Uw Hoofdhuid PUROL NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN DONDERDAG 3 FEBRUARI 1927 DAG-AGENDA. Donderdag 3 Febr., 's av. acht uur. Foyer Stadsgehoorzaal: Lezing met lichtbeelden over postduiven. Noordwijk aan Zee. Donderdag 3 Febr., 's av. acht uur, Geref. Kerk: Uit voering der Chr. 2angvereen. „Zingt den Heer". Koudekerk. Dinsdag 8 Febr., 's av. half acht: Geref. Kerk: Uitvoering der Geref. Zangvereen. „aSoli Deo Gloria". De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 81 Jan. tot en met Zondag 6 Febr. a.s. waargenomen door de apotheek van den heer M. Boekwijt, Vischmarkt 8, Telef, 552. Oegstgeest. Apotheek „De Vijzel" Kempenaerstraat 4, des nachts en des Zondags. die op de eerstvolgende vijf tentoon stellingen der L.P.V. in een der volgen cle afdeelingen t.w. Groote Hoender rassen, Kriellioenders, Sierduiven, Ko- nennen, Postduiven of Watervogels, 't hoogste aantal punten behaalt. Winner moet gedurende dien tijd lid der L.P.V. zijn, terwijl den tijdelij- ken winner een Zilveren Herinnerings medaille zal worden aangeboden. De heer C. A. M. Spruyt te Gouda, die in '22, '24, '25 en '26 winner was, heeft dezen beker ook thans weer ge wonnen, zoodat hij hem nu definitief heeft. Zilveren Lauwerkrans, door den heer J. A. Bach Jr. voor de meeste eerste prijzen in Hoenders van een exposant buiten Leiden woonachtig. Deze krans moet driemaal achtereen of viermaal in het geheel gewonnen worden. Zij is door den heer E. Ostermann in 122, 124, '2G en nu weer gewonnen, alzoo viermaal in het geheel. L.P.V.'s Wisselbeker, voor de meeste eerste prijzen in Hoenders van een ex posant binnen Leiden woonachtig. Deze beker moet driemaal achter een of viermaal in het geheel gewon nen worden. Winner was in '25 en '26: F. Mande- maker, thans W. E. Neuteboom. Verdacht van zedenmisdrijf, over treding art. 2 van het Wetboek van Strafrecht, zijn gearresteerd een zeke re D. alhier en een zekere v. d. E. te Den Haag. Deze laatste is als minder jarig naar zijn ouders teruggezonden. Gisteren is bij de politie aangifte gedaan van het stelen van 3 rïjwieibc- lastingplaatjes. BINNENLAND. GEVAAR VOOR OVERLAST VAN WATER. Het Tweede Kamerlid de heer Weit- kamp heeft den Minister van Water staat gevraagd, of het dezen bekend is dat onder de gem. Voorst de kaden nog in denzelfden vervallen toestand verkeeren als ze zijn geworden door den watervloed in het voorjaar van 1926, en zoo ja, of de Minister bereid is maatregelen te doen nemen, opdat bewoners onder de gemeenten Voorst en Deventer, die indertijd veel over last van het water ondervonden, voor een herhaling dier ramp bewaard blijven. SPEENHOFF GERIDDERD. De dichter-zanger Speenhoff is, in verband met wat hij ten bate van de Belgische geïnterneerden en vluchte lingen heeft verricht, benoemd tot ridder in de orde van Leopold II. DE GRENSWIJZIGING VAN HAARLEM. Op het wetsontwerp tot wijziging van de grenzen der gemeenten Haar lem, Velsen, Bloemendaal, Heemstede Haarlemmerliede en Spaarnwoude en opheffing der gemeenten Schoten en Spaarndam, is een tweede nota van wijziging bij de Tweede Kaaitq; inge diend. Blijkens de toelichting houden de aangebrachte wijzigingen in de eerste plaats verband met de bepalingen ""an den datum van ingang op 1 Mei 3927, vervangende dien van 1 Januari 1927. HET KAMERLID J. G. SCHEURER. De toestand van het Kamerlid