30 NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN MAANDAG 17 JANUARI 1927 j DAG-AGENDA. Maandag 17 Jan., 's avonds 8 uur. Stadsgehoorzaal: Symphonie-concert 'der Haarl. Orkestvereeniging. Dinsdag 18 Jan., 's av. 8 uur. Foyer Stadsgehoorzaal: Filmavond Ned. Chr. Reisvereeniging. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 17 tot en met Zondag 23 Januari a.s. waargenomen door de apotheek van den heer C. B. Duyster. Nieuwe Rijn 18, Telef. 523. Oegstgeest. 'Apotheek „De Vijzel" Kempenaerstnaat 4, des nachts en des Zondags. meester jhr. De Jonge van Ellemeet, adjudant der Koningin; kaptein ter izee jhr. Von Mühlen, adjudant van den Prins. Voorts de minister van Buitenland- sche Zaken, jhr. mr. dr. Van Karne- beek en mevrouw Van Karnebeek, en verder de hoofden der te 's-Gravenha- gevestigde gezantschappen. Dr. J. G .SCHEURER. In den toestand van het Kamerlid Scheurer, schijft de Stand., is de laat ste dagen een begin van verbetering op te merken. Waar-de zenuwoverspan ning reeds sedert geruimen tijd is ge- nezen, schijnt de momenteele hartaan- doening een gevolg van de oude beri- beri-ziekte, waarom hii indertijd Indië heeft moeten verlaten. Mr. S. VAN HOUTEN. Mr. Samuel van Houten wordt 17 Fe bruari 90 jaar. Er is een comité ge vormd. dat beoogt, hem dien dag een huldeblijk aan te bieden. HET CONCUBINAAT IN DE KAZER NES IN INDIë. Het Tweede Kamerlid Deckers heeft den minister van koloniëh de volgende vragen gesteld: Heeft de minister kennis genomen van de mededeeling van het legerbe stuur in Nederlandsch-Indië aan den Nederlandsch-Indischen R.K Onderoffi ciershond St. Ignatius, waaruit blijkt dat door het legerbestuur het concubi naat irn de kazernes nog wordt toege laten? Is de minister bereid, maatregelen te nemen om te bevorderen, dat dit concubinaat ten spoedigste wordt ver boden? BEGRAFENIS L. PENNING. Uit Utrecht wordt bericht: Op de tweede algemeene begraaf plaats alhier is Zaterdagmiddag ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer L. Penning, in leven jour nalist en schrijver van tal van werken over Zuid-Afrika. Onder de vele belang stellenden waren de heeren F. Kroon en M. J. P. Vermooten, bestuursleden van de afdeeling Utrecht van het Al gemeen Nederlandsch Verbond; de heeren Sj> Wouda en G. J. van Some ren als vertegenwoordigers van de an ti-revolutionaire kiesvereeniging in U- frecht; de heeren J. S. F. van Hoog straten oud-lid van de Tweede Kamer en D. Lijberse. beiden commissarissen van het voormalige anti-revolutionaire Arnhem sche Dagblad, waarvan de overledene -eens directeur was; de heer J. Voorhoeve te Zwolle, lid van de firma La Rivière en Voorhoeve aldaar uitgevers van veel geschriften van den overledene; Ds. J. C. Rullmann, predi kant bij de Gereformeerde kerk te U- trecht; de heer A. L. Hulzen, hoofd eener Christelijke lagere school te U- trecht; en de heeren Jos. ten Berg, W. Beck A.Jzn., J. H. Vocking en D. C. Zuidam. als afgevaardigden van de Utrechtsche Handelsvereenaging. In den koepel van de begraaf plaats heeft allereerst ds. R .E. van Arkel, pre eükant hij de Gereformeerde kerk te Utrecht, het geloofsvertrouwen van den overledene geschetst. Daarna heb- ben het woord gevoerd de heer J. H'. van Riessen, namens de redactie van fTimotheus. waaraan de heer Penning meer