WAALS bulans-uitverkoop Ook Zaterdags naar HAARLEMMERSTRAAT 130-136. NIEUWE LEIDSCHE COURANT VAN VRIJDAG 14 JANUARI 1927 DAG-AGENDA. Vrijdag li Januari. Leidsche -in'. a«eturenbond. Filmvertooning Ba- iaaische Petroleum Maatschappij, Stadsgehoorzaal, aanvang 8 uur. Maandag 17 Jan., 's avonds 8 uur. Stadsgehoorzaal: Symphonie-concert der Haarl. Orkestvereeniging. Dinsdag 18 Jan., 's av. 8 uur. Foyer Stadsgehoorzaal: Filmavond Ned. Chr. Reisvereeniging. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 10 tot en met Zondag 16 Januari a.s. waargenomen door de apotheken van de H. H. G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, Telef. 502 en D. J. van Driesum, Mare 76, Telef. 406. Oegstgeest. Apotheek „De Vijzel" Kempenaerstraat 4, des nachts en des Zondags. plichtsbetrachting. Dankbaar ben ik de 'heeren Boot en Molkenboer voor den van hen ontvangen steun. Aan U, mijne Heeren, betuig ik mijn groote erkentelijkheid voor de van U ondervonden tegemoetkoming en me dewerking, waardoor ik naar mijne beste krachten in staat was de functie ,van Voorntter te vervullen. Ik wensch U, in Uw gezin en in Uwe zaken, een in elk opzicht gelukkig 1927. ZANGERSAVOND RING LEIDEN EN OMSTREKEN VAN CHR. GEM. ZANGVEREENIGINGEN. «n zoo togen wij gisteravond naar de Stads-Gehoorzaal om getuige te zijn .van het streven om, zooals Potgieter zegt: „het steile pad der kunsten op te gaan? Inderdaad een steil pad en behoor lijk bezaaid met hindernissen en moei lijkheden. De muzikale aspiraties van zangkoren hebben nu eenmaal reke ning te houden met struikelblokken als toonzuiverheid, volmaakte inzet ten, stemmenverhouding, uitspraak, rhythmische eigenaardigheden van componisten, en nog meer zoo. 'Het ligt vooral op den weg der hee- jïfcn dirigenten al deze dingen te over- .yvinnen. En nu willen we alvast met een al gemeen woord van hulde beginnen. Er bestaat in Christelijke kringen een groote liefde voor de muziek, speciaal ..voor den zang en dat is zeer, zeer prijzen?.waard. Dat daarbij de verschil lende zangersvereenigingen een fede ratie vormen die gezamenlijke uitvoe ringen organiseert, is al mede een ver dienste. Want door deze gezamenlijke uitvoeringen, waarbij men elk denk beeld aan een concours of wedstrijd te/.* zijde moet stellen immers een wedstrijd is altijd in zekeren zin een gevecht en laat ruimte aan oneerlijke /practijken door deze uitvoeringen vwordt een gepaste nuttige en verhef fende wedijver ten zeerste bevorderd. En daarmede is de zangkunst in de eerste plaats maar dieper naden kend ook het Christelijk leven ten zeerste gediend. We hebben een inner lijk plezier gehad aan die stevige en gezonde buitenjongens en -meisjes, 'die dezen avond nu eens echt voor hun genoegen uit waren, vol toewijding ihet podium betraden en rond hun di ligent geschaard hun best deden zoo cgoed en zoo mooi mogelijk te zingen, terwijl ze gul waren met het applaus voor andere dan hun eigen koor. Men kan zoo merken: er zit in den Ring •Leiden en Omstreken eensgezindheid eh hartelijke welwillendheid. Men neme evenwel in 't vervolg in 'overweging het aantal optredende ver •'eenigingen wat te beperken. Als 't over 11 wordt gaat de spanning, de belangstelling er uit bij een deel van 't publiek; de menschen verlaten suc cessievelijk, de zaal en dat werkt dan (weer niet prettig op de laatst uitvoe renden. En nu beginnen we bij 't begin en