IViï fl£ BLflOEH ZEGGEN. NIEUWE LEIDSQHE COURANT VAN ZATERDAG 8 JANUARI 1927 Een erkenning. Bii zakelijke- besprekingen bulten de Tweede Kamer en niet op mee tings tooren ook sociaail-democra- ten het nadeel van te hooge belastin gen wel te beseffeni, schrijft „Patri monium". Zoo zeide de heer HenriPolak de- zor d n gen op de vergadering van zijn Vakbond: Op een gemaakte opmerking over 't ongemakkelijk optreden van belasting ambtenaren tegenover diamantbewer kers, die belastingschuld hebben, ant woordde hij, dat, terwijl de hooge he- lasting te Amsterdam werkgevers naar Antwerpen drijft, Amsterdam ten koste van Antwerpen ook armer wordt aan goede werkkrachten door den hoogen belastingdruk en door 't weinig soepel optreden van den fis cus tegenover ben, die achterstand hebben. Personeelen van groote fabrie ken worden hierdoor ge-desorgani- seerd. Stappen, door spr. gedaan bij den minister van financiën, hebben nog geen resultaat gehad. De hooge belasting drijft de Amster damsche werkgevers naar Antwer pen. Gevolg: werkloosheid onder de Am s ter d am s che di am an tb e werkers. En nu behoort Amsterdam nog vol strekt niet tot de gemeenten met den hoogsten belastingdruk. Daar zijn ste den, die van de grootere inkomens nog meer heffen. De nadeelen daarvan, óók voor de arbeiders, zijn niet door wat demago gisch gepraat weg te redeneeren. Geen polemiek. De Standaard dient als volgt Prof. Vissch-r van repliek. Professor Visscher richt zich in het j,,U'tr. Dagbl." ditmaal rechtstreeks tegen de'Redactie van ons blad. Hij beklaagt er zich over, dat wij een vorig artikel in hetzelfde blad ver schenen, in onze kolommen niet over namen, hoewel ons dit verzocht was. Hij deelt mede voor God en zijn ge weten overtuigd te zijn, dat het lands belang boven dat van de fractie of partij moest worden gesteld. En meent eindelijk, dat de moeilijk heden, die ontstonden, in uiterste in stantie niet alleen in de Kamerclub, maar in de leiding der Partij zelf ha ren oorsprong vinden, en die slechts verklaard kunnen worden uit een af wijking van beginselen, die de A.R. partij de plicht heeft hoog te houden, omdat zij haar karakter raken. Allereerst merken we op, dat een verzoek van Professor Visscher om een artikel van hem, in het „Utr. Dagblad verschenen, in onze kolom men over te nemen, ons nimmer be reikt heeft. Zelfs zijn we geheel onbe kend met dit artikel, aangezien we nu eenmaal niet alle bladen kunnen le- izen. Voorts vestigen we er de aandacht op, dat niemand van Prof. Visscher verlangd heeft, dat hij het landsbelang zou achterstellen bij dat der Partij. Zoover wij weten beeft de Kamerclub de leden volkomen vrijgelaten in het bepalen hunner stem en heeft met na me ons blad steeds 't standpunt inge nomen, dat verschil van meening in zake het tractaat toelaatbaar en ge oorloofd was, en van voor- en tegen stander gelijkelijk behoorde te wor den aangenomen, dat hun gedragslijn uitsluitend bepaald werd door den kijk dien ze in dezen op 's lands belang had den. Wie vóór waren, waren er voor, omdat zij aanneming het meest in 's •lands belang achtten; wie tegen wa ren, waren er tegen, omdat zij verwer ping het meest in het belang van het and achtten te zijn. De tegen Professor Visscher inge brachte grief was juist, dat hij zijn medeleden andere motieven toedicht te: zich krommen in het gareel van Nolens enz.; kortom dat zij zich niet hadden laten leiden door het belang van het land. Een andere grief tegen Prof. Vis scher hebben wij althans nooit geuit. In de