„DE OSSEKOP" Haaiütr. 210 PUROL NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN ZATERDAG 16 JANUARI 1927 DAG-AGENDA. Maandag 17 Jan., 's avonds 8 uur. Stadsgehoorzaal: Symphonie-concert !der Haarl. Orkestvereeniging. Dinsdag 18 Jan., 's av. 8 uur. Foyer Stadsgehoorzaal: Filmavond Ned. Chr, Reisvereeniging. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 17 tot en met Zondag 23 Januari a.s. .waargenomen door de apotheek van Öen heer C. B. Dujrster. Nieuwe Rijn 18, Te lef. 523. 'A.s. Zondag geen Zondagsdienst der üuisartsen te Leiden. De Zondagsdienst te Oegstgeest zal worden waargenomen door Dr. tVare- kamp, Tel. 1916. Oegstgeest. Apotheek „De Vijzel" Kempenaerstraat 4, des nachts en des Zondags. waardoor zij bewusteloos geraakte. Na binnengedragen te zijn in de kiniek van prof. v. d. Hoeve werd zij op aavies van den dokter van den E.H.D. naar een ziekeninrichting overgebracht. Verschillende personen hebben zich gisteren bij de politie beklaagd over mishandeling. Vooreerst was het p. A. D., die door een naamgenoot uit Amsterdam in het Noordeinde tegen .het hoofd is geslagen en tegen den fcuik is getrapt. Dan zekere P. S. G. de H., die op de scheepswerf der Gebrs. B. door J. N. is mishandeld. Tenslotte deed A. v. L. schipper, aan gifte dat zijn 12-jarig dochtertje door juffrouw W. met een bezem een slag in den nek had gekregen. U.. BINNENLAND. VRAGEN VAN KAMERLEDEN. Door den Voorzatter zijn aan de Re geering medegedeeld de volgende in gevolge art. 112 van het Reglement van Orde ingediende vragen: van me vrouw De Vries—Bruins aan den Mi nister van Arbeid, Handel en Nijver- neid: 1. Heeft de Minister kennis geno men van het oordeel van professor Scheltema, hoogleeraar in de kinder geneeskunde te Groningen, tevens con troleerend deskundige van de Regee ring van de kinderen, die in de ver schillende vacantiekolonies van ons land zijn opgenomen, over den gezond heiüstoestand der schoolkinderen in de veenstreken van Z.-O. Drenthe? 2. Is de Minister, na kennisneming van het oordeel van dezen bij uitstek 'deskundige, die in verband met een bezoek aan scholen in de gemeente Emmen spreekt van „de zwaarste vor men van kinderellende", die hij ooit heeft waargenomen, niet van mee ning, dat alles moet worden gedaan, ,om hier zoo snel en zoo volledig mo gelijk te helpen, ten einde den alge- meenen gezondheidstoestand van de ze kinderen te verbeteren? 3. Zoo ja, is de Minister dan bereid, om, in overleg met de vereenigingen, die zich de uitzending van kinderen naar vacantiekolonies ten doel stellen welke vereenigingen in de afgeloopen maanden met den steun van particu lieren voor het kind uit deDrentsche veenstreken reeds zeer veel hebben gedaan, maatregelen te beramen, om meer dan tot nu toe mogelijk was, af doende en algemeene hulp te verlee- nen? 4. Indien van deze meer algemeene hulpverleening de geldmiddelen uit de gewone subsidies en de particulie re bijdragen niet gevonden kunnen worden, is de Minister dan voorne mens, een voorstel bij de Tweede Ka mer in te dienen, ten einde het benoo- digde bedrag van Rijkswege beschik baar te kunnen stellen? Van den heer Krijger aan den Mi nister van Buitenlandsche Zaken: 1. Heeft de Minister kennis geno men van een bericht in de dagbladen, op grond waarvan moet worden ge vreesd, dat de vrijstelling voor de sur taxes d'entrepöt ten bate van de ha ven van Antwerpen alsnog met eenige artikelen zal worden uitgebreid? 2. Kan de Minister mededeelen, of, en, zoo ja, in hoeverre bedoeld be richt juist is? 3. Is de Minister bereid mede te cleelen of, en, zoo ja, op welke wijze door de Belgische Regeering in de laatst gehouden najaarsvergadering van de Rijnvaartcommissie gevolg is gegeven aan haar toezegging betref fende het verleenen van haar mede werking ter gelijkstelling van de Ne- derlandsche met de Belgische havens in zake de surtaxes d'entrepöt, van welke toezegging Zijn Excellentie aan 'de Tweede Kamer mededeeling deed bij de gedachtenwisseling over 't Ne- derlandsch-Belgisch verdrag? 