NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN ZATERDAG 22 JANUARI 1927 i Radio-Programma. Wat er vanavond te hooren Is. KöNlGSWÜSTERH., 1300 M. 6.50 Lezing. 9.3011.50 Muziek. LAVENTKY, 1600 M. q.35 Kinderuurtje. 6.20 Concert. 7.05 Concert. 9.30 Muziek. 10.5012.20 Muziek. HILVERSUM, 1050 M. 4.C0—5.co Concert. q.306.00 Fransche les. o.co Vervolg Concert. 7.45 Politiebericht. S.io V.A.R.A.-avond. 10.00 Persberichten. 10.15 Muziek. PAKIJS (Radio-Paris), 1750 M. 5.05 Concert. 5.55 Koersen en inlichtingen. 8.00 Actualiteiten. 8.20 Koersen en persberichten. 8.50 Galaconcsrt. ZONDAG 23 JANUARI. HILVERSUM, 1050 M. 9:50 Uitzending van den Kerkdienst vanuit de Groote Kerk (ook wel genoemd St. Laurenskerk) te Kot terdam. Voorganger: Ds. ,J. Y STAM, Ned. Herv. Predikant to r Rotterdam. Kort overzicht v. d. dienst. 1. Zingen: Ps. 25 2 en 7. 2. Votum en zegen. 3. Zondebelijden.s. 4. Zingen: Gez. 83 13. 5. Schriftlezing: Ps. 25. 0. Gebed. 7. Tekst: Ps. 25 144. 8. Zingen: Gez. 194 :1, 3, 4 en 5. 9. Prediking. 10. Orgelspel. ,n. Gebed. 12. Zingen: Gez. 197 ien 6. >13. Zegenbede. 14. Stil gebed. 15. Orgelspel. BRITSCHE PROGRAMMATACTIEK. De British Broadcasting Corpora tion het nieuwe rijks-radio-bedrijf, dat den nationalen omroep in Engeland beheert, heeft een statistische analyse uitgewerkt op grond van de practijk, betreffende de verdeeliing der zend uren, in overeenstemming zoowel met de wenschen der luisteraars als met de paedagogische tendenz die men in de draadlooze wenscht te bewaren. .Volgens dit psychologische werk schema zal, dan ook de beschikbare zendtijd worden besteed, en wel: 62 percent voor muziek waarvan 2G.53 pet, voor populaire muziek, 11.85 pet. voor lichte muziek, 12.5 pet. voor dansmuziek en 10.02 voor klassieke muziek. 20.83 pet. voor voordrachten van on derhoudenden en leerzamen aard; 7.4 pet. voor kinderuurtjes en over het algemeen uitzendingen voor de jeugd; 4.18 pet. voor kerkdiensten; en 1.69 pet. voor tooneelopvoeringen voor de microfoon. De resteerende 4 pet. blijven gere serveerd voor bijzondere doeleinden, zooals het doorgeven van trans atlantische piuziek of vaste-land- programma's afterdinner-speeches van staatslieden, enz. De draadlooze bioscoop. Plet overbrengen door middel van 'de draadlooze van bewegende beel- |den is een voldongen feit. Dr. E. F. \V. Alexanderson, een bekend lid van het instituut van radio technische ingenieurs,"heeft erin New York een demonstratie van gegeven. Met een eenvoudig apparaat projec teerde hij op het cloek door middel van de draadlooze een bewegend deel' van zijn gestalte, in gesprek met een (vriend. De reproductie was weliswaar niet fraai, doch de hoofden der beide ge stalten bewogen zich evenals in wer kelijkheid. RECLAME. Vlekkenwater Voor gekleurde Schoenen L. van ESCH Wzn. - Haarl.straat 210 Overleden. 'Fe Oud-Vosse- meer is een 80-jarige verpleegde van het diaconiegesticht, djie de vorige week door een wagen werd overreden, gisteren aan de gevolgen overleden. Geheuge n verloren. Een circa 17-jarig jongmensch te Doetin- chem heeft als gevolg van de griepi zijn geheugen totaal verloren. Aangevallen. De landbouwer F. Smit te Schoonvelde, gem. de Wijk, werd bij het voederen door zijn stier aangevallen. Bewusteloos werd hij opgenomen, het bleek, dat behalve inwendige kneu zingen, vijf ribben gebroken waren. V erdronk en. Gisteravond is 17-jarige schippersknecht B. J. B. Mu- rel, toen hij aan boord van het in de Waalhaven te Rotterdam liggen de lichterschip Harmonie hout wilde halen in het gangboord gestruikeld en Idaardoor te water geraakt en verdron ken. Echtscheidingen. In de laatste vijf en twintig jaar is het aan tal echtscheidingen 111 Groot Brittan- mè enorm toegenomen. De volgende tabel geeft een over zicht van het aantal huwelijken en eohtschexdmgen tusschen 1900 en 1925. Huw. Echtsch. Perc. T?