L. v. ESCH Wz. NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN ZATERDAG 22 JANUARI 1927 DAG-AGENDA. bondag 23 Jan., 's morgens tien uur „Jeruël" Middelstegracht 3. Samenk. Spr. de heer v. d. Horst; 's avonds half zeven de heer Max J. Schreuder, van Rotterdam. Maandag 24 Jan., 's avonds half ne gen, Rijn- en Schiekade 2: Alg. Leden vergadering der afd. Leiden van de Ver. voor Chr. Gezondh. en Vac. Kolo niën in Ned. "Woensdag 26 Jan., 's av. acht uur, Hooigrachtkerk: Winterlezing door Ds. L. D. Poot, van Haarlem, over „Wat is waarheid?" Donderdag 27 Jan. Algemeene leden vergadering der Cnr. H. B. S. in het schoolgebouw Lagerstraat 1. aanvang 8 uur. Woensdag 2 Februari, 's av. acht u., Lezing met lichtbeelden. Zondagsdienst te Leiden. A.s. Zondag 23 Januari zal de prak tijk worden waargenomen door alle huisartsen persoonlijk. De avonö-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 24 Jan. tot en met Zondag 30 Jan. a.s. waargenomen door de apotheek van den heer P. du Croix. Rapenburg, Tel. 807. De Geneeskundige Zondagsdienst te Oegstgeest zal worden waargeno men door Dr. Timmermans," Tei. 390. Oegstgeest. Apotheek „De Vijzel" Kempenaerstraat 4, des nachts cn des Zondags. 1. C. Wiarnaer. Dirksland. 2. J."0. Diepenhorst .Stiffen. 3. "Dr. f. Seve- rijn, Dordrecht. 4. A. R. v. Nes Czn, •Rijsoord. 5. ,W. J. Donkersloot, Oolt- [gensplaat. 6. G. v. Andel, Zuidland. Y. J.P. Kögeler, Zwijndrecht. 8. L. vl IVliet, W.estmaas. 9. A. v. Vliet, Slik kerveer. 10. J. v. "d. Linde, Tinte. UITBREIDINGSPLANNEN VAN GEMEENTEN. Ged. Staten van Zuid-Holland heb ben aan de gemeentebesturen in de provincie een circulaire gezonden, waarin zij wijzen op de wenschelijk- heid, dat bij uitbreidingsplannen van gemeenten overleg wordt gepleegd met de besturen van daarvoor in aanmer king komende' naburige gemeenten, zulks ter vermijding van ongewensch- te toestanden, welke bij het ontbreken van een behoorlijk overleg gemakke lijk kunnen voorkomen Ook gedeputeerde Staten zullen bij de beoordeeling van de raadsbeslui ten tot vaststelling en wijziging van uitbreidingsplannen scherp er op let ten, of de noodige eenheid en aanslui ting met hetgeen in andere gemeen ten reeds bestaat, of noodig wordt ge acht, wel is verkregen. In verband hiermede zullen zij de betrekkelijke stukken voortaan gedurende vier we ken ter provinciale griffie ter inzage leggen, en de besturen der belangheb bende gemeenten daarop attent ma ken. HET KAMERLID SNOEGK HENKE- MANS OVER HET VERDRAG. Men meld uit Doetinchem d.d. 20 /dezer. In cle gisteravond gehouden openba re vergadering van de C,H. kiesver- eeniging te Doetinchem zeide het lid der Tweede Kamer, de heer Snoeck Henkemans, het Belgische tractaat be sprekend, dat dit voor de C.H. fractie onaanvaardbaar was, omdat een deel van den inhoud voor ons land gelijk staat met zelfvernietiging. Indien in het tractaat ware vastgelegd, wat thans Minister Vandervelde in antwoord op de vragen van een Belgisch senaats lid verklaarde, namelijk dat Neder land het recht gehoudt in tijden van oorlog de Schelde te sluiten, wellicht waren dan enkele leden der C.H. frac tie heengestapt over de bezwaren van het Moerdijkkanaal. Spreker betwijfelt echter, dat de Eerste Kamer met deze uitspraak van den Belgischen minis ter, welke in het tractaat geen steun vindt en zelfs