PÖÜOL ©r op! NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN ZATERDAG 29 JANUARI 1927 Radio-Programma. Wat er vanavond te hooren Is. KüNlGSWUSTERH., 1300 M. 7.50 Muziek. 4 6.50 Lezing. 9.5011.50 Muziek. DAVENTKY, 1600 M. Kinrteruurtje. 6.20 Concert. 7.05 Concert. 7.35 Pianomuziek. 8.05 Orkest. 9.05 Fransche liedjes. 9.50 Muziek. 10.5012.20 Muziek. HILVERSUM, 1050 M. 4.305.00 Concert. 5.005.30 Duitsche les. 5.306.00 Fransche les. ë.co Concert. 6.457.45 Cursus voor boekhouden. 7.45 Politiebericht. 8.10 V.A.R.A.-avond. 110.15 Orkest. PARIJS (Radio-Paris), 1750 M. 5.055.55 Radio-Amateurs. 5.55 Koersen en inlichtingen. 8.00 Actualiteiten. 8.20 Koersen en persberichten. 8.50 Galaconcert. ZONDAG 30 JANARI. HILVERSUM, 1050 M. .5.30 Uitzending van» den Kerkdienst vanuit de Oosterkerk (Gefef. )to Utrecht. Voorganger: Ds. P.Ch VAN DER VLIET, Pred. aldaar Kort overzicht v. d. dienst. 1. Orgelspel. 2. Votum en zegen. 3. Zingen: Psalm 42 :4 en 5. 4. Lezen: De Apostolische Geloof:- liidenis en 1 Cor. 1 1724. 5. Geoed. 6. Inleiding der predikingover Jezus 7. Tekst: Mattheiis 9:2. 8. Zingen: Psalm 27 5 en 7. 9. Eerste deel der prediking. 10. TusschenzangPs. 32 4a. 11. Tweede deel der prediking. 12. Dankgebed. 13. Zingen: Ps. 73 *3. 14. Zegenbeed. .15. Orgelspel. Regeeringsomroep in Frankrijk. i Van 1 Jan. 1927 at staat in Frank rijk de draadlooze telefonie onder con trole van de P. T. T. en van den mi nister van Binnenlandsche Zaken. In het 28 Dec. 1926 daartoe opge maakte besluit wordt o.a. gezegd, dat op Fransch grondgebied drie natio nale en achttien gewestelijke stations zullen worden ingericht en geëxploi teerd. De Staat ot „het organisme", 'dat zich in de plaats daarvan zou kun nen stellen, eigenaar van de instal laties, zorgt voor de technische ex ploitatie en controleert het administra tie! en financieel beheer. De. samen stelling en uitvoering der program ma's worden toevertrouwd aan groe pen ot gemeenschappen, goedgekeurd door de ministers van P. T. T. en ;Binnenlandsche Zaken. Dit zal althans zoo zijn in de toe komst. Maar de staat, die de radio uitzending 'wil ontwikkelen, doch c-r 'de middelen toe mist, staat voor Uit gaven nog noodzakelijker dan die van de radio-organisatie, en rekent daa* om op particulier initiatief, om in de kosten te voorzien. De minister van de Posterijen en Telegrafie is nu gemachtigd, om als overgangsmaatregel gedurende 12 maanden en voor een periode, die ten laatste op 1 Jan. 1933 eindigt, de in stallatie en exploitatie toe te st.aan van posten, bestemd voor aanvulling] van het verbindingsnet. De maatschappijen zullen geheel on 'der den minister staan, die de benoe ming zal goedkeuren van den voor- zitter van den raad van administra tie, evenals die van de vertegenwoor ldigers van de verschillende catego rieën, die de maatschappij samen stellen; hij zal voortdurend toezicht, houden door een regeeringscommissa- den Middenstand, Uw stand, kunnen worden onwikkeld en welke resultaten zouden voor U kunnen worden be reikt. Doch dit alles is eerst mogelijk wan neer alle Middenstanders de handen ineen slaan. En dat dit gebeuren zal, wij geloo- ven er sterk in, en zullen alles doen wat in ons vermogen is om onze stand den