGD NIEUWS. Roofoverval. Uit Jeruza lem wordt aan de Daily Express ge. meld, dat bandieten op een half uur afstand van Jeruzalem een auto heb ben overvallen en de reizigers geplun derd hebben. Een passagier werd door een schot gewond. Onder de beroofdfen tievonden zich de secretaris van den Egyptischen con sul te Jeruzalem en verschillende koop lieden. Inbraak. Gisternacht is inge broken in het kantoor van de coop. „Vooruit" aan de Geer te Delft. De brandkast werd geforceerd en de daarin aanwezige contanten mee genomen. Ook de andere kasten werden open gebroken. De politie stelt een onderzoek ïn. De griep. In Oostelijk Gronin gen heerscht thans de griep, in er gere mate dan de laatste week in Ja nuari. Bijna in elk huis zijn patiënten, Gie in den regel nat 2 of 3 idagen zijn her steld. Jubiié. De heer A. van iden Berk, procuratiehouder bij de N. VI tot fabricatie van tabak en sigaretten Crescent Cie te Eindhoven, herdenkt op 17 Februari den dag, dat hij voor 25 jaar in dienst van genoemde N.V.. trad. Gelicht. Te Akersloot is het offerblok in de R. K. kerk gelicht. Brand. Te St. Pancras is de bakkerij van den heer Constans toü -den grond toe afgebrand. Ook de in boedel en eenig geld werden eén prooi der vlammen. De bewoners konden zich met moei te redden. Overreden. Gistermorgen ig het'5-jarig dochtertje Anna, van den aannemer, den heer van Rooy uit de Pastoriestraat te Woensel, dat voor de stoomtram, komende'uit St. Oeden- rode, uitweek, tegen een autobus van jden heer J., komende uit de richtina Eindhoven, geloopen en door het ach terwiel1 overreden en gedood. Den chauffeur treft geen schuld. Mijnongeluk. In de mijn Oranje Nassau III is de arbeider H. J. te Heerlerheide door een der v. d. remhelling afkomende kolenwagentjea gegrepen en op slag gedood' J. was sinas eenige weken in het mijnbedrijf weikzaam. Hij was ge trouwd1 en vader van een kind. Overreden. Te Eersel is ae J. D. uit 's Hertogenbosch door de stoomtram overreden en gedood. Overval. Toen Zondagayoncu Ide hoofdonderwijzer, de heer p-, te Elden, om ongeveer half elf een luchtje ging scheppen, werd hij op den straatweg Nijmegen-Amhem aan gesproken door een onbekenden man. Plotseling gaf deze hem een hevi- gen slag op het hoofd, waardoor de heer P. op den grond viel. De aanrander vroeg hem toen omj zijn geld, waarop de heer P. hem een rijksdaalder gaf. De man nam daar-, na de vlucht in de richting Arnhem. Op den weg naar huis ontmoette de heer P. een veldwachter, wien hiji het gebeurde mededeelde. Op hun verzoek werden beiden door een passeerende auto meegenomen. Een eind verder werd de röover op den wee gezien. Toen de auto stopte vermoedde de man onraad en vluchtte over de sloot de weilanden in. Met behulp van de Arnhemsche po litie werd toen een uitgebreid onder zoek ingesteld, met het gevolg, dat de dader een half uur later werd ge arresteerd. Het is een zekere P. v. L., woonachtig te Arnhem. Hij was voor korten tijd uit de ge vangenis ontslagen, waar hij vier jaar voor een soortgelijk misdrijf had door gebracht. Hij is ter beschikking van ae justitie gesteld. Auto-ongeluk. Nabij Ports mouth is een auto over den kop gesla gen. Een officier werd gedood en de bestuurder werd gewond. Inbraak. Inbrekers hebben zich toegang verschaft tot het post kantoor van East Acton (Tonden). Uit de safe werd een bedrag van ongeveer 1000 p. st. en een hoeveelheid! postzegels gestolen. Inbraak bij een gezant. Zondag is er een inbraak gepleegd' in de woning van den Egyptischen ge zant te Parijs, toen deze met zijn