zullen een kort resumé van 't gehoor de geven. Nadat uit volle borst door alle aan wezigen het Bondslied was gezongen, ging de voorzitter van den Ring* de beer Goedhardt voor in gebed. In een korte toespraak zette hij vervolgens jde historische beteekenis van den zang uiteen en wees daarna op de beteekenis voor den zang voor 't Chris .telijk leven om te besluiten met een woord van welkom aan alle aanwe zigen. V Toen betrad „Zang zij onze leus", onder leiding van den; heer' A. Teljeur. het podium. De stukken welke dit koor gekozen1 had, waren het te moei lijk. De noten zaten er wel in en de Inzetten klopten. Maar dat is pas de grondslag voor een goede voordracht. Het boor ontwikkelde veel klank, zoo véél, dat het bijwijlen aan de voor dracht schaadde. Het tweede nummer voldeed beter dan het eerste. Het eer ste was onrustig, nerveus; het tweede érnstiger, ook beschaafder. Dit koor leere met zelfbeheersching zingen; dan zakt het niet zoo licht. In de sopranen zitten mooie stemmen, die niet gefor ceerd mogen worden; dat schaadt de kwaliteit van den klank. „Excelsior" van Leiderdorp, dir. Jac. Smit, zingt niet slecht. Er was een evenwichtige, stemmenverhouding; de toonvorming was beschaafd. Voor één ding passe men op. Men zette de no ten direct op de juiste plaats. Wanneer "de tonen zoo van onder op worden op» gezet ontstaat do neiging tot galmen en trekken. De heer Smit kan met ©enige moeite dit euvel verhelpen. Het tweede nummer van dit koor was een Gebed op de melodieën van het schitterende LaxP*a vaja HëadeV. RECLAME Wit laqué ijzeren Ledikant, met roestvrije spiraal 6,45 ï-persoons zwaar gevulde Matras, prima tijk 5,40 2-persoons compleet Bedstel, Peluw 2 Kussens, pr. Kapokv. 18,50 2-persoons driedeelig Matrasstel, Peluw, 2 Kussens, thans 14,50 Prima Javakapok p. pond 1,27* Kapok voor bijvulling 0,725 2-persoons Wollen Dekens 3,75 Jonge Dames en Dames Sky-Sokjes, Pr. Heeren-Overhemd met piqué borst, in alle maten 1,32J Zwaar geel katoen Manshemd 0,73 Gekl. Tricot Damesh. alle kl» 0,75 Wol m. Kunstzijde Damesh. 1,60 Kl.echte rood sjaens Kinderschort met lange mouwen 1,05 Pompadour Damesschorten, nieuw ste modellen Q,725 Fantasie Heerensokken, - moderne dessins 0,35 aparte kleuren en randen 0,675 En hier kom ik nog eens op mijn op merking terug: plaats de noten direct op de juiste plaats. Bij een passage als „Schijne Uw genadelicht", pianis simo gezongen krijgt men dan iets etherisch, als of het van heel hoog en heel ver komt. Overigens een mooi koor met goed materiaal, waarmee de dirigent heel veel kan bereiken. „Halleluja", onder leiding van Mej. Tilly Leening, had blijkbaar met ernst gestudeerd „Zondagmorgen" van Creutzer zat er goed in, was technisch vrijwel verzorgd; neen, bleef op toon; maar 't klonk over 't geheel wat vlak. In het tweede nummer waren de sopranen soms wat scherp en daar door aan 't slot iets tegen den toon aan. Een paar mooie tenoren zullen voor dit koor geen overdaad zijn. Maar ondanks deze opmerkingen voelde men: er: was'zorg aan de studie be steed. „Excelsior'' van Warmond, onder directie van den heer De Wolf, deed sympathiek aan; vooral in het eerste nummer. In het tweede nummer had den de sopranen weer min of meer de neiging tot galmen door de tonen met een klein aanloopje op te zetten. En forceeren van 't geluid geeft aan leiding tot zakken. Goede forti zijn alleen te bereiken