dan 27 jaren medewerkte; de heer M. v. d. Hilst, uit naam van de redactie van £et Schouwvenster, en de heer Jos. ten Berg, als vertegenwoor diger van de Utrechtsche Handelsver- eenSging, wier orgaan den heer Pen ning tot redacteur had; zij allen heb ben in gevoelige woorden de verdien sten van den overledene geschetst. Aan de groeve heeft verder nog de oudsfe zoon van den overledene gewe zen op de groote godsvrucht van zijn vader en een woord van dank gespro ken voor de bewezen eer. Ds. van Arkel ging ten 9lotte voor in gebed. DE R.K. VOLKSPARTIJ. Men zendt de volgende motie aan de „N.R.Ct.": Dé afdeeling Amsterdam van de R.- R. Volkspartij, in vergadering hijeen, gehoord de uiteenzettingen van het be stuur over de gevoerde besprekingen, tusschen de Volkspartij en de Staats partij, overwegende, dat de opgelegde geheimhouding nopens dit onderhoud niet door de R.K. Volkspartij is ge schonden; overwegende, dat de R.K. pers door hare artikelen Naar de Een heid, enz. de meening in den lande op gewekt heeft, als zouden de onderhan delingen over het bekende rapport der R.K. Volkspartij inzake de motieven, die tot toenadering zouden kunnen lei den, in een vergevorderd stadium ver- keeren; deelt het publiek mee. dat be richten als bovengenoemd geheel uit de lucht gegrepen zijn en slechts ten doel kunnen hebben, de R.K. kiezers in den waan te brengen als zoude de R.K. Volkspartij van plan zijn, zich spoedig op te lossen in de Staatspartij. RECLAME. MIJNHARDT'S Keelpijntabletten genezen, ontsmetten en zui veren de Keel. Bij Apoth. en Drogisten. Flacon 60, Buisje ct. SCHEURING IN DE A.R. PARTIJ? Wij lez.en in de „Tel.": Naar wij vernemen.bestaan er in an ti-revolutionaire kringen ernstige plan nen om ons land te verrijken met een nieuwe politieke partij. Gelijk men zich za-1 herinneren, ontstond in de a.r. partij een conflict tusschen de fractie der Tweede Kamer en haar lid prof. dr. Hugo Visscher, dat zijn oorzaak vond in de houding der anti-revolutio nairen ten aanzien van het Neder landsch Belgisch Verdrag. Naar ver luidt, kan prof. Visscher zich met het beleid der a.r. fractie in dezen niet vereenigen .Ook in ander opzicht schijnt in de partij onder een bepaalde groep ontstemming te zijn ontstaan. Met name wordt het, zoo vernemen wij, in dezen kring als een grief ge voeld, dat de burgemeester van Vee- men daal mr. J. J. P. C. van R-uyk, on danks de voorspraak van ds. M. Jon- gebreur. niet op de groslijst voor de Statenverkiezingen is geplaatst. De anti-revolutionaire kiesvereeniging te Veenendaal nam naar aanleiding van dat feit met bijna algemeene stemmen een motie van afkeuring aan. Wij vernemen thans, dat in verschil lende plaatsen van ons land ge noemd worden Veenendaal. Amers foort, Eimelo, Hoogeveen, Zeist en nog enkele plaatsen cp de Veluwe po gingen in liet werk worden gesteld, tot oplichting van hervormd-anti-revo- lutionaire" kiesvereemigingen, die in een heryormd-a.r.