eent genoote een weldadigheidsfeest bij woonde. De dieven maakten een groole Hoe veelheid kostbare sieraden ouit. Overval. Zaterdagmiddag di-on gen op klaarlichten dag een aantaU mannen in een kroeg aan de Elbinger Strasse te Berlijn binnen, op een oogen blik dat de kroeghouder, de 38-jar;ge Karl Domroser daar alleen aanwezig was. De man werd met een revolver neen geschoten, waarop de misdadigers ei met het kasgeld vandoor gingen. De zwaargewonde kroeghouder is aan zijn verwonding in het ziekenhuis overleden. Mislukt. Zondagavond tegen 9 uur drongen te Aken 2 gemaskeraen het bureau van een bioscoop binnen en trachtten zich van de kas meester te maken, terwijl zij den zoon van aen eigenaar met revolvers bedreigden. Op het hulpgeroep van den zoon namen de bandieten de vlucht. Een ingenieur, die hen trachtte te gen te houden, werd levensgevaarlijk) gewond. Zij ontkwamen, zonder herkend te zijn. Kindermoord? Ongeveer 14 dajjjen geleden overleed een kind in liet gezin van den arbeider J. S. te 'Zwartemeer (gem. Emmen). Het wekte bevreemding, dat het vorig jaar onder bijna gelijke omstan digheden in dit gezin een kind stierf. Door de justilie werd een nauwkeu rig onderzoek ingesteld. Het lijkje, dat reeds ter aarde was besteld, werd, zooals wij dezer dagen reeds meldden, voor het verrichten van een sectie opgegraven, Het onderzoek heeft dermate be zwarende feiten aan het licht gebracht,, dat de burgemeester van Emmen den vader van net kind heeft laten arres teeren. Hij is gistermorgen gevankelijk naar. Assen overgebracht, onder veraenkingl van het kind te hebben vermoord. Een record. Zondag heeft het aantal postzakken aangebracht met dei mailboot der Mij. Zeeland te Vlissin- gen een record bereikt van 2000 stuks; Niet alle zakken konden met de mailtreinen worden vervoerd en een 700 k '800 gingen eerst met den snel ktrein van 6.49 mede, wat voor aan komst in Duitschland een halve et maal vertraging beteekent. De gevolgen. B. en iW(. van Den Haag stellen den raad voor aan C. Schipper, concierge van het nieuwe gymnasium a. d. Bilderdijkstr., behal ve de gebruikelijke 10 pet. van zijnl jaarwedde als vergoeding voor verhuis kosten en bovendien nog f 269,65 te idoen uitbetalen, omdat het voor de inrichting van idiie woning noodig was„ verschillende aanschaffingen te doen. B. en Wi. zeggen, Idat dit een gevolg is van de artistieke constructie vani het gebouw; de kamers zijn belang rijk grooter en het aantal ramen ia aanzienlijk meer, dan van de vroegere dienstwoning van den concierge, waarf door meer uitgaven voor een behoor-i lijke stoffering noddig waren. Bergingswerk. De Idrijvehdö bok van de firma Verschuur en Co, welke "bij d« Ned. droogdok-Mij. te Amsterdam is gezonken, zal1 door da ,N. V. De iWjit's blergings- en transport! bedrijf worden gelicht. Uit het Sociale Leven. EET WETSONTWERP OP DE VAK- VEREENIGINGEN IN ENGELAND. De Westminster Gazette zegt te we ten, dat het kabinet heeft besloten, dat het wetsontwerp op de vakver- cenigingen dat met de begrooting het belangrijkste punt in de geheele parlementaire zitting zal vormen op de nader te melden' beginselen zal worden opgebouwd. (Er moet nog een beslissing worden genomen over het voorgestelde opheffen van het recht tot heffing van een hoofdelijken om slag voor politieke doeleinden). Er is echter volgens het blad tot de volgen de algemeene principes besloten: 1. dat de vakvereenigingen moeten worden geregistreerd om wettelijke rechfon te krijgen; 2. dat het fonds voor de belangen oer leden afgescheiden moet zijn