J. G. Scheurer is naar de Stand, meldt den laatsten tijd langzaam vooruitgaande. De patiënt komt korte poozen per dag van bed. HET SPOORWEGONGELUK BIJ DE VINK. Naar wij vernemen, is het gerechte lijk vooronderzoek inzake het spoor wegongeluk op 9 September 1926 tus- schen Voorschoten en Leiden nog steeds hangende, zulks in verband met het uit te brengen rapport door de deskundigen, welke in deze zaak door de Justitie zijn benoemd, voor het instellen van een onderzoek. Verwacht^ wordt, dat dit rapport van de heeren Jhr. J. C. van Reigers berg Versluys, lid van den Raad van Beheer van de Ned. Ind. Spoorweg Mij. Prof. ir. G. H. de Vries Broekman, hoogleeraar te Delft cri Jhr. ir. J. Uoëll directeur van de Westlandsche Stoom trammaatschappij, binnen korten tijd zal verschijnen. Eerst dan zal de Jus titie kunnen overwegen, of er termen bestaan, om tegen bepaalde personen een vervolging in te stellen. NIEUWE CHR. SCHOOL TE DELFT. De raad van Delft besloot gisteren 102.200 beschikbaar te stellen voor het bouwen eener Geref. Bijz. L. School aan de Maerten Trompstraat. Opge merkt werd dat dp termijn yan 3Q da- RECLAME. wordt vrij van roos en huidschilfers, het haar zachter, glanzend en wat don kerder getint, als ge des morgens de haren en daarna met de vingertoppen ook de hoofdhuid inwrijft met een weinig Doos 30 ct„ Tube 80 ct. klaart zich voör den bouw van de clrid kruisers, die de reg'eering 'geschrapt heeft. Gister zijn de rest van de kleine paviljoens en 'kiosken van de voorma lige tentoonstelling te Wembley; voor afbraak verkocht. Er was weinig pu blieke belangstelling en de opbrengst was gering. TCERK"EN SCHOOL. gen in de onderwijswet vastgelegd, te kort is om deze zaak behoorlijk te on derzoeken. DE OPHEFFING DER HUURWETTEN Door den heer J. ter Laan zijn aan den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid de volgende vragen gesteld: In antwoord op een door onderge- teekende den 24sen Januari ingezon den vraag, heeft de Minister van Ar beid, Handel en Nijverheid geantwoord ciat over de opheffing der Huurwetten bij herhaling advies is ingewonnen br. de daarvoor in aamerking komen de gemeenten. Is de Minister I ereid me Je te dcel-m aan welk» jymeente i en de data waai op advies is gevraagd: b. wanneer het advies bij het Depar tement is ingekomen; c. de strekking, ieder afzonderlijk, van de ingekomen adviezen? PREMIEBOUW. ..In St.Crt. 23 wordt medegedeeld eene beschikking van den minister van Arbeid, Handel en Nijverheid, waarin worden bekend gemaakt de bij drag?" dan wel de termijnen van die bijdra gen, ten behoeve van cle daarin ge noemde belanghebbenden ter beschik king van eveneens genoemde gemeen ten te stellen, ingevolge het Koninklijk besluit van 8 November 1920, no. 29. BUITENLAND. ENGELAND EN CHINA. De cncüerhandelingen niet afgebroken. Van bevoeg!de zijde te Londen wordt verklaard, dat de onderteekening van de overeenkomst nopens de Britscha concessies te Kioekiang en Hankau is uitgesteld, maar dat overigens da onderhandelingen over de algemeene Britsche voorstellen betreffende Chi na niet zijn afgebroken maar voortge zet worden. Een nederlaag der Noordelijken. Uit Sjanghai wordt via New York gemeld, dat de generaal der Noorde lijken Tsjoen Tsjoean Fang definitief, is verslagen en dat tengevolge daarvan de opmarsch der Kantoneezen naar, Sjanghai minder zal