derde plaats beschuldigt Prof. Visscher de leiding der partij de eigen lijke oorzaak der moeilijkheden te zijn wat dan zijn verklaring zou vinden in afwijking van beginselen, die hoog ge houden hadden moeten worden. Een nadere aanduiding van die afwijking van de beginselen wordt niet gegeven, zoodat het moeilijk is op dit verwijt in te gaan. Trouwens al had Prof. Visscher wèl aangegeven, waarin de leiding *der partij schuldig staat aan afwijking van de beginselen, dan zouden wij er toch niet op kunnen ingaan omdat niet 't Liberale Utrechtsche Dagblad, maar het Centraal Comité en c.q. de Deputatenvc-rgadering de adressen zijn wrar klacht behoort te worden inge bracht over prijsgeving van beginse len door de leiding der partij. Wij zien in polemiek met Professor Visscher geen heil. Voor wat hij zegt, brengt hij geen enkel argument bij, en indien liij zulks wel deed, zou het geschil op geheel andere wijze behandeld rpoe- ten worden. Daarom doen wij er het zwijgen toe. Prof. Visscher kent even- 'go-ed als wij het juiste'adres, waar hij zijn klachten over de partijleiding kan indienen. Volk en Telegraaf. Jour nalistiek en reclame. Het nieuwe jaar, schrijft de N. R. C r t., heeft in de Amsterdamsche volkspers een opvlamming gebracht van den strijd om de kleine lezers. De scherpere concurrentie, die Het Volk door zijn nieuwe ochtendblad beeft aangebonden met De Courant, de volkseditie van De Telegraaf, zal immers wel niet vreemd zijn aan de geprikkeldheid, die men in den laat- sten tijd in de openbare betrekkingen tusschen de beide Amsterdamsche bJaden constateert. Het s.-d. partijorgaan heeft onlangs een aantal feiten genoemd, waarmede nog eens de aandacht werd gevestigd op de eigenaardige verhoudingen aan De Telegraaf, waar men, naar van al- gemeene bekendheid is, redacteuren en ander personeel aan den dijk zet. of degradeert met een gemak, dat blijk geeft van even weinig journalis tieke vastheid en menschenkennis, als van eerbied voor de belangen der betrokken personen en besef van de verplichtingen tegenover hen. Hot Volk maakte ook gewag van de aller nieuwste hobbie der Telegraaf leiders om aan hun blad en de volksuitgave daarvan zooveel mogelijk roomsch- katholieke redacteuren en hoofdredac teuren te verbinden, teneinde de moei iijkheden uit den weg te ruimen, wel ke men vooral in het Zuiden, met na me in Limburg en Brabant, beeft met de katholieke geestelijkheid. Het had om van de personen op den inhoud der courant over te gaan ook kun nen vragen om welke zakelijke rede nen De Telegraaf plotseling zijn cam pagne voor het Nederlandsch-Bel- gische verdrag heeft gestaakt en of ook in verband daarmede aan de re dactie geen slachtoffers zijn gevallen. In zijn editie van gisteravond drukt Het Volk een brief van De Telegraaf af, waarin dit blad weigert adverteh- ties op te nemen van het. s.-d. blad wegens den „geest van sommige arti keltjes" daarin. Onder deze omstan digheden wenscht De Telegraaf blijk baar een stokje te steken voor het ge- minnekoos van Het Volk'met de Tele graaf- en Courant-lezers. Een tweede, ir. Het Volk afgedrukte brief geeft nog eens uiting aan het misnoegen van een s.