door juiste toonvor ming in uitspraak. Een mooie, fris- sché natuurstem vertolkt hier een so lopartijtje. „Zang en Vriendschap", van Hazers- woüdej ié geen groot koor en als dan ten overvloede 11 leden door .de griep gegrepen zijn, heeft men recht clemen tie in te roepen. Zong men daarom zoo weemoedig? Niettemin voelen wij sympathie voor dit koor onder leiding van den heer C. van der Keur. Het.zong zeer beschaafd. Alleen kun nen we ons met de opvatting van de eerste compositie niet vereenigen. Psalm 24 is naar den inhoud een vreug delied. Daarom hadden we de voor dracht wat stralender gewenscht, al geven die melodieën .wellicht aanlei ding tot een me^r droevige opvatting. No. 2, een-Avondlied, was mooi. We teekenen aan een keurig verzorgde uit spraak. En hoe mooi was het pianissi mo in: „Vader, gij vergeet mij niet". „Zingt den Heer" van Zoetérwoude, onder directie van Smit, zong het al tijd even mooie „Jubilate" van Beet hoven en het zong dit ook zeer mooi. Onder de sopranen mooi materiaal. De heeren mogen zich niet forceeren. Lisse kwam met „Looft den Heer" onder leiding van Van der Keur. Een groot koor, een goed koor en goed ge schoold. Uitspraak en voordracht vie len zeer te roemen. Het best beviel ons de „Engelenzang", van Sïlcker. Maar men kieze niet meer een com positie van Van Bree. Die Engelen zang was een echt ouderwetsch pom péus, bombastisch-werk, waaruit men allerlei imitaties van de romantici en van Bach hoort. Van Bree is uit den tijd maar 't koor zong dit werk goed en met toewijding. Het groote koor van Voorschoten on der dirigent Xepping bezit uitstekend materiaal. Het zingt met ijver en lust maar "kan nog winnen, aan voordracht en dictie. Er is in „De Lofstem" zeer veel te prijzen, maar ze blijft wat te veel in het, gelijkmatig mezzoforto hangen'. Maar dat komt op den duur best in orde. De leiding is in goede handen. „Halleluja", van Oegstgeest, had te hoog gegrepen. Die beide composities waren voor 't koor t.e moeilijk. Er was aan de studie zeer veel zorg besteed, maar men neme liever eenvoudige muziek met minder dissonanten. Noord wijk a. Zee „Soli. Deo Gloria", onder leiding van Jac. Smit. vergast te óns op een mooie Bach-compositie, beschaafd voorgedragen. Hier mogen de alten en de bassen wel eens afzon derlijk worden genoemd. De heer B. J. Verdoorn, die „Concor dia" van Noordwijkerhout leidt zorgt voor een mooie stemmenverhouding en weet gepaste nuaneeeringen aan te brengen. Zijn koor zingt beschaafd en nooit te hard. Door eeh juiste toon vorming zal het koor op den duur vanzelf winnen aan klankvolume. De bromstemmen" deden heel mooi. Dezelfde dirigent leidt iok /-Halle luja" van Oudé Wetering. Een paar mooie composities werden gegeven met beschaafde voordracht. Ons trof in 't begin de mooie resonans in de imitatie van het klokgelui; later wa ren de sopraantjes hierin even minder gelukkig. En ten slotte kwam de vereeniging „Advendo" van Npördwijk-B innen nog met „de laatste kerkgang", van Jac. Bonset. Deze vereeniging be schikt over ten deele zeer mooi ma teriaal, dat door den directeur, Jac. Smit, - verdienstelijk wordt geschoold. De sopranen mogen zich hoeden voor te veel vibrato, dat afdoet aan de toon zuiverheid. We hoorden -in dit werkje een mooie sopraan-soliste en een ba riton-solist nieuw geluid, dat sympa thiek aandeed. Met dit mooie koor is heel wat te bereiken. En nu