4. Is de Minister bereid mede te dee len of op grond van 't verhandelde op bovenbedoelde vergadering van de Rijnvaartcommissie, althans naar zijn meening, mag worden verwacht, dat de ter zake van de surtaxes d'entre pöt gewenschte gelijkstelling van de Nederlandsche met de Belgische ha vens haar beslag zal krijgen, en, zoo ja, dat dit spoedig het geval zal zijn? HET OUDEMIRDUMER KLIF. Op initiatief van de' vereeniging Vreemdelingenverkeer en Natuur schoon in Gaasterland (Fr.) heeft de Nederlandsche Bond tot behoud van 'Natuurmonumenten het Oudemirdu- hier. Klif aangekocht- Een merkwaardig overblijfsel uit den IJsstijd; des zomers komen dui zenden de roode rotssteen aan de JFriesche kust Stavoren en Lemmer be kijken. Den laatsten tijd was er sprake van, dat het Klif zou worden weggehou wen, doch dit zou gelijk hebben ge staan met het plegen van een ernstige misdaad aan het Friesche natuur schoon. Des te meer wordt het ingrij pen van den Bond dan ook geprezen. ZEER OVERDREVEN BERICHT. Het bericht over- den Burgemeester van Oud-Heusden blijkt gelukkig zeer overdreven te zijn. Uit het onderhoud met wethouder van Herpt kwam naar voren, dat in derdaad door den burgemeester een minder juist beheer was gevoerd. Te vens bleek echter dat vele geruchten onjuist of overdreven waren, zoodat deze tot hunne ware proporties moes ten worden teruggebracht. Wel, aldus de wethouder, zijn er met geldleeningen vreemde manipu laties gebeurd, doch de gemeente heeft hierdoor geen financieel nadeel ondervonden, daar de burgemeester de bedragen heeft teruggestort, zooals trouwens reeds gemeld. Hij had de aangelegenheid in open bare raadsvergadering ter sprake ge bracht omdat het gebeurde een pu bliek geheim geworden was, omdat de wildste geruchten de ronde deden, die tot hun ware gedaante moesten worden teruggebracht en hij bij Ged. Staten niet voldoende steun vond. Hij hoopte dat thans een volledig accoun tants-onderzoek licht in deze zaak zou werpen (iets waarop hij reeds dikwijls echter tevergeefs, had aangedrongen). Dit zou volgens hem voor beide par tijen en niet in het minst voor den burgemeester zelf, die overigens aan de bevolking niet onsympathiek is, het beste zijn. Voorts werd nog de volgende motie verspreid: De heeren J. Brok, W. Klijn, F. L. Leijsten, P de Baky en J. J. Klijn, le- „den van den gemeenteraad van Ou t- heusden en vormende, ..buiten de wethouders, den voltalilgen raad, verklaren, met groote verontwaar diging te hebben kennis genomen van de in hun strekking lasterlijke berichten, die in een deel der pers zijn verspreid omtrent den burge meester dier gemeente; zij spreken hun groote afkeuring uit over de door de wethouder L .van Herpt in deze zaak aangenomen houding; zij betreuren het ten zeerste, dat tot pu blicatie van die berichten is overge gaan, en dat niet vooraf omtrent per sonen en toestanden inlichtingen zijn ingewonnen aan betrouwbare en onpartijdige bronnen; zij verkla ren, hun volste vertrouwen te schen ken aan hun beminden en algemeen geachten burgemeester. EILERS KAMEDCANDIDAAT? Naar men aan de „Leeuw. Crt' mee deelt, zijn oud-patiënten, vrienden en bekenden van den bekenden Eilers, die beweert de tuberculose te kunnen bestrijden, in de weer om hem bij de eerstvolgende verkiezingen voor de Tweede Kamer candidaat te stellen. Eilers was reeds eerder hiervoor aan gezocht, doch had toen bedankt. Thans schijnt hij er w,el ooren naar te heb ben. Heel duidelijk is ons het verstrek ken van teerpillen aan het zieke par- lementarsime nog niet. DE PORTLAND-CEMENTFABRIEK TE VAALS. Het Tweede Kamerlid, de heer Her mans, heeft tot den Minister van Ar beid, Handel en Nijverheid de volgen de vragen gericht: Is het den minister bekend, dat in Vaals een portland-cementfabriek