in strijd is met de be woordingen del- memorie, tevreden zal zijn en meent, dat het tractaat daar wel zal stranden. „VRIJ VAN MILITAIREN DIENST". Op de schriftelijke vragen van het Kamerlid Deckers betreffende het ach terstellen bij benoemingen in een open bare betrekking, van hen, die niet vrij zijn van militairen dienst, bij hen, die dat wel zijn, heeft minister De Geer thans geantwoord, dat, na informatie van alle departementen van algemeen bestuur bericht is ontvangen, dat de eisch, dat een gegadigde „vrij van mi litairen dienst" moet zijn, nimmer ge steld wordt. Aleeen wordt bij het de partement van Waterstaat voor het haven-, kanaal- en brugpersoneel, als mede voor kantonniers, de eisch ge steld, om den eersten militieplicht ver vuld te hebben, of daarvan vrijgèsteld te zijn, terwijl verder uit inlichtingen van het Departement van Arbeid is ge bleken, dat het een enkelen keer is voorgekomen, dat voor spoed-eischen- den arbeid de voorkeur is gegeven aan een candidaat, die niet aanstonds zijn militairen dienst zou hebben te vervullen, Voor bijzondere maatregelen schijnt naar het oordeel van den minister, in de gegeven omstandigheden geen re den te bestaan. DE NEDERLANDSCHE PHARMA- COPEE. Bij Kon. Besl. van 4 Januari (St.bl. no. 1) is bepaald, dat de vijfde uitgave van de Nederlandsche Pharmacopee, doen- den Minister; van Arbeid, H, en RECLAME. ONZE PANTOFFELS Het middel tegen koude voeten. L. VAN ESCH Wz. - HAARLEMMERSTRAAT 210. - N. gewaarmerkt, alleen in de Neder landsche taal is vastgesteld en dat liet tijdstip der invoering is vastge steld op 1 April a.s. met dien verstan de, dat het geoorloofd zal zijn tot 1 Juli d.a.v. de geneesmiddelen in de apotheek voorhanden te hebben en af te leveren, welke voldoen aan de gelijk namige middelen, beschreven in de vierde uitgave der I Nederlandsche Pharmacopee, voor zoover althans het gehalte aan werkzame bestanddeelen niet verschilt van hetgeen door de vijf ae uitgave wordt verlangd. Ten opzichte van geneesmiddelen, wier benamingen zijn gewijzigd, wordt voor het aanbrengen dezer benamin gen een overgangstijdperk tot 1 Janu ari 1930 toegestaan. De vierde uitgave der Nederland sche Pharmacopee vervalt op 1 April. De middelen in de Pharmacopee met het teeken: punt in een cirkel aange geven, behoeven niet in elke apotheek voorhanden te zijn. GEEN KERMIS. In de eergisteravond gehouden zit ting van den raad van Utrecht is het afwijzend prae-advies op het 20.000 handteekeningen tellend adres tot we derinvoering der kermis zonder be spreking en zonder hoofdelijke stem ming goedgekeurd. LANDONTGINNING. Bij Kon. Besluit van 13 dezèr is de Koninklijke bewilliging verleend op de overgelegde ontwerp-akte van op richting van de naamlooze vennoot schap: Ontginningsmaatschappij De Vereenigcle Groninger Gemeenten, te vestigen te Hoogezand, en is die ven nootschap toegelaten als vereeniging uitsluitend in het belang van de ver hooging van de opbrengst van gron den werkzaam. DE WONINGPOLITIEK. Het Haagsch correspondentiebur. meldt: Het is gebleken, dat de meening be staat, dat het beleid der Regeering in zake de te volgen woningpolitiek na de ter zake gehouden besprekingen in de Tweede Kamer der Staten-Generaa] bij de behandeling van het' Xe hoofd stuk der Staatsbegrooting voor 1927 een andere zal zijn dan daarvoor. Die meening