Middenstand, vooruit te brengen. Werkt U mee? Natuurlijk doet gij datl UIT HET METAALBEDRIJF. Donderdagmiddag had te 's-Graven- tiage de in uitzicht gestelde bespre king plaats tusschen het dagelijksch bestuurs van den Metaalbond en het hoofdbestuur van den Alg. Ned. Me- taalbewerkersbond. Beide partijen hebben baar standpunten nog eens uit voerig uiteengezet. Tot een beslissing kwam men- nog niet. Op 16 Februari a.s. worden de be sprekingen voortgezet. UIT HET BAKKERSBEDRIJF. Het bestuur van de vereeniging .van werkgevers in het Israël. Bakkersbe drijf in Nederland, heeft aan het be stuur van den Algemeenen Bond van arbeiders enz. in het Bakkersbedrijf, een schrijven gezonden met betrekking tot de in het bedrijf gesloten arbeids overeenkomst. In dit schrijven wordt medegedeeld, dat den'len Februari 1927 de gesloten overeenkomst eindigt en dat de arbeidersorganisatie heeft na gelaten, datgene te doen om bet afloo- .pen der overeenkomst te verhinderen. Niettemin verklaart het bestuur der werkgeversvereniging zich bereid de door de arbeiders alsnog in te die nen voorstellen met de leden te bespre ken'. UIT ONZE INDIEN. VERKIEZINGEN VOLKSRAAD. Bij de verkiezingen voor den .Voïksl raad zijn gekozen cle heeren IT. H. Karn aftredend, Yoh Eng Kam, gedepu teerde van de provincie ,W<est Javai en Khouw Kim An, aftredend, ma joor-Chinees te Batavia. .Verder in volgorde de volgende Ne- Iderlanders: Voor den P. E. B. de heeren A. J. N. Engelenberg, Mr. PI. 's Jacob, B Roep, Dr. R. A. A. Fruin, C'h. H. M'. H. Kiës en G. J. Zuijderhoff, op den heer Kiës na allen aftredend! Voor het I. E. V. de heeren F. PI. Ide Hoog, F. K. H. Zaalberg, J. v. d. iWeijden, allen aftredend en verder 'de heeren Mr. P. A. Blaauw, F. IT. Zev !del en L. A. Snell. Voor de Vereeniging ambtenaren B.B. de heer J. Wi. Meyer Ranneft, oud lid van den .Volksraad. (Voor de I. K. P. Dr. Ir. I. J. M. Schmutzer, aftredend. Voor den N. I. V. B. de heer H. C. Kerkkamp, aftredend. Mr. C. O. van Helsdingen (C. E. P.) aftredend, kwam 3 stemmen te kort. Uit de laatste mededeeling blijkt dus, dat de kleine Chr. Ethische Partij weer niet bij de verkiezing is vertegen woordigd geworden. Benoeming door den Landvoogd zal1 nu wel volgen. Slechts eenmaal is het gelukt omi een vertegenwoordiger gekozen te krij gen. 't Was destijds de heer Berg- meyer, die met steun van andere par tijen gekozen werd. Toch wijst het slechts 3 stemmen te kort komen er op, dat ook nu de heer van Helsdingen veel stemmen buiten de partijleden van de Locale Raden ontvangen heeft. 500 volkshoofden uit Pajacombo be sloten bij den raad van Indië een te-1 legrafiscn verzoek in te dienen om het oud lid van den Volksraad, den heer Loetan, opnieuw tc benoemen, wijl dc gekozen Datoe'k Kajo niet erkenc wordt als vertegenwoordiger van de Minankabau. DE COMMUNISTEN-RELLETJES. Dc landraad te Batavia heeft uit spraak gedaan inzake den aanval van de communisten op de gevangenis te Glodok. Van de vijf beklaagden wer den veroordeeld resp. 1 tot 15, 1 toü 6, 1 tot 13, 1 tot 7, en 1 tot 9 jaar (gevangenisstraf. Den heer Soemitro, regent van Ban djarnegara, is opgedragen een onder zoek in te stellen naar het communis me in Indië. De regeering besloot tot herplaat sing op de Westkust over te gaan vsr B. B.