is opgericht en dat meerdere soortgelijke fabrieken in het zuiden van Limburg zouden kunnen worden tot stand ge bracht om goede grondstoffen uit eigen bodem te exploiteeren, dus werk gelegenheid te verruimen en eén bree der industriegebied, ook in het belang van het mijnbedrijf, in Zuid-Limburg te helpen ontwikkelen? Is het den Minister vervolgens be kend, dat genoemde fabriek nu reeds in haar bestaan wordt bedreigd door buitenlandsche concurrenten, die op ons land een systeem van dumping toepassen, waarschijnlijk om, na ver dwijning van den binnenlandschen concurrent, weer de Nederlandsche markt te kunnen beheerschen; dat bv. Duitsch cement, dat in Aken wordt verkocht tegen 455 Mark' of 278.50 per 10 ton, in ons land wordt geleverd tegen 150, en dat z.g. Dijkerhof-ce ment, dat in het land van herkomst 800 Mark of 480 kost, in ons land aan de markt wordt gebracht tegen j 220? Is de minister niet van oordeel, dat vooral opkomende Nederlandsche in dustrie althans tegen dumping-prak tijken moet worden beschermd, en wenscht Zijne Excellentie o.a. te be vorderen, dat voor werken, uit te voe ren door of voor het Rijk, zooveel mo gelijk gebruik zal worden gemaakt van in het binnenland gefabriceerd ce ment? MINISTER VANDERVELDE OVER HET SCHELDEREGIEM. Het Senaatslid Lamborelle te Brus sel heeft aan Vandervelde, Minister van Buitenlandsche Zaken, de volgen de schriftelijke vragen gesteld: 1. Welke is de huidige toestand van de Schelde volgens het Volkenrecht, wat betreft de doorvaart van oorlogs schepen in vredes- en in oorlogstijd? 2. In welk opzicht zou dit statu quo gewijzigd worden door het Nederl.- Belgische verdrag? RECLAME. Heeren zooien en hakken f 1.75 Dames id. id. f 1.25 Tel. 2063. 3. Bestaan er geen gegevens, die toe laten de practische beteekenis na te gaan, welke de kwestie der doorvaart van oorlogsschepen op de Schelde voor onze landsverdediging kan heb ben? 4. Werden er op dit gebied namelijk geen studiën gemaakt door de staven van onze geallieerden tijdens den oor log en mag men er besluit van weten? Het antwoord van Minister Vander velde luidt: als volgt: 1. De rechten, die Nederland op het Nederlandsche gebied van de Schelde bezit, zijn die van eiken souvereinen "staat, in zooverre zij niet beperkt zijn door internationale overeenkomsten. Bij de commissie voor de herziening der verdragen van 1839, de z.g. Com missie van Veertien, die in 1919 en 1920 zetelde, hield de Belgische afvaar diging staande, dat deze beperking be stond, hierin steunend op de geduren de lange jaren gevolgde practijk wat betreft de doorvaart van Belgische oor logsschepen op de Nederlandsche Schelde. Deze stelling werd afgewezen dooi de afgevaardigden van de overige mo gendheden bij de Commissie van Veer tien (Vereenigde Staten, Groot-Brit- tannië, Frankrijk Italië, Japan), die ze onvereenigbaar achtten met het be sluit van den Oppersten Raad (4 Juni 1919), dat alle oplossingen uitsloot die hetzij een overdracht van souvereini- teit, hetzij het ontstaan van interna tionale dienstbaarheden zouden inslui ten. In die voorwaarden komt het onbe twistbaar voor, dat Nederland, ver mits zijne souvereiniteit door geene in ternationale overeenkomst beperkt is, het recht heeft het Nederlandsche ge bied van de Schelde te sluiten voor al le oorlogsschepen, tot welke nationa liteit zij ook behooren (onder voorbe houd, wel begrepen, van de verplich tingen die voor dat land voortvloeien uit het Pakt van den Volkenbond, met name uit art. 16 3e lid). Indien in ge val van oorlog Nederland onzijdig wil blijven en in de uiterst onwaarschijn lijke veronderstelling, dat België oor logvoerend zou zijn buiten de voor waarden door het Pakt voorzien om, clan zouden de plichten van de Neder landsche regeering ten opzichte van de gelijke behandeling, aan de oorlog voerende staten te verleenen, bepaald worden door het Volkenbondsrecht en