-part ij verband z,ub- len worden samengebracht. Deze nieu we partij zou dan reeds bij de komen de statenverkiezingen met eigen lijs ten uitkomen. Erg geloofwaardig ziet dit bericht er niet uit. VOLKSZANG. De volkszangdag-commissie van den Nederlandschen Volkszangbond heeft aan de gemeentebesturen een exem plaar toegezonden van den door haar samengestelden bundel voor den volks zangdag in 1927. Zij roept ook thans weer hun medewerking in om dezen dag te doen worden tot een dag, ge wijd aan ons mooie Ned er lands ch e lied. Zij deelt mee. dat steeds meer ge meenten aan haar oproep om de volks zangliederente doen zingen, gehoor geven*; ieder jaar neemt het aantal kin der zanguitvoeringen toe. Den besturen der gemeenten, waar nog geen volkszangdag-conimissie is, verzocht zij, aan de oprichting van zoo'n commissie hun medewerking te verleenen. De bundel 1927 bevat tien nieuwe liedjes. VOOR EEN NIEUWE WAALBRUG BIJ NIJMEQEN. Naar wij vernemen, heeft de provin ciale commissie, welke het waagstuk van de" overbrugging van den Rijn bij Arnhem, den IJsel bij Doesburg en de Waal bij Nijmegen in studie heeft, zich in haar rapport ten aanzien van de Waaloverbrugging uitgesproken ten gunste van een brug ter hoogte van de Belvedère. Bedoeld rapport zal worden inge diend bij. de stukken voor de a.s. zo mervergadering van de Prov. Staten van Gelderland. ZEER BEGEERD. Er hebben zich voor de vacajite be trekking van concierge van het gym nasium te Delft niet minder dan 260 sollicitanten aangemeld. NEDERLAND EN CHINA. D© regeering heeft thans de Brit- sche regeering in kennis gesteld met hare zienswijze inzake 't Britsche me morandum, betreffende de ten opzich te van China te volgen politiek. In 't Nederlandsche antwoord wordt o.a. gezegd: Bezield met het oprecht verlangen China te helpen in de verwezenlijking van zijn rechtmatige aspiraties, en zoo spoedig mogelijk de bepalingen dn uitvoering te zien kamen, waarover tusschen de op de conferentie van Washington vertegenwoordigde mo gendheden overeenstemming was ver kregen, heeft Harer Majesteits regee ring ten zeerste de omstandigheden betreurd, die tot dusver de verwezen lijking van dat verlangen hebben be let. Zij stelt er prijs op, vast te stel len, dat zij vreemd geweestPis aan de redenen, welke dit betreurenswaardi ge uitstel hebben veroorzaakt. Nog voor de ontvangst van de offl- cieele uitnoodiging van de Chineesche regeering tot deelneming van een bij-4 zondere. conferentie, voorzien in art. 2 van het verdrag van Washington nopens het Chineesche douane-tarief, had de regeering haren vertegenwoor diger te Peking instuctie gegeven, om een resultaat te bevorderen, dat in overeenstemming zou zijn met de te Washington aangegane verbintenissen dn den ruimsten zin opgevat, en dat aan China ruimschoots voldoening ge ven zou. In deze instructie werd met name gezgd, dat aan de toestemming in de heffing van een extra recht van 2M valorem van belastbare in voeren, geen voorwaarden behoorden te worden vastgeknoopt, d<ie China In de vrije uitoefening van zijn souverei- niteit zouden belemmeren. Zooals de Britsche regeering terecht heeft opgemerkt, verschilt de thadfs in China heerschende toestand van dien ten tijde van de Conferentie van Washington en heeft de ontwikkeling op staatkundig gebied, waarmede dese Conferentie rekening heeft willen hou den. een Ioqp genomen, welke men niet had kunnen voorzien. Van oordeel, dat met deze verdere ontwikkeling rekening moet worden gehouden, is de Ned. regeerihg Volko men bereid zoo ver mogelijk te gaan om voldoening te geven aan de Chi neesche wehscli.en* en met de regeerin gen van de andere mogendheden, die