worden bemoei lijkt. EET NIEUWE DUITSCHE KABINET Gnsenigheid omireni den inhoud der regeringsverklaring. De regeeringsveiklaring, die Dr. .Marx hedenmiddag te 2 uur namens het nieuwe kabinet zou afleggen, was gisteravond nog niet gereed, ofschoon het 'kabinet reeds van gistermiddag vier uur af bijeen was om den definitie ven tekst van de verklaring vast te stellen. De rijkskanselier heeft den minis ters gistermorgen een concept toege zonden, waarin, evenals In het mani fest van het centrum met bijzonderen nadruk wordt verklaard, dat de repu bliek de eenig mogelijke staatsvorm voor Duitschland is. Het ligt voor cle hand, dat de Duitsch nationale ministers hier niet aan willen. Zij durven zich natuurlijk! met het oog op de kiezers niet zoo onomwonden voor de republiek uitspre ken en het schijnt, dal ze zich niett hand en tand tegen dezen passus en waarschijnlijk ook tegen verschil lende andere verzetten. Dr. Stresemann. Dr. Stresemann is voornemens ter stond na het eindigen van de groole politieke debatten naar het zuiden te vertrekken, waar hij waarschijnlijk zal blijven tot begin Maart, om vandaar ■onmiddellijk naar Genève te gaan, waar hij aan de vergadering van den iVolkenbondsraad zal deelnemen. Dr. Gessier lid van. het Centrum. In een vergadering van de demo cratische partij.. die gisteren te Darm stadt werd gehouden, heeft cle afge vaardigde Korell meegedeeld, dat Dr. vGessler zich in het vervolg: als Jidi van het centrum beschouwt. HET NIEUWE JOEGO-SLAVISCHE KABINET. Al weer twee ministers afgetreden. Een. Idag na de benoeming van het nieuwe Joego Slavische kabinet heb ben de radicale ministers van onder wijs en posterijen ontslag genomen, daar zij niet tevreden waren met huil portefeuille. Oezoenowitsj is thans op, zoek naar opvolgers. Raditsj noemt het nieuwe miniisteriq een uittarting van de Kroaten en kom idigt als daad van zijn oppositie een klacht aan tegen Marximowitsj, den minister van binnenlandsche zaken, wo gens zijn partijdig optreden bij de jong ste provinciale verkiezingen. KORTE BERICHTEN. Pilsoedski heeft besloten vrouwen! regimenten aan het Poolsche leger toe te voegen. Er zijn weer anti-Italiaansche bei itoógingen te Innsbruck. De Immigratiecommissie uit den Amerikaanschen senaat stelt voor de (inwerkingtreding der nieuwe immigra- tiewet nog een jaar uit-te stellen. De griep neemt in Engeland in, {felheid toe. Er komen meer sterfge vallen voor. De Amerikaamscbe Senaat ver NED. HERV. KERK. Drietal: Te Leeuwarden, (vac.-Beo rekamp), J. G. Haselager, te Weesp: Dr. W. Lodder te Doorn; en C. M. Lu teyn te Apeldoorn. 'Beroepen: Te Soest, J. I. van Schalk te Nieuwe Pekela. Te Leeuwar den (vac.-Beerekamp), C. M. Luteyn te Apeldoorn; en (vac.-Klein Wassink), O G. Wagenaar te Uskwert. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Goënga en Sybran- daburen, H. de Zwart te Twiizel. Te Oi- dehorne, J. B. v. d. Sjjs, Cand. te Leide: dorp. Bedankt: Voor Katendrecht (3de pred.-pl.), G. Laarman te Klundert. CHR. GEREF. KERK. A a n ge e-n o m e n Naar Ulrum (ke rend ouderling), L. Floor, te Emmercoir- pascuum. Ds. C. H. PH. KROHNE. Heden herdenkt Ds. C. H. Ph. Krohne, em.-Pred. van de Geref. Kerk van Zou- kamp, thans wonende te Groningen, zijn 40-jarige ambtsbediening. Ds. Krohne werd 3 Aug. 1850 geb» ren, studeerde aan de Theol. School te Kampen en werd eeröt op 36-jarigei leeftijd Candidaat, om 3 Februari 1887 bij de Chr. Geref. Kerk van Hoek van Holland in h et predikambt te worden be vestigd. 