-ambtenaren, die vroeger aldaar ig'ediencl hebben. RECLAME. UIT DE OMGEVING. KATWIJK AAN DEN RIJN. Predikbeurten Ned. Herv. Gem. v.m. 9.30 en n.m. 6 uur Ds. Bollee. Geref. Kerk v.m. 10 en n.m. 6 uur Ds. Metering. Gisterenavond had de uitvoering plaats van de Chr. Zangvereeniging „Soli Deo Gloria" onder leiding van haren D> recteur J. C. Geijp. De~ uitvoering had plaats in de Gereformeerde Kerk en was ten bae der verbouwing van genoemde kerk, die dezen zomer had plaats gehad Inplaats van Ds. Meüering, die door omstandigheden verhinderd was deze vergadering te leiden, werd door den heer W. van Veen de bijeenkomst met het laten zingen van Ps. I ;oien ge bed geopend. Daarna sprak hij een kort en hartelijk openingswoord, waarin hij de belangstellenden en de zangvereeni fing als hare Directeur, hartelijk wel om heette. Hierna droeg hij de leiding over aan den Directeur der Zangvereeni ging. In de eerste plaats kregen wij eeni ge zangstukjes te hooren van het ge mengd koor, die echter zeer matig ver tolkten wat er eigenlijk uitgehaald zou kunnen worden. Hoewel „Scheiden" van F. Mendelsohn, zeer mooi ten go hoore werd gebracht, was het zoo jam mer dat de bas hierin minder goed uit kwam. Voor het eerst kregen we te hooren de sopraanzangeres Mevr. Roe- beling, die een sopraan-solo gaf van „Pinksterlied" van J. W. Frank en „Komt zielen, deze dag" van J. S. Bach Mevr. Roebeling deed ons genieten van hare krachtige en flinke welluideo de stem. Door het gemengd koor werd hierna nog een zeer mooi stuk gezongen en wei de „Bruidsvaart in hardaranger' van Halfdan Kjerulf, hetgeen zeer goed tot zijn rech tkwam en waarin de ver- eeniging werkelijk weer eens liet hooren wat ze presteeren kan. In de pauze werd gemeenschappelijk gezongen Ps. 138 i en 2, onder welk zingen gecollecteerd werd tot bestrijding der onkosten van oen avond. Terwijl in de verdere pauze door den org. J. P. Bekker enkele fa,, tasiestukjes ter afwisseling werden ten gehoore gebracht. Hierna, kregen we weer enkele stukjes van het gemengd koor te hooren, o.a. Bruiloftmarsch van A. Södermann, hetgeen ook heel goed werd gezongen. Vervolgens kregen we te hooren een Duo voor Sopraan Mej. van Delft, en Alt Mej. Wassenaar, „Ben kindeke is ge boren" van Hamers en „Natuur" van Budelman. Dit Duo wist ons werkelijk te boeien en zong in een woord prachtig, alleen was ijiit jammer dat de Alt iets te zacht was ten opzichte van de Se praan. Daarna kregen we van het Vrou wenkoor „Lentegroet" en „Engelenkoor te hooren, waarna Mevr .Roebeling weer een tweetal sopraan-solo's deel hooren waarvan wel een der mooiste was „Je, Als Uw Handen ruw zijn of gesprongen en Uw Lippen schraal en pijnlijkmaar vooral ook bij brand- en snijwonden, ontvellingen en allerlei huidverwondingen HeS verzacht en geneest. en n.m. 6.30 uur Ds. D. Ringnajda van Leimuiden. Burgerlijke stand. Geboren: Maria Klazina d.v. A. Verdoes en C. M. van Pijlen. Cornelis z.v. C. Boer en C. vaji Iperen. Overleden: Maria Wilkelmina Moeii kerk jd. 55 j. en L. G. van der Ing 7, m zus die mijn ziel bemint"'. Wat ook bij de aanwezigen zeer in de smaak viet was de orgelbegeleiding van Mej. Adri