>01—T5 *260170 563 ft 21 1908—'10 267890 624 0.23 1911—'15 300129 658 0.22i 1916—20 315.051 1510 0.43 1921—'25 300977 2734 0.91 XToewel het totaal aantal echtschei dingen in 1926 nog niet geheel' be kend is, is het wel zeker, dat het de' periode 1921'25 zal overtreffen. Tot ongeveer vijf jaar geleden was het aantal mannen en vrouwen, dat een verzoek tot echtscheiding indiieh. !de, ongeveer gelijk. Maar in de laat 'ste vijf jaren is "het aantal' vrouwen, dat een eisch indiende, grooter ge worden. Ongeveer 33 pet. der huwlijken, die in de laatste jaren zijn ontbonden, hadj den zeven jaar geduurd, 17 pet. der huwelijken bestonden korter dan vijf ïaar en 50 pet. waren tien jaar of langer tot stand gebleven. Meer dan 40 pet. dezer huwelijken was kinderloos gebleven en in 32 pet was er slechts één kind. Gegrepen. In de werkplaatsen! der Coop. Tuinbouw Aankoop Ver.- heeft Donderdagmiddag een ernstigl ongeluk plaats gehad, dat bijna een: arbeider het leven kostte. Deze stond achter -een in werking] zijnde zaagmachine, en wilde vanon der deze machine 'iets weghalen, zón der dat hij aan de draaiende zaagi voldoende aandacht schonk. Zijn hoofd werd door de zaag gegre pen en zoo deerlijk verwond, dat de. man onmiddellijk per auto vervoerd moest worden. Hoewel zijn toestand ernstig is, be staat geen oogenblik'kelijk levensge- UIT DE OMGEVING, HAZERSWOUDE. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk v.m. 9.30 en 's avond3 6.30 uur Di iLuuring. Gerei. Kerk v.m. 9.30 en n.m. 2 nul Es. Gispen. Het nieuwe raadhuis met conciër gewoning en onderwijzerswoning, is vol tooid en kan een sieraad voor onze ge meente worden genoemd. Bij het eerste huwelijk, dat Woensdag in 'het nieuwe raadhuis werd voltrokken, aan he'. bruidspaar Van Luik van der Meer, schonk de ambtenaar van den Burgerlij ke stand, ter gedachtenis aan dit bijzon dere feit het jeugdig echtpaar een prachtige groote -taart, met toepasselijk opschrift. De ledenvergadering van de 'Ver eeniging „Onderling Hulpbetoon" zal worden gehouden op Vrijdag 28 Januari a.s., des avonds 7 uur in het lokaal „Sai vatori". De agenda bevat o.m.: Verslag van den penningmeester, en een voorstel van het bestuur inzake te verhoogen uitk9ering. De jaarvergadering van de Jonge lingsvereen. op Geref. Grondslag „in lade-lfia" zal worden gehouden o-p Don derdag 27 Januari, de3 avonds ten 7 nui in het lokaal achter de Geref. Kerk. KATWIJK AAN DEN RIJN. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk v.m. half tien en n.m. 6 uur Ds. Bollej Geref. Kerk v.m. 9,30 en n.m. 6 urn Ds. Metering. Onze plaatsgenoot de heer A. van den Berg Jr., slaagde te Delft vooi Electrotechnisch Ingenieur. De hit van den kolenhandelaar V. uit de Voorstraat, sloeg in „de Mienf op hol. V. viel van den wagen, de -hit holde door, de Achterweg over en da Noordwijkerweg op, waar deze met de brik bij de grens Noordwijk-Katwijk in de sloot geraakte. Het paard werd daal door aanwezige personen gered. V. kwam er behoudens een kleine ontvelling, me; den schrik af. KATWIJK AAN ZEE. Na het bedanken van Ds. J. Doi> ma te Den Haag, voor het beroep naai de Geref. Kerk alhier, heeft thans Da G. Laarman te- Klundert eveneens ge meend voor het op hem uitgebraento beroep te moeten bedanken. Laat ons hopen, dat de ledige plaats spoedig moge vervuld worden. LEIDERDORP. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk v.m. 10 uur Ds. H. Mondt, Voorna H. Avondm. en n.m. 6.30 uur Ds. Mondt Woensdagavond 7 uur, Ds. Mondt Geref. Kerk v.m. 9.30 en n.m. 6.3a uur Ds. F. H. Woudstra. Gisteravond gaf de Chr. Muziek vereeniging „Devote" van hier, Dir. ao heer J. Noordanus Sr., uit Leiden, in ao Gemeenteschool een muziekuitvoering Het gebouw was goed bezet met belang stellenden. Gespeeld werd als eerste nummer Pa 33 2 (voor en naspel). De Voorzingt de heer H. D. van (Jsnabrugge ging hier na in gebed voor. Vervolgens richtte nij zich in de eerste plaats tot den Burge meester, wiens tegenwoordigheid zeer op prijs werd gesteld, vervolgens to-t den heer van Leeuwen, hoofd der O. 1» School en diens echtgenoote. De Voor zittel' las hierna een brief voor van Da H. Mondt, waarin hij mededeelde, dat hij tot zijn spijt wegens uitstedigneid verhinderd was tegenwoordig te zijn. Hierna werd door het Muziekgezel schap een aanvang gemaakt met hei doert jiatvoeren van het programme Ongeveer 9 uur werd gepauzeerd. Hierna gaf de Orkestvereemging „Pet Aspera ad Astra" uit Leiden, die haat welwillende medewerking had verleend en waarvan eveneens de heer Noordanus Sr., directeur is, een 6-tal strijknuminerj ten beste. Dat een en ander zeer in don smaas. viel, bleek uit het voortdurende dupiaue op ieder stuk. „Devoteen haai' Duec. teur mag zeer zeker met vo.il^cn.-: u - dezen schitterenden avond 'erunz.' Na. het zingen van Gez. 180 1, bege leid door de muziekvereeniging, eindig de de heer v. d. Bos met dankgebed. NOORDWIJKERHOUT. y Op den Piet Gijzen weg geraakte Donderdagavond laat een luxe aula in. brand en stond spoedig in lichten laaie. De auto; is geheel verbrand. Alleen een hoop ijzer is er van over. Tweern zittende heeren wisten zich bijtijds xe redden. - VOORSCHOTEN. Gisteravond hield het Harmoniege zeischap „Benvenuto" haar jaarvergar dering. De heer A. Meershoek, Voorzit ter en J. Waasdorp, Penningmeester, werden herkozen, evenals de Direcfceu? de heer G. Verhey. Besloten werd in Februari a.s .een uitvoering le geven in het gebouw voor Chr. Belangen. In beginsel werd besloten door het geven van een avondconcert mee te werken aan het concours 'op Hemel vaartsdag a.salhier te houden docö den Ring Leiden van Ghr. Zangvereni gingen. WASSENAAR. Burgerlijke stand. Geboren: Johan na Maria d.v. A. Sack ?n Th. Remmer waal Joanna Elisabeth Hendrika d.v. Th. J. Fr. v. d. Klaauw en H. G. P. Bors boom. Elisabeth Hendrika d.v. G. H. v Agthoven en D. Henkes. Gerard us z.w W. v. Eg mond en 0. Mantel. Gehuwd: S. Willing en A. Nathan. Overleden: H. v. Wissen oud 95 j. C Vogels oud 72 j. M. v. d. Boom öud 10 maanden. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk voorm. 10 en nam. 5.30 uur Ds. Dönszel mann. Kievitskerk," v.m. 10 uur Ds. Lol der van Leiden. Geref. Kerk v.m. 10 en nam. 5 uurDs v. d. Heyden. WQUBRUGGE. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk v.m. 9.30 en 's avonds 6.30 uur Ds. Joh Kijne. Geref. Kerk v.m. 9.30 en 's avonds 6.30 uur de WelEenv! heer van Leer, Cand. te Kampen. Burgerlijke stand. Geboren: Marga retha Maria 'd.v. J. J. Kapteijn en A M. Ot$e. Jacob z.v. J. Roos en A. W.ae Groot. Overleden: A. C. Borst wedr. van M. van Heteren 63 j. B. van der Laan ween. van W. Zwetsloot 80 j. M. Verdegaal cchtgen. van G. L. van Rijn 33 j. GEMEENTERAADSVERKIEZING 1927 UI. Het Centraal Stembureau. Zoodra bet Centraal stembureau de meededeelingen heeft ontvangen van alle hoofdstembureau's, voor wat be treft de ingeleverde geldige lijsten, brengt zii dit ingevolge art. 49 Kw. ter c»oen6are. kennis. "Deze kennisge ving kan in plaatselijke bladen ge schieden of "op andere wijze, b.v. door