is onjuist. Vóór als na het debat staat de Regeering op het standpunt, dat de circulaire van den Minister van Arbeid, Handel en Nij verheid aan de gemeentebesturen van 17 Maart 1926 in haar geheel richt snoer zal zijn bij het overwegen van aanvragen om steun ingevolge de wo ningwet. HAVENBEDRIJF TE IJMUIDEN. Ingediend is een ontwerp tot vast stelling van cle begrooting van inkom sten en uitgaven van het Staatsvis- sehershavenbeclrijf te IJmuiden voor 1927, sluitende met een tekort van 136.900 gulden. De omzet van visch wordt over 1927 geraamd op f 15.000.000 De minister deelt mede, dat hij met zijn ambtgenoot van Financiën is te rade gegaan over de instelling van 'n commissie, welke een onderzoek zal in stellen naar de mogelijkheid om voor het bedrijf tot een sluitende rekening te komen. Hij hoopt, bij de voortgezet te behandeling der begrooting in de gelegenheid te zijn, nadere mededeelin gen te doen omtrent de juiste op dracht en de samenstelling der com missie. SAMENVOEGING VAN VLIELAND EN TERSCHELLING? Op het gemeentehuis te Vlieland is dezer dagen een conferentie gehouden tusschen het gemeentebestuur dezer gemeente en dat van Terschelling naar aanleiding van een brief van Ged. Sta ten van Noord-Holland aan het ge meentebestuur aldaar. Het denkbeeld van samenvoeging van de gemeenten Vlieland en Ter schelling, clat reeds meermalen bespro ken werd, hebben Ged. Staten thans aan de gemeentebesturen van de eilan den voorgelegd. Naar wij vernemen, moeten B. en W. van beide gemeenten en eveneens de bevolking een samenvoeging goed gezind zijn. Doch een lastige, zoo niet onoverkomenlijke moeilijkheid is de schuldenkwestie. Terschelling is een betrekkelijk welvarende gemeente, ter wijl Vlieland nog steeds, gelijk bekend diep in de schulden zit. Men verwacht dat de samenvoeging, waarover de be sprekingen slechts voorloopig konden zijn betere tijden voor Vlieland zal doen aanbreken. GEDENKTEEKEN VOOR JULIANA VAN STOLBERG. Het Nationaal Comité deelt mede, dat liet blijken van belangstelling ont vangen heeft uit de meest afgelegen deelen van de wereld, o.m. door be middeling van het dep. van Buitenl. Zaken, dat de correspondentie moge lijk maakte met 39 gezanten, 10 con suls-generaal, 31 consuls en 10 vice- consuls. Voorts werd voeling gehou den met de provincial^, plaatselijke comité's en met de comité's Oost- en West-Indië. Zooals bekend, stelt het comité zich voor, op 30 April a.s. den verjaardag der prinses, den eersten steen te doen leggen op het Louise de Coligny-plein te 's-Gravenhage. Met monument zal in Fransche kalksteen worden uitge voerd en wordt ongeveer 5 meter hoog. De ontwerpen en daarbij behoörende toekeningen, ingezonden door mej. G. J. Reub en de hoeren B. A. M. Ingen Housz, Theo v. Reyn en L. O. Wencke bach, zijn te bezichtigen in de Kon. Kunstzaal Kleykamp te 's-Gravenhage van 24 tot en met 29 Januari e.k. van 10 uur v.m. tot 4 uur n.m. (Er wordt geen toegangsprijs ge lheven. Zooals men weet, is de keuze uit de inzendingen gevallen op die van den lufcr B. A. M. Ingen Housz. GEMEENTELIJKE SAMENWERKING Op een ten Stadhuize te Venlo be legde vergadering van burgemeesters van Noord-Limburgsche gemeenten, werd besloten een vereeniging op te richten van genoemde burgemeesters, tevens hulp-officieren van justitie, om een beter georganiseerde