Noort, wat wel in het bijzonder uitkwam bij, „Stabat Mater"'; keurig, was hierin haar rhytmus van bespeling. Na afwerking van het program, werd het slotwoord gesproken door den heer W. van Veen, en nadat het laatste vers van Ps. 72 was gezongen, sloot hij met dankgebed. Jammer was, dat de op komst niet beter was, dit vooral met het oog op het doel, waarvoor deze uit voering werd gegeven. LEIDERDORP. Predikbeurten Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur, H. Avondmaal en n.m. 6.30 uur, Ds. H. Mondt, Dankzegging. Woensdag 2 Febr. 7, uur Ds. H. Mondt Bijbellezing. Geref. Kerk v.m. 9.30 en n.m. 6.30 uur Ds. F. H. Woudstra. RIJNSBURG Alhoewel de prezen der bloemen nog zeer goedzijn, waren deze de laatste dagen vcor enkele scorten iets lager. Dit kwam echter meer voor, waarna deze in het begin der week weer ooiiepen. B> taald wordt thans voor Salvator Rose ^,606,20, Fred. Moore 5,20—5,60. La Reine 4,104.40, Cra-moisie Brillant 4,2c4,70, Couronne d' or ó„2o6,70 Prins van Oostenrijk 6,306,50, Gele Prins 66,40, William Copland 6,30 6,7 o. SASSENHEIM. - Donderdagavond vergaderde deal deeling van den Nea. Chr. Vrouwenbond in één der lokalen van „De School met den Bijbel". Heel jammer was deze belangrijke vergadering, slechts zeer mr- tig bezocht. Na- opening door de Bres, Mevr. Westerbeek, en het afcloen van de gewone werkzaamheden, kreeg mevi; v. Weer enPasschier het woorcf om te behandelen de gelijkenis van „De 00 vruchtbare- vijgenboom". Na aan de hand van Gods Woord, te hebben gewezen op de oorzaken die Jezus aanleiding gaven, dit woord uit te spreken, werd op zeer duidelijke wijze ae gelijkenis zelve toegelicht, en inv<?£ band daarmee, hoe Jezus zich ook doo' dat woord richt, niet alleen tot het oude volk Isra'T, maar ook zeer zeker tot ons volk, en tot ieder persoonlijk. Na een woord van welgeme'enden dank aan# mevr. van Weeren over deze echoone inleiding, gaf de Presidente het woord aan den heer Francken, die zou spreken over Franciscus van Assisj Spr. behandelt het leven en werken van Franciscus1 naar aanleiding van de volgende vier punten: 1. De Francisea ner geest; 2. Het Franciscaner ideaal; 3. Franciscus' liefde tot de natuur. 4 Franciscus' levenshouding. In korte trekken teekent de heer Francken de geschiedenis van Francis cus. Als zoon van een rijk lakenkoopman geboren in 1182, brengt hij een level door vol genot en pret, tot hij na een ernstige ziekte ziet ho-e leeg zijn leven tot nu toe was, en komt langzaam tot bekeering. En nu kiest hij inplaats van weelde en genot, niets dan armoede, doet van alles afstand zelfs van zijn vaderlijk erfdeel, om geheel de roep stem van zijn hart té kunnen volgen. Hij fwijdt zich geheel aan de armen en veria-tenen, predikt hun Gods heil en houdt zich daarbij aan zijn ideaal: „Gij hebt het om_ niet ontvangen, geeft het om niet". Zijn groote liefde tot de na tuur illustreert spreker aan zijn gesprek met de vogelen. Alles om hem heen geeft hem steeds stof zijn Schepper te loven en te prijzen. Hij 'was een mysti cus van beteekenis, die grooten invloed heeft geoefend,, zoowel in de kerk als in veler persoonlijk leven, en in al het geschapene een afstraling zag van Gods eigenschappen. Het laatste deel