tenslotte: al hebben we veel opmerkingen gemaakt, tóch zijn wé zeer tevreden. Er is veel moois gege ven. de opmerkingen dienen ook al leen om tot nog grooter toewijding aan. te sporen. Er-is sinds wij voor 't eerst een uitvoering van den Ring Leiden en O. bijwoonden een zeer, zeer belang rijke vooruitgang te bespeuren, waar mee wij alle koren van harte geluk- wenschen. Laten zij zoo doorgaan. WIJKARBEID. UITGAANDE VAN „PNlëL". In het wijkgebouw Pniël (MdddeN stegracht) werd Dinsdagavond een sa menkomst gehouden voor belangstel lenden, ten einde een. overzicht te ge ven van den 'Wijkarbeid over het'jaar 1926. D.s. Riemens heette na de gebrui kelijke opening de'vrij talrijke aanwe zigen welkom. Na een toespraak over „geestdrift" werd een, oogenblik gepau zeerd en werd er koffie met speculaas gepresenteerd. Daarna passeerden de verschillende, werkzaamheden van het afgeloopeh. jaar de revue. In de eerste plaats de catechisati». De wijkpredi- kant werd daarbij trouw ter zijde ge staan door ziin go d s dien s ton drew ij ze - res, mej. C. Riphagén Een groot per centage der 5Ö0 catechisanten kwam trouw op; alleen geeft hij groote jon gens de „concurrentie" met de avond scholen wel eens last. De band .met de vroegere aanneme- lingen, die nu .en dan in Pnilël worden genoodigd, en dan steeds in grooten getale verschijnen, bleef gewaard. De heer Schouten, onderwijzer, be lastte zich met de kinderkerk, die Zon dagmorgéns 10—11 iiur in Pniëlwordt gehouden en goed wordt bezocht. Som mige wijkbewoners houden om beurte toezicht: over de orde behoeft niet ge klaagd te worden; en de kinderen brachten voor de Wijk f £56.63 bijeen (afgezien nóg van de gaven voor de zending). De Zondagschool werd be zocht door ruim 300 leerlingen; het personeel werd na enkele vacatures weer voltallig, en "de lijsten voer het Kerstfeest brachten f 30 meer -op dan verleden jaar, zoodat vele verrassin gen aan. de kleintjes konden worden bereid. Dankbaar herdacht 'Ds. Rie mens de goede en prettige kerstavonden en de uitnemende orde die er heersch- te bij de toch zoo vroolijke kinderen. De heer de Tombe vertelde daarna, een en- anlder over de Knapen- en Jön- geliedenvereen. waarvan hij dé leider is. (Zondagsmiddags vergadert deze vereeniging). Het ledental is vooruit gaande (samen 30 35); de belangstel ling goed te noernen. De Jonigel.vereen. „Uw Bewaarder" moest verleden jaar een soort van (geestelijke) griep-epide- mie doorstaan, -maar is gelukkig voor uitgaande; de heer Standt, zendeling- kweekeling van Oegstgeest. heeft zich met de leiding belast. Vervolgens gaf de heer van den Wijngaard verslag van den Mannlen- avond, die onder leiding van den wijk- predikanit eens per maand wordt ge houden. Allerlei onderwerpen werden daar te berde gebracht, de opkomst be droeg 120 en 70; -uit den aard. dér zaak voelt men tot 'teene onderwerp zich meer aangetrokken dan tot liét andere, wat varieert, met den aanleg der bezoekers; de onkosten werden uit collecten gedragen en er was een. klein voordeelig saldö over. Daarna volgde een verslag van de Wijkkrans Pniël, die zich ten doel stelt te werken voor behoeftige gezin- contrib*1 tj« i* f QJ.0 per week. terwijl vaak ook kleeding- stukken ten geschenke werden.' ont vangen; aft dére" kleedingstukk en ver vaardigd. Aan het eind van het jaar worden een aantal behoeftige gezin nen in Pniël tot een gezellige Kerst samenkomst genoodigd, waarbij clan ook uitdeeling plaats heeft. De laatste maal mochten we 20 gezinnen op deze wijze bedenlken (150 kleedingstukken werden uitgereikt, daarbij 19 ons thee, 19 pond suiker, 40 p. rijst. 