van het stakingsfonds en dat jaarlijks de boeken moeten worden nagezien; 3. dat de verkrijging van schadever goeding door een werkgever van een vakvereeniging voor contractbreuk wordt vereenvoudigd; 4. dat een algemeene staking onwet tig wordt verklaard en dat in dit ge val geen privileges, die bij de wet op de vakvereenigingen zijn verleend, de schuldigen zullen vrijwaren van ver antwoordelijkheid 5. dat posten alleen geoorloofd zal zijn bij fabrieken, werkplaatsen en kolenmijnen; 6. dat het aantal posters binnen en ge grenzen moet worden gehouden en dat deze een duidelijk keriteeken moe ten dragen; 7. dat er straffen zullen worden op gelegd voor persoonlijke daden van intimidatie tijdens een staking. Het kabinet weigerde de door de conservatieve partij gecvenschte gehei me stemming in het wetsontwerp vast te leggen. DE ACTIE IN DE TEXTIEL INDUSTRIE. Een commissie uit de wevers, die een onderhoud had met de firmanten van v. Heek en Co. te Enschede, heeft aan de daarop gehouden vergadering der wevers het volgende medegedeeld: De firma heeft toezegd, dat de cops beter zullen worden. Er zal 5 pet. ex tra op het tariefloon worden gegeven deze 5 pet. komit neer op ongeveer 1.60 verhooging 'fan het weekloon doch dit geldt alböen voor die wevers, die werken met eeoi volslagen hulp, die een vierde van het loon ontvangt. Op de 5 pet. extra korting voor wevers, die zonder hulp werken, wenscht de firma niet terug te komen, omdat het in 't belang Ier wevers is, te werken met een hulp, waarop ook door de fir ma prijs wordt gesteld. De onder leiding van St. Lambertus en Unitas staande vergadering, besloot ongeveer zes wreken aan te zien welk i-esultaat deze wijziging op het eind loon zal hebben. Scheepstij dingen. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. STADSRIJK, Rott. n. Baltimore p. 6 Kaap Race. SPAARNDAM, Rott. n. N. Orleans, 5 te Vera Cruz. MOERDIJK, Vancouver n. Rott. 4 v. Cristobal. NOORDEiRDIJK, Vanc. n. Rott. 6 op 1200 mijl v. Fastnet. GLAMORGANSHIRE, 3 v. Tacoma n. Rott. LOOHMONAR, Vancouver n. Rott. 4 v. Colon. KINDERDIJK, Vancouver n. Rott. 7 (6 n.m.) te Hamburg. HOLLAND—AFRTKA-LIJN. MELISKERK, thuisr., 7 v. Pt. Said. KLIPFONTEIN, thuisr,, T. te Antw. GIEKERK, 7 v. Hamb. te Amst. RANDFONTEIN, thuisr., 7 te E-London GORONTALO, uitr., 5 v. Las Palmas. JAVA, 6 v. Rott. n. Hamburg. HOLLAND WEST-AFRIKA LIJN. DJOCJA, 6 v. Hamburg te Rott. KILSTROOM, 7 v. Hamburg te Amst. EEMSTROOM, uitr., 6 v. Bordeaux. KON. HOLLANDHCHE LLOYD. GELRIA, uitr., 5 v. liahia. DRECHTERLAND, uitr., 6 v. Lissabon. EEMLAND, thuisr,, p. 4 Tenerlffe. ROTTERDAM.'SCHE LLOYD. MERAUKE, uitr., p. 6 (vm.) Finisterre. JACATRA, thuisr., 6 v. Port Said. MEDAN, thuisr., 6 te Antwerpen. TJERIMAI, thuisr., 6 te Antwerpen. INDRAPOERA, thuisr., 6 v. Pt. Said. SOEKABOEMI, uitta\, p. 6 Finisterre. BUITENZORG, uiitr., 5 v. Catania. DJEMBER, thuisr», 6 v. Port Said. PATRIA, uitr., 5 v. Colombo. KERTOSONO, uitr., 7 v. Sabang. PALEMBANG, 7 v. Rott. te Batavia. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. JOH. DE WITT uir., 6 te Batavia. SAPAROEA, thuisr., 6 v. Sabang. SINGKEP, thuisr., 6 v. Tjilatjap. PRINSES JULIANA, uitr., p. 6 Perim. ENGGANO, 6 v. Batavia te Amst. KRAKATAU, thuisr., 5 v. Djeddah. MADOERA, htuïsr., 5 te Triest. PRINS DER NEDERLANDEN, thuisr., 6 v. Algiers. SEIMBILAN, uitr., 6 v. Antwerpen. VONDEL, uitr., p. 7 Gibraltar. KON. PAKETVAART MIJ. PATRAS, Rott. n. Batavia, p. 5 Gibral tar. TASMAN, 6 v, Batavia te Sydney N.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6