samenwer king te verkrijgen zoowel op justitieel gebied als in gemeentezaken. Tot bestuursleden werden benoemd mr. B. Berger, burgemeester van Ven lo, voorzitter; Van de'Loo, burgemees- te van Venray, onder-voorz., en Coen- ders burgemeester van Tegelen. De vereeniging werd opgericht op initiatief van den heer P. Scknebbelie, commissaris van politie te Venlo. NAZORG VOOR TUBERCULOSE- LIJDERS. Te Deventer is gisteren een vergade ring van de centrale commissie van nazorg-organisaties gehouden, onder voorzitterschap van den heer Th. W. te Nuyl. Deze zeide in zijn openings woord, niet te gelooven, dat er zich in de verscneidenneid van wegen, welke bij het practiscüe nazorgwerk gevolgd worden, al een weg zich scherp genoeg afteeKent, om de juiste gènoemd te kunnen worden. Outilleeiing ten opzichte van ma- terieele zaken, hoe noodig ook, zegt nog niet alles omtrent de kans van slagen van een bepaald nazorgsysteem De kansen worden vooral beiieersclit door plaatselijke en persoonlijke fac toren. ïntusscnen, één resultaat heb ben alle systemen gemeen, n.l. dat men zegenrijk werk verricht, allereerst voor de patiënten. Arbeid in plaats van ondersteuning, deze opnieuw gehoord© leus inspireert om te zoeken naar practische en mo gelijke wegen. Het is evenwel moeilijk passenden arbeid te vinden, passend voor patiënten en passend voor comi té of sanatorium, en tevens voor plaat selijke nijverheid en handel. In Bel gië heeft zich een groote vilt-indus- trie ontwikkeld, waarbij eenige dui zenden werk vinden; als materiaal ver werkt men daar konijnhaar. Spr. liet in het midden, of dit iets voor de na zorg zou kunnen zijn, mede met het oog op de hygiënische eisschen. In England is men zich in de laat ste jaren meer gaan toeleggen op pels werk en bontindustrie-. Daarnaast heeft zich daar een pelsdierenfokkerij ont wikkeld, die thans ook in Nederland wordt beoefend. Theoretisch en practiscli lijkt het moeilijk, de vele bezwaren aan het na zorgwerk verbonden, op te lossen. Spreker beveelt daarbij eendracht en eenheid aan; tegen verbrpkkeling van krachten moet worden gewaakt. Hij herinnert er aan, clat thans cle Nederlandsche centrale vereepiging tot bestrijding van de tuberculose een blij vende nazorg-commissie heeft ge vormd. De vraag schijnt niet overbo dig, of onder deze omstandigheden pog een centrale commissie vati na zorg-organisaties noodig is. Men zal z.i. het best doen met den loop der dingen af te wachten. UITVOER VAN AARDAPPELEN NAAR DUITSCHLAND. Blijkens berichten in sommige dagbla den schijnt in kringen van den aard- appelliandel de tneening te heerschen, dat met ingang van 15 Februari a.s. het invoerrecht op aardappelen in Duitsch land aanzienlijk zal worden verhoogd; sojnmige berichten noemen zelfs een bedrag van f135 per wagon. Naar aan leiding hiervan vestigt de directeur van den landbouw, er de aandacht op, clat t>ij het Nederlandsch-Duitsche han delsverdrag het invoerrecht op aard appelen na den 15den Februari i9 vast gesteld op een Mark p. 100 K.G. (f 60 p. wagon van 10.000 KG.) mits die aard appelen vergezeld gaan van een offi- cieele verklaring, inhoudende, dat zij in Nederland gefroeid en vóór 1 Decern ber gerooid zijn. Met de afgifte van deze verklarin gen zijn heiast het hoofd van den plan tenziektenkundigen dienst te Wagenin gen, alsmede de