-d. bestuurslid van den Centra- len Bond van transportarbeiders, afd. IJmuiden, over de lichtzinnige wijze, waarop de leiding van De Telegraaf haar personeel ontslaat; hij wenscht haar geen berichten meer te leveren. Het zijn de gewone symptomen eener verscherping van de concurrentie. De nieuwe prikkel is nog wat vreemd. De prikkel zal niet verdwijnen, maar de vreemdheid zal wel gauw gesleten zijn. RECLi-iivlE. Bij Schereei géén Pijn en naschrijnen of stukgaan der huid, indien men vóór het inzeepen de baardoppervlakte inwrijft met PUROL Doos 30, Tube 80 ct. WIJN AAN DE KIPPEN. De „Kleinveeteelt" verhaalt het vol gende uit de „Figaro": Laat de kippen wijn drinken. Het schijnt het beste middel te zijn om ze te doen leggen. Mijnheer Joubert, landböuwleeraar te Fontainebleau, heeft 12 kippen ge nomen van 16 maanden oud. Hij ver kieelde ze in 2 partijen (koppeltjes) van 6 en gat aan allen hetzelfde voedi sel. Maar aan de kippen van het tweede koppeltje gat hij bovendien per dag en per kip 10 c.L. wijn. De eerste koppel, met droogvoeder methode heeft gelegd in October 3 eieren, in November 1, in December 0 en in Januari 23. De tweede: in October 28, in No vember 57, in December 54, in Ja nuari 57. „Kleinveeteelt" teekent hierbij aan: Het waren dus overjarige kippen. IHet zestal, dat 't zonder wijn moest stellen, legde in 4 maanden 27 eieren het tweede in hetzelfde tijdsverloop/ 1926 eieren. De laatsten hadden in die 120 dagen 120 maat 60 c.L'. 'is 7200 c.L., is 7.2 L. of 9 'fiesschen wijn OD. Wanneer alle kippen uit Nederlandi 10 c.L. wijn per dag kregen, bedroegl 'dat per kip en per jaar ruim 4 fles- schen of voor 15 millioen kippen (die hebben we thans zeker) 60 millioen fiesschen. Voor de Franschen zou het te ho pen zijn, dat de kippenwereld 't voor beeld van Prot. Joubert en corps ging navolgen. De frank zou in dit geval' beter omhoog gaan, dan thans het ge val is. Zouden we het met onzen Holland- schen jenever ook .niet eens probee- ren? De minister klaagt er over, dat de drank-accijns zoo weinig opbrengt (m.a.w. dat de lui niet genoeg drin ken). Kan e en ot ander Kamerlid niet eens een vraag stellen aan den Mi nister, ot er in 'die richting niet wat te bereiken is.'Schiedammers, let op; uw saeck. 't Is dan nuttiger aan 'de kippen dan aan de menschen besteed. INGEZONDEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) RING „LEIDEN" VAN DEN BOND VAN CHR. GEM. ZANGVEREEN. Zooals genoegzaam bekenid, mag worden verondersteld, hoopt de Ring „Leiden" deze week wederom zijn ge bruikelijke „Zangersavond te houden. Dit feit was voor mij aanleiding om die gelegenheid te benutten, teneinde langs dezen weg te wijzen op een m.i. bestaande onvolledigheid in deze Or ganisatie. De vraag stelt zich n.T., of het niet wenschelijk moet worden geacht dat de Directeuren der aangesloten Zang koren zich ver-eenigen in een Direc teuren-club, met het uitsluitend doel, op die wijze de belangen hunner Ver- eenigingen meer gezamenlijk en Wiet individueel te dienen. Hieruit moge duidelijk spreken de bedoeling dat een zoodanige Directeuren-club, allerminst een kleine strijd-organisatie zal zijn, welke de persoonlijke belangen der Di recteuren voorstaat. Geenszinls dus! Maar wèl zou deze Club als eerste ■wensch kunnen trachten te verkrijgen dat de Directeuren, al's de technisch- deskundigen, medezeggenschap ver krijgen bij de behandeling der Riing- aangelegenhedew. waaonder als de voornaamste mag wórden beschouwd, de technische samenstelling van de Ring-concoursen. Van deze medezeg genschap zijn.de Drecteuren thans vrij wel uitgesloten. Laat ik er terstond bijvoegen dat de organisatie van hot Hemelvaartsdag concours ten vorige jare, maar weinig te wenschen overliet. Het Uitvoerend Comité heeft alle lof .daarvoor; zijn taak was uiterst zwaar. Doch. zou die taak niet aanmerkelijk verlicht kun nen worden, indien