40 p. haver mout, 40 p. bruine boonen en 18 pond spek). Aan het hoofd van deze krans staat mej. J. C. Lens. Naast deze krans bestaat nog een kleine Martha-krans, "die sinds 29 jaar voor de Zondagschool werkt, daarbij geholpen door de meis- jesvereeniiging van mej. Riphagen. Voorts werd verslag uitgebracht na mens het Ziekencomité, dat Ziich ten doel stelt, zieken in wijk 6 van ver sterkende middelen te voorzien. Pre sidente is Mevr. A. L. Riemens—Cools- ma, penniingmeesteresse Mej. B. Eige- man. Aan contributies kwa-m in f 72.67 H, giften f58.60, uit busjes f176.34, uit collecten in Pniël f 169.81. Verstrekt werden 2720 liter melk en 841 eieren. Eindelijk gaf de heer G. Jasperse een overzicht van wat door het Meubilair- comité is tot stand gebracht. Deze kring van jonge menschen zorgde voor vele verbeteringen in het meubilair van het wijkgebouw: betere stoelen, enz. enz. en wist daarvoor vele hon derden met grooten ijver bijeen te ga ren. De helft van- de benedenzaal is thans van stoelen voorzien, terwijl tfe helft uit overigens zeer nette banken bestaat. De* kleine bovenzaal die voor vergaderingen en catechisa ties gebruikt wordt, onderging ook een groote verbetering. Binnenkort hoopt het meubiilair-comité een twee tal kunstavonden ini Pniël te organi- seeren. ten einde het geld voor eenige noodzakelijke dingen bijeen te krijgen (o.a. een vloerkleed op de bovenzaal, eeri goede 'klok enz.). De predikant bracht dank aan ver scheidene bestuursleden van Pniël, voor hun aangename medewerking. Nadat nog enkele gegevens uit de jaarrekening van Pniël genoemd wa ren (uitgave aan licht f226.42. aan vuur f 101,16, aan onderhoud f 462.26, salarissen ongeveer flOOO), sloot Ds. Riemens de samenkomst met dankge bed. MIJ. TOT BEV. VAN TOONKUNST. Jeanne d'Arc. Het is een wonderiijke geschiedenisv dié van de Maagd van Orleans. Een bi bliotheek is te vullen met alles wat oveï haar is geschreven. Ernstige geleerden iaanvaarden op grond van historisch on derzoek de feiten zooals zij ons zijn over geleverd. Even ernstige mannen aei wetenschap verklaren op psychologische gronden verschillende feiten voor on mogelijk en dus foutief. We zwijgen van de pseudo-wetenscnap, die Jeanne cr Arc voor bedriegster of hysterica houdt. On omstootelijk historisch blijft, dat het eenvoudige, ongeletterde landmeisje van Dom Remy de' Engelschen terugdron uit" het Loiregebied den Dauphin tei kroning voerde naar de Kathedraal van Reims en de redster van Frankrijic waa. .Vooral de volksfantasie zag in naai een wezen bedeeld met bovenaarasche krachten, en deze vereering werd niet weinig gevoed toen zij door den on cwaardigen bisschop van Bauvais aan de Engelschen werd overgeleverd, die haar op 30 Mei 1431 op het marktplein van Rouen ter brandstapel voerden. Er is wat om haar, persoon en betee kenis gestreden. Tegenover haar bestrij ders en verguizers staan vurige bewon deraars en verdedigers. Tot de beste verdedigers der Maagd van Orleans behooren de kunstenaars. Wq vinden haar uitgehouwen in mar mer als boerinnetje in gebed verzonken als maagd met extatische blikken scliou iwend in de verte; als legeraanvoer ster, gehelmd en gespoord, met