4 Oct. 1891 verbond hij zich aan de Geref. Kerk van Zoutkamp, wier eerste Predikant hrj was en die hij b'y kans 30 jaar diende, tot hij 1 Mei 1921 eervol emeritaat ontving. EEN GEREF. WIJKGEBOUW TE BILTHOVEN. Door den Kerkeraad der Geref. Kerk van De Bilt (U.) is besloten, over te gaan tot den bouw van een Wijkgebouw te Bilthoven en daarvoor een leening aan te gaan van f 15000,—. Voorts is besloten, om met ingang van 13 Februari e.k., te Bilthoven, een aar- vang' te maken met de bediening des Woords, in de bovenzaal van het Hotel „Regina" aldaar. EEN TEGENSPRAAK. „Woord en Geest' bevatte esnigcv tijd geleden de mededeeüng dat de heo ren Col ij n, Idenburg en Heemskerk, Dp* Brussaard een bezoek gebracht hadden vóór dat deze de bekende verklaring aflegde. Gevraagd wérd toen of dit beteekems had, hetzij van politieken, hetzij Kerke lijke n aard. De Standaard bevat thans de volgende tegenspraak. J.n verschillende bladen was vermeld, dab de heeren H. Colijn. A, F. 'W. Iden burg en Mr. Th. Heemskerk, als leiders der A. R. Partij, bij Ds. Brussaard te Elcemendaal waren geweest en met hem iiadde n gesproken. Wij kunnen in verband hiermede het navolgende verklaren: 1. dat bedoeld onderhoud tusschen ge noemde heeren in de maand November heeft plaats gevonden. 2. dat het verzoek tot bedeeld ondes houd niet is uitgegaan van de heeren Colijn, Idenburg en Heemskerk. 3. dat bij dat onderhed dcor de heeren Colijn, Idenburg, en Heemskerk geen tcog'enblik is gedacht aan het verband waarin zij staan tot de A.R. Partij, met welke partij deze samensprektng dan ook volstrekt niets te maken heeft gc» ihad. Voor het Bestuur van den Kieskring Amsterdam der A. R. Partij: J. DEUTEKOM, Voorzitter W. J. BOSSENBROEK, Sec; GIFTEN EN LEGATEN. Door wijlen ine.j. Keimpema te Lea mer is bij testamentaire beschikking aan de Diaonie der Geref. Kerk ts Lemmer toegewezen haar bezit, bestaande uit een burgerhuis met erf, aldaar, benevens inboedel en enkele effecten. RECLAME. Uw Schoeisel stuk, ge moet het boeten Mei pijn in 't lijf en koude voeten. Schoenmakerij L. VAN ESCH Wzn. Haarl.straal 210 - Telef. 2063. GEMENGDNIEUWS. De snoord te Den Haag. De Haagsche rechtbank heeft bevel tot gevangenneming verleend tegen de twee te Brussel, in verband met da te Den Haag op mevr. ,Wjlk aan het Bezuidenhout geplèegden moord aan-» gehouden Nederlanders. Naar aanleiding van dit bevel zal de officier van Justitie de uitlevering! van de beide verdachten aanvragen i Duivensport. Men meldt uil! Roosendaal: Sinds langen tijd reeds werd) in de kringen van duivensportliefhebbers dei mogelijkheid! ernstig onder het oog ge zien, de duiven voortaan per vlieg machine te verzenden." .Vooral het verloop der rondvluch ten Bordeaux, enz., zou daarmee wor Iden bevorderd doordat de vogels niett meer de lange, vermoeiende reis naan de plaats van bestemming zouden be hoeven te maken, om vervolgens een Idikwijls nog zwaardere terugtocht tel aanvaarden. .Niet alleen in Holland, ook in Bel gië en Engeland is deze verzend wijze reeds meermalen overwogen. Het zal er dan ook van komen. In Roosendaal, een centrum van düi vensport, nam de Kon. erkende Roo- sendaalsche Bond van duivenliefheb- bers in zijn jaarvergadering het initi atief. In het vluchtprogram voor 1927 zijn een 3-tal' verre atstandsvluchten op genomen. n.l. vanuit Chateauroux, Bar celona en Pau, waarvan de verzending1, zal geschieden met -een speciaal voor duivenvervoer ingericht vliegtuig van de Maatscnappij ?