rijkslandbouWconsu- lenten in de provincies. BUITENLAND. DE REGEERINGSCRISIS IN DUITSCHLAND. Een Centrumscomsnissie tot hulp aan Marx. Het Centrum heeft een commissie benoemd, die dr. tiarx bij zijn pogin gen zal steuilen en contact zal zoeken met de andere in aanmerking komen de partijen. De commissie bestaat uit Wirth, den minister van arbeid Brauns en den „neutralen" Joos.. Een manifest van het Centrum. Een manifest van het centrum i3 gis teravond gepubliceerd. Het manifest wijst er op, dat de toe stand zoo verward is, dat een oplossing van de moeilijkheden volgens de gewone, beginselen bijna niet mogelijk is, zoodat het noodig is nieuwe wegen in te slaaiv De zitting van het centrum eindigde pmtsreeks 8 uur, na een grondige be spreking yan de door de redactie-oom missie ^en het bestuur opgestelde richt lijnen. Het volgende besluit werd genomen*. De centrumsfractie van den rijksdag stemt met de uitgewerkte verklaringen in en stelt vast, dat voor Dr. Marx daar door de mogelijkheid van besprekingen geopend is. DREIGENDE ECONOMISCHE CRISIS IN FRANKRIJK. De eerste symptomen van werkloos heid iii Parijs. De eerste symptomen van een #enis- zins ernstige werkloosheid te Parijs be ginnen zich te vertoonen. Twee dui zend werklooze betaalbewerkers heb ben Dinsdag een meeting gehouden, waar de secretaris van de communis tische arbeidersfederatie sprak. Daar na wilde men in optocht naar het stad huis gaan ten einde een ondersteuning gelijk aan het loon te vragen, doch de politie verspreidde de demonstranten. Het restaurantbedrijf is ook reëds door werkloosheid getroffen. Ongeveer duizend restaurant-employé's wilden langs de boulevards demonstreeren, hetgeen de politie ook hier belette. In de levensmiddelenbranche zijn 2000 menschen werkloos. RECHTSTREEKSCHE VERBINDING ROME—NAPELS. Sinds eenige jaren is men bezig een directe spoorwegverbinding Rome Napels aan te leggen, die den afstand in 2 Yi uur zal afleggen, terwijl tot he den minstens 5 uren noodig waren om de route te maken. De lijn is thans on; geveer gereed en als officieele opening zal op 21 April, feestdag der stichting van Rome, een locomotief zoowel van Napels als van Rome op hetzelfde uur vertrekken om het traject af te leggen. Het bedrijf zal electrisch zijn, doch er zal nog eenigen tijd verloopen al vorens de'electrische kracht geleverd kan worden; daarom zal voorloopig van stoomkracht gebruik worden ge maakt. De officieele opening voor het pu bliek zal eerst op 28 October 1927 plaats hebben. DE VER. STATEN EN MEXICO. Wensch toi erbiirage bij Mexico. In antwoord op vele vragen, gedaan naar aanleiding van berichten in de pers, heeft de Mexicaansche regeering verklaafd, dat zij in beginsel bereid is om de moeilijkheden met de Ver. Sta ten te doen beslechten door arbitrage. Het Mexicaansche blad Universal, bepleit een vreedzame oplossing van het geschil. Het blad is er van over tuigd, dat het rechtsgevoel, dat nog sterker is dan het gezond verstand, zal weten te voorkomen, dat er oorlog zal uitbreken tusschen de beide vol ken. E~ VER, STATEN EN NICARAGUA. Verzoenende woerden van Coolidge. Toen dr. Alejandro Cesar, als diplo matiek vertegenwoordiger van de re geering van president Diaz van Nica ragua, aan president Coolidge zijn ge loofsbrieven overhandigdde, zeide de Amerikaansche president dat hoewel op verzoek