de overeenkomsten van Washington onderteekend hebben, na te gaan op welke wijze recht kan wedervaren, niet alleen aan de letter, maar boven al aan den geest van deze overeen komsten. De regeering vereenigt zich met het voorstel der Britsche regeering met be trekking tot de heffing van de extra rechten, te Washington voorzien. Van den anderen kant stelt de re geering het zich ten plicht .de on schendbaarheid van China streng te eerbiedigen en de meest strikte onzij digheid te betrachten tegenover de par tijen, die elkander daar de macht be twisten. Hoewel instemmende met de alge meene denkbeelden en de vrijgevige zienswijze, waardoor hét Britsch me morandum is ingegeven, betwijfelt de regeering echter of het thans het juis te oogenblik is voor het. afleggen van de politieke verklaring, in dat memo randum beoogd. Zij vraagt zich af, of het niet verkieselijk zou zijn, het oo genblik af te wachten, waarop de toe stand voldoende zou zijn opgehelderd om aan de mogendheden, welbewust van hare rechten en van hare verplich tingen jegens China, te veroorloven, een terughoudendheid te laten varen, welke de omstandigheden haar voor het oogenblik schijnen op te leggen. BUITENLAND. DE DUITSCHE REGEERINGSCRISIS. Dr. Mars kabinetsformateur. Zaterdagmiddag halt 6 heeft de rijkst president "Von Hindenburg, Dr. Marx ontvangen en dezen de opdracht tot vorming van een kabinet gegeven opi den grondslag van het Vrijdag dopr de centrumsfractie genomen besluit, om door onderhandelingen met de daarvoor in aanmerking komende frao ties van den rijksdag den parlementai ren toestand op te helderen en dé mo gelijkheid voor het vormen van een regeering te scheppen. Een coalitie der middenpartijen. De „Germania" bevatte Zaterdag avond een artikel, waarin er op aan gedrongen wordt, dat, zoo een der centrumsleiders met de vorming van het kabinet wordt belast, alles in het werk zal Worden gesteld, om de coali tie der middenpartijen te herstellen1 en den steun der sociaal democraten in voldoenden bindenden vorm te ver krijgen. De sociale toestanden ziin tegen woordig zoo, dat men in net belang van een geleidelijke ontwikkeling moet wenschen, dat de noodïge sociale wet ten zonder oppositie van de machtig ste arbeiderspartij zullen worden tot stand gebracht, zegt het bTad. PGOLSCHE KAMERLEDEN GEVAN GEN GENOMEN. Verdacht van hoogverraad. Te Wilna zijn drie bekende afge vaardigden van'de Roetheensche min derheid in hechtenis genomen, zon der dat voorat opheffing van hun im muniteit bij den Poolschen Landdag was aangevraagd. Het Poolsche departement van bin: nenlandsche zakerwJeelt mede, dat de politic bij deze algevaardigden zeer 'bezwarende stukken in beslag heeft fenomen. Daaruit zou o.a. zijn geble- en, dat zij met financieele hulp van vreemde staten een opstand in de Poolsche oostelijke provincies tracht ten voor te bereiden en b'ovendiien bij (communistische samenzweringen be ltrokken zouden zijn. Medeplichtigheid der Sovjets. Tot de gearresteerde Wit-Russische afgevaardigden te Wilna behoort ooki de leider van de fractie, Taraszkio- iwicz. De politie verklaarde bewijzen te hebben van hun medeplichtigheid in een terroristische samenzwering, 'die verder zou gaan Üan de ,W|it-Russi- sche beweging, terwijl zij! steun zou- jden hebben ontvangen van de .Sovjet iregeerftrg. De drie ÏWjit-Russen zijn de eerste Poolsche afgevaardigden, die van hun vrijheid beroofd worden. De grondwet bepaalt, dat geen Land) idag-afgevaardigde gearresteerd kan worden zonder de goedkeuring van het Sejm, en dat slechts, wanneer 'n lid1 zich schuldig heeft gemaakt aan een crimineel bedrijf, direct tot de arrestatie kan worden overgegaan. De minister van Justitie moet daarvan evenwel onverwijld mededeeling doen aan den maarschalk van het Sejm. Wanneer laatstgenoemde na onder zoek van de tegen den afgevaardigde ingebrachte beschuldiging zijn mvrijf heidstelling eischt, moet de minister van Justitie hieraan onmiddellijk ge volg geven. In 'dat geval heeft de voorzitter van 'den Landdag den minister om inlich 'tirjgen gevraagd omtrent de gronden, waarop de aanhouding heeft plaats gehad. De minister antwoordde, dat allo 'drie afgevaardigden gearresteerd zijn nadat hun misdrijf, dat cfe veiligheid) van den staat in gevaar Tjracnt, reëels bewezen was en dat een uitstef van de arrestatie iden loop van het gerechtj zou hebben verhinderd'. TUit deze aanhouding zal ongetwij feld een geschil' volgen, omdat 'de grondwet niet naar de letter, blijkt te rijn toegepast? DE NIEUWE MEXICAANSCHE PETROLEUMWETTEN. De Mexicaansche regeering heeft aan de pelroleummaatschappijen, die de nieuwe wet op de petroleumvelden niet erkend hebben, geweigerd vergun ning tot boren te geven. De Hausleca Oil Company heeft 'n telegram van haar vertegenwoordi ger ie Mexico gekregen, meldende, dat ae vergunningen, die na 31 Decem ber- verleend zijn, nietig verklaard zijn in tal van succursalen van de Mexi can Oil Company, waar men bezigi was met 46 nieuwe putten in.gereed heid te brengen, zal het werk wor- iden gestaakt. KORTE BERICHTEN. Winston Churchill heeft een on derhoud gehad met Mussolini. De Brit sche gezant te Rome nam gedurende bijna een half uur aan het gesprek deel. Uit Mexico wordtmelding ge maakt van een bloedig treffen met re bellen in den staat Jalisco. Tsjang Kai Sjek en Tsjang Tso Lin zouden een gezamenlijke actie te gen de vreemdelingen beramen. Volgens een telegram uit Tokio zou de Japansche regeering de Canton regeering voortaan feitelijk erkennen. Er zijn 5 kruisers van de Britsche Middellandsclie Zee-vloot uit de haven van Phaliron naar China vertrokken. Naar uit Brussel gemeld wor/t, is prinses Charlotte van België, zuster van Leopold II en ex-keizerin van Mexico, stervende. KERK EN SCHOOL. NED. HERV. KERK. AangenomenNaar Nijega en Ela huizen, G. J. Sanders, Gand. te Zwolle». GEREF. KERKEN. Beroepen: te Berlikum en te Tjum Cand. J. B. v. d. Sijs te Leiderdorp. Bedankt: Voor Go ngaBy bran daburen, H. de Jong S.zn., te Boerakkei BEVESTIGING. INTREDE EN AFSCHEID. Ds. J. H. Binnema hoopt Zondag 20 Febr. afscheid te nemen van zgn ge meente, de Geref. Kerk van Kieiwinae weer, om Zondag 27 Februari te Emmen intrede te doen. Bevestiger is Ds. H. R. Binnema te Landsmeer. Ds. >G. B. Westenburg neemt 27 Februari des morgens te. 10 uur afscheid van de Ned. Herv. Kerk te Beverwijk om Zondag 6 Maart intrede te doen te Fegenoora. Ds. C. VAN KOETSVELD. Ruim 91 jaren oud, is te Den Haag overleden Ds. C. van Koetsveld, emeri tus-predikant, zoon van den bekenden hofprediker en schrijver C. E. v. Koets veld. Ook van den thans