>De Socia" te "Brus sel. Het zal van den uitslag dezer proeft afhangen, of in de toekomst ook voor' kleinere afstanden de vliegmachines! te baat zullen worden genomen. Slecht werken. Men schrijft! uit Enschedé: Gisternacht brak er brand uit in een schoenenmagazijn aan de Deurninger- straat alhier, toebehoorend aan clen heer Kempers. Het huis brandde ge heel' uit. De eigenaar waarschuwde direct de politie, welke op haar beurt de brand meesters had te waarschuwen. Daarvoor wordt gebruik gemaakt van een nieuw ingevoerd alarmsysteem Voorheen belastte de telefooncenj centrale aldaar zich met het alarmee ren, maar sinds de gemeentelijke tele foon aan het rijk is overgegaan, is de politie ook met het alarmeeren be last. Juist heden zou voor het eerst van het toestel gebruik worden gemaakt. Men kreeg echter geen gehoor. De -brandmeesters waren niet te bereiken. Uit het onderzoek is gebleken, dat de aansluiting door de monteurs van Iden telefoondienst niet op de juiste wijze is tot stand gebracht en dat drie lijnen niet met de woningen der brand meesters, doch mét andere woningen waren verbonden. Het gevolg is geweest, dat de mo torspuit niét op tijd ter plaatse was en de brandweerlieden zich moesten behelpen met handspuiten. UIT DË"~QMGLVING. KOUDEKERK Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente vergaderde op Woensdag 2 Februari 1927. Afwez'g waren de H. H. Gorts en Reijneveld. Voorzitter: de Burgemeester. De Voorzitter opent deze vergadering in het nieuwe jaar. met een rede waarin hij er op wijst dat de influenza, de (O-orzaak is, dat niet eerder vergaderd kon worden, en memoreert in 't kort de belangrijkste gebeurtenissen van het a> gelocepn jaar. Tot stand is gekomen de bouw van een autogarage en andere ge bouwen naast de Dokterswoning. De ko ten van de in 1923 en 1926 uitgevoerde werken konden door bezuinigingsmaatre gelen geheel gedekt worden buiten aan spreking van de gemeentekas om. De be straf ingsprosf heeft algemeen voldaa; Spr. hoopt dat daarmede voortgang zri worden gemaakt in 1927. Met.de gebru- kelijké wenschen werd deze redé gesl-, ten. De heer Oppelaar dankt den Voorzi- ter met wederkeerigen heilwensch. De notulen werden gelezen en on veranderd vastgesteld. Eenige ingekomen stukken passeeren de revue. Voorts vraagt de Burgemeester mach tiging tot het aangaan van een regeling met Alphen aan den Rijn, om de beschik- king te hebbenover de brandspuit van die gemeente tegen een vergoeding van honderd gulden per jaar. Wordt goedgekeurd. Punt 3 handelt over onderhandsche verhüring van grond bri de nieuwe al gemeene Begraafplaatsaan J. v. d. Horst. Hoewel niet geheel met hun syiv- pathie, stellen B. en W. voor, dezea grond tegen den prijs van f5,voor den tijd van 2 jaar te verhuren. Aldus wondt besloten. Punt 4 wordt even aangehouden. Punt 5, handelende over Comptabele besluiten, wordt goedgekeurd. Punt 6 betreft het in gebruik geven van de autogarage aan den lieer HL Otto. Daartoe wordt beslot?n. Huurprijs is f5,per maand. Punt 7 handelt over Eleetriciteitslev» ring in de Hoogewoerd. Dit punt van de agenda wordt