aanplakking op He gemeentelijke bor Iden, dit is overgelaten aan het plaat selijk gebruik. Ingevolge art. 50 kfinnen de machtigden .der oriderteekenaars van lijsten deze tot een groep verbinden 'door een daartoe strekkende gempen schappelijke verklaring schriftelijk bijl het Centraal Stembureau in te leveren. Dezelfde lijst kan niet deel uitmaken, van meer dan een lijstengroep. Wan neer een gemachtigde meer dan een verklaring heeft geteekend. dan zijn al zijn gedane onderteekeningen on geldig. Het is dus zaak, ook in deze nauwkeurig te werk te gaan. Lijsten, ingediend in een zelfden kieskririg, kunnen niet verboden won Iden sedert de wijziging van 1923, id.w.z. dat in gemeenten, beneden de, 20.000 zielen boven 'de '20)000 zie len zijn de gemeenten verdeeld m kieskringen slechts op zichzelf staande lijsten kunnen worden inge diend. In enköle bladen is tiierop reeds nader gewezen, n.h, dat het mogelijk js een gemeenschappelijke lijst in te dienen, waarbij' de Candida- ten op de lijst zoodanig werden ge plaatst, dat ieder naar verhouding het aantal zetels verkrijgt, waartoe zij rechtens het aantal stemmen aan spraak op maakt. Dit verdient evenwel geen aanbe veling, want de nieuwe regeling] is juist tot stand gekoment om te bevorderen, iclat 'de kiezers weten waar zij' aan toe zijn, dus om zuiverheid der stemming? te bevorderen. De verbinding kan dus alleen door een gemachtigde of diens plaatsver vanger geschieden en niet een der onderteekenaars, die niet tevens ge machtigd is tot verbindang. Er kan voor alle lijsten een gemachtigde wor- iden aangewezen om ze te verbinden, id.w.z. alle lijsten van één partij. Na afloop van den termijn van vier dagen nummert het centraal stembu reau de lijsten in de volgorde, door het lot aangewezen. Dit geschiedt in een voor de kiezers toegankelijke zit! ting. Nu geen lijsten binnen een kies kring mogen worden Verbonden, komt. het niet meer voor, dat de lijsten, be halve een nummer, ook nog een let ter bevatten. Plet nummer bepaalt de volgorde, waarin lijsten op het stem biljet worden afgedrukt. Betreft he!_ lijsten, ingeleverd in gemeenten, die in kiesikingen zijn verdeeld, clan wor |den allereerst genummerd cle lijsten, welke lot- groepen zijn verbonden, be nevens de niet tot een groep verbon-, den lijsten waarop dezelfde candida- ten in gelijk getal en in dezelfde volg orde zijn gerangschikt (gelijkluidende lijsten). Lijsten, welke tot een groep zijn ver bonden, gelden bij de loting als een lijst, evenzoo gelijkluidende lijsten. Verder worden ten aanzien van el ken kieskring aan de op zichzelf staani cle njsten eveneens bii 'loting, toege- aan andere lijsten toegekende num mers. Ingevolge art. 51 Kw. maakt het centraal stembureau de lijsten onver wijld openbaar, door nederlegging ter secretarie, alwaar zij ter visie liggen. Is de gemeente in kieskringen ver deeld, dan worden de lijsten gerang schikt met vermelding der nummers der lijsten. Van deze ter visie legging geschiedt openbare kennisgeving. E11 hiermede is het werk afgeloopen wat aan |de verkiezing zelve voorat gaat. Ingevolge art. 52 Kw. geschiedt de stemming binnen 45 dagen na de can- (didaatstelling, dus voor 4 Juni'1927. Het meest gewenscht komt het voor ide stemming te bepalen (dit wordt (door B. en W|. vastgesteld) na den 15den Mei. Op dit tijdstip wordt van. kracht de kiezerslijst 1927'28 en kun nen dus aan de stemming deelnemen zij, die volgens deze lijst bevoegd zijn hieraan deel te nemen, tenvijl, wan neer het vóór 15 Mei zou plaats heb ben, alleen zij kunnen stemmen, die voor 1 Februari 1295 in de gemeente woonachtig waren en er dus