hoofdzakelijk door de artikelen 9 van de beide overeenkomsten, die de rech ten en plichten omschrijven der onzij dige landen, onderscheidenlijk in ge val van oorlog te land en in geval van zeeoorlog. Het Nederlandsch-Belgische verdrag brengt geen enkele wijziging aan in het huidige regiem van de Schelde. In den brief vap 27 October 1926 van de Belgische Regeering aan den gezant van Nederland te Brussel .wordt ver klaard, in overleg met de Nederland sche regeering, dat het voorbehoud dat toepasselijk is op de doorvaart der Belgische oorlogsschepen langs de Schelde, in de Memorie van Toelich ting van het verdrag van 3 April 1925 werd ingelascht, teneinde uitdrukke lijk vast te stellen, dat de doorvaart der Belgische oorlogsschepen een zaak is, die buiten het verdrag is gebleven, dat dit het politiek en militair regiem van de Schelde niet heeft gewijzigd en geen afbreuk doet aan de souvereiniteit van ieder der twee Staten op zijn ge bied' Van den stroom. Op de vragen 3 en 4 antwoordde de Minister: België heeft geen oorlogs schepen meer en de vraag van het recht van doorvaart van vreemde sche pen door de Nederlandsche wateren heeft alle practisch belang verloren ten overstaan van de verplichtingen, welke de bepalingen van het Pakt, met name die van artikel 16, lid 3, aan Nederland, lid van den Volkenbond, opleggen. Bovendien hebben de afge vaardigden der geallieerde en geasso cieerde mogendheden bij het billijken van hun houding ten opzichte van de vragen der Belgische afvaardiging bij de Commissie van Veertien een parig de volgende verklaring afgelegd: Onder uitsluitend militair en navaal oogpunt zou de vraag van België wat betreft de doorvaart van de oorlogs schepen, indien zij aanvaard ware ge worden, voor dit land tegenover enke le problematische voordeelen, talrijke en ernstige moeilijkheden hebben op geleverd, welke het verslag van de des kundigen in militaire en zeeaangele genheden heeft naar voren gebracht. Het is niet zonder belang er bij te vcegen, dat de meening van den Bel gischen staf op dit punt anders luidt. Wat de vragen van den heer Vos betreft heeft Minister Vandervelde ver wezen naar het antwoord op de vra gen van senator Lamborzelle. Uit het Sociale Leven. DE LOONACTIE IN HET VISSCHERIJ BEDRIJF TE IJMUIDEN. Tusschen de besturen van den Cen- tralen Bond van Transportarbeiders; van den Christelijken Zeeliedenbond en van den Ned. Bond van Fabriek- en Transportarbeiders eenerzijds en van de beide Reedersvereenigingen te IJmuiden anderzijds heeft eene be spreking plaats gehad over de door de organisaties gestelde eischen, Aan cle besturen van de vakbonden werd medegedeeld, dat de reeders be reid waren te komen tot stichting van een fonds voor sociale zorg voor de opvarenden ,uit Welk fonds uitkee- ringen zouden worden verstrekt bij werkloosheid en ziekte. Door de besturen der bovengenoem de arbeidersorganisaties werd mede gedeeld, dat zij niet tegenover sociale zorg, als door de reeders bedoeld, ston den, doch dat naar hunne meening 't verlangen naar zoodanige fondsvor ming zonder verhooging der gages en zelfs ten koste daarvan niet algemeen door de opvarenden gedeeld wordt. Zij steldon dan ook voor aan de opvaren den zelf over te laten of zij het bedrag hetwelk eventueel voor fondsvorming zou worden aangewend, als zoodanig wilden besteden dan wel in den vorm van loon wilden ontvangen. De besturen dqr Reedersvereenigin gen verklaarden zich bereid te over wegen of aan de door de besturen der drie organisaties gedane voorstellen zal worden tegemoet gekomen, waar over in deze week nadere mededee ling zal worden gedaan. De reeders stelden voor over te gaan tot het af sluiten van een contract voor den duur van twee jaren als over dit be langrijk punt, zoomede over enkele andere punten, overeenstemming zal zijn bereikt. HET CONFLICT IN DE METAAL. INDUSTRIE TE DORDECHT. In zake het loonconflict