van zijn leven is één verlangen naar het* kruis van Christus* Twee jaar voor zijn dooi trekt hij zich terug in de eenzaamheid op den berg Alverno. Daar verscheen hem in een visioen, op het feest dei* Kruisverheffing Jezus zelf. Groot is Franciscus' invloec geweest op de gebeden in deRoomsche kerk. Ten slotte citeerde spr. nog eenigo gedeelten uit zjjn laatste lied: „Het zor> nelied". Nog zij even opgemerkt dat door hem gesticht werden de orde der Franciscaner monniken, en die der Cla rissen, de laatste genoemd naar Clara eerste vrouwelijke' volgeling. De Pres. dankte den heer Francken voor dit onderwerp dat zoozeer aller be langstelling waard was. Nog werden eeni ge vragen gesteld en'door spreker b» antwoord, waarna da heer Francken in dankgebed voorging. Reeds eerder werd melding ge maakt van het 25-jarig jubileum van den Chef-Veld wachter den heer C. P03 thumus alhier op 1 Februari a.s. Was de eerste gedachte, dat de Chef op dien dag gehuldigd zou wordendoor de geheele gemeente, thans is deze ge dachte gewijzigd en zal de Chef eerst dan gehuldigd worden door dè gemeer- tebevolkihg, wanneer hij 25 jaar te Sassenheim zal zijn. Wij wenschen hem ote, dat hij dien dag, (dat is 1 Juli '2}) zal mogen beleven en dat hij dan oj waardige wijze door de gemeente zal worden gehuldigd. Denisten Februari zal dus in besb ten kring gevierd worden. De gelegen heid om den jubilaris geluk'te wenschen zal dien dag worden gegeven van des namiddags 3 tot half vijt uur. WOUBRUGGE. Predikbeurten Ned. Herv. Gem'. v.m. 9.30 en n.m. 6.30 Ds. Joh. Kjjne .Gerei Kerk v.m. 9.30 uur Leeskerk GEMENGD NIEUWS. INKTVLEKKEN OP PAPIER OF OP GEWEVEN GOEDEREN. Men bevochtigt 'de vlekken met een 5 pet. oplossing van kaliumperman gaat en Idan, na verloop- van een paar minuten met een 10 pet. oplossingj van kaliumbisulfiet; hierna neemt men het vocht met filtreerpapier weg, wascht Ide plek uit en droogt ze met behulp van een heet strijkijzer. Vlekken van ouderwetschen schrijf inkt (met looizuur ijzer) kunnen wor den weggenomen met een mengsteü van gelijke deelen fijngepoederd ci troen- or wijnsteenzuur en zuringZuur Men brengt een weinig van dit meng sel op de vlek en maakt het eenigs- zins vochtig. Als de vlekken verdwe nen zijn, wascht men ze met een sponsje af en droogt ze dan met fil treerpapier ot met een heet strijk- Idwijnen door ze te .behandelen met bleekwater of met een oplossing van Chloorkalk; zij worden dan rood ge kleurd. Vervolgens bevochtigt men ze met ammonia, wascht ze goed uit en Idroogt ze, ot wel' men bezigt achter eenvolgens een oplossing van kalium bioxalaat (zuur ka'liumoxalaat) en 'n- oplossing van chloorkalk. Bekend is verder het feit, dat melk, vooral bij versche vlekken, een goedl hulpmiddel kan zijn. Vlekken, teweeggebracht door mo derne schrijfinkten, die bestaan uit op lossingen van teerkleurstoffen, moe ten, al naar gelang van hun samen stelling. op verschillende wijze wor den behandeld. Dikwijls kan men ze doen verdwij nen door bevochtiging met azijn of/ verdund azijnzuur, en daarna met een chloorkalk-oplossing; hierna wascht men uit en droogt. MUIZEN E-N ROOFVOGELS. Voor eenigen tijd verscheen een cir culaire van den minister van binnen landsche