van president Diaz, ten einde de wettige belangen van de Ver. Staten te waarborgen en het leven en de bezittingen der Ver. Staten te be schermen, die saath van zaken niet langer behoorde te duren dan noodig KORTE BERICHTEN. In het Poolsche ministerie 'zon on •eenigheid uitgebroken zijn. Het Engelsche vakvereenigingy congres heeft de houding van den alge- meenen raad bfi de staking goedgekeurd De Engelsche rechter heeft den eisch van een vakvereenigingslid, dat zijn contributie niet voor politieke doel einden gebruikt zou worden, afgewezen. Lloyd George heeft gisteren voot het eerst na tien jaren de National Li beral Club te Londen weer betreden De Britsche consul in Hankau wer gert elk contact met de Kantonneescho autoriteiten. De val van de Belgische regeering en Kamerontbinding worden voorspeld. RECLAME. PvcittlfiV voor '4 onderhoud van lil Gillv S alle kleuren Schoeisel. Haarlemmerstraat 210. GEMENGD NIEUWS7 De moord te Den ITaag. [Naar aanleiding van den moord op( (Maandagmorgen in perceel 165a. op het Bezuidennout, is door den politie commissaris Kramer aan de directie van de (H. T. M. medegedeeld, dat na den moord, plus minus ""s morgens.' 11 uur, een man zich begeven heeft .van den \vinkel, waarin de moord ge- pleegdi 'is, naar de halte „Kerk" en vermoedelijk met lijn'6 Is vervoerd. Deze man liep, 'het Bezuldenhout overstekende, in voorovergebogen hou; fling met opgeslagen kraag van zijn overjas. Het signalement luidt: lengte plm. 1.72, ouderdom pfm. "30—35 jaar, bleek voorhoofd en slapen, donker haar, gewoon postuur, donkere over jas, zwarte slappen hoed. Hij vestigde |den indruk van ëen 'koopman. In verband met^deze médedeeling heeft de directeur Tier' TI. T. M. een Jdienstqrder tot het personeel" gericht, waarbij conducteurs ot bestuurders, (die zich herinneren een zooda_n]igi peri $oon, op (den tijd, 'clat de moorc!' heeft plaats gehad, ie hebben vervoerd, oü te hebben zien loopen, ot andere aan} wijzingen daaromtrent kunnen £oeiu Gemeentelijke Aankondigingen De Burgemeester en Wethouders', van Leiden doen te weten, dat door den Raad dier Gemeente, in zijn ver jgadering van den 22sten November 1926, is vastgesteld de volgende ver- .otdemng: ,Verordening, houdende wijziging v. de verordening van 23 Mei'1912 (Ge meenteblad No. 18) op het Rijden, laati stelijk gewijzigdi bij verordening van 14- Juni 1926 (Gemeenteblad no. 5.) Artikel 1. In artikel 7 van bovengenoemde ver ofdening worden achter de „Hoog- landsche Kerkchoorsteeg in de rich! ting naar de Hooigracht"; drie nieu we alinea's ingevoegd, luidende: ,,'de Stille Mare in de richting naar de Haarlemmerstraat; het Rapenburg .Westzijde tusschen de Nonnensteeg en het Noord^inde; het Rapenburg Oostzijde tusschen de Breestraat en de^ Kloksteeg in de richting naar de Kloksteeg". Artikel 2. Artjkei 24, eerste zinsnede, wo^t gelezen als volgt: ,,Het is den bestuurders van motor rijwielen op twee wielen en van rir- wielen verheden te rijden op de hel ling van de Vischbrug in de richting naar den Nieuwen Rijn, op de Kar- nemelksbrug en ;door het Pieterhui- 'bertshof". Artikel 3. ^meicei 24 bis worde gelezen al* volgt: ,,Het is bestuurders van motorrijtut gen verocaen te rijden aoor netT-aterj straatje, de Huigstraat, op de Huig- brug, op de Stille Mare in de richting naar de Haarlemmerstraat, op