behandeld in verband met punt 8, handelende over de wegbestra 'ting. De Voorzitter zegt, dak wanneer do wegen zullen bestraat worden en na eenige jaren zou blijken, wat zeker het geval zal zijn, dat'een electrische kabel gelegd zal moeten worden, waarvoor de straat zal moeten worden opgebroken* dit zeer te betreuren zal zijn, omdat de straat daardoor geschonden wordt. Daa: iom stelt spreker voor, B. en W. macht- ging te verleenen met de gemeente Leiden een en ander te bespreken voor het leggen van een kabel voor Electr- citeit. Spr. licht de plannen daarvoor in den breede toe. De heer de Jong vraagt of het bedrag der annuïteit niet vermindert naarmate de toeneming van aansluitingen. De Voorzitter zal daar nog eens.» over spreken te Leiden. Spr. denKt dat men daarmede wel tot een bevredigend re sultaat zal komen. De heer van Egmond vraagt eenige ie lichtingen over garantie van het ver bruik, die döor den .Voorzitter worden verstrekt. De heer Oppelaar betuigt z'n instem ming met het voorstel van B. en W. De heer v. d. Berg is bang dat het percentage van^den hoofdelqken omslag er door verhoogd zal moeten worden De Voorzitter zegt dat, zooals de toe stand nu is, de hoofdelijke omslag geheel! op dezelfde basis zal blijven en hierdoor in geen geval zal worden verhoogd. Een en ander wordt in verband ge gracht met het stratenplan en tpekem ning van een crediet daarvoor van veei? tigcluizend gulden. De Voorzitter toont breedvoerig aan dat de kosten voor een en ander geheel gevonden zijn buiten zwaardere laster, aan de gemeentekas. Een van de gemeen te werklieden kan bedankt worden en de wegenbelasting brengt meer op. Ged. St gaan met dit plan mee. Ook het bezwaar van een mogelijke verhooging van het percentage voor clen Hooidelijken om slag kan daardoor geheel wegvallen. De heer v. Egmond vraagt of hier voor ook uilkeering te krijgen is uit het -wegenfonds. De Voorzitter zegt, dat dat hier niets mee te maken heeft. Dat gaat voor iede re gemeente volgens een vaste regel. De zaak van de electriciteitsvoorzie ning Hoogewoc-rd wordt overgelaten aan B. en W., en het crediet ad f40.000 voor de weghes tra ting toegestaan. Punt 9 l treft het heffingspercentaga voor cle Gem. Inkomstenbelasting. Het wordt gesteld op 4 pet. Punt 10 gaat over een gratificatie voor den Gemeente-werkman T. Molema, die tegen Maart eervol ontslag zal! worden verleend. B. en W. stellen voor< een gratificatie te yerleenen vanfi3q De heer de Jong vindt dit te weinig en stelt voor f 180, De beide voorstellen in stemming ge bracht zijnde, wordt het voorstel dö Jong verworpen en dat van B. en W* aangenomen. Punt 11, wijziging begrooting Burg Armbestuur, wordt goedgekeurd. Punt 12 betreft de Benoeming van een stembureau voor de a.s. verkiezingen. De Burgemeester is ambtshalve voos zitter, als leden worden gekozen deH.ÏÏ Dorrepaal en Reijneveld, terwijl de overï ge heeren a's plaatsvervangende leden zullen fungeeren. De vergoeding voor de leden van het Stembureau wordt vast gesteld op f 5,per persoon. Punt 13 handelt over de benoeming van een lid voor de Commissie van toezicht op het L. O. Aftr. is de heer A. Mieog. Deze wordt herkozen. Pnnt 1 u is da benoeming van leden in da Schattings-Commissie. Periodiek aftredend zijn de H. H. Ph. Qualm, D Dorrepaal,. Gorts en M. Schenkeveld. In cle plaats van den heer Gorts, die zich! niet