een groo te categorie zou zijn uitgesloten. Kiesgerechtigd zijn zij, die vóór 1 iMei 1927 den 25-jarigen leeftijd heb ben bereikt en aan de vereischten vol- (doen. Geen stemming. Het zal' wel niet veel voorkomen, doch nochtans kan het plaats hebben Idat geen stemming behoeft te ge schieden. Indien op de lijsten even veel candidaten voorkomen als e r plaatsen te vervullen zijn, verklaart het Hoofdstembureau alle candidaten voor benoemd, zoodra de beroepstermijn is verstreken, of in geval van beroep, fcoodra de beslissing door» G. S. is medegedeeld. Is slechts een candidatenlijst inge leverd en komen daarop meer candi daten voor dan plaatsèn te vervullen zijn, dan verklaart het Hoofdstembu- reau zoovele candidaten benoemd, in volgorde waarin zij op de lijsten voor komen, als plaatsen te vervullen zijn. Van een en ander wordt proces-ver baal opgemaakt en tegen betaling der kosten in afschrift verkrijgbaar ge steld alsmede ter visie legging ter secretarie. Indien geen lijsten van candidaten zijn ingeleverd, of op de ingeleverde lijsten niet zooveel candidaten zijn ge plaatst als plaatsen te vervullen zijn, verklaart dc voorzitter van het hoofdl stembureau, zocdra de vereischte ter mijn is verstreken dat niemand be noemd is verklaard, waarvan proces verbaal worde opgemaakt en even eens ter visie legging en verkrijgbaar stelling. Binnen veertien dagen na dagtceke- ning van dit procesverbaal, heeft op |den door B. en W'. te bepalen clag, opnieuw candidaaistelling plaats. Van deze nieuwe candidaatsteiiing, wat het tijdstip betreft, geschiedt ook mede- deeling aan Ged. Staten. Als er dus te weinig candidaten ge steld mochten zijn, dan heeft een ge heel nieuwe candidaatsteiling plaats, waardoor de reeds gestelde komen te vervallen en wanneer dus op hun be- houd wordt prijs gesteld, moeten zij opnieuw worden gecandideerd. Ook 'kan het voorkomen, dat ten gevolge van het ongeldig verklaren van lijsten of het schrappen van can didaten geen geldige lijst overblijft of op de gezamenlijke lijsten te weinig candidaten overblijven. In dit gevat verklaart het Hoofds'tembureau even eens niemand benoemd en moet nieu we candidaaiLsteiling plaats Lebben. In een volgend artikel zullen we de stemming en verdeèling der zetels be handelen. RLCLAU'J Overwerkte Zenuwen kalmeeren en worden gesterkt door de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Mijnhardl's Zenuwiabielten Glazen buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. ACADEMIE -NIEUWS. Geslaagd voor het candidaatsexamea rechtsgeleerdheid de heeren: H. F. A. Geisse, Leiden en J. Verwer, Leiden; voor het doctoraal examen rechtsgs- leerdheid de heeren F. K. Bokma, Leeu warden en C. J. Nierstrasz, Warnsveld STADSNIEUWS. FLORIS VERSTER t Gistermiddag is 'cle bekende kunst schilder, Floris Verster, toen mi op zijn buitenplaats „Groekoord" aan den Haarlemmerweg alhier een wandeling maakte, op een bruggetje uitgegleden. Hij 'is in den vijver geraakt en ver dronken. .Van Floris Verster's leven valt, meenen wij, niet veel te vertellen. Hiji was 9 Juni 1861 geboren, en is 'dusi 65 jaar oud geworejen. Hij was de zoon van den oud-admi nistrateur van het rijksmuseum van natuurlijke historie alhier, den heer F. H. Verster van Wulvenhorst. Zijn broeder, die reeds eerder over leiden is, was een bekend heraldicus. De heer Verster was lid van de commissie van het gemeentelijk mu seum De Lakenhal, in welk museum' verscheidene van zijn stukken zijn ge plaatst. Hij was een der grootste' schilders van de vorige generatie, vooral be kend om zijn stillevens, zijn bekende (bloemstukken, die hij met hartstoch telijken