wap perenden mantel en vliegende banier. Schilders hebben haar voorgesteld in volle actie: bjj de belegering van Urle ans; bij de kroning in de Katnearaal (zie omslag Tekstboekje) voor hei; gerecht; op den brandstapel als martelares vooi la douce France. Dichters hebben haar verheerlijkt. En het is vooral Schiller, die door zfja. prachtig gedicht „Die Junkfrau von Or leans" een levendige belangstelling heeft gewekt, vooral in Duitschiand. De ze ridderlijke dichter, overigens getuige zzjjn Don Carlos, een man zonder voor ingenomenheid voor menige richting schreef Du bist heilig wie 'die Engel Doch unser Auge war mit Nacht be deckfc. Gedurende de geheele 19de eeuw heeft Jeanne d' Are de artistieke belang stelling van kunstenaars getrokken en niet het minst gedurende het eerste kwart der 20ste eeuw. En die belangsteV ling zal, vooral1 in Frankrijk nog wel toenemen, aangezien zij 29 April 1429 haar intocht hield te Orleans en reeds op 30 Mei 1431 haar marteldood stierk Er vallen dus 500-jarige herdenkings dagen te vierèn. In 1910 schreef de Italiaansche com ponist Eurico Bossi zijn weidsch en zee* poëtisch mysterium „Giovanna dvArcy' op een tekst van Luigi Orsini. .Wjj hoen- den het rijf jaren geleden tweemaal uïV voeren in den Italiaanschen tekst dooi Toonkunst te Amsterdam onder leiding van Hubert Cuypers en ontvingen des tijds diepe indrukken van het prachtige Sverk. En thans werd het voor de eerste maal te Leiden uitgevoerd. 1 De muziek is door en door Itallaansch iVan enkele moderne tonaliteitsbegrip pen ïs gebruik gemaakt, maar zeer ge past en bescheiden. Alles in deze muziek is poëtisch en kleurig, vanaf de prachti ge Lobo-inleiding door Jaap 'Stotijn, dit maal met smaak voorgedragen tot aan het geweldige slotkoor, da tdoor zwaai orgeldreunen als 't ware omhoog gehe ven moet worden. Jammer, dat hie-t te Leiden de orgelpartij van een of a$,- der werk nooit volkomen tot haar recht kan komen, omdat we hier nu eenmaa) een concertorgel missen. De muziek ia gelijk we opmerkten, door en door Ita lian nsch, ze is in de vreugdevolle pas sages gloedvol, zonnig, open, klaar. Zo is vol van dramatische drang; ze vev- tolkt reine natuurvreugde, maar ook strijdlust, haat en dan weer opgetogen heid en stijgt aan het slot tot een hym nische vervoering. Voor den heer Tierie was het zonde! .twijfel een genot, deze muziek te diri geeren. Overigens is er veel dat hem heeft t» gengewerkt: in de eerste plaats ziek to van vele koorleden; in de tweede plaats onvoldoende tijd van voorogreï ding. Dit in aanmerking genomen, moet men erkennen, dat het Toonkunstkoos zich goed heeft gehouden. Enkele onvas te inzetten, enkele onzuiverheden zou den niet geweest zijn, wanneer genoem de omstandigheden niet hadden tegen gewerkt. En ten overvloede heeft net koor in dit werk juist zoo heel veel doen. Het knapenkoor was mooi van toon en zeer slagvaardig. Men zong op-, den Duitschen tekst van Wilh. Weber. De titelpartij werd vervuld door Me> Mia Peltenburg, die we het zeldzaam voorrecht hadden tweemaal eerder deze, partij te hooren vertolken. Ze zingt dit werk met een psychologische inleving, en innigheid en waar het noodig is met uiterlijke glans en bravour, die eerbied afdwingen en soms heel diep ont ren. Ons dunkt, er is geen werk, dat door Mej. Peltenburg schitterender ver tolkt kan worden, omdat het haar geheel ligt en past bij