ee«i deel daarvan op de schouders van de Directeuren werd c» verge dragen? In dat verband moeten we ook wij zen op het onmiskenbare feit dat de beste koren niet zijn aangesloten bij den Ring (b.v. Katwijk-Binnen, 2 te Katwijk aan Zee,' Oegstgeest eenz.). Bat geeft te denken! Een duidelijk üeeid van de gevolgen daarvan ver krijgt men. als men even raadp1 oogt de lijst van koren, welke vorig jaar aan het Ring-con cours deelnamen, in totaal 30. Van dez,e 20 koren waren er ...elf in de laagste afdeel" ng. tegen over 3 in de tweede, 2 in de tweede, 3 in de eerste, en 1 in de Uitmuntewd- heidsafdeélihg. (In de 3e af:deeling werd geen' enkele le prijs behaald.^ De Uitmuntendheidsafdeeiing telt bij deze beschouwing niet e-e^ mee, om dat de eenige deelnemende Vereen, niet eesn aangesloten was bij den Ring Trouwens, niet-aangesloten Vereen, mochten óók deelnemen. Waarom?? Dan is het toch geen /specifiek „Ring- concours" meer! Hoe het zij, van de 20 deelnemende Vereen^ was meer dan de helft geplaatst in de iaagsto afdeéling F.nu andere kijk geeft het lijstje van het Chr. Concours t,e Alphen, kort daarop gehouden (en waaraan dus ook de Ringi-korew konden deelnemen. Echter, slechts, één koor uit den Ring nam aan dit (Nationaal) Concours deel!) Daar waren in totaal 27 Ge mengde Koren; hiervan slechts 10 uit de laagste afdeeling; 9 uit de 3e, 4 uit de 2e, enz. Men ziet; een geheel ande re verhouding. Een Directeuren-club zou de noodi- ge invloed kunnen aanwenden bij de collega's van niet-aangesloten Vereen., om bun Vereen. tóT'toëtredüig' te be wegen, onder het nieuwe, bovenbedoel de regime: daadwerkelijke medezeg genschap der Directeuren bij de beban deling der Vereenigingszakenden Ring betreffende. ',f-Zal duidelijk zijn, dat zulks slechts bereikbaar is door 't mid dei der afvaardiging vani b.v. een drietal Directeuren- uit de club, ter wijl alle Directe urén tot de Riingver- igaderingen toegang zullen hebben en aan de besprekingen -zullen kunnen deelnemen. Bij de totstandkoming van dit denk beeld zou een zeer; helangrij.ke taak voor de Directeuren 'zijn weggelegd: hunne medewerking bij de samenstel ling der jury's. Daarbij kan nog wor den overwogen de volgende maatre^ gel: De jury wordt eerst dan pas ge kozen en benoemd, nadat de deelne mende koren bun „nummer naar keu ze" hebben ingezonden. Dan wordt voorkomen dat de koren, bij het bepa len van hun „vrijnummer". zich be ijveren om speciaal composities van juryleden te kiezen, met het wel wat kleingeestig oogmerk, den juryleden een' pleiziértje te dóen! Over het algemeen moet. het als hoogst wenschelijk worden beschouwd dat in de jury geefi zitting hebben Uit gevers van zangmuziek. Dit en meer andere dingen zouden de Directeuren, vereenigd. kunnen bevorderen, in het belang van den Ring- en in het be lang van den koorzang in het alge meen. Collega's Directeuren (en Directri ces). die met de in dit schrijven beoog de gedachte sympathiseeren, zal ik, hoop ik, gaarne op den a.s. Zangers avond ontmoeten .Wellicht vinden we dan in de pauze gelegenheid om even te overleggen, welke stappen' ten deze gepast en wenschelijk moeten worden geacht. Ook bewijzen van instemming door niet-aangesloten Directeuren zullen vanzelf sprekend aan mijn adres hoogst welkom zijn. 1 Met zangersgroet, D. VAN WOUW, Apothekers dijk 10, Leiden. Beste Jongens en Meisjes, 'k Denk dat jullie verleden week iecht verrast zijn geweest is 't niet'! Want dan hadden jullie niet kunnen den ken, dat ik nu eens niemand behoefde ;over te slaan. Je moet weten ik was het al lang van plan, maar omdat ik niet wist ot' het mij mogelijk zou zijn, had ik er niets van gezegd. Maar daar* om was de verrassing ook des tegroo- ter. Nu allemaal in het -nieuwe jaai maar flink mee bleven werken. En weet je nog andere kinderen die mee willen doen, jullie weten het; „ze zijn harte lijk welkom." Hoe meer zielen, hoe meer vreugd. En nu de briefjes. Hessie. Dank voor je kaart en je wensch, meisje. Nee, ik kon met Nieuwjaar niet naar de kerk. Goed, als je het verbeterd hebt, wil ik het graag hebben. Maar als je er geen tijd voor hebt, moet je het niet doen hooi. Dus het boekje viel in je smaak? Dat is prettig, 'k Dacht wel, dat het een verrassing voor je was. Alpenpoosje. Ja, dat is het leuk ste vap alles, dat ditmaal alle kinderen een prijsje nebben gekregen. Hoe het komt, dat je je boekje nog niet hebt, weet ik niet. Ik - heb ze allemaal' te gelijk aan het Bureau van de Courant gebracht, en sommige kinderen hebben ze wel. Misschien is de oorzaak dat ik geen adrés van" je wist." Dat heb je mij nooit geschreven, 'k Weet alleen dat je te Sassenheim woont. Zeker, Zwartje heeft ook een prijsje. Blondine. Hartelijk dank voor je ansicht. He, heb jjj je prjjsje ook nog •niet? 'k Heb ze verleden week al aan het Bureau gebracht, met verzoek ze bij de couranten mee te geven, 'k Hoop deze week nog eens naar het Bureau te gaan en inlichtingen te vragen, 'k Vind het zelf ook altijd leuk als jullie de prijsjes gauw hebben. Vergeet mij n i e t j e. Dus de va- cantie zit er al weer op. Dat begrijp je, iedereen vindt het leuk een prijsje te krijgen. Voor jullie beidjes heB "ik twee verschillende boekjes gegeven, anders zou het niet aardig zijn. Vriendelijk dank voor je ansicht. Je raadsels hoop ik binnenkort te gebruiken. Gustaaf Adolf. Dank je wel voor je goede wenschen. 't Zal best een mooi verhaal geweest zijn, dat geloof ik graag, want de titel is al zoo mooi. Dus in je schik met het prijsje? Kom, dat is goed. Moest jjj ook nog antwoor den geven op de Kerstfeestviering? Logeetje, 'k Vind dat jij een heel aardig rapport hebt, meisje. Vooral om dat je een logeetje bent, en dus meer moeilijkheden hebt dan Holiandsclie kin deren. Dat geloof ik graag dat Tante 1 verjaardag een gezellige dag is geweest Dank voor je wenschen. Was je ook blq met je prijsje? Of kun je het nog niet lezen? Sneeuwklokje. Wel meisje, ik vind het leuk dat je weer terug konri, En als je geen zin meer hebt om mee te doen, dat kan ik best begrip ei- Maar als dat nu weer eens gebeur; schrijf je het dan meteen en niet ach terna? Maar nu heb je zulke booze plan nen zeker niet meer. Dank voor je raadsels, ik hoop ze te gebruiken. R i e. Dat is een leuk cadeautje hé. De jarige zal er best big mee zijn ged weest denk ik. O, nu begrijp ik het waarom jullie altijd in Katwijk naar de Zondagsschool gaan. Naar je prijsje zal ik informeeren en dan zal het wel gauw in orde komen. Want het. ligt voor de jullie klaar aan het Bureau. Hartelijk dank voor je mooie ansicht Rie. Gr ie. Dank voor je goede wenschen meisje. Jij hebt alweer een paar gezel lige dagen gehad in den Haag, dat merk ik wel. Dat spel kan £k niet, maai- 'k heb wel vaker gehoord dat het erg leuk is. Je wordt al een heelë jonge dame hoor, dat je zoo alleen mag we zen. Met dat prijsje zal het wel in ord« komen, 't Ligt klaar, dat weet ik. H ei d e b11 o e m p je. Dus voor jou zit de vacantie er ook al weer op, hé Ja, zulke dagen gaan maar al te gauw om. Wat naar, dat vader en moeder tegs lijk ziek zijn. Hoe gaat het nu met hen? Knappen ze al wat op? Gezellig voor je dat je op de terugreis de geheele fa milie tot gezelschap hadt. Dank voo? je raadsel. Zwartje. Hartelijk dank voor je goede wenschen meisje. Dat hoop ik ook. 