meer herkiesbaar stelt, wordt g* kozen de heer H. v. Egmond. Overigenë worden de aftredende leden herkozen. Niets meer aan de orde zijnde, dan nunt T5- reclame schoolgeld» d'"e in .ge heime zitting zullen worden behandeld, sluit de Voorzitter de openbare vergadd ring en gaat men over tot zitting' met ge- cloten deuren. De Vereeniging .Helpt elkander'' bedoelende uitkeerimr bij ziekten, heeft in het hotel de Bruin alhier, haar gc wone jaarvergadering' gehouden. De Voorzitter, de heer N. P. Slegteft horst, opende de vergadering met eett kort openingswoord, waarin de lotge vallen der Vereeniging over het afgeloc- pen jaar wc «den gememoreerd, waaruit bleelc, dat zoowel het gewone als bui tengewone ledental was vermeerderd Aanwezig waren 41 leden. De secretaris de heer P. de Jong las de notulen welke onveranderd wen clen goedgekeurd. De penningmeester de heer P. Boers, bracht financieel verslag uit-, waaruit bleek dat het saldo van het vorige jaar bedroeg f79I>5° en de ontvangsten f985,59, totaal fi777-°9*. de uitgaven aan ziekengeld 'bedroegen f735,en bodeloon en andere uitga ven f 161,43, totaal f 896,43, zoodat net saldo bedroeg f880,66. Een commissie,, bestaande uit cle heeren Ant. van Eg», mond, A. van den Ent en P. Bervoets, onderzocht de rekening, waarover gun stig werd gerapporteerd. Inmiddels werd! gepauzeerd en koffie geschonken. Na heropening der vergadering bracht de Voorzitter "den heer Boers dank voor zijn accuraat beheer. Tot bestuur» leden werden herkozen de heeren R. m der Bijl, Jac. Verbree en G. P. de Jong. Tot lid der commissie tot nazien der Rekening, vac. Bervoets, C. W. Hoog» veen. Na enkeie mededelingen van den Voorzitter o.m. dat Zaterdagsmiddags op vertoon van de ledenkaart alleen zieker? geld wordt uitgekeerd, werd nog aan genaam gediscuseerd over de belangen der Vereeniging en het ontwerp Ziekt» wet. Met een Dort slotwoord eindigde» de Voorzitter, nadat de bode dank was gebracht voor zijn ijver en den plaatseli- ken geneesheer Dr. Vlaanderen (aiho wel afwezig) voor zijn vele bemoeiingen, zoo belangeloos docr hem, der vereend ging bewezen. De Geref. Zangvereeniging ,,Solï Deo Gloria", hoopt op Dinsdag S Febru ari a.s. in de Gerei. Kerk alhier, haar 8e openbare uivtoering te geven. LEIDERDORP. De bediende van den bakker v. kwam in botsing met een wielrijder, met 't gevolg dat deze in aanraking kwam* door den zwaai die hij maakte, met de; ruiten van de woning van den heer W. Zondere verdere ongelukken liep alles goed af. LISSE Gisteravond vergaderde de Woning bouw-Vereeniging „Ons Belang" in den Volksbond. De Voorzitter heet cïe aanwezigen we1- kom, waarna cle notulen onveranderd worden vastgesteld. De penningmeester geeft verslag. De Secretaris doet nu verslag. Er zijn 154 leden, waaarvan er 56 nog te ves geefs naar een woning uitzien. De wa terleidinggeschiedenis wordt gereleveerd de actie van het Bestuur had tot resu1- taat, dat de Personeele belasting werd verlaagd, waardoor ook de watertarie ven verlaagd konden worden. 18 Nieuwe woningen werden betrok ken. Eenige voor de vereeniging minder waardige perceeltjes werden voor hoo- fen pr\]s verkocht. Verkaveling van groii en vond plaats. Nieuwe bouwplannen konden niet doorgaan door tegenwerking van één der leden. Het .ujtbftggefen yan slooten, schoor

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2