haar persoonlijkheid, bij haar gepassioneerd temperament van kunstenares. Zooals men misschien weet, moest Mej Peltenburg op 't laatste oogenblik Mevi^ Joy Mac Ar der vervangen. De heeren Van Tulder en Van Oort waren verkon den en lieten de clementie van puDliek inroepen. Een overbodigheid. Van Tulder zong met den hem eigen glans en dictie en vermocht als altijd te boeien en ook de, bas van c&n heer Van Oort voldeed uiV stekend. Twee kleine partijen werden vervuld door de dames To van der Sluis ^sopr.) en Annie Wouu üalt) en ze deden dit ia der afzonderiijk alsook in duetvorni zeer verdienstelijk. En eindelijk dient nog vermeld te worden, dat Mej. De Baan de orgelpartij op alleszins lofwaardigs wijze vervulde. En ten slotte dienx ver meld te worden, dat het Resiaentiar orkest zijn begeleidende functie op da bekende beschaafde wijze vervulde, ter wijl af en toe enkele instrumenten, ais harp en violen, met ongemeeneu glans op den voorgrond traden. Als geheel een mooie avond. Wij nopen op een herhaling in .1929 of '31. INDIë-FILM. We herinneren onze lezers er nog even aan, dat vanavond 8 uur in de" Stadsgehoorzaal de schitterende Indië film wordt vertoond" Naar we vernemen, zullen er van avond aan de zaal ook nog kaarten be schikbaar zijn. JUBILEUM A. M. VERSCHOOR. Men schrijft oms van de zijde van het personeel der Geref. School a. d. S t a cl h ouder s 1 aan Den 15en Januari hoopt onze col lega het feit té herdenken, dat hij 25 jaren het Chr Onderwijs heeft mogen dtienen. De heer Verschoor werd geboren 26 October 1872 te 's-Gravenhage en ont ving zijn opleiding aan de Normaal-, school van den heer de Visser Smits. In 1892 ving hij zijn arbeid aan aan de Chr. School van den heer J. Hem-, mes te Delft. Later ontving hij een benoeming aan de Groen van Prinste- rerschool, Chr. School voor M.U.L.O, bij wijlen den heer L. Looijen te 's- G raven hage. Na 10 jaar zich in het zakenleven te hebben bewegen, kwam hij weer hij het Chr. onderwijs hij den heer S. Gaasterland te Leiden, aan de school Hooigracht, welke 1 Mei 1922 overge plaatst werd naar een naar de eischen des tijds ingericht gebouw aan de Stad houderslaan. De jubilaris is een man', die bet Chr. onderwijs van heeler harte en met volle toewijding dient. Het is de wensch van zijn hart het opkomend geslacht te onderwijzen naar den regel van het Woord Gods. Ook buiten het onderwijs tracht hij het Koninkrijk Gods uit te breiden, door huisbezoek en zijn wekelijksche Bijbel lezing in het zaaltje aan den Morschweg. Wij verheugen er ons recht harte lijk in, dat hij dit feest mag beleven' in volle gezondheid met al degenen, die hem dierbaar zijn. Nimmer hl Ij. heeft God een der zijnen hem ontrukt. Zegene God den jubilaris. En moge het hem gegeven zijn nog vele jarén mede te mogen arbeiden aan de op voeding van het zaad des verbonds. VROUWELIJKE STUDENTEN. Dezer dagen is opgericht de Bond van Vrouwelijke Studentenverenigin gen uit alle universiteitssteden. Ab-ac- tis is M<ej. Kluitman alhier. PROF. VAN HINLOOPEN LABBERTON. Als bijzonderheid kan worden ge meld. dat gistermiddag aan de Rijks universiteit alhier een hoogleeraar met goed gevolg een universitair exa men heeft afgelegd. Prof. van Hin- loopen Labberton, hoogleeraar aan de universiteit der Oriental Association te Tokio, slaagde namelijk, naaa* blijkt

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2