het Ra penburg Westzijde tusschen de Noiï nensteeg en het Noordeinde in de rich ting naar het Noordeinde en op het Rapenburg Oostzijde tusschen de Brea straat en Be Kloksteeg in de richting naar de Kloksteeg. .Vastgesteld door den Gemeenteraad van Leiden, in zijn openbare verga dering van den 22sten November '26. AUG. L. REIMERINGER, Weth. loco-burgeoL VAN STRIJEN, Secretaris. Zijnde deze verordening aan de Ged. -Staten van Zuid Holland, volgens hunl bericht A an den 314 Januari 1927,, B. No. 8628—2267, (le en 2de afd.) G.S. No. 461, in afschrift medege deeld. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 20sten Januari 1927. AUG. L. REIMERINGER, Weth. lo. Burgemeester, VAN STRIJEN. Secretaris. Dienstplicht. De burgemeester van Leiden herin-' nert bij dezen hen, die in dit jaar 191 jaar oud worden (alzoo de geborenen! in 1908) en die krachtens de Dienst plichtwet (wet van 4 Februari 192*2,, 'Staatsblad no. 43) binnen deze ge meente voor den dienstplicht moeten! worden ingeschreven, voor zoover zijl zich nog niet ter inschrijving hebbenJ aangegeven, aan hun verplichting omi de aangifte alsnog te doen, waartoe meer bepaald gelegenheid bestaat ter Gemeente-secretarie alhier (cle afdee' ling Militaire Zaken), Breestraat no. 119, hoek W.olsteeg, op 24 Januari a.s., van des'voormiddags 10 uur totl des namiddags 3 uur. Hij verstigt er tevens de aandacht op, dat, indien de m te schrijven per soon verhinderd is, zelf aangifte te( doen, zijn wettige vertegenwoordiger .daartoe verplicht is. De aangifte kan ook geschieden! door tusscnenkomst van een daartoef schriftelijk gemachtigde. Tenslotte brengt hij ter kennis van belanghebbenden, dat degene, die ver plicht is voor de aangifte ter mschrijl ving zorg te dragen, bij nalatigheidl in dezen zal worden gestraft met hechl tenis van ten hoogste veertien dagen! ot geldboete van ten hoogste honderd! vijftig gulden en, indien de aangjjitei opzettelijk wordt nagelaten, met ge vangenisstraf van ten hoogsle twee maanden-ot geldboete van ten hoog ste zes honderd gulden. AUG L. REIMERINGER, Idnngeiïrï worden uitgenoodig'd kennis te geven en zich te vervoegen bij 'den commissaris Kramer, op het hoofd bureau Wlex'dnderveld. Branden. Te Stadskanaal is' gisteren de behuizing van 'den han delaar Schuur afgebrand. Alles was verzekerd. Gevallen. Te Lonneker is de 79-jarige landbouwer IT. R., bi] het hooi 'halen door het gat van den zol- Ider gevallen. De oude man overleed eenige uren' later aan de gevolgen. Verd ronk c n. Donderdagavond' is de 27-jarige koopman in gelanterie ën, de heer Tj. Steneker, wonende aan de Sledemennerstraat te Gronin gen, doorkot nu toe onbekende oor zaak met zijn rijwiel in het Hoendiep aldaar gereden. Hij'werd kort daarna opgehaald. Pogingen, om de levensgeesten we ider op te wekken, faalden. Diefstal. In ,den afgeloopeit nacht zijn te Wynbergen bij twee land bouwers de kippenhokken geplunderd! en respectievelijk 90 en 20 kippen ge stolen. De dieven moeten met de situatie? goed bekend zijn geweest, want bij een Ber landbouwers, die de deur van zijn [kippenhoek in .contact had met een1 electrisch alarmsignaal op zijn slaap kamer, was deze 'deur intact gebleven! en hadden de daders zich kippen toef geëigend1 door den steenen muur van Set Sok ,uit

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2