bij de N. V Nederlandsche Metaalwaren. Slaghoed jes en Patronenfabriek te Dordrecht vernemen wij, dat de directie aan de werknemers een loonregeling heeft voorgesteld, welke voor de* ongeschool de en geschoolde arbeiders boven 21 jaar aanmerkelijk verschilt met die, welke zij-28 December j.l. aan de ar beiders deed toekomen. Voor den Tweeden Kerstdag en den Nieuwjaars dag zal voorts 50. pet van het loon worden doorbetaald. Verder werd me degedeeld dat de regeling zes maan den zal gelden. Betreffende een eventueel conflict bij Perin en Bauduin's Ijzergieterij en Machinefabriek L. Straatman en de Mij. tot vervaardiging van gasmeters vernemen wij, dat de conferentie we derom is uitgesteld tot 19 Januari a.s. CHRISTELIJKE INTERNATIONALE VAN FABRIEKS- EN TRANSPORT ARBEIDERS. Onder voorzitterschap van Trem- mel te Berlijn, lid van den Duitschen Rijksdag, vergaderde op 7 Januari j.l. het dagelijksch bestuur dezer Interna tionale. De> Christelijke Zeeliedenbond in Nederland werd als lid toegelaten. Met het oog op de sterker wordende concentratie der bedrijven en de ge volgen, welke deze concentratie en de rationaliseering, die vooral in Duitsch land krachtig wordt doorgezet, voor de arbeiders hebben, werd besloten, de aangesloten organisaties aan te sporen tot een krachtige actie. Internationaal overleg en het voort durend en tijdig uitwisselen van infor maties omtrent den toestand van het bedrijf werd dringend noodzakelijk ge acht. In verband hiermede werd ook beraadslaagd over de a.s. internatio nale conferentie. Verder werden de verslagen van se cretaris en penningmeester goedge keurd en besloten, voorloopig alle drie maanden een mededeelingenblad uit te geven. ■i»-' - RECLAME. Voor Behoud van een Gave en Zachte Huid van Handen en Gelaat gebruik ik altijd BUITENLAND. DE DUITSCHE REGEERINGSCRISIS. Het Centxiyn wenscht een Coalitie der middenpartijen. De „Germania" bracht gisteravond een artikel over de vorming: van het kabinet, waarin er op gewezen wordt, dat in een tijd, die geheel in het tee- ken van de «sociale wetgeving staa.t, het voor het centrum en de aanhan gers der arbeidersbeweging zeer moei lijk is, om de leiding van de regeering toe te vertrouwen aan een vertegen woordiger van het liberalisme. In parlementaire kringen verwacht te men volgens het blad daarom, dat dr. Curtius voor de opdracht tot vor ming van een kabinet alsnog zou be danken. De pogingen van bet centrum moe ten er op gericht blijven een gesloten samenwerking tusschen de partijen van het midden tot stand te brengen. Mocht het tot stand komen van een meerderheidsregeering onmogelijk blij ken, dan moet opnieuw worden ge tracht een regeering der middenpar tijen tot stand te brengen. Dr. Cuitins legt ziin opdracht neer. Nadat dr. Curtius gisteravond aan de centrumsfractie in groote lijnen z.ijn program voor de vorming van een ï'egeeringscoalitie had meegedeeld, en Ihet centrum daarop te kennen had gegeven, dat het tot stand komen van een regeering der middenpartijen nog steeds als de beste oplossing voor de crisis beschouwt, heeft dr. Curtius den rijkpresident meegedeeld, dat de pogin gen tot yormtme van. eon dergelijke re? geering met inbegrip van de Duitsch- nationalen mislukt zijn. De rijkspresident heeft zich zijn na dere beslissing nog voorbehouden. •GRONDWETSHERZIENING IN LITAUWEN. Volgens een bericht uit Kowno, heeft de Litauwsche regeering tot een herziening van de grondwet besloten. Naar verluidt, zal het parlement voortaan uit een lager- en hoogerhuis bestaan, terwijl de staatspresident voortaan door het volk en niet meer door het parlement zal worden geko zen. Het evenredige kiesrecht zal af geschaft. worden. DUITSCHLANDS ONTWAPENING De besprekingen verloopen gunstig. De Duitsche gedelegeerden hebben gistermorgen aan de intergeal li eerde militaire commissies geschreven voor stellen overhandigd, betreffende de kwestie