ontslapene za gen een aantal gedichten en christe lijk getinte novel en het licht. Ds. C. van Koetsveld heeft meer dan 40 jaren als predikant de Ned. Herv. Kerk gediend; achtereenvolgens te Us- selo, Beusichem, Zevenhuizen, Oost- kapelle, Halfweg (bij Haarlem), Ooster hout en Jiet laatst te Goes, waar hem in 1908 eervol emeritaat werd ver leend, bij welke gelegenheid de regee ring hem benoemde tot ridder in de orde van Oranje Nassau. De teraardebestelling heeft plaats Dinsdag op Oud Eik en Duinen te Den Haag. HET CONFLICT IN DE GEREF. KERKEN. Men meldt aan „De Rotterdammer": Door den heer A. van Duin, ouder ling der Geref. Kerk van Rotterdam (Ammanstraat), is bij den Kerkeraad het voorstel ingediend uit te spreken dat de Kerkeraad zich op grond van de H. Schrift de Belijdenisschriften, en de Kerkenordening met de beslis singen der Synode van Assen, (in ver band daarmede van verschillende an dere Kerkelijke vergaderingen) niet kan vereenigen noch op eenigerlei wijze mede de verantwoordelijkheid daarvan nog langer kan dragen. Dit voorstel, ondersteund door een verzoek van gelijke strekking tot den Kerkeraad gericht door een aantal be lijdende leden, is door den Kerkeraad niet aanvaard. Daarop heeft de heer Van Duin de verklaring ingediend, dat hij als ambts* drager in de Kerk van Christus niet langer gemeenschap kan hebben met dezen Kerkeraad noch met het Syno dale Kerkverband en het zijn ambte lijke roeping acht aan de Gemeente den eisch van Gods Woord voor te houden, dat ook zij zich "onttrekke aan een Kerkgemeenschap die mensche- lijke, met de H. Schrift strijdige be sluiten stelt boven liet Woord Gods, opdat alzoo de. Geref. Kerk van R'dam onder 's-Heeren zegen andermaal tot reformatie worde gebracht en dies ook zich voege bij het Kerkverband der aan den Koning der Kerk getrou we Geref. Kerken. Voorloopig zal, totdat de Kerkeraad zal zijn aangevuld voor de bediening des Woords hulp worden geboden door de Geref. Kerk van Zandvoort (Brede- ro des tra at). Reeds a.s. Zondag zullen godsdienst oefeningen worden gehouden, waarbij Ds. H. C. van den Brink hoopt voor te gaan, des voormiddags half 11 in het gebouw „De Samaritaan" (Linker Rot tekade 99) en des namiddags 6 uur in het gebouw „Irene" (Hartmanstraat 53). „Naar wij vernemen, is ook bij den Kerkeraad der Geref. Kerk van Delfs- haven door een aantal belijdende le den een verzoek van gelijke strekking als het bovenstaande ingediend, welk verzoek echter door den Kerkeraad is gfgew«2«n, - Radio-Programma. Wat er vanavond te hooren ts. KöNIGSWUSTERH., 1300 M. 6.50 Lezing. 7.20 Muziek. 9-5°11.50 Muziek. DAVENTRY, 1600 M. 5.35 Kinderuurtje. 0.20 Concert. 7.05 Concert. 8.50 Orkest. 9.50 Muziek* 10.3511.20 Muziek. HILVERSUM, 1050 M. 5.co6.00 Kinderuurtje. 6.056.45 Orkest. 7.45 Politiebericht. 8.10 Concert. ,10.15 Persberichten. 10.15 Muziek. PARIJS (Radio-Paris), 17.50 }L 5.05 Concert. 1 5.55 Koersen en inlichtingen. 8.00 Actualiteiten. 8.20 Koersen en persberichten. 