'k Wil nog wel heel' lang jullie raadseltante blijven. Mag jn nu wee? maar school? Of moet je nog langer blijven zitten van je been? Je raadsel hoop ik over een paar weken te plaatsen Hyacinth, 'k Bankje wel voor je wenschen meisje. Ook jou met je Ou ders wensch ik een heef gelukkig nieuw jaar. Je hebt pleizier in ae babbelhoek, dat merk ik best. Dan is het ook juist het aardigst hé. Gezellig voor je om visite te Hebben, 'k Zal op het Bureau naar je prijsje vragen en hoop dat je het dan gauw ontvangt. Anemoon. Dus jij hebt gezelliger dagen gehad? Dat is prettig, 'k Dank je hartelijk voor je goede wenschen en hoop dat ook jij met je ouders een heel gelukkig nieuwjaar zult hebben Naar je prijsje zal ik informeeren. Als bet kan, zal het wel bf de courant meo komen. Boschviooltje. Hartelijk dank voor je ansicht meisje, 'k Wensch jou met je Ouders ook een heel gelukkig nieuwjaar toe. Wat scheelde ie, dat je zoo in donker moest liggen? En ben je nu weer beter? Hoe gaat het met Moe der? Ja, dat is erg leuk, dat alle kinde ren nu geljjk een prqsje hebben. Waterlelie. Jij ook al moeite met het raadsel gehad? 'k Denk dat het komt omdat jullie allebei niet erg goed zijn geweest, want de andere kinderen schreven mij toch dat het niet moeilnk was. Hartelijk dank voor je ansicht meisje, 'k Wensch ook jou, met je Ouders een heel gelukkig nieuwjaar. Je prijsje zal wel gauw Komen. Denneappel en Braam st ruik Prettig hé, dat jullie rapporten zoo goed waren. En, is het rapport goed. dan ga je ook vanzelf over, dat spreekt Dat was zeker wel een gezellig tochtje zoo met je drietjes naar de stad, om boodschappen te doen. Jullie worden al heele jonge dames, dat merk ik wel De prjjsjes zullen wel gauw komen, of zijn er misschien al, als je dit leest. Moeders Meisje. Hartelijk dank voor je goede wenschen meisje. Ook jou met je Ouders wensch ik een heel gelukkig nieuwjaar toe. Gezellig hé, dat je met Nieuwjaar visite hadt en zelf pok nog uit geweest bent. Je prijsje zal wel gauw komen of is er misschien al, als deze courant komt. Door drukte aan het Bureau heeft het wat vertraging gehad. Rozeknopje en Reseda. Har telijk dank voor je nieuwjaarswenschenf meisjes, 'k Hoop dat jullie ipok een heel gelukkig jaar moogt hebben met je Ouders. Best, 'k wil graag volgends week van jullie rapporten hoor en. Tav, dat is leuk hé, dat jullie dit keer alle maal een prijsje krijgen. Als je het ge lezen hebt, vertel je mjj maar eens of je het mooi vindt. Zilverblondje. Ook al zoo'nmoei te gehad met het raadsel? Gelukkig maar dat je zusje je helpen kon, hfe. Zoo kwam de zaak toch in orde. Best. Als je het boekje gelezen hebt, vertel je mij dat maar eens. G 0 u d b 10 n d j e. Hartelijk dank voo? je wenschen meisje, 'k Wensch jou met je Ouders ook een heel gelukkig inieuwjaar. Dus je vindt het fjjn om van school af te gaan? Wat ga je dan doen? Of blqf je bij moeder thuis? Da kinderen die in de stad wonen,, kunnen hun prijsje aan het Bureau v. d. Cou rant gaan halen. Je treft het niet zoa erg bijzonder. Goudblondje. Het prrisje heet: de familie Looman. Dus dan neb je het misschien al gelezen. De oplossingen van de vorige week zfjn: 1. Wie kan keeren, de Hand des Hea ren? Onderdeelen: Kersen, Kees, Wand, Rhenen, Heide, Adder. 