kleurenzin geschilderd heeft. l'n zijn latere periode maakte hiji vooral waskrijtteekeningen. Hij is leerling geweest van de Haagsche Academie, waar Breitner, Isaac Israels, en Bauer zijn tijdgenoo Het idaar oncler leiding van Koel man goed geleerde, heeft hij1 in ve lerlei richting ontwikkeld en tot een, grooie hoogte gebracht. iWij herdenken hem als een echt Hollandsch schilder. Naar wij vernemen, zal de Pegrafe nis van het stoffelijk overschot plaats hebben op Dinsdag a.s., des namid dags te halt clrie op de algemeene begraafplaats ,aan de Groenesteeg. HERSTELD. Naar wij vernemen, heeft heden we der een der gewonden bij het spoor wegongeluk aan de .Vink, de heer A. Metz, het Academisch Ziekenhuis kunnen verlaten. Er worden nu nog 2 gewonden ver pleegd. PROF. J. H. KERN. Prof. J. H. Kern, Hoogleeraar in de Nederiandsche Taalkunde, aan de Academie alhier, hoopt Maandag a.s. zijn 60-sten verjaardag te vieren. TELEGRAMMEN. (Draadlooze dienst.) LONDEN, 22 Jan. V. D. Een he< vige sneeuwstorm heeft boven Enge land gewoed, voornamelijk in het V. en N. Er hebben verscheidene on gevallen plaats gehad1. BERLIJN, 22 Tan. V. D. Officieel! wordt het volgende medegedeeld: Dr Marx begat zich hedenmorgen naar Rijkspresident Von Hindenburgl en deed hem mededeeling van de gisteren dool' de Centrum-fractie go nomen besluiten. Hij verklaarde, daï hij in verband met deze besluiten de opdracht tot vorming van een kabi net uit de Burgerlijke partijen aan-, vaardt. MARKTBERICHTEN - LEIDEN, 22 Jan. 1927. Botermarkt De prijzen van boter op de heden ga- houden markt waren als volgt: Prima fabrieksboter (contr.) van f2,20 f2,25. Prima boerenböter van f2,20 12,30. Goede Eoerenboter van f2,l° f2,15. Aangevoerd totaal 9S5 K.&. Handel goed. LEIDEN, 17 Jan. tot en met 22 -Jan., Ï9.C030,Lange turf geen aanv. LEIDEN, 21 Jan. 1927. Eierenveiling Totale aanvoer 4240 stuks. Kipeieren van fS.50f9,50. Eendeneiaren van f7,95f8,50. Per 100 stuks. Handel matig. LEIDEN, 22 Jan. Houtmarkt. Sprui ten 12—21, waspeen 8—11, groote peen 2.90—4., kroten 3.20—4, gek. kroten 5— 7.00, uien 4—5.50, br. lof 18—24, Nero 7—10, allés per 100 K.G. Bloemkool 23 25, roode kool 59, gele kool 48, groene kool 2.505, selderie 2.504, prei 2.70—3.30, knolselderie 2—6, alles per 100 st. Boerenkool 0.200.40 per k. LEIDEN, 22 Jan. Ons Belang, groene kool 45.50, roode kool 3.905.10, sa- voye kool 46, knolselderie 1.504.20, selderie 2.701.40, peterselie 3.903.40 prey 1.70—3.20, alles per 100 stuks. Bloemkool 79, spruiten I 1218.50, II 7—9, kroten (gek.) 6—8, peen (gr.) 3 20—4.10, uien 4.30—5.10, peen (was) 7—11, kroten 3—5.60, schorseneereiï 8.90—10.10, rammanas 2.40—3.50, win- ter-posteleiu 2025. broeivet 3040, veldsla 1218, loof 912, alles per 100 K.G.; andijvie 1.101.37 per kist. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht In den morgen van 22 Januari medegs^ rieeid duur liet Kon. Ned Meleoroio- Hoogsto Barometerstand 763.3. Laagste Barometerstand 736.4. Verwachting tot den avond vali 23 Januari Meest matige, Zuid-Westelijke totWea tolijke wind, meest zwaar bewolkt, er> kele regen- of sneeuwbuien, iets zachter Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur 19 aangegeven door den wijzer. Stand van gisteren 7.54. LU CHTTEML H LATUUR. Hedenmiddag 3 uur: o.S gr. C. LICHT ü:-' VOGR FiLwS^RS C.a. Zaterdag 22 Jan. 4.47. nam. ,1 Wisselnoleeringen. (Amsterdam). Berlijn59.28 Londen I2.148i< New-York2.50'i# Parijs9.90 Brussel 34.76'/# Zürich 48.17 Rome 10.84 Oslo63.72 Kopenhagen 66.60 Stockholm66.76 Weenen35.25 Praag 7.40 Madrid L. 1 40.5

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 3