9.05 Concert. De bezwaarde leden der Geref. Kerk van Delfshaven zullen zich nu tijde lijk bij de vrijgemaakte Kerk van Rot" terdam voegen. flet Kerkeraadsverslag van Rotter-, dam vermeldt met betrekking tot de ze zaak het volgende: „Schrijven van br. ouderling v. D. inhoudende voorstel dat de Kerkeraad zich niet vereenige met de genomen besluiten der Synode van Assen. Nie mand wenscht over dit voorstel het woord zoodat het niet voor beraad slaging vatbaar is. Daar br. ouderling v. D. in een vol gend schrijven op antwoord aandringt zal geantwoord worden dat hij zeer goed weet dat de Kerkeraad zich met de besluiten geconformeerd heeft en dat ouderling v. D. daartegen nimmer bezwaren heeft ingebracht. Ofschoon br. v. Duin herhaaldelijk is uitgenoo- digd ons zijn bezwaren kenbaar te maken beeft hij dat nimmer gedaan* Maar br. v. D. wordt alsnog in de gele genheid gesteld dit te doen". ZENDING. Zendeling L. M. van Noppen en me vrouw wier post te Garoet op West- Java is, en die met verlof bier te lan de verblijven, hebben bun tijdelijke verblijfplaats van Scheveningen naar Bussum verlegd. Mr. K. G. F. Steller, die voor bet Sangi- en Talaud-Comité te Goenoeg- Manganitoe met taalarbeid belast is, wordt met zijn echtgenoote de volgen de maand uit Sangi hier te lande met verlof verwacht. Zendeling P N. Vellekoop, met ver lof te Utrecht vei^lijvend, hoopt nog cteze maand naar Manganitoe (Groot- Sangi) terug te keeren. T'E VEEL ONDERWIJZERS. Voor de betrekking van onderwij zer aan de christelijke school *e Hol- landscheveld hebben zich 150 sollici tanten aangemeld. EEN JUBILEUM. Het suppletiefonds voor de Chr. Sob* te Zevenhuizen (Z.-H.) kwam bijeen tet herdenking van zijn 25-jarig bestaan. Uit de verslagen bleek hoe nuttig werk er onder den zegen des Heeren wasveifr richt. Een opwekkende rede^ werd ge houden door den heer H. Nieuwenhui- zen van Zegwaart, die naar aanleiding van een paar versregels van Guido Ge- zelle sprak over Liefde, Eendracht en Standvastigheid in den strgd om Ida School. Ook het hoofd der school voerde net woord, terwijl een zangkoor eenigej nummers zong. 1 UIT DE OMGEVING. De 14-jarigé J. alhier, had het ofi^ geluk om al fietsende in den Wetering, van den Laag-Boskoopscheweg tergden. Gelukkig passeerde juist de boom* kweeker M. v. Tol, die den jongen nog. juist bijtijds kon redden. In verband met zrjne benoeming tot hoofd «esner 0. L. School Je WoBtj brugge, is door den heer P. Zijderveldji met ingang van 1 Maart e.k., eervol ont slag aangevraagd als onderwijzer aan de 0. L. School alhier. In onze gemeente komen ook zeel vele gevallen van griep voor, gelukkig echter eischt deze ziekte tot heden geen slachtoffers. Er zijn gezinnen waar 4 5 persof- nen ziek te oed liggen. HILLEGOM. Chr. Geref. Gem. Dinsdag 18 Janii ari, 's avonds 7 uur hoopt op te treden*. Ds. Bijleveld van 'Haarlem. KATWIJK AAN ZEE. Stand der werkloosheid op 15 Jana .ari 1927, losse arbeiders 107, grond Werkers 36, visschers 18, schilders metselaars 5, opperlieden 8, kuipers straatmakers 1, scheepmakers 8, timmei lieden 4, zeilmakers 20, binnenschippei 1, nettenboetster 1, tezamen 203 pen NOORDWIJK AAN ZEE. De Christ. Hist. Kiesvereeniging •vergaderde Vrijdagavond dn de^ Herv, School, onder leiding van haren Voorzit ter, den heer P. Admiraal, welke na ivoorlezing van Psalm 125 voorging ia» gebed. In zijn openingswoord werd bij ponder welkom geheeten (del nieuws Herv. Predikant Ds. Hospers. Hierna volgden de notulen der vorigs vergadering, 't Voornaamste van dezs vergadering was de candidaatstelhng

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2