der Oostelijke fortificaties. De voorstellen worden aan een zeer nauwkeurige studie onderworpen en worden beschouwd als een basis te kunnen opleveren voor discussie. Wat het probleem der oorlogsmate- riaal-fabricage betreft, nemen de on derhandelingen een gunstig verloop. AMERIKA EN DE ONTWAPENING. Het secretariaat-generaal van den Volkenbond heeft van den Amerikaan schen zaakgelastigde Beam, een brief ontvangen, waarin verklaard wordt, dat de Ver. Staten zich voorbehouden: binnenkort hun opmerkingen in te die nen over het rapport der gemengds ontwapeningscommissie. Wat de kwesties van zuiver techni- schen aard betreft, aanvaarden de Ver Staten niet de conclusie van het rap port. KORTE BERICHTEN. Tsjang Tso Lin zal op advies zijner Japansche raadslieden nog geen offensief tegen de Kantonneezen be ginnen. De barricades in de Japansche en Fransche concessies te Hankau zijn vernield. In Portugal zijn legerofficieren gearresteerd, die deelnamen aan een beweging tegen de schuld del gingspoll- tiek der regeering. De Engelsche regeering weigert Cook te erkennen als vertegenwoordi ger van de mijnwerkersfederatie. Doucer (conservatief) is tot voor zitter van den Franschen senaat ge kozen. UIT DE OMGEVING. ALPHEN AAN DEN RIJN. Ds. B. Schouten, Geref. Predikant alhier, heeft het beroep naar de GereL Kerk te Amersfoort aangenomen. ALKEMADE. ■-1- Door Z. Exceil. den Minister van Binneniandsche Zaken en Landbo-uw, zijn benoemd tot leden van de Commissie van Advies voor het Landbouwverslag. de heeren G. van der Meer Ba. te Roelof arendsveen en T. J. de Graaf te Rijpw&- tering. u Naar wij vernemen, is dit jaar hiel] «weer een klas gevormd voor de Vrij willige Landstorm, nadat de vorige ja ren zulks wegens te geringe deelname» niet kon plaats hebben. Belanghebben den, die zich alsnog willen aanmelden., kunnen zulks doen aan het Bureau van den Vrijw. Landstorm, Morschweg te Leiden. De oefeningen zullen worden gehouden te Roelofarendsveen, 2-maal per week. Burgemeester en Wethouders helji ben besloten de artikelen ióa en 214 van het Melkbesluit voor deze gemeentt» met ingang van 1 Februari 1927 van •toepassing te verklaren. De melkverkoe- pers zullen dus de bepalingen van die artikelen moeten naleven, waartoe zij' al len een afschrift van het besluit van B. en W. hebben ontvangen. Zoo zal het voortaan vereischt z^jn om op cle vei- voermiddelen de naam, enz. te vermei den, terwijl de verkoop niet zal mogen plaats hebben zonder vergunning van aen Burgemeester. HASBRSWCüDE. Predikbeurten. Ned. iïerv. Gem'. (Voorm. half tien en nam. 6.30 uur Dj*. Luuring. Gerei. Kerk, half tien en twee uul Ds. Gispen. Woensdagavond werd in het lokaal achter de Geref. Kerk een gemeentevei- gaderïng gehouden, onder leiding van Ds. Gispen. Na gebruikelijk? opening door Ds. Gispen, werd het woord ver leend aan den heer Jac. Matze om zijn on iderwerp in te leiden: ,,De geestelijke zijde van het Diaconaat''. Spreker gaf eerst een inleiding, vervolgens een his torisch overzicht, om teil slotte eenigi practische opmerkingen ten beste te gi ven. Op dit onderwerp volgde een leve» dige gedachtenwisseling. Hierop werd door den heer O. Hoogeii doorn behandeld „Tweeërlei Tevensoa- tchouwing''. De inleider gaf in korte trekken te zien: liet leven van den Chris ten, die door Gods genade heeft geleerd als hoogste doel te zoeken in alles, de bevordering van de eere Gods, om daaï op stil tö staan bij een leven buitenGod in alles zoekend eigen roem en gloria Ook op dit onderwerp volgde ,eenige be- spreking. De heer Jac. Matze ging voor in dank KATWIJK AAN DEN RIJN Predikbeurten. Ned. Herv. Gem. (Voorm. half tien en nam. zes uur Da. Bollee. Geref. Kerk. Vioorm. half tien en nam. zes uur Ds. Metering. Onder de deskundige leiding van den Gemeente-tuinman zal op het Kerk plein e$n plantsoen worden gemaakt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2