zaken tegen het uitroeien van roofvogels, omdat daardoor onherstel bare schade zou kunnen worden toe gebracht, doordat muizen en andere voor den landbouw schadelijke dieren zich dan in ruime mate zouden voort planten. In Amerika, waar men ons, zooals gewoonlijk, voor is, heeft men dit reeds ondervonden. Uit Bakersvile, in Californië (V. St.), wordt het volgende gemeld: Heele legers muizen uit de naburige graanvelden, die aan het wegtrekken zijn om elders voedsel te zoeken, heb! ben daar in de buurt bijna ongeloof lijke toestanden teweeg gebracht. 'Zoo erg is het met de muizenplaag, dat regeeringsdeskundigen zijn te hulp geroepen om verbetering te krijgen. Het trekken van de knaagdieren geeft 'den toeschouwer den indruk, alsof een reusachtig tapijt over den grond voort schuift. Het verkeer wordt door de plaag ernstig belemmerd. Menschen, die in die streek wonen, moeten alsi zij andere kleeren aantrekken, die eerst eens flink uitschudden, cn vin den dan soms, dat er groote stukken uit zijn weggevreten. Met vergiftig graan is reeds een enorme slachting onder de dieren aan gericht, zonder dat er reeds van een vermindering van de plaag kan ge sproken worden. Thans wordt al' mei giftgas gewerkt. De deskunigen schrijven de muizen plaag toe aan de ruitroeiing van rpof vogels en roofdieren, als haviken, prairiehonden, wilde katten, enz. HET GESLACHT VAN DE AAL. Eeni<ge jaren geleden is door tus- schenkomst van onzen wetenschappe- lijken visscherijdienst een partij poot- aal uit de Zuiderzee in hét Aquarium van Ag-tis te Amsterdam uitgezet. B.ij een dezer dagen ingesteld onderzoek is gebleken, dat de inmiddels tot groote alen opgegroeide die-ren allen wijfjes waren. Men heeft de pootaaltjes indertijd ge heel willekeurig uit een groote partij genomen. Het zou dus al heel toeval lig zijn geweest, dat alle toen van het vrouwelijk geslacht waren. De gedane waarneming geeft daarom steun aan de theorie van Grassi, dat de aal tot zekeren leeftijd geslachtloos is en dat het daarna afhangt van het milieu, waarin het dier verkeert, welk geslacht het zal aannemen. De poot-aaltjes uit de Zuiderzee zouden dan aanvankelijk ten aanzien van het geslacht indiffe-. rent zijn geweest en zich daarna in het Amsterdamsche aquarium tot wijfjes ontwikkeld hebben. 35900, A. Moolen, Moordrecht, 41870; H. Korswagen, 3280tT; Jac. v. Riet 39895; Van der Velde en De Jong, Oegstgeest 38245; M. Kool, War mond, 41900; Jacob Simon, Schie dam 38150; A. J. van Valderen 40900 C. Ch. van Egmond, 41410; J. War- naar 33476; C. van Vliet, Den Haag, 38750; T. Merkus, Nieuwerkerk a. d. IJssel, 33770; H. Kantebeen en C. v< d. Lelie 31440; D. Kloots 33830. Waar geen plaatsnaam is vermeld is deze Leiden. ACADEMIE -NIEUWS. Geslaagd voor liet canclidaats-exa- men klassieke letteren de hr. K. S. J. M. de Vreeze, Leiden; doctoraal exa men rechtsgeleerdheid mej. M. H. Suy- ling, 's-Hertogenbosch; economisch candidaats-examen indologie de beer M. Hins, Amsterdam; doet. examen Romaansche taal en letteren de heer G. J. Brakkee (cum laude) Den Haag. AANBESTEDINGEN. TELEGRAMMEN. (Draadlooze dienst.) In de gistermiddag door bet bestuur der Leidsche Coop. Melkinrichting te Leiden gehouden aanbesteding van de