2. Koude - kerk, Koudekerk. 3. Zijns gelfjken. 4- 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 9' io (acht er uit.) 5. Een steenworp. En hier volgen de'nieuwe raadsels Ingez. door Hessie. r. Mijn geheel bestaat uit 21 letters, die tezamen een gebod vormen. Een 3, 6, 13, 4,1s een vervoermiddel. r» I0» 9' 7» 2, vindt men inDrenthe. 8, 20, 9, 7, 10, 16 is een zeer beken de stad. 5, 17, 21, dient tot verlichting. 19, 20", 21 ontvangt men in school. Een 12, 6, 4 is een visch. 18, 15, 16, 4. 10 is een jaargetijde. - Een 12, 2, ii wordt door een rechte? 14, 20, 15, 16 is een grondsoort. Ingez. door Anemooa "Verborgen vruchten Ze kibbelden met elkaar, omdat de een 't speelgoed van den ander niet had gespaard; beiden hadden schuld. Ben je wel eens in Ootmarsum ge-^ weest? Ingez. door Batavier en Klaproos. 3. Welke spiegel is niet van glas? Ingez. door Heidebloempje. 4. De dooden gebruiken het, maai als de levenden het gebruiken, gaan ze dood. Ingez. door Reseda en Rozeknopje. 5. Melk is goed voor elk; waar ia 't weer goed voor? Anecdote ingez. door Blondine. Meder: „Waarom moest je nu weer schoolblijven Piet?" Piet: „Ik kon Moskou niet vinden. Moeder". Moeder: „Wat een onzin is dat nu. Meskou is toch een goede honderd jaar geleden afgebrand. Zigzoo jongelui, nu maar weer dap per aan het raadsels oplossen. Veel ^ucces er mee. Tot volgende week hopen we. .Vele groeten van je TANTE FR ANCIEN. LAAT UW LICHT SCHIJNEN. door TANTE FR ANCIEN. 't Was de laatste dag voor het Kerst feest. Ladiè van Maaren stond weèr voor het venster en keek naar buiten Maar nu was haar blik niet clroomerig. Integendeel: haar oogen waren met be langstelling op het drukke gewoel in de straat gevestigd, 't Scheen wel alsof iedereen haast had om voor het feest nog het een of ander in orde te brengen (Voor het andere raam stond Mevrouw van Maarén met haar naaiwerk, maai Lucie was vanmiddag te onrustig om zich met iets bezig te houden, 't Was ook de moeite niet meer, vond ze. Straks zou ze met haar vader en moeder uit gaan om de Kerstfeestviering van de Zondagsschool bq te wonen, waaraan haar vader verbonden was. Vroeger was Lucie zelf op die Zondagsschool ge weest, maar al was ze er nu af, ze woonde nog altijd even graag de Kerst feestviering bij. „Kom Luciezei mevrouw van Maa? ren nu, „schenk jjj eens een kopje thee voor onsn in, dan behoef ik ei niet expres voor op te staan". 't Scheen alsof Lucie het niet hoorde Ze gaf tenminste geen antwoord. On afgebroken keek ze naar buiten. „O", riep ze opeens, „pas toch op' én toen weer heel verschrikt, „o*,. o. Mevrouw van Maaren was opgespron gen. „Wat is er toch Lucie? Gebeur» er wat?" vroeg ze. „O, moeder", vertelde het meisje op gewonden, „een klein meisje wilae dwars de straat oversteken. Een slagers jongen reed haar aan, maar hy sprong dadeljjk weer op zyn fiets. Kijk, daai-, zit het meisje op onze stoep te hui len. Zou ze zich erg bezeerd hebben moeder? Zullen we haar even binnen roepen?" „Natuurlijk Lucie, ga haar maar ha len" antwoordde mevrouw. 't Meisje spoedde zich naar buiten 't Kind zat no gsteeds ou de .stoeji Niemand scheen tjjd te hebben om op haar te letten. - „Waar doe je je pjjn meisje?" vroeg Lucie, terwijl ze zich bij het kind bukta Verschrikt hield 't kind op met huilen len. Ze had niet gemerkt dat er iemand by haar kwam. „Mijn beentje, juffrouw", antwoord de ze verlegen, terwyi de tranen weer opnieuw .voor aen dag kwamen. Woedt vervolgd).

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 7