verbouwing en uitbreiding dezer fabriek waren 29 inschrijvingen inge komen, n.l. van W. Oudslioorn 44136 Th. H. G. Barthen 35900; H. Vorst 40579; J. Splinter 32690; Wed. H. van Driel, Koudekerk 34472; Gebrs. Van der Loo, Rotterdam, 38770; Gebrs. Abelman 39300; N.V. Uitvoe ring van Burger-Bouwwerken, te Wil lemstad, 36690; D. Koene, Schiedam, 36700; G. van der .Veer en A. Joele, Den Haag, 35500; Cor. v. d. Berg, Schipluiden, 34510; N.V. Erica v.h. P. de Vreede, Noordwijk, 38290; I. v. d. Zaag en F. A. de Bruyn, Den Haag i. 39150;. A. Raspens, Wassenaar, PARIJS, 29 Jan. (V.D.) De Parijscbe ochtendbladen nemen over het alge meen geen direct afwijzende houding tegenover de nieuwe Duitsche regee ring aan. De „Echo de Paris" acht een wijziging in de buitenlandsche politiek van Duiischland tegenover Frankrijk onwaarschijnlijk, -daar Duitschland al le pogingen in het werk stelt om zijn economischen toestand te.verbeteren. Het blad meent, dat door het opnemen der Duitsch-nationalen in de regeering in ieder geval een einde zal komen aan het geïntrigeer achter de scher men. LONDEN, 29 Jan. (V.D.) Volgens de laatste berichten uit Glasgow zijn tij dens den storm, die gisteren heeft ge woed, 14 personen om het leven ge komen MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 29 Jan. Botermarkt. Prima fabrieksboter (contr.) 2-25, prima boe- renboter (id.) 2.102.30. Aangevoerd 38/8, 10/10, vaten wegende 965 K.g. LEIDEN, 24—29 Jan. Turfmarkt. Aanvoer Lange turf 340.000, 9—10 per 1000 stuks. LEIDEN, 29 Jan. EierenveiliiLg. To tale aanvoer 5630 stuks. Kipeieren 7.80 8.50, eendeneieren 67, per 100 st. Handel vlug. LEIBEN 28 Jan. Houtmarkt. Sprui ten 12—20, br. lof 21—26, gek. kroten 58, kroten 23.50, uien 45, nero 8 IC, broeivet 2124, waspeen 910, groffe peen 34, alles per 100 Kg. Sel derie 4—5, knol selderie 2—4, prei 2— 3.50, roode kool 69, gele kool 48, groene kool 50, alles per 100 stuks. Boerenkool 0.200.40, andijvie 0.92 1.15, per kist. LEIDEN, 28 Jan. Ons Eelang. Ra barber 1519, roode kool 6—9, savoye kool 48, selderie 2.903.80, groene kool 4.206.40, andijvie 3.104.20, kn. selderie 2—4.90, prij 2.20—4.50, alles p. 100 stuks. LTien 4G, boerenkool 59, lof 2024, kroten gek. 6.508.50, peen (was) 79, nero 910.20, ramanas 2.20 3.40, kroten 4—G, spruiten I 1519. II 811, broeivet 4048, winterpostelein 25—28. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 29 Jan. Medegcr deeid door het Kon. Ned. Meteoroio- Hoogste barometerstand 767.3 te München. Laagste barometerstand 727.6 te Verwachting tob den avond van 30 Jan.: Meest krachtige, wellicht nog tijdelijk stormachtige Z.-W. tot W. wind, betrokken tot zwaar bewolkt, regen of hagelbuien, iets kouder. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur is aangegeven door den wijzer. Stand van gistermiddag 3 uur: 7.62. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 6.6 gr. C. LICHT OP VOCR FIETSERS e.a. Maandag 31 Januari: 5.12 nam. Wisselnoteeringenu (Amsterdam). Berlijn. 59.30 Londen 12.14V< New-York 2.50'/« Parijs 9.86 Brussel 34.81 Zürich 48.15 Rome .v7:10.72 Oslo64.50 Kopenhagen 66.67 Stockholm 66.77 Weenen35.22 Praag 7.41 Madrid«I* 41.47

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 3